465/10180/25
3/465/4184/25
Іменем України
19.11.2025 м. Львів
Суддя Франківського районного суду м.Львова Рудаков Д.І., розглянувши адміністративні матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1
за ч. 2 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
До Франківського районного суду м. Львова поступили матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД №988650 від 08.10.2025 року, встановлено що, 01.10.2025 близько 22:25 по АДРЕСА_1 , під час перевірки за місцем проживання особи, відносно якої встановлено адміністративний нагляд, ОСОБА_1 був відсутній, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Також, протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД №988649 від 08.10.2025 року, встановлено що, ОСОБА_1 03.10.2025 близько 23:55 по АДРЕСА_1 , під час перевірки за місцем проживання особи, відносно якої встановлено адміністративний нагляд був відсутній, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Згідно із, протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД №479717 від 08.10.2025 року, встановлено що, 02.10.2025 близько 25:50 по АДРЕСА_1 , під час перевірки за місцем проживання особи, відносно якої встановлено адміністративний нагляд, ОСОБА_1 був відсутній, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД №479069 від 08.10.2025 року, встановлено що, ОСОБА_1 01.10.2025 у період з 16:00 по 18:00 будучи особою, відносно якого встановлено адміністративний нагляд,, не з'явився на відмітку до ЛРУП № 2 ГУ НП у Львівській області, що за адресою: м. Львів, вул. Г. Чупринки, 65, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст.187 КУпАП.
Також, протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД №479716 від 08.10.2025 року, встановлено що, 28.09.2025 о 23:20 по АДРЕСА_1 , під час перевірки за місцем проживання особи, відносно якої встановлено адміністративний нагляд, ОСОБА_1 був відсутній, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД №479715 від 08.10.2025 року, встановлено що, 29.09.2025 о 22:30 по АДРЕСА_1 , під час перевірки за місцем проживання особи, відносно якої встановлено адміністративний нагляд, ОСОБА_1 був відсутній, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Згідно із, протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД №988898 від 05.11.2025 року, встановлено що, 24.10.2025 близько 23:50 по АДРЕСА_1 , під час перевірки за місцем проживання особи, відносно якої встановлено адміністративний нагляд, ОСОБА_1 був відсутній, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Також, протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД №988894 від 05.11.2025 року, встановлено що, 25.10.2025 близькоо 22:10 по АДРЕСА_1 , під час перевірки за місцем проживання особи, відносно якої встановлено адміністративний нагляд, ОСОБА_1 був відсутній, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Згідно із протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД №988896 від 05.11.2025 року, встановлено що, ОСОБА_1 15.10.2025 у період з 16:00 по 18:00 будучи особою, відносно якого встановлено адміністративний нагляд,, не з'явився на відмітку до ЛРУП № 2 ГУ НП у Львівській області, що за адресою: м. Львів, вул. Г. Чупринки, 65, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст.187 КУпАП.
Також, протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД №988691 від 05.11.2025 року, встановлено що, 20.10.2025 близько 22:25 по АДРЕСА_1 , під час перевірки за місцем проживання особи, відносно якої встановлено адміністративний нагляд, ОСОБА_1 був відсутній, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД №988897 від 05.11.2025 року, встановлено що, 13.10.2025 близько 22:30 по АДРЕСА_1 , під час перевірки за місцем проживання особи, відносно якої встановлено адміністративний нагляд, ОСОБА_1 був відсутній, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Згідно із протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД №988690 від 05.11.2025 року, встановлено що, ОСОБА_1 22.10.2025 у період з 16:00 по 18:00 будучи особою, відносно якого встановлено адміністративний нагляд,, не з'явився на відмітку до ЛРУП № 2 ГУ НП у Львівській області, що за адресою: м. Львів, вул. Г. Чупринки, 65, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст.187 КУпАП.
Також, протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД №988895 від 05.11.2025 року, встановлено що, 29.10.2025 близько 22:55 по АДРЕСА_1 , під час перевірки за місцем проживання особи, відносно якої встановлено адміністративний нагляд, ОСОБА_1 був відсутній, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАД №988899 від 05.11.2025 року, встановлено що, 14.10.2025 близько 22:45 по АДРЕСА_1 , під час перевірки за місцем проживання особи, відносно якої встановлено адміністративний нагляд, ОСОБА_1 був відсутній, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Оскільки чотирнадцять адміністративних протоколів складені відносно однієї особи за вчинення кількох адміністративних правопорушень, що пов'язані однією обставиною та одночасно розглядаються в одному суді, то дані справи про адміністративні правопорушення необхідно об'єднати в одне провадження.
У судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, подав до суду заяву про розгляд справи у його відсутності, у якій вину визнав, просив суворо не карати.
Відтак на підставі ст. 268 КУпАП,вважаю, що справу можна розглядати у його відсутності.
Відповідно до диспозиції ч.1 ст.187 КУпАП адміністративним правопорушенням є порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме: 1) неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду; 2) неповідомлення працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах; 3) порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; 4) порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста); 5) нереєстрація в органі Національної поліції.
Частиною 2 статті 187 КУпАП передбачена відповідальність за дії, передбачені частиною першою цієї статті, якщо вони вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення.
За даних обставин, вважаю, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки адміністративного правопорушення,передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП, дії останнього правильно кваліфіковано, оскільки порушив правила адміністративного нагляду.
Доказів, які б спростовували вину ОСОБА_1 , правопорушником не надано, навпаки свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнано повністю.
Окрім визнання вини, вина ОСОБА_1 підтверджена наявними належними і допустимим доказами, які містяться у матеріалах справи, зокрема:
- протоколами про адміністративне правопорушення, які відповідають вимогам ст. 256 КУпАП;
- рапортами;
- письмовими поясненнями, відібраними у ОСОБА_1 ;
- ухвалою Франківського районного суду м.Львова від 25.07.2025 року;
- листом про ознайомлення із ухвалою про встановлення адміністративного нагляду та днів відміток від 25.07.2025 року;
- постановою Франківського районного суду м.Львова від 03.02.2025 року.
Відтак вважаю, що ОСОБА_1 вчинив адміністративні правопорушення, передбачені ч. 2 ст. 187 КУпАП.
При обранні виду адміністративного стягнення з ОСОБА_1 , суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, визнання вини, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Оскільки до суду надійшло чотирнадцять адміністративних протоколів складені відносно однієї особи за вчинення кількох адміністративних правопорушень, що пов'язані однією обставиною та одночасно розглядаються в одному суді, то дані справи про адміністративні правопорушення необхідно об'єднати в одне провадження.
Враховуючи те, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами, суд дійшов висновку, що необхідним та достатнім є адміністративне стягнення у виді накладення штрафу, що буде згідно із ст. 23 КУпАП, достатньою та необхідною мірою відповідальності.
Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
З урахуванням обставин справи, враховуючи особу винного, вважаю, що адміністративне стягнення слід призначити в межах санкції статті, за якою кваліфіковано більш серйозне правопорушення, у виді штрафу.
Окрім цього, у відповідності до ст.40-1 КУпАП з правопорушника слід стягнути 605,60 гривень судового збору на користь держави.
На підставі викладеного, керуючись статтями 33, 268, 283, 284 КпАП України, -
Об'єднати справи №465/10181/25 (провадження №3/465/4185/25), №465/10187/25 (провадження №3/465/4190/25), №465/10189/25 (провадження №3/465/4191/25), №465/10185/25 (провадження №3/465/4188/25), №465/10180/25 (провадження №3/465/4184/25), №465/10184/25 (провадження №3/465/4187/25), №465/10186/25 (провадження №3/465/4189/25), №465/10182/25 (провадження №3/465/4186/25), №465/9063/25 (провадження №3/465/3817/25), №465/9070/25 (провадження №3/465/3820/25), №465/9071/25 (провадження №3/465/3821/25), №465/9061/25 (провадження №3/465/3816/25), №465/9072/25 (провадження №3/465/3822/25), №465/9074/25 (провадження №3/465/3823/25 присвоївши єдиний унікальний номер справи №465/10180/25 (провадження №3/465/4184/25).
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 187 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі десяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 170 (сто сімдесят) гривень 00 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави 605 (шістсот п'ять) грн. 60 коп. судового збору.
Роз'яснити ОСОБА_1 , що відповідно до вимог статті 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбаченихстаттею 300-1 КУпАП, а в разі оскарження такої постановине пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати правопорушником штрафу в установлений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У випадку несплати штрафу у п'ятнадцятиденний термін, відповідно до вимог ст.ст.307,308 Кодексу України про адміністративні правопорушення з правопорушника підлягає стягненню подвійний розмір штрафу.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подачі апеляційної скарги до Львівського апеляційного суду.
Суддя Д.І. Рудаков