про відкриття провадження у справі
Справа № 348/2951/25
Номер провадження 2/348/1895/25
20 листопада 2025 року м. Надвірна
Суддя Надвірнянського районного суду Івано-Франківської області Бурдун Т.А., розглянувши позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінпром Маркет» (адреса місця знаходження: 08205, м. Ірпінь, вул. Садова, 31/33) до ОСОБА_1 (адреса місця реєстрації: АДРЕСА_1 ) про стягнення заборгованості за договором кредиту, представник позивача- адвокат Ткаченко Юлія Олегівна (адреса місця знаходження: 08205, м. Ірпінь, вул. Садова, 31/33), -
Позивач ТОВ «Фінпром Маркет», інтереси якого представляє - адвокат Ткаченко Ю.О., звернувся до Надвірнянського районного суду Івано-Франківської області з позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за договором позики.
Судом відповідно до ч.8 ст. 187 ЦПК України було здійснено запит до Єдиного державного демографічного реєстру.
Відповідно до відповіді № 2025347 від 20.10.2025 року з Єдиного державного демографічного реєстру, вбачається, що відповідач ОСОБА_1 зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 .
Позовна заява відповідає вимогам статей 175-177 ЦПК України, підсудна Надвірнянському районному суду Івано-Франківської області. Підстави, визначені статтями 185-186 ЦПК України, для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження у справі відсутні.
Згідно п.1 ч.4 ст. 19 ЦПК України спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ.
Відповідно до п.1 ч.6 ст.19 ЦПК України малозначними справами є, зокрема, справи, у яких ціна позову не перевищує тридцяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
У частині 1 статті 274 ЦПК України зазначено, що у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи .
У даному випадку згідно поданої позовної заяви заявлено вимогу про стягнення заборгованості за кредитним договором у розмірі 13 774,05 грн., що не перевищує тридцяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а тому відповідно до положень ч.1 ст.274 ЦПК України справа має розглядатись у порядку спрощеного позовного провадження, оскільки справа є малозначною.
Згідно ч.5 ст. 279 ЦПК України за клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Таким чином вважаю, що розгляд справи потрібно проводити в порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін та призначити судове засідання для розгляду справи по суті.
Також, у поданій до суду позовній заяві позивач також просить в порядку підготовки справи до розгляду витребувати у АТ «Універсал Банк» письмові докази, які становлять банківську таємницю, а саме: інформацію щодо належності ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) карткового рахунку № НОМЕР_2 ; виписку по картковому рахунку № НОМЕР_2 , відкритому в АТ «Універсал Банк», на ім'я ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , за період з 20.04.2025 року до 23.04.2025 року.
Відповідно положень ч. ч. 1, 6, 7 ст. 84 ЦПК України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду. Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов'язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п'яти днів з дня вручення ухвали.
Згідно п.7 ч.2 ст.187 ЦПК України в ухвалі суду про відкриття провадження у справі зазначається результат вирішення заяв і клопотань позивача, що надійшли разом із позовною заявою, якщо їх вирішення не потребує виклику сторін.
Враховуючи вимоги ст.84, п.7 ч.2 ст.187 ЦПК України, клопотання представника позивача про витребування інформації від АТ " Універсал Банк " підлягає задоволенню.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 19, 84, 175,177,178,179,184,187,190, 274, 277, 278 ЦПК України, суддя,-
Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у цивільній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінпром Маркет» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за договором позики.
Розгляд справи проводити в порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін.
Призначити розгляд справи по суті з викликом сторін на 16 грудня 2025 року о 08:40 год. у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Надвірна Івано-Франківської області.
Визначити відповідачу п'ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву.
У зазначений строк відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст. 178 ЦПК України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову.
Відповідно до вимог ч. 4 ст. 178 ЦПК України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів відповідач зобов'язаний надіслати іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 8 ст. 178 ЦПК України).
Встановити позивачу п'ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, яка має відповідати вимогам частини третьої- п'ятої ст.178 ЦПК України, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Встановити відповідачу п'ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення, яке має відповідати вимогам частини третьої - п'ятої ст.178 ЦПК України, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Роз'яснити сторонам, що відповідно до ч. 5 ст. 279 ЦПК України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін.
Копію ухвали про відкриття провадження у справі надіслати сторонам, а відповідачу і копію позовної заяви з копіями доданих до неї документів.
Витребувати у АТ «Універсал Банк» (ЄДРПОУ 21133352, юридична адреса: 04080, Україна, м. Київ, вул. Оленівська, буд. 23) наступні письмові докази, які становлять банківську таємницю, а саме:
- інформацію щодо належності ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) карткового рахунку № НОМЕР_2 ;
- виписку по картковому рахунку № НОМЕР_2 , відкритому в АТ «Універсал Банк», на ім'я ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , за період з 20.04.2025 року до 23.04.2025 року.
Зобов'язати АТ «Універсал Банк» виконати ухвалу суду, надавши витребувану інформацію у найкоротший термін, але не пізніше 14 грудня 2025 року.
Роз'яснити, що особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов'язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом 5 (п'яти) днів з дня вручення ухвали.
У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені ЦПК України.
Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов'язку подати витребувані судом докази.
Звернути увагу учасників процесу, що всі документи (заяви, відзив на позовну заяву, відповідь на відзив, клопотання, тощо) можливо подавати до суду в електронному вигляді на електронну адресу суду (е-mail: inbox@nd.if.court.gov.ua) з використанням власного електронного цифрового підпису; через особистий кабінет в системі «Електронний суд» (https://cabinet.court.gov.ua/login); поштою (вул. Мазепи, 35 м. Надвірна Івано-Франківської області, 78405).
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: https:// nd.if.court.gov.ua/.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя Т.А. Бурдун