Справа № 536/2528/25
14 листопада 2025 року м. Кременчук
Кременчуцький районний суд Полтавської області в складі:
Головуючого судді - ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання - ОСОБА_2
прокурора - ОСОБА_3 ,
обвинуваченого - ОСОБА_4 ,
потерпілого - ОСОБА_5
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду в м. Кременчуці кримінальне провадження № 12025170540000345 за обвинуваченням у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 122 КК України, відносно:
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Кам'яні Потоки Кременчуцького району Полтавської області, українця, громадянина України, з середньою освітою, не працюючого, не одруженого, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , відповідно до ст.89 КК України не судимий-
Згідно пред'явленого обвинувачення, 15 жовтня 2025 року в денний час ОСОБА_4 перебував в гостях у свого знайомого ОСОБА_5 , за адресою: АДРЕСА_3 , де разом вживали спиртні напої. Приблизно о 16 годині 00 хвилин, під час вживання спиртних напоїв, між ОСОБА_5 та ОСОБА_4 , на ґрунті раптово виниклих неприязних відносин виник конфлікт, в ході якого, останній покинув територію домоволодіння.
Перебуваючи за межами вищевказаного домоволодіння, у ОСОБА_4 , на ґрунті раптово виниклих неприязних відносин, виник злочинний умисел, спрямований на спричинення ОСОБА_5 тілесних ушкоджень.
Реалізуючи свій злочинний умисел, ОСОБА_4 в лісопосадці, розташованої поблизу вулиці Космонавтів в с. Кам'яні Потоки, знайшов дерев'яну палицю, з якою, цього ж дня (15.10.2025), приблизно о 17 години 00 хвилин, прийшов до приватного домоволодіння, за місцем проживання ОСОБА_5 , за адресою: АДРЕСА_3 . Зайшовши на територію вказаного домоволодіння, ОСОБА_4 , наблизився до ОСОБА_5 , який знаходився на подвір'ї та тримаючи обома руками дерев'яну палицю, яку заздалегідь приготовив до спричинення тілесних ушкоджень, умисно наніс нею один удар в область кисті правої руки ОСОБА_5 .
В результаті умисних злочинних дій ОСОБА_4 , відповідно до висновку експерта № 1280 від 20.10.2025, ОСОБА_5 завдані наступні тілесні ушкодження: закрита тупа травма правої кисті у вигляді: уламкового підголовчатого перелому 4-ї п'ясної кістки та вколоченого перелому проксимальної частини 5-ї п'ясної кістки, які утворилися не менше ніж від однієї травматичної дії предмета з властивістю тупого твердого і за ступенем тяжкості відносяться до ушкоджень середнього ступеню тяжкості, що спричинило тривалий розлад здоров'я.
В судовому засіданні потерпілий ОСОБА_5 заявив клопотання про закриття кримінального провадження, у зв'язку з відмовою від обвинувачення.
Обвинувачений ОСОБА_4 просив задовольнити клопотання потерпілого.
Прокурор не заперечувала проти задоволення клопотання.
Відповідно до ч. 4 ст. 26 КПК України, кримінальне провадження у формі приватного обвинувачення розпочинається лише на підставі заяви потерпілого. Відмова потерпілого, а у випадках, передбачених цим Кодексом, його представника від обвинувачення є безумовною підставою для закриття кримінального провадження у формі приватного обвинувачення.
Згідно з ч. 1 ст. 477 КПК України, кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 122 КК України, відноситься до приватного обвинувачення.
Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 284 КПК України, кримінальне провадження закривається у разі, якщо потерпілий, а у випадках, передбачених цим Кодексом, його представник відмовився від обвинувачення у кримінальному провадженні у формі приватного обвинувачення.
Таким чином, приймаючи до уваги, що потерпілий заявив клопотання про відмову від підтримання обвинувачення, дане кримінальне провадження здійснюється у формі приватного обвинувачення, обвинувачений не заперечував проти закриття провадження у зв'язку з відмовою потерпілого від підтримання обвинувачення, суд вважає, що клопотання підлягає задоволенню.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 284, 350, 370, 371, 372, 395, 477 КПК України, ч.1 ст.122 КК України, суд, -
Клопотання ОСОБА_5 про закриття кримінального провадження за обвинуваченням ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 122 КК України, у зв'язку з відмовою від обвинувачення - задовольнити.
Кримінальне провадження № 12025170540000345 за обвинуваченням ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 122 КК України, на підставі п. 7 ч. 1 ст. 284 КПК України закрити, у зв'язку з відмовою потерпілого ОСОБА_5 від обвинувачення у кримінальному провадженні у формі приватного обвинувачення.
На ухвалу суду може бути подана апеляційна скарга до Полтавського апеляційного суду через Кременчуцький районний суд протягом семи днів з дня її оголошення.
СуддяОСОБА_1