Сквирський районний суд Київської області
Справа № 376/2827/25
Провадження № 3/376/1080/2025
13 жовтня 2025 року Суддя Сквирського районного суду Київської області Батовріна І.Г., розглянувши матеріали, які надійшли від батальйону № 2 управління патрульної поліції в місті Біла Церква та Білоцерківському районі, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , посвідчення водія серії НОМЕР_1 , виданого 07 квітня 1995 року, проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, 04.09.2025 року, близько 18:00 год, за адресою: АДРЕСА_1 , ОСОБА_1 вчинив домашнє насильство психологічного характеру щодо своєї дружини ОСОБА_2 , що виражалося у висловлюваннях нецензурною лайкою та погрозах на її адресу, чим завдав шкоди психологічному здоров'ю потерпілої.
У судове засідання ОСОБА_1 не з'явилися, надав суду письмові пояснення, в яких свою провину не визнав, посилаючись на те, що між ним та дружиною була просто " побутова сварка", протиправних дій відносно неї не вчиняв, просив розгляд справи проводити без його участі, провадження по справі закрити.
Потерпіла ОСОБА_2 в судове засідання не з'явилась, надала суду письмові пояснення, в яких вказала, що протокол складено безпідставно, між нею з ОСОБА_1 просто виникла суперечка, заперечила висловлювання будь яких погроз чоловіком чи протиправних дій, претензій до чоловіка не має, просила закрити провадження по справі.
Відповідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа), розглядаючи справу про адміністративне правопорушення, зобов'язаний з'ясувати:
чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують або обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно зі ст. 251 КУпАП, доказами у справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на підставі яких у визначеному законом порядку встановлюється наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, вина особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
За змістом ч. 1 ст. 173-2 КУпАП, дії особи можуть бути кваліфіковані за цією статтею у разі вчинення насильства в сім'ї, тобто умисне вчинення будь-яких діянь (дій або бездіяльності) фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування насильства, що не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого була завдана шкода фізичному або психічному здоров'ю потерпілого.
Відповідно до Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», домашнє насильство - це діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного характеру, що вчиняються між членами сім'ї чи родичами, або між особами, які спільно проживають (проживали) однією сім'єю, незалежно від наявності шлюбу, якщо такі дії порушують права і свободи людини та завдають шкоди її фізичному чи психічному здоров'ю.
З об'єктивної сторони адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 173-2 КУпАП, характеризується вчиненням дій фізичного, психологічного чи економічного характеру, які могли або фактично завдали шкоди фізичному чи психічному здоров'ю потерпілого.
Лише за наявності таких даних можливо зробити висновок про наявність у діях особи складу адміністративного правопорушення.
Досліджені в судовому засіданні докази не підтверджують, що ОСОБА_1 учинив зазначене правопорушення. У матеріалах справи відсутні належні докази вчинення протиправних дій по відношенню до ОСОБА_3 та спричинення їй шкоди. На відеозаписі, що міститься на DVD-диску, долученому до матеріалів справи, не зафіксовано події адміністративного правопорушення, потерпіла у наданих суду поясненнях категорично заперечує вчинення ОСОБА_1 домашнього насилля.
Отже, суд вважає наявні докази недостатніми для доведення вини особи.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате - підлягає закриттю у разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
З урахуванням викладеного, суд, оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, дійшов висновку про відсутність достатніх підстав для визнання вини ОСОБА_1 доведеною.
Таким чином, у діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 173-2 КУпАП.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 33, 184, 221, 247, 250, 283, 284, 294 КУпАП, суддя,-
Справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП закрити на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Київського апеляційного суду через Сквирський районний суд Київської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя І. Г. Батовріна