Справа № 462/8387/25
20 листопада 2025 року суддя Залізничного районного суду м. Львова Бориславський Ю.Л., розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, яка проживає за адресою: АДРЕСА_1
за ч. 1 ст. 51 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ОСОБА_1 , 22.08.2025 р. близько 15 години 10 хвилин перебуваючи у приміщенні магазину «ЄВА» за адресою: м. Львів, вул. Шевченка, 17 вчинила дрібне викрадення чужого майна шляхом крадіжки товару, а саме: засіб для очищення шкіри голови Ізюмі СПА у кількості 1 шт., вартістю 121 гривня 41 копійка без ПДВ, чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 51 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Крім цього, ОСОБА_1 , 27.08.2025 р. близько 14 години 30 хвилин перебуваючи у приміщенні магазину «ЄВА» за адресою: м. Львів, вул. Шевченка, 17 вчинила дрібне викрадення чужого майна шляхом крадіжки товару, а саме: Праймер для вій ЕвелінВарьєте лашес Шоу зміцнюючий у кількості 1 шт., вартістю 63 гривні 01 копійка без ПДВ, чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 51 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_1 на розгляд справи у суді не з'явилася, про час, дату та місце розгляду справи була повідомлена належним чином.
У письмових поясненнях ОСОБА_1 свою вину визнала повністю. Також до матеріалів справи долучено заяву, у якій ОСОБА_1 просила проводити розгляд справи за її відсутності.
Відповідно до ст. 23 Кодексу України про адміністративні правопорушення адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Враховуючи наведене, суд приходить до переконання про можливість розгляду справи у відсутності ОСОБА_1 , яка про місце, дату та час розгляду справи була повідомлена належним чином, на підставі наявних доказів, що узгоджується з принципом судочинства, зазначеному в практиці Європейського Суду з прав людини, яким визнано пріоритет публічного інтересу над приватним, що є охорона конституційного ладу України, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством. (ст.1 КУпАП).
Вина ОСОБА_1 у вчинених адміністративних правопорушеннях підтверджується протоколами про адміністративні правопорушення від 21.10.2025 р. серії ВАД № 988341 та серії ВАД № 988342, заявами від адміністрації магазину «ЄВА», довідками про вартість товарів, який викрадено, письмовими поясненнями ОСОБА_1 , відеозаписами із камер відеоспостереження магазину, які у своїй сукупності між собою узгоджуються і є достатніми, належними та допустимими для встановлення вини особи.
Враховуючи наведене, суд приходить до переконання, що в діях ОСОБА_1 присутній склад адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст.51 Кодексу України про адміністративні правопорушення, оскільки вартість викраденого не перевищує 0,5 неоподаткованого мінімуму доходів громадян.
Із врахуванням даних про особу правопорушниці у сукупності із обставинами справи та ступеня тяжкості вчиненого нею адміністративних правопорушень, для досягнення мети адміністративного стягнення, визначеної ст. 23 Кодексу України про адміністративні правопорушення, до ОСОБА_1 слід застосувати адміністративне стягнення в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених у виді штрафу.
Згідно ст. 40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у разі винесення суддею постанови про накладання адміністративного стягнення, особою, на яку накладено таке стягнення, сплачується судовий збір у відповідності до Закону України «Про судовий збір».
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення справляється судовий збір 0,2 прожиткового мінімуму працездатних осіб.
Керуючись ст. 23, 36, 40-1, 51, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винуватою у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 51 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти адміністративне стягнення із врахуванням положень ч. 2 ст. 36 КУпАП у виді штрафу в розмірі шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1020,00 /одна тисяча двадцять/ гривень.
Стягнути із ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 на користь держави 605 /шістсот п'ять/ гривень 60 копійоксудового збору.
Роз'яснити, що відповідно до вимог статті 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтями 300-1, 300-2 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати штрафу протягом 15 днів з дня вручення копії постанови, при примусовому виконанні постанови суду згідно ч.2 ст.308 Кодексу України про адміністративні правопорушення штраф підлягає стягненню у подвійному розмірі.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Львівського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення через Залізничний районний суд м. Львова.
Суддя: Бориславський Ю. Л.