Провадження № 3/734/2778/25 Справа № 734/4829/25
іменем України
20 листопада 2025 року селище Козелець
Суддя Козелецького районного суду Чернігівської області Бузунко О.А., розглянувши матеріал про адміністративне правопорушення, що надійшов від Державної екологічної інспекції у Чернігівській області, відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, пенсіонера, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 4 ст. 85 КУпАП,
встановив:
ОСОБА_1 29жовтня 2025 року о 17 годині 00 хвилин на озері «Сувидський залив» біля с. Виповзів Чернігівського району Чернігівської області, грубо порушив правила рибальства, а саме: разом з ОСОБА_2 , здійснював лов риби забороненим знаряддям лову риби, а саме сітками рибальськими. При цьому виловив свіжу рибу: плитка 1 шт., лящ-1 шт., плоскирка 2 шт., плітка 3 шт., чим порушив підпункт 1 пункт 1 розділ ІV Правил любительського рибальства.
ОСОБА_1 свою вину визнав.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку про доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні зазначених вище дій в повному обсязі зібраними по справі доказами у їх сукупності, зокрема:
протоколом про адміністративне правопорушення № 002479 від 29 жовтня 2025 року,
описом знарядь незаконного добування (заготівлі) природних ресурсів, транспортних (у тому числі плавучих)засобів, зброї та боєприпасів, природних ресурсів або продукції, що з них вироблена, спеціальних документів,
квитанціями про отримання речей і документів, вилучених під час здійснення провадження у справах про адміністративні правопорушення,
розрахунком.
Відповідно до ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови.
В ст.251 КУпАП передбачено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються, зокрема, протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, речовими доказами, іншими документами.
Згідно із ст.252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Таким чином, суд вважає, що вина ОСОБА_1 доведена в повному обсязі та його дії правильно кваліфіковані за ч. 4 ст. 85 КУпАП.
За положеннями ст. 40 КУпАП, якщо у результаті вчинення адміністративного правопорушення заподіяно майнову шкоду громадянинові, підприємству, установі або організації, то адміністративна комісія, виконавчий орган сільської, селищної, міської ради під час вирішення питання про накладення стягнення за адміністративне правопорушення має право одночасно вирішити питання про відшкодування винним майнової шкоди, якщо її сума не перевищує двох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а суддя районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду - незалежно від розміру шкоди, крім випадків, передбачених частиною другою цієї статті. Коли шкоду заподіяно неповнолітнім, який досяг шістнадцяти років і має самостійний заробіток, а сума шкоди не перевищує одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, суддя має право покласти на неповнолітнього відшкодування заподіяної шкоди або зобов'язати своєю працею усунути її. В інших випадках питання про відшкодування майнової шкоди, заподіяної адміністративним правопорушенням, вирішується в порядку цивільного судочинства.
Приймаючи до уваги зміст викладеної норми, суд не вбачає правових підстав для стягнення з порушника майнової шкоди та вважає необхідним роз'яснити органу, від імені якого складено протокол, що питання про відшкодування майнової шкоди, заподіяної цим адміністративним правопорушенням, може бути вирішене в порядку цивільного судочинства.
Призначаючи ОСОБА_1 стягнення, суд враховує дані про правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, та вважає необхідним покласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що в грошовому еквіваленті становить 340 (триста сорок) гривень 00 копійок з конфіскацією знаряддя вчинення правопорушення сітки (10 шт.), плитка 1 шт., лящ-1 шт., плоскирка 2 шт., плітка 3 шт.
Керуючись ст.40-1 КУпАП, відповідно до якої судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення, стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави.
На підставі ч. 4 с. 85 КУпАП, керуючись ст.ст. 33, 40, 40-1, 280, 283, 284 КУпАП,
постановив:
визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 85 КУпАП.
Накласти на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ч. 4 ст 85КУпАП стягнення у виді штраф в дохід держави в розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що в грошовому еквіваленті становить 340 (триста сорок) гривень 00 копійок з конфіскацією знаряддя вчинення правопорушення сітки (10 шт.), риба плитка 1 шт., лящ-1 шт., плоскирка 2 шт., плітка 3 шт.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , грошові кошти в розмірі 605 грн. 60 коп. судового збору.
На підставі ч. 2 ст.308КУпАП у разі несплати штрафу протягом 15 днів, з метою примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення, з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.
Постанова у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку її оскарження.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її винесення і набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Апеляційна скарга подається до Чернігівського апеляційного суду.
Строк пред'явлення постанови до виконання - три місяці.
Суддя Олена БУЗУНКО