Кегичівський районний суд Харківської області
Справа № 624/803/25
№ провадження 3/624/467/25
Іменем України
селище Кегичівка 20 листопада 2025 року
Суддя Кегичівського районного суду Харківської області Куст Н.М., розглянувши справу, за якою
ОСОБА_1 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 уродженець смт Кегичівка Кегичівського району Харківської області, українець, громадян України, ІПН НОМЕР_1 , паспорт серії НОМЕР_2 , освіта середня-спеціальна, не одружений, на утриманні неповнолітніх дітей немає, не працює, зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , згідно з протоколами: серії ААД №839658 від 25 серпня 2025 року, серії ЕПР1 №433686 від 25 серпня 2025 року, серії ЕПР1 №433415 від 25 серпня 2025 року, ЕПР1 №433419 від 25 серпня 2025 року, серії ЕПР1 №433569 від 25 серпня 2025 року,
- притягується до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130, ст. 124, ст. 122-4, ч. 1 ст. 122-2 КУпАП,
25 серпня 2025 року о 10 год 30 хв по вул. Енергетиків с-ща Кегичівка Берестинського району Харківської області, водій керував транспортним засобом ЗАЗ 1102 д.н.з НОМЕР_3 ОСОБА_1 з явними ознаками алкогольного сп'яніння (запах алкоголю з порожнини рота, порушення мови, координації рухів. Від проходження медичного огляду на стан алкогольного сп'яніння у встановленому законом порядку відмовився, що зафіксовано на технічний засіб TESCA 1014896291. Від подальшого керування ТЗ відсторонений, чим порушив п. 2.5 ПДР України.
У зв'язку з цим, дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч.1 ст.130 КУпАП.
25 серпня 2025 року о 13 год 15 хв ОСОБА_1 рухаючись по провулку Привокзальний, с-ще Кегичівка ОТГ, Берестинського району Харківської області, керуючи легковим автомобілем ЗАЗ -1102 реєстраційний номер НОМЕР_4 з ознаками алкогольного сп'яніння а саме порушення мови, огляд на стан алкогольного сп'яніння в установленому законом порядку на місці зупинки ТЗ та у лікаря нарколога відмовився. Факт відмови зафіксовано на портативний відеореєстратор TESCAR 1014896272. Від керування ТЗ відсторонений відповідно до 266 КУпАП, чим порушив п. 2.5 ПДР України.
У зв'язку з цим, дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч. 1 ст. 130 КУпАП.
24 серпня 2025 року близько 20 год 14 хв ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 керуючи автомобілем ЗАЗ 1102 н.з. НОМЕР_3 по вул. Б. Хмельницького с-ще Кегичівка Берестинського району Харківської області проявив неуважність та допустив зіткнення з автомобілем Nissan н.з. НОМЕР_5 , що належить ОСОБА_2 внаслідок чого автомобілі зазнали механічних пошкоджень, чим порушив п. 2.3 б ПДР України.
У зв'язку з цим, дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ст. 124 КУпАП.
24 серпня 2025 року близько 20 год 14 хв ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 керуючи автомобілем ЗАЗ 1102 н.з. НОМЕР_3 по вул. Б. Хмельницького с-ще Кегичівка Берестинського району Харківської області будучи учасником ДТП залишив місце ДТП та не повідомив про дану обставину до поліції, чим порушив п. 2.10 а ПДР України.
У зв'язку з цим, дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ст. 122-4 КУпАП.
25 серпня 2025 року о 10 год 30 хв по вул. Енергетиків, с-ще Кегичівка, Берестинського району Харківської області водій ОСОБА_1 керував автомобілем ЗАЗ 1102, реєстраційний номер НОМЕР_3 , не виконав вимогу поліцейських про зупинку ТЗ, яку поліцейський здійснив шляхом увімкнення проблискового маячка синього та червоного кольору, звукового сигналу, чим порушив п. 2.4, п.8.9.б ПДР України.
У зв'язку з цим, дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч. 1 ст. 122-2 КУпАП.
Згідно зі ст. 36 КУпАП України, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Виходячи з вказаної правової норми, вищезазначені справи повинні бути об'єднанні в одне провадження та за результатами їх розгляду має бути прийнято одне рішення.
Відповідно до розділу ІІІ п. 6 Інструкції з діловодства в місцевому загальному суді, затвердженій наказом Державної судової адміністрації України від 20 серпня 2019 року № 814, у разі об'єднання судових справ (матеріалів кримінального провадження) в одну їй присвоюється єдиний унікальний номер тієї з об'єднаних справ (матеріалів), яка надійшла до суду першою.
Відповідно до постанови (ухвали) суду вноситься інформація в АСДС під номером об'єднаної справи (матеріалів кримінального провадження) та відмітки про об'єднання справ (матеріалів кримінального провадження) із зазначенням номера нової судової справи (матеріалів кримінального провадження).
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлявся своєчасно та належним чином, причини неявки суду не повідомив, заяв та клопотань про відкладення розгляду справи призначеного на 20 листопада 2025 року до суду не надавав.
Відповідно до ст. 129 Конституції України розгляд і вирішення справ в судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведеності перед судом їх переконливості.
За ст. 1 КУпАП завданням КУпАП є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції, законів України, поваги до прав, честі й гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством.
Забезпечення законності при застосуванні заходів впливу за адміністративні правопорушення гарантоване ст. 7 КУпАП, за якою ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством, а органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України (ст. 19 Конституції України).
Відповідно до ст. 1 та 8 Основного Закону Україна є правовою державою, де визнається і діє принцип верховенства права. Згідно з положеннями ст. 129 Конституції України суддя, здійснюючи правосуддя, є незалежним та керується верховенством права.
Згідно ст. 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» від 23 лютого 2006 року, суди застосовують рішення Європейського суду з прав людини як джерело права.
Статтею 6 Конвенції про захист прав і основоположних свобод людини, ратифікованої Законом України від 17 липня 1997 р. № 475/ 97- ВР, гарантовано кожній фізичній або юридичній особі право на розгляд судом протягом розумного строку цивільної, кримінальної, адміністративної або господарської справи, а також справи про адміністративне правопорушення, у якій вона є стороною.
Згідно положень, визначених у постанові Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ «Про деякі питання дотримання розумних строків розгляду судами цивільних, кримінальних і справ про адміністративні правопорушення» № 11 від 17 жовтня 2014 року, при здійсненні правосуддя судам слід брати до уваги те, що відповідно до пункту 1статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод ( РИМ, 4. XI. 1950 ) кожен має право на судовий розгляд своєї справи упродовж розумного строку.
Окрім цього, у відповідності до ст. 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини», частини 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, суд зазначає, що право особи на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку кореспондується обов'язок добросовісно користуватися наданими законом процесуальними правами, утримуватись від дій, що зумовлюють затягування судового процесу, та вживати надані процесуальним законом заходи для скорочення періоду судового провадження.
Рішенням Європейського суду з прав людини від 03 квітня 2008 року у справі «Пономарьов проти України» наголошено, що сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження.
В ст. 277 КУпАП визначені строки розгляду справ про адміністративні правопорушення.
Згідно з одним із принципів судочинства визнано пріоритет публічного інтересу над приватним. Безпідставне умисне затягування розгляду справи нівелює завдання КУпАП, яким є охорона прав і свобод громадян, зміцнення законності та виховання громадян.
Крім того, недотримання строків розгляду справ про адміністративні правопорушення порушує конституційне право на судовий захист і негативно впливає на ефективність та авторитет судової влади.
Будучи обізнаним про розгляд справи про притягнення до адміністративної відповідальності Кегичівським районним судом Харківської області, про що ОСОБА_1 також було роз'яснено під час складання протоколів про притягнення до адміністративної відповідальності, про рух справи повідомлено, жодних доказів та заперечень для спростування складеного відносно нього протоколів про адміністративне правопорушення суду не надав, а тому розгляд справи здійснений судом на підставі наявних доказів, що містяться в матеріалах справи.
Також необхідно наголосити, що положеннями ст. 268 КУпАП передбачений вичерпний перелік справ про адміністративне правопорушення де присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, є обов'язковою. Правопорушення передбачене ч. 1 ст. 130, 124, ст. 122-4, ч. 1 ст.122-2 КУпАП до цього переліку не входить.
Суддя, дослідивши матеріали справи, приходить до наступного.
Відповідно до ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушення, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
За змістом ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягується до адміністративної відповідальності, або свідками.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Окрім того, відповідно до ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Системний аналіз вищезазначених положень КУпАП дає підстави вважати, що керуючись законом, суддя зобов'язаний оцінити кожний доказ з точки зору належності, допустимості, достовірності, а в сукупності з точки зору достатності та взаємозв'язку для прийняття відповідного процесуального рішення, жоден доказ не має наперед встановленої сили.
Так вина ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130 КУпАП підтверджується:
-протоколом серії ААД №839658 від 25 серпня 2025 року, яким зафіксовано порушення п. 2.5 ПДР України;
-актом на стан сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів, в якому зазначено що від такого огляду відмовився;
-направленням від 25 серпня 2025 року на медичний огляд, в якому вказано, що від огляду на стан сп'яніння в закладі охорони відмовився;
-диском з відеозаписом з нагрудної камери поліцейського;
-протоколом серії ЕПР1 №433686 від 25 серпня 2025 року, яким зафіксовано порушення п. 2.5 ПДР України;
-актом на стан сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів, в якому зазначено що від такого огляду відмовився;
-направленням від 25 серпня 2025 року на медичний огляд, в якому вказано, що від огляду на стан сп'яніння в закладі охорони відмовився;
-диском з відеозаписом з нагрудної камери поліцейського;
Відповідальність за ч. 1 ст. 130 КУпАП настає у разі керування транспортними засобами особами в стані алкогольного сп'яніння, наркотичного чи іншого сп'яніння або у разі відмови особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських
Порядок проходження огляду осіб з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції закріплено уст. 266 КУпАП, Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої Наказом МВС України, Міністерства охорони здоров'я України 09 листопада 2015 року № 1452/735 (далі -Інструкція №1452/735).
Перелік закладів охорони здоров'я, яким надається право проведення огляду особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, затверджується управліннями охорони здоров'я місцевих державних адміністрацій. Проведення огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, в інших закладах забороняється.
Огляд осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, здійснюється в закладах охорони здоров'я не пізніше двох годин з моменту встановлення підстав для його здійснення. Огляд у закладі охорони здоров'я та складення висновку за результатами огляду проводиться в присутності поліцейського. Кожний випадок огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, у закладі охорони здоров'я реєструється в порядку, визначеному спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі охорони здоров'я.
Огляд особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, проведений з порушенням вимог цієї статті, вважається недійсним.
Із аналізу наведених доказів та норм законодавства слід зробити висновок, що водій транспортного засобу має право відмовитись від проходження огляду на стан сп'яніння, про що складається відповідний протокол про адміністративне правопорушення.
Відповідно до 2.5 ПДР України, водій повинен на вимогу працівника міліції пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного сп'яніння, впливу наркотичних чи токсичних речовин.
Відмова водія транспортного засобу від проходження огляду на виявлення стану алкогольного сп'яніння є порушенням вимог п. 2.5 ПДР України, за що передбачена відповідальність за ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Так, протоколи серії ААД №839658 від 25 серпня 2025 року, серії ЕПР1 №433686 від 25 серпня 2025 року були складені за порушення п. 2.5 ПДР України тобто за відмову від проходження огляду на стан сп'яніння в установленому законом порядку.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що дії ОСОБА_1 згідно протоколів серії ААД №839658 від 25 серпня 2025 року, серії ЕПР1 №433686 від 25 серпня 2025 року вірно кваліфіковані за ч. 1 ст. 130 КУпАП як керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Статтею 124 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинили пошкодження транспортних засобів.
Диспозиція нормист.124 КУпАП є бланкетною, тобто відсилає до правил дорожнього руху.
Відповідно до п. 2.3 б ПДР України, для забезпечення безпеки дорожнього руху водій зобов'язаний: бути уважним, стежити за дорожньою обстановкою, відповідно реагувати на її зміну, стежити за правильністю розміщення та кріплення вантажу, технічним станом транспортного засобу і не відволікатися від керування цим засобом у дорозі.
Вина ОСОБА_1 за ст. 124 КУпАП підтверджується:
-протоколом серії ЕПР1 №433415 від 25 серпня 2025 року, яким зафіксовано порушення п. 2.3 ПДР України;
- довідкою Армор;
-поясненнями ОСОБА_2 від 24 серпня 2025 року;
-поясненнями ОСОБА_1 від 25 серпня 2025 року;
-схемою ДТП від 24 серпня 2025 року;
-фототаблицею, на якій вбачаються технічні пошкодження;
Таким чином, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 124 КУпАП, а саме: порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.
Вина ОСОБА_1 у скоєнні відповідного адміністративного правопорушення за ст. 122-4 КУпАП підтверджується наявними в матеріалах справи, а саме:
- протоколом серії ЕПР1 №433419 від 25 серпня 2025 року, яким зафіксовано порушення п. 2.10а ПДР України;
Стаття 122-4 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за залишення водіями транспортних засобів, іншими учасниками дорожнього руху на порушення встановлених правил місця дорожньо-транспортної пригоди, до якої вони причетні.
В правилах дорожнього руху в п.2.10 а зазначено, що у разі причетності до дорожньо-транспортної пригоди водій зобов'язаний: а) негайно зупинити транспортний засіб і залишатися на місці пригоди.
Також в протоколі серії ЕПР1 №433569 від 25 серпня 2025 року, зафіксовано факт порушення п. 2.4, п.8.9б ПДР України.
Ч. 1 ст. 122-2 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за невиконання водіями вимог поліцейського, а водіями військових транспортних засобів - вимог посадової особи військової інспекції безпеки дорожнього руху Військової служби правопорядку у Збройних Силах України про зупинку транспортного засобу.
Кваліфікація згідно протоколу серії ЕПР1 №433569 від 25 серпня 2025 року за ч. 1 ст. 122-2 КУпАП та суд вважає, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого статтею ч. 1 ст. 122-2 КУпАП.
У рішенні по справі «О'Галлоран та Франціс проти Сполученого Королівства» від 29 червня 2007 року, Європейський суд з прав людини у складі його Великої палати (далі Суд) постановив, що будь-яка особа, яка володіє чи керує автомобілем, підпадає під дію спеціальних правил, оскільки володіння та використання автомобілів є таким, що потенційно може завдати серйозної шкоди. Ті, хто реалізували своє право володіти автомобілями та їздити на них, тим самим погодились нести певну відповідальність та виконувати додаткові обов'язки у правовому полі.
При накладенні стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини.
Приймаючи до уваги характер вчинених правопорушень, дані про особу притягуваного, для досягнення мети виховання ОСОБА_1 в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчинення ним нових правопорушень, суд, вважає необхідним і достатнім накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі, передбаченому санкцією ч. 1 ст. 130 КУпАП, з позбавленням права керування транспортними засобами з урахуванням положень ст. 36 КУпАП.
Відповідно ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Ч. 2 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з особи, на яку накладено таке стягнення справляється судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що складає 605,60 грн.
На підставі викладеного, керуючись статтями 23, 36, 248, 283, 284, 124, 130 КУпАП, ЗУ "Про судовий збір", суд
Матеріали про адміністративне правопорушення про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності згідно з протоколами: серії ААД №839658 від 25 серпня 2025 року за ч. 1 ст. 130 КУпАП, серії ЕПР1 №433686 від 25 серпня 2025 року за ч. 1 ст. 130 КУпАП, серії ЕПР1 №433415 від 25 серпня 2025 року за ст. 124 КУпАП, ЕПР1 №433419 від 25 серпня 2025 року за ст. 122-4 КУпАП, серії ЕПР1 №433569 від 25 серпня 2025 року за ч.1 ст. 122-2 КУпАП - об'єднати в одне провадження.
ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні адміністративних правопорушень, передбачених ст. 124, ст. 122-4, ч.1 ст. 122-2 та ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення і призначити йому за ч. 1 ст. 130 КУпАП адміністративне стягнення в виді штрафу на користь держави у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що в грошовому виразі становить 17000 (сімнадцять тисяч) грн 00 коп., який необхідно стягнути на розрахунковий рахунок: UA168999980313020149000020001, отримувач коштів ГУК у Харківській обл/Харківська обл/21081300, код платежу 21081300, код отримувача ЄДРПОУ 37874947, банк отримувача Казначейство України (ЕАП) з позбавленням права керування транспортними засобами строком на один рік.
Відповідно до ч. 1 ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
На підставі ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в сумі 605 (шістсот п'ять) грн 60 коп., отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106.
Постанова може бути оскаржена особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подачі апеляційної скарги до Харківського апеляційного суду через Кегичівський районний суд Харківської області і набирає законної сили після закінчення строку оскарження в разі, якщо скарга не подана.
Суддя Н.М. Куст
Постанова набрала законної сили “___»_________2025 року.
Строк пред'явлення до виконання “___»__________2025 року.
Дата видачі для виконання “___»__________2025 року.
Суддя Н.М. Куст