Постанова від 12.11.2025 по справі 520/34133/24

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 листопада 2025 р. Справа № 520/34133/24

Другий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді: Ральченка І.М.

суддів: Катунова В.В. , Подобайло З.Г.

за участю секретаря судового засідання Кіт Т.Р.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Другого апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою Головного управління ДПС у Харківській області на рішення Харківського окружного адміністративного суду від 17.09.2025, суддя Бадюков Ю.В., по справі № 520/34133/24

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Енерго Х"

до Головного управління ДПС у Харківській області

про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення рішення,

ВСТАНОВИВ:

ТОВ «Енерго Х» звернулось до суду із позовом, в якому просило визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Харківській області №0197630415 від 15.04.2024.

Рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 17.09.2024 позов задоволено.

Скасовано податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Харківській області №0197630415 від 15.04.2024 про застосування до ТОВ «Енерго Х» суми штрафу за затримку реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних у розмірі 236402,39 грн.

Відповідач, не погодившись з рішенням суду першої інстанції, подав апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на неправильне застосування норм матеріального права та порушення норм процесуального права, з викладенням висновків, що не відповідають обставинам справи, просив скасувати його та прийняти нове рішення, яким відмовити в задоволенні позовних вимог. В обґрунтування апеляційної скарги посилався на порушення позивачем граничних строків реєстрації податкових накладних, що є підставою для застосування штрафних санкцій. Обставини несвоєчасної реєстрації позивачем податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних встановлені за результатами проведеної перевірки, за наслідками якої прийнято оскаржуване податкове повідомлення-рішення.

Відповідно до ч. 4 ст. 229 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Колегія суддів, заслухавши суддю-доповідача, перевіривши рішення суду першої інстанції та доводи апеляційної скарги, дослідивши матеріали справи, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з огляду на наступне.

Як встановлено судовим розглядом, Головним управлінням ДПС у Харківській області проведено камеральну перевірку дотримання порядку реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до таких податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних ТОВ «Енерго Х».

За результатами проведеної перевірки відповідачем складений акт №9053/20-40-04-15-02/38000735 від 11.03.2024, яким зафіксовано порушення платником податків термінів реєстрації податкових накладних, чим порушено п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України, п. 89 підрозд. 2 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України.

Не погоджуючись із висновками контролюючого органу, викладеними в акті перевірки №9053/20-40-04-15-02/38000735 від 11.03.2024, позивач подав до Головного управління ДПС у Харківській області заперечення від 03.04.2024, за наслідками розгляду яких листом № 18561/6/20-40-04-14-11 від 12.04.2024 контролюючий орган висновки акту №9053/20-40-04-15-02/38000735 від 11.03.2024 залишив без змін.

На підставі вказаного акту Головним управлінням ДПС у Харківській області прийняте податкове повідомлення-рішення №0197630415 від 15.04.2024, яким до позивача застосовано штраф у сумі 236402,39 грн.

Зазначене податкове повідомлення-рішення було оскаржено платником податків до ДПС України в адміністративному порядку шляхом подання скарги від 29.04.2024 (вх. ДПС №16641/6 від 29.04.2024), яка рішенням №19458//6/99-00-06-03-01-06 від 26.06.2024 залишена без задоволення, а податкове повідомлення - рішення №0197630415 від 15.04.2024 - без змін.

Позивач, не погоджуючись із прийнятим контролюючим органом рішенням, звернувся до суду з даним позовом.

Задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції виходив з того, що контролюючим органом здійснено безпідставний розрахунок суми штрафу, що в свою чергу свідчить невідповідність спірного податкового повідомлення-рішення критеріям, визначеним частиною другою статті 2 КАС України, та вказує про його протиправність.

Колегія суддів погоджується із висновком суду першої інстанції, виходячи з наступного.

Пунктом 201.1 статті 201 Податкового кодексу України визначено, що на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

При здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою (абзац перший пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України).

Пункт 201.10 статті 201 Податкового кодексу України також установлює граничні строки реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних, серед іншого:

- для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені;

- для податкових накладних / розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені.

Указаним пунктом також визначено, що у разі порушення таких строків застосовуються штрафні санкції згідно з цим Кодексом

Зважаючи на викладене, положення Податкового кодексу України закріплюють обов'язок платників податку на додану вартість забезпечувати своєчасну реєстрацію податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Зі свого боку, пункт 120-1.1 статті 120-1 Податкового кодексу України установлює, що порушення платниками податку на додану вартість граничного строку, передбаченого статтею 201 цього Кодексу, для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (крім окремо визначених видів податкових накладних) тягне за собою накладення на платника податку на додану вартість, на якого відповідно до вимог статей 192 і 201 цього Кодексу покладено обов'язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі:

- 10 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних / розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації до 15 календарних днів;

- 20 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних / розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 16 до 30 календарних днів;

- 30 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних / розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 31 до 60 календарних днів;

- 40 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних / розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 61 до 365 календарних днів;

- 50 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних / розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації на 366 і більше календарних днів.

Таким чином, платник податків має обов'язок реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних у строк встановлений податковим законодавством, а саме для податкових накладних складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені, для податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені.

У свою чергу порушення зазначених строків реєстрації податкових накладних є підставою для настання відповідальності, передбаченої п. 120-1.1 ст. 120-1 Податкового кодексу України.

В подальшому, Законом України від 12.01.2023 № 2876-IX «Про внесення змін до розділу «Прикінцеві положення» Податкового кодексу України щодо відновлення обмеження перебування грального бізнесу на спрощеній системі оподаткування» (набрав чинності 08.02.2023) підрозділ 2 розділу Перехідні положення ПК України доповнений пунктами 89 та 90, якими на період дії воєнного стану збільшені строки реєстрації в ЄРПН податкових накладних/розрахунків коригування та зменшені розміри штрафних санкцій за їх порушення.

Відповідно до пункту 89 підрозділу 2 розділу XX Податкового кодексу України, тимчасово, протягом дії воєнного стану в Україні та шести місяців після місяця, в якому воєнний стан буде припинено або скасовано, реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних здійснюється з урахуванням таких граничних строків для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до 5 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені; для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 18 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені; для розрахунків коригування, складених постачальником товарів/послуг до податкової накладної, що складена на отримувача - платника податку, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, - протягом 18 календарних днів з дня отримання такого розрахунку коригування до податкової накладної отримувачем (покупцем).

Відповідно до пункту 90 підрозділу 2 розділу XX Податкового кодексу України тимчасово, протягом дії воєнного стану в Україні та шести місяців після місяця, в якому воєнний стан буде припинено або скасовано, штраф за порушення платниками податку на додану вартість граничного строку, передбаченого для пункту 89 цього розділу для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в ЄРПН, встановлюється у розмірі: 2 відсотки суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації до 15 календарних днів; 5 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 16 до 30 календарних днів; 10 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 31 до 60 календарних днів; 15 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 61 до 365 календарних днів; 25 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації на 366 і більше календарних днів.

До набрання чинності Законом № 2876-ІX процедурні вимоги щодо строків реєстрації податкових накладних визначалися приписами пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України.

Відтак, щодо податкових накладних, складених та зареєстрованих несвоєчасно після набрання чинності Законом № 2876-IX або до накладних, строк реєстрації яких не скінчився станом на день набрання чинності цим Законом (08 лютого 2023 року) застосовується збільшений строк на реєстрацію податкових накладних та зменшений розмір штрафних санкцій.

Так, відповідно до акту про результати камеральної перевірки щодо дотримання порядку реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування до таких податкових накладних з ПДВ в ЄРПН №9053/20-40-04-15-02/38000735 від 11.03.2024 підставою для притягнення позивача до відповідальності є порушення строків реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування:

- № 1431, дата виписки - 19.03.2020, дата реєстрації 06.03.2023, термін реєстрації 27.05.2022, кількість днів протермінування 283, сума ПДВ- -101337,58 грн., обсяг постачання (без ПДВ) - 505687,92;

- № 324, дата виписки - 10.08.2020, дата реєстрації 27.03.2023, термін реєстрації 27.05.2022, кількість днів протермінування 304, сума ПДВ - 0 грн. обсяг постачання (без ПДВ) 0,00;

- № 323, дата виписки - 10.08.2020, дата реєстрації 27.03.2023, термін реєстрації 27.05.2022, кількість днів протермінування 304, сума ПДВ - 0 грн. обсяг постачання (без ПДВ) 0,00;

- № 325, дата виписки - 28.08.2020, дата реєстрації 29.03.2023, термін реєстрації 27.05.2022, кількість днів протермінування 306, сума ПДВ - 0 грн. обсяг постачання (без ПДВ) 0,00;

- № 334, дата виписки - 16.10.2020, дата реєстрації 27.03.2023, термін реєстрації 27.05.2022, кількість днів протермінування 304, сума ПДВ - 0 грн. обсяг постачання (без ПДВ) 0,00;

- № 101, дата виписки - 15.06.2020, дата реєстрації 15.07.2022, термін реєстрації 30.06.2022, кількість днів протермінування 15, сума ПДВ - 29378,33 грн. обсяг постачання (без ПДВ) - 146936,65;

- № 99, дата виписки - 15.06.2020, дата реєстрації 15.07.2022, термін реєстрації 30.06.2022, кількість днів протермінування 15, сума ПДВ - 0,03 грн. обсяг постачання (без ПДВ) - 0,17;

- № 102, дата виписки - 15.06.2020, дата реєстрації 27.07.2022, термін реєстрації 30.06.2022, кількість днів протермінування 27, сума ПДВ - 42016,16 грн. обсяг постачання (без ПДВ) - 210080,79;

- № 104, дата виписки - 15.06.2020, дата реєстрації 18.07.2022, термін реєстрації 30.06.2022, кількість днів протермінування 18, сума ПДВ - 239305,84 грн. обсяг постачання (без ПДВ) - 1196529,21;

- № 103, дата виписки - 15.06.2020, дата реєстрації 27.07.2022, термін реєстрації 30.06.2022, кількість днів протермінування 27, сума ПДВ - 461189,98 грн. обсяг постачання (без ПДВ) - 2305949,89;

- № 100, дата виписки - 15.06.2020, дата реєстрації 27.07.2022, термін реєстрації 30.06.2022, кількість днів протермінування 27, сума ПДВ - 188666,53 грн. обсяг постачання (без ПДВ) -943332, 64;

- № 5, дата виписки - 10.08.2022, дата реєстрації 01.09.2022, термін реєстрації 31.08.2022, кількість днів протермінування 1, сума ПДВ - 7039,97 грн. обсяг постачання (без ПДВ) -35199, 86;

- № 3406, дата виписки - 25.09.2022, дата реєстрації 10.03.2023, термін реєстрації 15.10.2022, кількість днів протермінування 146, сума ПДВ - 13928,61 грн. обсяг постачання (без ПДВ) - 69643,04;

- № 4775, дата виписки - 25.01.2023, дата реєстрації 07.03.2023, термін реєстрації 18.02.2023, кількість днів протермінування 17, сума ПДВ - 7913,50 грн. обсяг постачання (без ПДВ) - 39567,52;

- № 668933, дата виписки - 21.12.2023, дата реєстрації 22.01.2024, термін реєстрації 18.01.2024, кількість днів протермінування 4, сума ПДВ - 1089,88 грн. обсяг постачання (без ПДВ) 0,00.

Отже, виходячи із розрахунку штрафу, як додатку до податкового повідомлення-рішення №0197630415 від 15.04.2024, штрафні санкції до платника податків контролюючим органом застосовані за несвоєчасну реєстрацію розрахунків коригування.

З цього приводу колегія суддів зазначає наступне.

Так, відповідно до п. 192.1 ст. 192 Податкового кодексу України якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов'язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, складеному в порядку, встановленому для податкових накладних, та зареєстрованому в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Розрахунок коригування до податкової накладної не може бути зареєстрований в Єдиному реєстрі податкових накладних пізніше 1095 календарних днів з дати складання податкової накладної, до якої складений такий розрахунок коригування.

Розрахунок коригування, складений постачальником товарів/послуг до податкової накладної, яка складена на отримувача - платника податку, підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних: постачальником (продавцем) товарів/послуг, якщо передбачається збільшення суми компенсації їх вартості на користь такого постачальника або якщо коригування кількісних та вартісних показників у підсумку не змінює суму компенсації; отримувачем (покупцем) товарів/послуг, якщо передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, для чого постачальник надсилає складений розрахунок коригування отримувачу.

Судовим розглядом встановлено, що штрафні санкції до позивача застосовано у зв'язку із несвоєчасною реєстрацією наступних розрахунків коригування:

- № 1431, дата виписки - 19.03.2020, дата реєстрації 06.03.2023, термін реєстрації 27.05.2022;

- № 101, дата виписки - 15.06.2020, дата реєстрації 15.07.2022, термін реєстрації 30.06.2022;

- № 102, дата виписки - 15.06.2020, дата реєстрації 27.07.2022, термін реєстрації 30.06.2022;

- № 104, дата виписки - 15.06.2020, дата реєстрації 18.07.2022, термін реєстрації 30.06.2022;

- № 103, дата виписки - 15.06.2020, дата реєстрації 27.07.2022, термін реєстрації 30.06.2022;

- № 100, дата виписки - 15.06.2020, дата реєстрації 27.07.2022, термін реєстрації 30.06.2022;

- № 5, дата виписки - 10.08.2022, дата реєстрації 01.09.2022, термін реєстрації 31.08.2022;

- № 3406, дата виписки - 25.09.2022, дата реєстрації 10.03.2023, термін реєстрації 15.10.2022;

- № 4775, дата виписки - 25.01.2023, дата реєстрації 07.03.2023, термін реєстрації 18.02.2023;

- № 668933, дата виписки - 21.12.2023, дата реєстрації 22.01.2024, термін реєстрації 18.01.2024.

З цього приводу позивач пояснив, що враховуючи дату надходження зазначених розрахунків коригування від постачальників, направлення їх здійснено своєчасно, а саме:

- № 1431 від 19.03.2020, № 3406 від 25.09.2022, № 4775 від 25.01.2023, складені ПрАТ «НЕК «Укренерго» та отримані позивачем 03.03.2023, 10.03.2023 та 03.03.2023 зареєстровані ТОВ «Енерго Х» в ЄРПН 06.03.2023, 10.03.2023 та 07.03.2023 відповідно;

- № 668933 від 21.12.2023, складений ТОВ «Окко-Бізнес Партнер» та отриманий позивачем 02.01.2024 року, зареєстрований ТОВ «Енерго Х» в ЄРПН 22.01.2024;

- № 101 та № 104 від 15.06.2022, складені ТОВ «ГС-Трейдинг» та отримані позивачем 15.07.2022 року, зареєстровані ТОВ «Енерго Х» в ЄРПН 15.07.2022 та 18.07.2022 відповідно;

- № 102, № 103 та № 100 від 15.06.2022, складені ТОВ «ГС-Трейдинг» та отримані позивачем 27.07.2022 року, зареєстровані ТОВ «Енерго Х» в ЄРПН 27.07.2022;

- № 5 від 10.08.2022, складений ТОВ «ГС-Трейдинг» та отриманий позивачем 01.09.2022 року, зареєстрований ТОВ «Енерго Х» в ЄРПН 01.09.2022.

Слід вказати, виконання обов'язку щодо реєстрації розрахунків коригування в Реєстрі залежить від моменту отримання заявником складених постачальником - розрахунків коригування.

Відповідно до п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків: для розрахунків коригування, складених постачальником товарів/послуг до податкової накладної, що складена на отримувача - платника податку, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, - протягом 15 календарних днів з дня отримання такого розрахунку коригування до податкової накладної отримувачем (покупцем).

Згідно з п. 89 підрозд. 2 розд. XX Податкового кодексу України, тимчасово, протягом дії воєнного стану в Україні та шести місяців після місяця, в якому воєнний стан буде припинено або скасовано, реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних здійснюється з урахуванням таких граничних строків для розрахунків коригування, складених постачальником товарів/послуг до податкової накладної, що складена на отримувача - платника податку, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, - протягом 18 календарних днів з дня отримання такого розрахунку коригування до податкової накладної отримувачем (покупцем).

Разом з тим, порушення, що стали підставою застосування до позивача штрафних санкцій, виявлені контролюючим органом за наслідками проведення камеральної перевірки з питань дотримання термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних ТОВ «Енерго Х».

Відповідно до п. 75.1 ст. 75 ПК України контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.

Камеральні та документальні перевірки проводяться контролюючими органами в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених цим Кодексом, а фактичні перевірки - цим Кодексом та іншими законами України, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи.

Згідно з пп. 75.1.1 п. 75.1 ст. 75 ПК України камеральною вважається перевірка, яка проводиться у приміщенні контролюючого органу виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків та даних системи електронного адміністрування податку на додану вартість (даних центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриваються рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, даних Єдиного реєстру податкових накладних та даних митних декларацій), а також даних Єдиного реєстру акцизних накладних та даних системи електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, даних СОД РРО.

Предметом камеральної перевірки також може бути своєчасність подання податкових декларацій (розрахунків) та/або своєчасність реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних, акцизних накладних та/або розрахунків коригування до акцизних накладних у Єдиному реєстрі акцизних накладних, виправлення помилок у податкових накладних та/або своєчасність сплати узгодженої суми податкового (грошового) зобов'язання виключно на підставі даних, що зберігаються (опрацьовуються) у відповідних інформаційних базах.

Разом з тим, такі обставини як момент фактичного отримання платником податків розрахунків коригування під постачальників у ході проведення камеральної перевірки не досліджувався, з огляду на що контролюючим органом при застосуванні штрафної санкції за несвоєчасну реєстрацію вказаних вище розрахунків коригування дані обставини не встановлювались.

З огляду на викладене колегія суддів зазначає, що не з'ясування контролюючим органом календарної дати фактичного отримання заявником розрахунків коригувань до податкових накладних призводить до невірного обрахунку тривалості затримки, що є обов'язковим елементом як складу податкового правопорушення, так і механізму обчислення суми штрафу, а тому висновки про вчинення заявником порушення п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України, п. 89 підрозд. 2 розд. XX Податкового кодексу України при реєстрації розрахунків коригування № 1431 від 19.03.2020, № 101 від 15.06.2020, № 102, від 15.06.2020, № 104 від 15.06.2020, № 103 від 15.06.2020, № 100 від 15.06.2020, № 5 від 10.08.2022, № 3406 від 25.09.2022, № 4775 від 25.01.2023, № 668933 від 21.12.2023 не є доведеними у ході судового розгляду справи.

У зв'язку з викладеним, колегія суддів погоджується із висновками суду першої інстанції щодо відсутності підстав для настання відповідальності за несвоєчасну реєстрацію позивачем спірних розрахунків коригування, а отже скасування податкового повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Харківській області №0197630415 від 15.04.2024.

Доводи апеляційної скарги зазначених вище висновків суду першої інстанції не спростовують і не дають підстав вважати, що судом першої інстанції при розгляді справи неповно з'ясовано обставини, що мають значення для справи, неправильно застосовано норми матеріального права, які регулюють спірні правовідносини, чи порушено норми процесуального права.

У відповідності до ст. 316 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

На підставі викладеного, колегія суддів, погоджуючись з висновками суду першої інстанції, вважає, що суд дійшов вичерпних юридичних висновків щодо встановлення фактичних обставин справи і правильно застосував до спірних правовідносин норми матеріального та процесуального права.

Керуючись ст. ст. 245, 246, 250, 315, 321 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Головного управління ДПС у Харківській області - .залишити без задоволення.

Рішення Харківського окружного адміністративного суду від 17.09.2025 по справі № 520/34133/24 - залишити без змін.

Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та не підлягає касаційному оскарженню, крім випадків, передбачених п. 2 ч. 5 ст. 328 Кодексу адміністративного судочинства України.

Головуючий суддя І.М. Ральченко

Судді В.В. Катунов З.Г. Подобайло

Постанова складена в повному обсязі 20.11.25.