Справа № 420/15332/25
20 листопада 2025 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Юхтенко Л.Р.,
розглянувши в порядку письмового провадження в приміщенні Одеського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовною заявою Громадської організації «Правова спільнота Лиманщини» (код ЄДРПОУ41448237, місце проживання: 67500, Одеська обл., смт. Доброслав, Лиманський р-н, вул. Центральна, 44, кв. 18) до Доброславської селищної ради Одеського району Одеської області (код ЄДРПОУ 04378652, місце знаходження: 67500, Одеська обл., Одеський р-н, смт. Доброслав, вул. Проспект свободи, 1) про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії,-
В провадженні Одеського окружного адміністративного суду перебуває адміністративна справа за позовною заявою Громадської організації «Правова спільнота Лиманщини» (Голова громадської організації Тріфонов Ю.М.) (код ЄДРПОУ41448237, місце проживання: АДРЕСА_1 ) до Доброславської селищної ради Одеського району Одеської області (код ЄДРПОУ 04378652, місце знаходження: 67500, Одеська обл., Одеський р-н, смт. Доброслав, вул. Проспект свободи, 1), в якій позивач просить:
Визнати бездіяльність Доброславської селищної ради Одеського району Одеської області протиправною, на запит на отримання публічної інформації від 25.11.2024 року за вих. 67/227, порушено Закон України «Про доступ до публічної інформації» (Закон 2939-УІ), Закон України «Про інформацію» (Закон 2657-ХІІ), Закон України «Про захист персональних даних» (Закон 2297-УІ) надано неповну інформацію, необґрунтовано віднесено запитувану інформацію до інформації з обмеженим доступом, а саме:
- в наданій копії додатку до рішення виконавчого комітету Доброславської селищної ради від 19 квітня 2024 року № 120, на двох аркушах, під назвою : Список громадян, яким надається матеріальна допомога, завіреного у відповідності до законодавства України, умисно, протиправно знеособлено ( затемнено ) частина тексту. Не надано (не повідомлено) інформацію кому саме з бюджету Доброславської селищної ради Одеського району Одеської області видано матеріальну допомогу, відсутні імена, прізвища, по батькові, населені пункти місце проживання отримувачів бюджетних коштів, чи являються отримувачі матеріальної допомоги жителями Доброславської селищної ради, Одеського району Одеської області, які у відповідності до законодавства мали право отримувати з бюджету Доброславської селищної ради кошти.
Зобов'язати Доброславську селищну раду Одеського району Одеської області ( код ЄДРПОУ - 04378652) письмово, рекомендованим листом, повідомити громадській організації «Правова спільнота Лиманщини» код ЄДРПОУ - 41448237 , на адресу : вул.Аграрна, 1-А, смт Доброслав, Одеський район, Одеська область, 67500 - не пізніше п'яти робочих днів з дня набрання чинності рішення суду, повну інформацію згідно запиту громадської організації «Правова спільнота Лиманщини » від 25.11.2024 року за вих. № 67/227 - надавши ксерокопію додатку до рішення виконавчого комітету Доброславської селищної ради від 19 квітня 2024 року, під назвою: Список громадян, яким надається матеріальна допомога з всією відображеною повною інформацією у вказаному документі, додатку, завіреного у відповідності до законодавства України.
Стягнути з відповідача на користь позивача всі судові витрати.
Ухвалою від 20 травня 2025 року відкрито провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін у порядку ч. 5 ст. 262 КАС України.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 25.11.2024 року позивач звернувся до відповідача із запитом на отримання публічної інформації, а саме:
Повідомити інформацію, а саме надати ксерокопію рішення виконавчого комітету Доброславської селищної ради № 120 від 19.04.2024 року, завірене у відповідності до законодавства України, відносно надання матеріальної допомоги громадянам, з всіма, завіреними у відповідності до законодавства України, додатками до рішення;
Надати інформацію про посадову особу (посада, прізвище, ім'я по-батькові) яка є відповідальна за розгляд даного запиту.
На цей запит позивач отримав відповідь від 02.12.2024 року за вих. № 179/ЗП 03.2-14/170.
Але, на думку позивача, відповідачем не була надана повна відповідь на запит позивача, та не обґрунтовано віднесено інформацію до інформації з обмеженим доступом, з посиланням ст. 6 Закону України « Про захист персональних даних».
Так, позивач зазначає, що його вимоги про надання інформації ґрунтувалися на ст. 34 Конституції України: «Кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб - на свій вибір».
Позивач звертає увагу, що відповідно до положень частини третьої статті 34 Конституції України, статті 6 Закону України "Про доступ до публічної інформації" право на доступ до інформації в умовах воєнного стану може підлягати обмеженням виключно в інтересах національної безпеки, територіальної цілісності або громадського порядку з метою запобігання заворушенням чи кримінальним правопорушенням, для охорони здоров'я населення, для захисту репутації або прав інших людей, для запобігання розголошенню інформації, одержаної конфіденційно, або для підтримання авторитету і неупередженості правосуддя.
Позивач зазначає, що згідно з ч.5 ст. 6 Закону № 2939-УІ, не може бути обмежено доступ до інформації про складання, розгляд і затвердження бюджетів, кошторисів розпорядників бюджетних коштів та плани використання бюджетних коштів одержувачів бюджетних коштів, а також їх виконання за розписами, бюджетними програмами та видатками (крім таємних видатків відповідно до статті 31 Бюджетного кодексу України), взяття розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів бюджетних зобов'язань або здійснення розпорядження бюджетними коштами у будь-який інший спосіб, планування, формування, здійснення та виконання закупівлі товарів, робіт і послуг за бюджетні кошти, у тому числі оборонних закупівель (крім випадків, якщо окрема інформація про закупівлі товарів, робіт і послуг становить державну таємницю відповідно до Закону України "Про державну таємницю"), володіння, користування чи розпорядження державним, комунальним майном, у тому числі до копій відповідних документів, умови отримання цих коштів чи майна, прізвища, імена, по батькові фізичних осіб та найменування юридичних осіб, які отримали ці кошти або майно.
Згідно з абзацу 2 частини третьої ст. 5 Закону № 2297-VI, не належить до інформації з обмеженим доступом інформація про отримання у будь-якій формі фізичною особою бюджетних коштів, державного чи комунального майна (крім випадків, передбачених статтею 6 Закону України “Про доступ до публічної інформації»).
Таким чином, позивач звертає увагу, що чинне законодавство України не тільки не відносить запитувану мною інформацію до інформації з обмеженим доступом, а й прямо передбачає, що вона є відкритою.
До суду 27 травня 2025 року від представника відповідача надійшов відзив на позовну заяву, відповідно до якого представник заперечував проти задоволення позовних вимог та просив відмовити, зазначивши, що 27 листопада 2024 року позивач звернувся до Доброславської селищної ради з запитом на отримання публічної інформації, в якому просив повідомити інформації, а саме надати ксерокопію рішення виконавчого комітету Доброславської селищної ради №120 від 19 квітня 2024 року, з всіма додатками, завірені у відповідності до законодавства України.
Відповіддю на цей запит (лист від 02 грудня 2024 року за №179/ЗПОЗ.2-14/170) селищна рада надала завірену копію нормативного акту з додатками, що запитувались позивачем.
Оскільки запитувана позивачем інформація містить персональні дані, на розголошення яких немає згоди, було надано завірену копію рішення, що запитувалось, та додатку до нього, в якому персональні дані фізичних осіб знеособлені.
Таким чином, позивач фактично заявив свої вимоги щодо отримання інформації про місце проживання осіб - громадян України, які, за різних причин, звернулись до селищної ради про надання їм матеріальної допомоги, а також за інформацією про прізвище, ім'я, по батькові військовослужбовців та інших осіб, які проходять лікування.
Представник відповідача зазначає, що за статтею 7 Закону України «Про доступ до публічної інформації» конфіденційна інформація - інформація, доступ до якої обмежено фізичною або юридичною особою, крім суб'єктів владних повноважень, та яка може поширюватися у визначеному ними порядку за їхнім бажанням відповідно до передбачених ними умов. Не може бути віднесена до конфіденційної інформації, зазначена в частині першій і другій статті 13 цього Закону.
Розпорядники інформації, визначені частиною першою статті 13 цього Закону, які володіють конфіденційною інформацією, можуть поширювати її лише за згодою осіб, які обмежили доступ до інформації, а за відсутності такої згоди - лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини.
На підставі п. 3 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про інформацію», інформація - будь-які відомості та/або дані, які можуть бути збережені на матеріальних носіях або відображені в електронному вигляді.
У відповідності до положень ст. 20 Закону України «Про інформацію», за порядком доступу інформація поділяється на відкриту інформацію та інформацію з обмеженим доступом. Будь-яка інформація є відкритою, крім тієї, що віднесена законом до інформації з обмеженим доступом.
Відповідно до ч. 1 ст. 21 Закону України «Про інформацію», інформацією з обмеженим доступом є конфіденційна, таємна та службова інформація.
Конфіденційною є інформація про фізичну особу, інформація, доступ до якої обмежено фізичною або юридичною особою, крім суб'єктів владних повноважень, а також інформація, визнана такою на підставі закону. Конфіденційна інформація може поширюватися за бажанням (згодою) відповідної особи у визначеному нею порядку відповідно до передбачених нею умов, якщо інше не встановлено законом (ч. 2 ст. 21 Закону України «Про інформацію»).
Питання поширення персональних даних врегульовані статтею 14 Закону України «Про захист персональних даних», частинами 1 та 2 якої встановлено, що поширення персональних даних передбачає дії щодо передачі відомостей про фізичну особу за згодою суб'єкта персональних даних. Поширення персональних даних без згоди суб'єкта персональних даних або уповноваженої ним особи дозволяється у випадках, визначених законом, і лише (якщо це необхідно) в інтересах національної безпеки, економічного добробуту, прав людини та для проведення Всеукраїнського перепису населення.
Частиною 3 статті 14 Закону України «Про захист персональних даних» визначено, що виконання вимог встановленого режиму захисту персональних даних забезпечує сторона, що поширює ці дані.
Відповідно до абзацу 6 частини 1 статті 2 Закону України «Про захист персональних даних», знеособлення персональних даних - вилучення відомостей, які дають змогу прямо чи опосередковано ідентифікувати особу.
Таким чином, якщо запитуваний документ містить персональні дані, що мають бути захищені, ці дані необхідно знеособити шляхом, визначеним законом - вилучити відомості, які дають можливість прямо чи опосередковано ідентифікувати особу. Знеособлення персональних даних у відповідності до положень зазначеної статті закону охоплюється терміном «обробка персональних даних» та є обов'язком відповідних суб'єктів цього закону.
З наведених підстав представник відповідача просить відмовити у задоволенні позову.
Своєю чергою, до суду 03 червня 2025 року від позивача надійшла відповідь на відзив, відповідно до якої наполягав на задоволенні позовних вимог.
Також до суду 09 червня 2025 року від представника відповідача надійшли заперечення на відповідь на відзив, відповідно до яких представник наполягав на відмові у задоволенні позовних вимог.
Вивчивши матеріали справи, а також обставини, якими обґрунтовуються вимоги, докази, якими вони підтверджуються, судом встановлено таке.
Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань Громадська організація «Правова спільнота Лиманщини» (ідентифікаційний код 41448237) зареєстрована з 10.07.2017, вид економічної діяльності: 94.99 діяльність інших громадських організацій.
Суд встановив, що 25.11.2024 року позивач звернувся до голови Доброславської селищної ради із запитом на отримання публічної інформації, в якому просив:
Повідомити інформацію, а саме надати ксерокопію рішення виконавчого комітету Доброславської селищної ради № 120 від 19.04.2024 року, завірене у відповідності до законодавства України, відносно надання матеріальної допомоги громадянам, з всіма, завіреними у відповідності до законодавства України, додатками до рішення;
Надати інформацію про посадову особу (посада, прізвище, ім'я по-батькові) яка є відповідальна за розгляд даного запиту.
Вказаний запит на отримання публічної інформації було одержано Доброславською селищною радою 27.11.2024 року вхід. № 179/ЗП032-14.
На цей запит відповідачем надана відповідь листом від 02.12.2024 року за вих. № 179/ЗП 03.2-14/170, в якому повідомлено, що в умовах запровадженого в Україні воєнного стану захист персональних даних є вкрай важливим, та оскільки запитувана інформація містить персональні дані, на розголошення яких немає згоди, надано завірену копію рішення, що запитується, та додатку до нього, в якому персональні дані фізичних осіб знеособлено.
До вказаного листа додано додаток на трьох аркушах, а саме: копія рішення виконавчого комітету Доброславської селищної ради Одеського району Одеської області № 120 від 19.04.2024 року «Про надання матеріальної допомоги відповідно до Цільової програми соціальної підтримки населення на 2024-2025 роки «Захист і турбота» та додаток до цього рішення, із закресленими прізвищами осіб, кому надавалась відповідна матеріальна допомога.
Проаналізувавши положення чинного законодавства, обставини справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги належать задоволенню, з огляду на таке.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст. 40 Конституції України, усі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов'язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк.
Згідно з ст. 1, 3 Закону України «Про доступ до публічної інформації», публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом. Публічна інформація є відкритою, крім випадків, встановлених законом.
Право на доступ до публічної інформації гарантується, зокрема, обов'язком розпорядників інформації надавати та оприлюднювати інформацію, крім випадків, передбачених законом; визначенням розпорядником інформації спеціальних структурних підрозділів або посадових осіб, які організовують у встановленому порядку доступ до публічної інформації, якою він володіє; максимальним спрощенням процедури подання запиту та отримання інформації.
Відповідно до ст. 5 Закону України «Про доступ до публічної інформації», одним із способів доступу до інформації є надання такої за запитами на інформацію.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 цього Закону доступ до публічної інформації відповідно до цього Закону здійснюється на принципах, зокрема:1) прозорості та відкритості діяльності суб'єктів владних повноважень; 2) вільного отримання, поширення та будь-якого іншого використання інформації, що була надана або оприлюднена відповідно до цього Закону, крім обмежень, встановлених законом.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 19 Закону України «Про доступ до публічної інформації» запит на інформацію - це прохання особи до розпорядника інформації надати публічну інформацію, що знаходиться у його володінні.
Запитувач має право звернутися до розпорядника інформації із запитом на інформацію незалежно від того, стосується ця інформація його особисто чи ні, без пояснення причини подання запиту.
Згідно з ч.1 ст. 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації», розпорядник інформації має надати відповідь на запит на інформацію не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту.
У разі якщо запит на інформацію стосується інформації, необхідної для захисту життя чи свободи особи, щодо стану довкілля, якості харчових продуктів і предметів побуту, аварій, катастроф, небезпечних природних явищ та інших надзвичайних подій, що сталися або можуть статись і загрожують безпеці громадян, відповідь має бути надана не пізніше 48 годин з дня отримання запиту (ч. 2 ст. 19 цього Закону).
У разі якщо запит стосується надання великого обсягу інформації або потребує пошуку інформації серед значної кількості даних, розпорядник інформації може продовжити строк розгляду запиту до 20 робочих днів з обґрунтуванням такого продовження. Про продовження строку розпорядник інформації повідомляє запитувача в письмовій формі не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту (ч. 4 ст. 19 цього Закону).
Відповідно до приписів ч. 1 статті 22 Закону України «Про доступ до публічної інформації» розпорядник інформації має право відмовити в задоволенні запиту в таких випадках:
1) розпорядник інформації не володіє і не зобов'язаний відповідно до його компетенції, передбаченої законодавством, володіти інформацією, щодо якої зроблено запит;
2) інформація, що запитується, належить до категорії інформації з обмеженим доступом відповідно до частини другої статті 6 цього Закону;
3) особа, яка подала запит на інформацію, не оплатила передбачені статтею 21 цього Закону фактичні витрати, пов'язані з копіюванням або друком;
4) не дотримано вимог до запиту на інформацію, передбачених частиною п'ятою статті 19 цього Закону.
Розпорядник інформації, який не володіє запитуваною інформацією, але якому за статусом або характером діяльності відомо або має бути відомо, хто нею володіє, зобов'язаний направити цей запит належному розпоряднику з одночасним повідомленням про це запитувача. У такому разі відлік строку розгляду запиту на інформацію починається з дня отримання запиту належним розпорядником (ч. 3 ст. 22 цього Закону).
Згідно з ч. 1 ст. 23 Закону України «Про доступ до публічної інформації», рішення, дії чи бездіяльність розпорядників інформації можуть бути оскаржені до керівника розпорядника, вищого органу або суду.
Відповідно до ч. 2 ст. 23 цього Закону, запитувач має право оскаржити:
1) відмову в задоволенні запиту на інформацію;
2) відстрочку задоволення запиту на інформацію;
3) ненадання відповіді на запит на інформацію;
4) надання недостовірної або неповної інформації;
5) несвоєчасне надання інформації;
6) невиконання розпорядниками обов'язку оприлюднювати інформацію відповідно до статті 15 цього Закону;
7) інші рішення, дії чи бездіяльність розпорядників інформації, що порушили законні права та інтереси запитувача.
Сукупний аналіз наведених норм Закону України «Про доступ до публічної інформації» доводить, що отримання публічної інформації на підставі відповідних запитів направлених до суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації є гарантованим правом кожного з метою забезпечення прозорості та відкритості суб'єктів владних повноважень.
Повертаючись до обставин у цій справі, суд зазначає, що підставою для оскарження бездіяльності відповідача є ненадання копії запитуваного рішення у повному обсязі.
Так, суд встановив, що відповідач на запит позивача листом від 02.12.2024 року за вих. № 179/ЗП 03.2-14/170, повідомив, що надається завірена копія рішення, що запитується, та додатку до нього, в якому персональні дані фізичних осіб знеособлено.
До вказаного листа додано додаток на трьох аркушах, а саме: копія рішення виконавчого комітету Доброславської селищної ради Одеського району Одеської області № 120 від 19.04.2024 року «Про надання матеріальної допомоги відповідно до Цільової програми соціальної підтримки населення на 2024-2025 роки «Захист і турбота» та додаток до цього рішення, із закресленими прізвищами осіб, кому надавалась відповідна матеріальна допомога.
Надаючи оцінку доводам та запереченням сторін з порушеного спірного питання, суд виходить із застосування норм права таким чином.
Перелік публічної інформації з обмеженим доступом та підстави такого обмеження наведено у статті 6 Закону України «Про доступ до публічної інформації».
Разом з цим частиною 5 статті 6 цього Закону передбачено, що не може бути обмежено доступ до інформації про складання, розгляд і затвердження бюджетів, кошторисів розпорядників бюджетних коштів та плани використання бюджетних коштів одержувачів бюджетних коштів, а також їх виконання за розписами, бюджетними програмами та видатками (крім таємних видатків відповідно до статті 31 Бюджетного кодексу України), взяття розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів бюджетних зобов'язань або здійснення розпорядження бюджетними коштами у будь-який інший спосіб, планування, формування, здійснення та виконання закупівлі товарів, робіт і послуг за бюджетні кошти, у тому числі оборонних закупівель (крім випадків, якщо окрема інформація про закупівлі товарів, робіт і послуг становить державну таємницю відповідно до Закону України "Про державну таємницю"), володіння, користування чи розпорядження державним, комунальним майном, у тому числі до копій відповідних документів, умови отримання цих коштів чи майна, прізвища, імена, по батькові фізичних осіб та найменування юридичних осіб, які отримали ці кошти або майно (крім випадків, передбачених частиною другою статті 23 Закону України "Про основи національного спротиву"). Не може бути також обмежено доступ до інформації про наявність у фізичних осіб податкового боргу. Не підлягає обмеженню також доступ до інформації про стан і результати перевірок та службових розслідувань фактів порушень, допущених у сферах діяльності, зазначених у цій частині. Доступ до зазначеної інформації забезпечується розпорядниками інформації відповідно до положень статті 5 цього Закону.
Відповідно до ст. 5 Закону України «Про доступ до публічної інформації» доступ до інформації забезпечується шляхом: 1) систематичного та оперативного оприлюднення інформації: в офіційних друкованих виданнях; на офіційних веб-сайтах в мережі Інтернет; на єдиному державному веб-порталі відкритих даних; на інформаційних стендах; будь-яким іншим способом; 2) надання інформації за запитами на інформацію.
Аналізуючи зміст запитуваного позивачем рішення виконавчого комітету Доброславської селищної ради Одеського району Одеської області № 120 від 19.04.2024 року «Про надання матеріальної допомоги відповідно до Цільової програми соціальної підтримки населення на 2024-2025 роки «Захист і турбота», суд погоджується з доводами позивача, що це рішення стосується питання розподілу матеріальної допомоги, що відноситься до цільовому розподілу бюджетних коштів, а отже відповідно до приписів ч. 5 ст. 6 Закону України «Про доступ до публічної інформації» прізвища, імена, по батькові фізичних осіб та найменування юридичних осіб, які отримали такі кошти, не є інформацією з обмеженим доступом.
За таких встановлених судом обставин, суд доходить висновку, що позовні вимоги є правомірними та належать задоволенню шляхом визнання протиправними дії Доброславської селищної ради Одеського району Одеської області щодо неналежного розгляду запиту на публічну інформації від 25.11.2024 року (від 27.11.2024 року вхід. № 179/ЗП032-14), поданого Громадською організацією «Правова спільнота Лиманщини» та зобов'язання Доброславську селищну раду Одеського району Одеської області надати Громадській організації «Правова спільнота Лиманщини» повну інформацію за її запитом на публічну інформації від 25.11.2024 року (від 27.11.2024 року вхід. № 179/ЗП032-14).
Відповідно до ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Згідно з ч.1 ст.6 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого зокрема людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.
Відповідно до ч.1,3 ст.90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
Таким чином, оцінюючи встановлені факти, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими, своєю чергою відповідач не довів правомірність своїх дій, а тому позовні вимоги є правомірними та належать задоволенню.
У зв'язку із задоволенням позову, сплачений судовий збір належить стягненню з відповідача на користь позивача в частині, що належало сплатити відповідно до Закону України «Про судовий збір», за одну основну позовну вимогу, інша позовна вимога - є похідною вимогою.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 6, 12, 72, 77,90, 139, 246, 255,295,297 КАС України, суд
Позовну заяву Громадської організації «Правова спільнота Лиманщини» (код ЄДРПОУ41448237, місце проживання: 67500, Одеська обл., смт. Доброслав, Лиманський р-н, вул. Центральна, 44, кв. 18) до Доброславської селищної ради Одеського району Одеської області (код ЄДРПОУ 04378652, місце знаходження: 67500, Одеська обл., Одеський р-н, смт. Доброслав, вул. Проспект свободи, 1) про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії,- задовольнити.
Визнати протиправними дії Доброславської селищної ради Одеського району Одеської області (код ЄДРПОУ 04378652, місце знаходження: 67500, Одеська обл., Одеський р-н, смт. Доброслав, вул. Проспект свободи, 1) щодо неналежного розгляду запиту на публічну інформації від 25.11.2024 року (від 27.11.2024 року вхід. № 179/ЗП032-14), поданого Громадською організацією «Правова спільнота Лиманщини» (код ЄДРПОУ41448237, місце проживання: 67500, Одеська обл., смт. Доброслав, Лиманський р-н, вул. Центральна, 44, кв. 18) .
Зобов'язати Доброславську селищну раду Одеського району Одеської області (код ЄДРПОУ 04378652, місце знаходження: 67500, Одеська обл., Одеський р-н, смт. Доброслав, вул. Проспект свободи, 1) надати Громадській організації «Правова спільнота Лиманщини» (код ЄДРПОУ41448237, місце проживання: 67500, Одеська обл., смт. Доброслав, Лиманський р-н, вул. Центральна, 44, кв. 18) повну інформацію за її запитом на публічну інформації від 25.11.2024 року (від 27.11.2024 року вхід. № 179/ЗП032-14).
Стягнути з Доброславської селищної ради Одеського району Одеської області (код ЄДРПОУ 04378652, місце знаходження: 67500, Одеська обл., Одеський р-н, смт. Доброслав, вул. Проспект свободи, 1) за рахунок бюджетних асигнувань на користь Громадської організації «Правова спільнота Лиманщини» (код ЄДРПОУ41448237, місце проживання: 67500, Одеська обл., смт. Доброслав, Лиманський р-н, вул. Центральна, 44, кв. 18) судовий збір в розмірі 3028 гривень (три тисячі двадцять вісім гривень 00 копійок).
Рішення суду може бути оскаржено в порядку та в строки, встановлені ст. ст. 295,297 КАС України, з урахуванням п.п.15.5 п. 15 ч. 1 Перехідних положень КАС України.
Рішення суду набирає законної сили в порядку та в строки, встановлені ст. 255 КАС України.
Суддя Л.Р. Юхтенко