ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
"20" листопада 2025 р. справа № 300/6628/25
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі судді Могили А.Б., розглянувши у порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Приватного підприємства "Захід-Техбудпостач" до Головного управління Державної податкової служби в Івано-Франківській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,-
Приватне підприємство "Захід-Техбудпостач" звернулося в суд із позовною заявою до Головного управління Державної податкової служби в Івано-Франківській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 31.07.2025 №0/21006/0404, яким застосовано штраф в сумі 16236 грн.
Позовні вимоги обґрунтовано тим, що Головним Управління ДПС в Івано Франківській області 31.07.2025 протиправно прийнято податкове повідомлення-рішення №0/21006/0404, яким з посиланнями на п.п.54.3.3 п.54.3 ст.54, п.58.1 ст.58, п.п.16.1.5 п.16.1 статті 16 та п.86.7 статті 86 розділу I Податкового кодексу України, п.201.10 ст.201, пункт 89 підрозділу 2 розділу ХХ "Перехідні положення" та п 69.1 ст.69 підрозділу 10 розділу ХХ Перехідних положень Податкового кодексу України, через порушення терміну реєстрації в ЄРПН податкової накладної на загальну суму 162360 грн., застосовано штраф в сумі 16236 грн. ПП "Захід-техбудпостач" повністю заперечує вину в даному порушенні, оскільки надіслало податкову накладну на реєстрацію вчасно, в межах операційного дня і не вчиняло діяння (чи бездіяльність), які б привели до порушення терміну реєстрації податкової накладної № 4 від 30.11.2022. Згідно з даними, відображеними в системі надсилання та реєстрації податкових накладних, накладна надіслана «15.12.2022 17:59:35». Протягом операційного дня 15.12.2022 не було надіслано квитанцію про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної, а тому в силу абзацу 13 п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України, така накладна вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 22.09.2025 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження.
Відповідач скорився правом подання відзиву на позовну заяву в якому позовні вимоги не визнав. Свою позицію обґрунтовує тим, що позивачем не здійснено своєчасну реєстрацію податкової накладної №4 від 30.11.2022 в ЄРПН, відповідно за наслідками проведеної перевірки податковим органом правомірно застосовано штрафні санкції. Витяги/квитанції про отримання РК з програмних забезпечень, за якими відбувається обмін інформацією платників податків та контролюючих органів не є достатнім доказом, підтверджуючим здійснення платником податків всіх залежних від нього заходів для своєчасності реєстрації РК, оскільки при відповідному налаштуванні персонального комп'ютера, можливе її штучне створення. Вважає, що штрафна санкція згідно з податковим повідомленням-рішенням, що є спірним в цій справі, визначена правомірно (а.с.20-24).
У відповіді на відзив позивач вказав, що податковим органом на підтвердження своєї позиції про теоретичні можливі зміни системних налаштувань дати і часу на комп'ютері позивача, з якого проводилося відправлення документу, не надано будь-якої скринкопії з Єдиного вікна електронної звітності, в якій відсутні дані про будь - які події з боку позивача щодо реєстрації податкової накладної № 4 від 30.11.2022, станом на 15.12.2022. В підтвердження позиції позивача, відповідач не прийняв до уваги рішення ДПС України від 03.09.2025 № 25553/6/99-00-06-03-01-06, про результати розгляду скарги позивача на повідомлення-рішення від 31.07.2025 № 0/21006/0404, де вказано що згідно з даними інформаційно-комунікаційних систем ДПС України, дата та час відправки/прийому документу, а саме податкової накладної № 4 від 30.11.2022, яка є предметом розгляду, є «15.12.2022 17:59:35». Відповідач не врахував правових позицій, які викладені у постановах Верховного Суду в частині допустимості використання, в якості доказу вчасної реєстрації платником податкових накладних, роздруківок з програми m.e.doc (а.с.29-30).
У доповненні відповіді на відзив позивач вказав, що відповідач мотивує свою позицію припущенням про теоретичну можливість зміни системних налаштувань комп'ютера позивача з якого відбувалося направлення податкової накладної до реєстрації. В даному випадку, податкову накладну № 4 від 30.11.2022 на суму 162360 грн. податковий орган не зареєстрував 15.12.2022, з невідомих причин, всупереч п. 3, п.4 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, який затверджений Постановою Кабінету Міністрів України № 1246 від 29.12.2010. Така реєстрація відбулася із запізненням 16.12.2022 (а.с.39-40).
Суд, дослідивши письмові докази, письмові пояснення викладені у заявах по суті справи, встановив наступне.
Приватне підприємство "Захід-Техбудпостач" пройшло процедуру державної реєстрації, перебуває на обліку в органі податкової служби (а.с.14).
Головним управління ДПС в Івано-Франківській області проведена камеральна перевірка, щодо дотримання порядку реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування до таких накладних з податку на додану вартість в Єдиному реєстрі податкових накладних Приватним підприємством "Захід-Техбудпостач", за результатами якої складено акт від 04.07.2025 р. № 15308/09-19-04-04-15/32605325.
На підставі цього акта, 31.07.2025 Головним Управління ДПС в Івано-Франківській області прийняте податкове повідомлення-рішення №0/21006/0404, яким з посиланнями на пункт 201.10 ст.201, пункт 89 підрозділу 2 розділу ХХ «Перехідні положення» та пункт 69.1 ст.69 підрозділу 10 розділу ХХ Перехідних положень Податкового кодексу України, за порушення терміну реєстрації в ЄРПН податкової накладної на загальну суму 162360 грн. застосовано штраф у сумі 16236 грн. (а.с.12-13).
ПП "Захід-Техбудпостач" оскаржило в адміністративному порядку податкове повідомлення-рішення, шляхом подання скарги, за результатами розгляду якої рішенням ДПС України від 03.09.2025 № 25553/6/99-00-06-03-01-06, податкове повідомлення-рішення ГУ ДПС в Івано-Франківській області від 31.07.2025 № 0/21006/0404 залишено без змін, а скаргу без задоволення (а.с.9-11).
Вважаючи зазначене податкове повідомлення-рішення протиправним, позивач звернувся з позовом до суду.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам суд зазначає таке.
Правовідносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема щодо визначення вичерпного переліку податків та зборів, що справляються в Україні, та порядку їх адміністрування, платників податків та зборів, їх прав та обов'язків, компетенції контролюючих органів, повноважень і обов'язків їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальності за порушення податкового законодавства, регулює Податковий кодекс України.
Згідно із пп. 14.1.60 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України єдиний реєстр податкових накладних (далі - ЄРПН) - реєстр відомостей щодо податкових накладних та розрахунків коригування, що ведеться центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, в електронному вигляді згідно з наданими платниками податку на додану вартість електронними документами.
Відповідно до пп. 16.1.2, 16.1.3 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів, подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.
Відповідно до Податкового кодексу України реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків, встановлених пунктом 201.10 статті 201 ПКУ.
У разі порушення таких строків застосовуються штрафні санкції, передбачені статтею 120 Податкового кодексу України залежно від кількості календарних днів порушення терміну реєстрації.
При цьому тимчасово, протягом дії воєнного стану в Україні, введеного Указом Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженим Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 2102-IX, та шести місяців після місяця, в якому воєнний стан буде припинено або скасовано, реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у ЄРПН здійснюється з урахуванням граничних строків визначених пунктом 89 підрозділу 2 розділу ХХ "Перехідні положення" ПКУ.
Штраф за порушення платниками ПДВ граничного строку, передбаченого пунктом 89 підрозділу 2 розділу ХХ "Перехідні положення" ПКУ для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в ЄРПН, встановлюється у розмірі визначеному у пункті 90 підрозділу 2 розділу ХХ "Перехідні положення" ПКУ.
Пунктом 75.1 статті 75 Податкового кодексу України передбачено, що контролюючі органи мають право проводити, зокрема, камеральні перевірки.
Камеральні перевірки проводяться контролюючими органами в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених Податкового кодексу України.
Предметом камеральної перевірки також можуть бути, зокрема, своєчасність реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у ЄРПН.
Як уже попередньо зазначено, за результатами камеральної перевірки контролюючий орган дійшов висновку про порушення ПП "Захід-Техбудпостач" терміну реєстрації в ЄРПН податкової накладної №4 від 30.11.2022 на загальну суму 162360 грн.
У свою чергу позивач стверджує, що Підприємством було належним чином виконано обов'язок щодо своєчасного направлення в електронну систему документообігу податкових накладних, вжито всіх можливих заходів для проведення своєчасної реєстрації податкової накладної, що підтверджено скріншотом, доданим позивачем контролюючому органу та суду. Причини, з яких податкова накладна не була доставлена та зареєстрована у ЄРПН саме 15.12.2022 знаходяться поза можливістю впливу платника податку, оскільки належне ведення та функціонування автоматизованої системи належить до повноважень саме ДПС.
Згідно з пунктом 201.10 статті 201 Податкового кодексу України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до ЄРПН є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.
Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.
Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.
Якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, така податкова накладна вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних (на момент виникнення спірних правовідносин) повинна була здійснюватися з урахуванням граничних строків:
для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені;
для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені;
для зведених податкових накладних та/або розрахунків коригування до таких зведених податкових накладних, складених за операціями, визначеними пунктом 198.5 статті 198 та пунктом 199.1 статті 199 цього Кодексу, - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем місяця, в якому вони складені;
для розрахунків коригування, складених постачальником товарів/послуг до податкової накладної, що складена на отримувача - платника податку, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, - протягом 15 календарних днів з дня отримання такого розрахунку коригування до податкової накладної отримувачем (покупцем).
Механізм внесення відомостей, що містяться у податковій накладній та/або розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до неї, до ЄРПН визначений Порядком ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 №1246 (далі - Порядок №1246).
Відповідно до пунктів 2, 3 Порядку №1246 операційний день - частина дня, протягом якої здійснюються прийняття від платників податку податкових накладних та/або розрахунків коригування та реєстрація або зупинення реєстрації. Операційний день триває в робочі дні з 8 години 00 хвилин до 20 години 00 хвилин. Технічне обслуговування та регламентні роботи, що потребують зупинки Реєстру, не проводяться протягом операційного дня, крім аварійних випадків. Якщо граничні строки реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування припадають на вихідний, святковий або неробочий день, такий день вважається операційним днем.
Пунктом 5 Порядку №1246 визначено, що податкова накладна та/або розрахунок коригування приймаються до Реєстру у разі дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192, пунктами 200-1.3, 200-1.9 статті 200-1 та пунктами 201.1, 201.10 і 201.16 статті 201 Кодексу, а також з урахуванням Законів України "Про електронні довірчі послуги", "Про електронні документи та електронний документообіг" та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку. Реєстрації підлягають податкові накладні та/або розрахунки коригування (у тому числі ті, що не надаються отримувачу (покупцю) товарів/послуг, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, складені за операціями з постачання послуг нерезидентом) незалежно від суми податку на додану вартість в одній податковій накладній/розрахунку коригування.
Пунктом 12 Порядку №1246 визначено, що після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДПС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки:
відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту);
чинності кваліфікованого електронного підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування;
реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування;
дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Кодексу;
наявності помилок під час заповнення обов'язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу;
наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200-1.3 і 200-1.9 статті 200-1 Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.);
наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується;
факту реєстрації/зупинення реєстрації/відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами;
наявності підстав для зупинення реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування;
дотримання вимог Законів України "Про електронні довірчі послуги", "Про електронні документи та електронний документообіг" та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.
Згідно з пунктом 13 Порядку №1246 за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі квитанція).
Квитанція в електронній формі надсилається платнику податку протягом операційного дня та є підтвердженням прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування. Примірник квитанції в електронній формі зберігається в ДПС (пункт 14 Порядку №1246).
Відповідно до пункту 15 Порядку №1246 у квитанції зазначаються дата та час її формування, реквізити податкової накладної та/або розрахунку коригування та результат перевірки. Якщо у податковій накладній та/або розрахунку коригування за результатами проведення перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку (крім абзацу десятого), виявлено порушення, платнику податку надсилається квитанція про неприйняття податкової накладної та/або розрахунку коригування із зазначенням причини такого неприйняття.
З огляду на строки, визначені п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України, з урахуванням пункту 3 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 № 1246, а також тривалості операційного дня для реєстрації ПН/РК в ЄРПН, Приватним підприємством "Захід-Техбудпостач" 15.12.2022 о 17:59:30 було надіслано на реєстрацію в ЄРПН податкову накладну №4 від 30.11.2022 (а.с.7).
Квитанція №1, яка засвідчує факт і час отримання ДПС податкової накладної платника 16.12.2022 о 13:05:42, надійшла позивачу 19.12.2022 о 11:03:42 (а.с.8).
ТОВ "М.Е.ДОК" на звернення позивача 09.07.2025 надало відповідь за №09/07-3040 щодо особливостей обміну документами за допомогою програмного забезпечення "М.Е.Doc", а також сформовало додаток 1, де вказана інформація щодо відправки позивачем саме 15.12.2022 о 17:59 податкової накладної №4 від 30.11.2022 (а.с.5-6).
Отже, вказана податкова накладна з дотриманням строків для реєстрації, в межах операційного дня 15.12.2022 була направлена в електронному форматі за допомогою програмного забезпечення "М.Е.Doc", з використанням прямого з'єднання, до Державної податкової служби для реєстрації в ЄРПН.
У рішенні про результати розгляду скарги від 03.09.2025 №25553/6-99-00-06-03-01-06 ДПС України вказує, що податкова накладена позивачем надіслана 15.12.2022 о 17:59. Витяги з програмного забезпечення ОСОБА_1 Doc містять інформацію про те, що накладна не доставлена до ДПС, а очікує доставки. Дата та час реєстрації податкової накладної є 16.12.2022 о 13:05 год., тобто наступного дня, з підтвердженням дати та часу відправки/прийому документа 15.12.2022 о 15:59:35 (а.с.10).
Тобто ДПС України не заперечує, що вищезазначена податкова накладна була направлена у проміжок часу і в дату, які зазначені позивачем.
Проте протягом операційного дня 15.12.2022 квитанція про прийняття або неприйняття податкової накладної не була направлено органом ДПС позивачу, така надійшли лише 19.12.2022.
І як уже попередньо зазначено судом, якщо протягом операційного дня не надіслано квитанції про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, така податкова накладна вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних (абз.13 п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України).
Отже суд зазначає, що з огляду на ненадходження протягом операційного дня квитанції про прийняття або неприйняття податкової накладної №4 від 30.11.2022, таку слід вважати зареєстрованою 15.12.2022 в ЄРПН в силу приписів пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України.
Висновок про те, що у разі відсутності в межах операційного дня надісланої контролюючим органом квитанції, що підтверджує прийняття податкової накладної або відмову у її прийнятті, така податкова накладна вважається зареєстрованою датою її надсилання викладений, зокрема, у постановах Верховного Суду від 23.01.2018 у справі №806/832/17, від 22.11.2018 у справі №813/815/18, від 10.06.2019 у справі №802/1825/16-а, від 03.04.2020 у справі №160/5380/19, від 04.06.2020 у справі №560/1570/19, від 15.07.2021 у справі №640/12237/19, від 28.09.2022 у справі №200/4176/20-а, від 08.12.2022 у справі №340/2210/19, від 03.05.2023 у справі №580/1728/20.
З вищезазначеного вбачається, що висновки акту перевірки щодо порушення Підприємством терміну реєстрації в ЄРПН податкової накладної з податку на додану вартість №4 від 30.11.2022 є безпідставними та необґрунтованими, а оскаржуване податкове повідомлення-рішення протиправним.
Як уже зазначалося, позивачем були додані документи, що були сформовані програмою М.Е.DОС, яка забезпечує подання звітності та обмін документами між ДПС та підприємством в електронному вигляді, зокрема витяг із програми, з яких вбачається, що податкова накладна відправлена саме 15.12.2022.
Суд вважає, що зазначені роздруковані скріншоти файлів (протокол руху документа/звіта та пов'язаних з ним повідомлень/квитанцій) є належними та допустимими доказами, про що неодноразово зазначав Верховний Суд у висновках, викладених у постановах від 28.03.2019 у справі №809/1420/17, від 28.04.2020 у справі №810/198/16, від 20.10.2020 у справі №620/817/19, від 22.11.2021 у справі №160/10558/19, від 24.11.2021 у справі №200/12604/19-a.
Не дивлячись на подану скаргу з доказами належної реєстрації в ЄРПН податкової накладної, Головне управління ДПС в Івано-Франківській області проігнорувало, що саме податковим органом недотримано встановлений Податковим кодексом України строк проведення процедури реєстрації ПН в ЄРПН та своєчасно не надіслано платнику податків квитанції про прийняття ПН.
Відповідач проігнорував приписи діючого законодавства, відповідно до яких податкова накладна з податку на додану вартість №4 від 30.11.2022 вважається зареєстрованою в Єдиному реєстрі податкових накладних датою її фактичного подання, тобто 15.11.2022, що свідчить про відсутність порушення приписів ст.201 податкового кодексу України з боку позивача.
Також слід зазначити, що відповідальність за технічне прийняття та обробку поданих документів лежить на контролюючому органі, а не на платникові податків.
Тобто, якщо документи були направлені своєчасно, то їх обробка органом навіть на наступний день не змінює факту дотримання строків реєстрації з боку платника.
Таким чином порушення строків надсилання платнику податків квитанції про прийняття податкових накладних призвело до порушення строків реєстрації відповідної податкової накладної, оскільки станом на кінець операційного дня позивач не отримав інформації про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації накладної.
Враховуючи, що у спірних правовідносинах встановлено некоректну роботу таких серверів у день надсилання позивачем до реєстрації ПН, несвоєчасне доставлення такої накладної до ДПС України виключає вину позивача та, як наслідок, притягнення його до юридичної відповідальності.
Отже, позивачем вжито всіх можливих заходів для проведення своєчасної реєстрації податкової накладної, що підтверджено належними доказами. Наведене виключає висновок про наявність у діях позивача, як платника податку, порушень діючого законодавства України щодо реєстрації податкової накладної, а тому оскаржуване податкове повідомлення - рішення є протиправним та підлягає скасуванню.
Тобто відсутній склад податкового правопорушення, як наслідок, відсутні підстави для притягнення до відповідальності на підставі статті 120-1 Податкового кодексу України.
Частиною 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Відповідно до частини 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
З'ясувавши та перевіривши всі фактичні обставини справи, об'єктивно оцінивши докази, що мають юридичне значення, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими, а отже підлягають задоволенню.
Відповідно до частин першої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України позивачу слід відшкодувати за рахунок бюджетних асигнувань відповідача судовий збір у розмірі 3028 грн.
На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статтями 139, 241-246, 250, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Позов задовольнити повністю.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС в Івано-Франківській області від 31.07.2025 №0/21006/0404, яким до Приватного підприємства "Захід-Техбудпостач" застосовано штраф у сумі 16236 грн.
Стягнути на користь Приватного підприємства "Захід-Техбудпостач" (код ЄДРПОУ 32605325, вул.Приозерна, буд.3, с.Вовчинець, Івано-Франківській район, Івано-Франківська область) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС в Івано-Франківській області (код ЄДРПОУ 43968084, вул. Незалежності, 20, м. Івано-Франківськ) судові витрати у вигляді сплаченого судового збору в розмірі 3028 (три тисячі двадцять вісім) грн.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя /підпис/ Могила А.Б.