Справа № 635/8441/25
Провадження № 2/635/6042/2025
20 листопада 2025 року Харківський районний суд Харківської області у складі:
головуючого судді Якішиної О.М.
за участю секретаря Старишко Д.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом Комунального підприємства «Харківводоканал» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,
В провадженні суду перебуває зазначена цивільна справа.
07.11.2025 року від представника позивача надійшла заява про закриття провадження у справі в зв'язку зі сплатою відповідачем заборгованості та відсутністю предмету спору.
В судове засідання сторони не з'явились, будучи у встановленому законом порядку повідомленими про день та час розгляду справи. Заяв про відкладення до суду не надходило.
Суд, дослідивши матеріали справи в обсязі, необхідному для розгляду клопотання, дійшов наступних висновків.
Відповідно до ч. 1 ст. 206 ЦПК України, позивач може відмовитися від позову на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві.
Відповідно до ч. 3 ст. 206 ЦПК України, у разі відмови позивача від позову суд постановляє ухвалу про закриття провадження у справі.
На підставі п.2 ч. 1 ст. 255 ЦПК України, суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо відсутній предмет спору.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 255 ЦПК України суд своєю ухвалою закриває провадження в справі, якщо позивач відмовився від позову і відмова прийнята судом.
Відповідно до ч.3 ст. 13 ЦПК України учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд.
Позивач, діючи через свого уповноваженого представника, скористався своїм правом на відмову від позову, а тому суд приймає відмову позивача від позову та вважає за можливе закрити провадження по справі.
Відповідно до ч. 1 ст. 142 ЦПК України у разі укладення мирової угоди до прийняття рішення у справі судом першої інстанції, відмови позивача від позову, визнання позову відповідачем до початку розгляду справи по суті суд у відповідній ухвалі чи рішенні у порядку, встановленому законом, вирішує питання про повернення позивачу з державного бюджету 50 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову.
На підставі ч. 1 ст. 142 ЦПК України суд про повернення позивачу з державного бюджету 50 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову.
Так, при поданні позову позивачем сплачено судовий збір в розмірі 2 422, 40 грн., отже позивачу підлягає поверненню 1211,20 грн.
Враховуючи наведене, керуючись ст.ст. 49, 142, 255-256, 259-260, 354 ЦПК України, суд,
Закрити провадження у цивільній справі за позовом Комунального підприємства «Харківводоканал» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості.
ПовернутиКомунальному підприємству «Харківводоканал» (код ЄДРПОУ 03361715, р/р НОМЕР_1 в АТ КБ «Приват Банк») з державного бюджету 50 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову, тобто 1 211,20 (одну тисячу двісті одинадцять) грн. 20 коп., відповідно до платіжної інструкції № 8303 від 03.10.2025 р. на р/р НОМЕР_2 , код отримувача 03361715.
Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом п'ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення безпосередньо до суду апеляційної інстанції. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя О.М. Якішина