Постанова від 19.11.2025 по справі 212/13023/25

Справа № 212/13023/25

3/212/2972/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 листопада 2025 року м. Кривий Ріг

Суддя Покровського районного суду міста Кривого Рогу Рибкіна Н.М., за участю секретаря судового засідання Ніколенко К.І., прокурора Криворізької північної окружної прокуратури Яроцької Т.М. , особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали про адміністративне правопорушення, які надійшли з управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області у відношенні:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , припинивши діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевоого самоврядування, у зв'язку із звільненням 07 лютого 2024 року з посади головного спеціаліста відділу з питань мобілізаційної роботи, надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення виконавчого комітету Покровської районної ради в місті ради без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (01.01.2024-07.02.2024), а саме-15.03.2024 о 14 год 00 хв, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнала, повідомила, що не подала декларацію своєчасно через сімейні обставини, просила суворо не карати.

Прокурор у судовому засіданні просив визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративного правопорушення та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу.

Перевіривши та дослідивши матеріали справи, суддя дійшов наступного висновку.

Згідно з ст.278 КУпАП, при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення суд, в тому числі, перевіряє правильність складання протоколу інші матеріали справи про адміністративне правопорушення, належно з'ясовує обставини справи.

У відповідності з положеннями ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Відповідно до ст.ст.251, 252 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. При цьому, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Частина 1 статті 172-6 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно із статтею 68 Конституції України, кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Відповідно до абз.17 ч.1 ст.1 Закону “Про запобігання корупції» суб'єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах “а», “в»-“г» пункту 2, пункті 4 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Відповідно до частини 1 статті 651 Закону “Про запобігання корупції», за вчинення корупційних або пов'язаних з корупцією правопорушень особи, зазначені в частині першій статті 3 цього Закону, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.

Відповідно до п.п.“з» п.1 ч.1 ст.3 Закону України “Про запобігання корупції» суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є : особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування: поліцейські.

Згідно з ч.1 ст.45 Закону України “Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Абзацом 1 частини 2 статті 45 Закону України “Про запобігання корупції» передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, протягом 30 календарних днів з дня припинення відповідної діяльності подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Пунктом 5 частини 1 статті 12 Закону України “Про запобігання корупції» передбачено, що Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти. Нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів, що зазначено.

Відповідно до абзацу 16 частини 1 статті 1 Закону України “Про запобігання корупції» суб'єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2, пункті 4 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Наказом Національного агентства “Про затвердження форми декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та Порядку заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» від 08 листопада 2023 року № 252/23 (зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13 листопада 2023 року за № 1965/41021) затверджено форми декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Цей Порядок визначає процедуру заповнення та подання до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбачених статтею 45 Закону України “Про запобігання корупції».

Згідно п.2 ч.2 Розділу ІІ вказаного Наказу, декларація при звільненні - декларація, яка подається відповідно до абзацу першого частини другої статті 45 Закону України “Про запобігання корупції» - протягом 30 днів з дня припинення діяльності. Така декларація подається за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, та містить інформацію станом на останній день такого періоду, яким є останній день здійснення діяльності.

Вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суддя дійшов висновку, що винність ОСОБА_1 за ч.1 ст.172-6 КУпАП встановлена та підтверджується наданими до справи доказами, а саме:

- розпорядженням голови Покровської районної у місті ради № 122-к від 23.05.2023 « Про переведення ОСОБА_1 » ОСОБА_1 було переведено на посаду головного спеціаліста відділу з питань мобілізаційної роботи,надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення виконавчого комітету Покровської районної в місті ради з 24.05.2023 року зі збереженням 12 рангу посадової особи місцевого самоврядування в межах 6 категорії;

- 19.02.2013 року ОСОБА_1 прийняла присягу посадової особи місцевого самоврядування;

- розпорядженням голови Покровської районної у місті ради № 39-к від 25.01.2024 «Про звільнення ОСОБА_1 »- ОСОБА_1 звільнено з посади головного спеціаліста відділу з питань мобілізаційної роботи, надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення виконавчого комітету Покровської районної в місті ради 07.02.2024 року;

- витягом щодо послідовності дій користувача “Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», які вчинила ОСОБА_1 за період 08.02.2024 року -16.03.2024;

- листом Управління проведення спеціальних перевірок та контролю за своєчасністю подання декларацій НАЗК Вих.№ 101466/103-2025 від 06.09.2025, за яким НАЗК встановлено, що ОСОБА_1 несвоєчасно подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування;

- повідомленням № 4 від 11 березня 2025 року НАЗК про факт неподання чи несвоєчасне подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яким встановлено, що ОСОБА_1 не подала декларацію при звільненні за період з 01.01.2024 по 07.02.2024;

- поясненнями ОСОБА_1 , з яких вбачається, що з 21.05.2015 переведена на посаду головного спеціаліста відділу з питань надзвичайних ситуацій, цивільного захисту населення, мобілізаційної, оборонної та правоохоронної роботи виконкому Жовтневої районної у місті ради. Через деякий час ( в грудні 2016 року) виконком в зв'язку зі зміною назви району у місті, став виконкомом Покровської районної у місті ради. Також змінилась і назва відділу на «відділ з питань мобілізаційної роботи, надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення». 07.02.2024 звільнилась за власним бажанням. З вимогами Закону України “Про запобігання корупції» ознайомлена. Дату подачі декларації не пам'ятає, декларацію подавала на робочому місці, а саме: м. Кривий Ріг, вул. Кропивницького, 5 а. В період з 07.02.2024 по 07.03.2024 на лікарняному не перебувала, до лікарів з приводу погіршення стану здоров'я не зверталась, стаціонарно чи амбулаторно не лікувалась, за межами кордону в період з 07.02.2024 по 07.03.2024 не перебувала, військовослужбовцем не являється.

-роздруківкою декларації за типом «при звільненні», подана ОСОБА_1 з сайту Єдиного Державного реєстру декларацій осіб уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Таким чином, суд вважає, що вина ОСОБА_1 доведена у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП за ознаками: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Вирішуючи питання про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, суддя у відповідно до вимог ст.33 КУпАП, враховує характер вчиненого правопорушення, ступінь вини, яка повністю підтверджена матеріалами справи, дані про особу правопорушника, та вважає за доцільне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції ч.1 ст.172-6 КУпАП в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн.

Відповідно до ст.40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується, особою, на яку покладено таке стягнення в розмірі, передбаченому п.5 ч 2 ст.4 Закону України “Про судовий збір», а саме, 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Таким чином, з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір на користь держави в розмірі 605,60 грн.

Керуючись ст.ст.268, 279, 280, 283, 284 КУпАП, Закону України “Про судовий збір», суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок на користь держави (стягувач Державна судова адміністрація України, отримувач коштів ГУК у м. Києві /м.Київ/ 22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106).

Роз'яснити ОСОБА_1 , що у випадку несплати накладеного на неї штрафу у строк, установлений ч.1 ст.307 Кодексу України про адміністративні правопорушення, до неї може бути застосоване подвійне стягнення розміру штрафу визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу, в порядку ст.308 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Постанова судді може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її прийняття, шляхом подання апеляційної скарги до Дніпровського апеляційного суду через Покровський районний суд міста Кривого Рогу.

Повний текст постанови складено 19.11.2025.

Суддя: Н. М. Рибкіна