Постанова від 19.11.2025 по справі 320/7334/25

ШОСТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 320/7334/25 Суддя (судді) першої інстанції: Терлецька О.О.

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 листопада 2025 року м. Київ

Шостий апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого - судді Штульман І.В.

суддів: Кобаля М.І.,

Черпака Ю.К.,-

розглянувши у порядку письмового провадження апеляційну скаргу Територіального управління Бюро економічної безпеки у Київській області на рішення Київського окружного адміністративного суду від 18 вересня 2025 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Територіального управління Бюро економічної безпеки у Київській області про зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

13 лютого 2025 року ОСОБА_1 (далі - позивач; ОСОБА_1 ) звернувся в Київський окружний адміністративний суд з позовом до Територіального управління Бюро економічної безпеки (далі - БЕБ) у Київській області (далі - відповідач), в якому просив:

- зобов'язати зарахувати йому до вислуги років час роботи в державних органах, з 09 квітня 1997 року по 14 липня 1999 року в органах Державної митної служби України, з 02 вересня 1999 року по 13 серпня 2012 року, з 01 серпня 2013 року по 22 жовтня 2018 року, з 25 травня 2020 року по 28 березня 2023 року в органах Державної податкової служби України, органах Міністерства доходів і зборів та органах Державної фіскальної служби України, що становить 22 роки 5 місяців як такий, що відповідає пункту 1 абзацу дванадцятому постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року №393 "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам, які мають право на пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Постанова №393);

- зобов'язати здійснити йому перерахунок виплати за вислугу років з врахуванням часу роботи в державних органах, з 09 квітня 1997 року по 14 липня 1999 року в органах Державної митної служби України, з 02 вересня 1999 року по 13 серпня 2012 року, з 01 серпня 2013 року по 22 жовтня 2018 року, з 25 травня 2020 року по 28 березня 2023 року в органах Державної податкової служби України, органах Міністерства доходів і зборів та органах Державної фіскальної служби України, що становить 22 роки 5 місяців.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 05 травня 2025 року відкрито спрощене провадження в адміністративній справі №320/7334/25.

Рішенням Київського окружного адміністративного суду від 18 вересня 2025 року позов ОСОБА_1 задоволено. Зобов'язано Територіальне управління БЕБ у Київській області зарахувати ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) до вислуги років час роботи в державних органах з 09 квітня 1997 року по 14 липня 1999 року в органах Державної митної служби України, з 02 вересня 1999 року по 13 серпня 2012 року, з 01серпня 2013 року по 22 жовтня 2018 року, з 25 травня 2020 року по 28 березня 2023 року - в органах Державної податкової служби України, органах Міністерства доходів і зборів та органах Державної фіскальної служби України, що становить 22 роки 5 місяців як такий, що відповідає пункту 1 абзацу дванадцятому Постанови №393. Зобов'язано Територіальне управління БЕБ у Київській області здійснити перерахунок виплати за вислугу років ОСОБА_1 з врахуванням часу роботи в державних органах, з 09 квітня 1997 року по 14 липня 1999 року - в органах Державної митної служби України, з 02 вересня 1999 року по 13 серпня 2012 року, з 01 серпня 2013 року по 22 жовтня 2018 року, з 25 травня 2020 року по 28 березня 2023 року - в органах Державної податкової служби України, органах Міністерства доходів і зборів та органах Державної фіскальної служби України, що становить 22 роки 5 місяців. Стягнуто з Територіального управління БЕБ у Київській області на користь ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) витрати зі сплати судового збору в розмірі 1211 (одна тисяча двісті одинадцять) гривень 20 (двадцять) копійок.

Не погоджуючись із рішенням Київського окружного адміністративного суду від 18 вересня 2025 року, Територіальне управління БЕБ у Київській області (далі - апелянт) 22 вересня 2025 року подало апеляційну скаргу, в якій просить скасувати вказане судове рішення та ухвалити нове, яким у задоволенні позову ОСОБА_1 відмовити повністю. Апелянт зазначає, що поняття «час роботи в державних органах» та служба в правоохоронних органах чи інших органах, в яких присвоюються спеціальні звання, враховуючи особливість несення такої служби (загроза життю та здоров'ю, несення служби у нічну пору доби та інше) має суттєві відмінності, що унеможливлює зарахування спірних періодів роботи до вислуги років. Апелянт вважає, що в діях Територіального управління відсутня протиправність в аспекті обчислення стажу служби для позивача.

Позивач заперечує проти задоволення апеляційної скарги у повному обсязі з підстав, зазначених у його письмовому відзиві на апеляційну скаргу.

Відповідно до частини першої статті 308 Кодексу адміністративного судочинства (далі - КАС України), суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги.

Апеляційний розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження, згідно пункту 3 частини першої статті 311 КАС України, яким передбачено, що суд апеляційної інстанції може розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на основі наявних у ній доказів, у разі подання апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції, які ухвалені в порядку спрощеного позовного провадження.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги відповідача, колегія суддів Шостого апеляційного адміністративного суду вважає, що апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення, а рішення Київського окружного адміністративного суду від 18 вересня 2025 року - без змін, виходячи з наступного.

З матеріалів справи вбачається, що наказом в.о. Директора Бюро економічної безпеки України від 05 вересня 2023 року №182-к/ДСК-ДП прийнято на службу до Бюро економічної безпеки України та призначено на посаду гласного штатного працівника, який має спеціальне звання Бюро економічної безпеки України, як переможця конкурсу, з 06 вересня 2023 року, з випробувальним строком три місяці: ОСОБА_1 на посаду старшого аналітика Бюро економічної безпеки України (код посади - 3.1.2.036), з посадовим окладом згідно зі штатним розписом у розмірі 46244 грн (а.с.33-34).

Як правильно встановлено судом першої інстанції, наказом Бюро економічної безпеки України від 07 вересня 2023 року №185-к/ДСК-ДП ОСОБА_1 було присвоєно спеціальне звання - лейтенант Бюро економічної безпеки України (а.с.10).

Відповідно до пункту 8 Інструкції з обчислення стажу служби для виплати надбавки за вислугу років особам, які мають спеціальні звання БЕБ, зареєстрованої у Міністерстві юстиції України 22 квітня 2022 року за №444/37780 (далі - Інструкція), комісія територіального управління з обчислення стажу служби для виплати надбавки за вислугу років, зарахувала позивачу ОСОБА_1 до стажу служби для виплати надбавки за вислугу років такий період:

з 01 серпня 1990 року по 06 березня 1996 року (05 років 07 місяців 05 днів) - служба в Збройних Силах України;

з 06 вересня 2023 року по 12 вересня 2023 року (00 років 00 місяців 06 днів) - служба в БЕБ України.

Згідно із даними трудової книжки серії НОМЕР_2 (а.с.12-23) та довідки ОК-5 «Індивідуальні відомості про застраховану особу» з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування (а.с.24-31) вбачається, що позивач ОСОБА_1 працював на державній службі, а саме:

в органах Державної митної служби України з 09 квітня 1997 року по 14 липня 1999 року - в Бориспільській митниці на посаді інспектора;

в органах Державної податкової служби, органах Міністерства доходів і зборів та органах Державної фіскальної служби України на посадах:

з 02 вересня 1999 року по 19 січня 2000 року - державний податковий інспектор інформаційно-аналітичного відділу управління оперативного контролю ДПІ у Печерському районі м. Києва;

з 20 січня 2000 року по 09 травня 2000 року - державний податковий інспектор відділу по контролю за підприємствами, які проводять готівкові розрахунки управління оперативного контролю ДПІ у Печерському районі м. Києва;

з 10 травня 2000 року по 31 січня 2001 року - державний податковий інспектор відділу по контролю за підприємствами, які проводять готівкові розрахунки управління контролю за розрахунками із споживачами ДПІ у Печерському районі м. Києва;

з 01 лютого 2001 року по 27 квітня 2001 року - державний податковий інспектор відділу по контролю за підприємствами, які проводять готівкові розрахунки управління по контролю за розрахунковими операціями та сферою готівкового обігу ДПІ у Печерському районі м. Києва;

з 28 квітня 2001 року по 05 лютого 2002 року - старший державний податковий ревізор-інспектор відділу по контролю за підприємствами, які проводять готівкові розрахунки управління по контролю за розрахунковими операціями та сферою готівкового обігу ДПІ у Печерському районі м. Києва;

з 06 лютого 2002 року по 17 серпня 2003 року - старший державний податковий ревізор-інспектор відділу перевірок дотримання законодавства у сфері торгівлі, громадського харчування та грального бізнесу управління податкового аудиту та валютного контролю ДПІ у Печерському районі м. Києва;

з 18 серпня 2003 року по 19 травня 2004 року - старший державний податковий ревізор-інспектор відділу документальних перевірок малоприбуткових та збиткових підприємств управління податкового аудиту та валютного контролю ДПІ у Печерському районі м. Києва;

з 20 травня 2004 року по 30 січня 2005 року - начальник відділу документальних перевірок малоприбуткових та збиткових підприємств управління податкового аудиту та валютного контролю ДПІ у Печерському районі м. Києва;

з 31 січня 2005 року по 04 травня 2005 року - начальник відділу документальних перевірок малоприбуткових та збиткових підприємств управління контрольно-перевірочної роботи ДПІ у Печерському районі м. Києва;

з 05 травня 2005 року по 06 вересня 2005 року - заступник начальника управління контрольно-перевірочної роботи ДПІ у Шевченківському районі м. Києва;

з 07 вересня 2005 року по 14 лютого 2007 року - начальник відділу контрольно-перевірочної роботи ДПІ у Шевченківському районі м. Києва;

з 15 лютого 2007 року по 04 квітня 2012 року - заступник начальника ДПІ у Вишгородському районі Київської області ДПС;

з 05 квітня 2012 року по 13 серпня 2012 року - начальник управління оподаткування юридичних осіб ДПІ у Вишгородському районі Київської області ДПС;

з 01 серпня 2013 року по 14 жовтня 2013 року - заступник начальника відділу інформаційно-аналітичного супроводження бюджетного процесу та моніторингу забезпечення доходів і зборів координаційно-моніторингового управління ГУ Міндоходів у Київській області;

з 15 жовтня 2013 року по 14 грудня 2014 року - заступник начальника-начальник Поліського відділення Вишгородської об'єднаної державної податкової інспекції ГУ Міндоходів у Київській області;

з 15 грудня 2014 року по 22 лютого 2015 року - заступник начальника-начальник Поліського відділення Вишгородської об'єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Київській області;

з 23 лютого 2015 року по 15 листопада 2016 року - заступник начальника Вишгородської об'єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Київській області;

з 16 листопада 2016 року по 27 березня 2018 року - перший заступник начальника Вишгородської об'єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Київській області;

з 28 березня 2018 року по 22 жовтня 2018 року - заступник начальника-начальник Іванківського відділення Вишгородської об'єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Київській області;

з 25 травня 2020 року по 01 листопада 2020 року - начальник ДПІ Коростенської ДПІ Коростенського управління ГУ ДПС у Житомирській області;

з 02 листопада 2020 року по 15 листопада 2020 року - начальник ДПІ Коростенської ДПІ ГУ ДПС у Житомирській області;

з 16 листопада 2020 року по 09 лютого 2021 року - начальник ДПІ Чуднівської ДПІ ГУ ДПС у Житомирській області;

з 10 лютого 2021 року по 31 липня 2022 року - головний державний інспектор відділу розвитку персоналу управління кадрового забезпечення та розвитку персоналу ГУ ДПС у Закарпатській області;

з 01 серпня 2022 року по 28 березня 2023 року - головний державний інспектор відділу розвитку персоналу управління персоналу ГУ ДПС у Закарпатській області.

Із біографічної довідки та витягу з послужного списку позивача ОСОБА_1 , виданих кадровою службою Територіального управління БЕБ, а також згідно витягу з наказу від 02 жовтня 2023 року №282/10-ДСК про встановлення стажу служби та витягу з висновку комісії щодо обчислення стажу служби від 05 лютого 2025 року вбачається, що до періоду проходження позивачем служби в БЕБ не враховано вищевказаний час роботи на вказаних посадах державної служби, що складає 22 роки та 5 місяців.

Вважаючи, що має право на оновлену довідку про зарахування стажу на посадах в державних органах (державну службу), ОСОБА_1 звернувся до суду з цим позовом за захистом своїх прав та інтересів.

Частиною другою статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до статті 30 Закону України "Про Бюро економічної безпеки України" №1150- IX від 28 січня 2021 року (далі - Закону №1150-ІХ), держава забезпечує соціальний захист працівників Бюро економічної безпеки України відповідно до Конституції України, цього Закону та інших актів законодавства. Особи, які мають спеціальні звання Бюро економічної безпеки України, користуються соціальними гарантіями відповідно до Закону України "Про Національну поліцію" та інших законів України з урахуванням положень, встановлених цим Законом. Пенсійне забезпечення осіб, які мають спеціальні звання Бюро економічної безпеки України, здійснюється в порядку та на умовах, передбачених Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Згідно пункту "и" частини першої статті 17 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" №2262-XII (далі - Закон України №2262-XII), особам з числа військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової служби) рядового, сержантського, старшинського та офіцерського складу, іншим особам, зазначеним у пунктах "б"-"д", "з" статті 1-2 цього Закону, які мають право на пенсію за цим Законом, до вислуги років для призначення пенсії зараховуються час роботи в державних органах у разі переходу на військову службу в органи і військові формування Служби безпеки України, Управління державної охорони України, органи внутрішніх справ, Національну поліцію, Національне антикорупційне бюро України, державну пожежну охорону, Державну службу спеціального зв'язку та захисту інформації України, органи і підрозділи цивільного захисту, податкову міліцію, Бюро економічної безпеки України або Державну кримінально-виконавчу службу України на посади офіцерського та начальницького складу згідно з переліками посад, затверджуваними відповідно Службою безпеки України, Управлінням державної охорони України, Міністерством внутрішніх справ України, Національною поліцією, Національним антикорупційним бюро України, Державною службою спеціального зв'язку та захисту інформації України, центральними органами виконавчої влади, що забезпечують формування державної політики у сферах виконання кримінальних покарань, цивільного захисту, пожежної і техногенної безпеки, державної фінансової політики, а також у разі переходу на службу до Служби судової охорони на посади середнього і вищого складу згідно з переліком посад, що затверджується Головою Служби судової охорони.

Статтею 17-1 Закону №2262-ХІІ встановлено, що порядок обчислення вислуги років та визначення пільгових умов призначення пенсій особам, які мають право на пенсію за цим Законом, встановлюється Кабінетом Міністрів України.

На виконання зазначених вимог Закону №2262-ХІІ, Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №393 від 17 липня 1992 року "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей" (далі - Постанова №393).

Згідно пункту 1 Постанови №393, для призначення пенсій за вислугу років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" особам з числа військовослужбовців» (крім військовослужбовців строкової служби) рядового, сержантського, старшинського та офіцерського складу, особам, зазначеним у пунктах «б-д» і «ж» статті 1-2 такого Закону, до вислуги років зараховуються час роботи в державних органах у разі переходу на військову службу в органи і військові формування Служби безпеки, Управління державної охорони, органи внутрішніх справ, Національну поліцію, Національне антикорупційне бюро, Державну службу спеціального зв'язку та захисту інформації, органи і підрозділи цивільного захисту, державну пожежну охорону, податкову міліцію, Бюро економічної безпеки або Державну кримінально-виконавчу службу на посади офіцерського та начальницького складу згідно з переліками посад, затвердженими відповідно Службою безпеки, Управлінням державної охорони, Міністерством внутрішніх справ, Національною поліцією, Національним антикорупційним бюро, Державною службою спеціального зв'язку та захисту інформації, центральними органами виконавчої влади, що забезпечують формування державної політики у сферах цивільного захисту, пожежної і техногенної безпеки, державної фінансової політики, виконання кримінальних покарань, а також у разі переходу на службу до Служби судової охорони на посади середнього і вищого складу згідно з переліком посад, затвердженим Головою Служби судової охорони.

Відповідно до пункту 34 Положення про проходження служби особами, які мають спеціальні звання Бюро економічної безпеки України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 листопада 2022 року №1333 (далі - Положення №1333), для обчислення періодів служби для виплати надбавки за вислугу років особам, які мають спеціальні звання БЕБ, зараховується служба, визначена в пункті 1 Постанови №393, у календарному обчисленні (один місяць служби за один місяць).

Згідно пункту 2 Інструкції з обчислення стажу служби для виплати надбавки за вислугу років особам, які мають спеціальні звання Бюро економічної безпеки, затвердженої наказом Бюро економічної безпеки України від 19 квітня 2022 року №70 (далі - Інструкція №70) визначення періодів служби для виплати надбавки за вислугу років особам, які мають спеціальні звання БЕБ здійснюється комісією з обчислення стажу служби для виплати надбавки за вислугу років.

Згідно пункту 5 Інструкції №70, періоди служби для виплати надбавки за вислугу років обчислюються відповідно до законодавства особам, які мають спеціальні звання БЕБ, та проходять службу у центральному апараті, заступникам керівників територіальних управлінь БЕБ,- центральною комісією.

Для обчислення періодів служби для виплати надбавки за вислугу років особам, які мають спеціальні звання БЕБ, зараховуються періоди служби, визначені відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року №393 "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам, які мають право на пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", крім військовослужбовців строкової служби і членів їх сімей та прирівняних до них осіб" (пункт 6 Інструкції №70).

Пунктом 10 Інструкції №70 особам, які мають спеціальні звання БЕБ, яким у встановленому законодавством порядку зараховано до вислуги років раніше не враховані періоди служби, доплата надбавки за вислугу років здійснюється з дня надання ними документів, що підтверджують їх період служби (роботи). До документів, що підтверджують періоди служби (роботи) для обчислення періодів служби для виплати надбавки за вислугу років особам, які мають спеціальні звання БЕБ, належить трудова книжка (за наявності), послужний список, військовий квиток, документ про вищу освіту з додатками та інші документи, які відповідно до законодавства підтверджують стаж служби (довідки, виписки з наказів, дані, наявні в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, тощо).

Проаналізувавши норми права, суд апеляційної інстанції приходить до висновку, що стаж державної служби, що набутий особою до переходу на службу до БЕБ України обов'язково враховується до її вислуги років.

Судом першої інстанції встановлено, що позивач ОСОБА_1 працював в період з 09 квітня 1997 року по 14 липня 1999 року в органах Державної митної служби України, з 02 вересня 1999 року по 13 серпня 2012 року, з 01 серпня 2013 року по 22 жовтня 2018 року, з 25 травня 2020 року по 28 березня 2023 року в органах Державної податкової служби України, органах Міністерства доходів і зборів та органах Державної фіскальної служби України.

Проте, відповідач не врахував до вислуги років ОСОБА_1 стаж державної служби, що набутий позивачем до переходу на службу до БЕБ України.

При цьому, суд апеляційної інстанції звертає увагу, що пункт 10 Інструкції №70 до документів, що підтверджують періоди служби (роботи) для обчислення періодів служби для виплати надбавки за вислугу років особам, які мають спеціальні звання БЕБ відносить трудову книжку (за наявності), послужний список, військовий квиток, документ про вищу освіту з додатками та інші документи, які відповідно до законодавства підтверджують стаж служби (довідки, виписки з наказів, наявних в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування даних, тощо).

Згідно зі статтею 62 Закону України "Про пенсійне забезпечення" від 05 листопада 1991 року №1788-XII (далі - Закон №1788-XII), основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка.

З матеріалів справи вбачається, і це правильно встановлено судом першої інстанції, що позивач ОСОБА_1 належними документами, наданими ним до Територіального управління БЕБ у Київській області та суду, підтвердив період державної служби для виплати йому надбавки за вислугу років, як особі, яка має спеціальне звання Бюро економічної безпеки України.

Враховуючи вищевикладене, колегія суддів Шостого апеляційного адміністративного суду вважає правильним висновок суду першої інстанції, що відповідно до Закону №2262-ХІІ, Постанови №393, Інструкції №70, Положення №1333 є обов'язковим врахування до вислуги років стажу державної служби, що набутий особою до переходу на службу до Бюро економічної безпеки України.

Під час розгляду справи у суді апеляційної інстанції відповідачем не спростовано висновки суду першої інстанції, що у разі переходу на службу до Бюро економічної безпеки України до вислуги років зараховуються час роботи в державних органах, а не виключно служба в правоохоронних органах.

Суд апеляційної інстанції вважає за необхідне вказати, що згідно пункту 41 висновку №11 (2008) Консультативної ради європейських суддів до уваги Комітету Міністрів Ради Європи щодо якості судових рішень обов'язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент захисту на підтримку кожної підстави захисту. Обсяг цього обов'язку може змінюватися залежно від характеру рішення. Згідно з практикою Європейського суду з прав людини очікуваний обсяг обґрунтування залежить від різних доводів, що їх може наводити кожна зі сторін, а також від різних правових положень, звичаїв та доктринальних принципів, а крім того, ще й від різних практик підготовки та представлення рішень у різних країнах. З тим, щоб дотриматися принципу справедливого суду, обґрунтування рішення повинно засвідчити, що суддя справді дослідив усі основні питання, винесені на його розгляд.

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 315 КАС України, за наслідками розгляду апеляційної скарги на судове рішення суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право залишити апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення - без змін.

Приписи статті 316 КАС України, визначають, що суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Враховуючи вищенаведене, колегія суддів Шостого апеляційного адміністративного суду приходить до висновку, що Київський окружний адміністративний суд 18 вересня 2025 року правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права, а викладені в апеляційній скарзі Територіального управління Бюро економічної безпеки у Київській області доводи висновку суду першої інстанції не спростовують.

Керуючись статтями 242-244, 250, 308, 311, 315, 316, 321, 322, 325, 328, 329 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Територіального управління Бюро економічної безпеки у Київській області - залишити без задоволення.

Рішення Київського окружного адміністративного суду від 18 вересня 2025 року у справі №320/7334/25 - залишити без змін.

Постанова набирає законної сили з дати її ухвалення, є остаточною та оскарженню не підлягає крім випадків, передбачених пунктом 2 частини п'ятої статті 328 Кодексу адміністративного судочинства України.

Головуючий суддя І.В. Штульман

Судді: М.І. Кобаль

Ю.К. Черпак