Рішення від 19.11.2025 по справі 480/8104/25

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 листопада 2025 року Справа № 480/8104/25

Сумський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді - Шаповала М.М., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу №480/8104/25 за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання дій протиправними

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 просить суд:

- визнати протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо зменшення в довідці про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2023 від 04.06.2025 № 45493 видану на виконання рішення Сумського окружного адміністративного суду від 30.04.2025 у справі № 480/10600/24 розміру надбавки за особливості проходження служби з 65 % до 31,61% надбавки за кваліфікацію з 5 % до 3,28%, надбавки за роботу в умовах режимних обмежень з 10% до 6,55 %, розміру премії з 95 % до 62,31 %;

- зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_2 підготувати та направити до ГУ ПФУ в Сумській області довідку про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2023 у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", положень постанови Кабінету Міністрів України "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", виходячи із розрахункової величини - прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01 січня 2023 року на відповідний тарифний коефіцієнт згідно посади, та із обов'язковим зазначенням відомостей про щомісячні додаткові види грошового забезпечення відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" та Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, затвердженого наказом Міністра оборони України від 07 червня 2018 року № 260 у середніх розмірах що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою станом на 01.01.2023, а саме: надбавки за особливості проходження служби в розмірі 65 відсотків від посадового окладу, окладу за військове звання, надбавки за вислугу років визначеного в довідці від 04.06.2025; надбавки за кваліфікацію в розмірі 5 відсотків від посадового окладу визначеного в довідці від 04.06.2025; надбавки за роботу в умовах режимних обмежень в розмірі 10 відсотків від посадового окладу визначеного в довідці від 04.06.2025; премії в розмірі 95 відсотків від посадового окладу визначеного в довідці від 04.06.2025.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що він перебуває на пенсійному обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Сумській області та отримує пенсію на підставі Закону України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Відповідачем на виконання рішення суду по справі № 480/10600/24 від 30.04.2025 виготовлено довідку від 04.06.2025 № 45493 про розмір грошового забезпечення позивача станом на 01.01.2023.

Відповідач для обчислення розміру грошового забезпечення станом на 01.01.2023 при визначені розмірів суми надбавок за особливості проходження служби, надбавок за роботу з таємними документами та премії, обрахування розмірів посадового окладу, окладу за військовим званням, здійснив виходячи з розміру 1762 гривні, а не із розмірив прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого Законом на 1 січня 2023 року.

Вважаючи такі дії відповідача протиправними позивач звернувся до суду з даним позовом.

Ухвалою суду від 24.10.2025 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін.

Відповідач позовних вимог не визнав, у відзиві на позовну заяву зазначив, що на виконання рішення Сумського окружного адміністративного суду № 480/10600/24 від 30.04.2025 , 04.06.2025 ІНФОРМАЦІЯ_2 виготовлено оновлену довідку про грошове забезпечення позивачу станом на 01.01.2023 (вих. № 11/45493/7787), із зазначенням: із зазначенням: посадового окладу, окладу за військовим званням і надбавки за вислугу років, виходячи із розрахункової величини - прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01 січня відповідного календарного року, і тарифного коефіцієнту - 1,85, що відповідає 10 тарифному розряду, додаткових видів грошового забезпечення: надбавки за особливості проходження служби (65%), надбавки за роботу в умовах режимних обмежень (10%), надбавки за кваліфікацію (5%) та премії (95%), які визначені у процентному співвідношенні від посадового окладу, окладу за військовим званням і надбавки за вислугу років, обрахованих із розрахункової величини - 1 762,00 грн., з чим позивач категорично не згоден.

Згідно Роз'яснень Департаменту соціального забезпечення Міністерства оборони України, доведених для керівництва в роботі і викладених у листі від 14.11.2023 № 220/13/7642, в межах асигнувань, що виділялися на утримання Збройних Сил України у 2020-2023 роках, Міністром оборони України були встановлені:

- оклади за військовим званням та посадові оклади за відповідними посадами, які визначені з розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 01.01.2018 у розмірі 1 762 грн, і станом на сьогодні не змінювались.

За відповідними посадами осіб, які проходять військову службу у Збройних Силах України станом на 01.01.2023, щомісячні додаткові види грошового забезпечення, в тому числі премії і надбавки за особливості проходження служби, обчислювалися з посадового окладу та окладу за військовим званням, які визначені з розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 01.01.2018 (1 762 грн).

Під час складання довідок про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій відповідно до рішень судів, якими розміри посадового окладу та окладу за військовим званням визначено судом, а розміри додаткових видів грошового забезпечення (премія і надбавка за особливості проходження служби тощо) судом не установлені, додаткові види необхідно обраховувати з посадового окладу та окладу за військовим званням, які визначені виходячи з розміру 1 762,00 грн.

Вважає, що у спірних відносинах при виготовленні спірної довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсії, відповідач діяв на підставі керівних документів, в порядку та у спосіб, що передбачені Конституцією і законами України, безсторонньо (неупереджено), добросовісно та розсудливо, а тому просимо суд відмовити у задоволенні позовних вимог у зв'язку з їх необґрунтованістю.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступного.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що він перебуває на пенсійному обліку в ГУ ПФУ в Сумській області та отримує пенсію на підставі Закону України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Відповідачем на виконання рішення суду по справі № 480/10600/24 від 30.04.2025 виготовлено довідку від 04.06.2025 № 45493 про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2023. Відповідач для обчислення розміру грошового забезпечення станом на 01.01.2023 при визначені розмірів суми надбавок за особливості проходження служби, надбавок за роботу з таємними документами та премії, обрахування розмірів посадового окладу, окладу за військовим званням, здійснив виходячи з розміру 1762 гривні, а не із розмірив прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого Законом на 1 січня 2021 року. Вважаючи такі дії відповідача протиправними позивач звернувся до суду з даним позовом.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступного.

Позивач перебуває на обліку в ГУ ПФУ в Сумській області та отримує пенсію на підставі Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

На виконання рішення Сумського окружного адміністративного суду від 30.04.2025 у справі № 480/10600/24 направлено до ГУ ПФУ в Сумській області довідку від 04.06.2025 № 454935 про розмір грошового забезпечення позивача станом на 01.01.2023.

Так, відповідно до довідки про розмір грошового забезпечення від 04.06.2025 № 45493 станом відповідно на 01.01.2023 зазначено зокрема:

- посадовий оклад 4970 грн;

- оклад за військовим званням ст. прапорщик 1560 грн;

- надбавка за вислугу років 50% - 3265 грн;

- надбавка за особливості проходження служби - 4173 грн;

- надбавка за роботу з таємними документами - 326 грн;

- надбавка за кваліфікацію - 163 грн;

- премія - 3097 грн.

Вважаючи дії відповідача протиправними позивач звернувся з даним адміністративним позовом до суду.

Частиною 2 ст. 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

У ч. 1 ст. 46 Конституції України закріплено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Відповідно до ч.1 ст.9 Закону України від 20.12.1991 № 2011-ХІІ Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.

На підставі частин 2, 3 вказаної норми до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення. Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця.

Частиною 3 ст.43 Закону України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" визначено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Статтею 63 Закону № 2262-ХІІ (у редакції з 1 січня 2017 року) визначено підстави перерахунку раніше призначених пенсій. На підставі частин 1, 2 цієї статті перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Відповідно до ч. 4 ст.63 Закону № 2262-ХІІ усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених КМУ. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Кабінетом Міністрів України прийнято Постанову від 30 серпня 2017 року № 704 Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб, встановлено тарифну сітку розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців з числа осіб рядового, сержантського і старшинського складу, офіцерського складу (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу (далі Постанова № 704).

Пунктом 2 Постанови № 704 установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Додатком 1 до Постанови № 704 визначено тарифну сітку розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців з числа осіб рядового, сержантського і старшинського складу, офіцерського складу (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу.

Пунктом 4 Постанови № 704 (в первинній редакції на дату прийняття) встановлено, що розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року), на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13, 14.

Також додатки 1, 12, 13, 14 до Постанови № 704 містять примітки, відповідно до яких, зокрема посадові оклади за розрядами тарифної сітки та оклади за військовим (спеціальним) званням визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року), на відповідний тарифний коефіцієнт.

Питання подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону № 2262-ХІІ регулює Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб від 30.01.2007 № 3-1 (далі Порядок № 3-1).

Відповідно до п.23 Порядку № 3-1 перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому статтею 63 Закону № 2262-ХІІ. Пенсіонери подають органам, що призначають пенсії, додаткові документи, які дають право на підвищення пенсії.

Згідно з п.24 Порядку № 3-1 про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону № 2262-ХІІ уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток 5). Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.

Як встановлено судом та підтверджується матеріалами справи, на виконання рішення Сумського окружного адміністративного суду від 30.04.2025 у справі № 480/10600/24, відповідачем виготовлено довідку № 11/45493/7787 від 04.06.2025 про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2023.

Однак, при виготовленні вказаної довідки відповідачем невірно розраховано розмір надбавки за особливості проходження служби, надбавки за кваліфікацію, надбавку за таємність та премії.

Так, відповідно до підпункту 1 пункту 5 постанови Кабінету Міністрів України № 704 від 30.08.2017 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" (далі Постанова № 704), Міністру оборони України, як керівнику державного органу, надано право установлювати надбавку за особливості проходження служби військовослужбовцям в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років. Тобто, відсотковий розмір надбавки за особливості проходження служби розраховується від розміру посадового окладу, окладу за військовим званням та надбавки за вислугу.

Суд зазначає, що відсотковий розмір надбавки за особливості проходження служби у довідці № 11/45493/7787 від 04.06.2025, як зазначає відповідач, становить 65 відсотків (посадового окладу, окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років), але вказана сума у грошовому значенні розрахована арифметично невірно.

Відповідно до довідки, виданої станом на 01.01.2023, загальна сума посадового окладу, окладу за військовим званням та надбавки за вислугу становить 9795 грн.

Виходячи з арифметичного розрахунку - 65 відсотків від сум відповідно 9795н.

Таким чином, розмір надбавки за особливості проходження служби повинен становити 6366,75 грн, замість зазначеного розміру в сумі 4173 грн.

Згідно п.2 Положення про види, розміри і порядок надання компенсації громадянам у зв'язку з роботою, яка передбачає доступ до державної таємниці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 червня 1994 року № 414, особам які працюють в умовах режимних обмежень, крім працівників режимно-секретних органів, установлюється надбавка до посадових окладів, заробітної плати залежно від ступеня секретності інформації від 10 до 20 відсотків.

Відсотковий розмір надбавки за таємність у довідці позивача не зазначений, але як зазначає відповідач у відзиві становить 10 % посадового окладу, вказана сума у грошовому значенні розрахована арифметично невірно.

Виходячи з арифметичного розрахунку розміру надбавки за таємність 10 відсотків від суми 4970 грн становить 497 грн.

З огляду на вищенаведене, відповідач під час складання довідки станом на 01.01.2023 неправильно розрахував розмір надбавки за таємність.

Таким чином, розмір надбавки за таємність повинен становити 497 грн, замість зазначеного розміру в сумі 326 грн.

Відсотковий розмір надбавки за кваліфікацію у довідці позивача не зазначений, але як зазначає відповідач у відзиві становить 5 % посадового окладу, вказана сума у грошовому значенні розрахована арифметично невірно.

Виходячи з арифметичного розрахунку розміру надбавки за кваліфікацію 5 відсотків від суми 4970 грн становить 248,50 грн.

З огляду на вищенаведене, відповідач під час складання довідки станом на 01.01.2023 неправильно розрахував розмір надбавки за кваліфікацію.

Таким чином, розмір надбавки за кваліфікацію повинен становити 248,50 грн, замість зазначеного розміру в сумі 163 грн.

Відповідно до підпункту 2 пункту 5 Постанови № 704 Міністру оборони України, як керівнику державного органу, надано право здійснювати преміювання військовослужбовців в розмірі не менш як 10 відсотків посадових окладів.

Крім того, відповідно до п. 1 Розділу ХVІ Наказу Міністерства оборони України № 260 від 07.06.2018 "Про затвердження Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам" (далі - Наказ № 260), розмір щомісячної премії, але не менше 10 відсотків посадового окладу, встановлює Міністр оборони України для відповідних категорій військовослужбовців.

Тобто, розмір премії розраховується від розміру посадового окладу.

Відсотковий розмір премії у довідці також не зазначений, але вказана сума у грошовому значенні розрахована арифметично невірно.

Відповідно до довідки, виданої станом на 01.01.2023, розмір посадового окладу відповідно становить 4970 грн.

Виходячи з арифметичного розрахунку розміру премії 95 відсотків (як зазначає позивач) від суми 4970 грн, становить відповідно 9305,25 грн.

Таким чином, розмір премії повинен становити 4721,50 грн, замість зазначеного розміру в сумі 3097 грн.

З огляду на вищенаведене, відповідач під час складання довідки про розмір грошового забезпечення, станом на 01.01.2023 неправильно розрахував розміри надбавки за особливості проходження служби, надбавки за таємність та щомісячну премію.

За таким обставин, суд дійшов висновку, що дії відповідача, які виразились у зменшенні, вказаних в довідці про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2023 розмірів надбавки за особливості проходження служби, надбавки за таємність та премії у грошовому виразі, є протиправними.

При обранні способу відновлення порушеного права позивача суд виходить з принципу верховенства права щодо гарантування цього права ст.1 Протоколу № 1 до Європейської Конвенції з прав людини, як складової частини змісту і спрямованості діяльності держави, та виходячи з принципу ефективності такого захисту, що обумовлює безпосереднє поновлення судовим рішенням прав особи, що звернулась за судовим захистом без необхідності додаткових її звернень та виконання будь-яких інших умов для цього.

Відповідно до ст.9 КАС України розгляд та вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до ч.1 ст.72 та ч.1 ст.73 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування.

Частиною 1 ст.77 КАС України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Відповідно до ч. 2 ст.77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Згідно ст.90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Під час перевірки правомірності оскаржуваних рішень суд керується критеріями закріпленими у ст.2 КАС України, які повною мірою відображають принципи адміністративної процедури.

Враховуючи вищезазначене, оцінивши докази, які є у справі, суд визнає, що позов підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 90, 139, 143, 241-246, 250, 255, 295 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання дій протиправними - задовольнити.

Визнати протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо зменшення в довідці про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2023 від 04.06.2025 № 45493 видану ОСОБА_1 на виконання рішення Сумського окружного адміністративного суду від 30 квітня 2025 року у справі № 480/10600/24 розміру надбавки за особливості проходження служби з 65 % до 31,61% надбавки за кваліфікацію з 5 % до 3,28%, надбавки за роботу в умовах режимних обмежень з 10% до 6,55 %, розміру премії з 95 % до 62,31 %.

Зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_3 підготувати та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області довідку про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2023 відповідно до статей 43 і 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постанови Кабінету Міністрів України "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", виходячи із розрахункової величини - прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01 січня 2023 року на відповідний тарифний коефіцієнт згідно посади, та із обов'язковим зазначенням відомостей про щомісячні додаткові види грошового забезпечення відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" та Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, затвердженого наказом Міністра оборони України від 07 червня 2018 року № 260 у середніх розмірах що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою станом на 01.01.2023, а саме: надбавки за особливості проходження служби в розмірі 65 відсотків від посадового окладу, окладу за військове звання, надбавки за вислугу років визначеного в довідці від 04.06.2025, надбавки за кваліфікацію в розмірі 5 відсотків від посадового окладу визначеного в довідці від 04.06.2025, надбавки за таємність в розмірі 10 відсотків від посадового окладу визначеного в довідці від 04.06.2025, премії в розмірі 95 відсотків від посадового окладу визначеного в довідці від 04.06.2025.

Рішення може бути оскаржено до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя М.М. Шаповал