Рішення від 19.11.2025 по справі 420/2380/25

Справа № 420/2380/25

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 листопада 2025 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Потоцької Н.В.

розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження (в порядку ст. 262 КАС України) адміністративну справу за позовом Головного управління ДПС в Одеській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «РСК Парус», третя особа: Юридичний департамент Одеської міської ради про скасування державної реєстрації установчих документів та припинення юридичної особи,

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Одеського окружного адміністративного суду перебуває адміністративна справа за позовом Головного управління ДПС в Одеській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «РСК Парус», третя особа: Юридичний департамент Одеської міської ради, в якому позивач просить:

скасувати державну реєстрацію установчих документів Товариства з обмеженою відповідальністю «РСК Парус» (код 41149945);

припинити юридичну особу Товариство з обмеженою відповідальністю «РСК Парус» (код 41149945).

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що згідно з п.6 ст. 78 КАС України вирок суду в кримінальному провадженні, ухвала про закриття кримінального провадження і звільнення особи від кримінальної відповідальності або постанова суду у справі про адміністративне правопорушення, які набрали законної сили, є обов'язковими для адміністративного суду, що розглядає справу про правові наслідки дій чи бездіяльності особи, стосовно якої ухвалений вирок, ухвала або постанова суду, лише в питанні, чи мали місце ці дії (бездіяльність) та чи вчинені вони цією особою.

Головним управлінням ДПС в Одеській області отримано лист Одеської обласної прокуратури від .20.11.2024 №57468/5 та вирок Приморського районного суду м. Одеса від 08.11.2024 по справі 522/1289/24 про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ст. 205-1 КК України, винесений за фактом внесення завідомо неправдивих відомостей в документи, які подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи, а саме ТОВ «РСК ПАРУС» (код 45009307), який 10.12.2024 набрав законної сили.

Вироком встановлено, що ОСОБА_1 вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 205-1 КК України за кваліфікуючими ознаками внесення в документи, які відповідно до закону подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи, завідомо неправдивих відомостей, а також умисне подання для проведення такої реєстрації документів, які містять завідомо неправдиві відомості, вчинене повторно за попередньою змовою групою осіб.

Отже, враховуючи, обставини, встановлені вироком суду від 08.11.2024, доведену вину ОСОБА_1 у внесені в установчі (засновницькі) документи, що подавалися для реєстрації ТОВ «РСК ПАРУС» завідома неправдивих відомостей, до ЄДРПОУ внесена неправдива інформація.

Враховуючи вищевикладене, Головне управління ДПС в Одеській області вважає, що наявні достатні підстави для визнання недійсними установчих (засновницьких) документів суб'єкта господарювання ТОВ «РСК Парус» (код 41149945) та припинення діяльності ТОВ «РСК Парус» (код 41149945).

Процесуальні дії

Ухвалою судді від 27.01.2025 року позовну заяву залишено без руху.

04.02.2025 року до суду за вхід. №ЕС/11061/25 надійшла заява на усунення недоліків з уточненою позовною заявою.

Ухвалою суду від 07.02.2025 відкрито провадження по справі в порядку спрощеного позовного провадження (відповідно до ст. 262 КАСУ) без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.

Ухвала про відкриття провадження по справі та позов з додатками направлена на електронну адресу ТОВ «РСК Парус» imperaodua@gmail.com 10.02.2025. Повідомленням, що надійшло на поштову адресу n.pototska@adm.od.court.gov.ua, підтверджено доставлення документів відповідачу.

24.02.2025 за вхід.№16757/25 надійшли пояснення третьої особи (Юридичний департамент Одеської міської ради), в яких зазначено, що однією з позовних вимог які містяться у позовній заяві є - скасувати державну реєстрацію установчих документів Товариства з обмеженою відповідальністю "РСК Парус".

Однак, відповідно до приписів вказаного Закону така реєстраційна дія як «скасувати державну реєстрацію установчих документів» - відсутня, можливо лише здійснити реєстраційну дію «визнання повністю або частково недійсними змін до установчих документів юридичної особи».

03.03.2025 за вхід.№ЕС/19539/25 надійшли додаткові пояснення ГУ ДПС в Одеській області, в яких наголошується на тому, що відповідно до підпункту 20.1.37 статті 20 Податкового кодексу України, контролюючий орган має право звертатися до суду щодо припинення юридичної особи та припинення або про визнання недійсними установчих(засновницьких) документів суб'єктів господарювання.

Крім того, підпунктом 67.2 статті 67 Податкового кодексу України встановлено, що контролюючі органи в установленому законом порядку мають право звертатися до суду про винесення судового рішення щодо: скасування державної реєстрації припинення юридичних осіб та скасування державної реєстрації змін до установчих документів.

Податковий орган здійснював заходи контролю виключно у межах своїх компетенцій, визначених підпунктом 20.1.37 статті 20 Податкового кодексу України, і не виходив за межі податкового регулювання.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ

Згідно з витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 2024 стосовно ТОВ «РСК ПАРУС» (код 45009307) наявна наступна інформація:

Дата та номер запису в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань:

Дата запису: 13.02.2017 Номер запису: 15561020000061364

Місцезнаходження юридичної особи: Україна, 65101, Одеська область, місто Одеса, вул. Комарова Космонавта, будинок 10, офіс 108.

Види економічної діяльності: 81.10 Комплексне обслуговування об'єктів (основний); 43.12 Підготовчі роботи на будівельному майданчику; 43.22 Монтаж водопровідних мереж, систем опалення та кондиціонування; 43.29 Інші будівельно-монтажні роботи; 43.31 Штукатурні роботи; 43.33 Покриття підлоги й облицювання стін; 43.34 Малярні роботи та скління; 43.39 Інші роботи із завершення будівництва; 43.91 Покрівельні роботи; 81.21 Загальне прибирання будинків; 81.29 Інші види діяльності із прибирання; 33.20 Установлення та монтаж машин і устатковання; 37.00 Каналізація, відведення й очищення стічних вод; 41.10 Організація будівництва будівель; 41.20 Будівництво житлових і нежитлових будівель.

Назви органів управління юридичної особи: вищий - загальні збори учасників, виконавчий - директор.

Перелік засновників (учасників) юридичної особи: Найменування: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "КРЕЙТС", Ідентифікаційний код: 42176896, Країна резиденства: Україна, адреса: Україна, 10003, Житомирська обл., місто Житомир, Майдан Перемоги, будинок 10.

Розмір частки статутного(складеного) капіталу(пайового фонду) (грн.): 1000000,00

Інформація про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи: ПІБ: ОСОБА_2 , громадянство: Україна, адреса: АДРЕСА_1 .

Тип бенефіціарного володіння: Непрямий вирішальний вплив

Відсоток частки статутного капіталу або відсоток права голосу: 50

ПІБ: ОСОБА_3 , громадянство: Україна, адреса: АДРЕСА_2

Тип бенефіціарного володіння: Непрямий вирішальний вплив

Відсоток частки статутного капіталу або відсоток права голосу: 50

Керівник юридичної особи, а також відомості про інших осіб, які можуть вчиняти дії від імені юридичної особи, у тому числі підписувати договори, тощо: ОСОБА_1 - керівник

Розмір статутного (складеного) капіталу ( пайового фонду): 1000000,00грн

Згідно з даним інформаційно-комунікаційних систем ДПС України (далі ІКС ДПС) ТОВ «РСК ПАРУС» перебуває на обліку в Головному управління ДПС в Одеській області (Київська ДПІ) з 14.02.2017.

Зареєстровано платником податку на додану вартість ПДВ з 01.07.2017, є платником податку на прибуток підприємств з річним податковим (звітним) періодом, не є платником місцевих та ресурсних податків.

З моменту реєстрації платником подаються декларації з податку на додану вартість та декларації з податку на прибуток.

Інформація щодо нарахованих та сплачених податках по роках:

2017 рік - Податок на прибуток - нараховано - 0,0 сплачено - 0,0

ПДВ нараховано - 103571,00 сплачено - 103571,00

2018 рік

Податок на прибуток - нараховано - 35 652,0, сплачено - 35 652,0

ПДВ - нараховано - 118 852,0, сплачено - 118 852,0

2019 рік

Податок на прибуток - нараховано - 0,0 сплачено - 0,0

ПДВ - нараховано - 7413,51, сплачено - 7413,51

2020 рік

Податок на прибуток - нараховано - 0,0 сплачено - 0,0

ПДВ - нараховано - 851,0, сплачено - 0,0

2021 рік

Податок на прибуток - нараховано - 0,0 сплачено - 0,0

ПДВ - нараховано - 340,0, сплачено - 0,0

2022-2024 рік

Податок на прибуток - нараховано - 0,0 сплачено - 0,0

ПДВ - нараховано - 0,0 сплачено - 0,0

Станом на 06.12.2024 податкова заборгованість за закріпленими платежами до державного та місцевого бюджетів відсутня.

Головним управлінням ДПС в Одеській області отримано лист Одеської обласної прокуратури від 20.11.2024 №57468/5 та вирок Приморського районного суду м. Одеса від 08.11.2024 по справі 522/1289/24 про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ст. 205-1 КК України, винесений за фактом внесення завідомо неправдивих відомостей в документи, які подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи, а саме ТОВ «РСК ПАРУС» (код 45009307), який 10.12.2024 набрав законної сили.

Вироком суду установлено:

У січні 2019 року ОСОБА_1 , знаходячись у м. Одесі, в денний час доби повторно вступив у змову із особами, матеріали відносно яких виділені в окреме провадження, та надав згоду за грошову винагороду стати директором ТОВ «РСК Парус» без мети здійснення фінансово-господарської діяльності.

Відповідно до домовленості між ОСОБА_1 та особами, матеріали відносно яких виділені в окреме провадження, останні повинні були виготовити проекти документів, які необхідні для державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу ТОВ «РСК Парус». У свою чергу, ОСОБА_1 , виконуючи свою роль у вчиненні зазначеного кримінального правопорушення, повинен був підписати вищевказані виготовлені особами документи, з метою їх подальшої подачі державному реєстратору.

З цією метою ОСОБА_1 , усвідомлюючи протиправний характер своїх дій, надав особам, матеріали відносно яких виділені в окреме провадження, документи, які посвідчують його особу: паспорт громадянина України серія НОМЕР_1 , виданий Іллічівським РВ ОМУ УМВС України в Одеській області 21.11.1997 та реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_2 .

На час надання своїх документів, що містять його персональні дані необхідні для складання реєстраційних і інших документів ОСОБА_1 розумів, що він надає їх для внесення неправдивих відомостей в документи, які відповідно до закону подаються для проведення державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу ТОВ «РСК Парус», оскільки фактично директором вказаної юридичної особи він не буде, а фінансово-господарською діяльністю будуть займатися інші особи.

У подальшому, особи, матеріали відносно яких виділені в окреме провадження, на виконання попередньої змови зі ОСОБА_1 , поєднаної єдиними умислом, у кінці січня 2019 року у денний час доби виготовили проекти документів з завідомо неправдивими відомостями, які необхідні для державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань, а саме:

-протокол №3 загальних зборів учасників ТОВ «РСК Парус» від 29.01.2019 року;

-заяву про державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу від 29.01.2019, форми №3, затвердженої Наказом Міністерства юстиції України №3268/5 від 18.11.2016, що забезпечило призначити на посаду директора Товариства ОСОБА_1, без справжнього наміру здійснювати господарську діяльність.

29.01.2019 вказані документи були подані особою, яка діяла на підставі довіреності колишнього директора підприємства, до управління державної реєстрації юридичного департаменту Одеської міської ради за адресою: м. Одеса, вул. Черняховського, 6. Державним реєстратором, який не був обізнаний про злочинні наміри ОСОБА_1 та інших осіб, 30.01.2019 проведено державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу ТОВ «РСК Парус» в частині зміни керівника, про що зроблено відповідний запис у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань за № 15561070004061364.

У подальшому, 28.09.2021 у денний час доби, перебуваючи у м. Одесі, ОСОБА_1 , діючи умисно, з корисливих мотивів, за попередньою змовою з особами, матеріали відносно яких виділені в окреме провадження, з метою державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу ТОВ «РСК Парус», вніс до заяви про державну реєстрацію юридичної особи від 28.09.2021 (форма №2) завідомо неправдиві відомості в частині структури власності Товариства, а саме: відомості про кінцевих бенефіціарних власників юридичної особи ТОВ «РСК Парус» ОСОБА_2 та ОСОБА_3 для здійснення державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу.

28.09.2021 вказані документи були подані ОСОБА_1 до управління державної реєстрації юридичного департаменту Одеської міської ради за адресою: м. Одеса, вул. Черняховського, 6. Державним реєстратором, який не був обізнаний про злочинні наміри ОСОБА_1 та інших осіб, проведено державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу ТОВ «РСК Парус», про що зроблено відповідний запис у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань.

Здійснивши зазначені реєстраційні дії, ОСОБА_1 реалізовувати права та виконувати обов'язки директора не планував, будь-якою фінансово-господарською та поточною діяльністю як суб'єкт господарської діяльності не займався і не мав наміру займатися, не мав наміру провадити таку фінансово-господарську діяльність або реалізовувати надані йому повноваження.

Таким чином, ОСОБА_1 вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 205-1 КК України за кваліфікуючими ознаками внесення в документи, які відповідно до закону подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи, завідомо неправдивих відомостей, а також умисне подання для проведення такої реєстрації документів, які містять завідомо неправдиві відомості, вчинене повторно за попередньою змовою групою осіб.

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнано винуватим у скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 205-1 КК України, та призначено йому покарання у виді 3 (трьох) років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських обов'язків на підприємствах, установах, організаціях усіх форм власності на строк 1 (один) рік.

Згідно з даними про хронологію реєстраційних дій у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 2024 відображені наступні дії:

Державна реєстрація створення юридичної особи, 13.02.2017 17:07:17, 15561020000061364, ОСОБА_4 , Комунальне підприємство Новоселівської сільської ради "Регіональне бюро державної реєстрації".

Державна реєстрація змін до установчих документів юридичної особи, 13.11.2018 10:09:13, 15561050002061364, Інші зміни. Зміна місцезнаходження юридичної особи (у разі зазначення його в установчих документах), ОСОБА_5 , Комунальне підприємство Новоселівської сільської ради "Регіональне бюро державної реєстрації".

Державна реєстрація змін до відомостей про юридичну особу,13.11.2018 10:05:51, 15561070001061364, Зміна складу або інформації про засновників. Зміна складу засновників (учасників) або зміна відомостей про засновників (учасників) юридичної особи, ОСОБА_5 , Комунальне підприємство Новоселівської сільської ради "Регіональне бюро державної реєстрації".

Державна реєстрація змін до відомостей про юридичну особу,13.11.2018 16:07:05, 15561070003061364, Зміна керівника або відомостей про керівника юридичної особи, ОСОБА_5 , Комунальне підприємство Новоселівської сільської ради "Регіональне бюро державної реєстрації".

Державна реєстрація змін до відомостей про юридичну особу, 30.01.2019 16:33:33, 15561070004061364, Зміна керівника або відомостей про керівника юридичної особи, ОСОБА_5 , Комунальне підприємство Новоселівської сільської ради "Регіональне бюро державної реєстрації"

Відмова: Державна реєстрація змін до відомостей про юридичну особу, 02.10.2019 16:04:36, ОСОБА_6 , Юридичний департамент Одеської міської ради, Підстава відмови 1: На підставі п. 5 ч. 1 ст. 28 ЗУ "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань".

Державна реєстрація змін до відомостей про юридичну особу, 08.10.2019 11:45:21, 15561070005061364, Зміна складу або інформації про засновників. Зміна складу засновників (учасників) або зміна відомостей про засновників (учасників) юридичної особи, ОСОБА_7 , Новоселівська сільська рада Березівського району Одеської області.

Державна реєстрація змін до відомостей про юридичну особу, 29.09.2021 09:15:38, 1005561070006061364, Зміна кінцевого бенефіціарного власника або зміна відомостей про кінцевого бенефіціарного власника. Зміна складу засновників (учасників) або зміна відомостей про засновників (учасників) юридичної особи, ОСОБА_6 , Юридичний департамент Одеської міської ради.

РЕЛЕВАНТНІ ДЖЕРЕЛА ПРАВА ТА ВИСНОВКИ СУДУ

Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 19 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема, за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, коли право звернення до суду для вирішення публічно-правового спору надано такому суб'єкту законом.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Можливість звернення суб'єкта владних повноважень до суду адміністративної юрисдикції повинна бути пов'язана з виконанням ним владних управлінських функцій у межах повноважень та за умови, що право на таке звернення прямо передбачене законом.

Відповідно до пп. 20.1.37 п 20.1. ст. 20 Податкового кодексу України (далі - ПК України або ПКУ) контролюючі органи, серед іншого, мають право звертатися до суду, у тому числі щодо припинення юридичної особи та припинення фізичною особою-підприємцем підприємницької діяльності та/або про визнання недійсними установчих (засновницьких) документів суб'єктів господарювання.

Підпунктом 20.1.46 п. 20.1. ст. 20 ПК України визначено, що контролюючі органи здійснюють інші повноваження, передбачені законом.

Пунктом 41.3 ст. 41 ПК України закріплено, що повноваження і функції контролюючих органів визначаються цим Кодексом, Митним кодексом України та законами України.

Таким чином, у ст. 20 ПК України перелічені повноваження контролюючого органу та можливість останнього на подання позовів про визнання недійсними установчих (засновницьких) документів суб'єктів господарювання та припинення підприємницької діяльності.

Відповідно до абзацу п'ятого частини першої ст. 51 Господарського кодексу України від 16 січня 2003 року №436-IV, із змінами та доповненнями (далі - ГКУ), підприємницька діяльність припиняється на підставі рішення суду у випадках, передбачених ГКУ та іншими законами.

Згідно з п. 67.2 ст. 67 ПКУ контролюючі органи в установленому законом порядку мають право звертатися до суду про винесення судового рішення щодо:

припинення юридичних осіб або підприємницької діяльності фізичних осіб-підприємців;

скасування державної реєстрації, припинення юридичних осіб або підприємницької діяльності фізичних осіб-підприємців;

скасування державної реєстрації змін до установчих документів.

Згідно з ч. 2 ст. 13 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» від 2 червня 2016 року №1402-VIII (із змінами та доповненнями) судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України. Обов'язковість урахування (преюдиційність) судових рішень для інших судів визначається законом.

Згідно з п.6 ст. 78 КАС України вирок суду в кримінальному провадженні, ухвала про закриття кримінального провадження і звільнення особи від кримінальної відповідальності або постанова суду у справі про адміністративне правопорушення, які набрали законної сили, є обов'язковими для адміністративного суду, що розглядає справу про правові наслідки дій чи бездіяльності особи, стосовно якої ухвалений вирок, ухвала або постанова суду, лише в питанні, чи мали місце ці дії (бездіяльність) та чи вчинені вони цією особою.

Законом України від 02.12.2010 №2756-VІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Податкового кодексу України» доповнено Господарський кодекс України (далі - ГК України) статтею 55 1 «Фіктивна діяльність суб'єкта господарювання», в зв'язку з чим передбачене пунктом 67.2 статті 67 ПК України право, може бути реалізоване контролюючим органом шляхом одночасного застосування норм вказаної статті ГК України.

Статтею 42 Господарського кодексу України визначено, що підприємництво - це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб'єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.

Згідно зі статтею 55-1 Господарського кодексу України, ознаками фіктивності, що дають підстави для звернення до суду про припинення юридичної особи або припинення діяльності фізичною особою - підприємцем, у тому числі визнання реєстраційних документів недійсними, є: реєстрація (перереєстрація) на недійсні (втрачені, загублені) та підроблені документи; нереєстрація в державних органах, якщо обов'язок реєстрації передбачено законодавством; реєстрація (перереєстрація) у органах державної реєстрації фізичними особами з подальшою передачею (оформленням) у володіння чи управління підставним (неіснуючим), померлим, безвісти зниклим особам або таким особам, що не мали наміру провадити фінансово-господарську діяльність або реалізовувати повноваження; реєстрація (перереєстрація) та провадження фінансово-господарської діяльності без відома та згоди його засновників та призначених у законному порядку керівників.

Таким чином, ст. 55-1 ГК України містить ознаки (критерії), за якими юридична особа чи діяльність фізичної особи-підприємця можуть бути визнані фіктивними, тобто такими, в яких зовнішня організаційно-правова форма не відповідає її суті та меті створення. Ознаки фіктивності мають бути доведені належними, допустимими і достовірними доказами.

Аналогічна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду від 05.02.2019 року у справі №826/25343/15 (№К/9901/31854/18).

Відповідно до статті 56 Господарського кодексу України суб'єкт господарювання може бути утворений за рішенням власника (власників) майна або уповноваженого ним (ними) органу, а у випадках, спеціально передбачених законодавством, також за рішенням інших органів, організацій і фізичних осіб шляхом заснування нової господарської організації, злиття, приєднання, виділу, поділу, перетворення діючої (діючих) господарської організації (господарських організацій) з додержанням вимог законодавства.

Отже, зміст вказаних правових норм дає підстави для висновку, що спрямованість наміру особи, яка реєструє юридичну особу, на здійснення господарської діяльності є однією з основоположних засад підприємництва.

Відповідно до пункту 8 частини 1 статті 15 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» від 15 травня 2003 року №755-IV» (далі - Закон №755-IV) (в редакції станом на момент здійснення реєстрації юридичної особи) установчий документ юридичної особи, положення, регламент, список суддів постійно діючого третейського суду, статут (положення) громадського формування, що не має статусу юридичної особи, повинен містити відомості, передбачені законодавством, та відповідати законодавству.

При цьому, відповідно до пункту 5 частини 1 статті 28 Закону №755-IV підставою для відмови у державній реєстрації є документи, що суперечать вимогам Конституції та законів України.

Відповідно до частини 1 статті 238 Господарського кодексу України за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до суб'єктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративно-господарські санкції, тобто заходи організаційно-правового або майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення суб'єкта господарювання та ліквідацію його наслідків.

Згідно зі статтею 247-248 Господарського кодексу України у випадках, встановлених законом, до суб'єкта господарювання може бути застосовано адміністративно-господарську санкцію у вигляді його ліквідації за рішенням суду. У разі ліквідації суб'єкта господарювання до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців вноситься відповідний запис.

Частиною 1 статті 25 Закону №755-IV передбачено, що державна реєстрація та інші реєстраційні дії проводяться на підставі: документів, що подаються заявником для державної реєстрації; судових рішень, що набрали законної сили та тягнуть за собою зміну відомостей в Єдиному державному реєстрі або заборону (скасування заборони) вчинення реєстраційних дій, а також надійшли в електронній формі від суду або державної виконавчої служби відповідно до Закону України "Про виконавче провадження".

Враховуючи обставини, встановлені вироком Приморського районного суду м. Одеса від 08.11.2024 по справі 522/1289/24 - внесення завідомо неправдивих відомостей в документи, які подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи, а саме ТОВ «РСК ПАРУС» (код 45009307), до ЄДРПОУ внесена неправдива інформація.

Відповідно відомості, які містяться в державному реєстрі щодо ТОВ «РСК ПАРУС» (код 45009307), є недостовірними.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що наявні достатні підстави для визнання недійсними установчих (засновницьких) документів суб'єкта господарювання ТОВ «РСК ПАРУС» (код 45009307), з урахуванням обставин, встановлених вироком суду, та припинення ТОВ «РСК ПАРУС» (код 45009307).

Згідно практики Європейського суду з прав людини та зокрема, рішення у справі «Серявін та інші проти України» від 10 лютого 2010 року, заява 4909/04, відповідно до п.58 якого суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються.

При розв'язанні спору, суд зважає на практику Європейського суду з прав людини щодо застосування ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року (далі за текстом - Конвенція; рішення від 21.01.1999 року у справі "Гарсія Руїз проти Іспанії", від 22.02.2007 року у справі "Красуля проти Росії", від 05.05.2011 року у справі "Ільяді проти Росії", від 28.10.2010 року у справі "Трофимчук проти України", від 09.12.1994 року у справі "Хіро Балані проти Іспанії", від 01.07.2003 року у справі "Суомінен проти Фінляндії", від 07.06.2008 року у справі "Мелтекс ЛТД (MELTEX LTD) та Месроп Мовсесян (MESROP MOVSESYAN) проти Вірменії") і тому надав оцінку усім обставинам справи, котрі мають юридичне значення для правильного вирішення спору, та дослухався до усіх аргументів сторін, які ясно і чітко сформульовані та здатні вплинути на результат вирішення спору.

Керуючись ст.ст.2-9, 242, 246, 250, 251, 255, 262, 293-297 КАС України, суд,

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов Головного управління ДПС в Одеській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «РСК Парус», третя особа: Юридичний департамент Одеської міської ради про скасування державної реєстрації установчих документів та припинення юридичної особи - задовольнити повністю.

Скасувати державну реєстрацію установчих документів Товариства з обмеженою відповідальністю «РСК Парус» (код 41149945).

Припинити юридичну особу Товариство з обмеженою відповідальністю «РСК Парус» (код 41149945).

Рішення набирає законної сили згідно ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст.ст. 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України.

Головне управління ДПС в Одеській області (адреса: 65044, м. Одеса, вул. Семінарська, 5, ЄДРПОУ ВП: 44069166, електронна пошта: od.official@tax.gov.ua)

Товариство з обмеженою відповідальністю «РСК Парус» (адреса: 65101, Одеська область, Одеський район, м. Одеса, вул. Комарова Космонавта, буд. 10, оф. 108, ЄДРПОУ 41149945)

Юридичний департамент Одеської міської ради (адреса: 65026, Одеська область, Одеський район, м. Одеса, пл. Біржова, 1, ЄДРПОУ 26302537)

Головуючий суддя Нінель ПОТОЦЬКА