Ухвала від 18.11.2025 по справі 603/347/21

Справа № 603/347/21

Провадження № 1-в/603/18/2025

УХВАЛА

18 листопада 2025 року м. Монастириська

Монастириський районний суд Тернопільської області у складі:

Головуючого судді ОСОБА_1 ,

секретар судового засідання ОСОБА_2 ,

за відсутності учасників судового провадження,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Монастириська клопотання комісії з реорганізації Головного управління Державної фіскальної служби у Тернопільській області про роз'яснення виконання вироку,

УСТАНОВИВ:

До Монастириського районного суду Тернопільської області надійшло клопотання комісії з реорганізації Головного управління Державної фіскальної служби у Тернопільській області (далі - ГУ ДФС у Тернопільській області) про роз'яснення рішення. У клопотанні заявник просить надати роз'яснення, якому органу слід передати речові докази в кримінальному провадженні № 32021210000000025, та якому органу слід доручити виконання вироку Монастириського районного суду Тернопільської області від 06.10.2021 року в справі № 603/347/21 в частині речових доказів.

Обґрунтовуючи клопотання, заявник зазначає, що згідно з вироком суду у вказаній справі речові докази, які знаходились в ГУ ДФС у Тернопільській області, підлягали знищенню після набрання вироком законної сили. Однак відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 1200 від 18.12.2018 року «Про утворення Державної податкової служби України та Державної митної служби України» Державну фіскальну службу було реорганізовано шляхом поділу на Державну податкову службу, Державну митну службу та центральний орган виконавчої влади, на який покладається обов'язок забезпечення запобігання, виявлення, припинення, розслідування та розкриття кримінальних правопорушень, об'єктом яких є фінансові інтереси держави та/або місцевого самоврядування, що віднесені до його підслідності відповідно до Кримінального процесуального кодексу України.

З 02.08.2019 року до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань внесено інформацію про перебування Головного управління ДФС у Тернопільській області, як територіального органу ДФС України у процесі припинення.

На виконання постанови Кабінету Міністрів України № 761 від 21.07.2021 року «Про внесення зміни в додаток 1 до постанови Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2014 р. №85» співробітники ДФС, у тому числі ті, які входили до складу комісії з реорганізації ДФС, станом на 01.01.2022 року були звільнені, а ДФС припинено виконання функцій центрального органу виконавчої влади.

При проведенні заходів з ліквідації Головного управління ДФС у Тернопільській області з'ясовано, що в гаражних боксах зберігаються речові докази, вилучені слідчим підрозділом ГУ ДФС у Тернопільській області в рамках кримінальних проваджень, зокрема і в кримінальному провадженні № 32021210000000025. Досудове розслідування у кримінальному провадженні № 32021210000000025, за наслідками судового розгляду якого Монастириським районним судом Тернопільської області ухвалено вирок від 06.10.2021 року в справі № 603/347/21, завершено СУ ГУ ДФС у Тернопільській області.

Пунктом 20 Порядку здійснення заходів, пов'язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.10.2011 р. № 1074, визначено вичерпний перелік заходів, які відносяться до повноважень комісії з припинення органу виконавчої влади або територіального органу, зокрема вказана комісія здійснює заходи, пов'язані з: виявленням кредиторів та задоволенням відповідно до законодавства їх вимог; одержанням дебіторської заборгованості; закриттям рахунків в органах Казначейства та переведенням залишків коштів правонаступникові або до державного бюджету в установленому законодавством порядку; здійснює інші повноваження відповідно до законодавства.

Отже, комісія з реорганізації ГУ ДФС у Тернопільській області наділена повноваженнями щодо управління справами у частині забезпечення здійснення заходів, пов'язаних з реорганізацією територіального органу, однак не наділена повноваженнями щодо виконання функцій, які належали їй як територіальному органу ДФС України.

Водночас процедура оцінки та знищення майна, конфіскованого на підставі рішень суду станом на теперішній час регулюється постановою Кабінету Міністрів України № 1340 від 25.08.1998 року «Про Порядок обліку, зберігання, оцінки конфіскованого та іншого майна, що переходить у власність держави, і розпорядження ним» (далі - Порядок). Згідно з вказаним Порядком знищення спирту етилового, алкогольних напоїв, приладів для незаконного виготовлення спирту етилового, алкогольних напоїв, обладнання для промислового виробництва спирту етилового, алкогольних напоїв (у разі його нереалізації), виробничої, транспортної, споживчої тари (упаковки), етикеток, корків, засобів закупорки, марок акцизного податку (у тому числі підроблених), тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, обладнання для промислового виробництва сигарет та цигарок, паперу цигаркового і фільтрів здійснюється за рішенням комісії, утвореної відповідно до пункту 7 цього Порядку. Відповідно до п. 7 Порядку комісія утворюється органом, що здійснив вилучення майна, у складі представників територіальних органів ДПС, органів (суб'єктів господарювання), що здійснили вилучення майна або зберігають його, фінансових органів та органів (суб'єктів господарювання), які здійснюватимуть розпорядження цим майном. За наведених обставин органи державної виконавчої служби не наділені повноваженнями на виконання вироків судів в частині знищення алкогольних напоїв та обладнання, отриманих в ході досудового розслідування кримінальних проваджень.

Починаючи з 01.01.2022 року Державною фіскальною службою України припинено виконання функцій органу виконавчої влади України. З припиненням діяльності органів Державної фіскальної служби України припинили свою діяльність і відповідні комісії, утворені на виконання постанови Кабінету Міністрів України № 1340 від 25.08.1998 року «Про Порядок обліку, зберігання, оцінки конфіскованого та іншого майна, що переходить у власність держави, і розпорядження ним», до повноважень яких входила оцінка та знищення майна, конфіскованого на підставі рішень суду у випадках, обсязі та порядку, встановлених законом. Припинили свою дію також договори з підприємствами, що відібрані відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» щодо знищення значних обсягів алкогольних напоїв, спирту етилового, тютюнових виробів.

24 листопада 2021 року Кабінетом Міністрів України прийнято розпорядження № 1493-р «Про початок діяльності Бюро економічної безпеки».

Водночас нормативними актами визначено порядок передачі від органів Державної фіскальної служби до Бюро економічної безпеки архівних матеріалів кримінальних проваджень та речових доказів, досудове розслідування щодо яких закінчено та кримінальних проваджень на стадії досудового розслідування, однак не визначено долю кримінальних проваджень, які на момент утворення Бюро економічної безпеки перебували на стадії судового розгляду або виконання судових рішень.

Через відсутність законодавчого регулювання станом на теперішній час залишилась невиконаною значна кількість судових рішень, ухвалених в порядку ст. 96-1, ст. 96-2 КК України, ч. 9 ст. 100 КПК України, щодо застосування спеціальної конфіскації до речових доказів у вигляді фальсифікованої алкогольної продукції та спирту етилового, які здобуто в ході досудового розслідування слідчими органами Державної фіскальної служби України, у яких слідство завершено, шляхом їх знищення.

З метою визначення органу, якому слід передати речові докази у зв'язку з завершенням процедури ліквідації ГУ ДФС у Тернопільській області, комісія, враховуючи норми ч. 1 ст. 2 Закону України «Про прокуратуру», звернулась з листом до Тернопільської обласної прокуратури. Згідно з відповіддю Тернопільської обласної прокуратури речові докази, які були вилучені в ході досудового розслідування та провадження в яких закінчені слідчими Слідчого управління Головного управління ДФС у Тернопільській області, підлягають передачі до Бюро економічної безпеки України. Враховуючи відповідь прокуратури, ГУ ДФС у Тернопільській області звернулось до Територіального управління БЕБ у Львівській області з проханням прийняти речові докази у вказаних кримінальних провадженнях. Однак Територіальне правління БЕБ у Львівській області повідомило про відсутність підстав прийняття речових доказів у кримінальних провадженнях, досудове розслідування у яких завершено шляхом скерування до суду, які на даний час розглянуті судом та ухвалені рішення, а також запропонувало звернутись до суду для отримання відповідних роз'яснень.

Враховуючи вищевикладені обставини, комісія з реорганізації ГУ ДФС у Тернопільській області у зв'язку із завершенням процедури припинення та відсутністю повноважень щодо виконання функцій, які належали їй як територіальному органу ДФС України, просить надати відповідні роз'яснення щодо виконання вироку Монастириського районного суду Тернопільської області від 06.10.2021 року в справі № 603/347/21 в частині речових доказів.

Представник комісії з реорганізації ГУ ДФС у Тернопільській області надіслав на адресу суду клопотання про розгляд справи за їхньої відсутності.

Тернопільська обласна прокуратура надіслала на адресу суду клопотання про розгляд справи за їхньої відсутності. Додатково зазначає, що п. 3 постанови Кабінету Міністрів України № 1127 від 28.10.2021 року «Деякі питання застосування окремих положень законодавства у процесі реорганізації Державної фіскальної служби» зобов'язано Бюро економічної безпеки прийняти в упорядкованому стані від Державної фіскальної служби архівні кримінальні справи, досудове розслідування щодо яких закінчено, та речові докази, які були вилучені в ході досудових розслідувань. Водночас питання щодо поводження з речовими доказами, які вилучені колишніми слідчими ГУ ДФС у Тернопільській області в межах досудового розслідування кримінальних проваджень, слідство у яких завершено шляхом скерування обвинувальних актів до суду чинним законодавством не врегульовано. З урахуванням п. 3 вказаної постанови Тернопільська обласна прокуратура вважає, що за аналогією Бюро економічної безпеки України повинно отримати речові докази у кримінальних провадженнях, скерованих до суду, з метою подальшого виконання вироків в частині знищення незаконно виготовлених товарів, в тому числі вироку Монастириського районного суду Тернопільської області від 06.10.2021 (справа № 603/347/21). Оскільки станом на теперішній час територіальний підрозділ Бюро економічної безпеки України в Тернопільській області не створений, речові докази повинно отримати Бюро економічної безпеки України.

Засуджені ОСОБА_3 , ОСОБА_4 та ОСОБА_5 в судове засідання не з'явилися, про день, час та місце проведення судового засідання були повідомлені належним чином, подали суду письмові заяви про розгляд вищевказаного клопотання за їхньої відсутності.

Відповідно до абз. 2 ч. 5 ст. 539 Кримінального процесуального кодексу України (далі - КПК України) неприбуття в судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про місце та час розгляду клопотання (подання), не перешкоджає проведенню судового розгляду, крім випадків, коли їх участь визнана судом обов'язковою або особа повідомила про поважні причини неприбуття.

Враховуючи, що судом не визнавалася обов'язковою явка засуджених, представників комісії з реорганізації ГУ ДФС у Тернопільській областіі Тернопільської обласної прокуратури, суд вважає можливим розглянути клопотання за їхньої відсутності.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що клопотання комісії з реорганізації ГУ ДФС у Тернопільській області слід задовольнити з огляду на таке.

Порядок вирішення судом питань, які виникають під час виконання вироків, регламентований ст. 537 Кримінального процесуального кодексу України (далі - КПК України).

Відповідно до п. 14 ч. 1 ст. 537 КПК Українипід час виконання вироків суд, визначений ч. 2 ст. 539 цього Кодексу, має право вирішувати, зокрема, інші питання про всякого роду сумніви і протиріччя, що виникають при виконанні вироку.

Згідно з ч. 1 ст. 539 КПК України питання, які виникають під час та після виконання вироку вирішуються судом за клопотанням (поданням) прокурора, засудженого, його захисника, законного представника, органу або установи виконання покарань, а також інших осіб, установ або органів у випадках, встановлених законом. Потерпілий, цивільний позивач, цивільний відповідач та інші особи мають право звертатися до суду з клопотаннями про вирішення питань, які безпосередньо стосуються їх прав, обов'язків чи законних інтересів.

Встановлено, що вироком Монастириського районного суду Тернопільської області від 06.10.2021 року, який набрав законної сили 06.11.2021 року, ОСОБА_3 визнано винуватим у вчиненні злочинів, передбачених ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 204 КК України (в редакції Закону № 2628-VІІІ від 23.11.2018), ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 204 КК України (в редакції Закону № 2628-VІІІ від 23.11.2018), ч. 1 ст. 199 КК України (стаття 199 із змінами, внесеними згідно із Законом №71-VIII від 28.12.2014), ОСОБА_4 визнано винуватою у вчиненні злочинів, передбачених ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 204 КК України (в редакції Закону № 2628-VІІІ від 23.11.2018), ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 204 КК України (в редакції Закону № 2628-VІІІ від 23.11.2018), ОСОБА_5 визнано винуватим у вчиненні злочинів, передбачених ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 204 КК України (в редакції Закону № 2628-VІІІ від 23.11.2018), ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 204 КК України (в редакції Закону № 2628-VІІІ від 23.11.2018). Засудженим призначено покарання, серед іншого, у виді конфіскації та знищення незаконно виготовлених товарів. На підставі ст. ст. 96-1, 96-2 КК України застосовано у кримінальному провадженні № 32021210000000025 щодо ОСОБА_3 за вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 204 КК України, ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 204 КК України, ч. 1 ст. 199 КК України; ОСОБА_4 за вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 204 КК України, ч. 3 ст. 28 , ч. 2 ст. 204 КК України; ОСОБА_5 за вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 204 КК України, ч. 3 ст. 28 , ч. 2 ст. 204 КК України, спеціальну конфіскацію, зокрема конфісковано у власність держави речі, предмети та документи згідно з переліком, наведеним у вироку.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні № 32021210000000025, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 25.06.2021 року, за наслідками судового розгляду якого Монастириським районним судом ухвалено вирок від 06.10.2021 року в справі № 603/347/21, завершено Слідчим управлінням ГУ ДФС у Тернопільській області.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 1200 від 18.12.2018 року «Про утворення Державної податкової служби України та Державної митної служби України» утворено Державну податкову службу України та Державну митну службу України, реорганізувавши Державну фіскальну службу шляхом поділу.?

З 02.08.2019 року до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань внесено інформацію про перебування Головного управління ДФС у Тернопільській області (код ЄДРПОУ 39403535) в процесі припинення.

З метою визначення органу, якому слід передати речові докази у зв'язку із завершенням процедури припинення ГУ ДФС у Тернопільській області та необхідністю звільнення приміщень, які більше не перебувають у власності ГУ ДФС у Тернопільській області, враховуючи норми ч. 1 ст. 2 Закону України «Про прокуратуру», комісія з реорганізації надіслала листа № 49 від 26.03.2025 року до Тернопільської обласної прокуратури з проханням вирішити питання передачі речових доказів, які знаходяться в гаражних боксах за адресою: вул. Білецька, 1, м. Тернопіль, відповідним правоохоронним органам.

За змістом відповіді Тернопільської обласної прокуратури № 08-187 вих 25 від 16.04.2025 року згідно з вимогами постанови Кабінету Міністрів України № 1127 від 28.10.2021 року «Деякі питання застосування окремих положень законодавства у процесі реорганізації Державної фіскальної служби» речові докази, які були вилучені в ході досудового розслідування та провадження в яких закінчені слідчими Слідчого управління Головного управління ДФС у Тернопільській області, підлягають передачі до Бюро економічної безпеки України. Зокрема, у листі зазначено, що підлягають передачі речові докази у кримінальному провадженні № 32020210000000024 від 10.08.2020 року (закінчено досудове розслідування слідчим ГУ ДФС у Тернопільській області, виділено та скеровано до суду чотири кримінальні провадження: № 32021210000000025 стосовно ОСОБА_6 (вирок Монастириського районного суду Тернопільської області від 06.10.2021 року в справі № 603/347/21), № 32021210000000025 стосовно ОСОБА_6 (вирок Монастириського районного суду Тернопільської області від 06.10.2021 року в справі № 603/347/21), № 32021210000000009 стосовно ОСОБА_7 (вирок Підгаєцького районного суду Тернопільської області від 03.06.2021 року в справі № 605/21/21), № 32021210000000025 стосовно трьох осіб (вирок Монастириського районного суду Тернопільської області від 06.10.2021 року в справі № 603/347/21). Резолютивними частинами цих вироків передбачено знищення речових доказів.

08.05.2025 року ГУ ДФС у Тернопільській області звернулось з листом № 59 до Територіального управління БЕБ у Львівській області з проханням прийняти речові докази у вказаних кримінальних провадженнях.

Листом № 23.11/3.6/11-30/3990-25 від 20.05.2025 року Територіальне правління БЕБ у Львівській області повідомило, що Бюро економічної безпеки України є новоствореним органом, який не є правонаступником будь-якого іншого органу державної влади. У процесі реорганізації Державної фіскальної служби Бюро економічної безпеки прийняло архівні кримінальні справи згідно з переліком (закриті кримінальні провадження/справи). Крім цього, встановлено, що за адресою: вул. Білецька, 1, м. Тернопіль, зберігаються ще речові докази у кримінальних провадженнях, досудове розслідування у яких завершено, шляхом скерування до суду, які на теперішній час розглянуті та судом ухвалені рішення. Питання про долю речових доказів під час судового розгляду вирішується судовим рішенням, яким закінчується кримінальне провадження, а в ході виконання вироку - судом, який постановив це рішення. Суд при винесенні рішення має визначити порядок його виконання. Якщо судове рішення є незрозумілим, суд, який його ухвалив, роз'яснює своє рішення, не змінюючи при цьому його зміст. Враховуючи наведене, рекомендовано звернутися до суду для отримання роз'яснення, на кого покладено виконання рішення суду в частині знищення речових доказів, конфіскації, повернення власнику тощо.

Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України «Про Бюро економічної безпеки України» від 28 січня 2021 року № 1150-ІХ, який набрав чинності 25.03.2021 року (далі - Закон № 1150), Бюро економічної безпеки України - це центральний орган виконавчої влади, на який покладаються завдання щодо протидії правопорушенням, що посягають на функціонування економіки держави. Відповідно до покладених завдань Бюро економічної безпеки України виконує правоохоронну, аналітичну, економічну, інформаційну та інші функції.

Відповідно до п. 2 Розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення Закону № 1150 матеріали кримінального провадження, які на день початку діяльності Бюро економічної безпеки України перебувають в іншому органі досудового розслідування на стадії досудового розслідування, але відповідно до закону підслідні Бюро економічної безпеки України, протягом двох місяців з дня прийняття рішення про початок діяльності Бюро економічної безпеки України передаються органом досудового розслідування відповідному прокурору у кримінальному провадженні для подальшого прийняття рішення у порядку, визначеному Кримінальним процесуальним кодексом України. Матеріали кримінального провадження, які перебувають в органах досудового розслідування, що здійснюють контроль за додержанням податкового законодавства, на стадії досудового розслідування, передаються відповідному прокурору у кримінальному провадженні для подальшої передачі до Бюро економічної безпеки України у порядку, визначеному Кримінальним процесуальним кодексом України.

Пунктом 3 постанови Кабінету Міністрів України № 1127 від 28.10.2021 року «Деякі питання застосування окремих положень законодавства у процесі реорганізації Державної фіскальної служби» зобов'язано Бюро економічної безпеки прийняти в упорядкованому стані від Державної фіскальної служби архівні кримінальні справи, досудове розслідування щодо яких закінчено, та речові докази, які були вилучені в ході досудових розслідувань.

Згідно з п. 18 Порядку здійснення заходів, пов'язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1074 від 20.10.2011 р. (далі - Порядок № 1074), до комісії з припинення органу виконавчої влади або територіального органу (далі - Комісія) з моменту затвердження її персонального складу переходять повноваження щодо управління справами у частині забезпечення здійснення заходів, пов'язаних з реорганізацією або ліквідацією відповідно органу виконавчої влади або територіального органу.

Пунктом 20 Порядку № 1074 визначено перелік заходів, які відносяться до повноважень Комісії, зокрема, остання здійснює заходи, пов'язані з: виявленням кредиторів та задоволенням відповідно до законодавства їх вимог; одержанням дебіторської заборгованості; закриттям рахунків в органах Казначейства та переведенням залишків коштів правонаступникові або до державного бюджету в установленому законодавством порядку; здійснює інші повноваження відповідно до законодавства.

Отже, комісія з реорганізації Головного управління ДФС у Тернопільській області наділена повноваженнями щодо управління справами у частині забезпечення здійснення заходів, пов'язаних з припиненням територіального органу, однак не наділена повноваженнями щодо виконання функцій, які належали територіальному органу ДФС України.

Водночас процедура оцінки та знищення майна, конфіскованого на підставі рішень суду регулюється постановою Кабінету Міністрів України № 1340 від 25.08.1998 року «Про Порядок обліку, зберігання, оцінки конфіскованого та іншого майна, що переходить у власність держави, і розпорядження ним» (далі - Порядок № 1340).

Згідно пп. 13 п. 9 вказаного Порядку № 1340 спирт етиловий та алкогольні напої, прилади для незаконного виготовлення спирту етилового, алкогольних напоїв, виробнича, транспортна, споживча тара (упаковка), етикетки, корки, засоби закупорки, марки акцизного податку (у тому числі підроблені) та тютюнові вироби, рідини, що використовуються в електронних сигаретах, обладнання для промислового виробництва сигарет та цигарок, папір цигарковий (товарна позиція 4813 згідно з УКТЗЕД, крім товарної підкатегорії 4813 10 00 00), фільтри для промислового виробництва сигарет: фільтропалочки ацетатні (товарна підкатегорія 5601 22 90 00 згідно з УКТЗЕД) (далі - папір цигарковий і фільтри) підлягають знищенню.

Згідно з абз. 3 п. 16 Порядку № 1340 знищення спирту етилового, алкогольних напоїв, приладів для незаконного виготовлення спирту етилового, алкогольних напоїв, обладнання для промислового виробництва спирту етилового, алкогольних напоїв (у разі його нереалізації), виробничої, транспортної, споживчої тари (упаковки), етикеток, корків, засобів закупорки, марок акцизного податку (у тому числі підроблених), тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, обладнання для промислового виробництва сигарет та цигарок, паперу цигаркового і фільтрів здійснюється за рішенням комісії, утвореної відповідно до пункту 7 цього Порядку.

Відповідно до п. 7 Порядку № 1340 вказана комісія утворюється органом, що здійснив вилучення майна, у складі представників територіальних органів ДПС, органів (суб'єктів господарювання), що здійснили вилучення майна або зберігають його, фінансових органів та органів (суб'єктів господарювання), які здійснюватимуть розпорядження цим майном.

Знищення спирту етилового, алкогольних напоїв, приладів для незаконного виготовлення спирту етилового, алкогольних напоїв, обладнання для промислового виробництва спирту етилового, алкогольних напоїв (у разі його нереалізації), виробничої, транспортної, споживчої тари (упаковки), етикеток, корків, засобів закупорки, марок акцизного податку (у тому числі підроблених), тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, обладнання для промислового виробництва сигарет та цигарок, паперу цигаркового і фільтрів здійснюється шляхом спалювання, руйнування, фізико-хімічної, біологічної або іншої обробки відповідно до вимог законодавства. Знищення за рішенням комісії проводиться на підприємствах, що відібрані відповідно до Закону України “Про публічні закупівлі». Знищення невеликих за обсягом партій алкогольних напоїв, спирту етилового (не більше ніж 100 літрів), тютюнових виробів (не більше ніж 50 пачок) може провадитися комісією (абз. 1 п. п. 2 п. 16 Порядку № 1340).

Водночас з припиненням діяльності органів Державної фіскальної служби України припинили свою діяльність відповідні комісії, утворені на виконання постанови Кабінету Міністрів України № 1340 від 25.08.1998 року «Про Порядок обліку, зберігання, оцінки конфіскованого та іншого майна, що переходить у власність держави, і розпорядження ним», до повноважень яких входила оцінка та знищення майна, конфіскованого на підставі рішень суду у випадках, обсязі та порядку, встановлених законом. Припинили свою дію також договори з підприємствами, що відібрані відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» щодо знищення значних обсягів алкогольних напоїв, спирту етилового, тютюнових виробів.

24 листопада 2021 року Кабінетом Міністрів України прийнято розпорядження № 1493-р «Про початок діяльності Бюро економічної безпеки».

Відповідно до п. п. 3, 4 ч. 1 ст. 2 Закону України «Про прокуратуру» на прокуратуру покладаються, зокрема, функції нагляду за додержанням законів органами, що провадять оперативно-розшукову діяльність, дізнання, досудове слідство; нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов'язаних з обмеженням особистої свободи громадян.

Зміст та форма кримінального провадження повинні відповідати загальним засадам кримінального провадження, визначеним у ч. 1 ст. 7 КПК України.

Згідно з ч. 6 ст. 9 КПК України у випадках, коли положення цього Кодексу не регулюють або неоднозначно регулюють питання кримінального провадження, застосовуються загальні засади кримінального провадження, визначені частиною першою статті 7 цього Кодексу.

На підставі викладеного, враховуючи неврегульованість чинним законодавством процедури передачі та знищення речових доказів у кримінальних провадженнях, які на час ліквідації Державної фіскальної служби України були розглянуті судом, беручи до уваги думку прокурора у кримінальному провадженні, керуючись загальними засадами кримінального провадження, суд дійшов висновку, що речові докази в кримінальному провадженні № 32021210000000025, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 25.06.2021 року, згідно з вироком Монастириського районного суду Тернопільської області від 06.10.2021 року в справі № 603/347/21 слід передати Бюро економічної безпеки України для виконання вироку в частині знищення речових доказів.

Враховуючи наведене, керуючись ст. ст. 7, 9, 537, 539 КПК України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання комісії з реорганізації Головного управління Державної фіскальної служби у Тернопільській області про роз'яснення виконання вироку Монастириського районного суду Тернопільської області від 06 жовтня 2021 року в справі № 603/347/21 - задовольнити.

Речові докази в кримінальному провадженні № 32021210000000025, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 25.06.2021 року, про обвинувачення ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , згідно з вироком Монастириського районного суду Тернопільської області від 06.10.2021 року в справі № 603/347/21 передати Бюро економічної безпеки України для виконання вироку в частині знищення речових доказів.

Ухвала може бути оскаржена до Тернопільського апеляційного суду через Монастириський районний суд Тернопільської області протягом семи днів з дня її оголошення.

Суддя ОСОБА_1