Справа № 446/1312/25
Провадження № 3/446/625/25
18.11.2025 м.Кам'янка-Бузька
Суддя Кам'янка-Бузького районного суду Львівської області Котормус Т. І., розглянувши матеріали, які надійшли від ВП №1 ЛРУП №1 ГУНП у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
- ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ст. 124 КУпАП,
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 01.06.2025 серії ЕПР1 №348185, 01.06.2025 о 13:21:00 год. на 3км автодороги Н17 в селі Великосілки, Львівського району Львівської області, водій ОСОБА_1 , керуючи транспортним засобом марки "БМВ ІХ" д.н.з. НОМЕР_1 не врахував безпечної швидкості руху, щоб мати змогу контролювати рух транспортного засобу та безпечно керувати ним та не надав перевагу в русі службовому автомобілю марки Пежо д.н.з. НОМЕР_2 з проблисковими маячками синього кольору під керуванням ОСОБА_2 та здійснив з ним зіткнення. Внаслідок зіткнення транспортні засоби отримали механічні пошкодження з матеріальними збитками.
В судовому засіданні ОСОБА_3 та його захисник Петрик І.Я. заперечили щодо вчинення вказаного правопорушення та обставин викладених у ньому. Вказали, що дії ОСОБА_1 в момент події не перебували у причинному зв'язку з даною дорожньо-транспортною пригодою, що підтверджується висновком експерта №3581-Е від 24.10.2025, а тому справу необхідно закрити за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Заслухавши особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, його захисника, вивчивши матеріли справи, вважаю, що у діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП з огляду на таке.
Згідно ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Висновок про наявність чи відсутність в діях особи адміністративного правопорушення має бути зроблений на підставі всебічного, повного і об'єктивного дослідження всіх обставин справи в їх сукупності (ст. 252 КУпАП).
Як видно з протоколу про адміністративне правопорушення від 01.06.2025 серії ЕПР1 №348185, 01.06.2025 о 13:21:00 год. на 3км автодороги Н17 в селі Великосілки, Львівського району Львівської області, водій ОСОБА_1 , керуючи транспортним засобом марки "БМВ ІХ" д.н.з. НОМЕР_1 не врахував безпечної швидкості руху, щоб мати змогу контролювати рух транспортного засобу та безпечно керувати ним та не надав перевагу в русі службовому автомобілю марки Пежо д.н.з. НОМЕР_2 з проблисковими маячками синього кольору під керуванням ОСОБА_2 та здійснив з ним зіткнення. Внаслідок зіткнення транспортні засоби отримали механічні пошкодження з матеріальними збитками.
Разом з тим, згідно з висновку експерта за результатами проведення судової інженерно-транспортної експертизи від 24.10.2024 №3581-Е вбачається, що в дорожній ситуації, що склалась, в діях водія ОСОБА_1 невідповідностей вимогам Правил дорожнього руху України, які б знаходились у причинно-наслідковому зв'язку з даною дорожньо-транспортною пригодою, - не вбачається. В діях ОСОБА_2 вбачаються невідповідності вимогам п.3.1. п.10.1 Правил дорожнього руху України, які знаходились у причинно-наслідковому зв'язку з даною дорожньо-транспортною пригодою.
З технічної точки зору причиною настання дорожньо-транспортної пригоди, в даному випадку є, дії водія Пежо н.з. НОМЕР_2 ОСОБА_2 , які не відповідали вимогам п.3.1, п.10.1 Правил дорожнього руху України.
Такий висновок експерта, на переконання суду, відповідає фактичним обставинам справи, узгоджується з даними, які вказані у схемі дорожньо-транспортної пригоди, яка підписана усіма її учасниками.
Тому, вивчивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що ОСОБА_1 не порушував п.12.1 Правил дорожнього руху, які затверджені Постановою Кабінету Міністрів України №1306 від 10.10.2001р., які б знаходились в прямому причинному зв'язку з настанням даної дорожньо-транспортної пригоди.
Відповідно до положень ст. 124 КУпАП до адміністративної відповідальності можуть бути притягнуті учасники дорожнього руху, які порушили правила дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.
Об'єктивною стороною даного правопорушення є порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна (матеріальний склад).
Беручи до уваги, що за встановлених обставин справи водій ОСОБА_1 не порушив п. 12.1 ПДР України, відтак в його діях відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, а саме його об'єктивна сторона.
Згідно з ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за обставин, зокрема відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Оскільки, судом не встановлено в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, а враховуючи, що тільки за наявності такого особа, яка його вчинила, може бути притягнута до адміністративної відповідальності, провадження по справі підлягає закриттю.
Оскільки адміністративне стягнення не накладається, тому судовий збір до стягнення з ОСОБА_1 не підлягає.
Керуючись ст. ст..33, 38, 124, 247, 283, 284, 285 КУпАП, суддя
Провадження в справі про адміністративне правопорушення про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 124 КУпАП закрити на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП.
Постанова у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови.
Постанова по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Львівського апеляційного суду через Кам'янка-Бузький районний суд Львівської області прокурором у випадках, передбачених частиною 5 статті 7 КУпАП, особою, щодо якої її винесено, а також потерпілим.
Суддя Т.І.Котормус