Ухвала від 19.11.2025 по справі 136/2078/25

Справа № 136/2078/25

провадження № 2/136/792/25

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19.11.2025 м. Липовець

Суддя Липовецького районного суду Вінницької області Присяжний О.І., розглянувши матеріали цивільної справи за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ «ЄВРОПЕЙСЬКА АГЕНЦІЯ З ПОВЕРНЕННЯ БОРГІВ» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до Липовецького районного суду Вінницької області із вказаною позовною заявою до ОСОБА_1 , про стягнення заборгованості за кредитним договором, зазначивши місце проживання відповідача: АДРЕСА_1 .

На виконання вимог ч. 6 ст. 187 ЦПК України, з Відділу адресно-довідкової роботи Управління Державної міграційної служби України у Вінницькій області та Турбівської селищної ради судом було отримано відповідь, у якій зареєстроване місце проживання ОСОБА_1 , значиться за адресою: АДРЕСА_2 .

Відповідно до ч. 1 ст. 27 ЦПК України позови до фізичної особи пред'являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.

Територіальна юрисдикція Липовецького районного суду Вінницької області не поширюється на м. Вінниця.

Відповідно до ч. 1 ст. 378 ЦПК України, прийняття судом рішення з порушенням правил територіальної юрисдикції (підсудності) є підставою для його скасування з направленням на розгляд за встановленою законом підсудністю.

Відповідно до п. 1 ч. 1, ч. 2 ст. 31 ЦПК України суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо, зокрема, справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду. Справа, прийнята судом до свого провадження з додержанням правил підсудності, повинна бути ним розглянута і в тому випадку, коли в процесі розгляду справи вона стала підсудною іншому суду, за винятком випадків, коли внаслідок змін у складі відповідачів справа належить до виключної підсудності іншого суду.

Дана норма свідчить, що передача справ з одного суду до іншого має здійснюватись до прийняття судом справи до свого провадження.

Оскільки відповідач зареєстрована за адресою АДРЕСА_2 , позовна заява підлягає передачі до Вінницького міського суду Вінницької області на підставі ч. 1 п. 1 ст. 31 ЦПК України.

Відповідно до ч. 3 ст. 31 ЦПК України передача справи на розгляд іншого суду за встановленою цим Кодексом підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої цієї статті, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п'яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п'яти днів після залишення її без задоволення.

Керуючись ст.ст. 12, 27 ч. 1, 31, 187, 260, 261, 353, 354 ЦПК України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ «ЄВРОПЕЙСЬКА АГЕНЦІЯ З ПОВЕРНЕННЯ БОРГІВ» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором - передати на розгляд за підсудністю до Вінницького міського суду Вінницької області (вулиця Грушевського, 17, м. Вінниця, Вінницька область, 21000).

Роз'яснити, що передача справи на розгляд іншого суду здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п'яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п'яти днів після залишення її без задоволення.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Вінницького апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення.

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено ЦПК України. Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).

Суддя Олексій ПРИСЯЖНИЙ

Попередній документ
131881686
Наступний документ
131881688
Інформація про рішення:
№ рішення: 131881687
№ справи: 136/2078/25
Дата рішення: 19.11.2025
Дата публікації: 20.11.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Липовецький районний суд Вінницької області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них; страхування, з них; позики, кредиту, банківського вкладу, з них; споживчого кредиту
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено склад суду (29.10.2025)
Дата надходження: 29.10.2025
Предмет позову: стягнення заборгованості за Кредитним договором