1-кс/130/767/2025
130/3503/25
Іменем України
18.11.2025 р. м. Жмеринка
Слідчий суддя Жмеринського міськрайонного суду Вінницької області ОСОБА_1 , за участі секретаря ОСОБА_2 ,
розглянувши клопотання слідчого СВ Жмеринського РВП ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Жмеринської окружної прокуратури Вінницької області ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів які містять охоронювану законом таємницю,
Слідчий СВ Жмеринського РВП ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді Жмеринського міськрайонного суду Вінницької області з даним клопотанням.
Клопотання мотивує тим, що групою слідчих СВ Жмеринського РВП ГУНП у Вінницькій області здійснюється досудове розслідування кримінального провадження №42025022130000095 від 29.10.2025 за ознаками злочину, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України. Так, під час вивчення відомостей, розміщених на сайті ІНФОРМАЦІЯ_1 встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_2 в поточному році проведено закупівлю ІНФОРМАЦІЯ_3 шляхом застосування процедури відкритих торгів з особливостями щодо предмету закупівлі «Поточний ремонт дорожнього покриття вулиць Жмеринської міської територіальної громади» ДК 021:2015:50230000-6: Послуги з ремонту, технічного обслуговування дорожньої інфраструктури і пов'язаного обладнання та супутні послуги з очікуваною вартістю 10 200 000 грн. Відповідно до оприлюдненого плану закупівлі джерелом фінансування зазначеної закупівлі є кошти місцевого бюджету. В ході проведення закупівлі свої тендерні пропозиції були надані 4 суб'єктами господарювання: 1. ФОП « ОСОБА_5 » із остаточною ціновою пропозицією 7 165 529,00 грн. з ПДВ. Відповідно до Протокольного рішення Уповноваженої особи №97 від 16.05.2025 у зв'язку із відсутністю у кошторисних розрахунках учасника відомостей про виробника матеріалів та продукції, При цьому, Замовником вимога щодо усунення виявлених невідповідностей тендерна пропозиція зазначеного учасника закупівлі відхилена. Учаснику не надавалась. 2. ДП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » ВАТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » із остаточною ціновою пропозицією 8548 446,74 грн. з ПДВ. Відповідно до Протокольного рішення Уповноваженої особи No 98 від 19.05.2025 у зв'язку із відсутністю у кошторисних розрахунках учасника відомостей про виробника матеріалів та продукції, тендерна пропозиція зазначеного учасника закупівлі щодо усунення виявлених відхилена. При цьому, Замовником вимога невідповідностей Учаснику не надавалась. 3. Мале підприємство « ОСОБА_6 » із остаточною ціновою пропозицією 8 897 935 грн. з ПДВ. Відповідно до Протокольного рішення Уповноваженої особи №100 від 23.05.2025 у зв'язку із встановленням відомостей про зазначення учасником недостовірної інформації щодо наявності працівників які працюють у штаті підприємства, тендерна пропозиція зазначеного учасника закупівлі відхилена. 4. ПП « ОСОБА_7 » із остаточною ціновою пропозицією 8998 000 грн. 3 ПДВ. В межах розгляду тендерної пропозиції Замовником оприлюднено Вимогу про усунення невідповідностей тендерної пропозиції учасника до 27.05.2025 відповідно до пункту 43 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 No 1178 (із змінами й доповненнями) (далі Особливості), а саме надати договір на проведення атестації з усіма додатками, які є невід'ємною частиною договору згідно з вимогою Додатку 1 до ТД пункт 1.1.1. Згідно оприлюднених документів ПП « ОСОБА_7 » встановлено оприлюднення 26.05.2025 файлу з назвою «Договір атестації АБЗ (з додатками).pdf», який містив електронну копію Договору №2549 від 01.11.2023 між ПП « ОСОБА_8 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » на проведення комплексу робіт з надання консультаційних послуг, нормативно- правового забезпечення по підготовці документації на атестацію виробництва та забезпечення проведення процедури атестації виробництва, до договору долучено додаток «Протокол узгодження договірної ціни на виконання робіт» та «Заявку на проведення атестації виробництва ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 ». Відповідно до оприлюдненого Протокольного рішення Уповноваженої особи №104, який датований 28 квітня 2025 року Учасника « ІНФОРМАЦІЯ_7 » визнано переможцем закупівлі та прийнято рішення про намір укласти договір про закупівлю. 5. ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » із остаточною ціновою пропозицією. 8 999 000 грн. Тендерна пропозиція учасника не розглядалась. За результатами проведеної закупівлі із переможцем закупівлі Приватним підприємством « ОСОБА_7 » (далі- ПП « ОСОБА_7 », Виконавець) ІНФОРМАЦІЯ_2 (далі Управління, Замовник) 05.06.2025 укладено договір №174 (далі- Договір №174). Договір №174 разом із додатками оприлюднений на сайті ІНФОРМАЦІЯ_1 в межах закупівлі ІНФОРМАЦІЯ_3 . Відповідно до п. п. 1.1, 1.2. Договору №174 Виконавець зобов'язується надати послуги з поточного ремонту дорожного покриття вулиць Жмеринської міської територіальної громади, а Замовник прийняти і оплатити надані послуги. Загальна ціна цього договору є твердою та складається з вартості послуг виконавця, які виконуються виконавцем за цим договором, договірна ціна складає 8 998 000 грн., в т.ч. ПДВ - 1 499 666, 67 грн. Додатками до Договору №174 с Договірна ціна та Інформація про ціни Відповідно до відомостей з Єдиного веб-порталу використання публічних коштів за посиланням: ІНФОРМАЦІЯ_9 встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_2 в межах виконання Договору №174 від 05.06.2025 (ID закупівлі: ІНФОРМАЦІЯ_3 ) ПП « ОСОБА_7 » згідно актів виконаних робіт сплачено бюджетні кошти у розмірі 8 688 225, 8 грн. Також встановлено, що працівниками ІНФОРМАЦІЯ_10 проводився моніторинг процедури закупівлі ІНФОРМАЦІЯ_3 . Зокрема відповідно до Висновку про результати моніторингу процедури закупівлі ІНФОРМАЦІЯ_3 від 14.07.2024, за результатами аналізу питання щодо оприлюднення інформації про закупівлю установлено порушення вимог п. 10 ч.1 ст. 10 Закону України «Про публічні закупівлі». За результатами аналізу питання щодо розгляду тендерної пропозиції ПП « ОСОБА_7 » установлено порушення вимог абз. 2 пп. 2 п. 44 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 №1178 (далі - Особливості №1178). Так, Додатком 2 до тендерної документації визначено, що ціна пропозиції повинна бути розрахована відповідно до Настанови вартості будівництва, затвердженої визначення 3 ІНФОРМАЦІЯ_11 від 01.11.2021 №281 (далі - Настанова) та сформована на підставі вартості підрядних робіт, до складу яких включаються прямі, загальновиробничі та інші витрати на будівництво об'єкту, прибуток, кошти на покриття адміністративних витрат будівельних організацій, кошти на сплату податків, зборів, обов'язкових платежів тощо. Також в Додатку 2 до тендерної документації Замовник передбачив здійснення розрахунку ціни пропозиції на підставі нормативної потреби в трудових і матеріально-технічних ресурсах, необхідних для здійснення всіх видів та обсягів робіт по об'єкту, передбачених технічною специфікацією (технічним завданням) до оголошення Замовника та поточних цін на них. Водночас в підпункті 4.8. пункту 4 Додатку 1 «Перелік документів та/або інформації, які подаються учасником процедури закупівлі у складі тендерної пропозиції» до тендерної документації Замовник встановив вимогу про надання учасниками торгів у складі тендерних пропозицій розрахунку кошторисної заробітної плати та пояснювальної записки до нього. Однак, тендерна пропозиція учасника ПП « ОСОБА_7 » не містить розрахунку кошторисної заробітної плати та формі із зазначенням законодавчих підстав або копії роз'яснень державних органів щодо ненадання вказаних документів, чим порушено вимоги підпункту 4.8. пункту Додатку 1
Слідчий СВ Жмеринського РВП ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_3 просив надати слідчим слідчого відділення Жмеринського РВП ГУНП у Вінницькій області, а саме: ОСОБА_3 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 та ОСОБА_12 тимчасовий доступ до оригіналів документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_2 (код ЄДРПОУ: НОМЕР_1 , юридична адреса: АДРЕСА_1 ) з можливістю ознайомитись з ними та здійснити їх виїмку, а саме: надані документи ПП « ОСОБА_7 » в межах проведення закупівлі ІНФОРМАЦІЯ_3 , на підставі яких така закупівля здійснювалась; договір № 174 від 05.06.2023 з усіма додатками (в тому числі дефектні акти, локальні кошториси, договірну ціну, технічні завдання та підтверджуючі кошторисні розрахунки, графік виконання робіт) та додаткові угоди до таких договорів, а також документи, на підставі яких такі договори та додаткові угоди укладались; документи щодо виконання договору № 174 від 05.06.2023 із врахуванням внесених змін, в тому числі акти форми №КБ-2в із довідками, форми №КБ-3 відповідно до вказаного вище договору; акти прихованих робіт (дефектні акти), журнали головних робіт по об'єкту ремонту згідно договору №174 від 05.06.2025 із врахуванням внесених змін платіжні документи (платіжні доручення та квитанції), що підтверджують оплату послуг згідно договору №174 від 05.06.2025 із врахуванням внесених змін, документи бухгалтерського обліку ІНФОРМАЦІЯ_12 по видатках, здійснених по зазначеному договору; договори на надання послуг, пов'язаних із здійсненням авторського та технічного наглядів за виконанням робіт згідно договорів №174 від 05.06.2025, акти виконання наданих послуг та платіжні документи щодо оплати їх вартості; Статуту (Положення) ІНФОРМАЦІЯ_12 та посадових інструкцій (інших документів, які визначають посадові обов'язки) працівників вказаного управління, які відповідали за укладання вищевказаного договору, здійснювали контроль за їх виконанням та їх оплату.
Слідчий СВ Жмеринського РВП ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_3 в поданій заяві просив дане клопотання розглянути без його участі та задовольнити.
Згідно ч.1 ст.107 КПК України фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.
Слідчий суддя, перевіривши наданні матеріали клопотання та дослідивши докази по даних матеріалах, дослідивши матеріали заявленого клопотання прийшов до наступного висновку.
Згідно із ст.159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Відповідно до ст.160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу.
Частиною 5 ст.163 КПК України встановлено, що слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами та документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених ч.5 ст.163 КПК України, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
В ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів слідчий суддя може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів (ч.7 ст. 163 КПК України).
Враховучи викладене, вважаю, що є достатні підстави для задоволення клопотання.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.159-164 КПК України, слідчий суддя
Клопотання задовольнити.
Надати слідчим слідчого відділення Жмеринського РВП ГУНП у Вінницькій області, а саме: ОСОБА_3 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 та ОСОБА_12 тимчасовий доступ до оригіналів документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_2 (код ЄДРПОУ: НОМЕР_1 , юридична адреса: АДРЕСА_1 ) з можливістю ознайомитись з ними та здійснити їх виїмку, а саме: надані документи ПП « ОСОБА_7 » в межах проведення закупівлі ІНФОРМАЦІЯ_3 , на підставі яких така закупівля здійснювалась; договір № 174 від 05.06.2023 з усіма додатками (в тому числі дефектні акти, локальні кошториси, договірну ціну, технічні завдання та підтверджуючі кошторисні розрахунки, графік виконання робіт) та додаткові угоди до таких договорів, а також документи, на підставі яких такі договори та додаткові угоди укладались; документи щодо виконання договору № 174 від 05.06.2023 із врахуванням внесених змін, в тому числі акти форми №КБ-2в із довідками, форми №КБ-3 відповідно до вказаного вище договору; акти прихованих робіт (дефектні акти), журнали головних робіт по об'єкту ремонту згідно договору №174 від 05.06.2025 із врахуванням внесених змін платіжні документи (платіжні доручення та квитанції), що підтверджують оплату послуг згідно договору №174 від 05.06.2025 із врахуванням внесених змін, документи бухгалтерського обліку ІНФОРМАЦІЯ_12 по видатках, здійснених по зазначеному договору; договори на надання послуг, пов'язаних із здійсненням авторського та технічного наглядів за виконанням робіт згідно договорів №174 від 05.06.2025, акти виконання наданих послуг та платіжні документи щодо оплати їх вартості; Статуту (Положення) ІНФОРМАЦІЯ_12 та посадових інструкцій (інших документів, які визначають посадові обов'язки) працівників вказаного управління, які відповідали за укладання вищевказаного договору, здійснювали контроль за їх виконанням та їх оплату.
Строк дії ухвали становить 2 місяці з дня її постановлення.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя