Справа № 336/10007/25
Провадження №: 3/336/5785/2025
19 листопада 2025 року м. Запоріжжя
Суддя Шевченківського районного суду м. Запоріжжя Савеленко Олександра Анатоліївна, за участю прокурора Шевченківської окружної прокуратури Манько С.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення у відношенні:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , яка мешкає за адресою: АДРЕСА_2 , яка займала посаду молодшого інспектора 2 категорії відділу режиму і охорони ДУ 2Вільнянська установа виконання покарань №11», РНОКПП: НОМЕР_1 ,
за ч.1 ст.172-6 КУпАП, -
ОСОБА_1 , при звільненні з посади молодшого інспектора 2 категорії відділу режиму і охорони ДУ «Вільнянська установа виконання покарань № 11» несвоєчасно подала без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період не охоплений раніше поданими деклараціями («при звільненні»), а саме 05.09.2025, чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.
ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП визнала, про що до суду подала письмову заяву.
Прокурор Манько С.В. в судовому засіданні просив притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, накласти на неї адміністративне стягнення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши думку прокурора Манько С.В., враховуючи подану ОСОБА_1 заяву про визнання вини, суддя приходить до висновку, що ОСОБА_1 винний у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП на підставі наступного.
КУпАП визначено форму і основні елементи змісту рішення (постанови), що приймається в конкретній справі. В ній, зокрема, повинні бути викладені всі обставини вчинення правопорушення, отримані на підставі сукупності досліджених доказів на обґрунтування наявності складу правопорушення та правильності його юридичної кваліфікації.
Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до вимог ст. ст. 245, 280, 256 КУпАП, одним із завдань провадження у справах про адміністративне правопорушення є своєчасне, всебічне, повне й об'єктивне з'ясування обставин кожної справи. Необхідно також встановити, чи вчинено правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, а також інші обставини, які мають значення для справи. Наявним у матеріалах справи доказам, суд повинен дати належну оцінку.
Частиною першою статті 172-6 КУпАП передбачено відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Згідно з наказом Міністерства юстиції України 10.05.2017 № 1519/5 «Перелік найменувань органів, установ виконання покарань, слідчих ізоляторів Державної кримінально-виконавчої служби України» Державна установа «Вільнянська установа виконання покарань (№11)» (код ЄДРПОУ № 14319099) відноситься до установ виконання покарань Державної кримінально-виконавчої служби України.
Відповідно до ст. 13 Закону України «Про Державну кримінально-виконавчу службу України» від 23.06.2005, підприємства установ виконання покарань є державними підприємствами, які здійснюють господарську діяльність та професійно-технічне навчання засуджених.
Згідно з ст. 14 Закону України «Про Державну кримінально-виконавчу службу України» до персоналу Державної кримінально-виконавчої служби України належать особи рядового і начальницького складу, спеціалісти, які не мають спеціальних звань, та інші працівники, які працюють за трудовими договорами в Державній кримінально-виконавчій службі України.
Служба в Державній кримінально-виконавчій службі України є державною службою особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров'я і віком громадян України. Час проходження служби в Державній кримінально-виконавчій службі України зараховується до страхового стажу, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби відповідно до закону.
Пунктом 6 ст. 14 Закону визначено, що особам рядового і начальницького складу кримінально-виконавчої служби встановлюються спеціальні звання. Особам рядового начальницького складу присвоюються такі спеціальні звання: рядовий внутрішньої служби, особам молодшого начальницького складу присвоюються такі спеціальні звання: сержант внутрішньої служби; сержант внутрішньої служби; старший сержант внутрішньої служби; старшина внутрішньої служби; прапорщик внутрішньої служби; старший прапорщик внутрішньої служби.
Відповідно до ст. 6 Закону України «Про Державну кримінально-виконавчу службу України» Державна кримінально-виконавча служба України відповідно до закону здійснює правозастосовні та правоохоронні функції і складається з центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань, його територіальних органів управління, кримінально-виконавчої інспекції, установ виконання покарань, слідчих ізоляторів, воєнізованих формувань, навчальних закладів, закладів охорони здоров'я, підприємств установ виконання покарань, інших підприємств, установ і організацій, створених для забезпечення виконання завдань Державної кримінально-виконавчої служби України.
Відповідно до примітки до ст.172-6 КУпАП суб'єктом правопорушення у вказаній статті є особи, які відповідно до ч.1 та ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Статтею 45 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що до осіб, які зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, визначені ч.1 та ч.2 ст.45 відносяться особи, зазначені у п.1, п.п. «а» і «в» п.2, п.5 ч.І ст. З цього Закону.
Згідно з п.п. «д» п. 1 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є особи рядового і начальницького складу державної кримінально-виконавчої служби.
Відповідно до наказу начальника ДУ «Вільнянська установа виконання покарань (№11)» від 01.02.2024 №19 о/с старшого сержанта внутрішньої служби ОСОБА_1 було призначено на посаду молодшого інспектора 2 категорії відділу режиму і охорони ДУ «Вільнянська установа виконання покарань (№11)».
Згідно з наказом №159 о/с від 04.08.2025, старшого сержанта внутрішньої служби ОСОБА_1 було звільнено з посади молодшого інспектора 2 категорії відділу режиму і охорони ДУ «Вільнянська установа виконання покарань (№11)» за власним бажанням з 04.08.2025.
Таким чином, молодший інспектор 2 категорії відділу режиму і охорони ДУ «Вільнянська установа виконання покарань (№11)» старший сержант внутрішньої служби ОСОБА_1 , відповідно до п.п. «д» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Відповідно до ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 вказаного Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядуванні, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення підтверджується:
- протоколом № 362 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією від 10.10.2025;
- письмовими поясненнями ОСОБА_1 ;
- інформацією про подання декларації ОСОБА_1 05.09.2025;
- супровідним листом щодо надання завірених копій документів з місця роботи ОСОБА_1 ;
- копією присяги Бабій О.В.;
- копією витягу з наказу № 19 о/с про призначення ОСОБА_1 на посаду;
- копіями витягів наказів № 26/ОС-24 від 31.01.2024 про звільнення ОСОБА_1 ; про особовий склад № 159 о/с від 04.08.2025;
- службовою карткою ОСОБА_1 ;
- автобіографією ОСОБА_1 ;
- письмовим попередженням ОСОБА_1 ;
- письмовим зобов'язанням ОСОБА_1 ;
- інструкцією по пропускному режиму ДУ «Вільнянська установа виконання покарань № 11».
Згідно положень ст. 23 КУПАП, адміністративні стягнення є мірою відповідальності і застосовуються з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчинення нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.
При визначені виду стягнення за адміністративне правопорушення, вчинене ОСОБА_1 , передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП, суддя керується правилами ст.33-35 КпАП України і враховуючи дані про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, визнання вини, та обставинами скоєння правопорушення, накладає на неї адміністративне стягнення передбачене санкцією ч.1 ст. 172-6 КпАП України у виді мінімального штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів громадян, що становить 850 грн.
Як передбачено ст. 40-1 КпАП України судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
На підставі викладеного, керуючись ч.1 ст. 172-6, 279, 280, 283, 285, 294 КУпАП, -
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , визнати винною у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на неї стягнення у вигляді штрафу в дохід держави в розмірі 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень (Адміністративні штрафи та інші санкції (державний бюджет) Отримувач - ГУК у Зап.обл/ТГ м.Запоріжжя/21081100; Код отримувача (ЄДРПОУ) 37941997; Код банку отримувача (МФО) 899998; Банк отримувача - Казначейство України; Номер рахунку (IBAN) UA558999980313060106000008479; Код класифікації доходів бюджету 21081100).
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , судовий збір в розмірі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок в дохід держави (Отримувач коштів: ГУКу м. Києві/м. Київ/22030106; Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; Код класифікації доходів бюджету: 22030106; Призначення платежу: Судовий збір на користь держави).
Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови шляхом подання апеляційної скарги до Запорізького апеляційного суду.
Роз'яснити правопорушнику, що згідно ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений ч.1 ст. 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу, витрати на облік зазначених правопорушень.
Суддя О.А. Савеленко
Строк пред'явлення виконавчого документа “___»_____________ 20___рік
Постанова набрала законної сили “___»_____________ 20___рік
Дата видачі постанови “___»_____________ 20___рік