Справа № 309/3940/25
Провадження № 3/309/1332/25
07 листопада 2025 року м. Хуст
Суддя Хустського районного суду Закарпатської області Лук'янова О.В., розглянувши матеріали, які надійшли з відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ІНФОРМАЦІЯ_2 , про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП: НОМЕР_1 , не працюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , який раніше до адміністративної відповідальності не притягувався,
за ст.185-10 ч.2, 204-1 ч.2 Кодексу України про Адміністративні Правопорушення,
9 жовтня 2025 року, близько 2 години 00 хвилин, в ході реалізації оперативної інформації прикордонним нарядом «Прикордонний патруль» від відділення інспекторів прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_4 » /тип В/ відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » /тип В/ спільно з офіцерами ПОРВ /з м.д.н.п. Яблунівка/, офіцерами ВБТЗ ГОРВ 27 прикордонного знаку, на напрямку 207 прикордонного знаку, на відстані близько 4500 метрів до державного кордону, в межах контрольованого прикордонного району на околиці н.п. Велятино /територія Вишківської територіальної громади Хустського району Закарпатської області/, було виявлено та затримано ОСОБА_1 , який спільно з ОСОБА_2 , ОСОБА_3 та ОСОБА_4 здійснив спробу незаконного перетину Державного кордону з України в Румунію поза пунктами пропуску через Державний кордон у складі групи осіб, чим порушив ст.9,12 Закону України «Про державний кордон України» від 04.11.1991.
Крім того, ОСОБА_1 спільно з ОСОБА_2 , ОСОБА_3 та ОСОБА_4 проігнорував неодноразово повторювану законну вимогу військовослужбовця Державної прикордонної служби України старшого лейтенанта ОСОБА_5 під час виконання ним службових обов'язків, пов'язаних з охороною державного кордону, припинити вищезазначені протиправні дії та вдався до втечі. В ході переслідування та затримання осіб складом прикордонного наряду здійснено 7 попереджувальних пострілів вгору зі спеціального пристрою відстрілу гумових куль «Форт-17Р». Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги ст.23 Закону України «Про Державну прикордонну службу України» від 19.06.2003.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, подав до суду заяви, в яких просив у разі його відсутності справу про адміністративні правопорушення стосовно нього розглянути в його відсутність, свою вину у вчиненні ним адміністративних правопорушень, передбачених ст.185-10 ч.2, 204-1 ч.2 КУпАП, визнав повністю.
Відтак, суд відповідно до вимог ст.280 КУпАП України, вважає за можливе провести розгляд справи в відсутність ОСОБА_1 , оскільки матеріали справи містять достатньо доказів, на підставі яких можливо розглянути справу та винести рішення, що сприятиме досягненню завдань, визначених ст.245 КУпАП України, та розгляду справи в межах строків, які передбачені ст.277 КУпАП України.
Відповідно до ст.251 КУпАП: доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото - і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото - і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами. Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Згідно зі ст.252 КУпАП: орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом та правосвідомістю.
Крім того, винність ОСОБА_1 у вчиненні ним адміністративних правопорушень, передбачених ст.185-10 ч.2, 204-1 ч.2 КУпАП, підтверджується наступними дослідженими судом доказами:
-протоколами про адміністративні правопорушення, серії ЗхРУ №340814, ЗхРУ №340813, від 09.10.2025;
-протоколами про адміністративне затримання від 09.10.2025;
-протоколами особистого огляду, огляду речей та вилучення речей і документів від 09.10.2025;
-рапортами начальника групи моніторингу обстановки відділення інспекторів прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (тип В) відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (тип В);
-витягами з книги прикордонної служби відділення інспекторів прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (тип В) відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (тип В);
-копією паспорта ОСОБА_1 ..
За таких обставин суд констатує, що в діях ОСОБА_1 наявні ознаки правопорушень, передбачених:
-ст.185-10 ч.2 КУпАП, - тобто, злісна непокора законному розпорядженню чи вимозі працівника Державної прикордонної служби України під час виконання ним службових обов'язків, пов'язаних з охороною державного кордону, вчинене групою осіб;
-ст.204-1 ч.2 КУпАП, - тобто, спроба перетинання державного кордону України будь-яким способом поза пунктами пропуску через державний кордон України, вчинена групою осіб.
Згідно до ст.36 КУпАП: якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом /посадовою особою/, стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Виходячи з обставин справи, враховуючи характер вчинених правопорушень, особу правопорушника, суддя вважає, що до ОСОБА_1 слід застосувати адміністративне стягнення, передбачене санкцією ст.204-1 ч.2 КУпАП України, - у вигляді штрафу. Конфіскація знарядь та засобів вчинення правопорушення не застосовується, оскільки таких виявлено та вилучено не було.
Згідно зі ст.40-1 КУпАП: судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Відповідно до п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір»: у разі ухвалення постанови про накладення адміністративного стягнення справляється судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Керуючись ст.33-35,36, 40-1,185-10 ч.2, 204-1 ч.2, 283-285, 287, 291 КУпАП, п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», суддя
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст.185-10 ч.2, 204-1 ч.2 КУпАП і застосувати до нього адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі п'ятсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - 8500грн.00коп..
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 605грн.60коп..
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Документ, що підтверджує сплату штрафу, або його копія не пізніше трьох робочих днів після закінчення строку, передбаченого частиною першою статті 307 КУпАП, надсилається правопорушником до органу (посадовій особі), який виніс постанову про накладення цього штрафу.
У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень.
Строк пред'явлення постанови до виконання три місяці.
У разі оскарження постанови перебіг строку давності зупиняється до розгляду скарги.
Постанова може бути оскаржена до Закарпатського Апеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя Хустського
районного суду: Лук'янова О.В.