Справа № 197/1205/25
Провадження № 3/197/442/25
17 листопада 2025 року с-ще Широке
Широківський районний суд Дніпропетровської області в складі:
головуючого судді Панчука М.В.,
за участю секретаря судових засідань Гетьманенко О.І.,
прокурора Боровкова А.В.,
особи, відносно якої складено
протоколи про адміністративні правопорушення ОСОБА_1 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні об'єднану справу про адміністративні правопорушення, що надійшла від Управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, пенсіонера, ідентифікаційний код НОМЕР_1 , паспорт НОМЕР_2 , виданий 16 грудня 1999 року Широківським РВ УМВС України в Дніпропетровській області, зі слів працює автомеханіком Відділу освіти, молоді та спорту Карпівської сільської ради, депутат Карпівської сільської ради Криворізьекого району Дніпропетровської області, зі слів до адміністративної відповідальності не притягався, зареєстроване та фактичне місце проживання: АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП
(права особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, передбачені ст. 268 КУпАП та ст. 63 Конституції України ОСОБА_1 роз'яснені),
встановив:
ОСОБА_1 , будучи депутатом Карпівської сільської ради Криворізького району Дніпропетровської області, в порушення вимог ч. 1 ст. 45, п. 27 розділу XIII "Прикінцеві положення" Закону України "Про запобігання корупції" несвоєчасно, без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік, а саме - 28.03.2025 о 21:55, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Також встановлено, що ОСОБА_1 , будучи депутатом Карпівської сільської ради Дніпропетровської області, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції" несвоєчасно, без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік, а саме - 28.03.2025 о 21:27, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
В судовому засіданні ОСОБА_1 провину визнав, у вчиненому розкаявся та вказав, що сам не вміє користуватися комп'ютером, а раніше йому допомагала внучка, яка зараз проживає в іншому місці. Однак, він не звертався за допомогою до інших осіб, зокрема за місцем роботи, тощо. Про те, що йому було потрібно подати такі декларації і про кінцевий строк подічі він знав. Просить суворо не карати.
Прокурор в судовому засіданні просив притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, вказуючи про доведеність вчинення останнім правопорушення.
Крім визнання вини ОСОБА_1 , факт вчинення ним адміністративних правопорушень передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП підтверджується наявними матеріалами справи, зокрема:
протоколом про адміністративне правопорушення № 1016 від 28.10.2025, складеним оперуповноваженим 6-го відділу управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, лейтенантом поліції Плешаковим Ю.О. (а.с. 1-11 т. 1), згідно з яким ОСОБА_1 , будучи депутатом Карпівськї сільської ради Криворізького району Дніпропетровської області, згідно з п.п. "б" п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції" суб'єктом декларування, а також відповідно до примітки до статті 172-6 КУпАП будучи суб'єктом правопорушення за цією статтею, у порушення вимог ч.1 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції" несвоєчасно та без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік, а саме - 28.03.2025 о 21:27, тобто з порушенням встановленого законодавством строку для подачі такої декларації, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
протоколом про адміністративне правопорушення № 1017 від 28.10.2025, складеним оперуповноваженим 6-го відділу управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, лейтенантом поліції Плешаковим Ю.О. (а.с. 1-12 т. 2), згідно з яким ОСОБА_1 , будучи депутатом Карпівської сільської ради Криворізького району Дніпропетровської області, згідно з п.п. "б" п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції" суб'єктом декларування, а також відповідно до примітки до статті 172-6 КУпАП, будучи суб'єктом правопорушення за цією статтею, у порушення вимог ч.1 ст. 45, п. 27 розділу XIII "Прикінцеві положення" Закону України "Про запобігання корупції" несвоєчасно та без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік, а саме - 28.03.2025 о 21:55, тобто з порушенням встановленого законодавством строку для подачі такої декларації, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
Згідно рішення № 1 першої сесії 8 скликання від 17 листопада 2020 року "Про початок повноважень депутатів Карпівської сільської ради Дніпропетровської області" - ОСОБА_1 був обраний депутатом Карпівської сільської ради Дніпропетровської області (а.с. 14-17 т. 1; а.с. 15-18, т. 2).
Відповідно до відповіді Виконавчого комітету Карпівської сільської ради Криворізького району Дніпропетровської області № 793/05-10/25 від 31.03.2025, з грудня 2020 року ОСОБА_1 є чинним депутатом і не склав повноважень (а.с. 13 т. 1; а.с. 14 т. 2).
Як вбачається з відповіді наданої Карпівською сільською радою Криворізького району Дніпропетровської області № 2318/05-10/25 від 13.10.2025, ОСОБА_1 обраний депутатом сільської ради восьмого скликання та склав присягу депутата 17.11.2020 (а.с.20-21 т. 1; а.с. 21-22 т. 2).
Рішенням № 6 від 17.11.2020 Карпівської сільської ради затверджено Регламент Карпівської сільської ради (а.с. 22-33 т. 1; а.с. 23-34 т. 2).
3 листопада 2020 року постановою № 138 Карпівська сільська територіальна виборча комісія постановила затвердити "Протокол Карпівської сільської територіальної виборчої комісії Криворізького району Дніпропетровської області про результати голосування з виборів депутатів Карпівської сільської ради в багатомандатному виборчому окрузі № 7" та вважати обраним депутатом багатомандатного виборчого округу № 7 ОСОБА_1 (а.с. 35 т. 1; а.с. 36 т. 2).
Згідно письмових пояснень ОСОБА_1 від 13.10.2025, щорічні декларації за 2022-2023 роки були подані 28.03.2025, так як у нього не було технічної можливості для подачі таких вчасно, а як з'явилась технічна можливість, відповідно подав за всі роки щорічні декларації (а.с. 38-40 т. 1; а.с. 39-41 т. 2).
Відповідно до рапорту, складеного оперуповноваженим 6-го відділу управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, лейтенантом поліції Плешаковим Ю.О. від 27.10.2025, під час проведення перевірки були отримані документи відносно ОСОБА_1 , які підтверджують, що зазначена особа є суб'єктом декларування згідно ЗУ "Про запобігання корупції", а також суб'єктом вчинення адміністративного правопорушення пов'язаного з корупцією. Також надано роздруківку декларації з реєстру НАКЗ за 2022, 2023 роки (а.с. 41-47 т. 1; а.с. 42- 48 т. 2).
Відповідно до абз. 12 ч. 1 ст. 1 Закону України "Про запобігання корупції" правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Відповідно до ч. 1 ст. 651 Закону за вчинення корупційних або пов'язаних з корупцією правопорушень особи, зазначені в ч. 1 ст. 3 цього Закону, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.
Згідно зі ст. 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Відповідно до ч. 3 ст. 8 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад", на депутата селищної ради поширюються вимоги та обмеження, передбачені Законом України "Про запобігання корупції".
При цьому, ЗУ "Про захист інтересів суб'єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни" від 03.03.2022 № 2115-ІХ було зупинено декларування, а ЗУ "Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану" від 12.10.2023 № 3384-ІХ - відновлено із строком по 31.01.2024.
Враховуючи викладене, суд вважає доведеною винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Згідно статті 36 КУпАП, при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Обираючи вид стягнення, враховую характер вчиненого, дані про особу порушника, ступінь його вини і майновий стан, суд вважає за доцільне призначити ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, з врахуванням ст. 36 КУпАП.
У порядку, визначеному ст. 40-1 КУпАП та п. 5 ч. 2ст. 4 Закону України "Про судовий збір", з ОСОБА_1 стягненню підлягає на користь держави судовий збір в сумі 605,60 грн.
Враховуючи викладене та керуючись ст.4 Закону України «Про судовий збір», ст.ст.9,40-1, ч.1 ст.172-6,245,251,280,283-285,294 КУпАП, суд
постановив:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушеннь, передбачених ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та застосувати стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.
Роз'яснити, що в разі несплати штрафу в п'ятнадцятиденний строк з дня вручення копії постанови правопорушнику, сума штрафу відповідно до ч. 2 ст. 308 КУпАП буде стягнута в порядку примусового виконання постанови в подвійному розмірі.
Стягнути зі ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 605 (шістсот п'ять) гривень 60 копійок (реквізити для сплати судового збору: Отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106 Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783 Банк отримувача Казначейство України (ЕАП) Рахунок отримувача UA908999980313111256000026001 Код класифікації доходів бюджету 22030106).
Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів до Дніпровського апеляційного суду через Широківський районний суд Дніпропетровської області особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу.
Повний текст постанови проголошено 19 листопада 2025 року о 08:45 .
Суддя М.В. Панчук