справа №176/4272/25
провадження №3/176/1093/25
18 листопада 2025 року Суддя Жовтоводського міського суду Дніпропетровської області, Волчек Н.Ю., розглянувши матеріали, які надійшли з Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , головного бухгалтера ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст. 163-4 КУпАП,
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 249/32-00-50-01-08-08 від 12 вересня 2025 року, складеного головним державним інспектором відділу податкового адміністрування підприємств гірничо - добувної галузі Криворізького управління податкового адміністрування підприємств Східного МЮ ДПС по роботі з великими платниками податків ОСОБА_2 , ОСОБА_1 вчинила правопорушення передбачене ч.1 ст. 163-4 КУпАП, а саме п. 51.1 ст.51. пп. «а», «б» п. 176.2 ст. 176 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-УІ (зі змінами та доповненнями) п.1 розділу II Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також, сум нарахованого єдиного внеску, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 13.01.15 №4 (зі змінами та доповненнями), відповідальність за яке передбачена ст. 1634 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явилася. Звернулася до суду із заявою в якій просить закрити провадження у справі за закінченням строків притягнення до адміністративної відповідальності передбачених ст. 38 КУпАП.
Суд, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, дійшов такого висновку.
Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
За змістом ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених ст. 255 цього Кодексу.
В той же час, ст. 252 КУпАП визначено, що орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Як вбачається із матеріалів справи, правопорушення ОСОБА_1 було вчинено 28.10.2024 та 18.02.1025.
Результати перевірки викладені в Акті від 25.08.2025 року № 639 /32-00-50-01/14309787.
Згідно зі ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за таких обставин: закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 цього Кодексу (п. 7).
Відповідно до ч. 2 ст. 38 КУпАП адміністративне стягнення може бути накладено не пізніше як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, тому на момент розгляду справи закінчилися строки, передбачені ч. 2 ст. 38 КУпАП.
Доказів того, що порушення є триваючим, матеріали справи не містять.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що провадження по справі слід закрити за закінченням строків давності притягнення до адміністративної відповідальності.
Керуючись ст. 38, п. 7 ст. 247, ч. 1 ст. 163-4 КУпАП,
Провадження по справі відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-2 КУпАП закрити у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи строків притягнення до адміністративної відповідальності.
Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня винесення постанови.
Суддя Жовтоводського міського суду
Дніпропетровської області Н.Ю. ВОЛЧЕК