Постанова від 27.10.2025 по справі 505/3665/25

Справа № 505/3665/25

Провадження № 3/505/1856/2025

ПОСТАНОВА

Іменем України

27.10.2025 р. Подільський міськрайонний суд Одеської області в складі:

головуючої судді Павловської Г.В.

при секретарі судового засідання Киларь Н.А.

за участю:

прокурора Бургарт О.В.

особи, відносно якої складено адмінпротокол ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Одеській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,

РНОКПП: НОМЕР_1 , головного спеціаліста відділу безпечності харчових

продуктів та ветеринарної медицини Подільського районного управління

Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області, який проживає

та зареєстрований за адресою:

АДРЕСА_1 , раніше за адміністративні

правопорушення пов'язані з корупцією до адміністративної відповідальності

протягом року не притягувався, на даний час пенсіонера,

-за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді головного спеціаліста відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Подільського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області, будучи державним службовцем 7 рангу категорії «В» та суб'єктом декларування відповідно до п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом згідно Примітки ст. 172-6 КУпАП, несвоєчасно 24 травня 2025 року, без поважних причин, подав шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік, чим порушив вимоги ч. 1 ст. 45, п. 2-7 розділу XIII Закону та вчинив правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Крім того, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді головного спеціаліста відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Подільського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області, будучи державним службовцем 7 рангу категорії «В» та суб'єктом декларування відповідно до п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон), суб'єктом згідно Примітки ст. 172-6 КУпАП, несвоєчасно 24 травня 2025 року, без поважних причин, подав шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік, чим порушив вимог и ч. 1 ст. 45 Закону та вчинив правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Також, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді головного спеціаліста відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Подільського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області, будучи державним службовцем 7 рангу категорії «В» та суб'єктом декларування відповідно до п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон), суб'єктом згідно Примітки ст. 172-6 КУпАП, несвоєчасно 03 липня 2025 року, без поважних причин, подав шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік, чим порушив вимоги ч. 1 ст. 45 Закону та вчинив правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Крім того, ОСОБА_1 , припинивши з 25.01.2024 року діяльність на посаді головного спеціаліста відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Подільського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області, будучи державним службовцем 7 рангу категорії «В» та суб'єктом декларування відповідно до п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон), суб'єктом згідно Примітки ст. 172-6 КУпАП, несвоєчасно 03.07.2025, без поважних причин, подав шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, яка припинила діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік, чим порушив вимоги ч. 2 ст. 45 Закону, та вчинив правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно ст. 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

Відповідно до п. 9 ст. 1 Закону правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції», за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

01 грудня 2017 року відповідно до наказу Головного управлінння Держпродспоживслужби в Одеській області від 22 листопада 2017 року № 308-к ОСОБА_1 було призначено на посаду головного спеціаліста відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Любашівського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області.

27 квітня 2022 року відповідно до наказу Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області від 27 квітня 2022 року № 84-к «Про присвоєння рангів державним службовцям» був присвоєний 7 ранг державного службовця в межах посад категорії «В».

02 січня 2023 року відповідно до наказу Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області від 30.12.2022 № 561-к ОСОБА_1 переведений на посаду головного спеціаліста відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Подільського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області.

Згідно частини першої, пункту 1, підпункту «в» ст. З Закону, суб'єктами, особами, на яких поширюються дія цього Закону - є державні службовці.

Згідно пункту 3 частини 2 статті 6 Закону України «Про державну службу», інші посади державної служби, не віднесені до категорії «А» і «Б» віднесено до посад категорії «В» державної служби.

Відповідно до ч. 2 ст. 1 Закону України «Про державну службу», посадова особа державної служби - це громадянин України, який займає посаду державної служби в органі державної влади, іншому державному органі, його апараті (секретаріаті) (далі - державний орган), одержує заробітну плату за рахунок коштів державного бюджету та здійснює встановлені для цієї посади повноваження, безпосередньо пов'язані з виконанням завдань і функцій такого державного органу, а також дотримується принципів державної служби.

Згідно п. 9 ст. 8 Закону України «Про державну службу» державний службовець зобов'язаний додержуватися вимог законодавства у сфері запобігання і протидії корупції.

Згідно ст. 1 Закону, державний орган - орган державної влади, в тому числі колегіальний державний орган, інший суб'єкт публічного права, незалежно від наявності статусу юридичної особи, якому згідно із законодавством надані повноваження здійснювати від імені держави владні управлінські функції, юрисдикція якого поширюється на всю територію України або на окрему адміністративно-територіальну одиницю.

Таким чином, головний спеціаліст відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Подільського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області ОСОБА_1 є суб'єктом відповідно до підпункту «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону та Примітки до ст. 172-6 КУпАП, та на нього поширюється дія цього Закону, і він зобов'язаний виконувати вимоги Закону, в тому числі зазначені у ст. 45 вказаного Закону.

У відповідності до п. 15 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2, пункті 4 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

12 жовтня 2023 року набрав чинності Закон України № 3384-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», яким відновлено обов'язок подання декларацій суб'єктів, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Пунктом 2-7 розділу XIII Закону України «Про запобігання корупції» встановлено, що особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи,

уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану", подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року. Суб'єкти декларування, зазначені у частинах сьомій - чотирнадцятій статті 45 цього Закону, подають відповідні декларації у строки, встановлені частинами сьомою - чотирнадцятою статті 45 цього Закону, якщо відповідні декларації не було подано раніше.

На виконання вище зазначених вимог законодавства ОСОБА_1 був зобов'язаний подати щорічну декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік та 2023 рік не пізніше 31 січня 2024.

Також, ОСОБА_1 зобов'язаний був подати декларацію за період неохоплений раніше поданими деклараціями, до 00 години 0 хвилин 24 лютого 2024 року.

Крім того, ОСОБА_1 зобов'язаний був подати щорічну декларацію особи, яка припинила діяльність пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік не пізніше 31 березня 2025 року.

Проте, ОСОБА_1 , будучи суб'єктом декларування, який повинен бути обізнаним щодо обов'язку, способу, та терміну подачі такого типу декларації, за відсутності поважних причин, в порушення ч. 1 ст. 45 та п. 2-7 Прикінцевих положень Закону, подав щорічні декларації особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік, лише 24.05.2025 р. о 21 год. 36 хв., за 2023 рік, лише 24.05.2025 р. о 22 год. 42 хв. та за 2024 рік, лише 03.07.2025 р. о 13 год. 03 хв., а декларацію за період неохоплений раніше поданими деклараціями подав лише 24.05.2025 о 22 год. 57 хв., що встановлено відповідно до відкритих загальнодоступних даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

27 жовтня 2025 року Постановою Подільського міськрайонного суду Одеської області 4 (чотири) адміністративні справи про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 , за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП (справа № 505/3665/25, провадження № 3/505/1856/2025, справа № 505/3666/25, провадження № 3/505/1857/2025, справа № 505/3667/25, провадження № 3/505/1858/2025, справа № 505/3668/25, провадження № 3/505/1859/2025) об'єднано в одне провадження та присвоєно об'єднаній справі єдиний номер справи №505/3665/25, провадження № 3/505/1856/2025.

У судовому засіданні прокурор Бургарт О.В. вказала про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією, просила визнати його винним у вчиненні адміністративних правопорушень передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та призначити стягнення у вигляді штрафу у розмірі 60 неоподаткованихмінімумів доходів громадян в сумі 1020 гривень.

ОСОБА_1 в судовому засіданні вину щодо вчинення адміністративних порушень за ст. 172-6 ч. 1 КУпАП визнав. Пояснив, що щорічні декларації особи уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування за 2022 та 2023 роки він відправив помилково у податкову, а не в НАЗК. Вказав, що він звільнився 25 січня 2024 року. Просив об'єднати протоколи в одне провадження.

Суд, заслухавши пояснення ОСОБА_1 , думку прокурора, дослідивши матеріали справи, приходить до наступних висновків.

Згідно з ч. 1 ст. 172-6 КУпАП відповідальність за вказаною статтею настає за умови несвоєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Факт несвоєчасної подачі ОСОБА_1 декларацій за 2022 рік, 2023 рік, 2024 рік та декларації за період неохоплений раніше поданими деклараціями, до 00 годин 00 хвилин 24 лютого 2024 року.

Поважні причини несвоєчасної подачі декларацій в ОСОБА_2 відсутні.

Таким чином, ОСОБА_1 , будучи головним спеціалістом відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Подільського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області, являючись суб'єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно 24 травня 2025 року о 21 годині 36 хвилин, 24 травня 2025 року о 22 годині 42 хв., 24 травня 2025 року о 22 годині 57 хвилин та 03 липня 2025 року о 13 годині 03 хвилини, без поважних причин, подав шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2022 рік, 2023 рік, 2024 рік та декларації за період неохоплений раніше поданими деклараціями, до 00 годин 00 хвилин 24 лютого 2024 року та вчинив правопорушення, пов'язані з корупцією, відповідальність за яке передбачено ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Часом вчинення адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією є 24 травня 2025 року о 21 годині 36 хвилин, 24 травня 2025 року о 22 годині 42 хв., 24 травня 2025 року о 22 годині 57 хвилин та 03 липня 2025 року о 13 годині 03 хвилини, коли ОСОБА_1 несвоєчасно подав щорічну декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави та місцевого самоврядування за 2022 рік, 2023 рік, 2024 рік та декларації за період неохоплений раніше поданими деклараціями, до 00 годин 00 хвилин 24 лютого 2024 року.

Датою виявлення вчинених головним спеціалістом відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Подільського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області ОСОБА_1 . правопорушень є фактичний момент з'ясування всіх необхідних даних, оскільки лише після їх отримання можливо встановити всі ознаки складу правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, що у свою чергу співпадає з датою складання цих адміністративних протоколів, а саме 10 жовтня 2025.

Юридичними наслідками в даному випадку є несвоєчасне, без поважних причин, подання ОСОБА_1 до Національного агентства з питань запобігання корупції, у визначений Законом строк, щорічної декларації особи уповноваженої на виконання функцій держави та місцевого самоврядування за 2022 рік, 2023 рік, 2024 рік та декларації за період неохоплений раніше поданими деклараціями, до 00 годин 00 хвилин 24 лютого 2024 року.

Вина ОСОБА_1 підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення №848/2025 від 10 жовтня 2025 року; протоколом про адміністративне правопорушення №849/2025 від 10 жовтня 2025 року; протоколом про адміністративне правопорушення №850/2025 від 10 жовтня 2025 року; протоколом про адміністративне правопорушення №851/2025 від 10 жовтня 2025 року; наказом №308-к від 22 листопада 2017 року, наказом №158-к від 26 березня 2021 року, наказом №561-к від 30 грудня 2022 року, наказом №11-к 12 січня 2024 року, заявою ОСОБА_1 щодо звільнення з займаної посади за власним бажання від 11 січня 2024 року, посадовою інструкцією ОСОБА_1 затвердженою Першим заступником начальника Головного управління Держспоживслужби в Одеській області, листом ознайомлення з посадовою інструкцією головного спеціаліста відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Подільського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області від 30 грудня 2022 року №172-ОД, Витягом із наказу №84-к від 27 квітня 2022 року, попередженням ОСОБА_1 про необхідність подання декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави після припинення державної служби від 25 січня 2015 року, письмовими поясненнями ОСОБА_1 .

Відповідно до санкції ст. 172-6 ч. 1 КУпАП за зазначене правопорушення на особу накладається стягнення у виді штрафу від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

При накладенні адміністративного стягнення, суд враховує характер вчинених правопорушень, особу ОСОБА_1 , ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність та те, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила правопорушення в дусі додержання законів України, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим правопорушником так і іншими особами, суд вважає за необхідне накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу.

Відповідно до Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, з особи відносно якої складено протокол про адміністративне правопорушення стягується судовий збір на користь державного бюджету України, у сумі 605 гривень 60 копійок.

Керуючись ч. 2 ст. 36, ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, ст.ст. 221, 283, 284 КУпАП, суд

ПОСТАНОВИВ:

Визнати винним ОСОБА_1 в скоєнні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу в розмірі 60 (шістдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в сумі 1020 (одна тисяча двадцять) гривень, на користь держави.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в сумі 605 (шістсот п'ять) грн. 60 копійок

Реквізити для сплати штрафу: отримувач коштів: ГУК в Одеській області /м.Подільськ/21081100, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37607526, банк отримувача: Казначейство України, номер рахунку (IBAN) UA268999980313090106000015746.

Реквізити для сплати судового збору: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Рахунок отримувача: UА908999980313111256000026001; Код класифікації доходів бюджету: 22030106.

У графі «призначення платежу» платником повинно бути вказано: судовий збір, його ПІБ, ідентифікаційний номер, номер справи.

Платіжні документи, що свідчать про сплату штрафу та судового збору, слід негайно подати (надіслати) до суду.

Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення (ч. 1 ст. 307 КУпАП).

У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому за - коном.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується:

- подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу;

- витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.

Постанова може бути оскаржена в порядку, передбаченому Кодексом України про адміністративні правопорушення.

Суддя Г.В. Павловська