Постанова від 17.11.2025 по справі 646/11271/25

Справа № 646/11271/25

№ провадження 3/646/3022/2025

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17.11.2025 м. Харків

Суддя Основ'янського районного суду міста Харкова Барабанова В.В., за участю секретаря судового засідання Ільченко В.В., прокурора Ткаченка В.І., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду об'єднану справу про адміністративне правопорушення, за матеріалами, які надійшли з 7-го управління (з обслуговування Харківської області) Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, РНОКПП: НОМЕР_1 , головного спеціаліста відділу бухгалтерського обліку та фінансових питань Харківського міського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області, яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,

за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.172-6 КУпАП, -

встановив:

03.11.2025 до Основ'янського районного суду міста Харкова надійшли матеріали відносно ОСОБА_1 про вчинення останньою адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП: протокол №684 (справа №646/11278/25, провадження №3/646/3024/2025), протокол №683 (справа №646/11274/25, провадження №3/646/3023/2025) та протокол №682 (справа №646/11271/25, провадження №3/646/3022/2025).

Постановою судді Основ'янського районного суду міста Харкова від 17.11.2025, на виконання вимог частини другої статті 36 КУпАП, вказані вище матеріали об'єднані в одне провадження.

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення №684 від 28 жовтня 2025 року, ОСОБА_1 , будучи 15.02.2023 звільненою з посади головного спеціаліста відділу бухгалтерського обліку та фінансових питань Харківського міського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області, являючись згідно з п. п. «и» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, несвоєчасно, а саме: 31.03.2024 о 02.12, подала без поважних причин декларацію при звільненні шляхом заповнення відповідної форми на офіційному вебсайті Національного агентства з питань запобігання корупції.

Таким чином, ОСОБА_1 не виконала вимоги п. 2-7 р. XIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції», у зв'язку з чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення №683 від 28 жовтня 2025 року, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді головного спеціаліста відділу бухгалтерського обліку та фінансових питань Харківського міського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області, являючись згідно з п. п. «и» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, несвоєчасно, а саме: 31.03.2024 о 00.44, подала без поважних причин щорічну декларацію за 2022 рік шляхом заповнення відповідної форми на офіційному вебсайті Національного агентства з питань запобігання корупції.

Таким чином, ОСОБА_1 не виконала вимоги п. 2-7 р. XIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції», у зв'язку з чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення №682 від 28 жовтня 2025 року, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді головного спеціаліста відділу бухгалтерського обліку та фінансових питань Харківського міського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області, являючись згідно з п. п. «и» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, несвоєчасно, а саме: 31.03.2024 о 00.03, подала без поважних причин щорічну декларацію за 2021 рік шляхом заповнення відповідної форми на офіційному вебсайті Національного агентства з питань запобігання корупції.

Таким чином, ОСОБА_1 не виконала вимоги п. 2-7 р. XIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції», у зв'язку з чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

ОСОБА_1 у судове засідання не з'явилась, направила до суду письмове клопотання про розгляд справи без її участі, свою провину визнала у повному обсязі.

Прокурор Ткаченко В.І. в судовому засіданні підтримав обставини, викладені в протоколах, просив визнати ОСОБА_1 винуватою у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1ст.172-6 КУпАП. Надав суду письмовий висновок щодо наявності ознак адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією, який долучений до матеріалів справи.

Суддя, заслухавши позицію прокурора, дослідивши письмові докази у справі, встановив наступне.

Встановлено, що ОСОБА_1 , будучи 15.02.2023 звільненою з посади головного спеціаліста відділу бухгалтерського обліку та фінансових питань Харківського міського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області, являючись згідно з п. п. «и» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, несвоєчасно, а саме: 31.03.2024 о 02.12, подала без поважних причин декларацію при звільненні шляхом заповнення відповідної форми на офіційному вебсайті Національного агентства з питань запобігання корупції.

Таким чином, ОСОБА_1 не виконала вимоги п. 2-7 р. XIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції», у зв'язку з чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП. (протокол про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією №684 від 28 жовтня 2025 року).

Крім того, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді головного спеціаліста відділу бухгалтерського обліку та фінансових питань Харківського міського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області, являючись згідно з п. п. «и» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, несвоєчасно, а саме: 31.03.2024 о 00.44, подала без поважних причин щорічну декларацію за 2022 рік шляхом заповнення відповідної форми на офіційному вебсайті Національного агентства з питань запобігання корупції.

Таким чином, ОСОБА_1 не виконала вимоги п. 2-7 р. XIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції», у зв'язку з чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП. (протокол про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією №683 від 28 жовтня 2025 року).

Крім того, ОСОБА_2 , перебуваючи на посаді головного спеціаліста відділу бухгалтерського обліку та фінансових питань Харківського міського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області, являючись згідно з п. п. «и» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, несвоєчасно, а саме: 31.03.2024 о 00.03, подала без поважних причин щорічну декларацію за 2021 рік шляхом заповнення відповідної форми на офіційному вебсайті Національного агентства з питань запобігання корупції.

Таким чином, ОСОБА_1 не виконала вимоги п. 2-7 р. XIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції», у зв'язку з чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП. (протокол про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією №682 від 28 жовтня 2025 року).

Відповідно до п. п. «и» п. 1 ч. 1 ст. З Закону № 1700-VII посадові та службові особи інших державних органів, у тому числі Пенсійного фонду, органів влади Автономної Республіки Крим, є суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону.

У цілях визначення суб'єктів, на яких поширюється дія Закону №1700-VII (відповідно до підпункту «и» пункту 1 частини першої статті 3 Закону), під «посадовими та службовими особами інших державних органів» слід розуміти працівників державних органів, які здійснюють функції представників влади або обіймають посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій.

Організаційно-розпорядчі функції (обов'язки) - це обов'язки щодо здійснення керівництва галуззю промисловості, трудовим колективом, ділянкою роботи, виробничою діяльністю окремих працівників на підприємствах, в установах чи організаціях незалежно від форм власності. Такі функції виконують, зокрема, керівники міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, державних, комунальних підприємств, установ або організацій, їхні заступники, керівники структурних підрозділів, їхні заступники, особи, які керують ділянками робіт.

Згідно п. п. 1.1, 1.6 р. 1, п. п. 2.1.1 п. 2.1 р. 2 Статуту Фонду соціального страхування України, затвердженого постановою правління Фонду соціального страхування України від 03.04.2015 №8, Фонд соціального страхування України є органом, який здійснює керівництво та управління загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням від нещасного випадку, у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та медичним страхуванням, провадить акумуляцію страхових внесків, контроль за використанням коштів, забезпечує фінансування виплат за цими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та здійснює інші функції згідно із цим статутом. Робочими органами виконавчої дирекції Фонду є її управління в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, що створюються за рішенням правління Фонду на підставі затвердженої ним структури органів Фонду. Основними завданнями Фонду та його робочих органів є: реалізація державної політики у сферах соціального страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, медичного страхування.

Відповідно до п. п. 1.1, 1.8 р. І Положення про управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області, затвердженого наказом виконавче! дирекції фонду соціального страхування України від 24.07.2018 № 42-0Д, управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області є робочим органом виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України. Управління є юридичною особою, має самостійний баланс, рахунки в установах банків та органах казначейства, печатку із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням та має відділення в районах і містах обласного значення.

Харківське міське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області є структурним підрозділом Управління.

Згідно з п. 1.2 р. 1 Положення про відділ бухгалтерського обліку та фінансових питань Харківського міського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області, затвердженого начальником Управління 28.03.2019, відділ є самостійним структурним підрозділом Харківського міського відділення, діяльність якого спрямовується начальником відділення, завідувачем відділу.

Наказом начальника Управління від 26.03.2018 №02-47-к ОСОБА_1 з 01.04.2018 призначено на посаду головного спеціаліста відділу бухгалтерського обліку та фінансових питань Харківського міського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області.

До посадових обов'язків головного спеціаліста відділу бухгалтерського обліку та фінансових питань Харківського міського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області належить: здійснення обліку фінансової діяльності Відділення; здійснення контролю за зберіганням власності Управління, використанням матеріальних і фінансових ресурсів відповідно до затверджених нормативів і кошторисів, дотримання режиму економії та своєчасності розрахунків; формування повної, достовірної інформації про господарські процеси результати діяльності Відділення, необхідної для оперативного керівництва та управління; складання фінансової, бюджетної та бухгалтерської звітності, яка відображає наростаючим підсумком фінансове становище Відділення, результат фінансової діяльності за звітний період (місяць, квартал, рік) і ґрунтується на даних синтетичного та аналітичного обліку; віднесення доходів і витрат до відповідних звітних періодів тощо.

Таким чином, ОСОБА_1 , будучи головним спеціалістом відділу бухгалтерського обліку та фінансових питань Харківського міського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області, тобто посадовою та службовою особою державного органу, є суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону.

Наказом голови комісії з реорганізації Управління від 13.02.2023 №02-11-к ОСОБА_1 15.02.2023 звільнено з посади головного спеціаліста відділу бухгалтерського обліку та фінансових питань Харківського міського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області.

Упродовж 30 днів з дня припинення вказаної діяльності вона знову здійснення діяльності, яка уповноважує на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, не продовжувала та не розпочала.

Відповідно до ст. 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Згідно з абз. 16 ч. 1 ст. 1 Закону № 1700-VII суб'єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2, пункті 4 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Приміткою до ст. 172-6 КУпАП встановлено, що суб'єктами правопорушень у цій статті (крім правопорушень, визначених частинами другою та цієї статті, у частині неповідомлення або несвоєчасного повідомлення про суттєві зміни у майновому стані) є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно з абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» (в редакції, яка діяла до внесення змін на підставі Закону України від 20.09.2023 № 3384-ІХ) особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в" і "г" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Відповідно до п. 2 ч. 2 розділу II Порядку заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого наказом Національного агентства з питань запобігання корупції від 23.07.2021 № 449/21, декларація при звільненні - декларація, яка подається відповідно до абзацу першого частини другої статті 45 Закону - не пізніше 30 календарних днів з дня припинення діяльності. Така декларація подається за період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими суб'єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду, яким є останній день здійснення діяльності. Під раніше поданими деклараціями розуміються декларації, що були подані до Реєстру відповідно до Закону, крім декларації кандидата на посаду. Декларація при звільненні не подається у таких випадках: особа, яка припинила здійснення діяльності на одній посаді, продовжує здійснювати діяльність на іншій посаді; особа, яка припинила здійснення діяльності, упродовж 30 календарних днів з дня припинення діяльності знову розпочала здійснення діяльності.

Підпунктом 1 п. 1 Закону України «Про захист інтересів суб'єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни» встановлено, що фізичні особи, фізичні особи - підприємці, юридичні особи, крім тих, які наділені бюджетними повноваженнями згідно із законодавством, подають облікові, фінансові, бухгалтерські, розрахункові, аудиторські звіти та будь-які інші документи, подання яких вимагається відповідно до норм чинного законодавства в документальній та/або в електронній формі, протягом трьох місяців після припинення чи скасування воєнного стану або стану війни за весь період неподання звітності чи обов'язку подати документи.

Враховуючи викладене, у період дії воєнного стану або стану війни в осіб, зазначених у п. 1 ч. 1 ст. З Закону № 1700-VII, немає обов'язку, передбаченого ст. 45 цього Закону, щодо подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Проте Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», який набрав чинності 12.10.2023, зазначений обов'язок поновлено.

Зокрема, згідно з п. 2-77 р. XIII «Прикінцеві положення» Закону № 1700-VII встановлено, що особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року.

Так, ОСОБА_1 , будучи 15.02.2023 звільненою з посади головного спеціаліста відділу бухгалтерського обліку та фінансових питань Харківського міського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області, 31.03.2024 о 02.12 подала декларацію при звільненні шляхом заповнення відповідної форми на офіційному вебсайті Національного агентства з питань запобігання корупції.

Покликання на вказану декларацію в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування: https://public.nazk.gov.ua/documents/3ba22ec6-5d20-42bc-b2a7- c57f38a5bcdl.

Враховуючи викладене, ОСОБА_1 декларацію при звільненні (яку відповідно до п. 2-7 р. XIII «Прикінцеві положення» Закону № І700-УП повинна була подати не пізніше 31.01.2024) подала 31.03.2024, тобто несвоєчасно.

Крім того, ОСОБА_1 31.03.2024 о 00.44 подала щорічну декларацію за 2022 рік шляхом заповнення відповідної форми на офіційному вебсайті Національного агентства з питань запобігання корупції.

Покликання на вказану декларацію в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування: https://public.nazk.gov.ua/documents/762f63d8-6545-4ecl-ab35- 72с398197059.

Враховуючи викладене, ОСОБА_1 щорічну декларацію за 2022 рік (яку відповідно до п. 2-7 р. XIII «Прикінцеві положення» Закону № 1700-VII повинна була подати не пізніше 31.01.2024) подала 31.03.2024, тобто несвоєчасно.

Крім того, ОСОБА_1 31.03.2024 о 00.03 подала щорічну декларацію за 2021 рік шляхом заповнення відповідної форми на офіційному вебсайті Національного агентства з питань запобігання корупції.

Покликання на вказану декларацію в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування: https://public.nazk.gov.ua/documents/43219562-Ь560-4202-874е- f798982b578c.

Враховуючи викладене, ОСОБА_1 щорічну декларацію за 2021 рік (яку відповідно до п. 2-7 р. XIII «Прикінцеві положення» Закону № 1700-VII повинна була подати не пізніше 31.01.2024) подала 31.03.2024, тобто несвоєчасно.

Згідно з абз. 12 ч. 1 ст. 1 Закону № 1700-VII правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Склад вказаного правопорушення є формальним, тобто таким, який не передбачає наслідків як обов'язкового елементу об'єктивної сторони, в той час як обов'язковим елементом об'єктивної сторони формального складу завжди є діяння.

Частиною 1 ст. 65 і Закону № 1700-VII встановлено, що за вчинення корупційних або пов'язаних з корупцією правопорушень особи, зазначені в частині першій статті 3 цього Закону, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.

Згідно з вимогами ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчинені, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Завданням КУпАП є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством (ст. 1 КУпАП).

Відповідно до ст. 2 КУпАП законодавство України про адміністративні правопорушення складається з цього Кодексу та інших законів України. Закони України про адміністративні правопорушення до включення їх у встановленому порядку до цього Кодексу застосовуються безпосередньо.

Положення ст. 7 КУпАП передбачають, що ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Статтею 23 КУпАП передбачено, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

Відповідно до ст. 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Відповідно до п. п. «и» п. 1 ч. 1 ст. З Закону № 1700-VII посадові та службові особи інших державних органів, у тому числі Пенсійного фонду, органів влади Автономної Республіки Крим, є суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону.

Згідно з абз. 16 ч. 1 ст. 1 ЗУ «Про запобігання корупції» суб'єкти декларування - особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2, пункті 4 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Частина 1 статті 172-6 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Приміткою до ст. 176-2 КУпАП встановлено, що суб'єктами правопорушень у цій статті (крім правопорушень, визначених частинами другою та третьою цієї статті, у частині неповідомлення або несвоєчасного повідомлення про суттєві зміни у майновому стані) є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції" особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Згідно з п. 2-7 р. ХІІІ "Прикінцеві положення" Закону України "Про запобігання корупції" встановлено, що особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану", подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень повністю підтверджується наявними в матеріалах справи доказами, а саме: протоколами про адміністративне правопорушення, пов'язаними з корупцією №684 від 28 жовтня 2025 року, №683 від 28 жовтня 2025 року, №682 від 28 жовтня 2025 року, Положенням про здійснення моніторингу та аналізу стану дотримання антикорупційного законодавства, Довідкою з відомостями Інформаційного порталу Національної поліції України щодо ОСОБА_1 від 28.10.2025, Довідкою про порядок оформлення протоколів про адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП від 28.10.2025, Наказом №47-к від 27.07.2017 про прийом на роботу ОСОБА_1 на посаду головного спеціаліста відділу бухгалтерського обліку та фінансових питань Харківського міського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області, особовою карткою працівника ОСОБА_1 , Наказом №02-11-к від 13.02.2023 про звільнення ОСОБА_1 15 лютого 2023 року з посади головного спеціаліста відділу бухгалтерського обліку та фінансових питань Харківського міського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області, Посадовими обов'язками ОСОБА_1 , Положенням про відділ бухгалтерського обліку та фінансових питань Харківського міського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області, Положенням про управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області, Статутом Фонду соціального страхування України, деклараціями ОСОБА_1 , Роз'ясненням щодо фінансової доброчесності, поясненнями ОСОБА_1 .

У відповідності до вимог ст. ст. 251, 252 КУпАП суд вважає вище перелічені докази, які безпосередньо досліджені ним, належними, допустимими, достовірними і в сукупності достатніми для належної правової оцінки дій особи, що притягається до адміністративної відповідальності, та визнання його винуватості.

Суд кваліфікує дії ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, як несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Обставин, що пом'якшують та обтяжують відповідальність ОСОБА_1 , судом не встановлено.

Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

Враховуючи характер вчинених правопорушень, дані про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, а також те, що ОСОБА_1 притягується до адміністративної відповідальності вперше, суд вважає за необхідне накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу у мінімальному розмірі.

Згідно зі ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.

Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення ставка судового збору складає 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що з 01.01.2025 складає 605,60 грн.

Керуючись ч. 1 ст. 172-6, ст. ст. 283, 284 КУпАП, суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , визнати винуватою у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 50 (п'ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п'ятдесят) грн. 00 коп.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , на користь держави судовий збір у розмірі 605 (шістсот п'ять) грн. 60 (шістдесят) копійок.

Роз'яснити, що згідно ст.307 КУпАП штраф має бути сплачений не пізніш, як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а у разі оскарження такої постанови не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати правопорушником штрафу у строк, встановлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.

Строк пред'явлення постанови до виконання три місяці.

Постанова може бути оскаржена особою, щодо якої її винесено протягом десяти днів з дня її винесення до Харківського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги через Основ'янський районний суд міста Харкова.

Суддя: В.В. Барабанова