Постанова від 07.11.2025 по справі 202/9221/25

Справа № 202/9221/25

Провадження № 3/202/4519/2025

ПОСТАНОВА

Іменем України

07 листопада 2025 року м. Дніпро

Суддя Індустріального районного суду міста Дніпра Волошин Є.В.,

за участі секретаря Іовіч М.Г.,

прокурора Смертенюка Д.В.,

особи, яка притягається до

адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ,

розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від НПУ УСР Департаменту стратегічних розслідувань в Донецькій області відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , працючого на посаді головного спеціаліста Авдіївської міської військової адміністрації Покровського району Донецької області, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за ч.1 ст.172-6 КУпАП -

ВСТАНОВИВ:

До Індустріального районного суду міста Дніпра від НПУ УСР Департаменту стратегічних розслідувань в Донецькій області надійшов протокол про адміністративне правопорушення, пов'язані з корупцією відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення, згідно з розпорядження Авдіївської міської військової адміністрації Покровського району Донецької області № 90 о/с від 04.10.2022 року ОСОБА_1 було призначено на посаду головного спеціаліста відділу з питань надзвичайних ситуацій, цивільного захисту населення та військового обліку.

Відповідно до зобов'язання Авдіївської міської військової адміністрації Покровського району Донецької області б/н від 05.10.2022 року ОСОБА_1 був ознайомлена з вимогами Закону України «Про запобігання корупції».

Відповідно до ст. 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Згідно з абз. 16 ч. 1 ст. 1 Закону № 1700-УІІ суб'єкти декларування-особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 4 частини першої статті З цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Приміткою до ст. 1726 КУпАП встановлено, що суб'єктами правопорушень у цій статті (крім правопорушень, визначених частинами другою та цієї статті, у частині неповідомлення або несвоєчасного повідомлення про суттєві зміни у майновому стані) є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону № 1700-УІІ особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб- сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Згідно з п. 27 р. XIII «Прикінцеві положення» Закону № 1700-УІІ встановлено, що особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року.

Закон України «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» набрав чинності 12.10.2023.

Так, ОСОБА_1 , 19.03.2024 о 14:15 подав щорічну декларацію за 2022 рік, шляхом заповнення відповідної форми на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції.

Враховуючи викладене, ОСОБА_1 щорічну декларацію за 2022 рік, (яку відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону № 1700-УІІ повинен був подати до 01.04.2023, а з урахуванням п. 27 р. XIII «Прикінцеві положення» Закону № 1700-УІІ - не пізніше 31.01.2024) подав 19.03.2024, тобто несвоєчасно.

Згідно з абз. 12 ч. 1 ст. 1 Закону № 1700-УІІ правопорушення, пов'язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Відповідно до статті 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Склад вказаного правопорушення є формальним, тобто таким, який не передбачає наслідків як обов'язкового елементу об'єктивної сторони, в той час як обов'язковим елементом об'єктивної сторони формального складу завжди є діяння.

Частиною 1 ст. 65і Закону № 1700-УІІ встановлено, що за вчинення корупційних або пов'язаних з корупцією правопорушень особи, зазначені в частині першій статті 3 цього Закону, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.

Враховуючи викладене, ОСОБА_1 , який перебуває на посаді головного спеціаліста відділу з питань надзвичайних ситуацій, цивільного захисту населення та військового обліку Авднвської міської військової адміністрації Покровського району Донецької області, будучи відповідно до п.п. в п. 1 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом, на якого поширюється дія цього Закону, несвоєчасно, а саме: 19.03.2024 14:15, без поважних причин подав щорічну декларацію за 2022, шляхом заповнення відповідної форми на офіційному вебсайті Національного агентства з питань запобігання корупції.

Таким чином, ОСОБА_1 не виконав вимоги ч. 1 ст. 45, п. 27 р. XIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції», у зв'язку з чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 1726КУпАП.

У судовому засіданні прокурор обставини, викладені у протоколі підтримав та просив притягнути ОСОБА_1 до відповідальності.

ОСОБА_1 у судовому засіданні вину не визнав. З обставинами викладеними в адміністративній справі погодився, однак зазначив, що несвоєчасне подав декларацію через форс мажорні обставини, а саме виїхавши з м.Авдіївка до м.Києва, він постійно змінював місце проживання та місце роботи, що унеможливлювало подати декларацію своєчасно. Вважає причини несвоєчасної подачі поважними, що у свою чергу є підставою про звільнення його від адміністративної відповідальності.

Заслухавши сторін, вивчивши матеріали адміністративної справи, приходжу до висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення №287 від 02 вересня 2025 року, повідомленнями Національного агентства про несвоєчасне подання декларації ОСОБА_1 від 13.11.2024, розпорядженням №90 о/с від 04 жовтня 2022 року про призначення ОСОБА_1 на посаду головного спеціаліста відділу з питань надзвичайних ситуацій, цивільного захисту населення та військового обліку Авдіївської міської військової адміністрації Покровського району Донецької області, розпорядженням №101 о/с від 06.12.2022 про звільнення ОСОБА_1 з посади головного спеціаліста.

Підстави несвоєчасного подання декларації, зазначені ОСОБА_1 , не є поважними та не можуть бути підставою звільнення останнього від адміністративної відповідальності.

При визначенні виду і розміру стягнення, враховуючи характер скоєного правопорушення, особу правопорушника, обставини, що пом'якшують та обтяжують його відповідальність, майновий стан, вважаю за необхідне накласти на правопорушника адміністративне стягнення у межах санкції ч.1 ст.172-6 КУпАП у вигляді штрафу на користь держави.

Статтею 40-1 КУпАП встановлено, що судовий збір упровадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Відповідно до п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладання адміністративного стягнення, підлягає стягненню судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст.33,40-1,172-6,283,284 КУпАП,-

ПОСТАНОВИВ:

Накласти на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративне стягнення за ч.1 ст.172-6 КУпАП у вигляді штрафу на користь держави в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень 00 копійок.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь держави судовий збір у розмірі 605 грн. 60 коп.

Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду через Індустріальний районний суд міста Дніпра протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Роз'яснити особі, яка притягується до адміністративної відповідальності, що штраф має бути сплачений не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення її постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження постанови - не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Документ, що підтверджує сплату штрафу не пізніше трьох робочих днів після закінчення вказаного строку, має бути наданий (надісланий) правопорушником до суду.

У разі несплати правопорушником штрафу у вищезазначений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.

Строк пред'явлення постанови до виконання три місяці з дня набрання постановою законної сили.

Суддя Волошин Є.В.