Рішення від 17.11.2025 по справі 580/12039/25

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 листопада 2025 року справа № 580/12039/25

м. Черкаси

Черкаський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Рідзеля О.А., розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

28.10.2025 у Черкаський окружний адміністративний суд надійшов позов ОСОБА_1 (далі - позивач) до Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській (далі - відповідач), в якому позивач просить:

визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області щодо неправомірної відмови ОСОБА_1 надати відповідь на інформаційний запит від 03 жовтня 2025 року;

визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області щодо надання неточної, неповної та недостовірної інформації на інформаційний запит від 03 жовтня 2025 року ОСОБА_1 ;

зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Черкаській області розглянути по суті інформаційний запит від 03 жовтня 2025 року ОСОБА_1 ;

зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Черкаській області надати точну, повну та достовірну інформацію на інформаційний запит від 03 жовтня 2025 року ОСОБА_1 .

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначила, що відповіддю від 08.10.2025 відповідачем відмовлено у наданні запитуваної інформації по суті запиту. Крім того, відписка від 08.10.2025 містить неточну, неповну та недостовірну інформацію, так як позивачем було зазначено номер паперової субсидіарної справи, яка була передана ПФУ.

Ухвалою суду від 31.10.2025 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження та вирішено розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у письмовому провадженні) за наявними матеріалами.

12.11.2025 відповідач подав суду відзив на позовну заяву, в якому просив відмовити у її задаванні. Зазначив, що згідно з мігрованою базою даних структурним підрозділом соціального захисту населення позивачу призначено житлову субсидію з урахуванням послуги постачання та розподілу природного газу за періоди: з 01.05.2021 по 30.09.2021, з 01.10.2021 по 30.04.2022, з 01.05.2022 по 30.09.2022, з 01.10.2022 по 30.04.2023.

В призначенні житлової субсидії на неопалювальний сезон з 01.05.2023 позивачу відмовлено, оскільки сукупна заборгованість по послугах ЖКП становила 22 445,68 грн, а саме: по послузі з розподілу природного газу 17 066,75 грн, по послузі з централізованого водопостачання 4 671,39 грн, по послузі з поводження з побутовими відходами 707,54 грн.

Позивачем подано заяву для призначення житлової субсидії на оплату житлово-комунальних послуг на опалювальний сезон 30.11.2023. За результатом звернення органом Пенсійного фонду України прийнято рішення про відмову в призначенні житлової субсидії, оскільки позивач має у власності більше ніж одне житлове приміщення, про що зазначено в декларації.

Також, позивача повідомлено про відсутність довідок ПАТ «Уманьгаз» та ПрАТ «Уманьгаз» у електронній особовій справі.

Відповідач зазначив, що здійснює інформаційний обмін з надавачами комунальних послуг в електронному форматі, без отримання паперових довідок.

Оскільки, у Головного управління відсутні запитувані позивачем довідки ПАТ «Уманьгаз» та ПрАТ «Уманьгаз», не має змоги їх надати, а для їх отримання необхідно звернутися безпосередньо до вказаних виконавців комунальних послуг.

13.11.2025 позивач подала суду відповідь на відзив, в якому зазначено, що відповіді по суті запиту відповідачем не надано, що свідчить про відмову у наданні запитуваної інформації та спонукало позивача звернутись за захистом порушеного права до суду.

При цьому, до відповідача щодо призначення субсидії у інформаційному запиті жодних питань не було, як і щодо матеріалів електронної особової справи. У розпорядженні відповідача наявна паперова субсидіарна справа №023460, в якій міститься запитувана позивачем інформація. А тому відповідач є розпорядником запитуваної інформації, що покладає на нього обов'язок надати її за запитом.

Оцінивши заявлені доводи та аргументи сторін, дослідивши письмові докази у справі, суд встановив таке.

Інформаційним запитом від 03.10.2025 позивач звернулась до відповідача, в якому просила надати точну, повну та достовірну інформацію щодо періоду надання субсидії ОСОБА_1 , ОСОБА_2 на комунальну послугу з газопостачання по вищевказаним особовим рахункам та надати копії довідок ПАТ «Уманьгаз» та ПрАТ «Уманьгаз», які було видано у відділ субсидій.

На вказане звернення, відповідач листом від 08.10.2025 №2300-0308-8/78700 повідомив, що Пенсійним фондом України нарахування житлових субсидій здійснюється із січня 2023 року. До 01.01.2023 розрахунки суми субсидії та формування виплатних документів проводилися структурними підрозділами з питань соціального захисту населення.

Згідно з мігрованою базою даних структурним підрозділом соціального захисту населення позивачу призначено житлову субсидію з урахуванням послуги постачання та розподілу природного газу за періоди: з 01.05.2021 по 30.09.2021, з 01.10.2021 по 30.04.2022, з 01.05.2022 по 30.09.2022, з 01.10.2022 по 30.04.2023.

В призначенні житлової субсидії на неопалювальний сезон з 01.05.2023 відмовлено, оскільки сукупна заборгованість по послугах ЖКП становила 22445,68 грн, а саме: по послузі з розподілу природного газу 17066,75 грн, по послузі з централізованого водопостачання 4671,39 грн, по послузі з поводження з побутовими відходами 707,54 грн.

Позивач подала заяву для призначення житлової субсидії на оплату житлово - комунальних послуг на опалювальний сезон 30.11.2023. За результатом звернення прийнято рішення про відмову в призначенні житлової субсидії, оскільки позивач має у власності більше ніж одне житлове приміщення, про що зазначено в декларації.

Також повідомлено, що копії довідок ПАТ «Уманьгаз» та ПрАТ «Уманьгаз» у електронній особовій справі відсутні.

Не погоджуючись із діями щодо відмови у наданні точної, повної та достовірної інформації на інформаційний запит, позивач звернулась в суд з цим позовом.

Для вирішення спору суд зазначає, що відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Оскільки спірні правовідносини виникли з приводу надання інформації на запит, суд враховує, що згідно зі ст.34 Конституції України кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб - на свій вибір.

Відносини щодо створення, збирання, одержання, зберігання, використання, поширення, охорони, захисту інформації, здійснення та забезпечення права кожного на доступ до інформації, що знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації врегульовані законами України від 2 жовтня 1992 року №2657-XІІ "Про інформацію" (далі - Закон №2657-XІІ), “Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 року №2939-VІ (далі - Закон №2939-VІ) та іншими нормативно-правовими актами.

Частина 1 ст.3 Закону №2657-XІІ встановлює право кожного на вільне одержання, використання, поширення, зберігання та захист інформації, необхідної для реалізації своїх прав, свобод і законних інтересів.

Відповідно до ст.1 Закону №2939-VI публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом.

Право на доступ до публічної інформації гарантується: обов'язком розпорядників інформації надавати та оприлюднювати інформацію, крім випадків, передбачених законом. Доступ до інформації забезпечується шляхом: надання інформації за запитами на інформацію (пункт 1 частини 1 статті 3, пункт 2 частини 1 статті 5 Закону №2939-VІ).

Суб'єктами відносин у сфері доступу до публічної інформації згідно з ч.1 ст.12 Закону є:

1) запитувачі інформації - фізичні, юридичні особи, об'єднання громадян без статусу юридичної особи, крім суб'єктів владних повноважень;

2) розпорядники інформації - суб'єкти, визначені у статті 13 цього Закону;

3) структурний підрозділ або відповідальна особа з питань доступу до публічної інформації розпорядників інформації.

Відповідно до ч.ч.1-2 ст.13 Закону розпорядниками інформації для цілей цього Закону визнаються:

1) суб'єкти владних повноважень - органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, органи влади Автономної Республіки Крим, інші суб'єкти, що здійснюють владні управлінські функції відповідно до законодавства та рішення яких є обов'язковими для виконання;

2) юридичні особи, що фінансуються з державного, місцевих бюджетів, бюджету Автономної Республіки Крим, - стосовно інформації щодо використання бюджетних коштів;

3) особи, якщо вони виконують делеговані повноваження суб'єктів владних повноважень згідно із законом чи договором, включаючи надання освітніх, оздоровчих, соціальних або інших державних послуг, - стосовно інформації, пов'язаної з виконанням їхніх обов'язків;

4) суб'єкти господарювання, які займають домінуюче становище на ринку або наділені спеціальними чи виключними правами, або є природними монополіями, - стосовно інформації щодо умов постачання товарів, послуг та цін на них.

За змістом наведених статей можна виділити такі ознаки публічної інформації:

1) готовий продукт інформації, який отриманий або створений лише в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством;

2) заздалегідь відображена або задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація;

3) така інформація знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень або інших розпорядників публічної інформації;

4) інформація не може бути публічною, якщо створена суб'єктом владних повноважень не під час виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків;

5) інформація не може бути публічною, якщо створена не суб'єктом владних повноважень.

Отже, визначальним для публічної інформації є те, щоб вона була заздалегідь готовим, зафіксованим продуктом, отриманим або створеним суб'єктом владних повноважень у процесі виконання своїх обов'язків.

Одним із способів доступу до інформації відповідно до п.2 ч.2 ст.5 Закону №2939-VI є надання її за відповідними запитами.

Згідно з ч.1 ст.19 Закону №2939-VI запит на інформацію - це прохання особи до розпорядника інформації надати публічну інформацію, що знаходиться у його володінні.

П.6 ч.1 ст.14 Закону №2939-VI встановлено, що розпорядники інформації зобов'язані надавати та оприлюднювати достовірну, точну та повну інформацію, а також у разі потреби перевіряти правильність та об'єктивність наданої інформації і оновлювати оприлюднену інформацію.

Ч.1 ст.3 Закону №2939-VI визначені гарантії забезпечення права на публічну інформацію, зокрема: обов'язок розпорядників інформації надавати інформацію, крім випадків, передбачених законом.

Відповідно до ч.ч.1, 4 ст.20 Закону №2939-VI розпорядник інформації має надати відповідь на запит на інформацію не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту, а у разі якщо запит стосується надання великого обсягу інформації або потребує пошуку інформації серед значної кількості даних, розпорядник інформації може продовжити строк розгляду запиту до 20 робочих днів з обґрунтуванням такого продовження. Про продовження строку розпорядник інформації повідомляє запитувача в письмовій формі не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту.

Закон № 2939-VI передбачає, що публічна інформація є відкритою, крім випадків, установлених законом. Водночас, вказаним Законом визначено випадки обмеження доступу до інформації.

Так, статтею 6 Закону №2939-VІ передбачено, що інформацією з обмеженим доступом є: конфіденційна інформація; таємна інформація; службова інформація.

Обмеження доступу до інформації здійснюється відповідно до закону при дотриманні сукупності таких вимог:

1) виключно в інтересах національної безпеки, територіальної цілісності або громадського порядку з метою запобігання заворушенням чи кримінальним правопорушенням, для охорони здоров'я населення, для захисту репутації або прав інших людей, для запобігання розголошенню інформації, одержаної конфіденційно, або для підтримання авторитету і неупередженості правосуддя;

2) розголошення інформації може завдати істотної шкоди цим інтересам;

3) шкода від оприлюднення такої інформації переважає суспільний інтерес в її отриманні.

Інформація з обмеженим доступом має надаватися розпорядником інформації, якщо він правомірно оприлюднив її раніше.

Інформація з обмеженим доступом має надаватися розпорядником інформації, якщо немає законних підстав для обмеження у доступі до такої інформації, які існували раніше.

Обмеженню доступу підлягає інформація, а не документ. Якщо документ містить інформацію з обмеженим доступом, для ознайомлення надається інформація, доступ до якої необмежений.

Статтями 7, 8, 9 Закону №2939-VІ визначено, що конфіденційна інформація - інформація, доступ до якої обмежено фізичною або юридичною особою, крім суб'єктів владних повноважень, та яка може поширюватися у визначеному ними порядку за їхнім бажанням відповідно до передбачених ними умов. Не може бути віднесена до конфіденційної інформація, зазначена в частині першій і другій статті 13 цього Закону. Розпорядники інформації, визначені частиною першою статті 13 цього Закону, які володіють конфіденційною інформацією, можуть поширювати її лише за згодою осіб, які обмежили доступ до інформації, а за відсутності такої згоди - лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини.

Таємна інформація - інформація, доступ до якої обмежується відповідно до частини другої статті 6 цього Закону, розголошення якої може завдати шкоди особі, суспільству і державі. Таємною визнається інформація, яка містить державну, професійну, банківську, розвідувальну таємницю, таємницю досудового розслідування та іншу передбачену законом таємницю. Порядок доступу до таємної інформації регулюється цим Законом та спеціальними законами.

Відповідно до вимог частини другої статті 6 цього Закону до службової може належати така інформація:

1) що міститься в документах суб'єктів владних повноважень, які становлять внутрівідомчу службову кореспонденцію, доповідні записки, рекомендації, якщо вони пов'язані з розробкою напряму діяльності установи або здійсненням контрольних, наглядових функцій органами державної влади, процесом прийняття рішень і передують публічному обговоренню та/або прийняттю рішень;

2) зібрана в процесі оперативно-розшукової, контррозвідувальної діяльності, у сфері оборони країни, яку не віднесено до державної таємниці.

Документам, що містять інформацію, яка становить службову інформацію, присвоюється гриф "для службового користування". Доступ до таких документів надається відповідно до частини другої статті 6 цього Закону.

Перелік відомостей, що становлять службову інформацію, який складається органами державної влади, органами місцевого самоврядування, іншими суб'єктами владних повноважень, у тому числі на виконання делегованих повноважень, не може бути обмеженим у доступі.

Частиною 1 ст.22 Закону №2939-VI визначено, що розпорядник інформації має право відмовити в задоволенні запиту в таких випадках:

1) розпорядник інформації не володіє і не зобов'язаний відповідно до його компетенції, передбаченої законодавством, володіти інформацією, щодо якої зроблено запит;

2) інформація, що запитується, належить до категорії (інформації з обмеженим доступом відповідно до частини другої статті 6 цього Закону;

3) особа, яка подала запит на інформацію, не оплатила передбачені статтею 21 цього Закону фактичні витрати, пов'язані з копіюванням або друком;

4) не дотримано вимог до запиту на інформацію, передбачених частиною п'ятою статті 19 цього Закону.

Відповідно до ч.2 ст.22 Закону №2939-VI відповідь розпорядника інформації про те, що інформація може бути одержана запитувачем із загальнодоступних джерел, або відповідь не по суті запиту вважається неправомірною відмовою в наданні інформації.

Пунктом 3 ч.4 статті 22 Закону №2939-VI передбачено, що відмова у задоволенні запиту на інформацію повинна бути мотивованою.

З аналізу наведених норм вбачається, що у відмові розпорядник інформації зобов'язаний обґрунтувати наявність підстав обмеження у доступі до інформації.

Як установлено судом, інформаційним запитом від 03.10.2025 позивач звернулась до відповідача, в якому просила надати точну, повну та достовірну інформацію щодо періоду надання субсидії ОСОБА_1 , ОСОБА_2 на комунальну послугу з газопостачання по вищевказаним особовим рахункам та надати копії довідок ПАТ «Уманьгаз» та ПрАТ «Уманьгаз», які було видано у відділ субсидій.

На вказане звернення, відповідач листом від 08.10.2025 №2300-0308-8/78700 повідомив, що Пенсійним фондом України нарахування житлових субсидій здійснюється із січня 2023 року. До 01.01.2023 розрахунки суми субсидії та формування виплатних документів проводилися структурними підрозділами з питань соціального захисту населення.

Згідно з мігрованою базою даних структурним підрозділом соціального захисту населення позивачу призначено житлову субсидію з урахуванням послуги постачання та розподілу природного газу за періоди: з 01.05.2021 по 30.09.2021, з 01.10.2021 по 30.04.2022, з 01.05.2022 по 30.09.2022, з 01.10.2022 по 30.04.2023.

В призначенні житлової субсидії на неопалювальний сезон з 01.05.2023 відмовлено, оскільки сукупна заборгованість по послугах ЖКП становила 22445,68 грн, а саме: по послузі з розподілу природного газу 17066,75 грн, по послузі з централізованого водопостачання 4671,39 грн, по послузі з поводження з побутовими відходами 707,54 грн.

Позивач подала заяву для призначення житлової субсидії на оплату житлово - комунальних послуг на опалювальний сезон 30.11.2023. За результатом звернення прийнято рішення про відмову в призначенні житлової субсидії, оскільки позивач має у власності більше ніж одне житлове приміщення, про що зазначено в декларації.

Отже, відповідач надав позивачу запитувану нею інформацію що періоду отримання субсидії.

Відтак, у вказані частині, відповідач дотримався вимог вищевказаних норм чинного законодавства щодо надання інформації на запит.

Стосовно виконання запиту в частині надання копій довідок ПАТ «Уманьгаз» та ПрАТ «Уманьгаз», які було видано у відділ субсидій, суд зазначає таке.

Питання щодо надання субсидій врегульовано Положенням про порядок призначення житлових субсидій, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року №848 (далі - Положення №848).

Відповідно до вимог п.50 Положення №848 для призначення житлових субсидій на запит уповноважених органів у п'ятиденний строк з дня його отримання обов'язково подаються відомості, зокрема, про надання комунальних послуг - виконавцями комунальних послуг; надання житлової послуги - управителями; витрати на управління багатоквартирним будинком - об'єднаннями, у яких зазначається:

- розмір цін і тарифів на житлово-комунальні послуги і платежів за такі послуги;

- розмір внесків/платежів об'єднанню на оплату витрат на управління багатоквартирним будинком та комунальні послуги в такому будинку.

У разі коли виконавці комунальних послуг, управителі, об'єднання не подали на запит уповноважених органів у п'ятиденний строк з дня його отримання відомості, зазначені в абзацах десятому - дванадцятому цього пункту, уповноважений орган для прийняття об'єктивного рішення щодо призначення, непризначення або відмови в призначенні житлової субсидії інформує заявника в порядку, встановленому пунктами 61 і 62 цього Положення, про те, що протягом 14 робочих днів з дати його інформування він повинен подати такі відомості (зокрема чеки або квитанції, що підтверджують проведення особою платежів за житлово-комунальні послуги) до уповноваженого органу самостійно.

На підставі п.п.52, 60 Положення №848 відомості, зазначені в абзацах восьмому - дванадцятому пункту 50 цього Положення, уповноважені органи можуть отримувати також від організацій, що здійснюють нарахування плати за житлово-комунальні послуги, внесків/платежів об'єднанню на оплату витрат на управління багатоквартирним будинком за договорами з управителями або об'єднаннями, виконавцями комунальних послуг, інформаційно-обчислювальних центрів, розрахункових центрів, центрів нарахування плати за житлово-комунальні послуги, центрів муніципальних систем управління тощо.

Уповноваженим органом протягом 10 календарних днів з дня подання зазначених документів та отримання інформації відповідно до пункту 50 цього Положення приймається рішення про: призначення житлової субсидії; непризначення житлової субсидії (у разі, коли за результатами розрахунку житлової субсидії її розмір має нульове або від'ємне значення); відмову в призначенні житлової субсидії.

Уповноважений орган не призначає (не розраховує) житлову субсидію на житлово-комунальні послуги, що надаються управителями, об'єднаннями, виконавцями комунальних послуг, які не подали відомостей про надання житлово-комунальних послуг та управління багатоквартирним будинком, зокрема щодо: розміру цін і тарифів на житлово-комунальні послуги і платежів за такі послуги; розміру внесків/платежів об'єднанню на оплату витрат на управління багатоквартирним будинком та комунальні послуги в такому будинку.

У разі неподання управителями, об'єднаннями, виконавцями комунальних послуг відомостей про надання житлово-комунальних послуг та управління багатоквартирним будинком, зокрема, зазначених в абзацах сьомому та восьмому цього пункту, уповноважений орган може призначити (розрахувати) житлову субсидію за умови самостійного подання особою протягом 14 робочих днів з дати її інформування уповноваженим органом відомостей, визначених абзацами десятим - дванадцятим пункту 50 цього Положення.

З аналізу наведених норм вбачається, що інформація, необхідна для призначення субсидії отримується уповноваженим органом, зокрема, від надавачів комунальних послуг у порядку електронної взаємодії або у разі ненадання такої інформації - безпосередньо у особи, яка має намір отримати субсидію.

У зв'язку з викладеним, суд погоджується з доводами відповідача про відсутність у його розпорядженні довідок ПАТ «Уманьгаз» та ПрАТ «Уманьгаз».

В той же час, суд зазначає, що відповідно до ч.3 ст.22 Закону №2939-VI розпорядник інформації, який не володіє запитуваною інформацією, але якому за статусом або характером діяльності відомо або має бути відомо, хто нею володіє, зобов'язаний направити цей запит належному розпоряднику з одночасним повідомленням про це запитувача. У такому разі відлік строку розгляду запиту на інформацію починається з дня отримання запиту належним розпорядником.

Оскільки Головному управлінню Пенсійного фонду України в Черкаській області, як уповноваженому органу на призначення субсидії, за характером діяльності відомо, хто володіє запитуваною позивачем інформацією (довідки ПАТ «Уманьгаз» та ПрАТ «Уманьгаз»), суд дійшов висновку, що відповідачем в порушення ч.3 ст.22 Закону №2939-VI допущено бездіяльність щодо направлення запиту належному розпоряднику з одночасним повідомленням про це запитувача.

Виходячи з викладеного, суд вважає, що вищевказана бездіяльність відповідача є порушенням права на отримання повної інформації на запит позивача.

Тому для повного відновлення порушеного права позивача суд дійшов висновку про наявність підстав для зобов'язання відповідача направити інформаційний запит позивача від 03.10.2025 в частині надання копій довідок ПАТ «Уманьгаз» та ПрАТ «Уманьгаз» належному розпоряднику з одночасним повідомленням про це позивача.

Отже, позовні вимоги підлягають задоволенню частково.

Оскільки позивач звільнений від сплати судового збору і не надав доказів понесених судових витрат, відсутні підстави для їх розподілу.

Керуючись ст.ст. 6, 14, 242-245, 255, 295 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

1. Позов ОСОБА_1 задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області щодо направлення інформаційного запиту ОСОБА_1 від 03.10.2025 в частині надання копій довідок ПАТ «Уманьгаз» та ПрАТ «Уманьгаз» належному розпоряднику з одночасним повідомленням про це запитувача.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Черкаській області (18000, м. Черкаси, вул. Смілянська, 23, код ЄДРПОУ 21366538) направити інформаційний запит ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) від 03.10.2025 в частині надання копій довідок ПАТ «Уманьгаз» та ПрАТ «Уманьгаз» належному розпоряднику з одночасним повідомленням про це запитувача.

У задоволенні іншої частини позовних вимог відмовити.

2. Судові витрати розподілу не підлягають.

3. Копію рішення направити сторонам.

4. Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. Апеляційна скарга може бути подана до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного його тексту.

Суддя Олексій РІДЗЕЛЬ