Харківський окружний адміністративний суд
61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
18 листопада 2025 р. №520/22002/25
Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Бідонько А.В., розглянувши в місті Харкові в приміщенні Харківського окружного адміністративного суду у порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Національної поліції України (вул. Богомольця Академіка, буд. 10, м. Київ, 01024, код ЄДРПОУ 40108578) про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії, -
До Харківського окружного адміністративного суду звернувся позивач, ОСОБА_1 , з адміністративним позовом, в якому просить суд:
1. Визнати протиправною бездіяльність Комісії Національної поліції України з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій, учасниками війни поліцейських, державних службовців та інших працівників Національної поліції України, яка полягає у ненаданні позивачу статусу учасника бойових дій.
2. Зобов'язати Національну поліцію України (код ЄРДПОУ - 40108578) надати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , статус учасника бойових дій.
В обґрунтування позовної заяви позивачем зазначено, що позивач в період з 24.02.2022 по 31.12.2022 проходив службу в органах Національної поліції, на території Харківської області, яка частково була тимчасово окупована збройними силами рф та була зоною активних бойових дій, виконував покладені на нього завдання із забезпечення безпеки населення, забезпечення відсічі збройної агресії рф.
Вважає, що отримання позивачем додаткової винагороди відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №168 від 28.02.2022 у розмірі більше 30000грн. свідчить про те, що позивач приймав безпосередню участь у бойових діях, забезпечував здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії, перебуваючи безпосередньо в районах у період здійснення зазначених заходів.
Крім того вважає, що безпосередня участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України підтверджується витягами з журналів залучення поліцейських до виконання завдань правового режими воєнного стану, участі у забезпечені Національної безпеки на території Харківської області та виконання завдань територіальної оборони управління патрульної поліції в Харківській області Департаменту патрульної поліції. У вказаних журналах зазначено, що позивач неодноразово у березні-вересні 2022 року залучався до охорони громадського порядку на території міста Харкова.
З урахуванням наведеного просить суд визнати протиправною бездіяльність Комісії Національної поліції України з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій, учасниками війни поліцейських, державних службовців та інших працівників Національної поліції України, яка полягає у ненаданні позивачу статусу учасника бойових дій.
Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 25.08.2025 відкрито спрощене провадження в порядку, передбаченому статтею 262 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідач, Національна поліція України подала до суду відзив на позовну заяву, в якому зазначив, що відповідач у спірних правовідносинах діяв згідно з чинним законодавством. Зазначає, що жодних документів, які б підтверджували саме факт участі Позивача у бойових діях не було долучено до позовної заяви, що виключає взагалі їх наявність та відповідно спростовує факт участі Позивача в бойових діях.
Також зауважував, що докази виплати Позивачу збільшеної додаткової винагороди з огляду на положення Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», Порядку № 413 та Положення про комісію № 405, яким безпосередньо врегульовано підстави для надання статусу УБД - не відноситься до документів, які є підставою для надання відповідного статусу.
Суд зазначає, що відповідно до положень ст.257 КАС України за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності. За правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
Відповідно до ч.5 ст.262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Отже, враховуючи вищевикладене, дана справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними в матеріалах справи доказами.
Судом встановлено, що в період з 07 листопада 2015 року по теперішній час ОСОБА_1 проходить службу в Національній поліції України. В період з 12 лютого 2019 року по теперішній час ОСОБА_1 проходить службу на посаді командира взводу №1 роти №3 управління патрульної поліції в Харківській області Департаменту патрульної поліції.
Позивач звернувся із заяву до Комісії Національної поліції України з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій, учасниками війни поліцейських, державних службовців та інших працівників Національної поліції України про надання йому статусу учасника бойових дій.
До заяви було долучено послужний список, дані про отримане грошове забезпечення, витяги з журналів залучення поліцейських до виконання завдань правового режими воєнного стану, участі у забезпечені Національної безпеки на території Харківської області та виконання завдань територіальної оборони управління патрульної поліції в Харківській області Департаменту патрульної поліції та інші документи.
За результатами опрацювання заяви та згідно з протоколом засідання комісії Національної поліції України з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій, учасниками війни поліцейських, державних службовців та інших працівників Національної поліції України від 09.09.2025 № 9 (витяг з протоколу додається до відзиву), Комісія УБД НПУ заслухавши інформацію щодо винесення на розгляд комісії матеріалів щодо надання статусу УБД стосовно ОСОБА_1 ухвалила ураховуючи вимоги пункту 19 частини першої статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», підпункту 2 пункту 24 Порядку № 413 та абзаців другого та третього пункту 4 розділу ІІ Положення про комісію № 405, у зв'язку з відсутністю необхідних документів, а саме довідки форма якої встановлена додатком 6 Порядку № 413 відповідно до підпункту 4 пункту 4 Порядку № 413 відмовити старшому лейтенанту поліції ОСОБА_1 в наданні статусу учасника бойових дій.
Відповідне рішення Комісії УБД НПУ від 09.09.2025 № 9/IV/2/XXVIII/1 про відмову в наданні ОСОБА_1 статусу учасника бойових дій направлено до ДПП НПУ супровідним листом ДКЗ НПУ від 16.09.2025 № 138000-2025 для подальшої реалізації.
Не погоджуючись з бездіяльністю Комісії, яка полягає у ненаданні позивачу статусу учасника бойових дій, позивач звернувся із зазначеним позовом.
Надаючи оцінку заявленим позовним вимогам та запереченням проти них, суд зазначає наступне.
Відповідно до частини другої ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
За приписами статті 5 Закону України від 22.10.1993 №3551-ХІІ «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (далі - Закон №3551-ХІІ) учасниками бойових дій є особи, які брали участь у виконанні бойових завдань по захисту Батьківщини у складі військових підрозділів, з'єднань, об'єднань всіх видів і родів військ Збройних Сил діючої армії (флоту), у партизанських загонах і підпіллі та інших формуваннях як у воєнний, так і у мирний час.
Пунктом 19 частини першої статті 6 Закону №3551-ХІІ установлено, що учасниками бойових дій визнаються: військовослужбовці (резервісти, військовозобов'язані, добровольці Сил територіальної оборони) Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, військовослужбовці військових прокуратур, особи рядового та начальницького складу підрозділів оперативного забезпечення зон проведення антитерористичної операції центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, державну політику у сфері державної митної справи, поліцейські, особи рядового, начальницького складу, військовослужбовці Міністерства внутрішніх справ України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Державної пенітенціарної служби України, особи, які входили до складу добровольчого формування територіальної громади, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів, у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України.
Процедура надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, та категорії таких осіб визначена Порядком надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №413 від 20.08.2014 (далі Порядок №413).
Відповідно до пп 1, 2 п. 24 Порядку №413 Комісія або міжвідомча комісія відмовляє заявнику в наданні статусу учасника бойових дій у разі:
1) відсутності правових підстав для надання статусу учасника бойових дій;
2) відсутності необхідних документів, визначених пунктом 4 цього Порядку.
Згідно з п. 1 розділу ІІ Положення "Про комісію Національної поліції України з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій, учасниками війни поліцейських, державних службовців та інших працівників Національної поліції України", затвердженого Наказом Міністерства внутрішніх справ України №405 від 23.05.2016 (зареєстровано в Мін'юсті України за № 857/28987 14.06.2016) (далі - Положення № 405).
Відповідно до п.1 Розділу І Положення № 405 основними завданнями Комісії є вивчення документів та прийняття рішення щодо надання та позбавлення статусу учасника бойових дій поліцейських, державних службовців та інших працівників Національної поліції України, розгляд питань, пов'язаних з установленням статусу учасника війни відповідно до пунктів 2, 13 статті 9 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».
Відповідно до п.2 Розділу І Положення № 405 з метою забезпечення виконання покладених на неї завдань Комісія має право:
1) вивчати довідки, документи та інші докази, надіслані керівниками структурних підрозділів центрального органу управління поліції, територіальних (міжрегіональних) органів поліції, підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління Національної поліції України (далі - відповідні керівники);
2) вивчати довідки, документи та інші докази, подані особисто;
3) у разі потреби заслуховувати пояснення осіб, зазначених у пункті 1 розділу І цього Положення, свідків, представників органів державної влади, громадських організацій, рад ветеранів;
4) подавати на розгляд міжвідомчою комісією з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій та виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) або інвалідності волонтера і деяких інших категорій осіб відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», яка утворюється Мінветеранів (далі - міжвідомча комісія), документи із спірних питань, що потребують міжвідомчого врегулювання;
5) брати до уваги докази, пропозиції та рекомендації районних (міських) комісій, комісій територіальних (міжрегіональних) органів поліції під час вивчення матеріалів щодо надання статусу учасника війни іншим працівникам Національної поліції України;
6) приймати рішення про надання статусу учасника бойових дій;
7) приймати рішення про надання статусу учасника війни;
8) повертати для подальшого доопрацювання відповідним керівникам документи;
9) приймати рішення про відмову в наданні статусу учасника бойових дій;
10) приймати рішення про відмову в наданні статусу учасника війни;
11) приймати рішення про позбавлення статусу учасника бойових дій;
12) приймати рішення про позбавлення статусу учасника війни;
13) повторно розглядати за рішенням Голови Національної поліції України (особи, яка виконує його обов'язки) питання про надання статусу учасника бойових дій особам, яким було відмовлено в наданні такого статусу раніше.
Згідно з п. 4 Розділу І Порядку №405 комісія відмовляє в наданні статусу учасника бойових дій, учасника війни у разі:
- відсутності правових підстав для надання статусу учасника бойових дій, учасника війни;
- відсутності документів, що містять достатні підтвердні докази і є підставою для надання статусу учасника бойових дій, учасника війни;
- надання недостовірних даних про осіб, зазначених у пункті 1 розділу І цього Положення;
- виявлення факту подання недостовірної інформації про участь в антитерористичній операції чи здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, у забезпеченні їх проведення, у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України або виконання завдань із розмінування, що має оперативний характер;
- наявності обвинувального вироку суду, який набрав законної сили, за вчинення особою умисного тяжкого або особливо тяжкого злочину в період участі в антитерористичній операції чи здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України або виконання завдань із розмінування, що має оперативний характер.
Тобто, відповідно до пп. пп. 6, 9 п. 2 розділу ІІ Положення № 405, з метою забезпечення виконання покладених на неї завдань Комісія має право, зокрема, приймати рішення про надання статусу учасника бойових дій; приймати рішення про відмову в наданні статусу учасника бойових дій.
Згідно з п. 4 розділу II Положення № 405, Комісія відмовляє в наданні статусу учасника бойових дій, учасника війни, зокрема у разі відсутності документів, що містять достатні підтвердні докази і є підставою для надання статусу учасника бойових дій, учасника війни.
Відповідно до п. 1 розділу ІІІ Положення № 405 статус учасника бойових дій надається поліцейським у разі залучення їх до проведення антитерористичної операції чи здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях на строк не менше ніж 30 календарних днів, у тому числі за сукупністю днів перебування в районах її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах та в період здійснення зазначених заходів, у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України.
Поліцейським, які брали участь у виконанні бойових (службових) завдань в умовах безпосереднього зіткнення та вогневого контакту з противником, у проведенні розвідувальних заходів, що підтверджено оперативним штабом з управління антитерористичною операцією чи Об'єднаним оперативним штабом Збройних Сил України (об'єднаним командним пунктом об'єднаних сил), а також які отримали поранення, контузії, каліцтва, що унеможливило подальше виконання ними відповідних завдань (крім випадків необережного поводження зі зброєю та ухилення від служби шляхом самокалічення або симуляції хвороби), статус учасника бойових дій надається незалежно від кількості днів залучення їх до проведення антитерористичної операції чи здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, забезпеченні їх здійснення, заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України.
Відповідно до абз. 9 п. 2 розділу ІІІ Положення № 405 Комісія приймає рішення про надання статусу учасника бойових дій на підставі. зокрема, таких документів:
- для поліцейських, які брали участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України,- не менш як один з таких документів - витяги з наказів органу поліції про відрядження (залучення) поліцейського до районів ведення бойових дій (у яких зазначені номер та дата бойового розпорядження військового командування), витягів із журналів бойових дій (оперативних завдань, ведення оперативної обстановки), витягів із вахтових журналів, витягів із польотних листів, матеріалів спеціальних (службових) розслідувань за фактами отримання поранень, контузій, каліцтв. До документів, які надсилаються на розгляд Комісії, можуть додаватися інші документи - витяги (копії) з наказів органу поліції про залучення до виконання бойових розпоряджень (із поіменним списком поліцейських), витяги (копії) з наказів про виконання бойового (спеціального) завдання зведеним підрозділом Національної поліції України (з поіменним списком поліцейських), посвідчення про відрядження, витяги з бойових донесень (листи, рапорти, доповідні записки, довідки про виконання бойових завдань) із резолюцією уповноваженої посадової особи поліції, відрядженої до органів військового управління, зареєстрованих в органі (підрозділі) поліції, стройова чи доповідна записки, рапорти, розрахунки, книга нарядів чи інші документи, що підтверджують безпосередню участь поліцейських у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, що містять докази та підтверджують факт виконання поліцейськими бойових (службових) завдань.
При цьому, наведений у п. 2 цього розділу Положення № 405 перелік документів, на підставі яких Комісія приймає рішення про надання статусу учасника бойових дій, повністю кореспондується з положеннями п. 4 Порядку №413.
Судом встановлено, що після надходження заяви с Комісія, з метою приведення наданих документів у відповідність до вимог передбачених підпунктом 4 пункту 4 Порядку № 413 та абзацу дев'ятого пункту 2 розділу ІІІ Положення про комісію № 405 матеріали щодо надання статусу УБД ОСОБА_1 листом ДКЗ НПУ від 03.02.2025 № 16822-202 документи направлено на доопрацювання до ДПП НПУ, як до міжрегіонального територіального органу в підрозділі якого Позивач проходив службу.
На виконання резолюції керівництва НПУ до заяви Позивача, ДПП НПУ листом від 27.01.2025 № 1250-2025 повідомило, що відповідно до даних ДПП НПУ відсутні підстави для формування довідки за формою згідно з додатком 6 Порядку № 413 про безпосередню участь ОСОБА_1 у відповідних заходах.
Крім того, ГУНП в Харківській області, також на виконання резолюції керівництва НПУ до заяви Позивача, листом від 27.01.2025 № 455вс/119/01/12-202, повідомило ДКЗ НПУ про те, що станом на 25.01.2025 управлінням організаційно-аналітичного забезпечення та оперативного реагування ГУНП в Харківській області проводиться перевірка наказів ГУНП в Харківській області щодо підтвердження перебування ОСОБА_1 в зоні ведення бойових дій.
За результатами доопрацювання матеріалів щодо надання Позивачу статусу УБД, ДПП НПУ до ДКЗ НПУ направлено лист від 02.09.2025 № 22014-2025, яким повідомлено, що в матеріалах наданих адвокатом Сагайдаком Е. С., який діє в інтересах ОСОБА_1 , до заяви про надання статусу УБД останньому та відповідно до даних наявних в ДПП НПУ правові підстави для формування Позивачу довідки за формою згідно з додатком 6 Порядку № 413 про безпосередню участь особи у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України - відсутні.
Крім цього, у вказаному листі ДПП НПУ зазначило, що від ГУНП в Харківській області отримано лист від 31.05.2025 № 36505-2025, у якому вказано, що в ГУНП в Харківській області також відсутні документи, які підтверджують безпосередню участь ОСОБА_1 у заходах передбачених Порядком № 413.
Таким чином в ході розгляду вказаних матеріалів Комісією УБД НПУ встановлено, що документи визначені положеннями абзацу дев'ятого пункту 2 розділу ІІІ Положення про комісію № 405, які є підставою для прийняття рішення Комісією УБД НПУ про надання статусу учасника бойових дій щодо ОСОБА_1 відсутні.
У зв'язку з чим, згідно з протоколом засідання комісії Національної поліції України з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій, учасниками війни поліцейських, державних службовців та інших працівників Національної поліції України від 09.09.2025 № 9, Комісія УБД НПУ відмовлено ОСОБА_1 в наданні статусу учасника бойових дій.
Отже, позивачу відмовлено у наданні статусу учасника бойових дій у зв'язку з відсутністю документів, що містять достатні підтвердні докази і є підставою для надання статусу учасника бойових дій, зокрема: документів, передбачених абзацом дев'ятим пункту 2 розділу ІІІ Положення про комісію № 405 та відповідно відсутністю правових підстав для надання статусу учасника бойових дій.
Суд зазначає, що надані позивачем документи не містять достатніх доказів про безпосередню його участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, а тому у Комісії відсутні правові підстави для надання позивачу статусу учасника бойових дій, про що, з посиланням на відповідні положення законодавства та підзаконних актів, які врегульовують порядок та підстави надання такого статусу, зазначено безпосередньо в протоколі від 09.09.2025 № 9.
Обґрунтовуючи позовні вимоги позивач зазначає, що його участь у здійсненні заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримуванні агресії підтверджується нарахуванням ОСОБА_1 додаткової винагороди, яка передбачена постановою КМУ № 168 від 28.02.2022р. «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану», а також витягами з журналів залучення поліцейських до виконання завдань правового режиму воєнного стану, участі в забезпеченні національної безпеки на території Харківської області та виконання завдань територіальної оборони управлінням патрульної поліції в Харківській області Департаменту патрульної поліції.
Перевіряючи обґрунтованість вказаних доводів, суд зазначає наступне.
Так, враховуючи положення статті 6 Закону № 3551-XII та пунктів 4, 5 Порядку № 413, визначальною підставою для надання статусу учасника бойових дій є не формальне подання повного пакета документів, а підтвердження факту безпосередньої участі особи в бойових діях або заходах із забезпечення оборони України. Документи виступають лише засобом доведення цієї участі, а не самостійною умовою для визнання такого статусу.
Відтак, формальний підхід до розгляду поданих матеріалів, без врахування їх реального змісту та обставин, що свідчать про виконання особою завдань у зоні бойових дій, є неправомірним і суперечить меті правового регулювання законодавства у сфері захисту прав ветеранів війни.
Аналогічна правова позиція викладена в постанові Верховного Суду від 03.06.2025 у справі № 620/11392/24.
Застосовуючи вказану правову позицію, слід наголосити, що в даній справі Комісія УБД НПУ виходила саме з непідтвердження факту безпосередньої участі позивача в бойових діях, а не формальних недоліків поданих документів, виконала покладену на неї функцію з підтвердження цього факту.
Щодо доводів позивача, що відповідно до даних про отриману заробітну плату він у відповідному періоді отримав додаткову винагороду відповідно до постанови КМУ № 168, що свідчить про те, що позивач приймав безпосередню участь у бойових діях, забезпечував здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії, перебуваючи безпосередньо в районах у період здійснення зазначених заходів, суд зазначає, що докази виплати позивачу збільшеної додаткової винагороди відповідно до КМУ №168 з огляду на положення Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», Порядку № 413 та Положення про комісію № 405, яким безпосередньо врегульовано підстави для надання статусу УБД не відноситься до документів, які є підставою для надання відповідного статусу.
Також суд вважає необґрунтованим і посилання на витяги із журналів залучення поліцейських до виконання завдань правового режиму воєнного стану, участі у забезпеченні Національної безпеки на території Харківської області та виконання завдань територіальної оборони управління патрульної поліції в Харківської області Департаменту патрульної поліції, оскільки вони не відносяться до переліку витягів з журналів визначеного абзацом дев'ятим пункту 2 розділу ІІІ Положення про комісію № 405, а відтак останні не можуть слугувати підставою для надання статусу, оскільки не підтверджують факту участі позивача саме у бойових діях.
З вищенаведеного вбачається, що позивачем ані до заяви про надання статусу учасника бойових дій, ані до позовної заяви не надано документів передбачених нормативно-правовими актами які визначають порядок та підстави надання статусу УБД , що виключає можливість надання останньому такого статусу.
Таким чином, відмовляючи у наданні статусу учасника бойових дій у зв'язку з відсутністю документів передбачених абзацом дев'ятим пункту 2 розділу ІІІ Положення про комісію № 405, Підпунктом 4 пункту 4 Порядку № 413 відповідач діяв на підставі та в межах повноважень, а тому підстави для задоволення позовних вимог відмовити.
Відповідно до ч. 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Частиною 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Зважаючи на встановлені у справі обставини, з огляду на приписи норм чинного законодавства, які регулюють спірні правовідносини, суд дійшов висновку про відмову в задоволенні адміністративного позову.
Керуючись статтями 14, 243-246, 291, 293, 295-296 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Національної поліції України (вул. Богомольця Академіка, буд. 10, м. Київ, 01024, код ЄДРПОУ 40108578) про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії - залишити без задоволення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя Бідонько А.В.