Рішення від 17.11.2025 по справі 440/12424/25

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

. 17 листопада 2025 року м. ПолтаваСправа № 440/12424/25

Полтавський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Чеснокової А.О., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Державної казначейської служби України у Полтавській області про визнання дій та бездіяльності протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління Державної казначейської служби України у Полтавській області, в якій просить суд:

визнати бездіяльність Головного управління Державної казначейської служби України у Полтавській області протиправною щодо неподання протягом 10 днів з дня надходження виконавчих документів Міністерству Фінансів України пропозиції щодо необхідності внесення змін до закону про Державний бюджет України;

зобов'язати Головне управління Державної казначейської служби України у Полтавській області здійснити безспірне списання коштів з рахунків Головного управління Державної казначейської служби України у Полтавській області на користь стягувача ОСОБА_1 у розмірі 251 337, 27 (двісті п'ятдесят одна тисяча триста тридцять сім гривень двадцять сім копійок) на виконання рішення Полтавського окружного адміністративного суду по справі № 440/1940/23 від 31.03.2023р.

Позовні вимоги обґрунтовував тим, що позивач звернувся до позивача з вимогою щодо списання коштів з ГУ ПФУ в Полтавській області на його користь на виконання рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 31.03.2023 у справі № 440/1940/23. Однак на його звернення, відповідач повідомив, що боржник не має відкритих рахунків, що унеможливлює безспірне списання коштів. Відповідно таку бездіяльність відповідача, позивач вважає протиправною.

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 15.09.2025 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі. Розгляд справи постановлено здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін.

06.10.2025 до суду надійшов відзив на позовну заяву, в якому представника відповідача заперечує проти позовних вимог, просить у їх задоволенні відмовити. Вказує на те, що при опрацюванні поданих позивачем документів Головне управління Казначейства провело правову експертизу документів, прийняло їх, зареєструвало їх, провело переписку з боржником та внесло їх до КПКВК 3504040 «Забезпечення виконання рішень суду, що гарантовані державою» для їх подальшого виконання Державною казначейською службою України, таким чином вчинивши всі дії, які покладено на Головне управління Казначейства діючим законодавством, яке регулює дані правовідносини. Відтак, не вбачає у діях управління протиправної бездіяльності, оскільки останнім були вчинені дії щодо виконання рішення суду.

Справу за вказаним позовом розглянуто судом за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) відповідно до статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України.

Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось на підставі частини четвертої статті 229 вказаного Кодексу.

Дослідивши письмові докази і письмові пояснення сторін, викладені у заявах по суті справи, суд встановив такі обставини.

Рішенням Полтавського окружного адміністративного суду від 31 березня 2023 року по справі № 440/1940/23 задоволено позовні вимоги ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, а саме: зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з 1 грудня 2019 року на підставі оновленої довідки Державної установи Територіальне медичне об'єднання МВС України по Полтавській області про розмір грошового забезпечення для обчислення пенсії станом на листопад 2019 року від 20 січня 2023 року №33/37-4/3001 з урахуванням проведених виплат.

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 17.04.2025 у справі № 440/1940/23 змінено спосіб та порядок виконання рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 31 березня 2023 року у справі № 440/1940/23 шляхом стягнення з Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області на користь ОСОБА_1 на виконання рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 31 березня 2023 року у справі № 440/1940/23 грошових коштів у розмірі 251 337, 27 (двісті п'ятдесят одна тисяча триста тридцять сім гривень двадцять сім копійок).

Листом від 25.07.2025 року позивач звернувся до Головного управління Державної казначейської служби України у Полтавській області (надалі - Відповідач) з метою стягнення Відповідачем за рахунок бюджетних асигнувань з Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області на користь ОСОБА_1 грошові кошти у розмірі 251 337, 27 (двісті п'ятдесят одна тисяча триста тридцять сім гривень двадцять сім копійок) на виконання рішення Полтавського окружного адміністративного суду по справі № 440/1940/23 від 31.03.2023р.

Листом № 04-22-10/6958 від 28.07.2025 позивача повідомили, що подані документи пройшли правову експертизу та зареєстровані за номером 10-14933 від 28.07.2025.

Листом від 14.08.2025 року позивач повторно звернувся до Відповідача з проханням повідомити про всі вжиті заходи ГУ ДКСУ у Полтавській області щодо виконання виконавчого листа № 440/1940/23; включити суму заборгованості по виконавчому листу № 440/1940/23 в розмірі 251 337, 27 грн в першу чергу погашення заборгованості боржником ГУ ПФ України в Полтавській області; впродовж 2 місяців з дати прийняття (28.07.2025 вх 10-14933) заяви про примусове виконання виконавчого листа № 440/1940/23 здійснити безспірне списання коштів з боржника ГУ ПФ України в Полтавській області в розмірі 251 337, 27 грн та перерахувати їх на рахунки, що були вказані в заяві.

Листом № 04-17-10/8024 від 27.08.2025 відповідач повідомив позивача про наступне: « В Головному управлінні Казначейства відсутні відкриті рахунки на ім?я Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, на яких можуть обліковуватись кошти безпосередньо цього органу і з яких можна здійснити безспірне списання коштів. А тому відповідно до норм законодавства виконання вищезазначеного виконавчого документа буде здійснюватись не з рахунків боржника, а за рахунок коштів окремої бюджетної програми КПКВК 3504040. Головне управління Казначейства листом від 28.07.2025р. Nє04-16-06/6959 звернулось до боржника щодо необхідності надання інформації про актуальність такого стягнення та вжиті заходи для погашення заборгованості встановленої рішенням суду. Після надання Головним управлінням Пенсійного фонду України в Полтавській області відповіді (лист Nє 1600-0804-5/63589 від 26.08.2025р.) про не виплату ними даної заборгованості. Згідно Прикінцевих та перехідних положень Закону України виконавчий документ по справі Nє440/1940/23 на Вашу користь підлягає до виконання за рахунок коштів бюджетної програми КПКВК 3504040 в першу чергу. Черга є загальною по всій Україні. Виконання виконавчих документів поза чергою є неможливим. Виконання виконавчих документів першої черги відбувається в порядку черговості за датою надходження до відповідного органу Казначейства та відповідно до передбачених у Законах України про Державний бюджет України обмежених бюджетних асигнувань на бюджетну програму КПКВК 3504040. Сума коштів за виконавчими документами, що обліковуються за КПКВК 3504040 та надійшли раніше Вашого виконавчого документа становить 413 872 556 грн (на дату надання інформації). Законом України «Про Державний бюджет України на 2025 рік» на виконання бюджетної програми КПКВК 3504040 на 2025 рік затверджено 100,00 млн грн. Враховуючи вищевикладене, Казначейство здійснить перерахування коштів на Вашу користь згідно виконавчого документа по справі Nє440/1940/23 після виконання виконавчих документів, що надійшли раніше Вашого, відповідно до черговості та в межах коштів бюджетної програми КПКВК 3504040, виділених законом про Державний бюджет України на відповідний рік.».

Не погодившись з такою позицією відповідача, позивач звернувся до суду за захистом своїх прав.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази у сукупності з нормами чинного законодавства України, суд приходить до висновку про відсутність обґрунтованих правових підстав для задоволення позову, виходячи з наступного

01.01.2013 набрав чинності Закон України Про гарантії держави щодо виконання судових рішень від 05.06.2012 №4901-VI.

Законом України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» встановлено гарантії держави щодо виконання судових рішень та виконавчих документів, визначених Законом України «Про виконавче провадження», та особливості їх виконання.

Так, відповідно до ст. 2 Закону України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» держава гарантує виконання рішення суду про стягнення коштів та зобов'язання вчинити певні дії щодо майна, боржником за яким є: державний орган; державні підприємство, установа, організація (далі - державне підприємство); юридична особа, примусова реалізація майна якої забороняється відповідно до законодавства (далі - юридична особа).

За приписами частини 1, 2 ст. 3 Закону України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» виконання рішень суду про стягнення коштів, боржником за якими є державний орган, здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, в межах відповідних бюджетних призначень шляхом списання коштів з рахунків такого державного органу, а в разі відсутності у зазначеного державного органу відповідних призначень - за рахунок коштів, передбачених за бюджетною програмою для забезпечення виконання рішень суду.

Стягувач за рішенням суду про стягнення коштів з державного органу звертається до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, у строки, встановлені Законом України "Про виконавче провадження", із заявою про виконання рішення суду.

Разом із заявою стягувач подає до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, документи та відомості, необхідні для перерахування коштів, згідно з переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України.

Частиною першою статті 7 Закону України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» встановлено, що виконання рішень суду про зобов'язання вчинити певні дії щодо майна, боржником за якими є державний орган, державне підприємство, юридична особа, здійснюється в порядку, встановленому Законом України "Про виконавче провадження", з урахуванням особливостей, встановлених цим Законом.

Згідно з пунктом 3розділом ІІ Прикінцеві та перехідні положення Закону України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» виконавчі документи за рішеннями суду про стягнення коштів або рішення суду, що набрали законної сили, боржниками за якими є визначені частиною першою статті 2 цього Закону суб'єкти, які видані або ухвалені до набрання чинності цим Законом, подаються до органу державної виконавчої служби протягом шести місяців з дня набрання чинності цим пунктом. Якщо рішення суду про стягнення коштів або виконавчі документи за цими рішеннями, боржниками за якими є визначені частиною першою статті 2 цього Закону суб'єкти, не було подано в строк, встановлений цим пунктом, це не є підставою для відмови у виконанні даного судового рішення.

Заборгованість погашається в такій черговості: у першу чергу погашається заборгованість за рішеннями суду щодо пенсійних та соціальних виплат, про стягнення аліментів, відшкодування збитків та шкоди, завданих внаслідок злочину або адміністративного правопорушення, каліцтва або іншого ушкодження здоров'я, а також у зв'язку з втратою годувальника; у другу чергу погашається заборгованість за рішеннями суду, пов'язаними з трудовими правовідносинами; у третю чергу погашається заборгованість за всіма іншими рішеннями суду.

Бюджетні асигнування на погашення заборгованості визначаються законом про Державний бюджет України на відповідний рік.

Постановою Кабінету Міністрів України від 03.08.2011 № 845 затверджено Порядок виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників (надалі - Порядок №845 у редакції, чинній на час спірних правовідносин).

Порядком №845 врегульовано механізм виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, прийнятих судами, а також іншими державними органами (посадовими особами), які відповідно до закону мають право приймати такі рішення.

За змістом абзацу 3 пункту 2 Порядку №845 у тексті цього документа термін боржники вживається у такому значенні - визначені в рішенні про стягнення коштів розпорядники (бюджетні установи) та одержувачі бюджетних коштів, а також підприємства, установи та організації, рахунки яких відкриті в органах Казначейства.

Згідно пункту 3 Порядку №845 рішення про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників виконуються на підставі виконавчих документів виключно органами Казначейства у порядку черговості надходження таких документів до органів Казначейства (про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів - з попереднім інформуванням Мінфіну, про стягнення коштів боржників - у межах відповідних бюджетних призначень, наданих бюджетних асигнувань (залишків коштів на рахунках підприємств, установ, організацій).

Відповідно до пункту 33 Порядку № 845 у разі коли судове рішення стосується спорів фізичних осіб із суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг або судове рішення неможливо виконати протягом двох місяців з дня надходження документів, зазначених у пункті 6 цього Порядку, орган Казначейства для виконання рішення про стягнення передає до Казначейства документи та відомості згідно з підпунктом 1 пункту 47 цього Порядку. При цьому органом Казначейства відновлюється проведення платежів боржника.

Пунктом 47 Порядку № 845 визначено, що безспірне списання коштів, передбачених за бюджетною програмою для забезпечення виконання судових рішень та виконавчих документів, здійснюється Казначейством на підставі поданих:

1) органом Казначейства: документів та відомостей, надісланих стягувачами та боржником; інформації про неможливість виконання безспірного списання коштів з рахунків боржника;

2) керівником органу державної виконавчої служби зазначених у пункті 7 цього Порядку документів та відомостей.

Відповідно до пункту 48 Порядку № 845 для забезпечення безспірного списання коштів державного бюджету згідно з пунктом 47 цього Порядку в Казначействі відкривається в установленому порядку відповідний рахунок. Перерахування коштів стягувачу здійснюється Казначейством у тримісячний строк з дня надходження необхідних документів та відомостей.

Водночас, пунктом 49 Порядку № 845 встановлено, що у разі коли для здійснення безспірного списання коштів державного бюджету згідно з пунктами 47 і 50 цього Порядку необхідні додаткові кошти понад обсяг відповідних бюджетних призначень, Казначейство подає протягом 10 днів з дня надходження виконавчих документів Мінфіну пропозиції щодо необхідності внесення змін до закону про Державний бюджет України. Казначейство відкладає безспірне списання коштів державного бюджету та поновлює його з дати набрання чинності законом про внесення змін до закону про Державний бюджет України.

З аналізу наведених положень слідує висновок, що положеннями законодавства визначені повноваження Державної казначейської служби України, і його територіальних органів стосовно виконання рішення суду. Положеннями Порядку № 845 визначено, що порядок безспірного списання коштів державного бюджету відноситься до повноважень Державної казначейської служби України. Враховуючи положення пункту 47 та 49 Порядку № 845, наявні підстави вважати, що територіальні органи казначейської служби наділені повноваженнями лише щодо скерування до Державної казначейської служби України документів та відомостей, необхідних для здійснення безспірного списання.

Постановою Кабінету Міністрів України від 15.04.2015 №215затверджено Положення про Державну казначейську службу України (далі - Положення №215), відповідно до пункту 1 якого Державна казначейська служба України (Казначейство) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра фінансів і який реалізує державну політику у сферах казначейського обслуговування бюджетних коштів, бухгалтерського обліку виконання бюджетів.

Згідно з підпунктом 3 пункту 4 Положення №215 Казначейство відповідно до покладених на нього завдань та в установленому законодавством порядку здійснює безспірне списання коштів державного та місцевих бюджетів або боржників на підставі рішення суду.

Пунктом 9 Положення №215 встановлено, що Казначейство здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку територіальні органи.

Відповідно до пункту 1 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 липня 2014 року № 280, Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади.

Отже, виконання судових рішень про стягнення коштів, боржником за якими є Пенсійний фонд України або його територіальні органи, здійснюється Казначейством в межах відповідних бюджетних призначень шляхом списання коштів з рахунків такого державного органу, а в разі відсутності у зазначеного державного органу відповідних призначень - за рахунок коштів, передбачених за бюджетною програмою для забезпечення виконання рішень суду.

Постановою Кабінету Міністрів України від 22.08.2018 № 649 «Питання погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду», що набрала чинності 28.08.2018 затверджено Порядок погашення заборгованості, що утворилась внаслідок нарахування (перерахунку) пенсійних виплат на виконання судових рішень, що набрали законної сили та видані або ухвалені після набрання чинності Законом України Про гарантії держави щодо виконання судових рішень від 05.06.2012 №4901-VI, за рахунок коштів, передбачених у державному бюджеті Пенсійного фонду України на цю мету.

У свою чергу, Порядок №649 визначає механізм погашення заборгованості, що утворилася внаслідок нарахування (перерахунку) пенсійних виплат на виконання судових рішень, за рахунок коштів, передбачених у державному бюджеті Пенсійному фонду України на цю мету.

Згідно з пунктами 3, 5, 6, 8, 10 Порядку №649 боржник веде облік рішень у реєстрі рішень, виконання яких здійснюється за окремою бюджетною програмою (далі - реєстр), відповідно до порядку, встановленого Пенсійним фондом України.

Для підтвердження суми, що підлягає виплаті, боржник подає до Пенсійного фонду України: документ, що підтверджує дату надходження судового рішення до боржника; копію судового рішення (судових рішень) або виконавчого листа; розрахунок суми, що підлягає виплаті, засвідчений керівником боржника або уповноваженою ним особою.

Перевірку обґрунтованості розрахованої боржником суми, що підлягає виплаті, проводить в Пенсійному фонді України комісія з питань погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду (далі - комісія).

Комісія приймає одне з таких рішень: про наявність підстав для виплати суми, зазначеної в розрахунку; про відсутність підстав для виплати суми, зазначеної в розрахунку.

У разі відсутності підстав для виплати суми, зазначеної в розрахунку, у п'ятиденний строк комісія повідомляє боржнику про прийняте рішення, зазначивши при цьому причини відмови.

У разі потреби комісія може прийняти рішення про повернення матеріалів боржнику на доопрацювання.

Виділення коштів для виплати здійснюється Пенсійним фондом України в межах наявних бюджетних призначень Пенсійному фонду України на цю мету шляхом перерахування коштів боржнику.

Отже зазначений Порядок №649 застосовується не до всіх судових рішень, за якими боржником є органи Пенсійного фонду України, а лише до рішень судів, за якими на органи Пенсійного фонду України покладені зобов'язання з нарахування (перерахунку) пенсійних виплат, що фінансуються з державного бюджету.

Суд звертає увагу на те, що судові рішення про стягнення коштів і про зобов'язання боржника вчинити дії (нарахувати, перерахувати пенсію) є різними видами рішень, які виконуються у різному порядку.

У даному випадку, позивачем пред'явлено до виконання рішення суду про стягнення коштів, а не про зобов'язання боржника вчинити дії (нарахувати, перерахувати пенсію), у зв'язку з чим виконання такого виконавчого листа повинно здійснюватися у відповідності до положень Закону України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень».

Позивач звернувся до відповідача щодо виконання виконавчого листа Полтавського окружного адміністративного суду від 08 травня 2023 по справі № 440/1940/23 та ухвали Полтавського окружного адміністративного суду від 17 квітня 2025 про зміну способу та порядку виконання рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 31 березня 2023 про стягнення грошових коштів у розмірі 251 337,27 грн., боржником за яким є Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області.

Листом № 04-17-10/8024 від 27 серпня 2025 року позивачу надано інформацію про здійснені заходи Головним управлінням Казначейства по виконанню даного виконавчого листа та роз'яснено, що даний виконавчий лист прийнято на облік для виконання за рахунок бюджетної програми КПКВК 3504040 «Забезпечення виконання рішень суду, що гарантовані державою», однак на виконання бюджетної програми КПКВК 3504040 Законом України «Про Державний бюджет України на 2025 рік» передбачено лише 100,00 млн грн., а отже Державною казначейською службою України, а не Головним управлінням Казначейства, буде здійснено перерахування коштів на користь позивача, лише після виконання рішень судів, що надійшли раніше даного виконавчого листа.

Отже, Головним управлінням Державної казначейської служби України в Полтавській області, як територіальним органом Казначейства, були здійснені усі передбачені пунктом 8 Порядку № 845 заходи, спрямовані на виконання судового рішення на користь позивача.

Аналізуючи норми законодавства, що регулюють виконання рішень судів щодо стягнення пенсійних виплат, суд зауважує, що під протиправною бездіяльністю суб'єкта владних повноважень необхідно розуміти зовнішню форму поведінки (діяння) цього органу/його посадової особи, яка полягає (проявляється) в неприйнятті рішення чи в нездійсненні юридично значимих й обов'язкових дій на користь заінтересованих осіб, які на підставі закону та/або іншого нормативно-правового регулювання віднесені до компетенції суб'єкта владних повноважень, були об'єктивно необхідними і реально можливими для реалізації, але фактично не були здійснені.

Для визнання бездіяльності протиправною недостатньо одного лише факту неналежного/несвоєчасного виконання обов'язкових дій/ухвалення рішень або невиконання їх узагалі. Важливими є також конкретні причини, умови та обставини, через які дії, що підлягали обов'язковому виконанню відповідно до закону, фактично не були виконані чи були виконані з порушенням строків.

Суд погоджується з тим, що судове рішення, яке набрало законної сили, підлягає виконанню.

Водночас, необхідно зауважити, що сам факт невиплати позивачу коштів за судовим рішенням, без з'ясування усіх обставин, які це зумовили, не є достатньою підставою вважати, що відповідач допустив протиправну бездіяльність.

Подібна за змістом правова позиція викладена в постановах Верховного Суду від 07.03.2025 у справі №560/3831/19, від 15 травня 2019 року у справі №688/4324/16-а, від 06 листопада 2019 року у справі №803/1449/16, від 29 квітня 2024 року у справі №380/4698/20.

Суд вказує на те, що відповідачем було здійснено усі передбачені пунктом 8 Порядку № 845 заходи, спрямовані на виконання судового рішення на користь позивача, повідомлено останнього, що виконавчий лист прийнятий на облік для виконання за рахунок бюджетної програми КПКВК 3504040 «Забезпечення виконання рішень суду, що гарантовані державою», однак на виконання бюджетної програми КПКВК 3504040 Законом України «Про Державний бюджет України на 2025 рік» передбачено лише 100,00 млн грн., а отже Державною казначейською службою України, а не Головним управлінням Казначейства, буде здійснено перерахування коштів на користь позивача, лише після виконання рішень судів, що надійшли раніше даного виконавчого листа.

Відтак, аналізуючи вищевикладене та норми чинного законодавства, суд не вбачає протиправної бездіяльності відповідача.

Отже, приходить до висновку про відсутність правових підстав для задоволення позовних вимог.

Керуючись статтями 241-245 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ) до Головного управління Державної казначейської служби України у Полтавській області (вул. Шевченка 1, м. Полтава, Полтавська область, 36011, код ЄДРПОУ 37959255) про визнання дій та бездіяльності протиправними та зобов'язання вчинити певні дії відмовити.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене до Другого апеляційного адміністративного суду в порядку, визначеному частиною 8 статті 18, частинами 7-8 статті 44 та статтею 297 Кодексу адміністративного судочинства України.

Апеляційна скарга на дане рішення може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Головуючий суддя А.О. Чеснокова