Рішення від 18.11.2025 по справі 420/24040/25

Справа № 420/24040/25

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 листопада 2025 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Дубровної В.А., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії,

встановив:

I. Зміст позовних вимог.

До суду з позовом звернувся ОСОБА_1 (далі - позивач, ОСОБА_1 ) до ІНФОРМАЦІЯ_1 (далі - відповідач, ІНФОРМАЦІЯ_2 ), у якому, просить:

- визнати протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_1 виразились у зменшенні у грошовому виразі розмірів щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії, вказаних в довідці № ЮО117838 від 23.04.2025 року про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2023 рік.

- зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_1 оформити довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2023 року, відповідно до вимог положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року № 704 “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб». Положення про види, розміри і порядок надання компенсації громадянам у зв'язку з роботою, яка передбачає доступ до державної таємниці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15.06.1994 року № 414 та Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, затвердженого наказом Міністра оборони України від 07.06.2018 року № 260, із зазначенням відомостей про розміри надбавки за особливості проходження служби та премії у грошовому виразі, обчисленому виходячи з розмірів посадового окладу, окладу за військове звання та надбавки за вислугу років, вказаних в довідці № ЮО117838 ОСОБА_1 від 23.04.2025 року про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2023 року, з урахуванням прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого станом на 01.01.2023 у розмірі 2 684,00 грн. і надати цю оновлену довідку до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області для перерахунку пенсії з 01.02.2023 року.

II. Позиція сторін.

На обґрунтування вказаних вимог позивач зазначає, що отримує пенсію, призначену відповідно до Закону України № 2262-XII від 09.04.1992 року “Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб" (далі - Закон № 2262-XII). На виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 21.02.2025 № 420/39718/24 відповідач склав довідку про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2023 рік, в якій вказав основні розміри грошового забезпечення, розраховані з застосуванням прожиткового мінімуму станом на 01 січня 2023 року. При цьому, зауважує, що зазначені у вказаній довідці основні види грошового забезпечення, розраховані Відповідачем з застосуванням прожиткового мінімуму станом на 01 січня 2023 року, проте розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії всупереч вимогам Постанови Кабінету Міністрів України №704 від 30.08.2017 року "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", Наказу Міністерства оборони України №260 від 07.06.2018 року "Про затвердження Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам", протиправно зменшені у грошовому виразі, що стало підставою звернення до суду.

11.08.2025 року до суду надійшов відзив на позовну заяву в якому заперечує стосовно задоволення позовних вимог, вказуючи, з поміж іншого, що ІНФОРМАЦІЯ_2 у спірний період керувався чинною Постановою № 704, яка була обов'язковою для застосування, оскільки іншої не існувало, а попередня не може бути відновлена судом.

III. Процесуальні дії у справі.

Ухвалою суду від 24 липня 2025 року відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) відповідно до ч. 5 ст. 262 КАС України, якою передбачено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.

Враховуючи, що від сторін не надходило клопотань про розгляд справи в судовому засіданні, суд розглядає дану справу за правилами спрощеного позовного провадження в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

IV. Обставини, встановлені судом, та зміст спірних правовідносин, з посиланням на докази, на підставі яких встановлені відповідні обставини.

ОСОБА_1 є військовим пенсіонером, отримує пенсію по інвалідності згідно Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 року № 2262-ХІІ., що підтверджується листом-відповіддю ГУ ПФУ в Одеській області від 18.03.2024 №1500-0308-8/41578 (а.с. 8)

За даними КП “ ДСС» рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 21 лютого 2025 року у справі № 420/39718/24 зобов'язано ІНФОРМАЦІЯ_3 підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2022 року та станом на 01.01.2023 року, у відповідності до ст. ст. 43, 63 Закону України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», з врахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», із визначенням посадового окладу і окладу за військовим званням шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, на відповідний тарифний коефіцієнт, та з обов'язковим зазначенням відомостей про надбавку за вислугу років, розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для здійснення обчислення та перерахунку пенсії з 01.02.2022 року та з 01.02.2023 року.

Так, на виконання даного судового рішення, 23.04.2025 ІНФОРМАЦІЯ_2 видана ОСОБА_1 довідка № ЮО117838 про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2023 для здійснення перерахунку її пенсії, за посадою навідник відділення взводу роти механізованого батальйону в/ч НОМЕР_1 , яку він займав на день звільнення зі служби, за якою посадовий оклад 4 тарифний розряд складає 4160,00 грн.; оклад за військовим званням ( старший : солдат ) складає 910,00 грн.; надбавка за вислугу років складає 1267,50 грн.; надбавка за особливості проходження служби ( 65 % ) складає 2705,63 грн.; премія ( 260%) - 7098,00 грн. (а.с.7)

Вважаючи протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_4 щодо обчислення за вказаною довідкою надбавку за особливості проходження служби та премію у грошовому виразі без врахування суми посадового окладу та окладу за військовим званням, позивач звернувся до суду з даним позовом.

V. Норми права, які застосував суд.

Частиною 2 ст. 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Службі судової охорони, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію визначає Закон України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 року № 2262-XII (далі - Закон № 2262-XII), який передбачає, зокрема, що:

- перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком. ( частина третя статті 51 Закону № 2262-XII);

- усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій (ч. 4 ст. 63 Закону № 2262-XII).

Основні засади державної політики у сфері соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей регулює ЗУ "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей від 20.12.1991 року № 2011-XII (надалі за текстом - Закон № 2011-XII), яким передбачено, зокрема, -

- до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення (ч. 2 ст. 9 Закону № 2011-XII );

- грошове забезпечення виплачується у розмірах, що встановлюються Кабінетом Міністрів України, та повинно забезпечувати достатні матеріальні умови для комплектування Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів кваліфікованим особовим складом, враховувати характер, умови служби, стимулювати досягнення високих результатів у службовій діяльності. (ч. 4 ст. 9 Закону № 2011-XII).

30 серпня 2017 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" (надалі - Постанова № 704), яка набрала чинності 01.03.2018 та якою зокрема

- затверджено тарифну сітку розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців з числа осіб рядового, сержантського і старшинського складу, офіцерського складу (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу згідно з додатком 1; схеми тарифних розрядів та схеми тарифних коефіцієнтів за посадами та за військовим (спеціальним) званням згідно з додатками № 2- №14, додаткові види грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу в розмірах згідно з додатком 15; розміри надбавки за вислугу років військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу згідно з додатком 16. (пункт 1 Постанови № 704);

- установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення. ( пункт 2 Постанови № 704);

- надано право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання установлювати, зокрема, надбавку за особливості проходження служби військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби) та особам рядового і начальницького складу в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років. Порядок та умови виплати такої надбавки визначати керівникам державних органів залежно від якості, складності, обсягу та важливості виконуваних обов'язків за посадою. ( підпункт 1 пункту 5 Постанови №704)

- надано право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання, здійснювати преміювання військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби у межах фонду преміювання, утвореного в розмірі не менш як 10 відсотків (для військовослужбовців розвідувальних органів - не менш як 30 відсотків) посадових окладів та економії фонду грошового забезпечення. ( підпункт 1 пункту 5 Постанови №704)

Відповідно до ст.9 Закону №2011-XII, Постанови № 704 наказом Міністерства оборони України від 07.06.2018 року №260, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 26.06.2018 року за №745/32197, затверджено Порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам (далі - Порядок №260), у редакції на час виникнення спірних правовідносин), яким визначено, зокрема

- механізм та умови виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України, Державної спеціальної служби транспорту України та деяким іншим особам. ( пунктом 1 розділу I Порядку № 260);

- грошове забезпечення включає: щомісячні основні види грошового забезпечення; щомісячні додаткові види грошового забезпечення; одноразові додаткові види грошового забезпечення. До щомісячних основних видів грошового забезпечення належать: посадовий оклад; оклад за військовим званням; надбавка за вислугу років. До щомісячних додаткових видів грошового забезпечення належать: підвищення посадового окладу; надбавки; доплати; премія. До одноразових додаткових видів грошового забезпечення належать: винагороди; допомоги. ( пункт 2 розділу I Порядку № 260)

- військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби) щомісячно виплачується надбавка за особливості проходження служби в розмірах до 100 відсотків посадового окладу, окладу за військове звання та надбавки за вислугу років залежно від складності та важливості виконуваних обов'язків. ( пункт 1 розділу VI Порядку № 260)

- розмір щомісячної надбавки за особливості проходження служби розраховується від мінімального розміру цієї надбавки, який встановлюється Міністром оборони України, у відсотках для осіб офіцерського складу та окремо для осіб рядового, сержантського та старшинського складу виходячи з наявного фонду грошового забезпечення, передбаченого в кошторисі Міністерства оборони України. Мінімальний розмір щомісячної надбавки за особливості проходження служби не може перевищувати 65 відсотків. Залежно від складності та важливості виконуваних обов'язків розмір щомісячної надбавки за особливості проходження служби збільшується на відповідний коефіцієнт від 1 до 1,55. ( абзаци перший, третій, четвертий пункту 2 розділу VI Порядку № 260)

- командири (начальники) військових частин, військових навчальних закладів, установ та організацій Збройних Сил України мають право щомісяця здійснювати преміювання військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби) відповідно до їх особистого внеску в загальні результати служби. ( пункт 1 розділу ХVІ Порядку № 260)

- розмір щомісячної премії, але не менше 10 відсотків посадового окладу, встановлює Міністр оборони України для відповідних категорій військовослужбовців виходячи з наявного фонду грошового забезпечення, передбаченого в кошторисі Міністерства оборони України, та особливостей проходження військової служби. ( абзац перший пункту 2 розділу ХVІ Порядку № 260)

- виплата щомісячної премії військовослужбовцям здійснюється на підставі наказу командира військової частини, який видається до 05 числа місяця, наступного за місяцем преміювання, з урахуванням військової дисципліни, наявності дисциплінарних стягнень, показників виконання службових обов'язків. (пункт 3 розділу ХVІ Порядку № 260)

Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року № 45 затверджено Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до ЗУ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Порядок № 45), яким визначено, що пенсії, призначені відповідно до Закону №2262-XII, у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом №2262- XII, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України (п. 1 в редакції Постанови КМ №103 від 21.02.2018 року).

VI. Оцінка суду.

Аналіз наведених норм права та неодноразово викладені правові висновки Верховного Суду щодо права на перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за Законом № 2262-ХІІ, свідчить про те що підставою для проведення перерахунку пенсій особам є зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, або введення для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, проведені на підставі рішення Кабінету Міністрів України, оскільки саме цьому органу законодавчо надано право на встановлення умов та порядку перерахунку пенсій, а також розмірів грошового забезпечення для такого перерахунку. Перерахунок пенсії здійснюється головними управліннями Пенсійного фонду згідно відповідної довідки та виключно з урахуванням тих складових грошового забезпечення, які вказані у такій довідці.

Аналогічна позиція Верховного Суду щодо застосування положень статті 63 Закону № 2262-ХІІ та Порядку № 45 викладена, зокрема у постановах від 07 вересня 2018 року у справі № 806/1472/16, від 01 червня 2022 року у справі № 814/659/18, від 24 січня 2024 року у справі № 200/613/23, від 28 березня 2024 року у справі № 160/3235/23, від 04 квітня 2024 року у справі № 380/859/23.

Як встановлено та підтверджується матеріалами справи, у розглядуваній справі спірним питанням є саме зміст довідки від 23.04.2025 № ЮО117838 про розмір грошового забезпечення позивача станом на 01.01.2023 року для перерахунку його пенсії, в частині розмірів щомісячних додаткових видів грошового забезпечення у грошовому виразі, а саме надбавки за особливості проходження служби та премії.

Так, за позицією позивача, у виданій на виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 21.02.2025 року у справі № 420/39718/24, довідці про грошове забезпечення станом на 01.01.2023 відповідачем протиправно зменшенні у грошовому виразі надбавка за особливості проходження служби та премія, оскільки розраховані без урахування розмірів посадового окладу, окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років.

Вирішуючи дані спірні правовідносини, суд враховує наступне.

Як зазначалось вище, грошове забезпечення включає, у тому числі, щомісячні основні види грошового забезпечення та щомісячні додаткові види грошового забезпечення.

До щомісячних основних видів грошового забезпечення належать: посадовий оклад; оклад за військовим званням; надбавка за вислугу років. До щомісячних додаткових видів грошового забезпечення належать: підвищення посадового окладу; надбавки; доплати; премія. ( пункт 2 розділу I Порядку № 260)

Відповідно до змісту довідки від 23.04.2025 № ЮО117838 про розмір грошового забезпечення позивача станом на 01.01.2023 року щомісячні додаткові види грошового забезпечення складаються з надбавки за особливості проходження служби в розмірі 65 % та премії 260 %.

Щодо правомірності грошового виразу надбавки за особливості проходження служби у грошовому виразі, визначеному відповідачем у спірній довідці, то суд вказує про таке.

Згідно вищеописаних положень Порядку № 260 розмір надбавки за особливості проходження служби розраховується від посадового окладу, окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років. (пункт 1 розділу VI цього Порядку).

Відповідно до спірної довідки ІНФОРМАЦІЯ_4 посадовий оклад 4 тарифний розряд складає 4160,00 грн.; оклад за військовим званням (старший: солдат) складає 910,00 грн.; надбавка за вислугу років складає 1267,50 грн,. що не є предметом спору.

Крім того, сторонами по справі не заперечується, що відсотковий показник надбавки за особливості проходження служби становить 65 відсотків.

З огляду на вказане та враховуючи, що надбавка за особливості проходження служби розраховується від посадового окладу, окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років, відповідно у грошовому виразі має складати 4119,38,30 грн. ((4160,00 + 910,00 + 1267,50) * 65 %).

Разом з тим, у довідці ІНФОРМАЦІЯ_4 від 23.04.2025 № ЮО117838 надбавка за особливості проходження служби, виходячи з 65 відсотків, у грошовому виразі станом на 01.01.2023 р. складає 2 705,63 грн., що не відповідає вищеописаним положенням Порядку № 260

Щодо правомірності грошового виразу премії, визначеної у довідці ІНФОРМАЦІЯ_4 від 23.04.2025 № ЮО117838, то суд вказує про таке.

Як зазначалось вище, розмір щомісячної премії, але не менше 10 відсотків посадового окладу, встановлює Міністр оборони України для відповідних категорій військовослужбовців.(абзац перший пункту 2 розділу ХVІ Порядку № 260)

Тобто, відсотковий розмір премії розраховується від розміру посадового окладу.

Відповідно до змісту спірної довідки, то премія, виходячи з 260 відсотків, у грошовому виразі станом на 01.01.2023 р. складає 7098,00 грн.

При цьому, за вказаною довідкою розмір посадового окладу позивача станом на 01.01.2023 року у грошовому виразі складає 4160,00 грн., а відтак шляхом його множення на відсотковий показник 260%, сума премії має становити 10816,00 грн. (4160,00 *260%).

З огляду на вищевказане, доводи позивача в частині протиправності дій відповідача, які полягають у зменшенні грошового виразу надбавки за особливості проходження служби та премії при складанні Довідки №ЮО117838 від 23.04.2025 року про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2023 року знайшли своє підтвердження під час розгляду справи, а тому позовні вимоги у цій частині позову підлягають задоволенню.

Частиною другої статті 9 КАС України дає підстави стверджувати, що суд може вийти за межі позовних вимог тільки в разі, якщо це необхідно для повного захисту прав, свобод та інтересів сторін чи третіх осіб, про захист яких вони просять, та за жодних умов становище позивача за наслідками судового розгляду не може бути погіршено порівняно з тим, яким воно було до звернення до суду за захистом своїх прав.

За наведеного правового регулювання та встановлених у справі обставин, обираючи належний спосіб захисту порушеного права, суд, керуючись приписами ч.2 ст.9 КАС України дійшов висновку про необхідність зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_2 оформити і надати до ГУ ПФУ в Одеській області нову довідку про розмір грошового забезпечення позивача станом на 1 січня 2023 року для перерахунку його пенсії, з виправленими відомостями щодо надбавки за особливості проходження служби, обчисленої з урахуванням розмірів посадового окладу, окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років, а також премії, обчисленої від розміру посадового окладу, вказаних у первинно виданій Довідці № ЮО117838 від 23.04.2025 року про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2023.

З огляду на вказаний висновок суду не підлягають задоволенню вимоги зобов'язального характеру в частині “…. відповідно до вимог Положення про види, розміри і порядок надання компенсації громадянам у зв'язку з роботою, яка передбачає доступ до державної таємниці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15.06.1994 року № 414 …. із зазначенням відомостей про розміри надбавки за особливості проходження служби премії у грошовому виразі, обчисленому виходячи з розмірів посадового окладу, окладу за військове звання та надбавки за вислугу років …. з урахуванням прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого станом на 01.01.2023 у розмірі 2684,00 грн.…..», як такі, що не відповідають фактичним обставинам справи та суперечать вищевказаним вимогам Порядку № 260.

У контексті оцінки інших доводів сторін звертає увагу на позицію Європейського суду з прав людини, зокрема, у справах "Проніна проти України" (пункт 23) та "Серявін та інші проти України" (пункт 58): принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, передбачає, що у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення.

VII. Висновок суду.

Згідно із ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. Суб'єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі (ч. 2 ст. 77 КАС України).

Згідно зі ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень законодавства України та доказів, які містяться в матеріалах справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.

VIII. Розподіл судових витрат.

Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд враховує, що позивач звільнений від сплати судового збору на підставі п. 13 ч. 1 ст. 5 Закону України “Про судовий збір» від 08.07.2011 № 3674-VI, а відтак судові витрати не підлягають відшкодуванню.

Керуючись статтями 9, 14, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 90, 143, 242- 246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України,

вирішив:

Позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ) до ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_2 , код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ) про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Визнати протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_1 , які виразились у зменшенні у грошовому виразі вказаних в довідці від 23.04.2025 № ЮО117838 про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2023 року, виданої ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_3 для перерахунку пенсії, розмірів надбавки за особливості проходження служби та премії.

Зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_3 підготувати оформити і надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2023 року, відповідно до вимог положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року № 704 “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» та Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, затвердженого наказом Міністерства оборони України від 07.06.2018 року №260, з виправленими відомостями щодо надбавки за особливості проходження служби, обчисленої з урахуванням розмірів посадового окладу, окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років, а також премії, обчисленої від розміру посадового окладу, вказаних у первинно виданій ІНФОРМАЦІЯ_3 довідці №ЮО117838 від 23.04.2025 року про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2023 року.

В іншій частині позовних вимог відмовити.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до П'ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складання повного судового рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя В.А. Дубровна