Ухвала від 12.11.2025 по справі 380/2393/25

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа № 380/2393/25

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

12 листопада 2025 року м. Львів

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Карп'як О.О.,

секретар судового засідання Кривута М.П.,

за участю:

представника позивача - Вікарського А.В.,

представника відповідача - Полійчук С.Р.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові заяву представника відповідача про залишення позовної заяви без розгляду у адміністративній справі за позовом Приватного підприємства "ТТТ ЗАХІД" до Виконавчого комітету Львівської міської ради, Департаменту архітектури та просторового розвитку Львівської міської ради, Львівської міської ради за участю третіх осіб, що не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору Західне міжобласне відділення Антимонопольного комітету України, Міністерство розвитку громад та територій України, Західний міжрегіональний відділ державної регуляторної служби про скасування рішень, зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

Приватне підприємство "ТТТ ЗАХІД" (адреса: просп. Грушевського, 25, 1,м. Кам'янець-Подільський, Кам'янець-Подільський р-н, Хмельницька обл.,32302) (далі - позивач) звернувся в суд з позовом до Виконавчого комітету Львівської міської ради (адреса: пл. Ринок, 1,м. Львів, Львівська обл., Львівський р-н,79008), Департаменту архітектури та просторового розвитку Львівської міської ради (площа Ринок, будинок 1, м. Львів), Львівської міської ради (площа Ринок, будинок 1, м. Львів, код ЄДРПОУ - 26256622), Львівської міської ради, у якому просить (мовою оригіналу):

"1) Зобов'язати Департамент архітектури та просторового розвитку Львівської міської ради переоформити паспорт прив'язки тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності (реєстраційний № ТС-2018-0329-3) на новий строк за ініціативою підприємства, викладеної у зверненні (заяві) від 07 жовтня 2024 (до цього у нерозглянутих по суті зверненнях від 16 грудня 2019 та 03 січня 2020), шляхом продовження паспорту прив'язки тимчасової споруди (реєстраційний № ТС-2018- 0329-3) з 01 січня 2020 до 01 січня 2030 (зазначення нової дати, підпису та печатки у паспорті прив'язки № ТС-2018-0329-3 Департаментом архітектури та просторового розвитку Львівської міської ради в день його надання підприємством) на підставах і за формою передбаченими пунктами 2.17-2.19 та додатком 1 Порядку (затвердженому Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21.10.2011 № 244, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22.11.2011за № 1330/20068), і у відповідності до висновку Касаційного адміністративного суду Верховного Суду викладеного у постанові від 16.01.2020 у справі № 712/5885/17; а також одночасно з цим визнати протиправними та нечинними наступні нормативно-правові і організаційно розпорядчі акти органів місцевого самоврядування м. Львів (створеної ними робочої групи) застосовані до нашого підприємства в правовідносинах, що склалися щодо належної йому на праві приватної власності тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності, які (акти) і спричинили порушення права підприємства мирно володіти тимчасовою спорудою на підставі її продовженого (переоформленого) паспорту прив'язки у відповідності до Порядку (затвердженому Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21.10.2011 № 244, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22.11.2011 за № 1330/20068) та створили передумови для подальшого прийняття органами місцевого самоврядування в м. Львів рішення про демонтаж цієї тимчасової споруди й протиправної бездіяльності відносно продовження (переоформлення) її паспорту прив'язки на новий строк (всупереч статтям 28, 38 закону “Про регулювання містобудівної діяльності», висновкам Касаційного адміністративного суду Верховного Суду викладеним у постановах від 16.01.2020 у справі № 712/5885/17, від 07.10.2019 у справі №705/6569/16-а, від 03.03.2021 у справі 501/112/14-а):

- ухвалу Львівської міської ради № 4526 від 23.04.2015;

- пункти 5.2 (в частині рекомендації не розміщення у тимчасових спорудах закладів для проведення лотерей), 6, 7, 8 ухвали Львівської міської ради № 6107 від 26.12.2019;

- пункт 36 (Розділ II), пункт 8 (підрозділ 3.1, розділ VIII) Положення про розмежування повноважень між виконавчими органами Львівської міської ради згідно з додатком затвердженого ухвалою Львівської міської ради № 1081 від 08.07.2021;

- пункт 7 ухвали Львівської міської ради № 2679 від 06.12.2022;

- пункт 4 ухвали Львівської міської ради № 5833 від 19.12.2024;

- рішення виконавчого комітету Львівської міської ради № 1040 від 06.08.2024;

- рішення робочої групи від 12.12.2023 стосовно ПП “ТТТ Захід»;

якщо вищевказані ухвали Львівської міської ради (відповідні норми положень та порядків ними затверджених) не буде визнано протиправними та нечинними судом, то вищевказану вимогу про зобов'язання Департаменту архітектури та просторового розвитку Львівської міської ради переоформити паспорт прив'язки тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності (реєстраційний № ТС-2018- 0329-3) на новий строк за ініціативою підприємства задовольнити наступним чином, в тому числі виходячи і з норм визначених в таких ухвалах міської ради, положеннях і порядках ними затверджених:

зобов'язати Департамент архітектури та просторового розвитку Львівської міської ради, через управління архітектури яке не є юридичною особою та знаходиться в його підпорядкуванні як структурний підрозділ, підготувати проект ухвали про погодження на включення тимчасової споруди (паспорт прив'язки реєстраційний №ТС-2018-0329-3) до переліку тимчасових споруд, затвердженого ухвалою Львівської міської ради № 6107 від 26.12.2019, продовження терміну дії її паспорту прив'язки (реєстраційний № ТС-2018-0329-3) з 01 січня 2020 до 01 січня 2030 та укладення договору оренди конструктивних елементів благоустрою для продовження розміщення вказаної споруди на підставі її паспорту прив'язки з 01 січня 2020 до 01 січня 2030;

зобов'язати Львівську міську раду включити тимчасову споруду (паспорт прив'язки реєстраційний № ТС-2018-0329-3) до переліку тимчасових споруд, затвердженого ухвалою Львівської міської ради № 6107 від 26.12.2019, проголосувавши більшістю за вказаний проект ухвали про включення тимчасової споруди (паспорт прив'язки реєстраційний № ТС-2018-0329-3) до переліку тимчасових споруд, затвердженого ухвалою Львівської міської ради № 6107 від 26.12.2019, продовження терміну дії її паспорту прив'язки (реєстраційний № ТС-2018-0329-3) з 01 січня 2020 до 01 січня 2030 та укладення договору оренди конструктивних елементів благоустрою для продовження розміщення вказаної споруди на підставі її паспорту прив'язки з 01 січня 2020 до 01 січня 2030 (проект ухвали попередньо підготований Департаментом архітектури та просторового розвитку Львівської міської ради, через управління архітектури яке не є юридичною особою та знаходиться в його підпорядкуванні як структурний підрозділ);

зобов'язати Департамент архітектури та просторового розвитку Львівської міської ради (управління архітектури яке не є юридичною особою та знаходиться в його підпорядкуванні як структурний підрозділ) переоформити паспорт прив'язки реєстраційний № ТС-2018-0329-3 тимчасової споруди на новий строк з 01 січня 2020 до 01 січня 2030 після прийняття Львівською міською радою ухвали про включення тимчасової споруди (паспорт прив'язки реєстраційний № ТС-2018-0329-3) до переліку тимчасових споруд, затвердженого ухвалою Львівської міської ради № 6107 від 26.12.2019, продовження терміну дії її паспорту прив'язки (реєстраційний № ТС-2018-0329-3) з 01 січня 2020 до 01 січня 2030 та укладення договору оренди конструктивних елементів благоустрою для продовження розміщення вказаної споруди на підставі її паспорту прив'язки з 01 січня 2020 до 01 січня 2030.

Ухвалою від 06.02.2025 заяву позивача про забезпечення позову залишено без розгляду.

Ухвалою від 10.02.2025 року, вказану позовну заяву залишено без руху, а особі, що звернулась, надано строк для усунення недоліків.

Ухвалою від 24.02.2025 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі в порядку загального позовного провадження, призначено підготовче засідання.

Ухвалою від 25.03.2025 у задоволенні заяви представника позивача про забезпечення позову відмовлено.

10.04.2025 за вх.№30349 надійшов відзив Львівської міської ради.

28.04.2025 від позивача надійшла заява про уточнення позовних вимог, у якій позивач просить:

1. Зобов'язати:

1.1. Департамент архітектури та просторового розвитку Львівської міської ради (управління архітектури яке не є юридичною особою та знаходиться в його підпорядкуванні як структурний підрозділ):

1.1.1. переоформити паспорт прив'язки тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності (реєстраційний № ТС-2018-0329-3) на новий строк за ініціативою підприємства, викладеної у зверненні (заяві) від 07 жовтня 2024 (до цього у нерозглянутих по суті зверненнях від 16 грудня 2019 та 03 січня 2020), шляхом продовження паспорту прив'язки тимчасової споруди (реєстраційний № ТС-2018 0329-3) з 01 січня 2020 до 01 січня 2030 (зазначення нової дати, підпису та печатки у паспорті прив'язки № ТС-2018-0329-3 Департаментом архітектури та просторового розвитку Львівської міської ради (управлінням архітектури яке не є юридичною особою та знаходиться в його підпорядкуванні як структурний підрозділ) в день його надання підприємством) на підставах і за формою передбаченими пунктами 2.17-2.19 та додатком 1 Порядку (затвердженому Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21.10.2011 № 244, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22.11.2011за № 1330/20068), і у відповідності до висновку Касаційного адміністративного суду Верховного Суду викладеного у постанові від 16.01.2020 у справі № 712/5885/17;

1.1.2. підготувати проект ухвали про погодження на включення тимчасової споруди (паспорт прив'язки реєстраційний № ТС-2018-0329-3) до переліку тимчасових споруд, затвердженого ухвалою Львівської міської ради № 6107 від 26.12.2019, продовження терміну дії її паспорту прив'язки (реєстраційний № ТС-2018 0329-3) з 01 січня 2020 до 01 січня 2030 та укладення договору оренди конструктивних елементів благоустрою для продовження розміщення вказаної споруди на підставі її паспорту прив'язки з 01 січня 2020 до 01 січня 2030;

1.1.3. продовжити паспорт прив'язки реєстраційний № ТС-2018-0329-3 тимчасової споруди на новий строк з 01 січня 2020 до 01 січня 2030 після прийняття Львівською міською радою ухвали про включення тимчасової споруди (паспорт прив'язки реєстраційний № ТС-2018-0329-3) до переліку тимчасових споруд, затвердженого ухвалою Львівської міської ради № 6107 від 26.12.2019, продовження терміну дії її паспорту прив'язки (реєстраційний № ТС-2018-0329-3) з 01 січня 2020 до 01 січня 2030 та укладення договору оренди конструктивних елементів благоустрою для продовження розміщення вказаної споруди на підставі її паспорту прив'язки з 01 січня 2020 до 01 січня 2030.

1.2. Львівську міську раду:

1.2.1. внести зміни до ухвали Львівської міської ради № 6107 від 26.12.2019 про включення тимчасової споруди (паспорт прив'язки реєстраційний № ТС-2018-0329-3) до переліку тимчасових споруд, затвердженого ухвалою Львівської міської ради № 6107 від 26.12.2019, шляхом прийняття (підтримки) проекту ухвали про погодження на включення тимчасової споруди (паспорт прив'язки реєстраційний № ТС-2018-0329 3) до переліку тимчасових споруд, затвердженого ухвалою Львівської міської ради № 6107 від 26.12.2019, продовження терміну дії її паспорту прив'язки (реєстраційний № ТС-2018-0329-3) з 01 січня 2020 до 01 січня 2030 та укладення договору оренди конструктивних елементів благоустрою для продовження розміщення вказаної споруди на підставі її паспорту прив'язки з 01 січня 2020 до 01 січня 2030 (проект ухвали попередньо підготований Департаментом архітектури та просторового розвитку Львівської міської ради, через управління архітектури яке не є юридичною особою та знаходиться в його підпорядкуванні як структурний підрозділ).

2. Визнати протиправними та нечинними наступні нормативно правові і організаційно розпорядчі акти органів місцевого самоврядування м. Львів (створеної ними робочої групи) застосовані до нашого підприємства в правовідносинах, що склалися щодо належної йому на праві приватної власності тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності, якими (актами що суперечать принципам державної регуляторної політики та прийняті з порушенням вимог закону “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності - без пропозицій щодо удосконалення проектів актів відповідно до принципів державної регуляторної політики, з порушеннями вимог статей 4, 8, 31-38 цього закону) спричинено порушення права підприємства мирно володіти тимчасовою спорудою на підставі її продовженого (переоформленого) паспорту прив'язки у відповідності до Порядку (затвердженому Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21.10.2011 № 244, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22.11.2011 за № 1330/20068) та створено передумови для подальшого прийняття органами місцевого самоврядування в м. Львів рішення про демонтаж цієї тимчасової споруди й протиправної бездіяльності відносно продовження (переоформлення) її паспорту прив'язки на новий строк (всупереч статтям 28, 38 закону “Про регулювання містобудівної діяльності», висновкам Касаційного адміністративного суду Верховного Суду викладеним у постановах від 16.01.2020 у справі № 712/5885/17, від 07.10.2019 у справі №705/6569/16-а, від 03.03.2021 у справі 501/112/14-а):

2.1. Нормативно-правові акти Львівської міської ради:

2.1.1. пункт 1.1. ухвали Львівської міської ради № 4526 від 23.04.2015 та додаток 1 до неї;

2.1.2. пункти 5.2 (в частині рекомендації не розміщення у тимчасових спорудах закладів для проведення лотерей), 6, 7, 8, 9.2., 9.10. ухвали Львівської міської ради № 6107 від 26.12.2019;

2.1.3. пункт 36 (Розділ II), пункт 8 (підрозділ 3.1, розділ VIII) Положення про розмежування повноважень між виконавчими органами Львівської міської ради згідно з додатком затвердженого ухвалою Львівської міської ради № 1081 від 08.07.2021;

2.1.4. пункт 7 ухвали Львівської міської ради № 2679 від 06.12.2022;

2.1.5. пункт 4 ухвали Львівської міської ради № 5833 від 19.12.2024;

2.1.6. ухвалу № 4442 від 20.12.2018 в частині вилучення пункту 220 в додатку № 1 до ухвали Львівської міської ради № 1568 від 02.03.2017 з переліку тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у Залізничному районі м. Львова.

2.2. Організаційно-розпорядчий акт виконавчого комітету Львівської міської ради:

2.2.1. рішення виконавчого комітету Львівської міської ради № 1040 від 06.08.2024 в частині яка стосується демонтажу тимчасової споруди ПП “ТТТ Захід».

2.3. Організаційно-розпорядчий акт робочої групи утвореної за протокольним дорученням Львівської міської ради від 19 вересня 2019 до в.о. директора департаменту містобудування Львівської міської ради для обговорення питань функціонування тимчасових споруд у м. Львів, а також за розпорядженням міського голови від 20 листопада 2019 № 611 “Про утворення робочої групи для врегулювання ситуації яка склалася з тимчасовими спорудами для провадження підприємницької діяльності, розмішеними на території м. Львова» з метою аналізу ситуації та подання Львівському міському голові своїх висновків і пропозицій:

2.3.1. протокольне рішення робочої групи від 12.12.2023 стосовно ПП “ТТТ Захід» в наступній його частині: “Відмовити ПП “ТТТ Захід» у включенні його зблокованої тимчасової споруди за адресою: вул. Чернівецька, м. Львів (згідно з схемою прив'язки) до переліку тимчасових споруд, що входять до Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у м. Львові, затвердженого ухвалою Львівської міської ради від 26.12.2019 № 6107 “Про здійснення підприємницької діяльності в тимчасових спорудах на території м. Львова».

Вказана заява прийнята судом до розгляду.

28.04.2025 за вх. №35236 надійшла відповідь на відзив.

30.04.2025 представником відповідачів подано докази опублікування інформації про відкриття провадження в даній адміністративній справі щодо оскарження нормативно - правових актів у виданні, в якому ці акти були офіційно оприлюднені (том 3 а.с.3).

Ухвалою від 10.07.2025 клопотання представника позивача про залучення до участі у справі в якості третіх осіб, що не заявляють самостійних вимог на предмет спору задоволено частково, залучено до участі у справі в якості третіх осіб, що не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору Західне міжобласне відділення Антимонопольного комітету України, Міністерство розвитку громад та територій України, Західний міжрегіональний відділ державної регуляторної служби, встановлено третім особам строк для надання пояснень п'ять днів з дня отримання повідомлення про залучення їх до участі у справі.

22.07.2025 надійшли письмові пояснення Міністерства розвитку громад та територій України, просять врахувати пояснення та здійснювати розгляд справи у відсутності їх представника.

Ухвалою від 30.07.2025 закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті.

Представником відповідача подана заява про залишення позовної заяви без розгляду. Заява обґрунтована тим, що ПП «ТТТ Захід» сплатило судовий збір лише за одну позовну вимогу у сумі 3149, 12 грн. натомість судовий збір мав бути сплачений у розмірі 31 491,2 грн (враховуючи коефіцієнт 0,8 за подання позовної заяви в електронній формі). Враховуючи те, що позовне провадження все ж було відкрите у справі №380/2393/25 ухвалою про відкриття провадження від 24.02.2025 року з порушенням процесуального закону, відповідно є усі підстави для застосування п.7 ч.1 ст.240 КАС України, у якій декларується, що суд своєю ухвалою залишає позов без розгляду, якщо провадження в адміністративній справі було відкрито за позовною заявою, яка не відповідає вимогам статей 160, 161, 172 цього Кодексу, і позивач не усунув цих недоліків у строк, встановлений судом.

Представником позивача подано клопотання про залишення без розгляду заяви відповідача про залишення позовної заяви без розгляду внаслідок її (заяви) очевидної необґрунтованості та безпідставності (частина 2 статті 167 КАСУ), а також відсутності поважних причин для невиправданого зволікання з її поданням не у розумний строк і не у підготовчому засіданні (частина 2 статті 204 КАСУ); і з використанням права залишити без розгляду або повернути заяву про залишення позову без розгляду (також відповідні клопотання від 10 липня 2025 та 30 липня 2025) відповідачів, якщо суд визнає зловживанням правом на подання вказаної заяви (клопотань) (частина 3 статті 45 КАСУ).

Представник відповідача в судовому засіданні підтримала заяву про залишення позову без розгляду у зв'язку з несплатою судового збору, просила її задоволити. Вказала, що ними не порушено правил заявлення такого клопотання, оскільки розгляд справи по суті у справі ще не розпочався.

Представник позивача в судовому засіданні проти задоволення заяви відповідача про залишення позву без розгляду заперечив, просив таку заяву залишити без розгляду з підстав, зазначених у їх клопотанні.

Розглянувши подані сторонами заяви (клопотання), судом встановлено наступне.

Приватне підприємство "ТТТ ЗАХІД" (далі - позивач) звернулося до Виконавчого комітету Львівської міської ради, Департаменту архітектури та просторового розвитку Львівської міської ради, Львівської міської ради (далі - відповідач) із адміністративним позовом, у якому просить (мовою оригіналу):

"1) Зобов'язати Департамент архітектури та просторового розвитку Львівської міської ради переоформити паспорт прив'язки тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності (реєстраційний № ТС-2018-0329-3) на новий строк за ініціативою підприємства, викладеної у зверненні (заяві) від 07 жовтня 2024 (до цього у нерозглянутих по суті зверненнях від 16 грудня 2019 та 03 січня 2020), шляхом продовження паспорту прив'язки тимчасової споруди (реєстраційний № ТС-2018- 0329-3) з 01 січня 2020 до 01 січня 2030 (зазначення нової дати, підпису та печатки у паспорті прив'язки № ТС-2018-0329-3 Департаментом архітектури та просторового розвитку Львівської міської ради в день його надання підприємством) на підставах і за формою передбаченими пунктами 2.17-2.19 та додатком 1 Порядку (затвердженому Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21.10.2011 № 244, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22.11.2011за № 1330/20068), і у відповідності до висновку Касаційного адміністративного суду Верховного Суду викладеного у постанові від 16.01.2020 у справі № 712/5885/17;

а також одночасно з цим визнати протиправними та нечинними наступні нормативно-правові і організаційно розпорядчі акти органів місцевого самоврядування м. Львів (створеної ними робочої групи) застосовані до нашого підприємства в правовідносинах, що склалися щодо належної йому на праві приватної власності тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності, які (акти) і спричинили порушення права підприємства мирно володіти тимчасовою спорудою на підставі її продовженого (переоформленого) паспорту прив'язки у відповідності до Порядку (затвердженому Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21.10.2011 № 244, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22.11.2011 за № 1330/20068) та створили передумови для подальшого прийняття органами місцевого самоврядування в м. Львів рішення про демонтаж цієї тимчасової споруди й протиправної бездіяльності відносно продовження (переоформлення) її паспорту прив'язки на новий строк (всупереч статтям 28, 38 закону “Про регулювання містобудівної діяльності», висновкам Касаційного адміністративного суду Верховного Суду викладеним у постановах від 16.01.2020 у справі № 712/5885/17, від 07.10.2019 у справі №705/6569/16-а, від 03.03.2021 у справі 501/112/14-а):

- ухвалу Львівської міської ради № 4526 від 23.04.2015;

- пункти 5.2 (в частині рекомендації не розміщення у тимчасових спорудах закладів для проведення лотерей), 6, 7, 8 ухвали Львівської міської ради № 6107 від 26.12.2019;

- пункт 36 (Розділ II), пункт 8 (підрозділ 3.1, розділ VIII) Положення про розмежування повноважень між виконавчими органами Львівської міської ради згідно з додатком затвердженого ухвалою Львівської міської ради № 1081 від 08.07.2021;

- пункт 7 ухвали Львівської міської ради № 2679 від 06.12.2022;

- пункт 4 ухвали Львівської міської ради № 5833 від 19.12.2024;

- рішення виконавчого комітету Львівської міської ради № 1040 від 06.08.2024;

- рішення робочої групи від 12.12.2023 стосовно ПП “ТТТ Захід»;

якщо вищевказані ухвали Львівської міської ради (відповідні норми положень та порядків ними затверджених) не буде визнано протиправними та нечинними судом, то вищевказану вимогу про зобов'язання Департаменту архітектури та просторового розвитку Львівської міської ради переоформити паспорт прив'язки тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності (реєстраційний № ТС-2018- 0329-3) на новий строк за ініціативою підприємства задовольнити наступним чином, в тому числі виходячи і з норм визначених в таких ухвалах міської ради, положеннях і порядках ними затверджених:

зобов'язати Департамент архітектури та просторового розвитку Львівської міської ради, через управління архітектури яке не є юридичною особою та знаходиться в його підпорядкуванні як структурний підрозділ, підготувати проект ухвали про погодження на включення тимчасової споруди (паспорт прив'язки реєстраційний №ТС-2018-0329-3) до переліку тимчасових споруд, затвердженого ухвалою Львівської міської ради № 6107 від 26.12.2019, продовження терміну дії її паспорту прив'язки (реєстраційний № ТС-2018-0329-3) з 01 січня 2020 до 01 січня 2030 та укладення договору оренди конструктивних елементів благоустрою для продовження розміщення вказаної споруди на підставі її паспорту прив'язки з 01 січня 2020 до 01 січня 2030;

зобов'язати Львівську міську раду включити тимчасову споруду (паспорт прив'язки реєстраційний № ТС-2018-0329-3) до переліку тимчасових споруд, затвердженого ухвалою Львівської міської ради № 6107 від 26.12.2019, проголосувавши більшістю за вказаний проект ухвали про включення тимчасової споруди (паспорт прив'язки реєстраційний № ТС-2018-0329-3) до переліку тимчасових споруд, затвердженого ухвалою Львівської міської ради № 6107 від 26.12.2019, продовження терміну дії її паспорту прив'язки (реєстраційний № ТС-2018-0329-3) з 01 січня 2020 до 01 січня 2030 та укладення договору оренди конструктивних елементів благоустрою для продовження розміщення вказаної споруди на підставі її паспорту прив'язки з 01 січня 2020 до 01 січня 2030 (проект ухвали попередньо підготований Департаментом архітектури та просторового розвитку Львівської міської ради, через управління архітектури яке не є юридичною особою та знаходиться в його підпорядкуванні як структурний підрозділ);

зобов'язати Департамент архітектури та просторового розвитку Львівської міської ради (управління архітектури яке не є юридичною особою та знаходиться в його підпорядкуванні як структурний підрозділ) переоформити паспорт прив'язки реєстраційний № ТС-2018-0329-3 тимчасової споруди на новий строк з 01 січня 2020 до 01 січня 2030 після прийняття Львівською міською радою ухвали про включення тимчасової споруди (паспорт прив'язки реєстраційний № ТС-2018-0329-3) до переліку тимчасових споруд, затвердженого ухвалою Львівської міської ради № 6107 від 26.12.2019, продовження терміну дії її паспорту прив'язки (реєстраційний № ТС-2018-0329-3) з 01 січня 2020 до 01 січня 2030 та укладення договору оренди конструктивних елементів благоустрою для продовження розміщення вказаної споруди на підставі її паспорту прив'язки з 01 січня 2020 до 01 січня 2030.

Відтак, при поданні позову позивачем первісно заявлено вісім позовних вимог немайнового характеру.

Ухвалою від 10.02.2025 позовну заяву залишено без руху, зобов'язано позивача усунути недоліки позовної заяви у строк, що не перевищує десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху; подати до канцелярії суду чи надіслати на адресу суду (79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2) документи, заяви, клопотання, вказані у мотивувальній частині ухвали суду.

На усунення недоліків позову позивачем подано квитанцію про сплату судового збору в розмірі 2422,40 грн ( квитанція №9370-1455-3662-2262 від 18.02.2025).

28.04.2025 від позивача надійшла заява про уточнення позовних вимог, у якій позивач просить:

1. Зобов'язати:

1.1. Департамент архітектури та просторового розвитку Львівської міської ради (управління архітектури яке не є юридичною особою та знаходиться в його підпорядкуванні як структурний підрозділ):

1.1.1. переоформити паспорт прив'язки тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності (реєстраційний № ТС-2018-0329-3) на новий строк за ініціативою підприємства, викладеної у зверненні (заяві) від 07 жовтня 2024 (до цього у нерозглянутих по суті зверненнях від 16 грудня 2019 та 03 січня 2020), шляхом продовження паспорту прив'язки тимчасової споруди (реєстраційний № ТС-2018 0329-3) з 01 січня 2020 до 01 січня 2030 (зазначення нової дати, підпису та печатки у паспорті прив'язки № ТС-2018-0329-3 Департаментом архітектури та просторового розвитку Львівської міської ради (управлінням архітектури яке не є юридичною особою та знаходиться в його підпорядкуванні як структурний підрозділ) в день його надання підприємством) на підставах і за формою передбаченими пунктами 2.17-2.19 та додатком 1 Порядку (затвердженому Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21.10.2011 № 244, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22.11.2011за № 1330/20068), і у відповідності до висновку Касаційного адміністративного суду Верховного Суду викладеного у постанові від 16.01.2020 у справі № 712/5885/17;

1.1.2. підготувати проект ухвали про погодження на включення тимчасової споруди (паспорт прив'язки реєстраційний № ТС-2018-0329-3) до переліку тимчасових споруд, затвердженого ухвалою Львівської міської ради № 6107 від 26.12.2019, продовження терміну дії її паспорту прив'язки (реєстраційний № ТС-2018 0329-3) з 01 січня 2020 до 01 січня 2030 та укладення договору оренди конструктивних елементів благоустрою для продовження розміщення вказаної споруди на підставі її паспорту прив'язки з 01 січня 2020 до 01 січня 2030;

1.1.3. продовжити паспорт прив'язки реєстраційний № ТС-2018-0329-3 тимчасової споруди на новий строк з 01 січня 2020 до 01 січня 2030 після прийняття Львівською міською радою ухвали про включення тимчасової споруди (паспорт прив'язки реєстраційний № ТС-2018-0329-3) до переліку тимчасових споруд, затвердженого ухвалою Львівської міської ради № 6107 від 26.12.2019, продовження терміну дії її паспорту прив'язки (реєстраційний № ТС-2018-0329-3) з 01 січня 2020 до 01 січня 2030 та укладення договору оренди конструктивних елементів благоустрою для продовження розміщення вказаної споруди на підставі її паспорту прив'язки з 01 січня 2020 до 01 січня 2030.

1.2. Львівську міську раду:

1.2.1. внести зміни до ухвали Львівської міської ради № 6107 від 26.12.2019 про включення тимчасової споруди (паспорт прив'язки реєстраційний № ТС-2018-0329-3) до переліку тимчасових споруд, затвердженого ухвалою Львівської міської ради № 6107 від 26.12.2019, шляхом прийняття (підтримки) проекту ухвали про погодження на включення тимчасової споруди (паспорт прив'язки реєстраційний № ТС-2018-0329 3) до переліку тимчасових споруд, затвердженого ухвалою Львівської міської ради № 6107 від 26.12.2019, продовження терміну дії її паспорту прив'язки (реєстраційний № ТС-2018-0329-3) з 01 січня 2020 до 01 січня 2030 та укладення договору оренди конструктивних елементів благоустрою для продовження розміщення вказаної споруди на підставі її паспорту прив'язки з 01 січня 2020 до 01 січня 2030 (проект ухвали попередньо підготований Департаментом архітектури та просторового розвитку Львівської міської ради, через управління архітектури яке не є юридичною особою та знаходиться в його підпорядкуванні як структурний підрозділ).

2. Визнати протиправними та нечинними наступні нормативно правові і організаційно розпорядчі акти органів місцевого самоврядування м. Львів (створеної ними робочої групи) застосовані до нашого підприємства в правовідносинах, що склалися щодо належної йому на праві приватної власності тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності, якими (актами що суперечать принципам державної регуляторної політики та прийняті з порушенням вимог закону “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності - без пропозицій щодо удосконалення проектів актів відповідно до принципів державної регуляторної політики, з порушеннями вимог статей 4, 8, 31-38 цього закону) спричинено порушення права підприємства мирно володіти тимчасовою спорудою на підставі її продовженого (переоформленого) паспорту прив'язки у відповідності до Порядку (затвердженому Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21.10.2011 № 244, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22.11.2011 за № 1330/20068) та створено передумови для подальшого прийняття органами місцевого самоврядування в м. Львів рішення про демонтаж цієї тимчасової споруди й протиправної бездіяльності відносно продовження (переоформлення) її паспорту прив'язки на новий строк (всупереч статтям 28, 38 закону “Про регулювання містобудівної діяльності», висновкам Касаційного адміністративного суду Верховного Суду викладеним у постановах від 16.01.2020 у справі № 712/5885/17, від 07.10.2019 у справі №705/6569/16-а, від 03.03.2021 у справі 501/112/14-а):

2.1. Нормативно-правові акти Львівської міської ради:

2.1.1. пункт 1.1. ухвали Львівської міської ради № 4526 від 23.04.2015 та додаток 1 до неї;

2.1.2. пункти 5.2 (в частині рекомендації не розміщення у тимчасових спорудах закладів для проведення лотерей), 6, 7, 8, 9.2., 9.10. ухвали Львівської міської ради № 6107 від 26.12.2019;

2.1.3. пункт 36 (Розділ II), пункт 8 (підрозділ 3.1, розділ VIII) Положення про розмежування повноважень між виконавчими органами Львівської міської ради згідно з додатком затвердженого ухвалою Львівської міської ради № 1081 від 08.07.2021;

2.1.4. пункт 7 ухвали Львівської міської ради № 2679 від 06.12.2022;

2.1.5. пункт 4 ухвали Львівської міської ради № 5833 від 19.12.2024;

2.1.6. ухвалу № 4442 від 20.12.2018 в частині вилучення пункту 220 в додатку № 1 до ухвали Львівської міської ради № 1568 від 02.03.2017 з переліку тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у Залізничному районі м. Львова.

2.2. Організаційно-розпорядчий акт виконавчого комітету Львівської міської ради:

2.2.1. рішення виконавчого комітету Львівської міської ради № 1040 від 06.08.2024 в частині яка стосується демонтажу тимчасової споруди ПП “ТТТ Захід».

2.3. Організаційно-розпорядчий акт робочої групи утвореної за протокольним дорученням Львівської міської ради від 19 вересня 2019 до в.о. директора департаменту містобудування Львівської міської ради для обговорення питань функціонування тимчасових споруд у м. Львів, а також за розпорядженням міського голови від 20 листопада 2019 № 611 “Про утворення робочої групи для врегулювання ситуації яка склалася з тимчасовими спорудами для провадження підприємницької діяльності, розмішеними на території м. Львова» з метою аналізу ситуації та подання Львівському міському голові своїх висновків і пропозицій:

2.3.1. протокольне рішення робочої групи від 12.12.2023 стосовно ПП “ТТТ Захід» в наступній його частині: “Відмовити ПП “ТТТ Захід» у включенні його зблокованої тимчасової споруди за адресою: вул. Чернівецька, м. Львів (згідно з схемою прив'язки) до переліку тимчасових споруд, що входять до Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у м. Львові, затвердженого ухвалою Львівської міської ради від 26.12.2019 № 6107 “Про здійснення підприємницької діяльності в тимчасових спорудах на території м. Львова».

Вказана заява прийнята судом до розгляду.

Відтак, з врахуванням заяви про уточнення позовних вимог позивачем заявлено тринадцять позовних вимог немайнового характеру.

За подання заяви про уточнення позовних вимог позивачем сплачено 3028 грн судового збору (квитанція 0.0.4331870614.1 від 24.04.2025).

Згідно ч.13 ст.171 КАС України, суддя, встановивши після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 160, 161 цього Кодексу, постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня вручення позивачу ухвали.

Адміністративний позов, з урахуванням уточнених позовних вимог, підлягає залишенню без руху, оскільки поданий з порушенням вимог, встановлених ст.ст. 160, 161 КАС України.

Згідно з ч. 3 ст. 161 КАС України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Частиною 2 ст. 132 КАС України встановлено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" від 8 липня 2011 року №3674-VI, судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Розміри ставок судового збору визначені у ст. 4 Закону України “Про судовий збір», згідно з якою, за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано юридичною особою, ставка судового збору становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Згідно зі ст. 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2025 рік" з 1 січня 2025 року встановлено прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць у розмірі 3028 гривень.

Частиною 3 ст. 6 Закону України “Про судовий збір» передбачено, що у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Водночас частиною 3 ст. 4 Закону України “Про судовий збір» передбачено, що при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.

Відтак ставка судового збору за одну вимогу немайнового характеру становить 2422,40 грн (3 028 грн х 0,8)).

Як вбачається зі змісту позовних вимог після їх збільшення, предметом позову у даній справі є тринадцять позовних вимог немайнового характеру.

Таким чином, сума судового збору, що підлягає сплаті позивачем за подання даної позовної заяви з врахуванням заяви про уточнення позовних вимог становить (2422,40 грн * 13) = 31491,20 грн.

При поданні позову позивач долучив квитанцію про сплату судового збору від 30.01.2025 №9368-2518-9880-6982 в розмірі 2422,40 грн. Як видно з довідки начальника відділу Львівського окружного адміністративного суду від 05.02.2025 при внесенні даних стосовно сплати судового збору за подання позовної заяви у справі №380/2393/25 за позовом Приватного підприємства "ТТТ ЗАХІД" у справі за адміністративним позовом Приватного підприємства "ТТТ ЗАХІД" до Виконавчого комітету Львівської міської ради, Департаменту архітектури та просторового розвитку Львівської міської ради, Львівської міської ради про зобов'язання вчинити дії, комп'ютерною програмою “Діловодство спеціалізованого суду» надано інформацію про те, що “Номер платіжного документа вже внесений до бази даних» по справі №380/1960/25 суддя Морська О.М. Відтак, вказана квитанція не береться судом до уваги як доказ сплати судового збору у цій справі.

Окрім цього, до матеріалів позовної заяви позивачем додано квитанції про сплату судового збору:

- в розмірі 2422,40 грн (квитанція №9370-1455-3662-2262 від 18.02.2025) за подання позовної заяви;

- в розмірі 3028 грн (квитанція 0.0.4331870614.1 від 24.04.2025) за подання заяви про уточнення позовних вимог.

Відтак, позивачем сплачено судового збору за подання даного позову з врахуванням заяви про уточнення позовних вимог в розмірі 5450,40 грн.

Отже, позивачу необхідно доплатити судовий збір у розмірі 26040,80 грн.

Позивач вважає, що ними сплачено за дві окремі родові вимоги немайнового характеру (1, 2), як два окремих цілих, що складаються з частин або з видів (1.1., 2.1. і т.д.) та, відповідно, підвидів (1.1.1, 2.1.1., і т.д.), всього: на суму 5450 грн. 40 коп.

Довільна нумерація позивачем позовних вимог та поділ ним позовних вимог за родовими ознаками не спростовує вимог Закону України «Про судовий збір» та КАС України щодо кількості заявлених позивачем позовних вимог немайнового характеру та необхідність сплати судового збору за кожну вимогу немайнового характеру.

Верховний Суд в постанові від 21.09.2023 у справі № 160/20444/21 вказав, що об'єднання позивачем у позові декількох вимог немайнового характеру, не може призводити до штучного зменшення розміру судового збору, який підлягає сплаті за подання такої позовної заяви, а порядок розрахунку судового збору у випадку заявлення декількох вимог однозначно визначає частина третя статті 6 Закону №3674-VI.

Відповідно, позивач, звертаючись до суду з цим позовом та подаючи заяву про уточнення позовних вимог, не міг не розуміти, що розмір судового збору визначається відповідно до вимог Закону № 3674-VI і сплачується за кожну заявлену ним вимогу немайнового характеру.

Суддя звертає увагу, що відомості про платіжні реквізити для перерахування судового збору за подання адміністративного позову до Львівського окружного адміністративного суду розміщені на офіційному сайті суду (https://adm.lv.court.gov.ua) в розділі «Судовий збір», де також можна автоматично розрахувати судовий збір та сформувати квитанцію для сплати судового збору.

Належним документом про сплату судового збору є оригінал квитанції установи банку або відділення зв'язку, які прийняли платіж або платіжне доручення, підписане уповноваженою посадовою особою банку і скріплене печаткою установи банку з відміткою про дату виконання платіжного доручення та зарахування до спеціального фонду Державного бюджету України.

За таких обставин, суд вважає, що позовну заяву після відкриття провадження у справі необхідно залишити без руху відповідно до вимог ч. 13 ст. 171 КАС України та встановити позивачу строк для усунення недоліків.

Відповідно до частин 1, 2 ст.169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

Таким чином, для усунення недоліків позовної заяви позивачу необхідно надати суду докази сплати судового збору в розмірі 26040,80 грн.

Ухвала вважається виконаною у встановлений строк, якщо до вказаної дати необхідні документи були подані до канцелярії суду або відправлені поштою.

Відповідно до статті 171 частин 14 КАС України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, суд продовжує розгляд справи, про що постановляє ухвалу не пізніше наступного дня з дня отримання інформації про усунення недоліків.

Відповідно до статті 171 частини 15 КАС України якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява залишається без розгляду.

З огляду на зазначене та наведену норму КАС України, суд дійшов висновку наявності підстав для залишення позову без руху після відкриття провадження у справі та надання позивачу строку для усунення недоліків позовної заяви.

З врахуванням вищенаведеного та положення ч.13 ст.171 КАС України, клопотання відповідача про залишення позовної заяви без розгляду є передчасним.

Щодо клопотання представника позивача про залишення без розгляду заяви відповідача про залишення позовної заяви без розгляду суд зазначає наступне.

Дана заява позивача обґрунтована тим, що заява відповідача про залишення позовної заяви без розгляду є очевидно необґрунтована та безпідставна (частина 2 статті 167 КАСУ), відсутні поважні причини для невиправданого зволікання з її поданням не у розумний строк і не у підготовчому засіданні (частина 2 статті 204 КАСУ); і з використанням права залишити без розгляду або повернути заяву про залишення позову без розгляду відповідачів, якщо суд визнає зловживанням правом на подання вказаної заяви (клопотань) (частина 3 статті 45 КАСУ).

Згідно ч.2 ст.167 КАС України, якщо заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої цієї статті і ці недоліки не дають можливості її розглянути, або якщо вона є очевидно безпідставною та необґрунтованою, суд повертає таку заяву (клопотання, заперечення) заявнику без розгляду.

Відповідно до вимог ст.204 КАС України, головуючий з'ясовує, чи мають учасники справи заяви чи клопотання, пов'язані з розглядом справи, які не були заявлені з поважних причин у підготовчому провадженні або в інший строк, визначений судом, та вирішує їх після заслуховування думки інших присутніх у судовому засіданні учасників справи. Суд залишає без розгляду заяви та клопотання, які без поважних причин не були заявлені в підготовчому провадженні або в інший строк, визначений судом.

Згідно ч.1,3 ст.45 КАС України, учасники судового процесу та їхні представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами. Зловживання процесуальними правами не допускається. Якщо подання скарги, заяви, клопотання визнається зловживанням процесуальними правами, суд з урахуванням обставин справи має право залишити без розгляду або повернути скаргу, заяву, клопотання. Суд зобов'язаний вживати заходів для запобігання зловживанню процесуальними правами. У випадку зловживання учасником судового процесу його процесуальними правами, суд застосовує до нього заходи, визначені цим Кодексом.

Згідно ч.2 ст.240 КАС України, заява про залишення позову без розгляду може бути подана лише до початку розгляду справи по суті.

Ухвалою від 30.07.2025 закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті, судове засідання призначено на 16 жовтня 2025 року о 11:30 год.

Згідно ч.3. ст.199 КАС України, з оголошенням головуючим судового засідання відкритим розпочинається розгляд справи по суті.

Заява відповідача про залишення позовної заяви без розгляду надійшла 16.10.2025 до початку судового засідання та розгляду справи по суті.

Враховуючи вищенаведені висновки суду щодо наявності підстав для залишення позовної заяви без руху у зв'язку з несплатою судового збору та те, що заява відповідачем подана з дотриманням вимог ч.2 ст.240 КАС України, безпідставними є доводи позивача в частині зловживання відповідачем процесуальними правами при поданні такої заяви та про її небгрунтованість та безпідставність.

З огляду на вищенаведене, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення клопотання позивача про залишення заяви відповідача без розгляду.

Керуючись статтями 160, 169, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ухвалив:

У задоволенні клопотання представника позивача про залишення заяви без розгляду - відмовити.

У задоволенні заяви представника відповідача про залишення позовної заяви без розгляду - відмовити.

Позовну заяву (заяву про уточнення позовних вимог) залишити без руху.

Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви (заяви про уточнення позовних вимог) у 5 днів з дня вручення копії ухвали про залишення позову без руху, у спосіб:

- подання доказів сплати судового збору.

Роз'яснити, що у випадку не усунення недоліків заяви про збільшення позовних вимог у встановлений судом строк заява буде повернута позивачу без розгляду.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання. Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути викладені в апеляційній скарзі на судове рішення, винесене за результатами розгляду справи.

Повний текст ухвали складений 17.11.2025.

Суддя Карп'як Оксана Орестівна