Ухвала від 18.11.2025 по справі 360/1111/25

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про повернення заяви

18 листопада 2025 рокум. ДніпроСправа № 360/1111/25

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Секірська А.Г., розглянувши в порядку спрощеного позовного без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) заяву Управління ветеранської та соціальної політики Солом'янської районної в місті Києві державної адміністрації про заміну сторони виконавчого провадження у справі № 360/1111/25 за позовом ОСОБА_1 до Управління ветеранської та соціальної політики Солом'янської районної в місті Києві державної адміністрації про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

14 листопада 2025 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшла заява Управління ветеранської та соціальної політики Солом'янської районної в місті Києві державної адміністрації про заміну сторони виконавчого провадження у справі № 360/1111/25 за позовом ОСОБА_1 до Управління ветеранської та соціальної політики Солом'янської районної в місті Києві державної адміністрації про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії.

Перевіривши матеріали заяви Управління ветеранської та соціальної політики Солом'янської районної в місті Києві державної адміністрації про заміну сторони виконавчого провадження у справі, суд дійшов наступного.

Частиною третьої статті 166 КАС України передбачено, що заяви, клопотання і заперечення подаються та розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом. У випадках, коли цим Кодексом такий порядок не встановлений, він встановлюється судом.

Загальні вимоги до заяв, клопотань, заперечень по справі встановлені статті 167 КАС України.

За вимогами статті 167 КАС України, будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити:

1) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву чи клопотання або заперечення проти них, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України;

2) найменування суду, до якого вона подається;

3) номер справи, прізвище та ініціали судді (суддів), якщо заява (клопотання, заперечення) подається після постановлення ухвали про відкриття провадження у справі;

4) зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника;

5) підстави заяви (клопотання, заперечення);

6) перелік документів та інших доказів (за наявності), що додаються до заяви (клопотання, заперечення);

7) інші відомості, які вимагаються цим Кодексом.

Вимога вказати в заяві по суті справи, скарзі, заяві, клопотанні або запереченні ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України стосується лише юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України. Іноземна юридична особа подає документ, що є доказом її правосуб'єктності за відповідним законом іноземної держави (сертифікат реєстрації, витяг з торгового реєстру тощо).

До заяви, скарги, клопотання чи заперечення, які подаються на стадії виконання судового рішення, в тому числі в процесі здійснення судового контролю за виконанням судових рішень, додаються докази їх надіслання (надання) іншим учасникам справи (провадження).

Якщо заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої цієї статті і ці недоліки не дають можливості її розглянути, або якщо вона є очевидно безпідставною та необґрунтованою, суд повертає таку заяву (клопотання, заперечення) заявнику без розгляду.

Оцінюючи подану заяву, суд приходить до висновку про наявність підстав для її повернення без розгляду з огляду на таке.

Так, заявником не зазначено у якості зацікавленої особи орган, на який має бути замінено сторону у виконавчому провадженні.

За змістом статті 379 КАС України заміна сторони у виконавчому провадженні можлива лише за умови визначення особи, яка повинна замістити попереднього боржника чи стягувача.

У поданій заяві не зазначено, на який саме орган заявник просить замінити Управління ветеранської та соціальної політики Солом'янської районної в місті Києві державної адміністрації, що позбавляє суд можливості встановити предмет розгляду та межі заявленого клопотання.

У прохальній частині заяви не сформульовано конкретне прохання про заміну сторони на певний орган.

Відсутність чіткого формулювання прохальної частини робить заяву такою, що не містить змісту питання, яке має бути розглянуте судом, що суперечить пункту 4 частини першої статті 167 КАС України.

Також суд зазначає, що у заяві заявник просить вирішити питання про заміну неналежного відповідача з посиланням на статті 49, 52 КАС України, які застосовні на стадії судового розгляду, в той час як у справі № 360/1111/25 вже наявне судове рішення, яке набрало чинності.

Тобто, заява має бути подана в порядку, визначеному статтею 379 КАС України.

Частиною першою статті 167 КАС України встановлено, що до заяви, що подається на стадії виконання судового рішення, додаються докази їх надіслання іншим учасникам справи.

До заяви не додано доказів її надіслання іншим учасникам справи, зокрема і Пенсійному фонду України.

Оскільки таких доказів до заяви не додано, суд позбавлений можливості забезпечити дотримання принципу змагальності та рівності учасників процесу.

Відповідно до частини третьої статті 167 КАС України, якщо заява подана без додержання вимог частини першої цієї статті і такі недоліки не дають можливості її розглянути, суд повертає таку заяву без розгляду.

Сукупність установлених порушень - відсутність визначення нового органу як зацікавленої особи, відсутність прохальної частини щодо заміни сторони, ненадання доказів направлення заяви учасникам справи, подання заяви в порядку статей 49, 52 КАС України - унеможливлює розгляд поданої заяви по суті, а тому вона підлягає поверненню заявнику без розгляду.

Керуючись статтями 167, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Заяву Управління ветеранської та соціальної політики Солом'янської районної в місті Києві державної адміністрації про заміну сторони виконавчого провадження у справі № 360/1111/25 за позовом ОСОБА_1 до Управління ветеранської та соціальної політики Солом'янської районної в місті Києві державної адміністрації про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії повернути заявнику без розгляду.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя А.Г. Секірська