Рішення від 17.11.2025 по справі 240/8530/24

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 листопада 2025 року м. Житомир справа №240/8530/24

категорія 112010201

Житомирський окружний адміністративний суд у складі судді Черняхович І.Е., розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії,

встановив:

ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області (далі - відповідач), в якому просить:

- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду в Житомирській області щодо проведення виплати йому з 01.04.2024 раніше перерахованої пенсії не у повному розмірі, без урахування усього її основного розміру, індексації (збільшення) його пенсії відповідно до постанов Кабінету Міністрів України від 16.02.2022 №118 "Про iндексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 році", від 24.02.2023 №168 "Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році", від 23.02.2024 №185 "Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році", доплати до його пенсії відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 №713 та інших нарахувань, з обмеженням пенсії максимальним (граничним) розміром;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області виплачувати йому пенсію з 01.04.2024 в повному перерахованому розмірі, з урахуванням усього основного розміру пенсії, індексації (збільшення) його пенсії відповідно до постанов Кабінету Міністрів України від 16.02.2022 №118 "Про iндексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 році", від 24.02.2023 №168 "Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році", від 23.02.2024 №185 "Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році", доплати до його пенсії відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 №713 та інших нарахувань, без обмеження пенсії будь-яким максимальним (граничним) розміром.

На обґрунтування заявлених позовних вимог ОСОБА_1 зазначив, що станом на 01.04.2024 загальний розмір нарахованої йому пенсії становить 72018,70 гривень, однак фактично відповідач виплачує йому пенсію в розмірі 52307,80 гривень. Вказане свідчить, що відповідач протиправно обмежив максимальний розмір його пенсії, та у зв'язку із цим фактично не виплачує йому індексацію пенсії, нараховану відповідно до постанов Кабінету Міністрів України від 16.02.2022 №118, від 24.02.2023 №168 та від 23.02.2024 №185, а також доплату до пенсії, нараховану відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 №713. З огляду на зазначене, позивач звернувся з даним позовом до суду.

Ухвалою суду провадження в адміністративній справі №240/8530/24 за позовом ОСОБА_1 було відкрито за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та повідомлення (виклику) учасників справи (у письмовому провадженні).

Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області подало до суду відзив на позовну заяву, в якому заперечувало проти задоволення заявлених позовних вимог у зв'язку з їх безпідставністю. Аргументуючи таку позицію, відповідач вказав, що згідно з правовими нормами постанов Кабінету Міністрів України від 16.02.2022 №118 "Про iндексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 році", від 24.02.2023 №168 "Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році", від 23.02.2024 №185 "Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році" пенсії військовослужбовцям та іншим особам, які мають право на отримання пенсії згідно із Законом №2262 підвищуються у межах максимального розміру пенсії. В свою чергу, відповідно до статті 2 Закону України від 08 липня 2011 року №3668-VI «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» максимальний розмір пенсії з урахуванням надбавок та підвищень не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. Рішенням Конституційного Суду України від 20.12.2016 № 7-рп/2016 було визнано такими, що не відповідають Конституції України, положення ч.7 ст. 43 Закону №2262. Однак, положення Закону №3668-VI є чинними та неконституційними не визнавались, а тому обов'язкові для застосування. Таким чином, обмеження максимального розміру пенсії необхідно застосовувати щодо тих осіб, яким пенсія призначена/перерахована згідно Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". З огляду на вищезазначене, відповідач стверджує, що діяв на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені законами України, а тому просив відмовити позивачу в задоволенні позовних вимог в повному обсязі.

Відповідно до положень ст.ст. 257, 262 КАС України суд розглядає дану справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у письмовому провадженні) за наявними у справі матеріалами.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд зазначає наступне.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 отримує пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" та перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Житомирській області.

Рішенням Житомирського окружного адміністративного суду від 13.05.2022 у справі №240/1138/22 було зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області провести з 01.04.2019 перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки Департаменту з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції України про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії від 10.11.2021 №9/1-1299.

На виконання вищевказаного судового рішення Головне управління Пенсійного фонду України у Житомирській області провело позивачу перерахунок пенсії з 01.04.2019, однак обмежило при цьому максимальний розмір його пенсії десятьма прожитковими мінімумами, установлених для осіб, які втратили працездатність.

Крім того, внаслідок застосування вказаного обмеження пенсійний орган нарахував, але фактично не виплачував позивачу індексацію пенсії, передбачену постановою Кабінету Міністрів України від 16.02.2022 року №118 "Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 році".

Не погоджуючись із такими діями Головного управління Пенсійного фонду України у Житомирській області позивач оскаржив їх до суду.

Рішенням Житомирського окружного адміністративного суду від 23.01.2023 у справі №240/25089/22 позов ОСОБА_1 було задоволено: визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області щодо не здійснення ОСОБА_1 перерахунку та виплати пенсії з 01.07.2022 без обмеження максимальним розміром; а також зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України у Житомирській області з 01.03.2022 провести індексацію пенсії ОСОБА_1 відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 16.02.2022 року №118 "Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 році" та з 01.07.2022 року здійснювати її виплату без обмеження її максимальним розміром та з урахуванням проведених виплат.

На виконання вказаного судового рішення пенсій орган почав виплачувати ОСОБА_1 пенсію без обмеження максимальним розміром.

У подальшому, на виконання вимог постанови Кабінет Міністрів України від 24.02.2023 №168 Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області нарахувало ОСОБА_1 індексацію пенсії.

Однак, не дивлячись на те, що з 01.03.2023, після здійснення індексації, загальний розмір пенсії ОСОБА_1 збільшився, пенсійний орган продовжив виплачувати йому пенсію, в розмірі, який був визначений після перерахунку, здійсненого на виконання рішення суду у справі №240/25089/22.

Вважаючи такі дій протиправними, ОСОБА_1 оскаржив їх до суду.

Рішенням Житомирського окружного адміністративного суду від 13.07.2023 у справі №240/10085/23 позов ОСОБА_1 було задоволено: визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області щодо обмеження пенсії ОСОБА_1 з 01.03.2023 максимальним розміром; а також зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України у Житомирській області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з 01.03.2023 без обмеження її максимальним розміром.

Із наявного в матеріалах справи протоколу перерахунку пенсії вбачається, що після здійснення позивачу перерахунку пенсії на виконання вказаного рішення суду, загальний розмір його пенсії з 01.03.2023 склав 52307,80 гривень.

У подальшому, рішенням Житомирського окружного адміністративного суду від 08.02.2024 у справі №240/34728/23 було зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області здійснити з 01.07.2023 перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки Департаменту з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції України №9/3-2676 від 02.11.2023 про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2023, а рішенням Житомирського окружного адміністративного суду від 29.02.2024 у справі №240/30076/23 було зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області здійснити з 01.05.2023 нарахування та виплату ОСОБА_1 щомісячної доплати до пенсії у розмірі 2000,00 грн, у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 №713 "Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб", з урахуванням виплачених сум.

Крім того, 23 лютого 2024 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову №185 "Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році", пунктом 2 якої встановив, що 1 березня 2024 року розміри пенсій, призначених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за зазначеним Законом (крім військовослужбовців строкової служби), та членам їх сімей і строк призначення яких до 31 грудня 2023 р. включно, підвищуються на коефіцієнт збільшення, установлений пунктом 1 цієї постанови, з урахуванням положень, передбачених пунктом 3 цієї постанови, у межах максимального розміру пенсії, визначеного законом. Абзацом 3 пункту 3 цієї постанови було визначено, що розмір збільшення в результаті перерахунку пенсії, передбаченого пунктом 1 та підпунктами 1-7 пункту 2 цієї постанови, не може перевищувати 1500 гривень.

Матеріалами справи підтверджується, що після здійснення позивачу перерахунку пенсії на виконання судових рішень у справі №240/34728/23 та у справі №240/30076/23, а також після нарахування йому індексації пенсії на виконання вимог постанови Кабінет Міністрів України від 23.02.2024 №185, загальний розмір нарахованої ОСОБА_1 пенсії склав 72018,70 гривень.

Водночас, фактично розмір пенсії, який з 01.04.2024 виплачується ОСОБА_1 становить 52307,80 гривень.

Отже, до фактичного розміру пенсії, що виплачується позивачу, відповідач застосував максимальне обмеження її розміру сумою 52307,80 грн, нарахованою на виконання рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 13.07.2023 у справі №240/10085/23.

Вважаючи такі дії щодо обмеження розміру його пенсії протиправними, позивач вернувся з даним позовом до суду.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, що виникли міс сторонами, суд зазначає наступне.

Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, врегульовано Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Частиною 7 статті 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" (в редакції Закону України від 08 липня 2011 року № 3668-VI "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи") передбачено, що максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність.

Водночас згідно з пунктом 2 розділу ІІ Закону України від 08 липня 2011 року №3668-VI "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи", якщо внаслідок прийняття цього Закону розмір пенсії зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.

Пенсіонерам, яким пенсія (щомісячне довічне грошове утримання) призначена до набрання чинності цим Законом і в яких розмір пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) перевищує максимальний розмір пенсії (щомісячного довічного грошового утримання), встановлений цим Законом, виплата пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) здійснюється без індексації, без застосування положень частин другої та третьої статті 42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та проведення інших перерахунків, передбачених законодавством, до того часу, коли розмір пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) відповідатиме максимальному розміру пенсії (щомісячного довічного грошового утримання), встановленому цим Законом.

Рішенням Конституційного Суду України від 20 грудня 2016 року у справі №7-рп/2016 визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), положення частини 7 статті 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09 квітня 1992 року № 2262-XII, згідно з якими максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність; тимчасово, у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 гривень.

У пункті 2 резолютивної частини цього рішення зазначено, що положення частини 7 статті 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", які визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього рішення.

Приписами частини 7 статті 43 Закону "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (у редакції Закону України від 06 грудня 2016 року №1774-VIII) знову ж таки передбачено, що максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. Тимчасово, по 31 грудня 2017 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 гривень.

Окрім того, відповідно до пункту 2 розділу ІІ Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 24 грудня 2015 року №911-VIII дія цього закону щодо визначення максимального розміру пенсії застосовується до пенсій, які призначаються, починаючи з 01 січня 2016 року, в той час коли пенсія позивачу призначена ще задовго до 01 січня 2016 року.

Проте варто зазначити, що частина 7 статті 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", якою було передбачено обмеження пенсій максимальним розміром, втратила чинність з часу проголошення рішення Конституційного Суду України від 20 грудня 2016 року у справі №7-рп/2016.

Буквальне розуміння змін, внесених Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 06 грудня 2016 року з урахуванням рішення Конституційного Суду України у справі № 7-рп/2016 від 20 грудня 2016 року, дозволяє стверджувати, що у Законі України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" відсутня частина 7 статті 43, а внесені до неї зміни, що полягають у зміні слів і цифр є нереалізованими.

За таких обставин внесені Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" №1774-VIII від 06 грудня 2016 року зміни до частини 7 статті 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", яка визнана неконституційною і втратила чинність, самі по собі не створюють підстав для такого обмеження.

Відтак внесені Законом № 1774-VIII до частини 7 статті 43 Закону "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", яка визнана неконституційною і втратила чинність, зміни є повторним запровадженням нормативного регулювання, яке Конституційний Суд визнав неконституційним, а тому слід констатувати, що ці зміни самі по собі не створюють підстав для обмеження максимального розміру пенсії. Рішення Конституційного Суду України є обов'язковим до виконання на території України, остаточним і не може бути оскаржене.

Судом встановлено, що рішенням Житомирського окружного адміністративного суду від 13.07.2023 у справі №240/10085/23 зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України у Житомирській області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з 01.03.2023 без обмеження її максимальним розміром.

На виконання цього судового рішення пенсійний орган здійснив перерахунок пенсії позивача без застосування обмеження її максимальним розміром та визначив, що розмір пенсії позивача після такого перерахунку становить 52307,80 гривень.

Отже, питання обмеження пенсії позивача максимальним розміром вже було предметом судового розгляду у справі №240/10085/23 і ухвалене в цій справі рішення суду має преюдиційний характер для правовідносин між сторонами. Серед іншого це означає, що під час проведення наступних перерахунків пенсії позивача пенсійний орган не вправі застосовувати обмеження максимального розміру пенсії з тих підстав, яким вже надано оцінку у судовому рішенні по справі №240/10085/23, що набрало законної сили.

Водночас, на виконання судових рішень у справі №240/34728/23 та у справі №240/30076/23 відповідач здійснив позивачу перерахунок пенсії, а на виконання вимог постанови КМУ від 23.02.2024 №185 - нарахування індексації, внаслідок чого розмір пенсії позивача збільшився до 72018,70 гривень.

При цьому, незважаючи на підвищення розміру пенсії позивача, відповідач здійснює виплату позивачу пенсії у розмірі 52307,80 гривень, тобто у тому самому розмірі, який був визначений пенсійним органом у зв'язку з проведенням перерахунку пенсії позивача на виконання рішення суду у справі №240/10085/23.

Суд наголошує на тому, що право позивача на обчислення його пенсії без застосування обмеження максимальним розміром вже було предметом дослідження в іншій адміністративній справі, а тому з тих самих підстав пенсія позивача не може бути обмежена максимальним розміром.

Враховуючи наведене, суд доходить висновку, що відповідач протиправно застосував до пенсії позивача обмеження її розміру, сумою 52307,80 грн, нарахованою на виконання рішення суду у справі №240/10085/23, тим самим допустив протиправні дії щодо невиплати позивачеві пенсії в повному розмірі, який становить 72018,70 гривень.

Суд звертає увагу на тому, що чинної норми, яка б визначала розмір максимального обмеження, закон не містить, оскільки положення частини 7 статті 43 Закону № 2262-ХІІ рішенням Конституційного Суду України від 20 грудня 2016 року № 7-рп/2016 визнані такими, що не відповідають Конституції України, внаслідок чого втратили чинність з дати ухвалення відповідного Рішення Конституційного Суду України.

Закон не уповноважує територіальний орган Пенсійного фонду на власний розсуд визначати підстави, умови та максимальний розмір для обмеження пенсійних виплат, а тому дії Головного управління Пенсійного фонду України у Житомирській області є протиправними.

При вирішенні справи суд вважає неприйнятними посилання відповідача на те, що на виконання рішення суду у справі №240/10085/23 розмір пенсії позивача був зафіксований у сталому розмірі, оскільки цим судовим рішенням пенсійний орган зобов'язано перерахувати та виплачувати позивачу пенсію з 01.03.2023 без обмеження пенсії максимальним розміром, а не нарахувати та виплачувати позивачу пенсію у визначеному розмірі. Більше того, вказане рішення суду не звільняє відповідача від обов'язку самостійно здійснювати перерахунок пенсії позивача за наявності для цього законних підстав та виплачувати її у новому розмірі у зв'язку з проведенням такого перерахунку.

Відтак суд дійшов висновку, що відповідачем протиправно не виплачується позивачу нарахована пенсія в повному розмірі, внаслідок безпідставного обмеження такого розміру.

З огляду на зазначене, суд вважає за необхідне визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області щодо застосування з 01.04.2024 (в межах заявлених позовних вимог) до пенсії ОСОБА_1 максимального обмеження її розміру.

Застосовуючи механізм захисту права позивача, порушеного суб'єктом владних повноважень, суд вважає за необхідне зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області виплачувати ОСОБА_1 пенсію з 01.04.2024 із урахуванням індексації, нарахованої йому відповідно до постанов Кабінету Міністрів України від 16 лютого 2022 року №118 "Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 році", від 24.02.2023 №168 "Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році" та від 23.02.2024 №185 "Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році", а також з урахуванням щомісячної доплати до пенсії, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 №713 "Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб", та без обмеження при цьому пенсії максимальним розміром.

Відтак, суд, з'ясувавши всі обставини справи в їх сукупності, перевіривши їх наявними в матеріалах справи і дослідженими доказами, дійшов висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Оскільки позивач звільнений від сплати судового збору на підставі частини 1 статті 5 Закону України "Про судовий збір" та в матеріалах справі відсутні докази на підтвердження понесення ним інших судових витрат по даній справі, підстави для вирішення питання про розподілу судових витрат - відсутні.

Керуючись статями 2, 9, 77, 90, 139, 242-246, 250, 255, 262, 263, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

вирішив:

Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області (вул. Ольжича, буд. 7, м.Житомир, 10003; код ЄДРПОУ 13559341) про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії - задовольнити.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області щодо застосування з 01.04.2024 до пенсії ОСОБА_1 обмеження її максимального розміру.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області виплачувати ОСОБА_1 пенсію з 01.04.2024 із урахуванням індексації, нарахованої йому відповідно до постанов Кабінету Міністрів України від 16 лютого 2022 року №118 "Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 році", від 24.02.2023 №168 "Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році" та від 23.02.2024 №185 "Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2024 році", а також з урахуванням щомісячної доплати до пенсії, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 №713 "Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб", та без обмеження при цьому пенсії максимальним розміром, врахувавши при цьому раніше виплачені суми.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Рішення суду може бути оскаржене шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя І.Е.Черняхович