Україна
Донецький окружний адміністративний суд
про закриття провадження у справі
18 листопада 2025 року Справа №640/26557/21
Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Голубової Л.Б., розглянувши позовну заяву Центрально-Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці до акціонерного товариства «Державна продовольчо-зернова корпорація України» про застосування заходів реагування,
Управління Держпраці у Житомирській області звернулося до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до акціонерного товариства «Державна продовольчо-зернова корпорація України» в особі філії акціонерного товариства «Державна продовольчо-зернова корпорація України» «Черняхівський елеватор», в якому просило суд застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду шляхом зупинення виконання робіт підвищеної небезпеки, експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки в частині:
- вантажно-розвантажувальні роботи за допомогою машин і механізмів;
- зварювальні роботи;
- ємкостей для зберігання ПММ;
- лебідка ручна барабанна шестеренчаста канатна № 1;
- лебідка ручна барабанна шестеренчаста канатна № 2;
- лебідка ручна барабанна шестеренчаста канатна № 3;
- лебідка ручна барабанна шестеренчаста канатна № 4;
- лебідка ручна барабанна шестеренчаста канатна № 5;
- лебідка маневрова ЛМ-140УЗ № 6;
- лебідка маневрова ЛМ-140УЗ № 7;
- таль електрична ТЭ0, 5В3-П № 8;
- різаків;
- пальників;
- кисневі редуктори до усунення порушень зазначених в акті перевірки № 1440/10-84 від 12.08.2021 року.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 29 вересня 2021 року відкрито провадження у адміністративній справі № 640/26557/21, постановлено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.
Управління Держпраці у Житомирській області подало до Окружного адміністративного суду міста Києва заяву про зменшення та уточнення позовних вимог.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 19 травня 2025 року, суддя Череповський Є.В, прийняв до провадження справу № 640/26557/21.
Розпорядженням від 08 серпня 2025 року № 465 проведено повторний автоматичний розподіл справи. За результатами повторного автоматичного розподілу вказаної судової справи, справу передано на розгляд судді Голубовій Л.Б.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 13 серпня 2025 року прийнято до провадження адміністративну справу № 640/26557/21 за позовом управління Держпраці у Житомирській області до акціонерного товариства «Державна продовольчо-зернова корпорація України» про застосування заходів реагування, із урахуванням заяви про зменшення і уточнення позовних вимог та розгляд справи розпочато спочатку в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) в строки встановлені ст. 258 КАС України.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 06 жовтня 2025 року замінено в адміністративній справі № 640/26557/21 позивача - Управління Держпраці у Житомирській області (код ЄДРПОУ 39790560) правонаступником - Центрально-Західне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці (код ЄДРПОУ 44791105) та розпочато розгляд справи спочатку.
14 листопада 2025 року на адресу суду від Центрально-Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці надійшла заява про відмову від позову, в якій просить закрити провадження у справі у зв'язку із відмовою позивача від позову, оскільки акціонерним товариством «Державна продовольчо-зернова корпорація України» в особі філії акціонерного товариства «Державна продовольчо-зернова корпорація» «Черняхівський елеватор» усунуто порушення вимог законодавства у сферах охорони праці, промислової безпеки, гігієни праці, що були підставою для звернення управління Держпраці у Житомирській області з позовною заявою до суду.
Суд дослідивши доводи заяви Центрально-Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці про відмову від позову, матеріали справи, зазначає таке.
Частиною 1 статті 189 КАС України встановлено, що позивач може відмовитися від позову, а відповідач - визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві.
Згідно вимог частини 3 статті 189 КАС України про прийняття відмови від позову суд постановляє ухвалу, якою закриває провадження у справі. У разі часткової відмови позивача від позову суд постановляє ухвалу, якою закриває провадження у справі щодо частини позовних вимог.
За змістом частини 5 статті 189 КАС України суд не приймає відмови від позову, визнання позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії позивача або відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.
Частиною 3 статті 9 КАС України встановлено, що кожна особа, яка звернулася за судовим захистом, розпоряджається своїми вимогами на свій розсуд, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Враховуючи те, що дії позивача щодо відмови від позову не суперечать закону та не порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси, суд вважає за можливе прийняти відмову позивача від позову.
Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 238 КАС України суд закриває провадження у справі, якщо позивач відмовився від адміністративного позову і відмову прийнято судом.
Отже, суд приходить висновку про наявність правових підстав для закриття провадження у справі.
За правилами частини 2 статті 238 КАС України про закриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, а також вирішує питання про розподіл між сторонами судових витрат, повернення судового збору з бюджету.
Відповідно до п. 20 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняється центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, його територіальні органи.
Інші судові витрати у даній справі відсутні, тому розподіл судових витрат не здійснюється.
Відповідно до абзацу шостого пункту 2 розділу ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 2825-IX, судом апеляційної інстанції щодо всіх справ, підсудних окружному адміністративному суду, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Київ, та переданих на розгляд та вирішення іншим окружним адміністративним судам України відповідно до цього Закону, є Шостий апеляційний адміністративний суд».
На підставі вищевикладеного, керуючись статтями 9, 47, 132, 140, 142, 189, 238, 239, 248, 256, 293, 294, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Прийняти відмову від позову Центрально-Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці.
Закрити провадження у справі за позовом Центрально-Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці (10008, м. Житомир, вул. Шевченка, буд. 18-А, код ЄДРПОУ 44791105) до акціонерного товариства «Державна продовольчо-зернова корпорація України» (01033, м. Київ, вул. Саксаганського, буд. 1, код ЄДРПОУ 37243279) про застосування заходів реагування.
Роз'яснити позивачу, що на підставі ч. 2 ст. 239 КАС України у разі закриття провадження у справі повторне звернення до суду зі спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається.
Повний текст ухвали складено та підписано 18 листопада 2025 року.
Ухвала набирає законної сили у строк та у порядку, що визначені статтями 256, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, і може бути оскаржена до Шостого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом п'ятнадцяти днів з дня складання повного тексту ухвали.
Суддя Л.Б. Голубова