Вирок від 18.11.2025 по справі 308/9415/25

Справа № 308/9415/25

ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 листопада 2025 року м. Ужгород

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області у складі:

головуючого - судді - ОСОБА_1

за участю секретаря - ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Ужгород в порядку спеціального судового провадження кримінальне провадження №22024070000000087 відомості щодо якого внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 11.06.2024 року про обвинувачення

ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, уродженки с. Берестове Артемівського району Донецької області, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , паспорт громадянина України серії НОМЕР_1 , виданий Артемівським МВ УМВСУ у Донецькій області 20.05.1998 року, раніше не судимої,

у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 111-2 КК України, -

з участю сторін кримінального провадження:

прокурора - ОСОБА_4

захисника обвинуваченої - адвоката ОСОБА_5

ВСТАНОВИВ:

Згідно з Конституцією України, Україна є суверенною і незалежною державою. Суверенітет України поширюється на всю її територію, яка в межах існуючого кордону є цілісною і недоторканною. Перебування на території України підрозділів збройних сил інших держав з порушенням процедури, визначеної Конституцією та законами України, Гаазькими конвенціями 1907 року, IV Женевською конвенцією 1949 року, а також всупереч Меморандуму про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї 1994 року, Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і рф 1997 року та іншими міжнародно-правовими актами - є окупацією частини території суверенної держави Україна та міжнародним протиправним діянням з усіма наслідками, передбаченими міжнародним правом.

Всупереч вказаним нормам міжнародного гуманітарного права президент рф володимир путін, а також інші невстановлені на цей час досудовим розслідуванням представники влади рф, діючи всупереч вимогам п.п. 1, 2 Меморандуму про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 05.12.1994, принципам Заключного акту Наради з безпеки та співробітництва в Європі від 01.08.1975 та вимогам ч. 4 ст. 2 Статуту ООН і Декларацій Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй від 09.12.1981 № 36/103, від 16.12.1970 № 2734 (ХХV) від 21.12.1965 № 2131 (ХХ), від 14.12.1974 № 3314 (ХХІХ), спланували, підготували і розв'язали агресивну війну та воєнний конфлікт проти України, а саме віддали наказ на військове вторгнення збройних сил та інших збройних підрозділів російської федерації на територію України, з метою її незаконного збройного захоплення та подальшої військової окупації.

Президент російської федерації 22 лютого 2022 року направив до ради федерації звернення про використання збройних сил російської федерації за межами російської федерації, яке було задоволено.

Приблизно о 05 годині 00 хвилин 24 лютого 2022 року президент російської федерації оголосив про рішення розпочати повномасштабну військову агресію проти України та віддав відповідний наказ підрозділам збройних сил та іншим збройним формуванням рф про військове вторгнення на територію суверенної України через державні кордони в Харківській, Херсонській, Миколаївській, Сумській, Чернігівській, Запорізькій, Київській, інших областях та здійснити збройний напад на державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, військові частини, інші об'єкти, які мають важливе народногосподарське чи оборонне значення, після чого здійснити військову окупацію частин території суверенної України.

У зв'язку із веденням агресивної війни з боку російської федерації проти України під тимчасовою окупацією з 03.07.2022 перебуває м. Лисичанськ Лисичанської міської територіальної громади Сіверськодонецького району Луганської області, на території якої терористичною організацією «ЛНР» створено незаконні органи влади.

З метою відсічі військової агресії рф 24.02.2022 Указами Президента України на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України та Закону України «Про правовий режим воєнного стану» постановлено введення в Україні воєнного стану із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року, який неодноразово продовжено відповідними Указами Президента України, затверджених Верховною радою України.

Починаючи з 03.07.2022 територія м. Лисичанськ Лисичанської міської територіальної громади Сіверськодонецького району Луганської області тимчасово окупована представниками збройних формувань держави-агресора російської федерації (далі за текстом - зф держави-агресора рф).

Так, відповідно до положень ч.1 ст.1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» від 15.04.2014 (в редакції від 07.05.2022, далі за текстом - Закон №1207-VII), тимчасово окупована російською федерацією територія України (далі - тимчасово окупована територія) є невід'ємною частиною території України, на яку поширюється дія Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.

Тимчасова окупація російською федерацією територій України, визначених частиною першою статті 3 цього Закону, незалежно від її тривалості, є незаконною і не створює для російської федерації жодних територіальних прав.

Тимчасово окупованою територією, відповідно до п .7 ч. 1 ст. 1-1 Закону №1207-VII, є частини території України, в межах яких збройні формування російської федерації та окупаційна адміністрація російської федерації встановили та здійснюють фактичний контроль або в межах яких збройні формування російської федерації встановили та здійснюють загальний контроль з метою встановлення окупаційної адміністрації російської федерації.

Відтак, Наказом Міністерства розвитку громад та територій України № 376 від 28.02.2025 «Про затвердження Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією», територія м. Лисичанськ Лисичанської міської територіальної громади Сіверськодонецького району Луганської області внесена до вказаного переліку територіальних громад, розташованих в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), з 03.07.2022 та на час повідомлення про підозру перебуває у перебуває в окупації.

Окрім цього, починаючи з 2014 року, збройні сили держави-агресора - російської федерації розпочали бойові дії на території України та окупували Автономну Республіку Крим, а також частину територій Донецької та Луганської областей України.

Таким чином, на частині території Луганської області захоплення органів державної влади, місцевого самоврядування, державних та комунальних підприємств розпочалося ще з 2014 року, а окуповану військовим шляхом територію фактично контролювала терористична організація «Луганська Народна Республіка».

Після остаточної військової окупації частини населених пунктів Луганської області у лютому-березні 2022 року, представниками збройних формувань російської федерації фактично було узурповано всі владні повноваження на тимчасово окупованій території громади шляхом збройного захоплення адміністративних будівель органів державної влади та місцевого самоврядування, встановлення інституту військових комендатур, запровадження тотального контролю та жорсткого управління у всіх сферах життєдіяльності громади, фактичної ліквідації приватної власності, свободи слова, пересування та волевиявлення, а також шляхом повсякденного залякування населення, застосування фізичного і психологічного впливу до окремих категорій суспільства та верств населення, в тому числі шляхом незаконного позбавлення волі діючих представників органів державної влади України та місцевого самоврядування.

Відповідно до Розпорядження Ради Міністрів Луганської Народної Республіки від 05.05.2015 № 02-05/106/15 було прийнято рішення про створення Державного унітарного підприємства Луганської Народної Республіки «Луганська залізниця» (мовою оригіналу - «Государственное унитарное предприятие Луганской Народной Республики «Луганская железная дорога»). Зазначене підприємство було створене на матеріально-технічній базі існуючої на території Луганської області та незаконно захопленої представниками воєнізованих формувань Регіональної філії «Донецька залізниця» Акціонерного товариства «Укрзалізниця».

Продовжуючи встановлення тотального контролю та розповсюджуючи свою владу на захоплених військовим шляхом територіях Сіверськодонецького району Луганської області представники збройних формувань рф, діючи за підтримки місцевих колаборантів, окупаційної адміністрації та інших лояльних до держави-агресора верств місцевого населення здійснили захоплення органів державної влади, місцевого самоврядування, державних та комунальних підприємств, серед яких - структурні та виробничі підрозділи Регіональної філії «Донецька залізниця» АТ «Укрзалізниця», розташовані на території Луганської області.

Маючи на меті утвердження окупаційної влади та налагодження економічної діяльності за рахунок незаконно захопленої матеріально-технічної бази підприємств керівник окупаційної адміністрації (мовою оригіналу - «Председатель Правитесьства Луганской Народной Республики») ОСОБА_6 видав «Протокольні доручення Уряду Луганської народної республіки, надані на засіданні 19 липня 2022 года» № 01-02/3975/22 від 19.07.2022 (мовою оригіналу - «Протокольные поручения Правительства Луганской Народной Республики, данные на заседании 19 июля 2022 года»).

Згідно п. 2 зазначених Протокольних доручень № 01-02/3975/22 від 19.07.2022 керівникам виконавчих органів державної влади ЛНР, керівництво діяльністю яких здійснює Уряд ЛНР, доручено забезпечити проведення інвентаризації майна заново створених (після 19.02.2022) державних унітарних підприємств, державних установ.

Відповідно до Виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб російської федерації № ЮЭ9965-25-5145059 до складу ДУП ЛНР «Луганська залізниця» входить Відокремлений підрозділ станція «Комунарськ» ДУП ЛНР «Луганська залізниця» (мовою оригіналу - «Обособленное подразделение станция «Коммунарск» Государственного унитарного предприятия Луганской народной республики «Луганская железная дорога»), що згідно Виписки розташований за адресою: 294224, ЛНР, м. Алчевськ, вул. Вокзальна, буд. 27.

Досудовим розслідуванням встановлено, що громадянка України ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , не пізніше ніж 16.05.2022, перебуваючи на території м. Лисичанськ Сіверськодонецького району Луганської області, яке з 03.07.2022 та на час повідомлення про підозру є тимчасово окупованою російською федерацією територією України, перебуваючи на посаді начальника станції «Переїзна» виробничо-технологічного підрозділу «Станція Попасна» виробничого підрозділу «Служба роботи станцій» регіональної філії «Донецька залізниця» АТ «Укрзалізниця», маючи відповідну освіту, фахові знання, управлінські навички та досвід роботи на посаді керівника станції більше, ніж 5 років, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, а також розуміючи факт захоплення території Луганської області збройними силами російської федерації та лнр, усвідомлюючи, що суверенітет України поширюється на всю її територію та те, що Україна є унітарною державою, а її територія в межах існуючого кордону є цілісною і недоторканою, будучи обізнаною про те, що територія м. Лисичанськ Сіверськодонецького району Луганської області є невід'ємною складовою частиною України, ОСОБА_3 виконуючи свій протиправний умисел, усвідомлюючи проведення активної підривної діяльності проти України представниками спецслужб, правоохоронних та інших органів державної влади російської федерації, бажаючи допомогти окупаційній адміністрації та зробити свій особистий внесок для утворення та функціонування на території Луганської області системи органів державної влади, створеної окупаційною владою, керуючись раніше виниклим мотивом, почала надавати допомогу окупаційній адміністрації держави-агресора (пособництво), що діяла на окупованій частині Луганської області.

Так ОСОБА_3 не пізніше ніж 16.05.2022 прийняла пропозицію невстановлених під час досудового розслідування осіб із числа представників збройних формувань та окупаційної адміністрації держави-агресора та добровільно зайняла посаду заступника начальника станції «Сватове» відокремленого підрозділу «Станція Комунарськ» ДУП ЛНР «Луганська залізниця» (мовою оригіналу - «заместитель начальника станции «Сватово» Обособленного подразделения Станция Коммунарск Государственного унитарного предприятия Луганской Народной Республики «Луганская железная дорога»).

У період з 16.05.2022 по теперішній час, ОСОБА_3 , перебуваючи на посаді заступника начальника станції «Сватове» відокремленого підрозділу «Станція Комунарськ» ДУП ЛНР «Луганська залізниця», усвідомлюючи, що згідно наказу АТ «Укрзалізниця» № 529/Н-ос від 28.07.2022 з нею було призупинено дію трудового договору, ОСОБА_3 не припинила діяльність підпорядкованого їй підрозділу, а також забезпечила функціонування станції «Сватове», надаючи допомогу окупаційній адміністрації держави-агресора (пособництво), що діє на окупованій частині Луганської області.

Зокрема, ОСОБА_3 діючи на підставі «Протокольних доручень Уряду Луганської народної республіки, наданих на засіданні 19 липня 2022 года» № 01-02/3975/22 від 19.07.2022 (мовою оригіналу - «Протокольные поручения Правительства Луганской Народной Республики, данные на заседании 19 июля 2022 года») провела інвентаризацію майна, яке перебувало на балансі станції «Сватове» виробничо-технологічного підрозділу «Станція Попасна» виробничого підрозділу «Служба роботи станцій» регіональної філії «Донецька залізниця» АТ «Укрзалізниця».

Діючи з метою завдання шкоди Україні, не пізніше 04.08.2022 ОСОБА_3 підтримала та реалізувала рішення окупаційної адміністрації держави-агресора, а також підготувала та передала представникам держави-агресора та окупаційної адміністрації держави-агресора матеріальні цінності та інші активи станції «Сватове», а саме: аудіоархіватор, батарею до радіостанції «Моторола», ліхтар, кущоріз, мотокосу, мотокосу Solo14SB, лічильник побутовий, лічильник однофазний, штемпель календарний, гальмівні черевики (18 шт.), вогнегасник, вогнегасник ОП-6, вогнегасник ОП-9, вогнегасник ОУ-5, урну, пристосування для вимірювання перекосу (2 шт.), шафу, акумулятор для радіостанції «Кенвуд» KNB-29N, холодильник «Аист», електроплиту, Холодильник Delfa DMF-83, кондиціонер TLC TAC-09 CHSA/XAB1, лавки перонні (2 шт.), Лавки садові (3 шт.), столи однотумбові ( 3 шт.), контейнер для сміття, тумби (2 шт.), столи письмові (2 шт.), крісло поворотне, урну «Сатурн-2», сейф, стілець м'який, стіл комп'ютерний, відкриту вантажну площадку по станції «Сватове», площадку для завантаження вантажів по станції «Сватове», радіостанцію «Моторола», радіостанції «Транспорт РН-02» (2 шт.), радіостанцію «Kenwood», телефон «Panasonic», мережевий фільтр.

За результатами проведеної інвентаризації та опису наявного майна, ОСОБА_3 разом з членами комісії з інвентаризації склала відповідні Акти інвентаризації об'єктів державного майна, які пропонуються до закріплення, що раніше знаходились на території, непідконтрольній виконавчим органам державної влади Луганської народної республіки Державне унітарне підприємство луганської народної республіки «Луганська залізниця» від 04 серпня 2022 року (мовою оригіналу «Акт инвентаризации объектов государственного имущества, которые предлагаются к закреплению, ранее находившегося на территории, неподконтрольной исполнительным органам государственной власти ЛУГАНСКОЙ НАРОДНОЙ РЕСПУБЛИКИ ГОСУДАРСТВЕННОЕ УНИТАРНОЕ ПРЕДПРИЯТИЕ ЛУГАНСКОЙ НАРОДНОЙ РЕСПУБЛИКИ «ЛУГАНСКАЯ ЖЕЛЕЗНАЯ ДОРОГА »).

Також дії ОСОБА_3 , яка діяла за вказівками керівництва ДУП ЛНР «Луганська залізниця» та в інтересах окупаційної влади, сприяли подоланню опору місцевого населення по відношенню до окупаційної влади, утвердженню окупаційної адміністрації та завоювання прихильності місцевих мешканців, формуванню у останніх негативної думки про українську владу, тобто таким чином ОСОБА_3 підтримала рішення та дії держави-агресора та окупаційної адміністрації та з метою завдання шкоди Україні, добровільно підготувала і передала матеріальні ресурси та інші активи представникам держави-агресора, окупаційній адміністрації держави-агресора.

Дії ОСОБА_3 кваліфіковані за ч. 1 ст. 111-2 КК України, а саме у пособництві державі-агресору, тобто у вчиненні умисних дій, які спрямовані на допомогу державі-агресору (пособництво), окупаційній адміністрації держави-агресора з метою завдання шкоди Україні шляхом реалізації та підтримки рішень та дій держави-агресора, окупаційної адміністрації держави-агресора та шляхом добровільної підготовки та передачі матеріальних ресурсів чи інших активів представникам держави-агресора, окупаційної адміністрації держави-агресора.

Дане кримінальне провадження, як на етапі досудового розслідування, так і під час судового розгляду, здійснювалось за відсутності обвинуваченої (in absentia), котра показань суду не надавала.

ЄСПЛ визнає, що хоча право обвинуваченого бути судимим у його присутності в Конвенції прямо не згадується, воно має «першорядне значення». Під час слухання людина володіє таким процесуальним правом як право фізично постати перед судовим посадовцем («Мулен проти Франції» (3710/406), (2010) §118; «Оджалан проти Туреччини» (46221/99), Велика палата (2005) §103; «Медведєв проти Франції» (3394/03), Велика палата (2010) §118). Право обвинувачених на особисту присутність вимагає, щоб влада досить завчасно інформувала їх самих (а також їх захисників) про дату і місце слухань, викликала їх до суду.

Водночас, обвинувачений може добровільно відмовитися від здійснення свого права бути присутнім на судових слуханнях, […]; супроводжуватися дотриманням гарантій, відповідних важливості такого рішення; і не повинна вступати в протиріччя з громадським інтересом («Колоцца проти Італії» (9024/80), (1985) §28; «Пуатрімоль проти Франції» (14032/88), (1993) §31; «Ермі проти Італії»(18114/02), Велика палата (2006) §73).

До початку судового процесу за відсутності обвинуваченого суд зобов'язаний переконатися, що обвинувачений був […] повідомлений про судовий розгляд, […]. Контрольні механізми в галузі прав людини, які вважають судовий розгляд in absentia допустимим у виняткових обставинах, передбачають, що в цьому випадку суди зобов'язані ще суворіше дотримуватися права обвинуваченого на захист. До таких прав також відноситься право на допомогу адвоката, навіть якщо обвинувачений відмовився особисто бути присутнім на суді […] («Пелладоах проти Нідерландів» (16737/90), (1994) §41; «Пуатрімоль проти Франції» (14032 / 88), (1993) §34).

Зважаючи на специфіку спеціального судового провадження (ч.3 ст.323 КПК України), суд, зберігаючи неупередженість та безсторонність, надає особливого значення охороні прав та законних інтересів обвинуваченого як учасника кримінального провадження, яке відбувається за його відсутності, забезпеченню повного та неупередженого судового розгляду з тим, щоб до обвинуваченого була застосована належна правова процедура в контексті приписів ст.2 КПК України з дотриманням всіх загальних засад кримінального провадження з урахуванням особливостей, встановлених виключно законом.

Так, згідно копії ухвали слідчого судді Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області від 13.06.2025 року, надано дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування у кримінальному провадженні №22024070000000087 відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 11.06.2024, за підозрою ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженки с. Берестове Артемівського району Донецької області, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , у вчиненні кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 1 ст. 111-2 КК України.

Крім того, судом встановлено, що 06.06.2025 складено повідомлення про підозру ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , про те, що вона підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 111-2 КК України, яке у відповідності до вимог ст. ст. 135, 276-278 КПК України опубліковано в засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження (газеті «Урядовий кур'єр») та на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора.

Постановою слідчого в ОВС 1-го відділення слідчого відділу УСБУ в Закарпатській області капітан юстиції ОСОБА_7 від 06.06.2025 призначено та залучено захисника Західного міжрегіонального центру з надання безоплатної правничої допомоги в Закарпатській області до участі у кримінальному провадженні №22024070000000087 від 11.06.2024 за ч.1 ст. 111-2 КК України, для здійснення захисту підозрюваної ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Постановою слідчого в ОВС 1-го відділення слідчого відділу УСБУ в Закарпатській області майор юстиції ОСОБА_8 від 12.06.2025 року оголошено в розшук підозрювану громадянку України ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Ухвалою Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області від 23.09.2025 року постановлено здійснювати спеціальне судове провадження у кримінальному провадженні №22024070000000087 відомості щодо якого внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 11.06.2024 року, про обвинувачення ОСОБА_3 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.111-2 КК України.

Обвинувачена ОСОБА_3 будучи обізнаною, що відносно неї розпочато кримінальне провадження, що їй повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення та обвинувальний акт відносно неї перебуває на розгляді в суді, в судові засідання неодноразово не з'явилася.

Судом вживалися заходи для виклику обвинуваченої для забезпечення доступу до правосуддя, у зв'язку із чим вона викликалася в судові засідання в порядку ст. 323 КПК України. Так, повістки про виклик на кожне судове засідання були опубліковані у засобах масової інформації загальнодержавної сфери у виданні «Урядовий кур'єр», на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора та офіційному веб-сайті Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області.

У матеріалах справи містяться документи на підтвердження завчасних належних викликів обвинуваченої до слідчого, прокурора (на стадії досудового розслідування) та суду, текст повідомлення про підозру опубліковано на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора, що свідчить про те, що вона мала підстави усвідомлювати, що відносно неї розпочато кримінальне провадження. Обвинувачена мала можливість бути обізнаною із усіма своїми правами, в тому числі, на захист та доступ до правосуддя. Процесуальні документи, що підлягають врученню обвинуваченій, надавались захиснику.

У той же час, ухилення обвинуваченої ОСОБА_3 від правосуддя, суд оцінює як реалізацію останньою її невід'ємного права на свободу від самозвинувачення чи самовикриття (п/п. «g» п. 3 ст. 14 Міжнародного пакту про громадянські і політичні права, ст. 63 Конституції України), як одну з ключових гарантій презумпції невинуватості.

Водночас, дане кримінальне провадження здійснювалось за обов'язковою участю захисника, який був забезпечений державою з Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Закарпатській області.

Захисник обвинуваченої ОСОБА_3 - адвокат ОСОБА_5 здійснювала активні дії, спрямовані на захист обвинуваченої, а саме приймала участь у дослідженні доказів, виступала у судових дебатах. Захисник була ознайомлена із матеріалами кримінального провадження, що підтверджується відповідною розпискою.

Враховуючи наведене, суд вважає, що стороною обвинувачення та судом вживалися достатні заходи щодо дотримання прав обвинуваченої на захист та доступ до правосуддя, з урахуванням здійснення спеціального досудового розслідування та спеціального судового провадження.

Під час судових дебатів прокурор серед іншого вказала, що всі обставини вчинення інкримінованого ОСОБА_3 кримінального правопорушення (злочину) були всебічно досліджені органом досудового слідства, перевірені судом під час судового розгляду і знайшли своє підтвердження. Дії обвинуваченої кваліфіковано вірно, а вина ОСОБА_3 у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч.1 ст. 111-2 КК України повністю підтверджується сукупністю досліджених судом належних та допустимих доказів. Прокурор просила визнати ОСОБА_3 винною у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 111-2 КК України та призначити їй покарання у виді позбавлення волі на строк 11 (одинадцять) років з позбавленням права обіймати посади вдержавних органах, органах державної влади та місцевого самоврядування строком на 11 (одинадцять) років, та з конфіскацією усього належного їй майна на користь держави.

Захисник обвинуваченої - адвокат ОСОБА_5 під час судових дебатів зазначила, що судовий розгляд вказаного кримінального провадження здійснювався за відсутності обвинуваченої, вона зв'язку зі своєю підзахисною не має, позиції її не може з'ясувати. Дослідивши докази, вислухавши промову прокурора вважає, що вина її підзахисної у вчиненні кримінального правопорушення за ч.1 ст. 111-2 КК України не доведена належними та допустимими доказами. В матеріалах справи відсутні беззаперечні докази добровільності дій які інкриміновані ОСОБА_3 . За наведеного просила виправдати ОСОБА_3 .

Не зважаючи на доводи захисника, вина ОСОБА_3 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 111-2 КК України підтверджується зібраними по справі доказами, яким в ході судового розгляду було надано належну оцінку і які були дослідженні судом в повному обсязі, а саме:

- копією витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань від 11.06.2024 за №22024070000000087, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.111-2 КК України, який підтверджує факт внесення відомостей до ЄРДР та початок проведення досудового розслідування;

- копією відповіді на доручення з додатками №78/3/5/7-1895 від 17.08.2025, згідно якого на виконання доручення слідчого в рамках кримінального провадження №22024070000000087 від 11.06.2024, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками вчинення злочину, передбаченого ч. 1 ст. 111-2 КК України встановлено, що згідно з отриманими копіями Актів інвентаризації об'єктів державного майна, яке пропонується до закріплення, що раніше знаходилося на території непідконтрольної виконавчим органам державної влади лнр Державне унітарне підприємство лнр «Луганська залізниця», затверджених 04.08.2022 в.о. директора ДУП лнр «Луганська залізниця» ОСОБА_9 , громадянка України ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка з травня 2022 року добровільно погодилась на зайняття посади заступника начальника станції Сватове Відокремленого підрозділу Станція Комунарськ ДУП лнр «Луганська залізниця», у серпні 2022 року передала збройним формуванням держави-агресора матеріальні ресурси регіональної філії «Донецька залізниця» АТ «Укрзалізниця» (всього 34 об'єкта). Доказом того, що матеріальні ресурси, які передані протягом серпня 2022 року громадянкою України ОСОБА_3 збройним формуванням держави-агресора, належать регіональній філії «Донецька залізниця» АТ «Укрзалізниця» є той факт, що у вказаних актах інвентаризації у колонці (мовою оригіналу Первоначальная (переоцененна) стоимость) сума зазначена у гривнях. Відповідно до п. 2.1. розділу ІІ (посадові зобов'язання) посадової інструкції заступника начальника станцій Сватове ОСОБА_3 , за функціональними обов'язками організовує роботу станції та взаємодію суміжних відокремлених підрозділів ДУП лнр «Луганська залізниця» з виконання пасажирської, вантажної та поїзної роботи, відповідно до планів та задач. Відповідно до п. 2.2. забезпечує безпеку перевезень вантажів та рухомого складу. Відповідно до п. 2.3. розробляє Технологічний процес роботи станції, Технічно-розпорядчий акт станції та інші документи для виробничо-господарської діяльності станції. Відповідно до п. 2.5. здійснює оперативне планування поїзної та вантажної роботи станції. Відповідно до п. 2.8. контролює виконання вантажовідправниками та вантажоотримувачами правил перевезень, технічних умов навантаження тощо.

Посадовою інструкцією заступника начальника станції Сватове визначено безпосередню відповідальність ОСОБА_3 , за виробничо-господарську діяльність станції та здійснення контролю за виконанням правил перевезень, за виробничо-господарську діяльність локомотивного депо оборотного та здійснення підготовки рухомого складу до рейсів, що підтверджує факт провадження ними господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, незаконними органами влади, створеними на тимчасово окупованій території, у тому числі окупаційною адміністрацією держави-агресора.

У ході проведення слідчих (розшукових) дій фактів звернення ОСОБА_3 до правоохоронних органів Луганської та Донецької областей із заявами про вчинення неправомірних дій щодо неї з боку представників збройних сил рф, ФСБ, окупаційної влади держави-агресора, а також фактів визнання потерпілою у кримінальних провадженнях, пов'язаних із збройною агресією рф проти у країни, не встановлено.

До відповіді на доручення долучено копії документів (мовою оригіналу), а саме: копія посадової інструкції заступника начальника станції Сватове Відокремленого підрозділу Станція Комунарськ ДУП лнр «Луганська залізниця» на 9 арк, копія протокольних доручень Уряду Луганської Народної Республіки, дані на засіданні 19 липня 2022 року на 2 арк., копія акту інвентаризації об'єктів державного майна, яке пропонується до закріплення, що раніше знаходилося на території непідконтрольної виконавчим органам державної влади лнр Державне унітарне підприємство лнр «Луганська залізниця» (сума не зазначена) на 2 арк., копія акту інвентаризації об'єктів державного майна, яке пропонується до закріплення, що раніше знаходилося на території непідконтрольної виконавчим органам державної влади лнр Державне унітарне підприємство лнр «Луганська залізниця» (сума не зазначена) на 3 арк.;

- протоколом огляду від 16.06.2025, складений слідчим в ОВС СВ УСБ України в Закарпатській області підполковником юстиції ОСОБА_10 , за часті перекладача ОСОБА_11 , відповідно до якого предметом огляду є роздруківки документальних матеріалів, серед яких наявні наступні документи, виконані російською мовою, а саме:

Фотокопія документу під назвою: «Должностная инструкция заместителя начальника станции Сватово», у перекладі «Посадова Інструкція заступника керівника станції Сватово». Видана «Государственное унитарное предприятие Луганской Народной Республики «Луганская железная дорога», обособленное подразделение Станция Коммунарск», у перекладі «Державне унітарне підприємство Луганської Народно Республіки «Луганська залізниця», відокремлений підрозділ станція Коммунарськ» затверджено «Начальник Обособленного подразделения Станция Коммунарск ГУП ЛНР «Луганская железная дорога», ОСОБА_12 », у перекладі «Начальник відокремленого підрозділу Станції Комунарськ ГУП ЛНР «Луганська залізниця» ОСОБА_12 ».

Фотокопія документу під назвою: «Протокольные поручения Правительства Луганской Народной Республики, данные на заседании 19 июля 2022», в перекладі «Протокольні доручення Уряду Луганської Народної Республіки, дані на засіданні 19 липня 2022 року».

Фотокопія документу під назвою "Акт инвентаризации объектов государственного имущества, которое предлагаются к закреплению, ранее находившегося на территории неподконтрольной исполнительным органам государственной власти ЛУГАНСКОЙ НАРОДНОЙ РЕСПУБЛИКИ", в перекладі «Акт інвентаризації об'єктів державного майна, що пропонується до закріплення, яке раніше знаходилося на території непідконтрольною виконаним органам державної влади ЛУГАНСЬКОЇ НАРОДНОЇ РЕСПУБЛІКИ», об'єктом інвентаризацій є «Государственное унитарное предприятие Луганской Народной Республики «Луганская железная дорога», у перекладі «Державне незалежне підприємство Луганської Народної Республіки «Луганська залізниця», за адресою: ЛНР м. Сватово, площа Привокзальна 1. На підставі наказу «Протокольного поручения Правительства Луганской Народной Республики от 19 июня 2022 г. №01-02/3975/224», в перекладі «Протокольного доручення Уряду Луганської Народної Республіки від 19 червня 2022 р. №01-02/3975/22». Інвентаризація проведена: заступником керівника станції Сватово ОСОБА_13 , черговими по станції ОСОБА_14 та ОСОБА_15 Інвентаризація розпочата 1 серпня 2022 р., закінчилася 2 серпня 2022 р.

Фотокопія документу під назвою: «Акт инвентаризации объектов государственного имущества, которое предлагаются к закреплению, ранее находившегося на территории неподконтрольной исполнительным органам государственной власти ЛУГАНСКОЙ НАРОДНОЙ РЕСПУБЛИКИ», в перекладі «Акт інвентаризації об'єктів державного майна, що пропонується до закріплення, яке раніше знаходилося на території непідконтрольною виконавчим органам державної влади ЛУГАНСЬКОЇ НАРОДНОЇ РЕСПУБЛІКИ», об'єктом інвентаризації є «Государственное унитарное предприятие Луганской Народной Республики «Луганская железная дорога», у перекладі «Державне незалежне підприємство Луганської Народної Республіки «Луганська залізниця», за адресою: ЛНР м. Сватово, площа Привокзальна 1. На підставі наказу «Протокольного поручения Правительства Луганской Народной Республики от 19 июня 2022 г. №01-02/3975/22», в перекладі «Протокольного доручення Уряду Луганської Народної Республіки від 19 червня 2022 р. №01-02/3975/22». Інвентаризація проведена: заступником керівника станції Сватово ОСОБА_13 , черговими по станції ОСОБА_14 та ОСОБА_15 Інвентаризація розпочата 1 серпня 2022 р., закінчилася 3 серпня 2022 р.;

- протоколом огляду від 17.01.2025, складений слідчим 1-го відділення СВ УСБ України в Закарпатській області капітаном юстиції ОСОБА_16 , відповідно до якого об'єктом огляду є Інтернет сайт «Федеральная налоговая служба россии» за наступним посиланням: https://www.nalog.gov.ru/rn77/. З метою перегляду вищевказаної соціальної мережі, використовуючи Інтернет - браузер « ОСОБА_17 », що має функцію « ІНФОРМАЦІЯ_3 » за електронною адресою посилання: ІНФОРМАЦІЯ_4 у полі пошуку головного меню «Google» введено критерій пошуку у вигляді запису: «федеральная налоговая служба россии». В подальшому було здійснено перехід на адресу першого посилання з заголовком «Федеральная налоговая служба» за електронною адресою: «https://nalog.gov.ru». В процесі подальшого огляду сайту «Федеральная налоговая служба» було здійснено перехід на вкладку з заголовком « ІНФОРМАЦІЯ_5 », далі було відкрито нова вкладка за електронною адресою: « ІНФОРМАЦІЯ_6 ». B подальшому було вибрано в розділі «Сведения из рестров» підрозділ «Предоставление сведений из ЕГРЮЛ/ЕГРИП в электронном виде» та здійснено перехід на вказане посилання після чого відкрилась нова вкладка за електронною адресою: « ІНФОРМАЦІЯ_7 ». Перейшовши за вище вказаним посиланням, виявлено головну сторінку сайту «Предоставление сведений из ЕГРЮЛ/УГРИП в электронном виде». В процесі подальшого огляду у панелі навігації з назвою «Поисковый запрос», введено наступний ідентифікатор «Луганска железная дорога» та подано команду пошуку «Найти». За результатами здійснення пошуку на першому місці серед результатів знайдено наступну інформацію (мовою оригіналу): ГОСУДАРСТВЕННОЕ УНИТАРНОЕ ПРЕДПРИЯТИЕ ЛУГАНСКОЙ НАРОДНОЙ РЕСПУБЛИКИ «ЛУГАНСКАЯ ЖЕЛЕЗНАЯ ДОРОГА»: Луганская Народная Республика, ОГРН: 1229400061703, Дата присвоения ОГРН: 29.11.2022, ИНН: 9402008782, КПП: 940201001, ПРЕДСЕДАТЕЛЬ ЛИКВИДАЦИОННОЙ КОМИССИИ: ОСОБА_18 , Сведения о номерах юридического лица на день принятия в Российскую Федерацию: регистрационный номер: 61123064. В ході огляду виписки з офіційного сайту податкової служби держави-агресора рф, встановлено, що «ГОСУДАРСТВЕННОЕ УНИТАРНОЕ ПРЕДПРИЯТИЕ ЛУГАНСКОЙ НАРОДНОЙ РЕСПУБЛИКИ «ЛУГАНСКАЯ ЖЕЛЕЗНАЯ ДОРОГА»» наразі знаходиться в процесі ліквідації, а керівником ліквідаційної комісії вказаної юридичної особи є ОСОБА_19 . При цьому юридичною особою, яка виступає від імені засновника є (мовою оригіналу): «МИНИСТЕРСТВО ИНФРАСТРУКТУРЫ И ТРАНСПОРТА ЛУГАНСКОЙ НАРОДНОЙ РЕСПУБЛИКИ». Окрім того, в розділі «Сведения о филиалах и представительствах», у п. 7 наявна інформація про відокремлений підрозділ - «ОБОСОБЛЕННОЕ ПОДРАЗДЕЛЕНИЕ СТАНЦИЯ КОММУНАРСК ГОСУДАРСТВЕННОГО УНИТАРНОГО ПРЕДПРИЯТИЯ ЛУГАНСКОЙ НАРОДНОЙ РЕСПУБЛИКИ «ЛУГАНСКАЯ ЖЕЛЕЗНАЯ ДОРОГА» в якому згідно матеріалів кримінального провадження ОСОБА_3 зайняла посаду заступника начальника станції Сватове. До протоколу огляду долучено виписку із офіційного сайту «Федеральная налоговая служба России» на 14 арк.;

- копією відповіді регіональної філії «Донецька залізниця» АТ «Укрзалізниця» №Н-09/1483 від 06.12.2024 року на запит №78/3/5/7-4431 від 28.11.2024 з додатками, зокрема: копією таблиці з переліком відомостей наявності основних засобів по станції Сватове виробничо-технологічного підрозділу «Станція Попасна» виробничого підрозділу «Служба роботи станції» регіональної філії «Донецька залізниця» АТ «Укрзалізниця», копією таблиці з переліком відомостей наявності малоцінних необоротних матеріальних активів по станції Сватове виробничо-технологічного підрозділу «Станція Попасна» виробничого підрозділу «Служба роботи станції» регіональної філії «Донецька залізниця» АТ «Укрзалізниця», копією службової характеристики на ОСОБА_3 , копією наказу від 08.09.2015 року №184-ОС про призначення ОСОБА_3 на посаду начальника станції Переїзна ДП «Донецька залізниця»; копією посадової інструкції начальника станції регіональної філії «Донецька залізниця» АТ «Укрзалізниця», копією наказу від 28.07.2022 №529/Н-ос «Про призупинення дії трудового договору»;

- протоколом пред'явлення особи для впізнання за фотознімками від 05.07.2025 року за участі свідка ОСОБА_20 із фото таблицею, довідкою та компакт-диском з відеозаписом проведення процесуальної дії та стенограмою слідчої дії, з якого вбачається, що із свідком ОСОБА_20 , було проведено впізнання за 4 фотознімками. Свідок повідомила, що за сукупністю рис обличчя впізнала особу на фотозображенні № 1 як ОСОБА_3 . Згідно довідки про осіб, які зображені на фотокартках, що пред'являються для впізнання на фото № 1 зображена ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ;

- протоколом пред'явлення особи для впізнання за фотознімками від 11.07.2024 року за участі свідка ОСОБА_21 із фото таблицею, довідкою та компакт-диском з відеозаписом проведення процесуальної дії та стенограмою слідчої дії, з якого вбачається, що із свідком ОСОБА_21 , було проведено впізнання за 4 фотознімками. Свідок повідомив, що за сукупністю рис обличчя впізнав особу на фотозображенні № 1 як ОСОБА_3 . Згідно довідки про осіб, які зображені на фотокартках, що пред'являються для впізнання на фото № 1 зображена ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ;

- протоколом пред'явлення особи для впізнання за фотознімками від 23.05.2024 року за участі свідка ОСОБА_22 із фото таблицею, довідкою та компакт-диском з відеозаписом проведення процесуальної дії та стенограмою слідчої дії, з якого вбачається, що із свідком ОСОБА_22 , було проведено впізнання за 4 фотознімками. Свідок повідомив, що за сукупністю рис обличчя впізнав особу на фотозображенні № 1 як ОСОБА_3 . Згідно довідки про осіб, які зображені на фотокартках, що пред'являються для впізнання на фото № 1 зображена ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ;

- ухвалою слідчого судді Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області від 13.06.2025 року по справі №308/8234/25 про надання дозволу на здійснення спеціального досудового розслідування у кримінальному провадженні за №22024070000000087 від 11.06.2024, за підозрою ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , у вчиненні кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 1 ст. 111-2 КК України;

- копією ухвали слідчого судді Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області від 13.06.2025 року по справі №308/8234/25 про обрання відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , підозрюваної у вчиненні кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 1 ст. 111-2 КК України, запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою без визначення розміру застави;

- копією протоколу допиту свідка ОСОБА_20 , ІНФОРМАЦІЯ_8 від 05.07.2024 року, хід та результати якого зафіксовані за допомогою відеофіксації, та згідно якого остання серед інших обставин повідомила, що є приватним підприємцем, перукарем, виїхала з тимчасово окупованої території Луганської області у травні 2022, на тимчасово окупованій території Луганської області мала свою перукарню на площі Привокзальній, надавала перукарські послуги. Свідок вказала, що підтримує контакти з окремими колишніми працівниками регіональної філії «Донецька залізниця» АТ «Укрзалізниця», які влаштувалися до т.зв. ДУП лнр «Луганської залізниці». Інформацію про функціонування т.зв. ДУП лнр «Луганської залізниці», яка наразі стала філіалом ФГУП «Залізниця Новоросії» отримує через соціальні мережі та месенджери. Зазначила, що їй відома ОСОБА_3 , з нею вона особисто знайома. Та яка до початку широкомасштабної агресії проти України займала посаду начальника станції Переїзна регіональної філії «Донецька залізниця» та у травні 2022 добровільно зайняла посаду заступника начальника Сватове ДУП лнр «Луганська залізниця». Свідок вказала, що ОСОБА_3 організовує роботу станції, забезпечує безпеку перевезення вантажів та рухомого складу. Повідомила, що їй відомо, що протягом 2022-2023 років ОСОБА_3 сприяла вивозу зі станції Сватове до рф зерна та пшениці, а також в середині 2022 року вона провела інвентаризацію та передала майно станції Сватове на баланс т.зв. ДУП лнр «Луганська залізниця». Свідок вказала, що їй не відомо про тиск або погрози на адресу ОСОБА_3 . Напроти, вона добровільно надає послуги. Може охарактеризувати її як людину, яка має проросійські погляди та підтримує агресію рф проти України. Може впізнати ОСОБА_3 за фотознімком, оскільки з нею особисто знайома та за сукупністю рис обличчя, а саме жінка віком близько 45 років, статура повна, зріст середній, обличчя кругле, лоб середній, ніс прямий. Судом переглянуто DVD-R диск із вказаним відеозаписом, зміст якого відповідає змісту, зафіксованому в протоколі;

- копією протоколу допиту свідка ОСОБА_22 , ІНФОРМАЦІЯ_9 від 23.05.2024 року, хід та результати якого зафіксовані за допомогою відеофіксації, та згідно якого останній серед інших обставин повідомив, що виїхав з тимчасово окупованої території Луганської області 07.05.2022, працював на посаді акумуляторника 4 розряду структурного підрозділу Сватівське моторно-вагонне депо, виконував роботи з ремонту та формування акумуляторів і акумуляторних батарей різних типів, виявляв і усував пошкодження. Свідок вказав, що підтримує контакти з окремими колишніми працівниками регіональної філії «Донецька залізниця», які влаштувалися до т.зв. лнр «Луганської залізниці» через соц. мережі, «Інтернет» звідки і отримує інформацію про роботу підприємства. Повідомив, що з посадових осіб регіональної філії «Донецька залізниця» АТ «Укрзалізниця», які у 2022 році, після початку широкомасштабної агресії рф проти України, добровільно надають сприяння та займаються пособництвом державі агресору йому відома ОСОБА_3 , з якою він знайомий особисто. Вказав, що вона до початку широкомасштабної агресії займала посаду начальника станції Переїзна регіональної філії «Донецька залізниця», а у травні 2022 добровільно зайняла посаду заступника начальника станції Сватове. Свідок зазначив, що ОСОБА_3 організовувала роботу станції, забезпечувала безпеку перевезення вантажів та рухомого складу. Протягом 2022-2023 років ОСОБА_3 сприяла вивозу зі ст. Сватове до рф зерна, пшениці, а також в середині 2022 року провела інвентаризацію та передала майно на баланс т.зв. «Луганської залізиці». Свідок вказав, що фактів тиску та погроз відносно ОСОБА_3 не було. Вона добровільно надає послуги. Може охарактеризувати її як людину, яка має проросійські погляди та підтримує російську агресію проти України. Може впізнати ОСОБА_3 за фотознімком за такими ознаками: жінка віком близько 45 років, статура повна, зріст середній, обличчя кругле, лоб середній, ніс прямий. Судом переглянуто DVD-R диск із вказаним відеозаписом, зміст якого відповідає змісту, зафіксованому в протоколі;

- копією протоколу допиту свідка ОСОБА_21 , ІНФОРМАЦІЯ_10 від 11.07.2024 року, хід та результати якого зафіксовані за допомогою відеофіксації, та згідно якого останній серед інших обставин повідомив, що працює в АТ «Укрзалізниця», Департамент корпоративної безпеки Лиманське регіональне відділення. Свідок вказав, що посадові особи, які зараз перейшли на сторону окупаційної адміністрації, співпрацюють з окупаційною адміністрацією та працюють на разі в ДУП лнр «Луганська залізниця» йому відомі у зв'язку з тим, що у період часу 2020 та 2021 року він перебував на посаді начальника юридичного відділу юридичної служби Донецької залізниці та за своєю специфікою роботи йому доводилось контактувати з працівниками як Луганської дирекції, так і Донецької дирекції, з приводу укладання правочинів або розроблення посадових інструкцій або розроблення положень, тобто завдяки професійній діяльності він з ними доволі часто контактував. На займаній посаді до його посадових обов'язків входили розробка посадових інструкцій, розробка положень, укладання правочинів та супровід зокрема матеріалів справи в господарських та цивільних судах. Свідок зазначив, що підтримує з окремими колишніми працівниками регіональної філії «Донецька залізниця», які протягом 2014 - 2024 року працевлаштувалися до так званого ДУП «Луганська залізниця». Інформацію щодо функціонування так званого ДУП лнр «Лутанська залізниця» отримує саме від цих персон через соціальні мережі та месенджери, а також з засобів масової інформації. Свідок повідомив, що йому відома мешканка м. Лисичанськ Луганської області ОСОБА_3 , з якою він особисто знайомий, та яка до початку широкомасштабної агресії рф проти України займала посаду начальника станції Переїзна регіональної філії «Донецька залізниця» АТ «Укрзалізниця», а у травні 2022 року добровільно зайняла посаду заступника начальника станції Сватове ДУП «Луганська залізниця», до її посадових обов'язків як заступника начальника станції входить організація роботи стації, взаємодія з іншими підрозділами «Луганської залізниці» з виконання пасажирської, вантажної та поїзної роботи, забезпечення безпеки перевезення вантажів та рухомого складу. Також свідок вказав, що йому відомо про те, що протягом 2022 року ОСОБА_3 підтримувала політику окупації, що підтверджується вивантаженням військової техніки, особового складу та боєприпасів на станції Сватове, організовувала за станції Сватове до рф зерна, зокрема пшениці, в середині 2022 року провела інвентаризацію та передала нерухоме майно станції Сватове на баланс ДУП лнр «Луганська залізниця». Свідок вказав, що йому не відомо про тиск або погрози на адресу ОСОБА_3 з боку представників окупаційної адміністрації, вона добровільно надає послуги окупаційній адміністрації. Може охарактеризувати її проросійсько налаштовану, яка підтримує збройну агресію рф проти України та відповідно вона є пособником країни. Може впізнати її, оскільки особисто з нею знайомий, за сукупністю рис обличчя, а саме жінка приблизно віком 45 років, статура повна, зріст середній, обличчя кругле, лоб середній, ніс прямий. Судом переглянуто DVD-R диск із вказаним відеозаписом, зміст якого відповідає змісту, зафіксованому в протоколі;

Крім цього, до матеріалів кримінального провадження долучено копію паспорту громадянина України серії НОМЕР_1 ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , виданий Артемівським МВ УМВС України у Донецькій області 20.05.1998 року. Вказане підтверджує, що ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , є громадянкою України.

Окрім того, допустимість вищенаведених доказів підтверджується долученими процесуальними документами:

- копією постанови прокурора Ужгородської окружної прокуратури ОСОБА_23 про виділення матеріалів досудового розслідування від 11.06.2024, якою постановлено виділити із матеріалів досудового розслідування №22023130000000125 від 14.02.2023, за ознаками складів кримінальних правопорушень (злочинів), передбачених ч. 2 ст. 111-2 КК України матеріали кримінального провадження стосовно невстановлених на даний час осіб за фактами вчинення кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 1 ст. 111-2 КК України;

- дорученням заступника начальника слідчого відділу СВ УСБУ України в Закарпатській області ОСОБА_24 від 11.06.2024 року слідчому в ОВС 1-го відділення слідчого відділу УСБУ в Закарпатській області капітану юстиції ОСОБА_8 про проведення досудового розслідування у кримінальному провадженні №22024070000000087 від 11.06.2024;

- повідомленням слідчого в ОВС 1-го відділення слідчого відділу УСБУ в Закарпатській області капітана юстиції ОСОБА_8 від 12.06.2024 №58/6/2325про початок досудового розслідування у кримінальному провадженні №22024070000000087 від 11.06.2024, за ознаками складів кримінальних правопорушень (злочинів), передбачених ч. 1 ст. 111-2 КК України;

- постановою начальника 1-го відділення СВ УСБУ України в Закарпатській області ОСОБА_25 від 12.06.2024 року про здійснення досудового розслідування слідчою групою у кримінальному провадженні №22024070000000087 від 11.06.2024 року;

- супровідним листом від 06.08.2024 №10-736-24 заступника керівника Закарпатської обласної прокуратури ОСОБА_26 про направлення постанови про передачу матеріалів досудового розслідування за підслідністю у кримінальному провадженні №22024070000000087 від 11.06.2024 року;

- постановою прокурора Ужгородської окружної прокуратури ОСОБА_23 про передачу матеріалів досудового розслідування за підслідністю від 06.08.2024 у кримінальному провадженні №22024070000000087 від 11.06.2024 року;

- постановою заступника керівника Луганської обласної прокуратури ОСОБА_27 від 16.08.2024 року про визначення групи прокурорів у кримінальному провадженні №22024070000000087 від 11.06.2024 року;

- постановою начальника 3-го відділення слідчого відділу 3 управління (з дислокацією у м.Сєвєродонецьк Луганської області) ГУ СБ України в Донецькій та Луганській областях ОСОБА_28 від 21.08.2024 року про призначення групи слідчих у кримінальному провадженні №22024070000000087 від 11.06.2024 року;

- повідомленням начальника 3-го відділення слідчого відділу 3 управління (з дислокацією у м.Сєвєродонецьк Луганської області) ГУ СБ України в Донецькій та Луганській областях ОСОБА_28 від 21.08.2024 №78/3/3/10716 про прийняття кримінального провадженння №22024070000000087 від 11.06.2024 року;

- супровідним листом від 19.09.2024 №10-736-24 начальника відділу Закарпатської обласної прокуратури ОСОБА_29 про направлення матеріалів кримінального провадження №22024070000000087 від 11.06.2024;

- постановою першого заступника Генерального прокурора ОСОБА_30 про доручення здійснення досудового розслідування кримінального правопорушення іншому органу досудового розслідування від 12.09.2024, згідно якого здійснення досудового розслідування кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 111-2 КК України, у кримінальному провадженні №22024070000000087 доручено слідчому відділу УСБУ в Закарпатській області;

- дорученням начальника 1-го відділення СВ УСБУ України в Закарпатській області ОСОБА_25 від 20.09.2024 року слідчому в ОВС 1-го відділення слідчого відділу УСБУ в Закарпатській області підполковнику юстиції ОСОБА_8 про проведення досудового розслідування у кримінальному провадженні №22024070000000087 від 11.06.2024;

- постановою начальника 1-го відділення СВ УСБУ України в Закарпатській області ОСОБА_25 від 20.09.2024 року про здійснення досудового розслідування слідчою групою у кримінальному провадженні №22024070000000087 від 11.06.2024 року;

- постановою заступника керівника Закарпатської обласної прокуратури ОСОБА_26 від 18.09.2024 року про визначення групи прокурорів у кримінальному провадженні №22024070000000087 від 11.06.2024;

- постановою т.в.о. заступника начальника слідчого відділу Управління Служби безпеки України в Закарпатській області ОСОБА_31 про створення групи слідчих від 19.06.2025 у кримінальному провадженні №22024070000000087 від 11.06.2024 року;

- дорученням №58/6/2349 начальника 1 відділення слідчого відділу УСБУ в Закарпатській ОСОБА_32 від 12.06.2024 адресоване начальнику 7-го відділу ГВ ЗНД 3 управління ГУ СБ України в Донецькій та Луганській областях ОСОБА_33 у порядку ст. 40 та 41 КПК України в кримінальному провадженні №22024070000000087 від 11.06.2024 року;

- відповіддю на запит №78/3/5/7-593 від 30.05.2024 в кримінальному провадженні №22023130000000125 від 14.02.2023 року;

- супровідним листом №78/3/5/7-5217 від 09.12.2024 заступника начальника 7 відділу ГВ ЗНД 3 управління ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях ОСОБА_34 про направлення відповіді регіональної філії «Донецька залізниця» АТ «Укрзалізниця» від 06.12.2024 №Н-09/1483;

- запитом директору виконавчому регіональної філії "Донецька залізниця" АТ "Укрзалізниця" №78/3/5/7-4431 від 28.11.2024 про надання інформації;

- відповіддю №78/3/5/7-1835 від 06.02.2025 на доручення в кримінальному провадженні №22024070000000087 від 11.06.2024 року;

- відповіддю №78/3/5/7-1716 від 04.02.2025 на доручення в кримінальному провадженні №22024070000000087 від 11.06.2024 року;

- запитом до Центральної виборчої комісії №58/6/3741 начальника 1 відділення слідчого відділу УСБУ в Закарпатській ОСОБА_32 від 16.10.2024 в кримінальному провадженні №22024070000000087 від 11.06.2024 року;

- відповіддю Центральної виборчої комісії №21-24-2842 від 30.10.2024 на доручення №58/6/3741 від 16.10.2024;

- запитом до Управління ДМС України в Луганській області №58/6/65 начальника 1 відділення слідчого відділу УСБУ в Закарпатській ОСОБА_32 від 07.01.2025 в кримінальному провадженні №22024070000000087 від 11.06.2024 року;

- відповіддю Управління державної міграційної служби в Луганській області на запит №58/6/65 від 07.01.2025;

- запитом до КНП «Центр психічного здоров'я» Луганської обласної ради №58/6/64 начальника 1 відділення слідчого відділу УСБУ в Закарпатській ОСОБА_32 від 07.01.2025 в кримінальному провадженні №22024070000000087 від 11.06.2024 року;

- постановою слідчого в ОВС 1-го відділення СВ УСБ України в Закарпатській області капітана юстиції ОСОБА_35 від 06.06.2025 про залучення захисника в кримінальному провадженні №22024070000000087 від 11.06.2024 року;

- постановою слідчого в ОВС 1-го відділення СВ УСБ України в Закарпатській області майора юстиції ОСОБА_8 від 12.06.2025 року про оголошення розшуку підозрюваної - громадянки України ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 у кримінальному провадженні №22024070000000087 від 11.06.2024 року;

- відповіддю Регіонального сервісного Центру ГСЦ МВС в Донецькій, Луганській областях, АР Крим та м. Севастополі №31/27/06-1155-2025 від 13.02.2025 на доручення №58/6/586 від 04.02.2025;

Аналізуючи зібрані у кримінальному провадженні та досліджені під час судового розгляду докази в сукупності за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин кримінального правопорушення, керуючись законом, оцінюючи кожний доказ з точки зору належності, допустимості, достовірності, а сукупність зібраних доказів - з точки зору достатності та взаємозв'язку для прийняття відповідного процесуального рішення, суд визнає їх належними та допустимими доказами для використання в процесі доказування, оскільки ці докази містять у собі фактичні дані, які логічно пов'язані з тими обставинами, які підлягають доказуванню у даному кримінальному провадженні та становлять предмет доказування, передбачені як джерела доказування у КПК України, зібрані у відповідності з чинним кримінальним процесуальним законодавством.

Недопустимості доказів згідно вимог ст.ст. 87-89 КПК України судом не встановлено, оскільки всі докази встановлені, зібрані та перевірені органом досудового розслідування, та судом, відповідно до вимог кримінального процесуального законодавства України. Істотних порушень прав та свобод людини, визначених ст. 87 КПК України, судом не встановлено. Досліджені в судовому засіданні письмові докази відповідають вимогам щодо їх отримання, проведення та оформлення, складені уповноваженими процесуальними особами відповідно, узгоджуються між собою, та не викликають сумнівів у суду. Порушень вимог КПК України, які б могли спростувати висновки суду під час розгляду справи, судом встановлено не було.

Судом не встановлено таких доказів, на яких ґрунтується доказування вини обвинуваченої ОСОБА_3 , які були б отримані внаслідок істотного порушення прав і свобод людини, та не встановлено підстав, які б призвели до визнання їх недопустимими.

Під час судового розгляду стороною захисту не заявлялось клопотань щодо визнання будь-яких доказів сторони обвинувачення очевидно недопустимими. Будь-яких інших доказів в ході судового розгляду сторонами з боку обвинувачення та захисту, які були вільними у використанні своїх прав у межах та у спосіб, передбачений КПК України, суду надано не було.

Відповідно до вимог ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду. Ніхто не зобов'язаний доводити свою невинуватість у вчиненні злочину. Обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.

Згідно зі ст. 368 КПК України суд, ухвалюючи вирок, повинен вирішити, зокрема, питання: чи мало місце діяння, у вчиненні якого обвинувачується особа; чи містить це діяння склад кримінального правопорушення і якою статтею закону України про кримінальну відповідальність він передбачений; чи винен обвинувачений у вчиненні цього кримінального правопорушення.

Частиною 1 ст. 111-2 КК України передбачено відповідальність за умисні дії, спрямовані на допомогу державі-агресору (пособництво), збройним формуванням та/або окупаційній адміністрації держави-агресора, вчинені громадянином України, іноземцем чи особою без громадянства, за винятком громадян держави-агресора, з метою завдання шкоди Україні шляхом: реалізації чи підтримки рішень та/або дій держави-агресора, збройних формувань та/або окупаційної адміністрації держави-агресора; добровільного збору, підготовки та/або передачі матеріальних ресурсів чи інших активів представникам держави-агресора, її збройним формуванням та/або окупаційній адміністрації держави-агресора.

Об'єктивна сторона цього злочину виражена у формі дій: 1) реалізація чи підтримка рішень та/або дій держави-агресора, збройних формувань та/або окупаційної адміністрації держави-агресора з метою завдати шкоди Україні; 2) добровільний збір, підготовка та/або передача матеріальних ресурсів чи інших активів представникам держави-агресора, її збройним формуванням та/або окупаційній адміністрації держави-агресора з метою завдати шкоди Україні.

Статтями 1-2 Конституції України визначено, що Україна є суверенною і незалежною, демократичною, соціальною, правовою державою. Суверенітет України поширюється на всю її територію, яка в межах існуючого кордону є цілісною і недоторканною.

За змістом статей 132-133 Конституції України, територіальний устрій України ґрунтується на засадах єдності та цілісності державної території; до складу України входять: Автономна Республіка Крим, Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Житомирська, Закарпатська, Запорізька, Івано-Франківська, Київська, Кіровоградська, Луганська, Львівська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Рівненська, Сумська, Тернопільська, Харківська, Херсонська, Хмельницька, Черкаська, Чернівецька, Чернігівська області, міста Київ та Севастополь.

Суб'єкт правопорушення за ч. 1 ст. 111-2 КК України - загальний, тобто громадянин України, іноземець чи особа без громадянства, за винятком громадян держави-агресора.

За суб'єктивною стороною це кримінальне правопорушення може бути вчинене у формі прямого чи непрямого умислу. Кримінальне правопорушення вчиняється з метою завдати шкоди Україні.

Таким чином, зазначені належні й допустимі докази є достатніми для висновку суду про те, що вина обвинуваченої ОСОБА_3 у вчиненні зазначеного кримінального правопорушення доведена повністю, а її дії суд кваліфікує за ч. 1 ст. 111-2 КК України, як пособництво державі-агресору, тобто вчинення умисних дій, які спрямовані на допомогу державі-агресору (пособництво), окупаційній адміністрації держави-агресора з метою завдання шкоди Україні шляхом реалізації та підтримки рішень та дій держави-агресора, окупаційної адміністрації держави-агресора та шляхом добровільної підготовки та передачі матеріальних ресурсів чи інших активів представникам держави-агресора, окупаційної адміністрації держави-агресора.

Дослідженими доказами достовірно встановлено, що громадянка України ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , не пізніше ніж 16.05.2022, перебуваючи на території м. Лисичанськ Сіверськодонецького району Луганської області, яке з 03.07.2022 та на час повідомлення про підозру є тимчасово окупованою російською федерацією територією України, перебуваючи на посаді начальника станції «Переїзна» виробничо-технологічного підрозділу «Станція Попасна» виробничого підрозділу «Служба роботи станцій» регіональної філії «Донецька залізниця» АТ «Укрзалізниця», маючи відповідну освіту, фахові знання, управлінські навички та досвід роботи на посаді керівника станції більше, ніж 5 років, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, а також розуміючи факт захоплення території Луганської області збройними силами російської федерації та лнр, усвідомлюючи, що суверенітет України поширюється на всю її територію та те, що Україна є унітарною державою, а її територія в межах існуючого кордону є цілісною і недоторканою, будучи обізнаною про те, що територія м. Лисичанськ Сіверськодонецького району Луганської області є невід'ємною складовою частиною України, ОСОБА_3 виконуючи свій протиправний умисел, усвідомлюючи проведення активної підривної діяльності проти України представниками спецслужб, правоохоронних та інших органів державної влади російської федерації, бажаючи допомогти окупаційній адміністрації та зробити свій особистий внесок для утворення та функціонування на території Луганської області системи органів державної влади, створеної окупаційною владою, керуючись раніше виниклим мотивом, почала надавати допомогу окупаційній адміністрації держави-агресора (пособництво), що діяла на окупованій частині Луганської області.

Так ОСОБА_3 не пізніше ніж 16.05.2022 прийняла пропозицію невстановлених під час досудового розслідування осіб із числа представників збройних формувань та окупаційної адміністрації держави-агресора та добровільно зайняла посаду заступника начальника станції «Сватове» відокремленого підрозділу «Станція Комунарськ» ДУП ЛНР «Луганська залізниця» (мовою оригіналу - «заместитель начальника станции «Сватово» Обособленного подразделения Станция Коммунарск Государственного унитарного предприятия Луганской Народной Республики «Луганская железная дорога»).

У період з 16.05.2022 по теперішній час, ОСОБА_3 перебуваючи на посаді заступника начальника станції «Сватове» відокремленого підрозділу «Станція Комунарськ» ДУП ЛНР «Луганська залізниця», усвідомлюючи, що згідно наказу АТ «Укрзалізниця» № 529/Н-ос від 28.07.2022 з нею було призупинено дію трудового договору, ОСОБА_3 не припинила діяльність підпорядкованого їй підрозділу, а також забезпечила функціонування станції «Сватове», надаючи допомогу окупаційній адміністрації держави-агресора (пособництво), що діє на окупованій частині Луганської області.

Зокрема, ОСОБА_3 діючи на підставі «Протокольних доручень Уряду Луганської народної республіки, наданих на засіданні 19 липня 2022 года» № 01-02/3975/22 від 19.07.2022 (мовою оригіналу - «Протокольные поручения Правительства Луганской Народной Республики, данные на заседании 19 июля 2022 года») провела інвентаризацію майна, яке перебувало на балансі станції «Сватове» виробничо-технологічного підрозділу «Станція Попасна» виробничого підрозділу «Служба роботи станцій» регіональної філії «Донецька залізниця» АТ «Укрзалізниця».

Діючи з метою завдання шкоди Україні, не пізніше 04.08.2022 ОСОБА_3 підтримала та реалізувала рішення окупаційної адміністрації держави-агресора, а також підготувала та передала представникам держави-агресора та окупаційної адміністрації держави-агресора матеріальні цінності та інші активи станції «Сватове», а саме: аудіоархіватор, батарею до радіостанції «Моторола», ліхтар, кущоріз, мотокосу, мотокосу Solo14SB, лічильник побутовий, лічильник однофазний, штемпель календарний, гальмівні черевики (18 шт.), вогнегасник, вогнегасник ОП-6, вогнегасник ОП-9, вогнегасник ОУ-5, урну, пристосування для вимірювання перекосу (2 шт.), шафу, акумулятор для радіостанції «Кенвуд» KNB-29N, холодильник «Аист», електроплиту, Холодильник Delfa DMF-83, кондиціонер TLC TAC-09 CHSA/XAB1, лавки перонні (2 шт.), Лавки садові (3 шт.), столи однотумбові ( 3 шт.), контейнер для сміття, тумби (2 шт.), столи письмові (2 шт.), крісло поворотне, урну «Сатурн-2», сейф, стілець м'який, стіл комп'ютерний, відкриту вантажну площадку по станції «Сватове», площадку для завантаження вантажів по станції «Сватове», радіостанцію «Моторола», радіостанції «Транспорт РН-02» (2 шт.), радіостанцію «Kenwood», телефон «Panasonic», мережевий фільтр.

За результатами проведеної інвентаризації та опису наявного майна, ОСОБА_3 разом з членами комісії з інвентаризації склала відповідні Акти інвентаризації об'єктів державного майна, які пропонуються до закріплення, що раніше знаходились на території, непідконтрольній виконавчим органам державної влади Луганської народної республіки Державне унітарне підприємство луганської народної республіки «Луганська залізниця» від 04 серпня 2022 року (мовою оригіналу «Акт инвентаризации объектов государственного имущества, которые предлагаются к закреплению, ранее находившегося на территории, неподконтрольной исполнительным органам государственной власти ЛУГАНСКОЙ НАРОДНОЙ РЕСПУБЛИКИ ГОСУДАРСТВЕННОЕ УНИТАРНОЕ ПРЕДПРИЯТИЕ ЛУГАНСКОЙ НАРОДНОЙ РЕСПУБЛИКИ «ЛУГАНСКАЯ ЖЕЛЕЗНАЯ ДОРОГА »).

Також дії ОСОБА_3 , яка діяла за вказівками керівництва ДУП ЛНР «Луганська залізниця» та в інтересах окупаційної влади, сприяли подоланню опору місцевого населення по відношенню до окупаційної влади, утвердженню окупаційної адміністрації та завоювання прихильності місцевих мешканців, формуванню у останніх негативної думки про українську владу, тобто таким чином ОСОБА_3 підтримала рішення та дії держави-агресора та окупаційної адміністрації та з метою завдання шкоди Україні, добровільно підготувала і передала матеріальні ресурси та інші активи представникам держави-агресора, окупаційній адміністрації держави-агресора.

На підставі досліджених письмових доказів, та оглянутих відео-доказів, беззаперечно встановлено, що ОСОБА_3 діючи добровільно та умисно зайняла посаду в незаконному органі, створеному на тимчасово окупованій території.

Крім того, з огляду на вік обвинуваченої, очевидно, що остання усвідомлювала суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачала їх суспільно-небезпечні наслідки і бажала їх настання, тобто діяла з прямим умислом.

При цьому, слід зазначити, що доводи захисника про те, що ОСОБА_3 необхідно виправдати у пред'явленому обвинуваченні за ч. 1 ст. 111-2 КК України, оскільки здійснюючи судовий розгляд за відсутності обвинуваченої неможливо встановити чи вчинені інкриміновані їй дії нею добровільно, суд вважає безпідставними, виходячи з наступного.

Так, відповідно до ч. 1 ст. 373 КПК України, виправдувальний вирок ухвалюється у разі, якщо не доведено, що: вчинено кримінальне правопорушення, в якому обвинувачується особа; кримінальне правопорушення вчинене обвинуваченим; в діянні обвинуваченого є склад кримінального правопорушення. Виправдувальний вирок також ухвалюється при встановленні судом підстав для закриття кримінального провадження, передбачених пунктами 1 та 2 частини першої статті 284 цього Кодексу.

Натомість, із досліджених судом матеріалів, не було встановлено жодних обставин, які б ставили під сумнів добровільність зайняття ОСОБА_3 вищевказаної посади. Навпаки, дослідивши надані стороною обвинувачення протоколи допиту свідків, результати яких у відповідності до вимог ч.11 ст. 615 КПК України, зафіксовано за допомогою відеофіксації, суд приходить до висновку, що показаннями свідків підтверджується добровільність зайняття ОСОБА_3 посади заступника начальника станції «Сватове» відокремленого підрозділу «Станція Комунарськ» ДУП ЛНР «Луганська залізниця». Докази, що обвинувачену примушували до зайняття посади в незаконному органі, створеному на тимчасово окупованій території за встановлених вище судом обставин, відсутні. Ніяких об'єктивних даних, які б свідчили про те, що до ОСОБА_3 застосовувався фізичний та/або психічний примус, внаслідок застосування яких/якого обвинувачена вчинила інкриміновані їй дії, суду не надано, тому правові підстави вважати про наявність обставин, що виключають кримінальну протиправність діяння ОСОБА_3 , у суду відсутні.

Всебічно вивчивши матеріали кримінального провадження та безпосередньо дослідивши кожний наданий доказ як окремо, так їх сукупність у взаємозв'язку, суд вважає, що вина ОСОБА_3 у вчиненні інкримінованого їй кримінального правопорушення підтверджується належними та допустимими доказами, такими, що узгоджуються між собою, та доведена поза розумним сумнівом.

Враховуючи вищевикладене та фактичні обставини справи, суд вважає доведеним, що в діях ОСОБА_3 наявний склад кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 111-2 КК України, а саме пособництво державі-агресору, тобто вчинення умисних дій, які спрямовані на допомогу державі-агресору (пособництво), окупаційній адміністрації держави-агресора з метою завдання шкоди Україні шляхом реалізації та підтримки рішень та дій держави-агресора, окупаційної адміністрації держави-агресора та шляхом добровільної підготовки та передачі матеріальних ресурсів чи інших активів представникам держави-агресора, окупаційної адміністрації держави-агресора.

Згідно з ч.2 ст.50 КК України особі, яка вчинила кримінальне правопорушення, має бути призначено покарання, необхідне й достатнє для її виправлення, а також запобігання вчиненню нових кримінальних правопорушень.

Вирішуючи питання про обрання міри покарання обвинуваченій ОСОБА_3 суд, відповідно до вимог ст.65 КК України, враховує ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, особу винної та обставини, які пом'якшують та обтяжують покарання.

Згідно п.3 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 7 від 24 жовтня 2003 року «Про практику призначення кримінального покарання», визначаючи ступінь тяжкості вчиненого злочину, суди повинні виходити з класифікації злочинів (ст.12 КК України), а також із особливостей конкретного злочину й обставин його вчинення.

Обставин, що пом'якшують покарання обвинуваченої судом не встановлено.

Обставиною, що обтяжує покарання, згідно ст.67 КК України, є вчинення злочину з використанням умов воєнного стану.

Також, при призначенні обвинуваченій покарання суд враховує ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, яке згідно ст.12 КК України є особливо тяжким злочином, вчиненим умисно, в період дії воєнного стану, що свідчить про підвищену суспільну небезпечність злочину, дані про особу обвинуваченої ОСОБА_3 , яка раніше не судима, згідно відповіді на запит №58/6/64 від 07.01.2025, КНП Луганської обласної ради «Центр психічного здоров'я» №42 від 08.01.2025 на диспансерному обліку лікаря-нарколога та лікаря-психіатра не перебувала, по медичну допомогу не зверталась, згідно службової характеристики за час роботи виконувала свої обов'язки згідно посадових інструкцій, з 29.07.2022 з нею було призупинено дію трудового договору згідно наказу від 28.07.2022 №529/Н-ос.

Виходячи з наведеного, суд прийшов до висновку, що ОСОБА_3 слід обрати покарання, достатнє і необхідне для її виправлення та попередження скоєння нею нових кримінальних правопорушень, в межах санкції ч.1 ст.111-2 КК України, у виді позбавлення волі, з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади та місцевого самоврядування, та у відповідності до ч.2 ст. 59 КК України з конфіскацією всього належного їй майна, оскільки суд, застосовуючи принцип індивідуалізації покарання, переконаний, що таке покарання є необхідним і достатнім для її виправлення, попередження нових злочинів.

Призначаючи обвинуваченій ОСОБА_3 додаткове покарання у виді конфіскації майна, суд враховує положення ч. 2 ст. 59 КК України, відповідно до яких конфіскація майна встановлюється за тяжкі та особливо тяжкі корисливі злочини, а також за злочини проти основ національної безпеки України та громадської безпеки незалежно від ступеня їх тяжкості і може бути призначена лише у випадках, спеціально передбачених в Особливій частині цього Кодексу. Зважаючи на те, що ОСОБА_3 вчинила злочин проти основ національної безпеки України і санкція ч.1 ст.111-2 КК України безальтернативно передбачає конфіскацію майна, суд вважає за необхідне призначення додаткового покарання у виді конфіскації усього належного їй на праві приватної власності майна.

Згідно положень ч. 4 ст. 174 КПК України, суд одночасно з ухваленням судового рішення, яким закінчується судовий розгляд, вирішує питання про скасування арешту майна. Суд скасовує арешт майна, зокрема, у випадку виправдання обвинуваченого, закриття кримінального провадження судом, якщо майно не підлягає спеціальній конфіскації, непризначення судом покарання у виді конфіскації майна та/або незастосування спеціальної конфіскації, залишення цивільного позову без розгляду або відмови в цивільному позові.

Враховуючи наведене, арешт майна, накладений ухвалою слідчого судді Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області від 16.06.2025 року (справа №308/8234/25), а саме на частку у праві власності на квартиру за адресою: АДРЕСА_1 , слід залишити без змін.

Речові докази у кримінальному провадженні відсутні.

Цивільний позов у кримінальному провадженні не заявлено.

Процесуальні витрати по справі відсутні.

Запобіжний захід обраний ухвалою слідчого судді Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області від 13.06.2025 року (справа №308/8234/25), відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вигляді тримання під вартою без визначення розміру застави, залишити без змін до набрання вироком законної сили.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 323, 368, 373-374,395 КПК України, ст. ст. 12, 50, 65, 67, 111-2 КК України, суд,-

УХВАЛИВ:

ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винною у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч.1 ст.111-2 КК України, та призначити їй покарання у виді позбавлення волі на строк 11 (одинадцять) років з позбавленням права обіймати посади в державних органах, органах державної влади та місцевого самоврядування строком на 11 (одинадцять) років, з конфіскацією всього належного їй майна.

Строк відбування основного покарання рахувати з моменту фактичного затримання після набрання вироком суду законної сили.

Строк додаткового покарання у виді позбавлення права обіймати посади в державних органах, органах державної влади та місцевого самоврядування обчислювати з моменту відбуття основного покарання.

Обраний ухвалою слідчого судді Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області від 13.06.2025 відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, - залишити без змін до набрання вироком законної сили.

Вирок може бути оскаржений шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його оголошення учасниками процесу до Закарпатського апеляційного суду через Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області.

Вирок суду першої інстанції, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, вважається, що вирок не набрав законної сили.

Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку суду. Копію вироку негайно після його проголошення вручити прокурору та захиснику обвинуваченої.

Інформацію про ухвалений вирок, опублікувати у засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження та на офіційному веб-сайті суду.

Суддя Ужгородського міськрайонного

суду Закарпатської області ОСОБА_1