Вирок від 18.11.2025 по справі 307/4259/25

Справа № 307/4259/25

Провадження № 1-кп/307/314/25

ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 листопада 2025 року м. Тячів

Тячівський районний суд Закарпатської області у складі: головуючого - судді ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , з участю прокурора ОСОБА_3 , обвинуваченого ОСОБА_4 , його захисника ОСОБА_5 , розглянувши у підготовчому засіданні в приміщенні суду в місті Тячів матеріали кримінального провадження про обвинувачення: ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та мешканця АДРЕСА_1 , громадянин України, українця за національністю, раніше не судимого, непрацюючого, не одруженого, без освіти, у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст. 240 КК України,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_4 , у період часу з квітня 2024 року по 26 вересня 2024 року, усвідомлюючи протиправний та суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи наслідки у вигляді порушення встановлених правил охорони та використання надр, переслідуючи корисливий мотив, з метою незаконного збагачення, будучи залученим як виконавець, до складу стійкої організованої групи, до складу якої увійшли громадяни України: ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_8 ІНФОРМАЦІЯ_4 , у порушення вимог статей 19, 28, 51 Кодексу України «Про надра», статей 40, 51 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», статей 86, 88, 89 Водного кодексу України, здійснили на прибережній захисній смузі та в руслі річки Тересва, що на території Бедевлянської сільської ради, Тячівського району, незаконний видобуток корисної копалини загальнодержавного значення, а саме піщано-гравійної суміші.

Так, відповідно до ст. 19 Кодексу України «Про надра», право користування надрами надається шляхом надання спеціального дозволу на користування надрами.

Облік ділянок надр, наданих у користування, ведеться в єдиній державній електронній геоінформаційній системі, забезпечення ведення якої здійснює центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр. Порядок ведення єдиної державної електронної геоінформаційної системи затверджується Кабінетом Міністрів України і має передбачати можливість внесення до неї інформації про видані спеціальні дозволи на користування надрами та гірничі відводи, зокрема за ініціативою користувачів надр.

Відповідно до статті 28 Кодексу, користування надрами є платним. Плата справляється за користування надрами в межах території України, її континентального шельфу і виключної (морської) економічної зони.

Плата за користування надрами справляється у вигляді: 1) рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин; 2) рентної плати за користування надрами в цілях, не пов?язаних з видобуванням корисних копалин.

Відповідно до статті 51 Кодексу, розробка родовищ твердих, рідких і газоподібних корисних копалин та переробка мінеральної сировини провадяться згідно з затвердженими проектами та планами робіт, правилами технічної експлуатації та охорони надр. Правила технічної експлуатації, проекти і плани розробки родовищ корисних копалин та переробки мінеральної сировини погоджуються користувачами надр з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр, та центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці, в частині додержання вимог законодавства про надра.

Частиною 1 ст. 40 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» передбачено, що використання природних ресурсів громадянами, підприємствами, установами та організаціями здійснюється з додержанням обов'язкових екологічних вимог: раціонального і економного використання природних ресурсів на основі широкого застосування новітніх технологій; здійснення заходів щодо запобігання псуванню, забрудненню, виснаженню природних ресурсів, негативному впливу на стан навколишнього природного середовища; здійснення заходів щодо відтворення відновлюваних природних ресурсів; застосування біологічних, хімічних та інших методів поліпшення якості природних ресурсів, які забезпечують охорону навколишнього природного середовища і безпеку здоров?я населення; збереження територій та об?єктів природно-заповідного фонду, а також інших територій, що підлягають особливій охороні; здійснення господарської та іншої діяльності без порушення екологічних прав інших осіб; здійснення заходів щодо збереження і невиснажливого використання біологічного різноманіття під час провадження діяльності, пов?язаної з поводженням з генетично модифікованими організмами.

Статтею 86 Водного кодексу України передбачено, що на землях водного фонду можуть проводитися роботи, пов?язані з будівництвом гідротехнічних, лінійних та гідрометричних споруд, інженерно-технічних і фортифікаційних споруд, огорож, прикордонних знаків, прикордонних просік, поглибленням дна для забезпечення судноплавства, у тому числі експлуатаційне днопоглиблення (роботи, що проводяться з метою підтримання заданих навігаційних габаритів морських і внутрішніх водних шляхів, акваторій морських портів), видобуванням корисних копалин (крім піску, гальки і гравію в руслах малих та гірських річок), розчисткою русел річок, каналів і дна водойм, прокладанням кабелів, трубопроводів, інших комунікацій, а також бурові та геологорозвідувальні роботи.

Місця і порядок проведення зазначених робіт (крім експлуатаційного днопоглиблення) визначаються відповідно до проектів, що погоджуються з обласними, Київською, Севастопольською міськими державними адміністраціями, органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань охорони навколишнього природного середовища, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері розвитку водного господарства (крім робіт на землях, зайнятих морями, а також робіт, пов?язаних з будівництвом, облаштуванням та утриманням інженерно-технічних і фортифікаційних споруд, огорож, прикордонних знаків, прикордонних просік, комунікацій), та центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр.

Місця і порядок проведення експлуатаційного днопоглиблення визначаються відповідно до паспортів гідротехнічних споруд та/або плану шляхових робіт і не потребують отримання дозволу на проведення робіт на землях водного фонду.

У статті 88 Водного кодексу України, зазначено, що з метою охорони поверхневих водних об?єктів від забруднення і засмічення та збереження їх водності вздовж річок, морів і навколо озер, водосховищ та інших водойм в межах водоохоронних зон виділяються земельні ділянки під прибережні захисні смуги.

Прибережні захисні смуги встановлюються по берегах річок та навколо водойм уздовж урізу води (у меженний період) шириною: для малих річок, струмків і потічків, а також ставків площею менше 3 гектарів - 25 метрів; для середніх річок, водосховищ на них та ставків площею більше 3 гектарів - 50 метрів; для великих річок, водосховищ на них та озер 100метрів.

Прибережні захисні смуги встановлюються на земельних ділянках всіх категорій земель, крім земель морського і внутрішнього водного транспорту.

Землі прибережних захисних смуг перебувають у державній та комунальній власності та можуть надаватися в користування лише для цілей, визначених цим Кодексом. Межах існуючих населених пунктів прибережна захисна смуга встановлюється з урахуванням містобудівної документації.

Статтею 89 Водного кодексу України встановлено обмеження господарської діяльності в прибережних захисних смугах уздовж річок, навколо водойм та на островах. Прибережні захисні смуги є природоохоронною територією з режимом обмеженої господарської діяльності.

Так ОСОБА_4 , будучи обізнаним про встановлений порядок видобування корисних копалин загальнодержавного значення, діючи з прямим умислом, з метою власного збагачення, в порушення вимог чинного законодавства України, не отримавши спеціальний дозвіл на користування надрами, без сплати рентних платежів за користування надрами за видобуту та реалізовану корисну копалину до відповідних бюджетів, здійснив на прибережній захисній смузі та в руслі річки Тересва, що на території Бедевлянської сільської ради, Тячівського району Закарпатської області, незаконний видобуток піщано-гравійної суміші, яка, відповідно до «Переліку корисних копалин загальнодержавного та місцевого значення», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 12.12.1994 року № 827, відноситься до корисних копалин загальнодержавного значення.

Реалізуючи спільний злочинний умисел, направлений на незаконне видобування піщано-гравійної суміші ОСОБА_8 , будучи організатором злочину, розробив злочинний план, для втілення якого залучив ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , що має навички водіння спецтехніки, та вантажних автомобілів, який здійснював безпосередню участь у незаконному видобуванні, керував діями виконавців на місці незаконного видобування та місці складування незаконно видобутої суміші, забезпечував пальними транспортні засоби, які залучалися для вчинення злочину, організовував ремонт таких транспортних засобів. Останній також використовував наданий ОСОБА_9 навантажувач марки «Hanomag», без державних номерних знаків, ідентифікаційний НОМЕР_1 , 1991 року випуску, яким здійснювалося видобування та завантаження незаконно видобутої піщано-гравійної суміші.

Також ОСОБА_8 , як організатор незаконного видобування піщано-гравійної суміші, залучив для вчинення даного злочину ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , якому надав для виконання своєї ролі кольору та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , якому надав для виконання своєї ролі транспортний засіб марки «КРАЗ», номерний НОМЕР_2 , синього кольору, якими здійснювалося вивезення з місця незаконного видобування, а саме з русла річки Тересва та транспортування такої на місце складування, що розташоване на території земельної ділянки з кадастровим номером 2124480401:03:002:0027, що за адресою: АДРЕСА_2 , яка належить Територіальній громаді с. Бедевля в особі Бедевлянської сільської ради Тячівського району та перебуває в оренді ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , з подальшим збутом такої суміші у переробленому та первинному стані, місцевому населенню за грошові кошти, а також реалізації такої суміші на замовлення органів місцевого самоврядування за грошові кошти.

Останні, з метою одержання неправомірної вигоди від незаконного видобування піщано-гравійної суміші, погодились на пропозицію ОСОБА_11 здійснювати безпосередній видобуток корисної копалини за допомогою наданої ОСОБА_8 спецтехніки та її перевезення на обумовлене місце складування.

Вказані особи, умисно й добровільно, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій та їх наслідки, зорганізувалися у внутрішньо й зовнішньо стійке злочинне угрупування, метою діяльності якого було вчинення тяжкого злочину, діючи при цьому згідно розробленого ОСОБА_8 плану, відомого кожному учаснику, з розподілом їх функцій, спрямованих на реалізацію цього плану, підкорюючись під час злочинної діяльності ОСОБА_12 , котрий здійснював координацію дій учасників під час вчинення злочину.

Незаконну діяльність учасники організованої групи проводили поетапно, відповідно до розробленого ОСОБА_8 плану, при цьому всі їх дії були скеровані на особисте збагачення, шляхом незаконного видобування піщано-гравійної суміші, та в подальшому її реалізації місцевому населенню. На кожному етапі вчинення злочинів, кожен учасник організованої групи мав виконати свою роль, шляхом вчинення певних дій. Одночасно із цим, без активної умисної участі кожного учасника вказаної групи, визначеної ОСОБА_9 , не можливо було доведення до кінця їх спільного злочинного умислу.

Створена ОСОБА_8 організована група характеризувалась наступним чином:

-попередньою організованістю в спільне об'єднання, про що свідчить розроблений та ухвалений учасниками план вчинення злочинної діяльності, чіткий розподіл ролей між учасниками, наявність організатора, прикриття своєї діяльності під видом підприємницької;

- стійкістю злочинного об'єднання, що виразилося у стабільності організації, про що свідчить тривалість, системність та детальна організація функціонування об'єднання, наявність необхідних для функціонування фінансових та технічних можливостей, а також згуртованості, що засвідчують міцні внутрішні зв?язки між учасниками, встановлені загальні правила поведінки, єдиний план злочинних дій та усвідомлення кожним з учасників факту об'єднання з іншими особами для досягнення єдиного злочинного результату;

- «спеціалізацією» злочинної діяльності учасників організованої групи, яка виражалась у незаконному видобуванні корисних копалин, а саме піщано-гравійної суміші на, території прибережно-захисної смуги та руслі річки Тересва на території Бедевлянської сільської ради Тячівського району Закарпатської області, а в подальшому реалізації вказаної корисної копалини реальному сектору економіки;

- стабільністю учасників групи, яка виразилась у тривалості їхніх дій, тобто до припинення її діяльності правоохоронними органами;

- тривалістю існування створеної ОСОБА_8 , організованої групи.

Створивши таким чином організовану злочинну групу для незаконного видобування корисної копалини, а саме піщано-гравійної суміші, та в подальшому реалізації вказаної корисної копалини ОСОБА_8 здійснено розподіл ролей та обов?язків учасників.

Зокрема ОСОБА_13 , діючи як організатор та керівник організованої групи, шляхом віддання наказів, розпоряджень, надання доручень та засобів для вчинення злочину, застосування заходів впливу до учасників угрупування здійснював загальне керівництво групою, координував їх діяльність, забезпечував високий рівень організованості, дотримання певних правил поведінки, дисципліни та чіткої субординації, визначав особу, яка координує дії учасників групи у разі його відсутності чи на певних етапах, здійснював планування злочинної діяльності, визначав конкретну роль учасників у вчиненні злочинів, контролював їх здійснення, розподіляв отримані від злочинної діяльності кошти між іншими співучасниками.

Всі члени організованої групи ієрархічно об?єднані, дотримувалися єдиних для всіх правил поведінки, діяли згідно розробленого злочинного плану з чітким розподілом функцій, підпорядковувалися керівництву організованої злочинної групи, здійснювали свої злочинні дії виключно з його відома, беззаперечно виконували всі його вказівки.

При цьому, учасники вказаної організованої злочинної групи, для досягнення злочинної мети діяли згідно заздалегідь розробленого організатором такого стійкого злочинного об'єднання та відомого всім іншим його учасникам єдиного загального плану, суть якого полягала у вчиненні триваючого тяжкого злочину, кінцевим результатом якого було незаконне збагачення всіх учасників за рахунок реалізації незаконно видобутої піщано-гравійної суміші реальному сектору економіки, видобутого на вказаній ділянці русла річки. Кожен з них робив свій внесок у вчинення злочину, згідно з покладеною функцією, усвідомлюючи, що вчиняє злочини спільно з іншими учасниками відповідно до визначеного напрямку діяльності та розуміючи, що обумовлена злочинна мета може бути досягнута лише в результаті спільної діяльності всіх учасників групи.

Згідно розробленого ОСОБА_9 , та схваленого усіма членами організованої групи плану, останній здійснював керівництво групою, та забезпечував ОСОБА_6 , грошовими коштами, паливно-мастильними матеріалами, харчуванням, здійснював виплату грошової винагороди за виконану роботу, організовував ремонт техніки, що здійснює незаконний видобуток та дробіння піщано-гравійної суміші, взаємодіяв з представниками органів державної влади, місцевого самоврядування, встановлював з ними зв?язки з метою подальшого здійснення злочинної діяльності.

Після реалізації незаконно видобутої піщано-гравійної суміші, ОСОБА_8 особисто визначав частки заробітку кожного учасника групи від отриманих грошових коштів між членами організованої групи, а частину отриманих коштів планував використовувати на організацію подальшої злочинної діяльності (закупівлю пального, запчастин до транспортних засобів та спецтехніки,

для придбання нової спецтехніки з метою подальшого вчинення злочинів у більших об?ємах).

ОСОБА_6 , будучи залученим до організованої групи, виконуючи роль пособника та співвиконавця кримінального правопорушення, забезпечував виконання наступних функцій.

Так, з метою вчинення незаконного видобування піщано-гравійної суміші, а завантаження для подальшого перевезення з місць незаконного видобування до місця тимчасового складування та подальшого транспортування замовникам, ОСОБА_6 виконував вказівки організатора ОСОБА_13 щодо організації роботи з незаконного видобутку, дроблення, просіювання та транспортування піщано-гравійної суміші, також за його вказівками здійснював контроль і розподіл обов?язків на місці видобутку та переробки. Також ОСОБА_6 отримував розрахунок - готівкові кошти за поставлену піщано-гравійну суміш від замовників, які в подальшому, за вказівкою ОСОБА_11 , розподіляв серед виконавців. ОСОБА_6 особисто звітував ОСОБА_8 про пророблену роботу.

Крім того ОСОБА_6 , на спеціальній техніці, отриманій від ОСОБА_8 у користування, а саме навантажувача марки «Hanomag», без номерного знаку,жовтого кольору, здійснював видобування та завантаження незаконно видобутої піщано-гравійної суміші для її подальшого перевезення на земельну ділянку (місце тимчасового складування) з кадастровим номером 2124480401:03:002:0027, що в АДРЕСА_2 , з подальшим транспортуванням такої корисної копалини покупцям, місцевому населенню, яких підшуковував як організатор так і він особисто, також керував діями виконавців, щодо дати, місця та часу видобування корисної копалини та її кількості, а також кількості замовлень та необхідності транспортування до замовників, у тому числі, на транспортному засобі марки «DAF», номерний знак НОМЕР_3 .

Інший учасник організованої групи ОСОБА_7 , виконуючи роль виконавця, за вказівками ОСОБА_11 чи ОСОБА_6 , приймав участь в незаконному видобутку корисних копалин, а саме здійснював їх транспортування з місця видобутку, а саме русла річки Тересва, до місця зберігання та подальше транспортування до замовників на вантажному транспортному засобі марки«КРАЗ», без державних номерних знаків, жовтого кольору. Також ОСОБА_7 здійснював сортування, навантаження незаконно добутої корисної копалини на місці тимчасового складування - земельній ділянці з кадастровим номером 2124480401:03:002:0027. Останній також отримував кошти за доставлення піщано-гравійної суміші від замовників та в подальшому передавав дані кошти ОСОБА_8 або ОСОБА_6 .

У свою чергу ОСОБА_4 , діючи як виконавець в організованій групі, за вказівкою ОСОБА_11 чи ОСОБА_6 , приймав участь в незаконному видобутку корисних копалин, а саме здійснював їх транспортування з місця видобутку до місця зберігання на вантажному транспортному засобі марки «КРАЗ», номерний знак НОМЕР_4 , синього кольору, проводив ремонтні роботи спецтехніки та виконував інші вказівки щодо підготовки техніки до роботи з незаконного видобування, транспортування та переробки піщано-гравійної суміші.

Таким чином, організована злочинна група, до складу якої входили ОСОБА_4 , ОСОБА_8 , ОСОБА_6 , та ОСОБА_7 згідно попередньо розробленого та затвердженого усіма члени організованої групи плану, кожен з яких виконував свою відведену роль, в період з квітня 2024 року по 26.09.2024, здійснювали в руслі річки Тересва біля с. Бедевля Тячівського району Закарпатської області, що охоплюється координатами: 48.004416, 23.6794140, 48.005502, 23.679964,48.00.5275, 23.678586, 48.911688, 23.685113, 48.012632, 23.685611, 48.008021, 23.683606, 48.006286, 23.682105, 48.0067920, 23.6809730, 48.0043600, 23.6790580,48.0058410, 23.679735, незаконне видобування піщано-гравійної суміші, за допомогою екскаватора навантажувача марки «Hanomag» без номерного знаку,ідентифікаційний номер № НОМЕР_5 , 1991 року випуску, жовтого кольору, який перебуває у користуванні ОСОБА_11 , за кермом якого постійно знаходився ОСОБА_6 , який безпосередньо здійснював незаконне видобування корисної копалини, після чого перевезення незаконно видобутої піщано-гравійної суміші до місця тимчасового складування здійснювалося ОСОБА_7 і ОСОБА_4 на вантажних транспортних засобах марки «КРАЗ» без державних номерних знаків,жовтого кольору, та марки «КРАЗ», номерний знак НОМЕР_4 , синього кольору, а також марки «DAF», номерний знак НОМЕР_6 .

У подальшому, з території даної земельної ділянки, незаконно добуту піщано-гравійну суміш ОСОБА_7 , за вказівками ОСОБА_14 або ОСОБА_6 , навантажував на транспортні засоби та реалізовували за готівкові кошти місцевому населенню, в тому числі і на замовлення органів місцевого самоврядування для поточних ремонтів вулиць населених пунктівТим самим з прибережно-захисної смуги та русла річки Тересва, біля села Бедевля, Тячівського району Закарпатської області, за координатами: 48.004416, 23.6794140, 48.005502, 23.679964, 48.00.5275, 23.678586, 48.911688, 23.685113,48.012632,23.685611, 48.008021, 23.683606, 48.006286, 23.682105, 48.0067920,23.6809730,48.0043600, 23.6790580, 48.0058410, 23.679735 вищевказана організована злочинна група, видобула 5676, 2 метрів кубічних піщано-гравійної суміші яка, «Переліку корисних копалин загальнодержавного та місцевого значення», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 12.12.1994 року № 827, відноситься до корисних копалин загальнодержавного значення.

Розмір збитків, заподіяних державі внаслідок самовільного користування надрами, згідно розрахунку Державної служби геології та надр України, становить 9 130 167, 70 гривень.

Таким чином, ОСОБА_4 , обвинувачується у незаконному видобування корисних копалин загальнодержавного значення, вчинене організованою групою., тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 240 КК України.

18 листопада 2025 року між заступником начальника Спеціалізованої екологічної прокуратури Закарпатської обласної прокуратури ОСОБА_3 та ОСОБА_4 було укладену угоду про винуватість, згідно якої ОСОБА_4 визнав себе винним у інкримінованому кримінальному правопорушенні.

Згідно з умовами вказаної угоди, сторони угоди за взаємною згодою визначили вид та міру покарання, яке повинна понести обвинувачений у разі затвердження такої угоди, а саме - за ч. 4 ст. 240 КК України у виді позбавлення волі строком на 5 років. При цьому сторони доходять висновку про можливість виправлення засудженого без відбуття покарання та погоджуються на звільнення від відбування покарання з випробовуванням зі становленням іспитового строку на підставі ст.. 75 КК України.

В угоді передбачені наслідки укладення та затвердження угоди про винуватість, встановлені ст. 473 КПК України та наслідки її невиконання.

Вирішуючи питання, щодо наявності підстав для затвердження угоди про визнання винуватості, суд виходить з наступного.

Відповідно до ст.ст. 468, 469 КПК України у кримінальному провадженні щодо кримінальних проступків, нетяжких злочинів та тяжких злочинів між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим може бути укладена угода про визнання винуватості.

Прокурор у судовому засіданні, вважаючи, що при укладенні угоди про винуватість дотримані вимоги КК та КПК України, просить угоду затвердити і призначити обвинуваченому, узгоджене в угоді покарання .

Обвинувачений та його захисник в судовому засіданні також просять зазначену угоду затвердити та призначити узгоджене ними покарання, при цьому обвинувачений беззастережно визнав себе винуватим у вчиненні вказаного кримінального правопорушення в обсязі підозри та дав згоду на застосування узгодженого виду та розміру покарання.

Кримінальне правопорушення за ст. 204 ч. 1 КК України, у вчиненні якого обвинувачений визнав себе винуватим, відповідно до ст. 12 КК України, відносяться до тяжких злочинів. Узгоджена міра покарання відповідає загальним засадам призначення покарання, визначених ст. 65 КК України.

Судом встановлено, що укладення угоди сторонами кримінального провадження є добровільним, тобто не є наслідком застосування насильства, примусу, погроз або наслідком обіцянок чи дії будь-яких інших обставин, ніж ті, що передбачені в угоді.

При цьому судом з'ясовано, що учасники процесу повністю усвідомлюють зміст укладеної угоди про винуватість, характер обвинувачення, цілком розуміють свої права, визначені ч.4 ст. 474 КПК України, а також наслідки укладення та затвердження угоди, передбачені ч.2 ст. 473 КПК України, також наслідки невиконання угоди, передбачені ст. 476 КПК України.

Враховуючи викладене, оскільки умови угоди відповідають вимогам КПК України, КК України та інтересам суспільства, не порушують права, свободи чи інтереси сторін або інших осіб, суд, враховуючи заслухані доводи сторін кримінального провадження, дійшов до висновку про наявність правових підстав для затвердження угоди про винуватість.

Щодо запобіжного заходу, то суд вважає, що оскільки ОСОБА_4 призначено покарання у виді позбавлення волі із іспитовим строком, запобіжний захід у виді тримання під вартою, до набрання вироку законної сили, слід зміни на особисте зобов'язання та покладенням обов'язків: прибувати за кожною вимогою до суду; повідомляти суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи.

Керуючись ст.ст. 373,374, 474, 475 КПК України, суд,

УХВАЛИВ:

Затвердити угоду про винуватість, укладену 18 листопада 2025 року між заступником начальника Спеціалізованої екологічної прокуратури Закарпатської обласної прокуратури ОСОБА_3 та ОСОБА_4 .

ОСОБА_4 визнати винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 240 КК України та призначити йому узгоджене угодою про визнання винуватості покарання: за ч. 4 ст. 240 КК України у виді позбавлення волі строком на 5 років

На підставі ст. 75 КК України ОСОБА_4 звільнити від призначеного покарання, якщо він протягом 1 (одного) року 6 (шість) місяців не вчинить нового злочину.

На підставі ст. 76 КК України зобов'язати ОСОБА_4 періодично з'являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації; повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання.

Зарахувати ОСОБА_4 у строк покарання період знаходження під вартою під час досудового розслідування, а саме з 17 год. 55 хв. 24 вересня 2025 року по 18 листопада 2025 року.

Запобіжний захід щодо ОСОБА_4 у вигляді у тримання під вартою, до набрання вироку законної сили, змінити на запобіжний захід у виді особистого зобов'язання, звільнивши його з під варти у залі суду негайно.

Покласти на ОСОБА_4 наступні обов'язки: прибувати за кожною вимогою до суду; повідомляти суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи.

Вирок може бути оскаржений з підстав, передбачених статтею 394 КПК України, до Закарпатського апеляційного суду протягом 30 днів з дня його проголошення.

Копію вироку вручити негайно після його проголошення засудженим та прокурору.

Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку.

Головуючий ОСОБА_1