Справа № 131/1860/25
Провадження № 3/131/828/2025
18.11.2025 року м. Іллінці
Суддя Іллінецького районного суду Вінницької області Шелюховський М.В., розглянувши без фіксації судового процесу технічними засобами справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від ВП №3 Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою АДРЕСА_1 , українця, громадянина України, непрацюючого, за ст. 124 КпАП України,
До Іллінецького районного суду Вінницької області надійшов адміністративний матеріал про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 124 КУпАП відносно ОСОБА_1 .
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 278 КпАП України суддя, при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
За змістом ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно ч. 1 ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Розглянувши протокол про адміністративне правопорушення та додані до нього матеріали, суд вважає, що його слід повернути для доопрацювання з наступних мотивів.
Відповідно до ч. 2 ст. 251 КпАП України обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 КпАП України.
Так, дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ст. 124 КУпАП, при цьому до матеріалів справи окрім протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 504128 від 05 листопада 2025 року та пояснень ОСОБА_2 не додано докази, що підтверджуючи факт вчинення ОСОБА_1 правопорушення, а саме відсутня схема місця ДТП, пояснення свідків, відеозапис з нагрудної камери працівника поліції.
Вказані відомості необхідні суду для належного всебічного, повного та об'єктивного розгляду справи та винесення в подальшому законного рішення.
За таких обставин суд вважає, що розгляд справи про адміністративне правопорушення неможливий без усунення вищевказаних недоліків, тому необхідно повернути вказану справу про адміністративне правопорушення до ВП №3 Вінницького РУП ГУНП України у Вінницькій області для приведення матеріалів про адміністративне правопорушення у відповідність вимогам закону.
При цьому суд звертає увагу на строки розгляду справ про адміністративні правопорушення та роз'яснює необхідність терміново доопрацювати матеріали і направити їх на розгляд суду.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 256, 283 КУпАП,
Справу про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 124 КУпАП відносно ОСОБА_1 до ВП №3 Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області для доопрацювання.
Постанова остаточна та оскарженню не підлягає.
Суддя: