Вирок від 18.11.2025 по справі 643/20195/25

Провадження № 1-кп/643/1171/25

Справа № 643/20195/25

ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18.11.2025 м. Харків

Салтівський районний суд міста Харкова у складі:

головуючого судді: ОСОБА_1 ,

за участю секретаря судового засідання: ОСОБА_2 ,

прокурора: ОСОБА_3 ,

обвинуваченого: ОСОБА_4 ,

захисника: ОСОБА_5 ,

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні обвинувальний акт та угоду про визнання винуватості у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 22023220000001560 від 30.11.2023 за обвинуваченням:

ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Суємці Баранівського району Житомирської області, громадянина України, розлученого, з неповною вищою освітою, раніше не судимого, зареєстрованого за адресою АДРЕСА_1 , фактично мешкає за адресою АДРЕСА_2 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 255, ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 КК України,

ВСТАНОВИВ:

1.Формулювання обвинувачення та статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність, яка передбачає кримінальне правопорушення, у вчиненні якого обвинувачується особа.

24.02.2022 року о 05:00 год. за наказом президента російської федерації володимира путіна, збройні сили російської федерації незаконно, віроломно вторглись на територію України, здійснили широкомасштабну неспровоковану військову агресію і збройний напад, застосовуючи всі види стрілецької, артилерійської, ракетної, іншої зброї, в тому числі, засоби ведення війни, заборонені міжнародним правом, спричиняючи ураження і руйнування об'єктів військової і цивільної, в тому числі критичної, інфраструктури, ураження і вбивства особового складу підрозділів Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, правоохоронних органів, мирного населення, масово порушуючи при цьому закони та звичаї війни, передбачені міжнародними договорами, і масово вчиняючи на території України злочини проти основ національної безпеки України, проти життя та здоров'я особи, проти волі, честі та гідності особи, проти статевої свободи та недоторканості осіб, проти виборчих, трудових та інших особистих прав і свобод людини і громадянина, проти власності, проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку.

У зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України, указом Президента України від 24.02.2022 за № 64/2022 введено в Україні воєнний стан із 05:30 24.02.2022 строком на 30 діб, який неодноразово продовжувався та діє дотепер.

Указом Президента України від 24.02.2022 за № 65/2022, затвердженого Законом України від 03.03.2022 № 2105-ІХ, у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України та з метою забезпечення оборони держави, підтримання бойової і мобілізаційної готовності Збройних Сил України та інших військових формувань, оголошено проведення загальної мобілізації, строк якої продовжувався та діє дотепер.

У відповідності до ст. 17 Конституції України, захист суверенітету і територіальної цілісності України, забезпечення її економічної та інформаційної безпеки є найважливішими функціями держави, справою всього Українського народу.

Оборона України, захист її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності покладаються на Збройні Сили України.

Забезпечення державної безпеки і захист державного кордону України покладаються на відповідні військові формування та правоохоронні органи держави, організація і порядок діяльності яких визначаються законом.

Статтею 65 Конституції України встановлено, що захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов'язком громадян України. Громадяни відбувають військову службу відповідно до закону.

Згідно зі ст. 17 Закону України «Про оборону України», захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов'язком громадян України.

Пунктом 9 ст. 1 Закону України «Про національну безпеку» визначено, що національна безпека України - це захищеність державного суверенітету, територіальної цілісності, демократичного конституційного ладу та інших національних інтересів України від реальних та потенційних загроз.

У відповідності до п. 2 ст. 1 указаного Закону, воєнна безпека - це захищеність державного суверенітету, територіальної цілісності і демократичного конституційного ладу та інших життєве важливих національних інтересів від воєнних загроз.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про Збройні Сили України» Збройні Сили України - це військове формування, на яке відповідно до Конституції України покладаються оборона України, захист її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності.

Збройні Сили України забезпечують стримування збройної агресії проти України та відповідно до ст. 3 цього Закону організаційно Збройні Сили України складаються з органів військового управління, з'єднань, військових частин, вищих військових навчальних закладів, військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти, установ та організацій.

Згідно зі ст. 12 указаного Закону основними складовими діяльності Збройних Сил України є підготовка Збройних Сил України до виконання покладених на них Конституцією України завдань, організація та забезпечення їх виконання, підтримання на належному рівні бойової і мобілізаційної готовності та боєздатності, виховна робота, збереження життя і здоров'я особового складу, забезпечення законності та військової дисципліни у Збройних Силах України, що здійснюються органами військового управління, командирами і начальниками всіх рівнів відповідно до вимог Конституції України та законів України, інших нормативно-правових актів, що регулюють відносини у сфері оборони.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»:

особливий період - період функціонування національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, сил оборони і сил безпеки, підприємств, установ і організацій, а також виконання громадянами України свого конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, що настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і час демобілізації після закінчення воєнних дій;

мобілізація - комплекс заходів, здійснюваних з метою планомірного переведення національної економіки, діяльності органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій на функціонування в умовах особливого періоду, а Збройних Сил України, інших військових формувань, Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту - на організацію і штати воєнного часу.

Згідно з п. 5 ст. 22 указаного Закону призов громадян на військову службу під час мобілізації або залучення їх до виконання обов'язків за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, здійснюють територіальні центри комплектування та соціальної підтримки за сприяння місцевих органів виконавчої влади.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 23 указаного Закону не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов'язані, визнані в установленому порядку особами з інвалідністю.

Громадяни України чоловічої статі, придатні до проходження військової служби за станом здоров'я і віком, а жіночої статі - також за відповідною фаховою підготовкою, повинні виконувати військовий обов'язок згідно із законодавством.

Громадяни проходять військову службу, службу у військовому резерві та виконують військовий обов'язок у запасі відповідно до законодавства.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» військовий обов'язок установлюється з метою підготовки громадян України до захисту Вітчизни, забезпечення особовим складом Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також правоохоронних органів спеціального призначення, посади в яких комплектуються військовослужбовцями.

Виконання військового обов'язку громадянами України забезпечують державні органи, органи місцевого самоврядування, утворені відповідно до законів України військові формування, підприємства, установи та організації незалежно від підпорядкування і форм власності в межах їх повноважень, передбачених законом, та районні (об'єднані районні), міські (районні у містах, об'єднані міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, територіальні центри комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя.

Громадяни України, які приписані до призовних дільниць або перебувають у запасі Збройних Сил України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України чи проходять службу у військовому резерві, зобов'язані: прибувати за викликом районного (об'єднаного районного), міського (районного у місті, об'єднаного міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, Центрального управління або регіонального органу Служби безпеки України, відповідного підрозділу Служби зовнішньої розвідки України для оформлення військово-облікових документів (посвідчень про приписку до призовних дільниць, військових квитків, тимчасових посвідчень військовозобов'язаних), приписки, проходження медичного огляду, направлення на підготовку з метою здобуття або вдосконалення військово-облікової спеціальності, призову на військову службу або на збори військовозобов'язаних та резервістів; проходити підготовку до військової служби, військову службу і виконувати військовий обов'язок у запасі; виконувати правила військового обліку, встановлені законодавством.

Відповідно до п. 1 «Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.02.2022 № 154 (далі - Положення) Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки є органами військового управління, що забезпечують виконання законодавства з питань військового обов'язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації.

Пунктом 8 Положення визначено, що завданнями територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки відповідно до покладених обов'язків є, серед іншого, проведення в особливий період мобілізації людських ресурсів.

Відповідно до п. 9 Положення територіальні центри комплектування та соціальної підтримки відповідно до покладених на них завдань:

здійснюють заходи оповіщення та призову громадян на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період (незалежно від місця їх перебування на військовому обліку)

надають командирам військових частин інформацію про військовозобов'язаних, які перебувають на військовому обліку, з метою добору громадян для проходження служби у військовому резерві та військової служби за контрактом;

беруть у межах своїх повноважень участь у здійсненні контролю за виконанням мобілізаційних заходів у місцевих держадміністраціях, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, а також на підприємствах, здійснюють заходи, спрямовані на задоволення потреб Збройних Сил, інших військових формувань, правоохоронних органів спеціального призначення, Держспецзв'язку у людських і транспортних ресурсах.

Крім того, відповідно до постанови КМУ «Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України» № 57 від 27.01.1995 (із змінами), у разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану запроваджено обмеження перетину державного кордону громадян чоловічої статі віком від 18 до 60 років.

Разом з цим, нормами вказаної постанови передбачено, що у разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон, серед інших, мають право особи з інвалідністю за наявності посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, або пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України», «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю», в яких зазначено групу та причину інвалідності, або довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики.

Відповідно до п. 2-6 зазначеної постанови, у разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану право на перетин державного кордону, крім вище вказаних осіб, також мають інші військовозобов'язані особи, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації.

Відповідно до Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні»:

ч. 1 ст. 1 особа з інвалідністю - повнолітня особа зі стійким обмеженням життєдіяльності, якій у порядку, визначеному законодавством, встановлено інвалідність.

ст. 3 інвалідність повнолітній особі встановлюється за результатами оцінювання повсякденного функціонування особи, проведеного експертною командою з оцінювання повсякденного функціонування особи у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

ст. 7 медико-соціальна експертиза осіб з обмеженнями повсякденного функціонування та осіб з інвалідністю проводиться медико-соціальними експертними комісіями. Залежно від ступеня стійкого розладу функцій організму, зумовленого захворюванням, травмою (її наслідками) або вродженими вадами, та можливого обмеження життєдіяльності при взаємодії із зовнішнім середовищем внаслідок втрати здоров'я особі, визнаній особою з інвалідністю, встановлюється перша, друга чи третя група інвалідності.

ч. 3 ст. 8 рішення медико-соціальних експертних комісій є обов'язковими для виконання органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями, реабілітаційними закладами незалежно від типу і форми власності.

Відповідно до п. 1 Положення «Про медико-соціальну експертизу», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.12.2009 № 1317 (далі Положення), серед іншого, визначає процедуру проведення медико-соціальної експертизи хворим, що досягли повноліття, особам з інвалідністю (особи, що звертаються для встановлення інвалідності) з метою виявлення ступеня обмеження життєдіяльності, причини, часу настання, групи інвалідності.

Згідно з п. 3 Положення медико-соціальна експертиза проводиться особам, що звертаються для встановлення інвалідності, за направленням лікувально-профілактичного закладу охорони здоров'я після проведення діагностичних, лікувальних і реабілітаційних заходів за наявності відомостей, що підтверджують стійке порушення функцій організму, обумовлених захворюваннями, наслідками травм чи вродженими вадами, які спричиняють обмеження життєдіяльності. Медико-соціальну експертизу проводять медико-соціальні експертні комісії.

Відповідно до п. 15 Положення комісії проводять своєчасно огляд (повторний огляд) осіб, що звертаються для встановлення інвалідності, за місцем їх проживання або лікування, за направленням відповідного лікувально-профілактичного закладу охорони здоров'я після пред'явлення паспорта чи іншого документа, що засвідчує особу.

Згідно з п. 16 Положення голова лікарсько-консультативної комісії лікувально-профілактичного закладу охорони здоров'я представляє хворого, що досяг повноліття, який направляється на комісію вперше.

Пунктом 17 Положення визначено, що медико-соціальна експертиза проводиться після повного медичного обстеження, проведення необхідних досліджень, оцінювання соціальних потреб особи з інвалідністю, визначення клініко-функціонального діагнозу, професійного, трудового прогнозу, одержання результатів відповідного лікування, реабілітації за наявності даних, що підтверджують стійке порушення функцій організму, обумовлених захворюваннями, наслідками травм чи вродженими вадами, які спричиняють обмеження життєдіяльності.

Згідно з п. 19 Положення комісія проводить засідання у повному складі і колегіально приймає рішення. Відомості щодо результатів експертного огляду і прийнятих рішень вносяться до акту огляду та протоколу засідання комісії, що підписуються головою комісії та її членами і засвідчуються печаткою.

Вимогами п. 21 Положення передбачено, що у разі коли голова або окремі члени комісії не згодні з прийнятим рішенням їх думка зазначається в акті огляду комісії, який подається у триденний строк Кримський, республіканській обласній або центральній міській комісії, що приймає відповідне рішення із урахуванням результатів додаткового медичного обстеження та консультативного висновку головного спеціаліста відповідного профілю.

Згідно з п. 24 Положення комісія видає особі, яку визнано особою з інвалідністю або стосовно якої встановлено факт втрати професійної працездатності, довідку та індивідуальну програму реабілітації.

Згідно з Положенням «Про порядок, умови та критерії встановлення інвалідності»:

пункт 3 - медико-соціальна експертиза проводиться з метою встановлення інвалідності хворим, що досягли повноліття, потерпілим від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, особам з інвалідністю (далі - особи, що звертаються для встановлення інвалідності) за направленням відповідного лікувально-профілактичного закладу охорони здоров'я після проведення діагностичних, лікувальних і реабілітаційних заходів за наявності документів, що підтверджують стійке порушення функцій організму, обумовлене захворюваннями, наслідками травм або вродженими вадами, які спричиняють обмеження нормальної життєдіяльності особи.

пункт 4 - лікарсько-консультативна комісія закладу охорони здоров'я направляє осіб, що звертаються для встановлення інвалідності, на огляд комісії згідно з цим Положенням.

Лікарсько-консультативні комісії подають до комісії медичні документи, зокрема такі, що свідчать про втрату працездатності або ступінь порушення функцій організму особи.

Комісія приймає документи осіб, що звертаються для встановлення інвалідності, за наявності у них стійкого чи необоротного характеру захворювання, а також у разі безперервної тимчасової непрацездатності не пізніше ніж через чотири місяці з дня її настання чи у зв'язку з одним і тим самим захворюванням протягом п'яти місяців з перервою за останні 12 місяців, а у разі захворювання на туберкульоз - протягом 10 місяців з дня настання непрацездатності.

пункт 7 - комісія проводить огляд тимчасово непрацездатної особи, що звернулася для проведення медико-соціальної експертизи, протягом п'яти робочих днів з дня надходження направлення лікарсько-консультативної комісії та приймає рішення про наявність чи відсутність інвалідності.

Таким чином, забезпечення мобілізаційної готовності є невід'ємною частиною законної діяльності Збройних сил України, а визнання осіб призивного віку, які підлягають або можуть підлягати призову за мобілізацією, з інвалідністю без наявних на те правових підстав та в супереч установленого порядку з подальшим наданням відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період перешкоджає законній діяльності Збройних сил України щодо підтримання належної мобілізаційної готовності.

Враховуючи вимоги Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні», Положення «Про медико-соціальну експертизу» Положення «Про порядок, умови та критерії встановлення інвалідності», члени МСЕК приймаючи юридично значущі рішення щодо встановлення ступеня стійкого обмеження життєдіяльності - групи інвалідності, причини і часу їх настання - виконують функцій держави.

З огляду на викладене, член МСЕК відповідно до ч. 3 ст. 18 КК України, є службовою особою, що постійно обіймає в установі посаду яка здійснює функції представника влади та наділеною відповідно до закону правом у межах своєї компетенції приймати рішення, обов'язкові для виконання юридичними і фізичними особами незалежно від їх відомчої належності чи підлеглості.

На підставі наказу Комунального закладу охорони здоров'я «Обласний центр медико-соціальної експертизи» Особа-1 з 04.07.2022 призначений на посаду лікаря-невропатолога (в.о. завідувача) Міжрайонної медико-соціальної експертної комісії Комунального закладу охорони здоров'я «Обласний центр медико-соціальної експертизи» (далі - міжрайонна МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ»-1).

Відповідно до посадової інструкції лікаря-невропатолога (в.о. завідувача) міжрайонна МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ»-1 Особа-1, серед іншого, забезпечує проведення засідань в установлені графіком дні і часи, вивчає з членами комісії медекспертну документацію перед проведенням огляду хворого; видає довідку МСЕК установленої форми (п. 2.1, 2. 14); вирішує питання про необхідність додаткових обстежень або додаткових документів, консультації хворого в обласних МСЕК (п. 2.17); організовує та контролює заповнення лікарями індивідуальної програми реабілітації по установленій формі всім особам з інвалідністю у випадках установлення того чи іншого реабілітаційного потенціалу (п. 2.19); контролює порядок видачі довідок МСЕК, своєчасність відправлення документів у відділи соціального захисту населення і інші установи; забезпечує правильне оформлення, зберігання медико-експертних справ та документів суворого обліку (п. 2.21); організовує та контролює вивчення лікарями МСЕК разом з лікувально - профілактичними установами якості та результатів диспансеризації осіб з інвалідністю та групи ризику (часто і тривалий час хворіючи) (п. 2.22); контролює постійно лікарів лікувальних установ з питань медико-соціальної експертизи та реабілітації осіб з інвалідністю (п. 2.26); організовує виконання робіт щодо обліку персональних даних хворих в частині функцій, покладених на медико-соціальну експертну комісію (п. 2.34); здійснює контроль за дотриманням працівниками МСЕК законодавства України з питань персональних даних фізичних осіб та встановленого в Центрі порядку обробки персональних даних (п. 2.35); завідуючу МСЕК підпорядковані лікарі МСЕК, старша медична сестра МСЕК та інший персонал, який працює в медико-соціальній комісії (п. 7).

Так, Особа-1 будучи службовою особою, виконуючи обов'язки завідуючого міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ»-1 у період після повномасштабного воєнного вторгнення в Україну з боку держави-агресора (російської федерації), в листопаді 2023 року, у невстановлений в ході досудового розслідування час, достовірно знаючи про встановлені на період воєнного стану вимоги ст. 65 Конституції України, положення Закону України «Про військовий обов'язок та військову службу», Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» та вимоги Указу Президента України «Про загальну мобілізацію» № 69/2022 від 24.02.2022 року, усвідомлюючи, що під час дії воєнного стану (загальної мобілізації) всі військовозобов'язані громадяни України у віці від 18 до 60 років, які не мають права на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації, підлягають призову на військову службу, передбачаючи, що внаслідок встановлення особі групи інвалідності створюються умови для перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України щодо проведення мобілізації, діючи умисно, з корисливих мотивів, вирішив вчиняти дії направлені на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України, шляхом встановлення групи інвалідності особам призовного віку, які не мали для цього законних підстав та сприянні таким чином їм у незаконному переправленні через державний кордон України.

Реалізуючи злочинний умисел, Особа-1, розробив план та безпосередній механізм вчинення злочинів, який полягав у наступному:

1. Підшукування осіб призовного віку, які мають намір ухилитися від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період або бажаючих незаконно виїхати за кордон шляхом безпідставного отримання групи інвалідності;

2. Залучення осіб які, маючи корупційні зв'язки у лікувальних закладах, забезпечать складання та видачу особам, які мають намір ухилитися від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, медичних документів для встановлення МСЕК групи інвалідності;

3. Прийняття та реєстрація міжрайонним МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ»-1 медичних документів військовозобов'язаних осіб, які мають намір ухилитися від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період;

4. Внесення до акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдивих відомостей щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму, необхідних лабораторних, функціональних та інших методів дослідження усіма членами комісії без фактичного обстеження;

5. Необґрунтоване прийняття міжрайонною МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ»-1 рішення про встановлення групи інвалідності військовозобов'язаним особам, які мають намір ухилитися від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

6. Складання довідки до акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157-1/о про встановлення групи інвалідності та її видача військовозобов'язаним особам, для безпідставного отримання такою особою відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

Усвідомлюючи, що реалізація розробленого ним злочинного плану можлива лише за умови ретельної довготривалої підготовки, складання плану конкретних злочинів, плану злочинної діяльності в цілому і розроблення заходів для прикриття злочинної діяльності, чіткого розподілу функцій учасників щодо досягнення плану злочинної діяльності, Особа-1 вирішив організувати і очолити злочинну організацію до склад якої залучити членів МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ»-1 та інших осіб, які користувалися його довірою, а також здатні зберігати таємницю з метою безпосереднього вчинення тяжких злочинів.

З метою утворення стійкого об'єднання осіб для заняття злочинною діяльністю, забезпечення взаємозв'язку між діями всіх учасників, упорядкування взаємодії його структурних частин Особа-1 в листопаді 2023 року залучив як співорганізатора до складу злочинної організації Особу-2 для спільного підшукання співучасників, об'єднання їхніх зусиль із детальним розподілом між ними обов'язків, визначення способів його виконання.

Особа-2, усвідомлюючи факт створення спільно з Особою-1 злочинної організації, надала згоду на спільну діяльність в злочинній організації і на участь у вчиненні тяжких злочинів пов'язаних з перешкоджанням законній діяльності Збройних Сил України в особливий період шляхом необґрунтованого встановлення групи інвалідності особам призовного віку, відповідно до плану злочинної діяльності, на дотримання єдиних правил поведінки, а також на виконання функцій організатора, керівника і виконавця під час безпосереднього вчинення тяжких злочинів.

Особа-1 в листопаді 2023 року в невстановлений досудовим розслідуванням день, реалізуючи злочинний умисел, спрямований на створення злочинної організації, відповідно до плану злочинної діяльності, усвідомлюючи, що відповідно до діючого законодавства України рішення медико-соціальною експертною комісією приймається колегіально у повному складі, запропонував членам міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ»-1: Особі-3 та Особі-4 увійти до складу створеної ним та Особою-2 злочинної організації діяльність якої буде спрямована на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України шляхом необґрунтованого встановлення групи інвалідності особам призовного віку.

Залучивши Особу-3 до злочинної організації Особа-1 врахував, що остання на підставі наказу головного лікаря КЗОЗ «ОЦМСЕ» від 02.01.2023 призначена на посаду лікаря-терапевта (експерта) міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ»-1.

Відповідно до посадової інструкції лікаря-терапевта (спеціаліста з медико-соціальної реабілітації) Особа-3 зобов'язана: брати участь в огляді хворих та осіб з інвалідністю згідно плану-графіку роботи МСЕК (п. 2.3); вивчати обсяг та якість, давати експертну оцінку проведеного раніше лікування на основі опитування, огляду хворого та вивчення медичної документації (п. 2.5); робити висновок про необхідність постійного догляду, соціальної допомоги (п. 2.11); здійснювати контроль за проведенням заходів з медичної (п. 2.15), професійної (п. 2.16) та соціальної реабілітації осіб з інвалідністю (п. 2.17); виконувати роботу з обліку персональних даних пацієнтів в частині функцій, покладених на МСЕК (п. 2.25). У своїй діяльності лікар-реабілітолог МСЕК безпосередньо підпорядковується завідувачу МСЕК (п. 7.1); лікарю-реабілітологу підпорядковані старша медична сестра МСЕК та інший персонал, який працює в медико-соціальній експертній комісії (п. 7.2).

Також, залучивши Особу-4 до злочинної організації Особа-1 врахував, що остання на підставі наказу головного лікаря КЗОЗ «ОЦМСЕ» від 31.05.2023, призначена на посаду лікаря-гастроентеролога (реабілітолога), міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ»-1.

Відповідно до посадової інструкції лікаря-гастроентеролога (спеціаліста з медико-соціальної реабілітації) Особа-4 зобов'язана: брати участь в огляді хворих та осіб з інвалідністю згідно плану-графіку роботи МСЕК (п. 2.3) вивчати обсяг та якість, давати експертну оцінку проведеного раніше лікування на основі опитування, огляду хворого та вивчення медичної документації (п. 2.5); робити висновок про необхідність постійного догляду, соціальної допомоги (п. 2.11); здійснювати контроль за проведенням заходів з медичної (п. 2.15), професійної (п. 2.16) та соціальної реабілітації осіб з інвалідністю (п. 2.17); виконувати роботу з обліку персональних даних пацієнтів в частині функцій, покладених на МСЕК (п. 2.25). У своїй діяльності лікар-реабілітолог МСЕК безпосередньо підпорядковується завідувачу МСЕК (п. 7.1); лікарю-реабілітологу підпорядковані старша медична сестра МСЕК та інший персонал, який працює в медико-соціальній експертній комісії (п. 7.2).

Особа-3 та Особа-4, усвідомлюючи факт створення Особою-1 та Особою-2 злочинної організації, у листопаді 2023 року, перебуваючи у м. Харків, діючи умисно, з корисливих мотивів, надали добровільну згоду на участь у злочинній організації та вчинення тяжких злочинів, пов'язаних з перешкоджанням законній діяльності Збройних Сил України в особливий період шляхом необґрунтованого встановлення групи інвалідності особам призовного віку, відповідно до плану злочинної діяльності, на дотримання єдиних правил поведінки, визнавши лідерство Особи-1.

Крім того, у листопаді 2023 року, більш точної дати не встановлено, Особа-1, перебуваючи в м. Харків, продовжуючи реалізацію злочинного умислу, спрямованого на створення злочинної організації, відповідно до плану злочинної діяльності, усвідомлюючи, що для надання легітимності процедури проведення медико-соціальної експертизи необхідно здійснювати реєстрацію документів які надходять до міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ»-1, а також вести документообіг документів внутрішньої реєстрації, запропонував членам міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ»-1 медичній сестрі Особі-5 та медичному реєстратору Особі-6 увійти до складу створеної ним злочинної організації діяльність якої буде спрямована на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в шляхом необґрунтованого встановлення групи інвалідності особам призовного віку.

Залучивши Особу-5 до злочинної організації Особа-1 врахував, що остання на підставі наказу головного лікаря КЗОЗ «ОЦМСЕ» від 31.03.1997 призначена на посаду старшої медичної сестри МСЕК-2.

Наказом головного лікаря КЗОЗ «ОЦМСЕ» від 10.06.2016 міжрайонну МСЕК-2 перейменовано в міжрайонну МСЕК-1.

Відповідно до посадової інструкції Особа-5 зобов'язана: забезпечувати умови для роботи комісії (п. 2.2); виконувати перевірку документів, реєстрацію інвалідів і хворих на комісію (п. 2.3); виписувати довідки суворої звітності, вести журнал видачі довідок та видачу їх інвалідам під розпис (п. 2.4); вести архів медичних справ (п. 2.8); виконувати накази, розпорядження, доручення керівництва Центру та голови МСЕК (2.14); виконувати роботу з обліку персональних даних в частині функцій, покладених на МСЕК (2.17). У своїй діяльності підпорядковується голові МСЕК, лікарям МСЕК (п. 7).

Також залучивши Особу-6 до злочинної організації Особа-1 врахував, що остання на підставі наказу головного лікаря КЗОЗ «ОЦМСЕ» від 01.07.1994, призначена на посаду реєстратора медичного міжрайонної МСЕК-2.

Наказом головного лікаря КЗОЗ «ОЦМСЕ» від 10.06.2016 міжрайонну МСЕК-2 перейменовано в міжрайонну МСЕК-1.

Відповідно до посадової інструкції Особа-6 зобов'язана: здійснювати виклик хворих на комісію (дата виклику погоджується з головою МСЕК) (п. 2.2); вести протокольні книги, відповідати за своєчасність їх оформлення (п. 2.3); разом зі старшою медичною сестрою реєструвати хворих, заповнювати паспортну частину та всі данні, відображені на титульному листі медичного акту (п. 2.4); вести облік хворих, які не з'явились на огляд та своєчасно докладати голові (з обов'язковою позначкою про неявку) (п. 2.5); разом з старшою медичною сестрою вести архів МСЕК(п. 2.6); вести роботу по внесенню персональних даних пацієнтів в частині функцій, покладених на МСЕК (п. 2.8); виконувати накази голови МСЕК (п. 2.9); розносити корінці довідок МСЕК по районним відділам ПФ та соціального захисту населення (п. 2.11). У своїй діяльності медичний реєстратор підпорядковується голові МСЕК, лікарям МСЕК, старшій медсестрі. (п. 7.1).

Особа-6 та Особа-5, усвідомлюючи факт створення Особою-1 злочинної організації, до якої ввійшли Особа-3 та Особа-4, перебуваючи у м. Харків, діючи умисно, з корисливих мотивів, надали добровільну згоду на спільну з Особою-1 участь у злочинній організації та вчинення тяжких злочинів, пов'язаних з перешкоджанням законній діяльності Збройних Сил України в особливий період шляхом необґрунтованого встановлення групи інвалідності особам призовного віку, відповідно до плану злочинної діяльності, на дотримання єдиних правил поведінки, визнавши лідерство Особи-1.

Крім того, в листопаді 2023 року, більш точної дати не встановлено, Особа-1, перебуваючи в м. Харків, реалізуючи злочинний умисел, спрямований на створення злочинної організації, усвідомлюючи, що для вчинення злочинів, визначених злочинним планом необхідні особи які, маючи корупційні зв'язки у лікувальних закладах, забезпечать складання та видачу медичних документів для встановлення МСЕК групи інвалідності особам, які мають намір ухилитися від призову на військову службу під час мобілізації, запропонував ОСОБА_4 та Особі-8 увійти до складу створеної ним злочинної організації діяльність якої буде спрямована на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в шляхом необґрунтованого встановлення групи інвалідності особам призовного віку.

ОСОБА_4 та Особа-8, усвідомлюючи факт створення Особою-1 злочинної організації, до якої ввійшли члени міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ»-1: Особа-3, Особа-4, Особа-6 та Особа-5, перебуваючи у м. Харків, діючи умисно, з корисливих мотивів, надали добровільну згоду на спільну з Особою-1 участь у злочинній організації та вчинення тяжких злочинів, пов'язаних з перешкоджанням законній діяльності Збройних Сил України в особливий період шляхом необґрунтованого встановлення групи інвалідності особам призовного віку, відповідно до плану злочинної діяльності, на дотримання єдиних правил поведінки, визнавши лідерство Особи-1.

Крім того, 28.06.2024 наказом головного лікаря КЗОЗ «ОЦМСЕ» на посаду лікаря-терапевта (спеціаліста з медико-соціальної реабілітації), міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ»-1 з 01.07.2024 призначено Особу-9.

Особа-1 усвідомлюючи, що Особа-9 будучи членом міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ»-1 наділена правом приймати рішення щодо встановлення групи інвалідності під час проведення медико-соціальної експертизи та, відповідно до діючого законодавства України, вказане рішення приймається колегіально, наприкінці червня 2024 року запропонував їй увійти до складу створеної ним злочинної організації діяльність якої буде спрямована на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в шляхом необґрунтованого встановлення групи інвалідності особам призовного віку та набуття особою права на безперешкодний перетин державного кордону України, сприяючи таким чином у незаконному переправленні осіб через державний кордон України.

При цьому Особа-1 повідомив Особі-9 про план злочинної діяльності злочинної організації, характер спілкування між її членами, методами злочинної діяльності, ієрархічністю зав'язків усіх її учасників та ознайомив її з членами злочинної організації: Особою-3, Особою-4, Особа-6, Особою-5, ОСОБА_4 та Особою-8.

Особа-9, усвідомлюючи факт створення Особою-1 злочинної організації, наприкінці червня 2024 року, перебуваючи у м. Харків, діючи умисно, з корисливих мотивів, надала добровільну згоду на спільну з Особою-1, Особою-3, Особою-4, Особа-6, Особою-5, ОСОБА_4 та Особою-8 участь у злочинній організації та вчинення тяжких злочинів, пов'язаних з перешкоджанням законній діяльності Збройних Сил України в особливий період шляхом необґрунтованого встановлення групи інвалідності особам призовного віку, відповідно до плану злочинної діяльності, на дотримання єдиних правил поведінки, визнавши лідерство Особи-1.

Залучивши Особу-9 до злочинної організації Особа-1 врахував, що Особа-9 відповідно до її посадової інструкції зобов'язана: брати участь в огляді хворих та осіб з інвалідністю згідно плану-графіку роботи МСЕК (п. 2.3) вивчати обсяг та якість, давати експертну оцінку проведеного раніше лікування на основі опитування, огляду хворого та вивчення медичної документації (п. 2.5); робити висновок про необхідність постійного догляду, соціальної допомоги (п. 2.11); здійснювати контроль за проведенням заходів з медичної (п. 2.15), професійної (п. 2.16) та соціальної реабілітації осіб з інвалідністю (п. 2.17); виконувати роботу з обліку персональних даних пацієнтів в частині функцій, покладених на МСЕК (п. 2.25). У своїй діяльності лікар-реабілітолог МСЕК безпосередньо підпорядковується завідувачу МСЕК (п. 7.1); лікарю-реабілітологу підпорядковані старша медична сестра МСЕК та інший персонал, який працює в медико-соціальній експертній комісії (п. 7.2).

Крім цього, після прийняття спільно з Особою-1 рішення про створення злочинної організації, Особа-2 наприкінці лютого - на початку березня 2024 року в невстановлений досудовим розслідуванням день, реалізуючи злочинний умисел, спрямований на створення злочинної організації, відповідно до плану злочинної діяльності, усвідомлюючи, що відповідно до діючого законодавства України рішення медико-соціальною експертною комісією приймається на підставі направлення на медико-соціально-експертну комісію за формою № 088/о, яке видається лікарсько-консультативною комісією запропонувала директору комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» -1 (далі - КНП «ЦПМСД»-1) Особі-7 увійти до складу створеної Особою-1 та нею злочинної організації діяльність якої буде спрямована на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України шляхом необґрунтованого встановлення групи інвалідності особам призовного віку.

Залучивши Особу-7 до злочинної організації Особа-2 врахувала, що до функцій Особи-7 входило: поточне (оперативне) керівництво підприємством, організація його господарської, соціально-побутової та іншої діяльності, призначення та звільнення з посади своїх заступників (медичного директора), видання у межах своїх повноважень наказів та розпоряджень обов'язкових для всіх підрозділів та працівників підприємства, та з використанням вказаних повноважень Особа-7 здійснить підбір інших учасників злочинної організації з числа підпорядкованих працівників.

Особа-7, усвідомлюючи факт створення Особою-2 та Особою-1 злочинної організації, перебуваючи у м. Харків, діючи умисно, з корисливих мотивів, надав добровільну згоду на спільну з Особою-2 участь у злочинній організації та вчинення тяжких злочинів, пов'язаних з перешкоджанням законній діяльності Збройних Сил України в особливий період шляхом необґрунтованого встановлення групи інвалідності особам призовного віку, відповідно до плану злочинної діяльності, на дотримання єдиних правил поведінки, визнавши лідерство Особи-2 та Особи-1.

В свою чергу Особа-7, після надання згоди Особі-2 на участь у злочинній організації та вчинення тяжких злочинів, наприкінці лютого - на початку березня 2024 року в невстановлений досудовим розслідуванням день, використовуючи свої службові повноваження, залучив до злочинної організації Особу-10.

Особа-7 залучивши до злочинної організації Особу-10 врахував, що остання на підставі наказу директора КНП «ЦПМСД» -1 від 02.06.2023 призначена на посаду медичного директора КНП «ЦПМСД»-1 та відповідно до наказу директора КНП «ЦПМСД»-1 від 12.06.2023 на неї покладено обов'язки голови лікарсько-консультативної комісії КНП «ЦПМСД»-1.

Особа-10 усвідомлюючи факт створення Особою-2 та Особою-1 злочинної організації, перебуваючи у м. Харків, діючи умисно, з корисливих мотивів, надали добровільну згоду на спільну участь у злочинній організації та вчинення тяжких злочинів, пов'язаних з перешкоджанням законній діяльності Збройних Сил України в особливий період шляхом необґрунтованого встановлення групи інвалідності особам призовного віку, відповідно до плану злочинної діяльності, на дотримання єдиних правил поведінки, визнавши лідерство Особи-2 та Особи-1.

Крім того, після прийняття спільно з Особою-1 рішення про створення злочинної організації, Особа-2 за згодою Особи-7 у квітні 2024 року, в невстановлений досудовим розслідуванням день, реалізуючи злочинний умисел, спрямований на створення злочинної організації, відповідно до плану злочинної діяльності, усвідомлюючи, що відповідно до діючого законодавства України рішення медико-соціальною експертною комісією приймається на підставі направлення на медико-соціально-експертну комісію за формою № 088/о, яке видається лікарсько-консультативною комісією запропонувала лікарю амбулаторії первинної медико-санітарної допомоги КНП «ЦПМСД»-1 Особі-11 увійти до складу створеної Особою-1 та нею злочинної організації діяльність якої буде спрямована на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України шляхом необґрунтованого встановлення групи інвалідності особам призовного віку.

Особа-2, залучивши до злочинної організації Особу-11 врахувала, що останній на підставі наказу директора КНП «ЦПМСД»-1 від 31.07.2023 призначений на посаду лікаря загальної практики - сімейного лікаря амбулаторії первинної медико-санітарної допомоги КНП «ЦПМСД»-1.

Особа-11, усвідомлюючи факт створення Особою-2 та Особою-1 злочинної організації, перебуваючи у м. Харків, діючи умисно, з корисливих мотивів, надав добровільну згоду на спільну з Особою-2 участь у злочинній організації та вчинення тяжких злочинів, пов'язаних з перешкоджанням законній діяльності Збройних Сил України в особливий період шляхом необґрунтованого встановлення групи інвалідності особам призовного віку, відповідно до плану злочинної діяльності, на дотримання єдиних правил поведінки, визнавши лідерство Особи-2 та Особи-1.

Також Особа-2 у березні 2024 року в невстановлений досудовим розслідуванням день, діючи з прямим умислом і корисливим мотивом, з метою перешкоджанням законній діяльності Збройних Сил України в особливий період шляхом необґрунтованого встановлення групи інвалідності особам призовного віку підшукала і залучила до злочинної організації Особу-12.

Особа-12, усвідомлюючи факт існування злочинної організації, створеної Особою-2 і Особою-1, перебуваючи у м. Харків, діючи умисно, з корисливих мотивів, надали добровільну згоду на спільну з Особою-2 участь у злочинній організації та вчинення тяжких злочинів, пов'язаних з перешкоджанням законній діяльності Збройних Сил України в особливий період шляхом необґрунтованого встановлення групи інвалідності особам призовного віку, відповідно до плану злочинної діяльності, на дотримання єдиних правил поведінки, визнавши лідерство Особи-2 та Особи-1.

Також Особа-2 на початку травня 2024 року в невстановлений досудовим розслідуванням день, діючи з прямим умислом і корисливим мотивом, з метою перешкоджанням законній діяльності Збройних Сил України в особливий період шляхом необґрунтованого встановлення групи інвалідності особам призовного віку підшукала і залучила до злочинної організації Особу-13.

Залучивши Особу-13 до злочинної організації Особа-2 врахувала, що Особа-13 працює реєстратором медичного приймального відділення стаціонару клінічної лікарні на залізничному транспорті філії «Центр охорони здоров'я» АТ «Українська залізниця».

Особа-13, усвідомлюючи факт існування злочинної організації, створеної Особою-2 і Особою-1, перебуваючи у м. Харків, діючи умисно, з корисливих мотивів, надали добровільну згоду на спільну з Особою-2 та Особою-12 участь у злочинній організації та вчинення тяжких злочинів, пов'язаних з перешкоджанням законній діяльності Збройних Сил України в особливий період шляхом необґрунтованого встановлення групи інвалідності особам призовного віку, відповідно до плану злочинної діяльності, на дотримання єдиних правил поведінки, визнавши лідерство Особи-2 та Особи-1.

Таким чином Особою-1 та Особою-2 створена злочинна організація, яка представляє собою внутрішнє та зовнішнє стійке ієрархічне об'єднання тринадцяти осіб: Особи-1, Особи-2, Особи-3, Особи-4, Особи-9, Особи-5, Особи-6, ОСОБА_4 , Особи-8, Особи-7, Особи-10, Особи-11, Особи-12 та Особи-13 які, діючи умисно, із корисливих мотивів, попередньо зорганізувались для вчинення тяжких злочинів, що виразилися в перешкоджанні законної діяльності Збройних Сил України в особливий період, сприянні в незаконному переправленні осіб через державний кордон України, за єдиним злочинним планом та з розподілом функцій учасників злочинної організації, спрямованих на досягнення цього плану, який був відомий та погоджений її учасниками.

Відповідно до плану злочинної діяльності злочинної організації Особа-1, будучи організатором та активним учасником створеної злочинної організації, склав план вчинення злочинів, з яким ознайомив всіх її учасників, розподілив між ними ролі та функції, і згідно з даним розподілом виконував в ній роль організатора, керівника та безпосереднього виконавця до функцій якого входило:

- керівництво та координація діями всіх учасників злочинної організації;

- фінансування діяльності злочинної організації;

- спільно з іншими учасниками злочинної організації розроблення плану вчинення злочинів, координація дії учасників під час готування та вчинення кримінальних правопорушень;

- розподіл ролей між усіма учасниками злочинної організації;

- встановлення загально-визначених правила поведінки та конспірації в організації та забезпечення їх дотримання учасниками;

- організація пошуку військовозобов'язаних осіб зацікавлених в отриманні групи інвалідності для отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації та на безперешкодний перетин державного кордону України;

- організація прийняття від Особи-2, ОСОБА_4 та Особи-8 грошових коштів, документів про особу та медичних документів військовозобов'язаних осіб, які мають намір отримати групу інвалідності з метою ухилення від мобілізації, для реєстрації їх в міжрайонному МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ»-1 та проведення медико-соціальної експертизи;

- прийняття безпосередньої участі у проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності для ухилення від мобілізації;

- внесення до акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдивих відомостей щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму, необхідних лабораторних, функціональних та інших методів дослідження без фактичного обстеження;

- організація видачі довідок за формою № 157-1/о до акту огляду медико-соціальною експертною комісією для подачі військовозобов'язаним особам до ТЦК та СП для безпідставного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, а також одержання можливості безперешкодного перетину державного кордону України;

- одержання від військовозобов'язаних осіб, які мають намір отримати групу інвалідності грошових коштів за необґрунтоване встановлення МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ»-1 групи інвалідності та їх розподіл між членами злочинної організації.

Особа-2 відповідно до плану злочинної діяльності злочинної організації, діючи умисно, з корисливих мотивів, будучи активним учасником злочинної організації виконувала в ній роль організатора, керівника та безпосереднього виконавця до функцій якої входило:

- керівництво та координація діями Особи-12, Особи-13, Особи-7, Особи-10 і Особи-11 та організація взаємодії між ними при вчинені тяжких злочинів;

- пошук військовозобов'язаних осіб, які мають намір ухилитися від призиву на військову службу під час мобілізації та набуття права щодо безперешкодного перетину державного кордону України шляхом безпідставного отримання групи інвалідності;

- організація складання Особою-12 та Особою-13 підробленої первинної облікової медичної документації щодо осіб, які мають намір ухилитися від призиву на військову службу під час мобілізації та набуття права щодо безперешкодного перетину державного кордону України шляхом необґрунтованого встановлення міжрайонною МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ»-1 групи інвалідності;

- організація складання Особою-7, Особою-10 та Особою-11 направлень на медико-соціально-експертну комісію за формою №088/о для проведення міжрайонною МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ»-1 медико-соціальної експертизи та встановлення групи інвалідності;

- організація отримання готівкових коштів від осіб, які мають намір ухилитися від призиву на військову службу під час мобілізації та набуття права щодо безперешкодного перетину державного кордону України для подальшого фінансування злочинної організації;

- забезпечення надходження до Особи-1 готівкових коштів, документів про особу та медичних документів військовозобов'язаних осіб, які мають намір ухилитися від призиву на військову службу під час мобілізації та набуття права щодо безперешкодного перетину державного кордону України, для проведення медико-соціальної експертизи в міжрайонному МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ»-1;

- одержання відповідно до злочинного плану частки грошових коштів набутих в результаті злочинної діяльності.

Особа-3 діючи умисно, з корисливих мотивів, будучи активним учасником злочинної організації, у відповідності з планом злочинної діяльності злочинної організації та відведеною їй роллю виконувала в ній функцію виконавця злочинів, а саме:

- неухильне виконання вказівок Особи-1, щодо злочинної діяльності;

- прийняття безпосередньої участі у проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності для ухилення від мобілізації;

- внесення до акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдивих відомостей щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму, необхідних лабораторних, функціональних та інших методів дослідження без фактичного обстеження;

- одержання відповідно до злочинного плану частки грошових коштів набутих в результаті злочинної діяльності.

Особа-4 діючи умисно, з корисливих мотивів, будучи активним учасником злочинної організації, у відповідності з планом злочинної діяльності злочинної організації та відведеною їй роллю виконувала в ній функцію виконавця злочинів, а саме:

- неухильне виконання вказівок Особи-1, щодо злочинної діяльності;

- прийняття безпосередньої участі у проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності для ухилення від мобілізації;

- внесення до акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдивих відомостей щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму, необхідних лабораторних, функціональних та інших методів дослідження без фактичного обстеження;

- одержання відповідно до злочинного плану частки грошових коштів набутих в результаті злочинної діяльності.

Особа-9 діючи умисно, з корисливих мотивів, будучи активним учасником злочинної організації, у відповідності з планом злочинної діяльності злочинної організації та відведеною їй роллю виконувала в ній функцію виконавця злочинів, а саме:

- неухильне виконання вказівок Особи-1, щодо злочинної діяльності;

- прийняття безпосередньої участі у проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності для ухилення від мобілізації;

- внесення до акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдивих відомостей щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму, необхідних лабораторних, функціональних та інших методів дослідження без фактичного обстеження;

- одержання відповідно до злочинного плану частки грошових коштів набутих в результаті злочинної діяльності.

Особа-5 діючи умисно, з корисливих мотивів, будучи активним учасником злочинної організації, у відповідності з планом злочинної діяльності злочинної організації та відведеною їй роллю виконувала в ній функцію виконавця злочинів, а саме:

- неухильне виконання вказівок Особи-1, щодо злочинної діяльності;

- реєстрація в міжрайонному МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ»-1 документів про особу та медичних документів військовозобов'язаних осіб, які мають намір отримати групу інвалідності з метою ухилення від мобілізації, отриманих від ОСОБА_4 та Особи-8 для проведення медико-соціальної експертизи;

- внесення до «Журналу проколів засідань медико-соціальної експертної комісії» відомостей про прийняття членами міжрайонного МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ»-1 рішення про встановлення групи інвалідності;

- складання та видача довідки за формою № 157-1/о до акту огляду медико-соціальною експертною комісією для подачі військовозобов'язаним особам до ТЦК та СП для безпідставного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період та безпідставного набуття права щодо безперешкодного перетину державного кордону України;

- внесення до «Журналу обліку довідок медико-соціальної експертної комісії, виданих інвалідам» відомостей про отримання військовозобов'язаною особою довідки за формою № 157-1/о до акту огляду медико-соціальною експертною комісією;

- одержання відповідно до злочинного плану частки грошових коштів набутих в результаті злочинної діяльності.

Особа-6 діючи умисно, з корисливих мотивів, будучи активним учасником злочинної організації, у відповідності з планом злочинної діяльності злочинної організації та відведеною їй роллю виконувала в ній функцію виконавця злочинів, а саме:

- неухильне виконання вказівок Особи-1, щодо злочинної діяльності;

- реєстрація в міжрайонному МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ»-1 документів про особу та медичних документів військовозобов'язаних осіб, які мають намір отримати групу інвалідності з метою ухилення від мобілізації, отриманих від Особи-2, ОСОБА_4 та Особи-8 для проведення медико-соціальної експертизи;

- внесення до «Журналу проколів засідань медико-соціальної експертної комісії» відомостей про прийняття членами міжрайонного МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ»-1 рішення про встановлення групи інвалідності;

- складання та видача довідки за формою № 157-1/о до акту огляду медико-соціальною експертною комісією для подачі військовозобов'язаним особам до ТЦК та СП для безпідставного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період та безпідставного набуття права щодо безперешкодного перетину державного кордону України;

- внесення до «Журналу обліку довідок медико-соціальної експертної комісії, виданих інвалідам» відомостей про отримання військовозобов'язаною особою довідки за формою № 157-1/о до акту огляду медико-соціальною експертною комісією;

- одержання відповідно до злочинного плану частки грошових коштів набутих в результаті злочинної діяльності.

ОСОБА_4 , діючи умисно, з корисливих мотивів, будучи активним учасником злочинної організації, у відповідності з планом злочинної діяльності злочинної організації та відведеною йому ролі виконував в ній функцію пособника у вчиненні злочинів, а саме:

- неухильне виконання вказівок Особи-1, щодо злочинної діяльності;

- пошук військовозобов'язаних осіб, які мають намір ухилитися від призову на військову службу під час мобілізації та набуття права щодо безперешкодного перетину державного кордону України шляхом безпідставного отримання групи інвалідності;

- забезпечення складання та видачі лікувальними закладами медичних документів особам, які мають намір ухилитися від призову на військову службу під час мобілізації та набуття права щодо безперешкодного перетину державного кордону України для встановлення міжрайонною МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ»-1 групи інвалідності;

- забезпечення надходження документів про особу та медичних документів військовозобов'язаних осіб, які мають намір ухилитися від призову на військову службу під час мобілізації та набуття права щодо безперешкодного перетину державного кордону України, для проведення медико-соціальної експертизи в міжрайонному МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ»-1;

- одержання відповідно до злочинного плану частки грошових коштів набутих в результаті злочинної діяльності.

Особа-8 діючи умисно, з корисливих мотивів, будучи активним учасником злочинної організації, у відповідності з планом злочинної діяльності злочинної організації та відведеною йому ролі виконував в ній функцію пособника у вчиненні злочинів, а саме:

- неухильне виконання вказівок Особи-1, щодо злочинної діяльності;

- пошук військовозобов'язаних осіб, які мають намір ухилитися від призову на військову службу під час мобілізації та набуття права щодо безперешкодного перетину державного кордону України шляхом безпідставного отримання групи інвалідності;

- забезпечення складання та видачі лікувальними закладами медичних документів особам, які мають намір ухилитися від призову на військову службу під час мобілізації та набуття права щодо безперешкодного перетину державного кордону України для встановлення міжрайонною МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ»-1 групи інвалідності;

- забезпечення надходження документів про особу та медичних документів військовозобов'язаних осіб, які мають намір ухилитися від призову на військову службу під час мобілізації та набуття права щодо безперешкодного перетину державного кордону України, для проведення медико-соціальної експертизи в міжрайонному МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ»-1;

- одержання відповідно до злочинного плану частки грошових коштів набутих в результаті злочинної діяльності.

Особа-7, діючи умисно, з корисливих мотивів, будучи активним учасником злочинної організації, у відповідності з планом злочинної діяльності злочинної організації та відведеною йому ролі виконував в ній функцію пособника у вчиненні злочинів, а саме:

- неухильне виконання вказівок Особи-2, щодо злочинної діяльності;

- у взаємодії з Особою-10 та Особою-11 забезпечення складання медичних документів із завідомо недостовірними даними для встановлення МСЕК групи інвалідності;

- направлення до Особи-2 та отримання від останньої медичних документів із завідомо недостовірними даними для встановлення МСЕК групи інвалідності;

- з використанням службових повноважень вжиття заходів щодо прикриття злочинної діяльності злочинної організації, з метою запобігання втручанню в її діяльність інших працівників КНП «ЦПМСД»-1;

- одержання відповідно до злочинного плану частки грошових коштів набутих в результаті злочинної діяльності.

Особа-10, діючи умисно, з корисливих мотивів, будучи активним учасником злочинної організації, у відповідності з планом злочинної діяльності злочинної організації та відведеною їй роллю виконувала в ній функцію пособника у вчиненні злочинів, а саме:

- неухильне виконання вказівок Особи-2, щодо злочинної діяльності;

- у взаємодії з Особою-7 та Особою-11, забезпечення складання медичних документів із завідомо недостовірними даними для встановлення МСЕК групи інвалідності;

- забезпечення складання та видача лікарсько-консультативною комісією КНП «ЦПМСД»-1 направлення на медико-соціальну-експертну комісію із завідомо недостовірними даними про наявність ознак обмеження життєдіяльності, спричиненої порушенням здоров'я, зі стійким розладом функцій організму у військовозобов'язаних осіб, які мають намір отримати групу інвалідності з метою ухилення від військової служби за призовом під час мобілізації на особливий період;

- одержання відповідно до злочинного плану частки грошових коштів набутих в результаті злочинної діяльності.

Особа-11 діючи умисно, з корисливих мотивів, будучи активним учасником злочинної організації, у відповідності з планом злочинної діяльності злочинної організації та відведеною йому ролі виконував в ній функцію пособника у вчиненні злочинів, а саме:

- неухильне виконання вказівок Особи-2, щодо злочинної діяльності;

- у взаємодії з Особою-7, Особою-10 складання медичних документів із завідомо недостовірними даними для встановлення МСЕК групи інвалідності;

- направлення до Особи-2 медичних документів із завідомо недостовірними даними для встановлення МСЕК групи інвалідності;

- одержання відповідно до злочинного плану частки грошових коштів набутих в результаті злочинної діяльності.

Особа-12, діючи умисно, з корисливих мотивів, будучи активним учасником злочинної організації, у відповідності з планом злочинної діяльності злочинної організації та відведеною їй роллю виконувала в ній функцію пособника у вчиненні злочинів, а саме:

- неухильне виконання вказівок Особи-2, щодо злочинної діяльності;

- у взаємодії з Особою-13 складання медичних документів із завідомо недостовірними даними про отриману амбулаторно-поліклінічну допомогу, стаціонарне лікування для встановлення МСЕК групи інвалідності;

- направлення до Особи-2 медичних документів із завідомо недостовірними даними для встановлення МСЕК групи інвалідності;

- одержання відповідно до злочинного плану частки грошових коштів набутих в результаті злочинної діяльності.

Особа-13 діючи умисно, з корисливих мотивів, будучи активним учасником злочинної організації, у відповідності з планом злочинної діяльності злочинної організації та відведеною їй роллю виконувала в ній функцію пособника у вчиненні злочинів, а саме:

- неухильне виконання вказівок Особи-2, щодо злочинної діяльності;

- у взаємодії з Особою-12 складання медичних документів із завідомо недостовірними даними про отриману амбулаторно-поліклінічну допомогу, стаціонарне лікування військовозобов'язаними особами, які мають намір отримати групу інвалідності з метою ухилення від військової служби за призовом під час мобілізації на особливий період для встановлення МСЕК групи інвалідності;

- направлення до Особи-2 медичних документів із завідомо недостовірними даними про отриману амбулаторно-поліклінічну допомогу, стаціонарне лікування військовозобов'язаними особами, які мають намір отримати групу інвалідності з метою ухилення від військової служби за призовом під час мобілізації на особливий період для встановлення МСЕК групи інвалідності;

- одержання відповідно до злочинного плану частки грошових коштів набутих в результаті злочинної діяльності.

Учасниками злочинної організації для створення її здатності забезпечення стабільності і безпеки свого функціонування, тобто ефективно протидіяти внутрішнім факторам, що можуть їх дезорганізувати, були вжиті заходи: єдині для всіх учасників групи правила поведінки, формування складу злочинної організації на підставі наявних тісних стосунків між її учасниками, їх централізованого підпорядкування із наявністю плану злочинної діяльності та чітким розподілом функцій учасників злочинної організації щодо його досягнення.

Вказаними діями, Особа-1 та Особа-2 здійснили внутрішню побудову злочинної організації, яка відповідала єдиному злочинному плану та функціям її учасників, була обумовлена способом вчинення злочинів та спрямована на досягнення єдиної злочинної мети.

Зміст стійких зв'язків між учасниками злочинної організації полягав у беззаперечному визнанні ними авторитету організаторів злочинної організації та спільному бажанні досягти єдиного злочинного результату, що забезпечувалось єдністю та стабільністю стосунків між ними - незаконного збагачення прийняття необґрунтованих рішень про встановлення групи інвалідності для ухилення осіб від мобілізації, здійснюючи таким чином перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та набуття особами права на безперешкодний перетин державного кордону України, сприяючи таким чином у незаконному переправленні осіб через державний кордон України.

Отримані злочинним шляхом грошові кошти, розподілялися організаторами між усіма співучасниками у заздалегідь обумовлених частинах, які визначалися керівниками злочинної організації - Особою-1 та Особою-2, залежно від виконуваної ролі, обсягу виконаної роботи по досягненню єдиного злочинного плану.

При цьому учасники злочинної організації розуміли механізм її злочинної діяльності, були обізнані про наявність керівників в особі Особи-1 та Особи-2, визнавали їх авторитет, були об'єднані єдиним злочинним планом та усвідомлювали, що вони діють як учасники стійкого ієрархічного об'єднання, яким є злочинна організація.

Спілкування учасників злочинної організації, переважно засобами зв'язку мережі Інтернет, обумовлено їх прагненням активно протидіяти зовнішнім факторам, які можуть дезорганізувати її діяльність, приховувати злочинний умисел та дії учасників вчинення злочинів, виключити витік інформації про скоєні ними злочини та досягнення повної конспірації від викриття правоохоронними органами.

За ієрархічністю створена та керована Особою-1 і Особою-2 злочинна організація складалася із трьох ланок:

першу ланки займали останні, здійснюючи керування злочинним об'єднанням та її структурною частиною приймаючи безпосередню участь у вчиненні злочинів.

другу ланку займали Особа-3, Особа-4 та після 01.07.2024 Особа-9 які, виконуючи вказівки Особи-1, діючи відповідно до плану злочинної діяльності злочинної організації у складі міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ»-1, приймали необґрунтоване рішення про встановлення групи інвалідності військовозобов'язаним особам, які мають намір ухилитися від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

третю ланку займали Особа-5 та Особа-6 які, виконуючи вказівки Особи-1, діючи відповідно до плану злочинної діяльності злочинної організації у складі міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ»-1, здійснювали реєстрацію документів які надходили до міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ»-1 та вели документообіг документів внутрішньої реєстрації, а також ОСОБА_4 та Особа-8, які виконуючи вказівки Особи-1, діючи відповідно до плану злочинної діяльності злочинної організації забезпечували складання лікувальними закладами медичних документів та їх видачу для встановлення міжрайонною МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ»-1 групи інвалідності особам, які мали намір ухилитися від призову на військову службу під час мобілізації.

Крім того, третю ланку займали Особа-7, Особа-10, Особа-11, Особа-13, Особа-12, які виконуючи вказівки Особи-2, діючи відповідно до плану злочинної діяльності злочинної організації забезпечували складання та видачу медичних документів для встановлення міжрайонною МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ»-1 групи інвалідності особам, які мали намір ухилитися від призиву на військову службу під час мобілізації.

Отже, неухильне виконання попередньо обумовлених функцій учасниками злочинного об'єднання, до якого увійшли: організатори та керівники Особа-1 і Особа-2, а також активні учасники: Особа-3, Особа-4, Особа-9, Особа-5, Особа-6, Особа-7, Особа-10, Особа-11, Особа-12 та Особа-13 забезпечило спільність їх злочинного умислу, стійку незаконну діяльність злочинної організації та систематичне вчинення її учасниками тяжких злочинів протягом тривалого часу, до моменту викриття та припинення їх протиправної діяльності правоохоронними органами.

Згуртованість та стійкість зазначеної злочинної організації виразилась у характері спілкування між собою, постійності форм та методів злочинної діяльності, ретельності підготовки та планування злочинів, що забезпечено стабільним складом її учасників - чотирнадцяти осіб, внутрішньою та зовнішньою стійкістю, постійністю та ієрархічністю зав'язків усіх її учасників. Крім того, стійкість злочинної організації полягала в її здатності забезпечити стабільність і безпеку свого функціонування, тобто ефективно протидіяти факторам, що можуть її дезорганізувати, як внутрішнім, так і зовнішнім, за допомогою засобів конспірації.

Таким чином Особа-1, будучи службовою особою, виконуючи обов'язки завідуючого МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ»-1 перебуваючи в м. Харків, у період з листопада 2023 року по червень 2024 року, точна дата під час досудового розслідування не встановлена, спільно з Особою-2 створили та очолили злочинну організацію, що представляє собою внутрішнє та зовнішнє стійке ієрархічне об'єднання чотирнадцяти осіб: Особи-1, Особи-3, Особи-4, Особи-9, Особи-5, Особа-6, ОСОБА_4 , Особи-8, Особи-2, Особи-7, Особи-10, Особи-11, Особи-12 та Особи-13 які, діючи умисно, із корисливих мотивів, попередньо зорганізувались для вчинення тяжких злочинів, що виразилися в перешкоджанні законної діяльності Збройних Сил України в особливий період, сприянні в незаконному переправленні осіб через державний кордон України, за єдиним злочинним планом та з розподілом функцій учасників злочинної організації, спрямованих на досягнення цього плану, який був відомий та погоджений її учасниками.

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 255 КК України - участь у злочинній організації.

На виконання плану злочинної діяльності злочинної організації в лютому 2024 року, у невстановлений досудовим розслідуванням день ОСОБА_4 , виконуючи свою роль у злочинній змові, підшукав військовозобов'язаного ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який висловив бажання отримати групу інвалідності без наявності стійкого порушення функцій організму, з метою протиправного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період та незаконного виїзду за кордон для ухилення від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

ОСОБА_4 , реалізуючи злочинний план та виконуючи свою роль упродовж лютого - березня 2024 року, використовуючи корупційні зв'язки у лікувальних закладах, забезпечив складання та видачу лікувальними закладами медичних документів про наявність у ОСОБА_6 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності.

07.05.2024 ОСОБА_4 , продовжуючи злочинну діяльність злочинної організації, у невстановленому досудовим розслідуванні місці передав Особі-1 медичні документи про наявність у ОСОБА_6 стійкого порушення функцій організму та документи про особу для їх реєстрації та організації подальшого проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_6 групи інвалідності.

Особа-1, діючи відповідно до злочинного плану та виконуючи у ньому свою роль, надав Особі-6 вказівку про реєстрацію наданих ОСОБА_4 документів та визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_6 групи інвалідності на 24.05.2024, про що повідомив підпорядкованим йому членам злочинної організації.

Особа-6, реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію наданих ОСОБА_4 медичних документів про наявність у ОСОБА_6 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який разом з медичними документами ОСОБА_6 у період з 07.05.2024 по 24.05.2024, точна дата в ході розслідування не встановлено, передала Особі-1, Особі-3 та Особі-4 для проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

24.05.2024 в період часу з 10:10 по 10:14 Особа-3, Особа-4 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ»-1, за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195, при проведенні медико-соціальної експертизи ОСОБА_6 , усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, в порушення вимог: ст. 3 Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні», п.п. 3, 15, 17 «Положення про медико-соціальну експертизу», п. 1.10 «Інструкції про встановлення груп інвалідності», при проведенні медико-соціальної експертизи, без об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму, а також без наявності медичних документів про достатній обсяг обстежень і лікувальних заходів, які підтверджують стійкі, вираженої важкості функціональні порушення в організмі, прийняли необґрунтоване рішення про встановлення військовозобов'язаному ОСОБА_6 другої групи інвалідності, про що склали акт № 1358 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, підписали його та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ»-1.

24.05.2024 в період часу з 10:14 по 10:54 Особа-5, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ»-1, реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, достовірно знаючи, що в акті № 1358 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_6 , внесені завідомо неправдиві відомості, склала довідку № 322919 за формою № 157-1/о до вказаного акту про встановлення ОСОБА_6 другої групи інвалідності, зареєструвала в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії» та видала ОСОБА_6 для безпідставного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

В свою чергу Особа-6, 24.05.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» -1, реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті № 1358 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_6 внесені завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 68 засідання медико-соціальної експертної комісії від 24.05.2024 про встановлення у ОСОБА_6 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, який Особа-3, Особа-4 та Особа-1 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» -1.

В результаті протиправних дій злочинної організації ОСОБА_6 отримав п.2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період внаслідок чого створені перешкоди законної діяльності територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки щодо виконання обов'язків з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації, функціонування системи військового обліку призовників, призову громадян на військову службу, підготовки та проведення в особливий період мобілізації людських ресурсів, а також протиправно набув право відповідно до п. 21 «Правил перетинання державного кордону громадянами України» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 57 від 27.01.1995, на виїзд за межі України під час воєнного стану як особа з інвалідністю.

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення - злочину, передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 КК України, тобто перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період, вчинене злочинною організацією.

На виконання плану злочинної діяльності злочинної організації в січні 2024 року, у невстановлений досудовим розслідуванням день ОСОБА_4 , виконуючи свою роль у злочинній змові, підшукав військовозобов'язаного ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , який висловив бажання отримати групу інвалідності без наявності стійкого порушення функцій організму, з метою протиправного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період та незаконного виїзду за кордон для ухилення від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

ОСОБА_4 , реалізуючи злочинний план та виконуючи свою роль упродовж лютого - березня 2024 року, використовуючи корупційні зв'язки у лікувальних закладах, забезпечив складання та видачу лікувальними закладами медичних документів про наявність у ОСОБА_7 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності.

02.04.2024 ОСОБА_4 , продовжуючи злочинну діяльність злочинної організації, у невстановленому досудовим розслідуванні місці передав Особі-1 медичні документи про наявність у ОСОБА_7 стійкого порушення функцій організму та документи про особу для їх реєстрації та організації подальшого проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_7 групи інвалідності.

Особа-1 діючи відповідно до злочинного плану та виконуючи у ньому свою роль, надав Особі-6 вказівку про реєстрацію наданих ОСОБА_4 документів та визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_7 групи інвалідності на 30.05.2024, про що повідомив підпорядкованим йому членам злочинної організації.

Особа-6, реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію наданих ОСОБА_4 медичних документів про наявність у ОСОБА_7 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який разом з медичними документами ОСОБА_7 у період з 02.04.2024 по 30.05.2024, точна дата в ході розслідування не встановлено, передала Особі-1, Особі-3, Особі-4 для проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

30.05.2024 в період часу з 9:38 по 9:40 Особа-3, Особа-4 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» -1, за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195, при проведенні медико-соціальної експертизи ОСОБА_7 усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, в порушення вимог: ст. 3 Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні», п.п. 3, 15, 17 «Положення про медико-соціальну експертизу», п. 1.10 «Інструкції про встановлення груп інвалідності» при проведенні медико-соціальної експертизи, без об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму, а також без наявності медичних документів про достатній обсяг обстежень і лікувальних заходів, які підтверджують стійкі, вираженої важкості функціональні порушення в організмі, прийняли необґрунтоване рішення про встановлення військовозобов'язаному ОСОБА_7 другої групи інвалідності, про що склали акт № 1414 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, підписали його та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» -1.

30.05.2024 в період часу з 9:40 по 10:08 Особа-5 перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» -1 реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті № 1414 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_7 , внесені завідомо неправдиві відомості, склала довідку № 322972 за формою № 157-1/о до вказаного акту про встановлення ОСОБА_7 , другої групи інвалідності, зареєструвала в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії» та видала ОСОБА_7 для використання щодо безпідставного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

В свою чергу Особа-6, 30.05.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» -1 реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті № 1414 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_7 , внесені завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 70 засідання медико-соціальної експертної комісії від 30.05.2024 про встановлення у ОСОБА_7 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, який Особа-3, Особа-4, Особа-1, Особа-6 та Особа-5 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» -1.

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_7 отримав відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п.2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», що призвело до перешкоджання законної діяльності територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки щодо виконання обов'язків з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації, функціонування системи військового обліку призовників, призову громадян на військову службу, підготовки та проведення в особливий період мобілізації людських ресурсів, а також протиправно набув право відповідно до п. 21 «Правил перетинання державного кордону громадянами України» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 57 від 27.01.1995, на виїзд за межі України під час воєнного стану як особа з інвалідністю.

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 КК України, тобто перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період вчинене злочинною організацією.

Крім того, на виконання плану злочинної діяльності злочинної організації в січні 2024 року, у невстановлений досудовим розслідуванням день ОСОБА_4 , виконуючи свою роль у злочинній змові, підшукав військовозобов'язаного ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , який висловив бажання отримати групу інвалідності без наявності стійкого порушення функцій організму, з метою протиправного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

ОСОБА_4 , реалізуючи злочинний план та виконуючи свою роль упродовж лютого - березня 2024 року, використовуючи корупційні зв'язки у лікувальних закладах, забезпечив складання та видачу лікувальними закладами медичних документів про наявність у ОСОБА_8 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності.

02.04.2024 ОСОБА_4 , продовжуючи злочинну діяльність злочинної організації, у невстановленому досудовим розслідуванні місці передав Особі-1 медичні документи про наявність у ОСОБА_8 стійкого порушення функцій організму та документи про особу для їх реєстрації та організації подальшого проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_8 групи інвалідності.

Особа-1 діючи відповідно до злочинного плану та виконуючи у ньому свою роль, надав Особі-6 вказівку про реєстрацію наданих ОСОБА_4 документів та визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_8 групи інвалідності на 30.05.2024, про що повідомив всім підпорядкованим членам злочинної організації.

Особа-6, реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію наданих ОСОБА_4 медичних документів про наявність у ОСОБА_8 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який разом з медичними документами ОСОБА_8 у період з 02.04.2024 по 30.05.2024, точна дата в ході розслідування не встановлено, передала Особі-1, Особі-3, Особі-4 для проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

30.05.2024 в період часу з 9:45 по 9:47 Особа-3, Особа-4 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» -1, за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195, при проведенні медико-соціальної експертизи ОСОБА_8 усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, в порушення вимог: ст. 3 Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні», п.п. 3, 15, 17 «Положення про медико-соціальну експертизу», п. 1.10 «Інструкції про встановлення груп інвалідності» без об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму, а також без наявності медичних документів про достатній обсяг обстежень і лікувальних заходів, які підтверджують стійкі, вираженої важкості функціональні порушення в організмі прийняли необґрунтоване рішення про встановлення військовозобов'язаному ОСОБА_8 другої групи інвалідності, про що склали акт № 1415 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, підписали його та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» -1.

30.05.2024 у продовж робочого дня, більш точний час досудовим розслідуванням не встановлено, Особа-5 перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» -1 реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті № 1415 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_8 , внесені завідомо неправдиві відомості, склала довідку № 322973 за формою № 157-1/о до вказаного акту про встановлення ОСОБА_8 , другої групи інвалідності, зареєструвала в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії» та видала ОСОБА_8 для безпідставного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

В свою чергу Особа-6, 30.05.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» -1, реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті № 1415 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_8 , внесені завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 70 засідання медико-соціальної експертної комісії від 30.05.2024 про встановлення у ОСОБА_8 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, який Особа-3, Особа-4, Особа-1, Особа-5 та Особа-6 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» -1.

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_8 отримав відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» що призвело до перешкоджання законної діяльності територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки щодо виконання обов'язків з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації, функціонування системи військового обліку призовників, призову громадян на військову службу, підготовки та проведення в особливий період мобілізації людських ресурсів.

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 КК України, тобто перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період вчинене злочинною організацією.

Крім того, 28.06.2024 наказом головного лікаря КЗОЗ «ОЦМСЕ» на посаду лікаря-терапевта (спеціаліста з медико-соціальної реабілітації), міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» -1 з 01.07.2024 призначено Особу-9.

Особа-1 усвідомлюючи, що Особа-9 будучи членом міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» -1 наділена правом приймати рішення щодо встановлення групи інвалідності під час проведення медико-соціальної експертизи та, відповідно до діючого законодавства України, вказане рішення приймається колегіально, наприкінці червня 2024 року запропонував їй увійти до складу створеної ним злочинної організації діяльність якої буде спрямована на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в шляхом необґрунтованого встановлення групи інвалідності особам призовного віку та набуття особою права на безперешкодний перетин державного кордону України, сприяючи таким чином у незаконному переправленні осіб через державний кордон України.

При цьому Особа-1 повідомив Особі-9 про план злочинної діяльності злочинної організації, характер спілкування між її членами, методами злочинної діяльності, ієрархічністю зв'язків усіх її учасників та ознайомив її з членами злочинної організації: Особою-3, Особою-4, Особою-6, Особою-5, ОСОБА_4 та Особою-8.

Особа-9, усвідомлюючи факт створення Особою-1 злочинної організації, наприкінці червня 2024 року, перебуваючи у м. Харків, діючи умисно, з корисливих мотивів, надала добровільну згоду на спільну з Особою-1, Особою-3, Особою-4, Особою-6, Особою-5, ОСОБА_4 та Особою-8 участь у злочинній організації та вчинення тяжких злочинів, пов'язаних з перешкоджанням законній діяльності Збройних Сил України в особливий період шляхом необґрунтованого встановлення групи інвалідності особам призовного віку, відповідно до плану злочинної діяльності, на дотримання єдиних правил поведінки, визнавши лідерство Особи-1.

Залучивши Особу-9 до злочинної організації Особа-1 врахував, що Особа-9 відповідно до її посадової інструкції зобов'язана: брати участь в огляді хворих та осіб з інвалідністю згідно плану-графіку роботи МСЕК (п. 2.3) вивчати обсяг та якість, давати експертну оцінку проведеного раніше лікування на основі опитування, огляду хворого та вивчення медичної документації (п. 2.5); робити висновок про необхідність постійного догляду, соціальної допомоги (п. 2.11); здійснювати контроль за проведенням заходів з медичної (п. 2.15), професійної (п. 2.16) та соціальної реабілітації осіб з інвалідністю (п. 2.17); виконувати роботу з обліку персональних даних пацієнтів в частині функцій, покладених на МСЕК (п. 2.25). У своїй діяльності лікар-реабілітолог МСЕК безпосередньо підпорядковується завідувачу МСЕК (п. 7.1); лікарю-реабілітологу підпорядковані старша медична сестра МСЕК та інший персонал, який працює в медико-соціальній експертній комісії (п. 7.2).

Особа-9 діючи умисно, з корисливих мотивів, виявивши бажання вчиняти злочини - перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період, у складі злочинної організації, являючись активним учасником даної злочинної організації, у відповідності з планом злочинної діяльності злочинної організації та відведеною їй роллю, виконувала в ній функцію виконавця злочинів, а саме:

- неухильне виконання вказівок Особи-1, щодо злочинної діяльності;

- прийняття безпосередньої участі у проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності для ухилення від мобілізації;

- внесення до акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о завідомо неправдивих відомостей щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму, необхідних лабораторних, функціональних та інших методів дослідження без фактичного обстеження;

- одержання відповідно до злочинного плану частки грошових коштів набутих в результаті злочинної діяльності.

Таким чином з 01.07.2024 Особою-1 та Особою-2 створена злочинна організація, що представляє собою внутрішнє та зовнішнє стійке ієрархічне об'єднання чотирнадцяти осіб: Особи-1, Особи-2, Особи-3, Особи-4, Особи-5, Особа-и, Особи-9, Особи-12, Особи-13, Особи-7, Особи-10, Особи-11, ОСОБА_4 та Особи-8 які, діючи умисно, із корисливих мотивів, попередньо зорганізувались для вчинення тяжких злочинів, що виразилися в перешкоджанні законної діяльності Збройних Сил України в особливий період, сприянні в незаконному переправленні осіб через державний кордон України, за єдиним злочинним планом та з розподілом функцій учасників злочинної організації, спрямованих на досягнення цього плану, який був відомий та погоджений її учасниками.

Крім того, на виконання плану злочинної діяльності злочинної організації у невстановлений досудовим розслідуванням день, але не пізніше 13.03.2024 ОСОБА_4 , виконуючи свою роль у злочинній змові, підшукав військовозобов'язаного ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , який висловив бажання отримати групу інвалідності без наявності стійкого порушення функцій організму, з метою протиправного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

ОСОБА_4 діючи узгоджено з Особою-8, реалізуючи злочинний план та виконуючи свої ролі упродовж березня - червня 2024 року, використовуючи корупційні зв'язки у лікувальних закладах, забезпечили складання та видачу лікувальними закладами медичних документів про наявність у ОСОБА_9 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності.

09.07.2024 ОСОБА_4 , продовжуючи злочинну діяльність злочинної організації, перебуваючи в службовому кабінеті міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» -1, за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195 передав Особі-1 медичні документи про наявність у ОСОБА_9 стійкого порушення функцій організму та документи про особу для їх реєстрації та організації подальшого проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_9 групу інвалідності.

Особа-1 діючи відповідно до злочинного плану та виконуючи у ньому свою роль, надав Особі-6 вказівку про реєстрацію наданих ОСОБА_4 документів та визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_9 групу інвалідності на 26.07.2024, про що повідомив всім членам злочинної організації.

Особа-6, реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію наданих ОСОБА_4 медичних документів про наявність у ОСОБА_9 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який разом з медичними документами ОСОБА_9 у період з 09.07.2024 по 26.07.2024, точна дата в ході розслідування не встановлено, передала Особі-1, Особі-3, Особі-4 та Особі-9 для проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

26.07.2024 Особа-9 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» -1, в період часу з 07:57 по 07:59 під час проведення медико-соціальної експертизи ОСОБА_9 усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, в порушення вимог: ст. 3 Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні», п.п. 3, 15, 17, 19 «Положення про медико-соціальну експертизу», п. 1.10 «Інструкції про встановлення груп інвалідності», не у повному складі, без присутності Особи-3 та Особи-4 при проведенні медико-соціальної експертизи, без об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму, а також без наявності медичних документів про достатній обсяг обстежень і лікувальних заходів, які підтверджують стійкі, вираженої важкості функціональні порушення в організмі прийняли необґрунтоване рішення про встановлення військовозобов'язаному ОСОБА_9 другої групи інвалідності, про що склали акт № 2070 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, підписали його та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» -1.

26.07.2024 у період часу з 07:59 по 08:20 Особа-5, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» -1, реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті № 2070 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_9 , внесені завідомо неправдиві відомості, склала довідку за формою № 157-1/о до вказаного акту № 954084 про встановлення ОСОБА_9 , другої групи інвалідності, зареєструвала в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії» та видала ОСОБА_9 для безпідставного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

В свою чергу Особа-6, 26.07.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» -1, реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті № 2070 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_9 , внесені завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 92 засідання медико-соціальної експертної комісії від 26.07.2024 про встановлення у ОСОБА_9 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, який Особа-3, Особа-4, Особа-9 та Особа-1, Особа-6 та Особа-5 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» -1.

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_9 отримав відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п.2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» що призвело до перешкоджання законної діяльності територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки щодо виконання обов'язків з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації, функціонування системи військового обліку призовників, призову громадян на військову службу, підготовки та проведення в особливий період мобілізації людських ресурсів.

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 КК України, тобто перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період вчинене злочинною організацією.

Крім того, на виконання плану злочинної діяльності злочинної організації у березні 2024 року, у невстановлений досудовим розслідуванням день, ОСОБА_4 , виконуючи свою роль у злочинній змові, підшукав військовозобов'язаного ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , який висловив бажання отримати групу інвалідності без наявності стійкого порушення функцій організму, з метою протиправного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

ОСОБА_4 діючи узгоджено з Особою-8, реалізуючи злочинний план та виконуючи свої ролі упродовж березня - липня 2024 року, використовуючи корупційні зв'язки у лікувальних закладах, забезпечили складання та видачу лікувальними закладами медичних документів про наявність у ОСОБА_10 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності.

09.07.2024 ОСОБА_4 , продовжуючи злочинну діяльність злочинної організації, перебуваючи в службовому кабінеті міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» -1, за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195 передав Особі-1 медичні документи про наявність у ОСОБА_10 стійкого порушення функцій організму та документи про особу для їх реєстрації та організації подальшого проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_11 групу інвалідності.

Особа-1 діючи відповідно до злочинного плану та виконуючи у ньому свою роль, надав Особі-6 вказівку про реєстрацію наданих ОСОБА_4 документів та визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_11 групу інвалідності на 26.07.2024, про що повідомив всім членам злочинної організації

Особа-6, реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію наданих ОСОБА_4 медичних документів про наявність у ОСОБА_10 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який разом з медичними документами ОСОБА_10 у період з 09.07.2024 по 26.07.2024, точна дата в ході розслідування не встановлено, передала Особі-1, Особі-3, Особі-4 та Особі-9 для проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

26.07.2024 Особа-3, Особа-4, Особа-9 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» -1, за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195, в період часу з 08:42 по 08:44 під час проведення медико-соціальної експертизи ОСОБА_11 усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, в порушення вимог: ст. 3 Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні», п.п. 3, 15, 17 «Положення про медико-соціальну експертизу», п. 1.10 «Інструкції про встановлення груп інвалідності», без об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму, а також без наявності медичних документів про достатній обсяг обстежень і лікувальних заходів, які підтверджують стійкі, вираженої важкості функціональні порушення в організмі прийняли необґрунтоване рішення про встановлення військовозобов'язаному ОСОБА_11 другої групи інвалідності, про що склали акт №2075 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» -1.

26.07.2024 у період часу з 08:44 до 09:27 Особа-5, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» -1, реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №2075 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_12 внесені завідомо неправдиві відомості, склала довідку за формою № 157-1/о до вказаного акту № 954088 про встановлення ОСОБА_11 другої групи інвалідності, зареєструвала в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії» та видала ОСОБА_11 для безпідставного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

В свою чергу Особа-6, 26.07.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» -1, реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті № 2075 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_13 , внесені завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 92 засідання медико-соціальної експертної комісії від 26.07.2024 про встановлення у ОСОБА_14 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, який Особа-1, Особа-3, Особа-4, Особа-9, Особа-5 та Особа-6, підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» -1.

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_13 отримав відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п.2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» що призвело до перешкоджання законної діяльності територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки щодо виконання обов'язків з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації, функціонування системи військового обліку призовників, призову громадян на військову службу, підготовки та проведення в особливий період мобілізації людських ресурсів.

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 КК України, тобто перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період вчинене злочинною організацією.

Крім того, на виконання плану злочинної діяльності злочинної організації у невстановлений досудовим розслідуванням день, не пізніше 08.01.2024 ОСОБА_4 , виконуючи свою роль у злочинній змові, підшукав військовозобов'язаного ОСОБА_15 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , який висловив бажання отримати групу інвалідності без наявності стійкого порушення функцій організму, з метою протиправного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період та незаконного виїзду за кордон для ухилення від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

ОСОБА_4 , реалізуючи злочинний план та виконуючи свою роль упродовж січня - червня 2024 року, використовуючи корупційні зв'язки у лікувальних закладах, забезпечив складання та видачу лікувальними закладами медичних документів про наявність у ОСОБА_15 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності.

09.07.2024 ОСОБА_4 , продовжуючи злочинну діяльність злочинної організації, перебуваючи в службовому кабінеті міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» -1, за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195 передав Особі-1 медичні документи про наявність у ОСОБА_15 стійкого порушення функцій організму та документи про особу для їх реєстрації та організації подальшого проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_15 групи інвалідності.

Особа-1 діючи відповідно до злочинного плану та виконуючи у ньому свою роль, надав Особі-6 вказівку про реєстрацію наданих ОСОБА_4 документів та визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_15 групу інвалідності на 06.09.2024, про що повідомив всім членам злочинної організації.

Особа-6, реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію наданих ОСОБА_4 медичних документів про наявність у ОСОБА_15 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який разом з медичними документами ОСОБА_15 у період з 09.07.2024 по 06.09.2024, точна дата в ході розслідування не встановлено, передала Особі-1, Особі-3, Особі-4 та Особі-9 для проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

06.09.2024 в період часу з 09:17 по 09:22 Особа-3, Особа-4, Особа-9 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ»-1, при проведенні медико-соціальної експертизи ОСОБА_15 усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, в порушення вимог: ст. 3 Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні», п.п. 3, 15, 17 «Положення про медико-соціальну експертизу», п. 1.10 «Інструкції про встановлення груп інвалідності», без об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму, а також без наявності медичних документів про достатній обсяг обстежень і лікувальних заходів, які підтверджують стійкі, вираженої важкості функціональні порушення в організмі прийняли необґрунтоване рішення про встановлення військовозобов'язаному ОСОБА_15 другої групи інвалідності, про що склали акт №2227 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, підписали його та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» -1.

06.09.2024 у період часу з 09:22 по 09:39 Особа-5, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» -1, реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №2227 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_15 внесені завідомо неправдиві відомості, склала довідку за формою № 157-1/о до вказаного акту № 954227 про встановлення ОСОБА_15 другої групи інвалідності, зареєструвала в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії» та видала ОСОБА_15 для безпідставного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

В свою чергу Особа-6, 06.09.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» -1, реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті № 2227 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_15 , внесені завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 97 засідання медико-соціальної експертної комісії від 06.09.2024 про встановлення у ОСОБА_15 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, який Особа-3, Особа-4, Особа-9, Особа-1, Особа-6 та Особа-5 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» -1.

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_15 отримав відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п.2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» що призвело до перешкоджання законної діяльності територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки щодо виконання обов'язків з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації, функціонування системи військового обліку призовників, призову громадян на військову службу, підготовки та проведення в особливий період мобілізації людських ресурсів, а також протиправно набув право відповідно до п. 21 «Правил перетинання державного кордону громадянами України» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 57 від 27.01.1995, на виїзд за межі України під час воєнного стану як особа з інвалідністю.

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 КК України, тобто перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період вчинене злочинною організацією.

На виконання плану злочинної діяльності злочинної організації в лютому 2024 року, у невстановлений досудовим розслідуванням день Особа-8, виконуючи свою роль у злочинній змові, підшукав військовозобов'язаного ОСОБА_16 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , який висловив бажання отримати групу інвалідності без наявності стійкого порушення функцій організму, з метою протиправного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

ОСОБА_4 діючи узгоджено з Особою-8, реалізуючи злочинний план та виконуючи свою роль, у невстановлений в ході досудового розслідування час, але не пізніше 25.04.2024, використовуючи корупційні зв'язки у лікувальних закладах, забезпечив складання та видачу лікувальними закладами медичних документів про наявність у ОСОБА_16 стійкого порушення функцій організму для та встановлення групи інвалідності.

21.05.2024 Особа-8, продовжуючи злочинну діяльність злочинної організації, у невстановленому досудовим розслідуванні місці, передав Особі-1 медичні документи про наявність у ОСОБА_16 стійкого порушення функцій організму та документи про особу для їх реєстрації та організації подальшого проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_16 групи інвалідності.

Особа-1 діючи відповідно до злочинного плану та виконуючи у ньому свою роль, надав Особі-6 вказівку про реєстрацію наданих Особою-8 документів та визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_16 групу інвалідності на 12.09.2024, про що повідомив всім членам злочинної організації

Особа-6, реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію наданих Особою-8 медичних документів про наявність у ОСОБА_16 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який разом з медичними документами ОСОБА_16 до 12.09.2024 передала Особі-1, Особі-3, Особі-4 та Особі-9 для проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

12.09.2024, в період часу з 10:02 по 10:03 Особа-3, Особа-4, Особа-9 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» -1, за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195, при проведенні медико-соціальної експертизи ОСОБА_16 усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, в порушення вимог: ст. 3 Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні», п.п. 3, 15, 17 «Положення про медико-соціальну експертизу», п. 1.10 «Інструкції про встановлення груп інвалідності», без об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму, а також без наявності медичних документів про достатній обсяг обстежень і лікувальних заходів, які підтверджують стійкі, вираженої важкості функціональні порушення в організмі прийняли необґрунтоване рішення про встановлення військовозобов'язаному ОСОБА_16 другої групи інвалідності, про що склали акт №2291 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, підписали його та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» -1.

12.09.2024 у період часу з 10:03 по 10:51 Особа-5, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» -1, реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №2291 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_16 внесені завідомо неправдиві відомості, склала довідку за формою № 157-1/о до вказаного акту № 954286 про встановлення ОСОБА_16 другої групи інвалідності, зареєструвала в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії» та видала ОСОБА_16 для безпідставного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

В свою чергу Особа-6, 12.09.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» -1, реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті № 2291 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_16 , внесені завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 99 засідання медико-соціальної експертної комісії від 12.09.2024 про встановлення у ОСОБА_16 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, який Особа-3, Особа-4, Особа-9, Особа-1, Особа-6 та Особа-5 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» -1.

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_16 отримав відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п.2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», що призвело до перешкоджання законної діяльності територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки щодо виконання обов'язків з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації, функціонування системи військового обліку призовників, призову громадян на військову службу, підготовки та проведення в особливий період мобілізації людських ресурсів.

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 КК України, тобто перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період злочинною організацією.

Крім того, на виконання плану злочинної діяльності злочинної організації в липні 2024 року Особа-8, виконуючи свою роль у злочинній змові, підшукав військовозобов'язаного ОСОБА_17 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , який висловив бажання отримати групу інвалідності без наявності стійкого порушення функцій організму, з метою протиправного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період та виїхати за кордон шляхом безпідставного отримання групи інвалідності.

ОСОБА_4 діючи узгоджено з Особою-8, реалізуючи злочинний план та виконуючи свої ролі, у невстановлений в ході досудового розслідування час, але не пізніше 03.09.2024, використовуючи корупційні зв'язки у лікувальних закладах, забезпечив складання та видачу лікувальними закладами медичних документів про наявність у ОСОБА_17 стійкого порушення функцій організму для та встановлення групи інвалідності.

Особа-8, продовжуючи злочинну діяльність злочинної організації, у невстановлений досудовим розслідуванням день, але не пізніше 03.09.2024, у невстановленому досудовим розслідуванні місці передав Особі-1 медичні документи про наявність у ОСОБА_17 стійкого порушення функцій організму та документи про особу для їх реєстрації та організації подальшого проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_17 групи інвалідності.

Особа-1 діючи відповідно до злочинного плану та виконуючи у ньому свою роль, надав Особі-6 вказівку про реєстрацію наданих Особою-8 документів та визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_17 групу інвалідності на 12.09.2024, про що повідомив всім членам злочинної організації.

Особа-6, реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію наданих Особою-8 медичних документів про наявність у ОСОБА_17 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який разом з медичними документами ОСОБА_17 у період з 03.09.2024 по 12.09.2024 передала Особі-1, Особі-3, Особі-4 та Особі-9 для проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

12.09.2024 в період часу з 13:21 по 13:22 Особа-3, Особа-4 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» -1, за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195 при проведенні медико-соціальної експертизи ОСОБА_17 усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, в порушення вимог: ст. 3 Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні», п.п. 3, 15, 17, 19 «Положення про медико-соціальну експертизу», п. 1.10 «Інструкції про встановлення груп інвалідності», не у повному складі, без присутності Особи-9 при проведенні медико-соціальної експертизи, без об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму, а також без наявності медичних документів про достатній обсяг обстежень і лікувальних заходів, які підтверджують стійкі, вираженої важкості функціональні порушення в організмі прийняли необґрунтоване рішення про встановлення військовозобов'язаному ОСОБА_17 другої групи інвалідності, про що склали акт №2313 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о до якого внесли завідомо неправдиві відомості щодо об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму ОСОБА_17 , підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» -1.

12.09.2024 у період часу з 13:22 до 13:58 Особа-5, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» -1 реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №2313 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_17 внесені завідомо неправдиві відомості, склала довідку за формою № 157-1/о до вказаного акту № 954308, про встановлення ОСОБА_17 другої групи інвалідності, зареєструвала в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії» та видала ОСОБА_17 для безпідставного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

В свою чергу Особа-6, 12.09.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» -1, реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті № 2313 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_17 , внесені завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 99 засідання медико-соціальної експертної комісії від 12.09.2024 про встановлення у ОСОБА_17 , стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, який Особа-3, Особа-4, Особа-9 та Особа-1, Особа-6 та Особа-5 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» -1.

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_17 отримав відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п.2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», що призвело до перешкоджання законної діяльності територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки щодо виконання обов'язків з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації, функціонування системи військового обліку призовників, призову громадян на військову службу, підготовки та проведення в особливий період мобілізації людських ресурсів.

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 КК України, тобто перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період вчинене злочинною організацією.

На виконання плану злочинної діяльності злочинної організації у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 03.09.2024, Особа-8, виконуючи свою роль у злочинній змові, підшукав військовозобов'язаного ОСОБА_18 , ІНФОРМАЦІЯ_10 , який висловив бажання отримати групу інвалідності без наявності стійкого порушення функцій організму, з метою протиправного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період та виїхати за кордон шляхом безпідставного отримання групи інвалідності.

ОСОБА_4 діючи узгоджено з Особою-8, реалізуючи злочинний план та виконуючи свою ролі, у невстановлений в ході досудового розслідування час, до 03.09.2024, використовуючи корупційні зв'язки у лікувальних закладах, забезпечили складання та видачу лікувальними закладами медичних документів про наявність у ОСОБА_18 стійкого порушення функцій для та встановлення групи інвалідності.

03.09.2024 Особа-8, продовжуючи злочинну діяльність злочинної організації, у невстановлений досудовим розслідуванням місці, передав Особі-1 медичні документи про наявність у ОСОБА_18 стійкого порушення функцій організму та документи про особу для їх реєстрації та організації подальшого проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_18 групи інвалідності.

Особа-1 діючи відповідно до злочинного плану та виконуючи у ньому свою роль, надав Особі-6 вказівку про реєстрацію наданих Особою-8 документів та визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_18 групу інвалідності на 12.09.2024, про що повідомив всім членам злочинної організації.

Особа-6, реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію наданих Особою-8 медичних документів про наявність у ОСОБА_18 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який разом з медичними документами ОСОБА_18 у період часу з 03.09.2024 по 12.09.2024 передала Особі-1, Особі-3, Особі-4 та Особі-9 для проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

12.09.2024 в період часу з 13:28 по 13:30 Особа-3, Особа-4, Особа-9 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» -1, за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195, при проведенні медико-соціальної експертизи ОСОБА_18 усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, в порушення вимог: ст. 3 Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні», п.п. 3, 15, 17 «Положення про медико-соціальну експертизу», п. 1.10 «Інструкції про встановлення груп інвалідності», без об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму, а також без наявності медичних документів про достатній обсяг обстежень і лікувальних заходів, які підтверджують стійкі, вираженої важкості функціональні порушення в організмі прийняли необґрунтоване рішення про встановлення військовозобов'язаному ОСОБА_18 другої групи інвалідності, про що склали акт № 2314 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, підписали його та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» -1.

12.09.2024 у період часу з 13:30 по 14:05 Особа-5, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» -1, реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №2314 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_18 внесені завідомо неправдиві відомості, склала довідку за формою № 157-1/о до вказаного акту № 954309 про встановлення ОСОБА_18 другої групи інвалідності, зареєструвала в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії» та видала ОСОБА_18 для безпідставного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

В свою чергу Особа-6, 12.09.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» -1, реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті № 2314 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_18 , внесені завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 99 засідання медико-соціальної експертної комісії від 12.09.2024 про встановлення у ОСОБА_18 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, який Особа-3, Особа-4, Особа-9, Особа-1, Особа-6 та Особа-5 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» -1.

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_18 отримав відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п.2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», що призвело до перешкоджання законної діяльності територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки щодо виконання обов'язків з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації, функціонування системи військового обліку призовників, призову громадян на військову службу, підготовки та проведення в особливий період мобілізації людських ресурсів, а також протиправно набув право відповідно до п. 21 «Правил перетинання державного кордону громадянами України» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 57 від 27.01.1995, на виїзд за межі України під час воєнного стану як особа з інвалідністю.

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 КК України, тобто перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період вчинене злочинною організацією.

На виконання плану злочинної діяльності злочинної організації в лютому 2024 року, більш точний час, досудовим розслідуванням час не встановлено, Особа-8, виконуючи свою роль у злочинній змові, підшукав військовозобов'язаного ОСОБА_19 , ІНФОРМАЦІЯ_11 , який висловив бажання отримати групу інвалідності без наявності стійкого порушення функцій організму, з метою протиправного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

ОСОБА_4 діючи узгоджено з Особою-8, реалізуючи злочинний план та виконуючи свої ролі упродовж лютого - квітня 2024 року, використовуючи корупційні зв'язки у лікувальних закладах, забезпечили складання та видачу лікувальними закладами медичних документів про наявність у ОСОБА_19 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності.

21.05.2024 Особа-8, продовжуючи злочинну діяльність злочинної організації, у невстановлений досудовим розслідуванням місці, передав Особі-1 медичні документи про наявність у ОСОБА_19 стійкого порушення функцій організму та документи про особу для їх реєстрації та організації подальшого проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_19 групи інвалідності.

Особа-1 діючи відповідно до злочинного плану та виконуючи у ньому свою роль, надав Особі-6 вказівку про реєстрацію наданих Особою-8 документів та визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_19 групу інвалідності на 12.09.2024, про що повідомив всім членам злочинної організації.

Особа-6, реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію наданих Особою-8 медичних документів про наявність у ОСОБА_19 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який разом з медичними документами ОСОБА_19 у невстановлений досудовим розслідуванням час, 12.09.2024, передала Особі-1, Особі-3, Особі-4 та Особі-9 для проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

12.09.2024 в період часу з 13:48 по 13:49 Особа-3, Особа-4, Особа-9 та Особа-1 на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» -1, за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195, при проведенні медико-соціальної експертизи ОСОБА_19 усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, в порушення вимог: ст. 3 Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні», п.п. 3, 15, 17 «Положення про медико-соціальну експертизу», п. 1.10 «Інструкції про встановлення груп інвалідності», без об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму, а також без наявності медичних документів про достатній обсяг обстежень і лікувальних заходів, які підтверджують стійкі, вираженої важкості функціональні порушення в організмі прийняли необґрунтоване рішення про встановлення військовозобов'язаному ОСОБА_19 другої групи інвалідності, про що склали акт №2322 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, підписали його та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» -1.

12.09.2024 у період часу з 13:49 по 15:00 Особа-5, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» -1, реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 усвідомлюючи, що в акті №2322 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_19 внесені завідомо неправдиві відомості, склала довідку за формою № 157-1/о до вказаного акту № 954317, про встановлення ОСОБА_19 другої групи інвалідності, зареєструвала в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії» та видала ОСОБА_19 для безпідставного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

В свою чергу Особа-6, 12.09.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» -1, реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті № 2322 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_19 , внесені завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 99 засідання медико-соціальної експертної комісії від 12.09.2024 про встановлення у ОСОБА_19 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, який Особа-3, Особа-4, Особа-9, Особа-1, Особа-6 та Особа-5 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» -1.

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_19 отримав відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п.2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», що призвело до перешкоджання законної діяльності територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки щодо виконання обов'язків з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації, функціонування системи військового обліку призовників, призову громадян на військову службу, підготовки та проведення в особливий період мобілізації людських ресурсів.

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 КК України, тобто перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період вчинене злочинною організацією.

Крім того, на виконання плану злочинної діяльності злочинної організації у березні 2024 року, більш точний день досудовим розслідуванням не встановлено, ОСОБА_4 , виконуючи свою роль у злочинній змові, підшукав військовозобов'язаного ОСОБА_20 , ІНФОРМАЦІЯ_11 , який висловив бажання отримати групу інвалідності без наявності стійкого порушення функцій організму, з метою протиправного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період та виїхати за кордон шляхом безпідставного отримання групи інвалідності.

ОСОБА_4 , реалізуючи злочинний план та виконуючи свою роль упродовж березня - серпня 2024 року, використовуючи корупційні зв'язки у лікувальних закладах, забезпечив складання та видачу лікувальними закладами медичних документів про наявність у ОСОБА_20 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності.

10.09.2024 ОСОБА_4 , продовжуючи злочинну діяльність злочинної організації, перебуваючи в службовому кабінеті міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» -1, за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195 передав Особі-1 медичні документи про наявність у ОСОБА_20 стійкого порушення функцій організму та документи про особу для їх реєстрації та організації подальшого проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_20 групу інвалідності.

Особа-1 діючи відповідно до злочинного плану та виконуючи у ньому свою роль, надав Особі-6 вказівку про реєстрацію наданих ОСОБА_4 документів та визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_20 групу інвалідності на 13.09.2024, про що повідомив всім членам злочинної організації.

Особа-6, реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію наданих ОСОБА_4 медичних документів про наявність у ОСОБА_20 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який разом з медичними документами ОСОБА_20 у період з 10.09.2024 по 13.09.2024, точна дата в ході розслідування не встановлено, передала Особі-1, Особі-3, Особі-4 та Особі-9 для проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

13.09.2024 Особа-3, Особа-4, Особа-9 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» -1, в період часу з 09:32 по 09:33 під час проведення медико-соціальної експертизи ОСОБА_20 усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, в порушення вимог: ст. 3 Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні», п.п. 3, 15, 17 «Положення про медико-соціальну експертизу», п. 1.10 «Інструкції про встановлення груп інвалідності», без об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму, а також без наявності медичних документів про достатній обсяг обстежень і лікувальних заходів, які підтверджують стійкі, вираженої важкості функціональні порушення в організмі прийняли необґрунтоване рішення про встановлення військовозобов'язаному ОСОБА_20 другої групи інвалідності, про що склали акт №2344 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, підписали його та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» -1.

13.09.2024 у період часу з 09:033 до 10:20 Особа-5, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» -1, реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 усвідомлюючи, що в акті № 2344 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_20 , внесені завідомо неправдиві відомості, склала довідку за формою № 157-1/о до вказаного акту № 954336 про встановлення ОСОБА_20 , другої групи інвалідності, зареєструвала в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії» та видала ОСОБА_20 для безпідставного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

В свою чергу Особа-6, 13.09.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» -1, реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті № 2344 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_20 , внесені завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 100 засідання медико-соціальної експертної комісії від 13.09.2024 про встановлення у ОСОБА_20 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, який Особа-3, Особа-4, Особа-9, Особа-1, Особа-6 та Особа-5 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» -1.

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_20 отримав відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п.2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», що призвело до перешкоджання законної діяльності територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки щодо виконання обов'язків з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації, функціонування системи військового обліку призовників, призову громадян на військову службу, підготовки та проведення в особливий період мобілізації людських ресурсів, а також протиправно набув право відповідно до п. 21 «Правил перетинання державного кордону громадянами України» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 57 від 27.01.1995, на виїзд за межі України під час воєнного стану як особа з інвалідністю.

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 КК України, тобто перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період вчинене злочинною організацією.

На виконання плану злочинної діяльності злочинної організації у січні 2024 року, у невстановлений досудовим розслідуванням день, ОСОБА_4 , виконуючи свою роль у злочинній змові, підшукав військовозобов'язаного ОСОБА_21 , ІНФОРМАЦІЯ_12 , який висловив бажання отримати групу інвалідності без наявності стійкого порушення функцій організму, з метою протиправного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

ОСОБА_4 , реалізуючи злочинний план та виконуючи свою роль упродовж січня - червня 2024 року, використовуючи корупційні зв'язки у лікувальних закладах, забезпечив складання та видачу лікувальними закладами медичних документів про наявність у ОСОБА_21 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності.

09.07.2024 ОСОБА_4 , продовжуючи злочинну діяльність злочинної організації, перебуваючи в службовому кабінеті міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» -1, за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195 передав Особі-1 медичні документи про наявність у ОСОБА_21 стійкого порушення функцій організму та документи про особу для їх реєстрації та організації подальшого проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_21 групи інвалідності.

Особа-1 діючи відповідно до злочинного плану та виконуючи у ньому свою роль, надав Особі-6 вказівку про реєстрацію наданих ОСОБА_4 документів та визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_21 групи інвалідності на 18.09.2024, про що повідомив всім членам злочинної організації.

Особа-6, реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію наданих ОСОБА_4 медичних документів про наявність у ОСОБА_21 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який разом з медичними документами ОСОБА_21 у період з 09.07.2024 по 18.09.2024, точна дата в ході розслідування не встановлено, передала Особі-1, Особі-3, Особі-4 та Особі-9 для проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

18.09.2024, в першій половині дня, точний час досудовим розслідуванням не встановлений, Особа-3, Особа-4, Особа-9 та Особа-1 на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» -1, в першій половині дня, під час проведення медико-соціальної експертизи ОСОБА_21 , усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, в порушення вимог: ст. 3 Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні», п.п. 3, 15, 17 «Положення про медико-соціальну експертизу», п. 1.10 «Інструкції про встановлення груп інвалідності» без об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму, а також без наявності медичних документів про достатній обсяг обстежень і лікувальних заходів, які підтверджують стійкі, вираженої важкості функціональні порушення в організмі прийняли необґрунтоване рішення про встановлення військовозобов'язаному ОСОБА_21 другої групи інвалідності, про що склали акт № 2365 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, підписали його та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» -1.

18.09.2024 не пізніше 11:46 Особа-5, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» -1, реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті №2365 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_21 внесені завідомо неправдиві відомості, склала довідку за формою № 157-1/о до вказаного акту №954351 про встановлення ОСОБА_21 другої групи інвалідності, зареєструвала в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії» та видала ОСОБА_21 для безпідставного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

В свою чергу Особа-6, 18.09.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» -1, реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 усвідомлюючи, що в акті № 2365 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_21 , внесені завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 101 засідання медико-соціальної експертної комісії від 18.09.2024 про встановлення у ОСОБА_21 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, який Особа-3, Особа-4, Особа-9, Особа-1, Особа-6 та Особа-5 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» -1.

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_21 отримав відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п.2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», що призвело до перешкоджання законної діяльності територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки щодо виконання обов'язків з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації, функціонування системи військового обліку призовників, призову громадян на військову службу, підготовки та проведення в особливий період мобілізації людських ресурсів.

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 КК України, тобто перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період вчинене злочинною організацією.

На виконання плану злочинної діяльності злочинної організації у січні 2024 року, у невстановлений досудовим розслідуванням день, ОСОБА_4 , виконуючи свою роль у злочинній змові, підшукав військовозобов'язаного ОСОБА_22 , ІНФОРМАЦІЯ_13 , який висловив бажання отримати групу інвалідності без наявності стійкого порушення функцій організму, з метою протиправного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

ОСОБА_4 діючи узгоджено з Особою-8 реалізуючи злочинний план та виконуючи свої ролі упродовж січня - серпня 2024 року, використовуючи корупційні зв'язки у лікувальних закладах, забезпечили складання та видачу лікувальними закладами медичних документів про наявність у ОСОБА_22 стійкого порушення функцій організму для встановлення групи інвалідності.

10.09.2024 ОСОБА_4 , продовжуючи злочинну діяльність злочинної організації, перебуваючи в службовому кабінеті міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» -1, за адресою: м. Харків, просп. Героїв Харкова, 195 передав Особі-1 медичні документи про наявність у ОСОБА_22 стійкого порушення функцій організму та документи про особу для їх реєстрації та організації подальшого проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_22 групи інвалідності.

Особа-1 діючи відповідно до злочинного плану та виконуючи у ньому свою роль, надав Особі-6 вказівку про реєстрацію наданих ОСОБА_4 документів та визначив проведення медико-соціальної експертизи щодо необґрунтованого встановлення ОСОБА_22 групи інвалідності на 19.09.2024, про що повідомив всім членам злочинної організації.

Особа-6, реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1, здійснила реєстрацію наданих ОСОБА_4 медичних документів про наявність у ОСОБА_22 стійкого порушення функцій організму, заповнила данні на титульному листі акту огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, який разом з медичними документами ОСОБА_22 у період з 10.09.2024 по 19.09.2024, точна дата в ході розслідування не встановлено, передала Особі-1, Особі-3, Особі-4 та Особі-9 для проведенні медико-соціальної експертизи та прийняття необґрунтованого рішення про встановлення групи інвалідності.

19.09.2024 Особа-3, Особа-4, Особа-9 та Особа-1, на виконання вказівки останнього, перебуваючи в приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» -1, в період робочого часу, але не пізніше 10:10 під час проведення медико-соціальної експертизи ОСОБА_22 усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, в порушення вимог: ст. 3 Закону України «Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні», п.п. 3, 15, 17 «Положення про медико-соціальну експертизу», п. 1.10 «Інструкції про встановлення груп інвалідності», без об'єктивного обстеження та оцінки стану всіх систем організму, а також без наявності медичних документів про достатній обсяг обстежень і лікувальних заходів, які підтверджують стійкі, вираженої важкості функціональні порушення в організмі прийняли необґрунтоване рішення про встановлення військовозобов'язаному ОСОБА_22 другої групи інвалідності, про що склали акт №2388 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о, підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» -1.

19.09.2024 в період робочого часу, але не пізніше 10:10 Особа-5, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ»-1, реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 усвідомлюючи, що в акті №2388 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_22 внесені завідомо неправдиві відомості, склала довідку за формою № 157-1/о до вказаного акту № 954371 про встановлення ОСОБА_22 другої групи інвалідності, зареєструвала в «Журналі обліку довідок медико-соціальної експертної комісії» та видала ОСОБА_22 для безпідставного отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період.

В свою чергу Особа-6, 19.09.2024 протягом робочого дня, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, перебуваючи у приміщені міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» -1, реалізуючи злочинний план, виконуючи свою роль у злочинній змові та за вказівкою Особи-1 достовірно знаючи, що в акті № 2388 огляду медико-соціальною експертною комісією за формою № 157/о стосовно ОСОБА_22 , внесені завідомо неправдиві відомості, внесла в протокол № 102 засідання медико-соціальної експертної комісії від 19.09.2024 про встановлення у ОСОБА_22 стійкого порушення функцій організму та встановлення другої групи інвалідності, який Особа-3, Особа-4, Особа-9, Особа-1, Особа-6 та Особа-5 підписали та засвідчили печаткою міжрайонної МСЕК КЗОЗ «ОЦМСЕ» -1.

В результаті протиправних дій злочинної організації, ОСОБА_22 отримав відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, відповідно до п.2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», що призвело до перешкоджання законної діяльності територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки щодо виконання обов'язків з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації, функціонування системи військового обліку призовників, призову громадян на військову службу, підготовки та проведення в особливий період мобілізації людських ресурсів.

Таким чином, ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 КК України, тобто перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період вчинене злочинною організацією.

2. Відомості про укладену угоду, її реквізити, зміст та визначена міра покарання.

14.11.2025 року між прокурором відділу Харківської обласної прокуратури ОСОБА_3 та обвинуваченим ОСОБА_4 за участю захисника ОСОБА_5 укладено угоду про визнання винуватості.

В угоді наведено формулювання обвинувачення та правова кваліфікація дій ОСОБА_4 із зазначенням статей закону України про кримінальну відповідальність, які є тотожними змісту обвинувального акта.

За змістом угоди ОСОБА_4 зобов'язався:

а) беззастережно визнати обвинувачення в повному обсязі у судовому провадженні;

б) співпрацювати з правоохоронними органами у викритті під час судового розгляду кримінального провадження злочинні дії інших учасників злочинної організації: ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , ОСОБА_26 , ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , щодо перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період шляхом необґрунтованого встановлення групи інвалідності особам призовного віку;

в) передати на спеціальний рахунок для збору коштів на підтримку Збройних Сил України 500 000 грн протягом місяця з дня затвердження судом угоди.

При укладенні угоди прокурором враховано:

1) ОСОБА_4 , діючи у складі злочинної організації, при вчинені особливо тяжкого злочину, виконував роль пособника та викриває організаторів та інших членів злочинної організації щодо вчинення злочинів, що повністю підтверджується матеріалами кримінального провадження;

2) ступінь та характер сприяння обвинуваченим у проведенні кримінального провадження щодо нього та інших осіб;

2) характер і тяжкість обвинувачення;

3) наявність суспільного інтересу в забезпеченні швидшого судового провадження, викритті учасників злочинної організації у скоєнні тяжких та особливо тяжких злочинів. Так викривальні показання ОСОБА_4 як учасника кримінальних правопорушень сприятимуть узгодженню всіх доказів між собою, викристалізації фактичних обставин вчинення злочинів, розмежуванню ролей співучасників та притягненню до кримінальної відповідальності всіх причетних, що також становить суспільний інтерес, який полягає у тому, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності у міру своєї вини.

Також, при визначенні покарання прокурором враховано, що ОСОБА_4 свою вину у вчиненні тяжких та особливо тяжкого злочинів, які йому інкримінуються, визнав в повному обсязі, співпрацює з органом досудового розслідування, його роль у вчиненні злочинів, які йому інкримінуються - пособник, до кримінальної відповідальності притягується вперше, збитки внаслідок вчинення кримінальних правопорушень не заподіяні.

Крім того, є підстави для застосування при визначенні покарання вимог ст. 69 КК України.

Так, відповідно ст. 66 КК України наявне щире каяття, сприяння у розслідуванні провадження шляхом надання викривальних показань стосовно організаторів та членів злочинної організації.

Вказані обставини обґрунтовані наступним: згідно з судовою практикою, під щирим каяттям розуміється те, що особа визнає свою вину за усіма пунктами висунутого проти неї обвинувачення, дає правдиві свідчення, щиро жалкує про вчинене, негативно оцінює кримінальне правопорушення, бажає виправити ситуацію, яка склалася, демонструє готовність понести покарання.

Так, поведінка та ставлення ОСОБА_4 до вчинених ним кримінальних правопорушень вказують на наявність щирого каяття. Про це свідчить: беззастережне визнання обвинуваченим своєї вини; зобов'язання надати показання щодо обставин вчинення інкримінованих йому кримінальних правопорушень; викриття злочинних дій інших учасників злочинної організації; негативне ставлення та жаль обвинуваченого щодо вчинення таких кримінальних правопорушень; готовність понести покарання.

Окрім того, сприяння ОСОБА_4 у наданні викривальних показань стосовно організаторів та членів злочинної організації кримінальних правопорушень свідчить про те, що ОСОБА_4 критично переоцінені свої дії, внаслідок чого відбулись суттєві позитивні зміни соціальних орієнтирів останнього, що знижує рівень його соціальної небезпечності.

Також встановлено, що ОСОБА_4 є учасником бойових дій у зоні проведення антитерористичної операції, з 2022 року проходить стаціонарне лікування у зв'язку зі стійкими відділеними наслідками закритої черепно-мозкової травми, має на утриманні батьків пенсіонерів, має постійне місце мешкання.

З урахуванням вищевикладених обставин сторони дійшли згоди щодо призначення ОСОБА_4 покарання :

за ч. 2 ст. 255 КК України із застосуванням ст. 69 КК України у вигляді позбавлення волі строком на 1 (один) рік 6 (шість) місяців без конфіскації майна;

за ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 КК України із застосуванням ст. 69 КК України у вигляді позбавлення волі строком на 1 (один) рік.

На підставі ч. 1 ст. 70 КК України призначити остаточне покарання у виді 1 (одного) року 6 місяців позбавлення волі без конфіскації майна.

3.Позиції учасників судового провадження.

Прокурор ОСОБА_3 у підготовчому судовому засіданні підтримав угоду про визнання винуватості, просив її затвердити. Зазначив, що умови угоди відповідають як вимогам КПК України, так і вимогам КК України. Існують фактичні підстави для визнання обвинуваченим своєї винуватості у вчиненні інкримінованих йому злочинів. Укладення угоди є добровільним актом усіх сторін. Прокурор переконаний, що умови угоди у повному обсязі відповідають інтересам суспільства, у першу чергу, в частині забезпечення швидкого судового провадження щодо обвинуваченого ОСОБА_4 . Також прокурор зазначив, що умови угоди не порушують жодних прав, свобод чи інтересів сторін або інших осіб. З огляду на наведені в угоді обставини просив затвердити угоду та призначити узгоджене сторонами покарання.

Обвинувачений ОСОБА_4 у підготовчому судовому засіданні беззастережно визнав свою винуватість у вчиненні інкримінованих йому злочинів. Не оспорював обставини, викладені в обвинувальному акті та угоді про визнання винуватості. Обвинувачений підтвердив, що обізнаний про вид та розмір покарання, яке йому буде призначено у випадку затвердження угоди, погоджується на призначення такого покарання та усвідомлює його наслідки. Також обвинувачений підтвердив, що укладення угоди про визнання винуватості носить добровільний характер, а визначені в угоді зобов'язання не є невиконуваними. Наголосив, що розуміє свій фінансовий стан, розраховує фінансові можливості та має можливість перерахувати грошові кошти на потреби Збройних Сил України. Також обвинувачений зазначив, що розуміє наявність у нього прав на повний судовий розгляд, на мовчання, на допит під час судового розгляду свідків обвинувачення, на подання клопотання про виклик свідків і доказів, що свідчать на його користь. Запевнив, що йому цілком зрозумілі наслідки укладення та затвердження угоди, визначені у ст. 473 КПК України, а також наслідки її невиконання, передбачені ст. 476 КПК України.

Захисник ОСОБА_5 підтримав угоду про визнання винуватості та просив суд затвердити її. Зазначив, що угоду укладено за його участю. Угоду укладено добровільно, жодних скарг на дії слідчих та прокурорів вони не мають.

4.Мотиви, з яких суд виходив при вирішенні питання про відповідність угоди вимогам цього Кодексу та закону і ухваленні вироку, та положення закону, якими він керувався.

При вирішенні питання щодо можливості затвердження угоди суд має встановити її відповідність вимогам законодавства та відсутність підстав для відмови у її затвердженні.

Дослідивши зміст угоди про визнання винуватості, заслухавши думки прокурора, обвинуваченого, його захисника, суд дійшов таких висновків.

4.1. Щодо відповідності умов угоди вимогам КПК України та КК України.

Суд встановив, що угода про визнання винуватості відповідає формальним вимогам ст. 472 КПК України, оскільки містить усі необхідні складові елементи, передбачені означеною нормою.

Угода про визнання винуватості, укладена між прокурором та обвинуваченим серед іншого містить формулювання обвинувачення, правову кваліфікацію кримінальних правопорушень із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність.

Сформульоване в угоді обвинувачення відображає істотні фактичні обставини, які є тотожними викладу обставин в обвинувальному акті.

Суд також встановив, що правова кваліфікація діянь, інкримінованих обвинуваченому є правильною. Це з'ясовано та підтверджено у підготовчому судовому засіданні. Кримінально-правова оцінка суспільно-небезпечних діянь, вчинених обвинуваченим, викладена в угоді, в цілому відповідає ознакам, встановленим у нормах кримінального закону.

Суд не встановив допущення неправильної правової кваліфікації кримінальних правопорушень, яке було б більш тяжким, ніж те щодо яких передбачена можливість укладання угоди.

У підготовчому судовому засіданні обвинувачений підтвердив кожну із обставин інкримінованих йому злочинів, що викладені в угоді про визнання винуватості та обвинувальному акті. У присутності захисника беззаперечно визнав свою винуватість у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 255, ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 КК України.

Фактичні обставини, описані в обвинувальному акті, формулювання обвинувачення, зазначене в угоді про визнання винуватості, підтвердження цих обставин обвинуваченим у присутності захисника дають суду підстави для висновку про існування фактичних підстав для визнання обвинуваченим своєї винуватості у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 255, ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 КК України.

Згідно з ч. 2 ст. 469 КПК України угода про визнання винуватості може бути укладена за ініціативою прокурора або підозрюваного чи обвинуваченого. У разі укладення угоди про визнання винуватості участь захисника є обов'язковою та забезпечується з моменту ініціювання укладення угоди (п. 9 ч. 2 ст. 52 КПК України).

Угода між прокурором та обвинуваченим складена та підписана 14.11.2025 у присутності захисника ОСОБА_5 , про що свідчить підпис останнього у тексті угоди. Цю обставину сторони підтвердили і в підготовчому судовому засіданні.

Відповідно до ч. 4 ст. 469 КПК України угода про визнання винуватості між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим може бути укладена у провадженні щодо:

- кримінальних проступків, нетяжких злочинів, тяжких злочинів (крім кримінальних проваджень щодо корупційних кримінальних правопорушень та кримінальних правопорушень, пов'язаних з корупцією);

- особливо тяжких злочинів, вчинених за попередньою змовою групою осіб, організованою групою чи злочинною організацією або терористичною групою за умови викриття підозрюваним чи обвинуваченим, який не є організатором такої групи або організації, злочинних дій інших учасників групи чи інших, вчинених групою або організацією злочинів, якщо повідомлена інформація буде підтверджена доказами.

Угода про визнання винуватості між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим може бути укладена щодо кримінальних проступків, злочинів, внаслідок яких шкода завдана лише державним чи суспільним інтересам (абз. 2 ч. 4 ст. 469 КПК України).

У підготовчому судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_4 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 255 КК України, яке згідно ст. 12 КК України, є особливо тяжким злочином, та кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 КК України, які відповідно до ст. 12 КК України є тяжкими злочинами.

Обвинувачений не є організатором злочинних дій інших учасників групи чи інших, вчинених групою, злочинів. Шкода не матеріального характеру від даного правопорушення, завдана лише державним та суспільним інтересам, потерпілих у даному кримінальному проваджені немає. Матеріальна шкода злочином не заподіяна.

Отже, угода про визнання винуватості відповідає умовам, передбаченим ст. 469 КПК України.

Абзацом 5 ч. 4 ст. 469 КПК України передбачено, що угода про визнання винуватості між прокурором та обвинуваченим може бути укладена щодо кримінальних проступків, злочинів, внаслідок яких шкода завдана лише державним чи суспільним інтересам. Укладення угоди про визнання винуватості у кримінальному провадженні щодо уповноваженої особи юридичної особи, яка вчинила кримінальне правопорушення, у зв'язку з яким здійснюється провадження щодо юридичної особи, а також у кримінальному провадженні щодо кримінальних правопорушень, внаслідок яких шкода завдана державним чи суспільним інтересам або правам та інтересам окремих осіб, у яких беруть участь потерпілий або потерпілі, не допускається, крім випадків надання всіма потерпілими письмової згоди прокурору на укладення ними угоди.

Згідно з обвинувальним актом потерпілі у цьому кримінальному провадженні відсутні, кримінальними правопорушеннями шкоди не заподіяно.

Означене кримінальне провадження не здійснюється щодо уповноваженої особи юридичної особи, яка вчинила кримінальне правопорушення, у зв'язку з яким здійснюється провадження щодо юридичної особи.

Отже, вимоги абзацу 5 ч. 4 ст. 469 КПК України при укладенні угоди сторонами також дотримано.

Відтак невідповідності умов угоди вимогам КПК України та КК України суд не встановив.

4.2. Щодо відповідності умов угоди інтересам суспільства

Згідно з п.п. 3, 4 ч. 1 ст. 470 КПК України при укладенні угоди про визнання винуватості прокурор серед іншого враховує наявність суспільного інтересу в забезпеченні швидшого досудового розслідування і судового провадження, викритті більшої кількості кримінальних правопорушень, а також наявність суспільного інтересу в запобіганні, виявленні чи припиненні більшої кількості кримінальних правопорушень або інших більш тяжких кримінальних правопорушень.

Невідповідність умов угоди про визнання винуватості інтересам суспільства є підставою для відмови у її затвердженні (п. 2 ч. 7 ст. 474 КПК України).

КПК України не містить визначення суспільного інтересу. В узагальненому вигляді суспільний інтерес являє собою інтерес суспільства або усередненого представника цієї спільноти, пов'язаний із забезпеченням його благополуччя, стабільності, безпеки та сталого розвитку.

Дослідивши зміст угоди про визнання винуватості, наявні матеріали кримінального провадження, заслухавши пояснення сторін кримінального провадження, суд дійшов висновку, що умови угоди, укладеної між прокурором та обвинуваченим, відповідають інтересам суспільства з огляду на таке.

У першу чергу, затвердження угоди про визнання винуватості забезпечить скорочення часу розгляду цього кримінального провадження, мінімізує витрати державних ресурсів, особистих ресурсів учасників кримінального провадження, а також зменшить навантаження на прокуратуру та суд.

У випадку ухвалення судом рішення на підставі угоди про визнання винуватості відсутня необхідність у дослідженні значного обсягу доказів, адже обвинувачений не заперечує фактичні обставини кримінальних правопорушень та їх юридичну оцінку.

Затвердження угоди свідчитиме про ефективне здійснення судового провадження, яке забезпечить притягнення обвинуваченого до відповідальності за вчинення злочинів з метою виправлення останнього. Зазначене сприятиме формуванню у суспільства правосвідомості та усвідомлення невідворотності покарання за вчинені правопорушення.

Суд також враховує, що у разі затвердження угоди про визнання винуватості обвинувачений зобов'язався забезпечити перерахування значної суми на підтримку Збройних Сил України, а саме 500 000, 00 грн.

Вказане в умовах повномасштабної військової агресії з боку російської федерації проти України свідчить про додатковий суспільний інтерес - забезпечення фінансовим ресурсом Збройних Сил України для посилення їх спроможності протистояти ворогу та забезпечувати незалежність України.

Отже, з огляду на:

- беззаперечне визнання обвинуваченим своєї винуватості;

- відсутність потерпілих та шкоди від вчинених обвинуваченим кримінальних правопорушень;

- наявність таких факторів як економія процесуального та матеріального ресурсу, забезпечення фінансової підтримки Збройних Сил України,

суд дійшов висновку про недоцільність застосування по відношенню до обвинуваченого загального порядку кримінального провадження.

4.3. Щодо порушення умовами угоди прав, свобод чи інтересів сторін або інших осіб.

Згідно з п. 3 ч. 7 ст. 474 КПК України під час перевірки угоди на відповідність вимогам законодавства суд також перевіряє, чи не порушують умови угоди права, свободи чи інтереси сторін або інших сторін.

Дослідивши зміст угоди про визнання винуватості, заслухавши пояснення сторін кримінального провадження, суд встановив, що умови угоди не порушують прав, свобод чи інтересів сторін або інших осіб. Цей висновок суду обґрунтовується таким.

При укладенні угоди про визнання винуватості забезпечено участь захисника відповідно до п. 9 ч. 2 ст. 52 КПК України. Умови угоди не є невиправдано обтяжливими для жодної із сторін кримінального провадження.

Потерпілий у кримінальному провадженні відсутній, шкода та збитки не заподіяно.

Обставини пред'явленого ОСОБА_4 обвинувачення відповідно до ст. 17 КПК України не можуть бути використані на підтвердження винуватості будь-яких інших осіб окрім обвинуваченого у цьому провадженні. Угодою також не вирішується питання щодо майна третіх осіб.

Усі істотні умови, в тому числі узгоджене покарання, відповідають вимогам кримінального процесуального закону.

При розгляді цього кримінального провадження не встановлено жодних преюдиційних фактів щодо інших осіб. Цей вирок не може бути належним та допустимим доказом причетності до вчинення будь якого злочину осіб, що не є учасниками цього кримінального провадження.

За таких обставин умови угоди не порушують прав, свобод чи інтересів сторін або інших осіб.

4.4. Щодо добровільності укладення угоди

Обвинувачений та його захисник у судовому засіданні підтвердили добровільність укладення угоди та спільну узгодженість усіх викладених у ній умов. Зазначили про відсутність будь-яких скарг на дії сторони обвинувачення.

Прокурор також вказав на спільну узгодженість усіх викладених в угодах умов, підтвердивши добровільність їх укладення як з боку прокурора, так і з боку обвинуваченого.

На підставі цього суд переконався, що укладення угоди сторонами є добровільним, тобто не є наслідком застосування насильства, примусу, погроз, обіцянок чи будь-яких інших обставин, ніж ті, що передбачені угодою.

4.5. Щодо можливості виконання обвинуваченим взятих на себе за угодою зобов'язань.

За змістом угод обвинувачений серед іншого зобов'язався:

а) беззастережно визнати обвинувачення в повному обсязі у судовому провадженні;

б) співпрацювати з правоохоронними органами у викритті під час судового розгляду кримінального провадження злочинні дії інших учасників злочинної організації: ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , ОСОБА_26 , ОСОБА_27 , ОСОБА_28 , щодо перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України в особливий період шляхом необґрунтованого встановлення групи інвалідності особам призовного віку;

в) передати на спеціальний рахунок для збору коштів на підтримку Збройних Сил України 500 000 грн. протягом місяця з дня затвердження судом угоди.

У підготовчому судовому засіданні обвинувачений підтвердив обставини, викладені в обвинувальному акті та угоді про визнання винуватості. Наведене свідчить про виконання обвинуваченим зобов'язання щодо беззастережного визнання своєї винуватості в обсязі висунутого обвинувачення.

Обвинувачений у підготовчому судовому засіданні підтвердив можливість виконання зобов'язання щодо перерахування грошових коштів у сумі 500 000, 00 гривень. Зазначив, що перерахування грошових коштів не становитиме для нього надмірного тягаря, оскільки такі кошти у нього наявні і протягом місяця з дня затвердження угоди про визнання винуватості він виконає взяті на себе зобов'язання.

Наведене у сукупності вказує на можливість виконання обвинуваченим взятих на себе зобов'язань за умовами угоди.

4.6. Щодо призначення покарання.

Відповідно до ч. 5 ст. ст. 65 КК України у випадку затвердження вироком угоди про примирення або про визнання винуватості суд призначає покарання, узгоджене сторонами угоди.

За умовами угоди про визнання винуватості сторони дійшли згоди щодо призначення ОСОБА_4 покарання: за ч. 2 ст. 255 КК України із застосуванням ст. 69 КК України у вигляді позбавлення волі строком на 1 (один) рік 6 (шість) місяців без конфіскації майна, за ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 КК України із застосуванням ст. 69 КК України у вигляді позбавлення волі строком на 1 (один) рік. На підставі ч. 1 ст. 70 КК України призначити остаточне покарання у виді 1 (одного) року 6 місяців позбавлення волі без конфіскації майна.

Статтею 50 КК України передбачено, що покарання є заходом примусу, що застосовується від імені держави за вироком суду до особи, визнаної винною у вчиненні злочину, і полягає в передбаченому законом обмеженні прав і свобод засудженого. Покарання має на меті не тільки кару, а й виправлення засудженого, а також запобіганню вчиненню нових злочинів як засудженим, так і іншими особами.

При цьому каральна функція не є домінуючою, а обраний захід примусу має найбільш сприяти досягненню справедливого балансу між правами і свободами особи та захистом інтересів держави й суспільства. У будь-якому разі покарання має бути співмірним злочину, що передбачає врахування способу й об'єкту посягання, тяжкості його наслідків і потенційної суспільної небезпеки. Така домірність є необхідним проявом справедливості кримінальної відповідальності.

Згідно зі ст. 65 КК України суд призначає покарання, враховуючи ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу винного та обставини, що пом'якшують та обтяжують покарання. Особі, яка вчинила злочин, має бути призначене покарання, необхідне й достатнє для її виправлення та попередження вчинення нових злочинів.

Виправлення, як мета покарання, це той наслідок, який прагне досягнути держава передбаченими законом заходами примусу. Виправлення засудженого - це ті певні зміни в його особистості, які утримують його в подальшому від вчинення нових злочинів. З моральної точки зору виправлення засудженого і є кінцевою метою покарання.

Виходячи з указаної мети й принципів справедливості, співмірності та індивідуалізації, покарання повинно бути адекватним характеру вчинених дій, їх небезпечності та даним про особу винного, які підлягають обов'язковому врахуванню.

Тобто, призначаючи покарання у кримінальному провадженні, залежно від конкретних обставин справи, особи засудженого, дій, за які його засуджено, наслідків протиправної діяльності суд вправі призначити такий вид та розмір покарання, який у конкретному випадку буде необхідним, достатнім, справедливим, слугуватиме виправленню засудженої особи та відповідатиме кінцевій меті покарання в цілому.

Підстави для призначення більш м'якого покарання, ніж це передбачено відповідною статтею Особливої частини КК України за вчинене кримінальне правопорушення, визначаються ст. 69 цього Кодексу, відповідно до якої за наявності кількох обставин, що пом'якшують покарання та істотно знижують ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, з урахуванням особи винного суд, умотивувавши своє рішення, може, крім випадків засудження за корупційне кримінальне правопорушення, кримінальне правопорушення, пов'язане з корупцією, кримінальне правопорушення, передбачене статтями 403, 405, 407, 408, 429, 437-439, 442, 442-1 цього Кодексу, вчинене в умовах воєнного стану чи в бойовій обстановці, за катування, вчинене представником держави, у тому числі іноземної, призначити основне покарання, нижче від найнижчої межі, встановленої в санкції статті (санкції частини статті) Особливої частини цього Кодексу, або перейти до іншого, більш м'якого виду основного покарання, не зазначеного в санкції статті (санкції частини статті) Особливої частини цього Кодексу за це кримінальне правопорушення. У цьому випадку суд не має права призначити покарання, нижче від найнижчої межі, встановленої для такого виду покарання в Загальній частині цього Кодексу. За вчинення кримінального правопорушення, за яке передбачене основне покарання у виді штрафу в розмірі понад три тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, суд з підстав, передбачених цією частиною, може призначити основне покарання у виді штрафу, розмір якого не більше ніж на чверть нижчий від найнижчої межі, встановленої в санкції статті (санкції частини статті) Особливої частини цього Кодексу. На підставах, передбачених у частині першій цієї статті, суд може не призначати додаткового покарання, що передбачене в санкції статті (санкції частини статті) Особливої частини цього Кодексу як обов'язкове, за винятком випадків призначення покарання за вчинення кримінального правопорушення, за яке передбачене основне покарання у виді штрафу в розмірі понад три тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Таким чином, у виключних випадках кримінальний закон передбачає можливість застосування положень ст. 69 КК України, але лише за наявності кількох обставин, що пом'якшують покарання та істотно знижують ступінь тяжкості вчиненого злочину. Тобто, призначення покарання, нижчого від найнижчої межі, встановленої в санкції відповідної норми, можливе, якщо певні обставини або сукупність обставин одночасно відповідають двом умовам, визначеним в законі: вони можуть бути визнані такими, що пом'якшують покарання відповідно до ч. 1 та/або ч. 2 ст. 66 КК України, та істотно знижують ступінь тяжкості вчиненого злочину.

При визначенні поняття обставин, що істотно знижують ступінь тяжкості вчиненого злочину, суд виходить з системного тлумачення статей 66 та 69 КК України, згідно з якими підстави, що дають суду повноваження вийти за межі мінімального покарання, встановленого законом, мають знаходитися у зв'язку з метою злочину, роллю, яку виконувала особа, визнана винуватою у вчиненні кримінального правопорушення, її поведінкою під час та після його вчинення, іншими факторами, які безпосередньо впливають на суспільну небезпеку злочину та особу винного.

У даному випадку обвинувачений ОСОБА_4 свою вину у вчиненні тяжких та особливо тяжкого злочинів, які йому інкримінуються, визнав в повному обсязі, співпрацює з органом досудового розслідування, його роль у вчиненні злочинів, які йому інкримінуються - пособник, до кримінальної відповідальності притягується вперше, збитки внаслідок вчинення кримінальних правопорушень не заподіяні.

При цьому обвинувачений беззаперечно визнав свою вину у вчиненні інкримінованих йому кримінальних правопорушень, щиро жалкує про вчинене, негативно оцінює кримінальні правопорушення, викриває злочинні дії інших учасників злочинної організації, демонструє готовність понести покарання.

Окрім того, сприяння ОСОБА_4 у наданні викривальних показань стосовно організаторів та членів злочинної організації кримінальних правопорушень свідчить про те, що ОСОБА_4 критично переоцінені свої дії, внаслідок чого відбулись суттєві позитивні зміни соціальних орієнтирів останнього, що знижує рівень його соціальної небезпечності.

Також суд враховує, що ОСОБА_4 раніше до кримінальної відповідальності не притягався, на обліку у лікаря-нарколога та лікаря-психіатра не перебуває, є учасником бойових дій у зоні проведення антитерористичної операції, з 2022 року проходить стаціонарне лікування у зв'язку зі стійкими відділеними наслідками закритої черепно-мозкової травми, має на утриманні батьків пенсіонерів, має постійне місце мешкання.

Ураховуючи викладене, суд уважає за можливе призначити узгоджене в угоді про визнання винуватості покарання ОСОБА_4 за ч. 2 ст. 255, ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 КК України із застосуванням ст. 69 КК України нижче від найнижчої межі, встановленої в санкції статті, і не призначати додаткове покарання у виді конфіскації майна.

Отже, суд дійшов висновку, що узгоджене сторонами покарання за вчинення злочинів, передбачених ч. 2 ст. 255, ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 КК України за своїм видом та розміром відповідає характеру тяжкості вчинених діянь та особі обвинуваченого, а також загальним засадам його призначення, встановленим законом України про кримінальну відповідальність, і здатне забезпечити досягнення мети призначення покарання.

4.7. Висновок суду.

З урахуванням встановлених обставин угода про визнання винуватості, укладена між прокурором ОСОБА_3 та обвинуваченим ОСОБА_4 відповідає як вимогам кримінального процесуального законодавства, так і вимогам закону України про кримінальну відповідальність.

Суд не встановив підстав для відмови в затвердженні угоди, передбачених ч. 7 ст. 474 КПК України.

З огляду на вищевикладене суд дійшов висновку про необхідність затвердження вищевказаної угоди про визнання винуватості шляхом ухвалення вироку та призначення обвинуваченому узгодженого покарання.

5. Інші питання, які вирішуються судом при ухваленні вироку на підставі угоди.

5.1. Цивільний позов.

Шкода (збитки) кримінальним правопорушенням не заподіяні, цивільний позов не заявлявся.

5.2. Процесуальні витрати.

При ухваленні вироку суд повинен вирішити питання про розподіл процесуальних витрат (п. 13 ч. 1 ст. 368, ч. 4 ст. 374 КПК України).

У підготовчому судовому засіданні прокурор зазначив, що вважає недоцільним наразі вирішувати питання про стягнення з обвинуваченого процесуальних витрат, оскільки вважає, що вказане питання має вирішуватися під час ухвалення остаточного судового рішення у кримінальному провадженні щодо інших обвинувачених.

Обвинувачений ОСОБА_4 та його захисник підтримали вищевказану думку прокурора.

За таких обставин, враховуючи визначений ст. 26 КПК України принцип диспозитивності, питання щодо процесуальних витрат під час затвердження укладеної угоди про визнання винуватості судом не вирішується.

5.3.Винагорода викривачу.

Згідно з обвинувальним актом викривач у кримінальному провадженні відсутній.

5.4. Спеціальна конфіскація.

Підстави для застосування спеціальної конфіскації відсутні.

5.5. Заходи забезпечення кримінального провадження.

5.5.1. Запобіжний захід.

Відповідно до ст. 374 КПК України суд у вироку в тому числі зазначає рішення про запобіжний захід до набрання вироком законної сили.

Обвинуваченого ОСОБА_4 було затримано в порядку ст. 208 КПК України 03.10.2024 року, що підтверджується протоколом затримання від 03.10.2024 року.

Ухвалою слідчого судді Київського районного суду м. Харкова від 06.10.2024 обвинуваченому ОСОБА_4 було обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, який у подальшому було продовжено у визначеному КПК України порядку.

Враховуючи, що обвинувачений згідно з даним вироком визнається винуватим у вчиненні низки кримінальних правопорушень, в тому числі особливо тяжкого злочину, та йому призначене покарання у вигляді позбавлення волі, яке належить відбувати реально, суд вважає за необхідне до набрання вироком законної сили залишити йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

5.5.2. Арешти майна.

Ухвалами слідчих суддів Київського районного суду м. Харкова від 20.07.2024 у справі № 953/9227/24 (н/п 1-кс/953/8477/24), від 15.10.2024 у справі № 953/9227/24 (провадження 1-кс/953/7597/24), від 18.02.2025 у справі № 953/9227/24 (провадження 1-кс/953/1393/25) та слідчого судді Салтівського районного суду м. Харкова від 20.06.2025 у справі № 643/9860/25 (провадження 1-кс/643/3463/25) було накладено арешт на належне обвинуваченому ОСОБА_4 майно.

Згідно з ч. 4 ст. 174 КПК України суд одночасно з ухваленням судового рішення, яким закінчується судовий розгляд, вирішує питання про скасування арешту майна. Суд скасовує арешт майна, зокрема, у випадку виправдання обвинуваченого, закриття кримінального провадження судом, якщо майно не підлягає спеціальній конфіскації, непризначення судом покарання у виді конфіскації майна та/або незастосування спеціальної конфіскації, залишення цивільного позову без розгляду або відмови в цивільному позові.

За таких обставин, оскільки в угоді про визнання винуватості від 14.11.2025 сторони угодили остаточне покарання у вигляді позбавлення волі без конфіскації майна, накладений вищевказаними ухвалами слідчих суддів арешт на майно обвинуваченого підлягає скасуванню.

6.6. Про речові докази і документи.

Згідно з ч. 9 ст. 100 КПК України питання про долю речових доказів і документів, які були надані суду, вирішується судом під час ухвалення судового рішення, яким закінчується кримінальне провадження.

У підготовчому судовому засіданні прокурор зазначив, що вважає недоцільним наразі вирішувати питання про долю речових доказів, оскільки вказане питання має вирішуватися під час ухвалення остаточного судового рішення у кримінальному провадженні щодо інших обвинувачених.

Обвинувачений ОСОБА_4 та його захисник підтримали вищевказану думку прокурора.

За таких обставин, питання щодо долі речових доказів під час затвердження укладеної угоди про визнання винуватості судом не вирішується.

Згідно з ч. 15 ст. 615 КПК України в умовах дії воєнного стану після складання та підписання повного тексту вироку суд має право обмежитися проголошенням його резолютивної частини з обов'язковим врученням учасникам судового провадження повного тексту вироку в день його проголошення.

Керуючись п. 1 ч. 3 ст. 314, ч. 2 ст. 373, ст. 100, 124, 174, 374, 474, 475 КПК України, суд

УХВАЛИВ:

1.Затвердити угоду про визнання винуватості, укладену 14 листопада 2025 року між прокурором відділу Харківської обласної прокуратури ОСОБА_3 та обвинуваченим ОСОБА_4 .

2.ОСОБА_4 визнати винуватим у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 255, ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 КК України, та призначити йому покарання:

-за ч. 2 ст. 255 КК України із застосуванням ст. 69 КК України у вигляді позбавлення волі строком на 1 (один) рік 6 (шість) місяців без конфіскації майна;

-за ч. 4 ст. 28 ч. 1 ст. 114-1 КК України із застосуванням ст. 69 КК України у вигляді позбавлення волі строком на 1 (один) рік.

3. На підставі ч. 1 ст. 70 КК України за сукупністю кримінальних правопорушень шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим остаточно призначити ОСОБА_4 покарання у виді 1 (одного) року 6 місяців позбавлення волі без конфіскації майна.

4. Строк відбуття покарання ОСОБА_4 обчислювати з 03 жовтня 2024 року.

5. На підставі ч. 5 ст. 72 КК України зарахувати у строк покарання строк тримання ОСОБА_4 під вартою (строк попереднього ув'язнення) з 03.10.2024 року до набрання даним вироком законної сили виходячи із співвідношення, згідно якого одному дню тримання під вартою (попереднього ув'язнення) відповідає один день позбавлення волі.

6. Запобіжний захід стосовно ОСОБА_4 у вигляді тримання під вартою у ДУ «Харківський слідчий ізолятор» до набрання вироком законної сили - залишити без змін.

7. Скасувати арешт, накладений ухвалою слідчого судді Київського районного суду м. Харкова від 20.11.2024 (Справа № 953/9227/24 н/п 1-кс/953/8477/24) на майно ОСОБА_4 :

1) вилучене за адресою: АДРЕСА_2 :

- мобільний телефон марки «TECNO» з IMEI 1 НОМЕР_1 та IMEI2 НОМЕР_2 без сім карти;

- мобільний телефон «ERGO» з IMEI 1 НОМЕР_3 та IMEI 2 НОМЕР_4 без сім карти;

- грошові кошти купюрами номіналом 100 Євро у кількості 70 штук, наступними номерами: серіями SD1233013439, NA1303783975, VA2045853569, VA2105976179,VA2105976161, VA2105976152, VA2105976134, VA2105976125, VA2105976116, VA2105976107, VA2105976098, VA2105976089, VA2105976071, VA2105976062,VA2105976395, VA2105976368, VA2105976341, VA2105976332, VA2036339957, SD1233013421, EA8355840535, VA2105976224, VA2105976215, VA2105976206, VA2105976188, VA2105976197, VA2036339939, UC5098680982, VA2240936291, VA2240936282, VA2240936273, VA2240936264, VA2240936255, SD3026540432, SD3026540423, SD3026540414, VA2254923974, VA2240936237, EB1026741114, UD4062293379, SD1233013502, SD1233013511, SD1233013529, SD1233013448, SD1233013457, SD1233013466, SD1233013475, SD1233013484, SD1233013493, SD1233013538, SD1233013547, SD1233013556, SD1233013565, SD1233013574, SD1233013583, SD1233013412, N32159726193, N32159725959, N32159726211, PO3580054975, X19012780937, S25086962653, S27762347212, X16868364023, X19012780946, X19012780955, S26539277362, S26388898495, N17159733381, N32159726202;

2) вилучене за адресою: АДРЕСА_3 :

- предмети, зовні схожі на грошові кошти в EURO, у вигляді банкноти номіналом «10 EURO», всього 1 шт. «50 EURO», всього 32 шт., загальною сумою 1610 (одна тисяча шістсот десять) EURO:

Банкнота номіналом «10 EURO» містить серійний номер WA 3689052841 (2014 рік випуску).

Банкноти номіналом «50 EURO» містить наступні серійні номери: UD 4492664856; (2017 рік випуску); UC 2492919235, (2017 рік випуску); UB 7948534448, (2017 рік випуску); WA 3496820572, (2017 рік випуску); WB 3393575226, (2017 рік випуску); WA 5231272393, (2017 рік випуску); VB 7040901727, (2017 рік випуску); UC 3793130686, (2017 рік випуску); UD 6887257344, (2017 рік випуску); VB 8275871134, (2017 рік випуску); UD 0743791095, (2017 рік випуску); SE 8187708556, (2017 рік випуску); НОМЕР_5 , (2017 рік випуску); НОМЕР_6 , (2017 рік випуску); RE 7092016733, (2017 рік випуску); НОМЕР_7 , (2017 рік випуску); VB 7768333747, (2017 рік випуску); RE 7092016769, (2017 рік випуску); RE 7092016778, (2017 рік випуску); НОМЕР_8 , (2017 рік випуску); RE 6311683496, (2017 рік випуску); НОМЕР_9 , (2017 рік випуску); НОМЕР_10 , (2017 рік випуску); RC 4607963266, (2017 рік випуску); RD 0942700692, (2017 рік випуску); RB 2997600206, (2017 рік випуску); НОМЕР_11 , (2017 рік випуску); SA 1389380621, (2017 рік випуску); RE 6909124232, (2017 рік випуску); RE 7092016742, (2017 рік випуску); НОМЕР_12 , (2017 рік випуску); MD 1398508532, (2017 рік випуску);

- Посвідчення офіцера НОМЕР_13 на 10 арк. у чорній обкладинці;

- Посвідчення № НОМЕР_30 Міністерства оборони України на ім'я ОСОБА_4 ;

- Орденська книжка (орден Богдана Хмельницького) на ім'я ОСОБА_4 разом з орденом у одному зіп-пакеті;

- Орденська книжка (орден за мужність) на ім'я ОСОБА_4 разом з орденом у одному зіп-пакеті;

- Орден за досягнення у військовій службі, 1 шт.;

- Орден учасник АТО 1 шт.;

- Посвідчення № 1 від 25.02.2015 року на ім'я ОСОБА_4 на 1 арк.;

- Посвідчення про відрядження на ім'я ОСОБА_4 на 3 арк;

- Згода на проведення спеціальної перевірки відомостей про особу, яка претендує на зайняття посади, пов'язаної із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування на ім'я ОСОБА_4 на 1 арк.

- Запит про проведення спеціальної перевірки відомостей щодо особи, яка претендує на зайняття посади, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування на ім'я ОСОБА_4 на 1 арк;

- Запит про проведення спеціальної перевірки відомостей щодо особи, яка претендує на зайняття посади, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування на ім'я ОСОБА_4 на 7 арк;

- Список № 9 на встановлення статусу учасника бойових дій (первинно) по київському РВК м. Харкова разом з додатками на ім'я ОСОБА_4 на 11 арк;

- Документи по службовим відрядженням на ім'я ОСОБА_4 № 4218/6 від 11.09.2015 разом з додатками на 11 арк;

- Документи по службовим відрядженням на ім'я ОСОБА_4 № 4218 від 11.09.2015 разом з додатками на 9 арк;

- Документи по службовим відрядженням на ім'я ОСОБА_4 № 4218/1 від 11.09.2015 разом з додатками на 10 арк;

- Документи по службовим відрядженням на ім'я ОСОБА_4 № 4218/2 від 11.09.2015 разом з додатками на 11 арк;

- Документи по службовим відрядженням на ім'я ОСОБА_4 № 4218/3 від 11.09.2015 разом з додатками на 12 арк;

- Документи по службовим відрядженням на ім'я ОСОБА_4 № 4218/4 від 11.09.2015 разом з додатками на 11 арк;

- Документи по службовим відрядженням на ім'я ОСОБА_4 № 4218/5 від 11.09.2015 разом з додатками на 11 арк;

- папка бардового кольору, яка містить довідку про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, на ім'я ОСОБА_4 , на 1 арк. Та щоденник з наліпкою «Україна» та «Укроп» датований, за 2006 рік, з особистими записами гр. ОСОБА_4 .

3) вилучене за адресою: АДРЕСА_4 :

- Блокнот чорного кольору, в якому на дати 18 вересня міститься нашарування синього кольору, виконане рукописним шляхом натискання, що являє собою текст: ОСОБА_29 06-16.08.24 ….7. ОСОБА_30 мес. 25.06-05.07;

- Ноутбук Lenovo чорного кольору з наліпкою s/n PF442VRj;

- Жорсткий диск Western Digital WD 2500KS s/n WCANKE639216;

4) вилучене за адресою: АДРЕСА_5 :

- ноутбук марки HP 250 G1, serial:5CG3361TTL чорного кольору із зарядним пристроєм s/n F220881330016028 поміщені до поліетиленового сейф-пакету "Управління Служби безпеки України в Харківській області" пакет №2 до протоколу обшуку від 03.10.2024, який містить пояснювальний напис із підписами учасників слідчої дії, понятих та слідчого та заклеєний таким чином, що унеможливлює доступ до змісту без порушення цілісності пакування із пояснювальним;

- предмети схожі на грошові кошти- валюта гривня, а саме: номіналом 1000 гривень ( серія ВУ №5226863, рік випуску 2023; серія АУ №2551212, рік випуску 2021; серія АН №9488263, рік випуску 2021; серія АК №4082204, рік випуску 2021; серія ВУ №8961387, рік випуску 2023; серія АТ №1245629, рік випуску 2021; серія ГП №7970625, рік випуску 2023; серія АБ №0278996, рік випуску 2019; серія АМ №5211491, рік випуску 2021; серія АК №0338697, рік випуску 2021; серія АВ №7408393, рік випуску 2019; серія ЕБ №8415843, рік випуску 2021; серія АП №6595495, рік випуску 2021; серія АК №2620506, рік випуску 2021; серія АМ №8854672, рік випуску 2021; серія АМ №4902291, рік випуску 2021; серія ЕВ №6057653, рік випуску 2021; серія БН №3884728, рік випуску 2021; серія АВ №4548114, рік випуску 2019; серія АК №9871387, рік випуску 2021; серія ГТ №4859636, рік випуску 2023; серія АЛ 7827280, рік випуску 2021; серія АЛ №7827281, рік випуску 2021). Загальна сума 23 000 (двадцять три тисячі гривень). Також, купюри номіналом 500 гривень (серія ЄД №9655210, рік випуску 2021; серія ЕЗ №0155452, рік випуску 2021; серія ЕБ №7076817, рік випуску 2021; серія ВУ №9732857, рік випуску 2023; серія ЄЄ №2679724, рік випуску 2021; серія ХЖ №2224115, рік випуску 2015; серія ВТ №6282583, рік випуску 2023; серія ХИ №8210891, рік випуску 2015; серія ЄЕ №0167651, рік випуску 2021; серія ГК №6494575, рік випуску 2023; серія ГМ №9403420, рік випуску 2023; серія ВТ №4054967, рік випуску 2023; серія ХГ №4211700, рік випуску 2015; серія ЕЕ №4125243, рік випуску 2021; серія АЖ №2080413, рік випуску 2018; серія ВИ №2581607, рік випуску 2018; ВИ №0650182, рік випуску 2018; ГА №2259635, рік випуску 2018; серія ЄИ №9873803, рік випуску 2021; серія АК №9571537, рік випуску 2021; серія ВЗ №3714717, рік випуску 2018; серія ЄБ №6360501, рік випуску 2021; серія ЕИ №7182606, рік випуску 2021; серія ЗВ №7746023, рік випуску 2021; серія ГН №4408094, рік випуску 2023; серія ГЛ №6700727, рік випуску 2023; серія ФЗ №1005058, рік випуску 2015; серія ЄГ №5365479, рік випуску 2021; серія ЗД №8550324, рік випуску 2006; серія ЛД №0597656, рік випуску 2011). Загальна сума 15 000 (п'ятнадцять тисяч гривень). Також, купюри номіналом 200 гривень (серія ГБ №3302667, рік випуску 2019, серія ГЄ №9854317, рік випуску 2019; серія ГГ №1564598, рік випуску 2019; серія ЗВ №5135785, рік випуску 2021; серія ДЕ №4852878, рік випуску 2019: серія ЄБ №3063066, рік випуску 2021; серія ДБ №8654196, рік випуску 2019; серія ВЖ №1751723, рік випуску 2019; серія ВЖ №7945189, рік випуску 2019; серія ДЕ №1669600, рік випуску 2019; серія ЕД №2859479, рік випуску 2021; ЗВ №1271489, рік випуску 2021; ЄИ №3774191, рік випуску 2021; серія ЄИ №8380579, рік випуску 2021; серія АС №7498174, рік випуску 2021; серія ГЕ №7584812, рік випуску 2019; серія ВЗ №3613982, рік випуску 2019; серія АМ №1263847, рік випуску 2021; серія АН №8261063, рік випуску 2021; серія ЕА №7208512, рік випуску 2021; серія ГИ №0037607, рік випуску 2019; серія ЕА №8967620, рік випуску 2021; серія ЕЄ №1315987, рік випуску 2021; серія ЗГ №5807734, рік випуску 2021; серія ГБ №0751464, рік випуску 2019; серія ЕД №7715096, рік випуску 2021; серія ГИ №8757903, рік випуску 2019; серія ТЖ №9765261, рік випуску 2014; серія ТИ №3649961, рік випуску 2014; серія ХА №5330309, рік випуску 2014; серія УР №0942358, рік випуску 2014; серія УТ №2703774, рік випуску 2014; серія УР №5523121, рік випуску 2014; серія УК №4376029, рік випуску 2014; серія ХВ №0292630, рік випуску 2014). Загальна сума 7000 (сім тисяч гривень);

- предмети схожі на грошові кошти - валюта долар США, а саме: номіналом 100 доларів серія LF №30784835С, рік випуску 2009; серія МН №28667624А, рік випуску 2013;

5) вилучене у автомобілі «LEXUS RX 350» д.н.з. НОМЕР_14 з номером кузова НОМЕР_15 , чорного кольору;

- Довідка ПФУ щодо перебування ОСОБА_4 на обліку як отримувача пенсії по інвалідності № 6845 від 22.03.2023 на 1 арк.;

- Відповідь ІНФОРМАЦІЯ_14 № 362 від 15.01.2024 щодо відстрочки від призову ОСОБА_4 на 1 арк.;

- Довідка до акту огляду МСЕК серії 12-ААВ № 690955 від 21.03.2023 щодо наявності інвалідності 2 групи у громадянина ОСОБА_4 на 1 арк.;

- Довідка ІНФОРМАЦІЯ_14 № 9910 від 19.08.2024 про надання відстрочки від призову ОСОБА_4 на й арк.;

- Індивідуальна програма реабілітації ОСОБА_4 від 21.03.2023 р на 2 арк.;

- Довідка про перебування на обліку в ІНФОРМАЦІЯ_15 ОСОБА_4 на 1 арк.;

- Стільниковий телефон «Apple Iphone 15Pro Max», S/N: НОМЕР_29 ime1: НОМЕР_16 , imei2: НОМЕР_17 , із сім карткою оператора стільникового зв'язку з номером НОМЕР_18 . ОСОБА_4 вказав, що на телефоні встановлено пароль обмеження доступу «050505».

- Стільниковий телефон «Xiaomi 13T Pro» imei1: НОМЕР_19 , imei2: НОМЕР_20 , із сім карткою оператора «ВФ Україна» № НОМЕР_21 . На телефоні встановлено пароль обмеження доступу «0505»;

- Стільниковий телефон «Redmi Note 11 Pro» imei1: НОМЕР_22 , imei2: НОМЕР_23 , із сім-карткою оператора зв'язку НОМЕР_24 ;

-Грошові кошти:

Купюри номіналом 500 грн. з номерами: ЄЛ6949942 2024, ЗЛ9791320 2024, ЕА4734952 2021, ХД 7166102 2015, АР 6648632 2021, ВЗ 8492556 2018, ЗВ 7585287 2021, ХВ 7142102 2015;

Купюри номіналом 1000 грн з номерами: ГР8989918 2023, ЕР 9691204 2024;

Купюри номіналом 200 гривень з номерами: ГГ6880286 2019, ГГ6880287 2019, ГГ6880289 2019, ГГ6880290 2019, ГГ6880291 2019, ГГ6880292 2019, ГГ6880293 2019, ГГ6880295 2019, ГГ6880285 2019, БР0407011 2021;

Загальна сума 8000 (вісім тисяч) гривень.

Купюри номіналом 100 доларів США з наступними номерами: HL 12680594G 2006, HB47241766H 2006, DI06654017A 2003, NE06135464D 2006, KL61529210D 2006, HB08323097P 2006, HL50468644D 2006, HL69484694F 2006, KB97651319P 2006, HF87850271D 2006, DB51231106B 2003, DB10575479C 2003, FE73721485A 2003, LH72624444B 2009, MD88255962A 2013, PK03079847H 2017, LG96522428B 2009, LB68872365E 2009, PL 27790906C 2017, LB 32381644L 2009, LJ92428705B 2009, LJ 05466184A 2009, PB12239773S 2017, MJ03995546A 2013, LF71671851E 2009, PE90174810C 2017, PE90174802C 2017, LB85453576P 2009, LB 75295955T 2009, PB43326245S 2017, PB43326256S 2017, PB43326257S 2017, PB43326261S 2017, ML32817947E 2013, ML32817950E 2013, PE14302442D 2017, PJ60888977B 2017, PJ60888978B 2017, PJ60888983B 2017, PJ60888985B 2017, PB27146653S 2017, MB03320977S 2013, LF18422969H2009, PH 22321475B 2017, LF61185343F 2009, LB74207986P 2009, LF92176668D 2009, PL11306705I 2017, MB58600911Q 2013, LB40513620A 2009, LE02960822A 2009, PH22321471B 2017, PH22321479B 2017, PG23993130C 2017, PE75538658B 2017, LB22039338U 2009, PK32027836B2017, PK32027835B 2017, PH22321472B 2017, PH22321474B 2017, PH22321478B 2017, PH22321477B 2017, PH22321476B 2017, LB99088345M 2009, PF 77518039K 2017, PF77518040K 2017, PF77518099K 2017, PF77518098K 2017, PB40166646G 2017, ML18213446E 2013, PG23993195C 2017, LF96407818D 2009, MB50304683Q 2013, PG23993116C 2017, PG23993146C 2017, PG23993115C 2017, PG23993102C 2017, PL25155217D 2017, PG23993110C 2017, PB50677851M 2017, PB 50677874M 2017, PF39272688F 2017, MB69598751D 2013, PB13859523F 2007, MH80648561A 2013, PL55400343B 2017, MG52953167A 2013, LB 48343274M 2009, PF75899692K 2017, PF54505449J 2017, PF41975064K 2017, PB59715270G 2017, PB74143065N 2017, PB 74143064N 2017, PB43432750S 2017, LF76782406K 2009, PB 07016252K 2017, MB54179685S 2013, LE97625739C 2009, LL68341117E 2009, LK82321479F 2009, ME60354017B 2013, LB 97106662J 2009, LF76782405K 2009, LB29651049K 2009, PD71481283A 2017, PJ60888982B 2017, PJ60888999B 2017, PJ60888998B 2017, PJ60888997B 2017, PJ60888996B 2017, PJ60888995B2017, PJ60888993B 2017, PJ 60888994B 2017, PJ60888991B 2017,PJ60888992B 2017, LD93509692D 2009, LD93509690D 2009, PF14288951J 2017, PF14288953J 2017, PF14288958J 2017, PF14288959J 2017, PF14288952J 2017, LA77358038B 2009, MF84702877C 2013, MG16531248B 2013, MC44024007A 2013, LB35106407F 2009, MK40438944A 2013, LB51081987H 2009, LB09232482M 2009, PD56691698C 2017, ML40847447D 2013, LB70045788K 2009, PB40204354G 2017, PD 68714534B 2017, PD68714514B 2017, PD 68714523B 2017, PD68714513B 2017, PD68714588B 2017, PF77518180K 2017, PF77518178K 2017, MF11365847F 2013, PB53903090M 2017, LB85451787S 2009, PD68714533B 2017, PD68714585B 2017, PD68714547B 2017, PD68714583B 2017, PD68714566B 2017, PF77518179K 2017, PF77518177K 2017, PD68714508B 2017, PD68714598B 2017, PD68714599B 2017, PB36643379N 2017, PB36643362N 2017, PB04214609M2017, PB04214624M 2017, PB04214625M 2017, PD68714591B 2017, PD68714584B 2017, PD68714561B 2017, PD68714559B 2017, PD68714550B 2017, MB39008072N 2013, MJ17419297A 2013, PF41975365K 2017, PF41975379K 2017, PF41975388K 2017, PF41975350K 2017, PF41975310K 2017, PF75978082K 2017, PF75978079K 2017, PF40354474K 2017, PF77697746K 2017, PF77697745K 2017, PD77471091B 2017, PD77471081B 2017, PD77471080B 2017, PD68714516B 2017, PD68714515B 2017, PF26973253K 2017, PF 26973272K 2017, PF35158432K 2017, PF21574766H 2017, PB96687998R 2017, PB96687999R 2017, PB96688000R 2017, PB96687779R 2017,PB96687780R 2017, ML33147689C 2013, PJ45890717B 2017,PE50446261D 2017, PF13602125L 2017, PC48719771B 2017, PC48719772B 2017, PC48719773B 2017, PC48719774B 2017, PC48719788B 2017, PA38378633C 2017, PF86071716G 2017, PJ60919157B 2017, LC23713519A 2009, PF86071715G 2017, LB76615798G 2009, LL67831065G 2009, LB46947356R 2009, LH95143466B 2009, LB23681845F 2009, LB95412962F 2009, MG07698301A 2013, PC48719789B 2017, PB42907416S 2017, PB42907409S 2017, MG44360041A 2013, PK08163767H 2017, PK08163768H 2017, PK08163769H 2017, PB34218560J 2017, LE07454395F 2009, PF10237798K 2017, PE57371899D 2017, PB43432717S 2017, PB43326260S2017, PB43326259S 2017, LB73673513B 2009, PD62101623C 2017, PD62101630C 2017, PB27007161S 2017, PG96998148A 2017, LB69222383H 2009, PH38075386B 2017, PE30563095E 2017, PB43316300S 2017, LF08031663K 2009, PB43292967S 2017, PB43292966S 2017, PB04581352S 2017, PB04581351S 2017, PB04581350S 2017, MA60053972A 2013, JL43568150A 2009, LG14144630B 2009, PB43326263S 2017, PB 43326264S 2017, PE35383063B 2017, PB43326262S 2017, LA03636293A 2009, PB43292960S 2017, PB 43292964S 2017, PB43292961S 2017, PB4329959S 2017, PB43292962S 2017, PB43292963S 2017, PB43326247S 2017, PB43292965S 2017, PB43292968S 2017, PB43326248S 2017, PB43326252S 2017, PC48719190B 2017, PK07750643H 2017, PK07750647H 2017, ME29259522B 2013, MB34434515M 2013, ML22708198E 2013, LB85055778B 2009, ML96605368B 2013, PK24331195E 2017, PB96361914J 2017, PE89611459B2017, LD83640747D 2009, LB85110671T 2009, LB21732882I 2009, MF34469052A 2013, MF26064386F 2013, PB67854630N 2017, PJ60888990B2017, PJ60888989B 2017, PJ60888988B 2017, PJ60888987B 2017, PJ60888986B 2017, PJ60888984B 2017, PJ60888979B 2017, PK17761177H2017, PK17761179H2017, PK17761178H 2017, PK17761162H 2017, PK17761163H 2017, PK17761164H 2017, PK17761168H 2017, PK17761175H 2017, PK17761169H 2017, PK17761174H 2017, PK17761172H 2017, PK17761176H 2017, LB72267010T 2009, PK49630716H 2017, LB02198966C 2009, LE56630007E 2009, LB14047761F 2009, PK17761167H 2017, PK 17761166H 2017, PK17761171H 2017, PK17761173H 2017, PK17761170H 2017, PK17761165H 2017, LK29511289C 2009, LL79593833C 2009, ML85865642C 2013, LA03636287A 2009, PB27007162S 2017, PB27007160S2017, PC50389127B 2017, PK49630711H 2017, PL09921564H 2017, PK49630717H 2017, PB43326246S 2017, PB69141472F 2017, PB44366981F 2017, PB43326258S 2017, LL95170873I 2009, LL67077293E 2009, MD92125592A 2013, PD56740190C 2017, PD56740191C 2017, PD56740196C 2017; JL 89773203 A 2009, LF 81051339 I 2009, LB 17241925 F 2009, MF 09345871 D 2013, LJ 75815185 B 2009, PL 27792477 B 2017, MF 08169184 F 2013, MK 58788554 A 2013, LB 73132236 M 2009, MB 55901665 R 2013, LK 91117989 D 2009, PB 19353422 C 2017, PB 10766729 D 2017, PK 35383933 B 2017, PB 85417900 F 2017, PE 15095963 C 2017, JF 39748272 C 2009, LI 61014444A 2009, LL 84240198 D 2009, LK 48599346 D 2009, MB 16568772 A 2013, PK 30575055 E 2017, LB 23860320 J 2009, PF 33307202 G 2017, PK 61189910 B 2017, JF 25286306C 2017, PF 77107481 D 2017, PB 19243836 F 2017, ML 93699231 C 2013, PB 88530210 I 2017, LA 37416299 A 2009, MB 12340080 I 2013, MB 32577661 M 2013, MC 39482539 A 2013, MF 18218111 G 2013, PJ 46031487 B 2017, PK 22545513 B 2017, PC 52718253 B 2017, MB 43913127 C 2013, PF 15447609 J 2017, PD 18223124 C 2017, MB 89876089 S 2013, PL 76778399 C 2017, PA 28632679 C 2017, PA 30500591 C 2017, LF 30735709 K 2009, LB 30533294 F 2009, MH 30432938 A 2013, LF 18975182 F 2009, JB 43429964 B 2009, LH 79206023 B 2009, PB 18738590 I 2017, MF 48972296 D 2013, ME 39838356 A 2013, PB 30573088 L 2017, MF 07223636 F 2013, PF 27379524 K 2017, PB 52334025 A 2017, PD 54615151 C 2017, PD 18223123 C 2017, LF 89771548 H 2009, LF 89771549 H 2009, LB 87781110 L 2009, MB 56479171 K 2013, LJ 43630328 B 2009, MB 22670240 M 2013, MB 58750238 Q 2013, MH 80087662 A 2013, LK 25418393 D 2009, PA 76814596 B 2017, LB 22880329 J 2009, PE 64067202 A 2017, PA 20825156 C 2017, LD 00231432 D 2009, MB 41717433 N 2013, ME 39838335 A 2013, MI 00809747 A 2013, ME 39838332 A 2013, ME 39838317 A 2013, ME 39838355 A 2013, PJ 70984829 B 2017, PJ 70984828 B 2017, MF 88996435 E 2013, PJ 70984851 B 2017, PB 98985507 C 2017, PB 98985519 C 2017, PE 23438340 A 2017, LE 85321540 E 2009, PF 41796146 K 2017, LE 30974271 A 2009, PD 56740192 C 2017, PD 56740193 C 2017, PD 56740198 C 2017, PD 56740199 C 2017, PD 56740194 C 2017, PD 56740195 C 2017, LF 49194389 J 2009, LB 05535862 L 2009, PH 22847396 B 2017, PK 44228259 H 2017, RK 50656832 B 2017, LB 71369226 I 2009, PH 40079630 B 2017, PL 13607544 D 2017, ML 28259467 F 2013, ML 28259463 F 2013, ML 28259458 F 2013, LK 40771506 F 2009, LB 12924159 W 2009, LH 46099869 A 2009, ME 50053852 B 2013, PB 695502223 L 2017, PB 36307855 L 2017, PF 66143224 J 2017, PF 58008943 I 2017, PD 86090185 B 2017, QA 23894035 A 2021, PF 80297282 K 2017, PJ 38374202 B 2017, QA 23894062 A 2021, MF 28850199 F 2013, LB 25201958 C 2009, PE 19809638 B 2017, MF 09138209 G 2013, LJ 83230961 B 2009, MB 60718959 E 2013, MG 04018760 B 2013, ME 50053886 B 2013, ME 50053885 B 2013, MB 85753355 N 2013, LA 72569971 B 2009, PD 86090189 B 2017, PE 71355484 C 2017, PE 71355485 C 2017, PA 32117118 C 2017, PA 32117682 C 2017, PJ 56756114 B 2017, PA 32117045 C 2017, PA 32117041 C 2017PB 16609545 M 2017PE 18211055 D 2017, PE 18211056 D 2017, PE 18211059 D 2017, PE 18211058 D 2017, PE 18211057 D 2017, PE 42902459 C 2017, LB 26456105 K 2009, PD 86090182 B 2017, PB 69550227 L 2017, PB 69550225 L 2017, PA 51480699 C 2017, PA 51480694 C 2017, PA 51480696 C 2017, PA 51480698 C 2017, PA 51480693 C 2017, PB 32815076 I 2017, PF 81104066 G 2017, LG 18325013 D 2009, LB 04747083 W 2009, LL 40347607 A 2009, PB63864964 G 2017, PB 11394823 M 2017, LK 30522945 E 2009, MA 50906820 A 2013, PB 11394863 M 2017, LL 39717841 J 2009, LB 01616140 X 2009, PB 09998088 J 2017, LD 96651304 C 2009, MK 50277796 C 2013, PE 18211047 D 2017, PE 18211046 D 2017, PE 18211044 D 2017, PE 18211043 D 2017, PE 18211067 D 2017, PE 18211060 D 2017, PE 18211045 D 2017, MB 49385229 F 2013, PI 00569186 A 2017, MB 30955467 A 2013, PE 18211079 D 2017, PE 18211077 D 2017, PL 85144838 C 2017, LG 79008172 B 2009, PF 80973158 G 2017, PF 80973157 G 2017, PE 68584955 C 2017, LE 06716665 D 2009, PF 53119818 J 2017, PF 53119814 J 2017, PE 18211082 D 2017, LB 29210464 M 2009, PB 85065620 F 2017, PB 85065619 F 2017, LL 17823815 I 2009, ML83989085 C 2013PE 18211081 D 2017, PE 18211080 D 2017, PE 18211079 D 2017, PE 18211077 D 2017, PF 54516503 J 2017, MB 67345810 N 2013, LL 74279876 G 2009, LI 00031654 A 2009, LL 90223189 B 2009, LH 81934083 B 2009, MB 81836233 M 2013, PL 52096963 G 2017, PL 52096975 G 2017, PJ 67064151 B 2017, MJ 63758062 A 2013, PB 32815069 I 2017, LB 81272523 N 2009, PA 16017229 C 2017, LJ 25993744 B 2009, MK 20725114 B 2013, MA 52984764 A 2013, MF 85765854 F 2013, PK 83361231 H 2017, MF 09693317 G 2013, MB 48514767 H 2013, LG 14447867 D 2009, PF 87077944 E 2017, PF 62550174 E 2017, PF 87187315 E 2017, PF 80297914 K 2017, MJ 63758057 A 2013, MB 35839850 G 2013, MB 35839849 G 2013, PF 50419140 F 2017, LB 47999390 V 2009, LH 86498789 B 2009, LD 28824240 D 2009, LG 16054483 D 2009, LF 16133306 F 2009, LL 39841071 J 2009, PB 71320345 I 2017, PB 63876384 I 2017, MF 60068220 A 2013, LL 44825900 I 2009, PB 30451998 J 2017, PB 30451997 J 2017, PB 30451996 J 2017, PB 30451995 J 2017, PB 30451994 J 2017, PB 30451993 J 2017, PB 30451992 J 2017, PB 79602355 M 2017, PB 79602349 M 2017, MB 83659383 D 2013, PJ 38374870 B 2017, LK 54231888 A 2009, LF 58219915 F 2009, PG 82958623 B 2017, PG 82958620 B2017, PF 55213255 G 2017, MK 32628250 A 2013, LB 25758110 E 2009, PB 22929657 C 2017, LK 77569413 A 2009, LC 54029646 A 2007, PB 18157430 H 2017, LB 10870345 H 2009, LK 46603974 A 2009, PJ 45784962 B 2017, PF 44485295 J 2017, QA 23894038 A 2021, PE 13331920 D 2017, LI 26615641 A 2009, LB 42971283 S 2009, LL 81783235 F 2009, MK 91689748 A 2013, MB 14730056 P 2013, LB 48144348 M 2009, MB 71466529 R 2013, MH 35128553 A 2013, MF 77681000 A 2013, LF 68295178 G 2009, LF 68295179 G 2009, LL 72634598 F 2009, LF 04046192 H 2009, PL 87401798 B 2017, PH 12819484 A 2017, PB 89276589 M 2017, PB 89276588 M 2017, PF 80297354 K 2017, LB 57523372 H 2009, LB 63159166 J 2009, PL 70284367 A 2017, LL 19106948 G 2009, PB 14279668 H 2017, LX 52980292 B 2009, LL 40347605 A 2009, PK 26483159 I 2017, LB 95970139 B 2009, MB 05519185 D 2013, PC 13338391 A 2017, MF 18840070 G 2013, MF 18840162 G 2013, PJ 45303707 B 2017,

Купюри номіналом 50 доларів США з номерами: JB20406904B 2009, MF07408331A 2013, PF66546864A 2017, ML25201255B 2013, MB36207144C 2013, JB33962565B 2009, MG70216497A 2013, JA17601748A 2009, JL10531474A 2009, MB01433713D 2013, EB09090744A 2004, JB93843531A 2009, MB51031798A 2013, MG17320376A 2013, MA23420713A 2013, MA37584888A 2013, II04661773A 2006, JL10918237A 2009, MG39800253A 2013, PA23594937A 2017, ME11051496A 2013, PK39817041A 2017, IE31145412A 2006, GG13857044A 2004, PB10189245A 2017, IK39940673A 2006, II04115852A 2006, GB17867007A 2004, JF45210753A 2009, PF18542770A 2017, ID21458244A 2006, MB13126882D 2013, MK66551610A 2013, MA26942365A 2013, IL82466765A 2006, JG38132689A 2009, MF68238026A 2013, MB15008217C 2013, GF36088864A 2004, MG28178740A 2013, MG15021432B 2013, JB75732883A 2009, MF09496032B 2013, JL44563179A 2009, ED10027578A 2004, MD26158852B 2013, MA36410718A 2013, EJ21993856A 2004, MF10415729B 2013, GG07127364A 2004, JA02839450A 2009, EK 22785083A 2004, MF10090425B 2013, ME61220187A 2013, JG11493926A 2009, ML40213766A 2013, JD27253190A 2009, II201737201A 2006,

Загальна сума 65500 (шістдесят п'ять п'ятсот доларів США),

Купюра номіналом 50 Євро № SA3146599157.

Скасувати арешт, накладений ухвалою слідчого судді Київського районного суду м. Харкова від 18.02.2025 (справа № 953/9227/24, н/п 1 кс/953/1393/25) шляхом встановлення заборони на відчуження та розпорядження майном, що належить на праві власності ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме:

- квартира загальною площею 41.2 кв.м., розташована за адресою: АДРЕСА_2 ;

- на праві спільної сумісної власності квартира загальною площею 58.0 кв.м., розташована за адресою: АДРЕСА_3 ;

- автомобіль марки LEXUS RX 350, чорного кольору, реєстраційний номер НОМЕР_25 , номер кузова НОМЕР_15 .

Скасувати арешт, накладений ухвалою слідчого судді Київського районного суду м. Харкова від 15.10.2024 (справа № 953/9227/24, провадження №1-кс/953/7597/24) на грошові кошти, за виключенням заробітної плати, пенсії та соціальних виплат, які зберігаються на рахунках, відкритих у АТ «ДЕРЖАВНИЙ ОЩАДНИЙ БАНК УКРАЇНИ» та належать ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , (РНОКПП НОМЕР_26 ): НОМЕР_27 , НОМЕР_28 .

Скасувати арешт, накладений ухвалою слідчого судді Салтівського районного суду м. Харкова 20.06.2025 (справа № 643/9860/25, н/п 1 кс/643/3463/25), а саме на:

- грошові кошти вилучені за місцем фактичного проживання ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 за адресою: АДРЕСА_2 у сумі: 7000 євро;

- грошові кошти вилучені за місцем фактичного проживання ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адресою: АДРЕСА_3 , у сумі: 1610 євро;

- грошові кошти вилучені в автомобілі «Lexus RX 350» д.н.з. НОМЕР_14 , номер кузова НОМЕР_15 ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 у сумі: 8000 гривень, 50 євро, 65 500 доларів США;

- грошові кошти вилучені за місцем фактичного проживання ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 за адресою: АДРЕСА_5 у сумі: 45 000 гривень, 200 доларів США.

8. Вирок може бути оскаржений в апеляційному порядку з урахуванням особливостей, передбачених ч. 4 ст. 394 КПК України, та обмежень, визначених у ч. 2 ст. 473 КПК України, протягом тридцяти днів з дня його проголошення шляхом подання апеляційної скарги через Салтівський районний суд міста Харкова до Харківського апеляційного суду.

9. Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

10. Копію вироку негайно після його проголошення вручити обвинуваченому та прокурору. Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку.

11. Роз'яснити учасникам провадження, що згідно зі ст. 476 КПК України у разі невиконання угоди про визнання винуватості прокурор має право звернутися до суду, який затвердив таку угоду, з клопотанням про скасування вироку. Клопотання про скасування вироку, яким затверджена угода, може бути подано протягом встановлених законом строків давності притягнення до кримінальної відповідальності за вчинення цього кримінального правопорушення.

12. Умисне невиконання угоди є підставою для притягнення особи до відповідальності за ст. 389-1 КК України.

Суддя ОСОБА_1