Рішення від 30.10.2025 по справі 580/9207/25

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 жовтня 2025 року справа № 580/9207/25

м. Черкаси

Черкаський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Каліновської А.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) у змішаній (паперовій та електронній) формі адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС у Вінницькій, Черкаській та Кіровоградській областях (філія ГСЦ РСЦ), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - ОСОБА_2 , про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

До Черкаського окружного адміністративного суду надійшов позов ОСОБА_1 (далі - позивач) до Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС у Вінницькій, Черкаській та Кіровоградській областях (філія ГСЦ РСЦ) (далі - відповідач), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - ОСОБА_2 , в якому позивач просить:

- визнати протиправними дії Територіального сервісного центру № 7141 РСЦ ГСЦ МВС в Вінницькій, Черкаській та Кіровоградській областях щодо зняття з обліку легкового автомобіля марки «DADI BDD6491E», 2006 року випуску, реєстраційний номер НОМЕР_1 , номер кузова (шасі, рама) НОМЕР_2 , свідоцтво про реєстрацію НОМЕР_3 від 20.12.2018;

- зобов'язати Територіальний сервісний центр №7141 РСЦ ГСЦ МВС в Вінницькій, Черкаській та Кіровоградській областях скасувати в Єдиному державному реєстрі транспортних засобів операцію зі зняття з обліку транспортного засобу марки «DADI BDD6491E», 2006 року випуску, реєстраційний номер НОМЕР_1 , номер кузова (шасі, рама) НОМЕР_2 , свідоцтво про реєстрацію НОМЕР_3 від 20.12.2018

Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач зазначає, що 19.04.2024 між ТОВ «ЛОГІСТИК-ТРАНС СЕРВІС» та ОСОБА_1 укладено договір купівлі-продажу №19887 згідно п.1.1 якого ТОВ «ЛОГІСТИК-ТРАНС СЕРВІС» зобов'язується передати у власність ОСОБА_1 легковий автомобіль марки «DADI BDD6491E», 2006 року випуску, номер кузова (шасі, рама) НОМЕР_2 реєстраційний номер НОМЕР_1 , власником якого згідно свідоцтва про реєстрацію НОМЕР_3 від 20.12.2018 записаний ОСОБА_2 . Після укладення вказаного Договору та передачі позивачу вищезазначеного автомобіля, він у липні 2025 року звернувся до Територіального сервісного центру №7141 (м.Черкаси) з метою перереєстрації його на своє ім'я. Листом відповідача від 31.07.2025 повідомлено позивача про те, що 11.06.2024, на підставі заяви попереднього власника автомобіля ОСОБА_2 вищевказаний автомобіль був знятий з обліку у зв'язку з вибраковкою, тому цей т.з. вважається не зареєстрованим, як наслідок, перереєстрація по договору купівлі-продажу на іншого власника не можлива. Також зазначено, що поновлення реєстрації, знятих з обліку у зв'язку з вибраковкою, транспортних засобів не передбачена чинним законодавством. Позивач вважає, що вищезазначені дії відповідача є протиправними, тому звернувся до суду із цим позовом за захистом своїх прав та інтересів.

Ухвалою судді Черкаського окружного адміністративного суду відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження, без повідомлення учасників справи.

Відповідач позов не визнав, подав до суду відзив, в якому вказав, що за наявною в ЄДРТЗ інформацією, станом на 11.06.2024 (день подачі заяви на вибракування) транспортний засіб марки «DADI BDD6491E», 2006 року випуску, реєстраційний номер НОМЕР_1 , номер кузова (шасі, рама) НОМЕР_2 був зареєстрований за ОСОБА_2 , який реалізуючи право надане власнику транспортного засобу, подав заяву про зняття його з обліку. Пунктом 40 Порядку №1388 власнику транспортного засобу надано право, зокрема, але не виключно, подати до сервісного центру МВС заяву про зняття з обліку транспортного засобу у зв'язку з вибракуванням. Зважаючи, що у позові йдеться про договорів купівлі-продажу укладений між позивачкою та ОСОБА_3 , тому між позивачем та ГСЦ МВС (у тому числі його структурними підрозділами) не існує будь-яких цивільно-правових відносин, тобто ГСЦ МВС не є особою, яка не визнає, порушує або оспорює право власності Позивача на транспортний засіб. Наведене узгоджується із правовою позицією Верховний Суд викладеної у постанові від 22 травня 2019 року у справі №161/19385/19 зазначено «..що відповідач у цій справі, а саме Регіональний сервісний центр МВС у Волинській області проводить лише державну реєстрацію (перереєстрацію) та зняття з обліку транспортних засобів, а між позивачем та відповідачем не існує будь-яких цивільно-правових відносин, у зв'язку з чим сервісний центр не може бути особою, яка не визнає, порушує або оспорює право позивача на транспортний засіб.» ГСЦ МВС не міг знати про те, що між позивачем та ОСОБА_2 був укладений договір купівлі-продажу транспортного засобу, оскільки ГСЦ МВС не був стороною вказаного договору, а сам договір був укладений не у приміщенні ТСЦ МВС. Отже, не маючи будь-яких відомостей про вчинення правочину відносно автомобіля «DADI BDD6491E», 2006 року випуску, реєстраційний номер НОМЕР_1 , номер кузова (шасі, рама) НОМЕР_2 та відповідно щодо зміни його власника, ТСЦ МВС 7141 не мало підстав для відмови ОСОБА_2 у задоволенні заяви про зняття автомобіля з обліку. Враховуючи зазначене працівники ТСЦ МВС № 7141 діяли в межах повноважень та у спосіб, що визначений законодавством, що не суперечить Закону України «Про дорожній рух» та Порядку № 138.

Третя особа письмових пояснень щодо позову не подала.

Розглянувши подані документи і матеріали, суд зазначає, що відповідно до пункту 122 розділу VI «Перехідні положення» Положення №1845/0/15-21 до початку функціонування всіх підсистем (модулів) ЄСІТС справи можуть розглядатися (формуватися та зберігатися) в паперовій, електронній чи змішаній формі залежно від наявних у суді можливостей. Електронні документи та електронні копії паперових документів вносяться до АСДС та зберігаються в централізованому файловому сховищі. Документи, що надійшли до суду в електронній формі, за потреби можуть роздруковуватися та приєднуватися до матеріалів справи у паперовій формі.

Згідно з абзацом 21 пункту 1 розділу VII Формування і оформлення судових справ Інструкції з діловодства в місцевих та апеляційних судах України, затвердженої наказом Державної судової адміністрації України від 20.08.2019 №814 (у редакції наказу Державної судової адміністрації України від 17 жовтня 2023 року №485) у випадку прийняття суддею (суддею-доповідачем), у провадженні якого перебуває судова справа, рішення щодо розгляду (формування та зберігання) судової справи (матеріалів кримінального провадження) в електронній чи змішаній (паперовій та електронній) формі, формування матеріалів судової справи здійснюється у відповідній(их) формі(ах) (паперовій та/або електронній).

Отже, процесуальне законодавство передбачає можливість розгляду справи у змішаній формі (паперовій та електронній) та прийняття рішення про такий розгляд суддею, у провадженні якого перебуває судова справа.

Враховуючи вищевикладені обставини, суд вважає за доцільне здійснити розгляд справи у змішаній (паперовій та електронній) формі.

Дослідивши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд зазначає наступне.

Із наявних у матеріалах справи доказів судом встановлено, що 19.04.2024 між ТОВ «ЛОГІСТИК-ТРАНС СЕРВІС» та ОСОБА_1 укладено договір купівлі-продажу №19887 згідно п.1.1 якого ТОВ «ЛОГІСТИК-ТРАНС СЕРВІС» зобов'язується передати у власність ОСОБА_1 легковий автомобіль марки «DADI BDD6491E», 2006 року випуску, номер кузова (шасі, рама) НОМЕР_2 , реєстраційний номер НОМЕР_1 , власником якого згідно свідоцтва про реєстрацію НОМЕР_3 від 20.12.2018 записаний ОСОБА_2 .

У подальшому позивач звернувся до сервісного центру МВС вз заявою про перереєстрацію транспортного засобу, однак йому було відмовлено у проведення реєстраційної операції у зв'язку із зняттям автомобіля з обліку, так за наявною в Єдиному державному реєстрі транспортних засобів інформацією, станом на 11.06.2024 року (день подачі заяви на вибракування) транспортний засіб марки DADI BDD6491E, номер кузова НОМЕР_2 зареєстрований за ОСОБА_2 , який подав заяву до ТСЦ МВС про надання послуги «Зняття з обліку у зв'язку із вибраковкою» транспортного засобу DADI BDD6491E, номер кузова НОМЕР_2 .

Не погоджуючись з відмовою в проведенні перереєстрації транспортного засобу, позивач звернувся до Черкаського окружного адміністративного суду для вирішення наявного публічно - правового спору.

Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд зазначає, що частиною другою статті 19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Питання державної реєстрації транспортного засобу регулюються Законом Україні «Про дорожній рух» (далі - Закон № 3353-ХІІ), Порядком державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 07.09.1998 року № 1388, Інструкцією про порядок здійснення підрозділам Державтоінспекції МВС державної реєстрації, перереєстрації та обліку транспортних засобів, оформлення і видачі реєстраційних документів, номерних знаків на них, затвердженої наказом МВС України від 11.08.2010 р. № 379, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 27.01.2011 р. за № 123/18861, (із змінами) (далі Інструкція № 379) та Порядком ведення Єдиного державного реєстру транспортних засобів, затвердженого наказом МВС України від 16.11.2020 року № 779 (далі Порядок №779).

Суд зазначає, що єдина на території України процедура державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів (далі - транспортні засоби), присвоєння буквено-цифрової комбінації номерних знаків з їх видачею або без такої, оформлення і видачі реєстраційних документів та/або їх формування в електронній формі встановлюється Порядком державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 07.09.1998 р. № 1388, (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 23 грудню 2009 р. № 1371), зі змінами, (далі - Порядок №1388), який носить імперативний-характер.

Порядок № 1388 є обов'язковим для всіх юридичних та фізичних осіб, які власниками транспортних засобів, виробляють чи експлуатують їх.

Згідно з пунктом 7 Порядку №1388 власники транспортних засобів та особи, що експлуатують такі засоби на законних підставах, або їх представники (далі - власники) зобов'язані зареєструвати (перереєструвати) транспортні засоби протягом десяти діб після придбання (одержання) або митного оформлення, або тимчасового ввезення на територію України, або виникнення обставин, що є підставою для внесення змін до реєстраційних документів. Строк державної реєстрації продовжується у разі введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях. У разі припинення або скасування воєнного стану на всій території України або в окремих її місцевостях власники зобов'язані зареєструвати (перереєструвати) транспортні засоби протягом дев'яноста днів.

Експлуатація транспортних засобів, що не зареєстровані (не перереєстровані) в уповноважених органах МВС та без номерних знаків, що відповідають вимогам, установленим МВС, а також ідентифікаційні номери складових частин яких не відповідають записам у реєстраційних документах або знищені чи підроблені, забороняється.

Судом встановлено, що 19.04.2024 між ТОВ «ЛОГІСТИК-ТРАНС СЕРВІС» та ОСОБА_1 укладено договір купівлі-продажу №19887 згідно п.1.1 якого ТОВ «ЛОГІСТИК-ТРАНС СЕРВІС» зобов'язується передати у власність ОСОБА_1 легковий автомобіль марки «DADI BDD6491E», 2006 року випуску, номер кузова (шасі, рама) НОМЕР_2 реєстраційний номер НОМЕР_1 , власником якого згідно свідоцтва про реєстрацію НОМЕР_3 від 20.12.2018 записаний ОСОБА_2 .

У подальшому позивач звернувся до сервісного центру МВС вз заявою про перереєстрацію транспортного засобу, однак йому було відмовлено у проведення реєстраційної операції у зв'язку із зняттям автомобіля з обліку, так за наявною в Єдиному державному реєстрі транспортних засобів інформацією, станом на 11.06.2024 року (день подачі заяви на вибракування) транспортний засіб марки «DADI BDD6491E», 2006 року випуску, номер кузова (шасі, рама) НОМЕР_2 , реєстраційний номер НОМЕР_1 був зареєстрований саме за ОСОБА_2 , який і подав заяву до ТСЦ МВС про надання послуги «Зняття з обліку у зв'язку із вибраковкою» вищезазначеного транспортного засобу.

Відповідно до абзацу першого пункту 40 Порядку №1388, зняття з обліку транспортних засобів (зокрема у зв'язку з вибракуванням (списанням) транспортного засобу в цілому) здійснюється в сервісному центрі МВС або через центр надання адміністративних послуг на підставі заяви власника, документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України чи спеціальний статус особи, виконавчого напису нотаріуса, постанови державного або приватного виконавця чи рішення суду.

Судом встановлено, що відповідно до Єдиного державного реєстру транспортних засобів (ЄДРТЗ) транспортний засіб марки «DADI BDD6491E», 2006 року випуску, номер кузова (шасі, рама) НОМЕР_2 , реєстраційний номер НОМЕР_1 зареєстрований за ОСОБА_2 - знятий з обліку у ТСЦ МВС №7141 у зв'язку з вибракуванням за заявою власника.

Відповідно до пункту 5.1 Інструкції №379 посадовими особами Центру приймаються до розгляду письмові заяви власників (фізичних або юридичних осіб) про зняття ТЗ з обліку (вибракування), зразки яких наведено в додатках 9, 10 до цієї Інструкції. Такі заяви можуть прийматись від осіб, уповноважених у встановленому порядку на такі дії.

Згідно з пункту 5.5 Інструкції № 379 при знятті з обліку ТЗ у зв'язку з їх вибракуванням виконуються дії, передбачені пунктами 3.2-3.6, 3.9, 3.17, 3.18 глави З та пунктом 5.2 глави 5 цієї Інструкції, огляд ТЗ не проводиться, номерні знаки для разових поїздок не видаються.

Свідоцтво про реєстрацію ТЗ анулюється способом, що не дозволяє його повторного використання, і долучається до матеріалів про зняття з обліку ТЗ.

Якщо номерні знаки, свідоцтво про реєстрацію ТЗ (технічний паспорт) викрадені або власником втрачені, зняття з обліку ТЗ у зв'язку з його вибракуванням працівниками центру проводиться після внесення відповідної інформації до ЄДР ТЗ.

Отже, зняття з обліку транспортних засобів у зв'язку з вибраковкою здійснюється з ініціативи власника (юридичної чи фізичної особи) на підставі затвердженого акту (для підприємства) чи заяви власника (для громадян).

Абзацом першим пункту 15 Порядку №1388 передбачено, що державна реєстрація (перереєстрація), зняття з обліку транспортних засобів здійснюються після проведення уповноваженими особами сервісного центру МВС перевірки відповідних документів та/або відомостей, що містяться в Єдиному державному реєстрі транспортних засобів, Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, державному Реєстрі атестованих судових експертів, автоматизованій базі даних про розшукувані транспортні засоби, банку даних Генерального секретаріату Інтерполу, перевірки відомостей про обмеження відчуження з Державного реєстру обтяжень рухомого майна та відомостей про документи, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України чи спеціальний статус особи, а також відомостей про задеклароване/зареєстроване місце проживання (перебування), що містяться в Єдиному державному демографічному реєстрі (крім внутрішньо переміщених осіб, інформація щодо і підтверджується даними Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб), відомостей про особу, що містяться в Єдиному реєстрі боржників, відповідних базах даних та державних реєстрах щодо осіб, які перебувають у розшуку, перевірки дійсності довіреності за Єдиним реєстром довіреностей, дійсності сертифіката відповідності за Державним реєстром сертифікатів відповідності транспортних засобів, виданих уповноваженими органами або органами із сертифікації, та реєстром виданих сертифікатів типу транспортних засобів та обладнання, що формується за повідомленнями уповноважених органів, і сертифікатів відповідності нових транспортних засобів, виданих виробником документів, що підтверджують правомірність придбання, отримання відомостей щодо митного оформлення транспортних засобів, а також установлення відповідності конструкції вимогам правил та нормативів. За результатами таких перевірок на заяві власника транспортного засобу робиться відповідний напис про їх проведення, що засвідчується підписом уповноваженої особи сервісного центру МВС із зазначенням прізвища, власного імені, по батькові (за наявності) і дати (крім випадків подання заяви в електронній формі через електронний кабінет водія або засобами Порталу Дія).

Матеріалами справи підтверджено, що 11.06.2024 працівниками ТСЦ МВС 7141 під час обробки заяви ОСОБА_2 щодо зняття з обліку транспортного засобу у зв'язку з вибракуванням, було проведено перевірки відповідних документів та/або відомостей відповідно до абзацу 1 пункту 15 Порядку №1388, згідно яких власником транспортного засобу марки «DADI BDD6491E», 2006 року випуску, номер кузова (шасі, рама) НОМЕР_2 , реєстраційний номер НОМЕР_1 - значився саме ОСОБА_2 , та на час здійснення відповідних перевірок інформація щодо нового власника транспортного засобу згідно договору купівлі-продажу від 19.04.2024 відсутня, у зв'язку із тим, що позивачем не була проведена відповідна державна перереєстрація транспортного засобу.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що працівники ТСЦ МВС 7141 вчиняючи реєстраційні дії - «зняття з обліку в зв'язку вибракуванням», вчиненої 24.09.2024 відносно транспортного засобу марки «DADI BDD6491E», 2006 року випуску, номер кузова (шасі, рама) НОМЕР_2 , реєстраційний номер НОМЕР_1 - діяли відповідно до вимог чинного законодавства, тому відсутні правові підстави для скасування в Єдиному державному реєстрі транспортних засобів операцію зі зняття з обліку вищезазначеного транспортного засобу.

Перелік органів, які здійснюють державну реєстрацію, порядок реєстрації, а також порядок ведення відповідних реєстрів встановлюються законом. У ст. 34 Закону України «Про дорожній рух» встановлено обов'язкову державну реєстрацію, перереєстрацію, облік транспортних засобів та їх власників, що здійснюються відповідними підрозділами Державтоінспекції МВС України, що забезпечують безпеку дорожнього руху. При цьому, власники транспортних засобів та особи, які використовують їх на законних підставах, зобов'язані зареєструвати (перереєструвати) належні їм транспортні засоби протягом десяти діб після придбання, митного оформлення, одержання транспортних засобів або виникнення обставин, що потребують внесення змін до реєстраційних документів. Тобто, продаж транспортного засобу, що має ідентифікаційний номер, передбачає відповідне оформлення договору купівлі-продажу цього транспортного засобу, зняття його з обліку, отримання свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу (технічний паспорт).

Порядком державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, затвердженим постановою №1388, встановлено обов'язок власників ТЗ та осіб, що експлуатують такі засоби на законних підставах, зареєструвати (перереєструвати) транспортні засоби протягом 10 діб після придбання, або виникнення обставин, що є підставою для внесення змін до реєстраційних документів.

Верховний Суд у постанові від 30.10.2019 у справі № 683/2694/16-ц вказав, що право власності на транспортний засіб виникає лише з моменту його державної реєстрації, а не з моменту передачі автомобіля за договором купівлі-продажу.

Право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема з правочинів. Якщо договір про відчуження майна підлягає державній реєстрації, тому, згідно ч. 1 ст. 328, ч. 4 ст. 334 ЦК України право власності у набувача виникає з моменту такої реєстрації.

Аналіз вищевикладених положень дає підставки для висновку, що договір купівлі-продажу без реального зняття з реєстрації та перереєстрації ТЗ у вищезазначеному порядку - не породжує правових наслідків у вигляді переходу права власності від продавця до покупця.

Отже, купівля позивачем транспортного засобу марки «DADI BDD6491E», 2006 року випуску, номер кузова (шасі, рама) НОМЕР_2 , реєстраційний номер НОМЕР_1 на підставі договір купівлі-продажу транспортного засобу марки від 19.04.2024 №19887 - здійснено без державної реєстрації вищезазначеного транспортного засобу у продовж 10 діб, отже вищезазначений документ станом на час розгляду даної адміністративної справи взагалі не розглядається як правовстановлюючий документ, тим більше, після того, як єдиний та законний на той час власник даного автомобіля - ОСОБА_2 11.06.2024 зняв його з реєстрації за вибракуванням.

Крім того, за приписами пункту 5.5. Інструкції про порядок здійснення підрозділами Державтоінспекції МВС державної реєстрації, перереєстрації та обліку транспортних засобів, оформлення і видачі реєстраційних документів, номерних знаків на них, затверджена наказом МВС від 11 серпня 2010 року № 379, про зняття з обліку ТЗ, у зв'язку з його вибракуванням, на заяві власника ТЗ робиться запис: «Знято з обліку у зв'язку з вибракуванням», а свідоцтво про реєстрацію ТЗ анулюється способом, що не дозволяє його повторного використання, і долучається до матеріалів про зняття з обліку ТЗ.

Порядком ведення Єдиного державного реєстру транспортних засобів, затверджений наказом МВС України від 16 листопада 2020 року № 779, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 31 грудня 2020 року за № 1337/35620 (далі - Порядок № 779) регламентована процедура ведення Єдиного державного реєстру транспортних засобів. У пункті 4 розділу ІІ Порядку № 779 зазначено, що внесення до ЄДРТЗ інформації про об'єкти обліку здійснюється в разі:

1) державної реєстрації транспортного засобу;

2) перереєстрації транспортного засобу;

3) зняття з обліку транспортного засобу;

4) скасування державної реєстрації транспортного засобу;

5) скасування перереєстрації транспортного засобу;

6) скасування зняття з обліку транспортного засобу;

7) відомчої реєстрації транспортного засобу;

8) внесення відомостей про належного користувача транспортного засобу;

9) передачі права користування та/або розпорядження транспортним засобом іншій особі з видачею тимчасового реєстраційного талона.

Отже, приписи Порядку № 779 не містять підстави внесення до ЄДРТЗ інформацію про об'єкти обліку: «поновлення реєстрації ТЗ».

За таких обставин, Черкаський окружний адміністративний суд, за правилами, встановленими ст. 90 Кодексу адміністративного судочинства України, перевіривши наявні у справі докази, вважає заявлені позовні вимоги не обґрунтованими та такими, що не підлягають до задоволення.

Під час вирішення питання про розподіл судових витрат, суд враховує наступне.

Відповідно до ч. ч. 1, 3 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа. При частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.

Зважаючи на те, що у задоволенні позовних вимог відмовлено, тому відсутні правові підстави для розподілу судових витрат зі сплати судового збору.

Керуючись ст.ст.2-14, 138-139, 242-245, 255, 295 КАС України, суд,

ВИРІШИВ:

У задоволенні позову відмовити повністю.

Розподіл судових витрат не здійснювати.

Копію рішення направити учасникам справи.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. Апеляційна скарга може бути подана до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного його тексту.

Суддя Альона КАЛІНОВСЬКА