Харківський окружний адміністративний суд
61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
Харків
17 листопада 2025 року № 640/26407/20
Харківський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Сагайдака В.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "УПРАВСЕРВІС-ГОЛОСІЇВ" (вул. Самійла Кішки, буд. 5-Д,м. Київ,03189, код ЄДРПОУ36998602) до Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві (вул. Івана Драча, буд. 10/8,м. Київ,04053, код ЄДРПОУ40414833) третя особа: Товариство з обмеженою відповідальністю "Аркада-Будівництво" (вул. Ольгинська, буд. 3,м. Київ,01001, код ЄДРПОУ34882504) скасування рішення, зобов'язання вчинити дії,-
Позивач звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з даним позовом, в якому просить:
- скасувати рішення ГУ Держпродспоживслужби в м. Києві «Про застосування адміністративно-господарських санкцій за порушення вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін ТОВ «УПРАВСЕРВІС-ГОЛОСІЇВ» №6 від 03.04.2020.
Позов обґрунтований тим, що позивач не є суб'єктом правових відносин на ринку електричної енергії відповідно до Закону України "Про ринок електричної енергії" №2019-УІІІ від 13.04.2017.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва відкрито провадження в адміністративній справі в порядку спрощеного позовного провадження.
На виконання Закону України «Про внесення зміни до пункту 2 розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду» та відповідно до Порядку передачі судових справ, нерозглянутих Окружним адміністративним судом міста Києва, затвердженого наказом Державної судової адміністрації України від 16.09.2024 №399 до Харківського окружного адміністративного суду, згідно супровідного листа № 01-19/1430/25 від 31.01.2025 року передаємо 742 (сімсот сорок дві) судові справи згідно з актом приймання-передачі від 31.01.2025, зокрема адміністративну справу №640/17415/21.
Відповідно до ст. 31 КАС України здійснено повторний розподіл автоматизованою системою документообігу суду адміністративної справи.
Вказана адміністративна справа надійшла до провадження судді Харківського окружного адміністративного суду Сагайдак В.В.
Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду прийнято до провадження матеріали адміністративної справи та вирішено здійснювати розгляд справи в порядку спрощеного провадження без виклику учасників справи.
Ухвалою суду провадження у справі поновлено.
Відповідач надав до суду відзив, в якому просить відмовити в задоволені позовних вимог.
Розглянувши подані документи і матеріали, судом встановлено наступне.
З 13.01.2020 по 17.01.2020 головним спеціалістом відділу контролю за регульованими цінами Кривенда О.П. та головним спеціалістом відділу контролю за регульованими цінами Бондаренком І.О., проводилась планова перевірка на підставі Наказу на виконання якого здійснюється захід Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві № 84 від 10.01.2020. В результаті чого вищезазначеними працівниками ГУ Держпродспоживслужби в м. Києві були складені: Акт перевірки дотримання вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві № 84-10 від 17.01.2020; Протокол Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві «Про адміністративне правопорушення» № 17 від 17.01.2020; Припис про усунення порушень вимог законодавства Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві № 49 від 23.01.2020.
Адміністрація ТОВ «УПРАВСЕРВІС-ГОЛОСІЇВ» направило до Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві - Заперечення: на Акт перевірки дотримання вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві № 84-10 від 17.01.2020, за вихідним № 100 від 31.01.2020 ; на Протокол Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві «Про адміністративне правопорушення» № 17 від 17.01.2020, за вихідним № 101 від 31.01.2020; на Припис про усунення порушень вимог законодавства ГУ Держпродспоживслужби в м. Києві №49 від 23.01.2020 за вихідним №102 від 31.01.2020.
У Запереченнях адміністрація ТОВ «УПРАВСЕРВІС-ГОЛОСІЇВ» просила начальника ГУ Держпродспоживслужби в м. Києві врахувати у рішенні мотивовану частину Заперечень та скасувати вищезазначені: Акт перевірки дотримання вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві № 84-10 від 17.01.2020; Протокол Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві «Про адміністративне правопорушення» № 17 від 17.01.2020; Припис про усунення порушень вимог законодавства Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві № 49 від 23.01.2020.
Але Головне управління Держпродспоживслужби в м. Києві 24.04.2020 нарочно надало ТОВ «УПРАВСЕРВІС-ГОЛОСІЇВ»: Постанову у справі про адміністративне правопорушення № 113 від 25.03.2020; Рішення Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві «Про застосування адміністративно-господарських санкцій за порушення вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін ТОВ «УПРАВСЕРВІС-ГОЛОСІЇВ» № 5 від 01.04.2020 ; Рішення Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві «Про застосування адміністративно-господарських санкцій за порушення вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін ТОВ «УПРАВСЕРВІС-ГОЛОСІЇВ» № 6 від 03.04.2020.
Не погоджуючись з діями відповідача, позивач звернувся з позовом до суду.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам суд виходить з наступного.
Правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, повноваження органів державного нагляду (контролю), їх посадових осіб і права, обов'язки та відповідальність суб'єктів господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) визначає Закон України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» (далі також - Закон № 877-V).
Так, за визначенням ст. 1 цього Закону, заходи державного нагляду (контролю) - планові та позапланові заходи, які здійснюються у формі перевірок, ревізій, оглядів, обстежень та в інших формах, визначених законом.
Згідно з ст. 5 Закону № 877-V, планові заходи зі здійснення державного нагляду (контролю) здійснюються відповідно до річних планів, що затверджуються органом державного нагляду (контролю) не пізніше 1 грудня року, що передує плановому. Внесення змін до річних планів здійснення заходів державного нагляду (контролю) не допускається, крім випадків зміни найменування суб'єкта господарювання та виправлення технічних помилок.
Відповідно до п. 1 Положення про Головне управління Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів в області, в місті Києві, затвердженого наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 12 квітня 2017 року № 209 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13 травня 2017 року за № 604/30472 (далі також - Положення), Головне управління Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів в області, в місті Києві (далі - Головне управління) є територіальним органом Держпродспоживслужби та їй підпорядковане.
Головному управлінню підпорядковуються установи та організації, що належать до сфери управління Держпродспоживслужби та розташовані на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці. Повноваження Головного управління поширюються на територію відповідної області, міста Києва.
Згідно з пп. 11 п. 4 Положення, Головне управління відповідно до покладених на нього завдань забезпечує реалізацію державної політики, а саме: у сфері дотримання вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін:
здійснює державний нагляд (контроль) за дотриманням вимог формування, встановлення та застосування державних регульованих цін;
здійснює державний нагляд (контроль) за достовірністю інформації, зазначеної у документах про формування, встановлення та застосування державних регульованих цін;
приймає рішення про застосування адміністративно-господарських санкцій за порушення вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін;
надає органам виконавчої влади, органам місцевого самоврядування, суб'єктам господарювання обов'язкові для виконання приписи про усунення порушень вимог законодавства щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін.
Основні засади цінової політики і регулює відносини, що виникають у процесі формування, встановлення та застосування цін, а також здійснення державного контролю (нагляду) та спостереження у сфері ціноутворення визначає Закон України «Про ціни і ціноутворення» (далі також - Закон № 5007-VI).
Так, за правилами ст. 17 Закону № 5007-VI, основними функціями уповноважених органів є: 1) виконання контрольно-наглядових функцій за дотриманням вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін; 2) здійснення державного спостереження у сфері ціноутворення; 3) запобігання порушенням у сфері ціноутворення.
Положеннями ст. 18 Закону № 5007-VI встановлено, що уповноважені органи мають право: 1) проводити у суб'єктів господарювання в установленому порядку планові та позапланові перевірки: достовірності зазначеної у документах інформації про формування, встановлення та застосування державних регульованих цін; бухгалтерських книг, звітів, кошторисів, декларацій, показників реєстраторів розрахункових операцій та інших документів незалежно від способу подання інформації, пов'язаних з формуванням, встановленням та застосуванням державних регульованих цін; наявності виписки або витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, а також документів, що посвідчують особу, в посадових осіб; 2) одержувати відповідно до законодавства у письмовій формі пояснення, довідки і відомості з питань, що виникають під час проведення перевірки; 3) одержувати безоплатно від суб'єктів господарювання, що перевіряються, копії документів та інші відомості, необхідні для здійснення державного нагляду (контролю) за дотриманням вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін, документів, що можуть підтверджувати їх порушення, платіжних доручень, квитанцій, що підтверджують факт перерахування до бюджету коштів у разі застосування адміністративно-господарських санкцій, а також довідки, підготовлені суб'єктами господарювання на їх вимогу; 4) робити запити та одержувати від органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування в повному обсязі інформацію та документи, необхідні для виконання покладених на них функцій; 5) вимагати від суб'єктів господарювання, що перевіряються, усунення виявлених порушень вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін; 6) приймати рішення про застосування адміністративно-господарських санкцій за порушення вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін; 7) надавати органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування, суб'єктам господарювання обов'язкові для виконання приписи про усунення порушень вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін; 8) звертатися до суду з позовами про стягнення до бюджету коштів у разі прийняття рішення про порушення вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін.
Статтею 11 Закону № 877-V встановлено, що суб'єкт господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) зобов'язаний: допускати посадових осіб органу державного нагляду (контролю) до здійснення заходів державного нагляду (контролю) за умови дотримання ними порядку здійснення державного нагляду (контролю), передбаченого цим Законом; виконувати вимоги органу державного нагляду (контролю) щодо усунення виявлених порушень вимог законодавства; надавати документи, зразки продукції, пояснення в обсязі, який він вважає необхідним, довідки, відомості, матеріали з питань, що виникають під час державного нагляду (контролю), відповідно до закону; одержувати примірник акта та/або припису органу державного нагляду (контролю) за результатами здійсненого планового чи позапланового заходу.
Відповідно до ч. 1 ст. 12 Закону № 877-V, невиконання приписів, розпоряджень або інших розпорядчих документів щодо усунення порушень вимог законодавства, виявлених під час здійснення заходу державного нагляду (контролю), тягне за собою застосування до суб'єкта господарювання штрафних санкцій у порядку, встановленому законом.
Водночас, згідно з п. 4 ч. 1 ст. 20 Закону № 5007-VI, до суб'єктів господарювання застосовуються адміністративно-господарські санкції за невиконання приписів уповноважених органів або створення перешкод для виконання покладених на них функцій - штраф у розмірі 2000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Поряд з цим, Ціни (тарифи) на житлово-комунальні послуги встановлюються за домовленістю сторін, крім випадків, коли відповідно до закону ціни (тарифи) є регульованими. У такому разі ціни (тарифи) встановлюються уповноваженими законом державними органами або органами місцевого самоврядування відповідно до закону (ч. 1 ст. 10 ЗУ «Про житлово- комунальні послуги» 2189-VIII).
На житлово-комунальні послуги державне регулювання цін запроваджено Постановою Кабінету Міністрів України від 25 грудня 1996 року № 1548 «Про встановлення повноважень органів виконавчої влади та виконавчих органів міських рад щодо регулювання цін (тарифів)».
Комунальні послуги з постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу електричної енергії надаються виключно на підставі індивідуальних договорів (абз. 2 ч. 2 ст. 14 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» 2189-VIII).
У цій справі позивачем не заперечується, що ТОВ «УПРАВСЕРВІС-ГОЛОСІЇВ» забезпечує надання мешканцям будинку комунальних послуг, веде абонентський облік з електричної енергії у будинках житлового комплексу «ЕВРИКА» у Голосіївському районі м. Києва, здійснює збір коштів за використану електричну енергію побутовими споживачами (підтверджується договором №01/03/2018 від 01.03.2018, пункти 1.6,2.1,2.3), та у подальшому зазначені кошти перераховуються на рахунок ТОВ «Аркада-Будівництво» із оформленням відповідного акту (підтверджується договором №01/03/2018 від 01.03.2018, пункти 3.2, 3.3). Наведене також підтверджується, крім договору №01/03/2018 від 01.03.2018, також довіреністю від 01.03.2018, Наказами ТОВ «Аркада-Будівництво» про затвердження обслуговуючої та експлуатуючої організації житлових будинків.
Доказів наявності ліцензій на право провадження діяльності пов'язаної із продажу електричної енергії чи надання універсальної послуги з постачання електричної енергії, а також договорів із побутовими споживачами на момент проведення перевірки судом не здобуто, та учасниками справи суду не подано.
Суд відмічає, що відносини, що виникають у процесі надання споживачам послуг з управління багатоквартирним будинком, постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення та поводження з побутовими відходами, а також відносини, що виникають у процесі надання послуг з постачання та розподілу електричної енергії і природного газу споживачам у житлових, садибних, садових, дачних будинках, є предметом регулювання Закону № 2189-VIII.
Відтак, послуги з постачання та розподілу електричної енергії належать до житлово- комунальних послуг, які відповідно до п.5 ч.1 ст. 1 вищевказаного Закону визначаються як результат господарської діяльності, спрямованої на забезпечення умов проживання та/або перебування осіб у житлових і нежитлових приміщеннях, будинках і спорудах, комплексах будинків і споруд відповідно до нормативів, норм, стандартів, порядків і правил, що здійснюється на підставі відповідних договорів про надання житлово- комунальних послуг.
Отже, суд погоджується з доводами відповідача, що фактично суб'єкт господарювання взяв на себе зобов'язання з надання такої комунальної послуги, як універсальна послуга з постачання електричної енергії (проводить придбання електричної енергії, обслуговує електричні мережі, як у середині будинку, так і зоні його, веде облік використаної електричної енергії кожним побутовим споживачем окремо, виставляє рахунки та проводить збір коштів за послугу).
Універсальна послуга - постачання електричної енергії побутовим та малим непобутовим споживачам, що гарантує їхні права бути забезпеченими електричною енергією визначеної якості на умовах, визначених відповідно до цього Закону, на всій території України (п. 93 ч. 1 ст. 1 ЗУ «Про ринок електричної енергії»).
Частиною 3 ст.64 Закону України «Про ринок електричної енергії» визначено, постачальник надає універсальні послуги за економічно обґрунтованими, прозорими та недискримінаційними цінами, що формуються ним відповідно до методики (порядку), затвердженої Регулятором, та включають, зокрема, ціну купівлі електричної енергії на ринку електричної енергії, ціну (тариф) на послуги постачальника універсальних послуг, ціни (тарифи) на послуги оператора системи передачі та оператора системи розподілу відповідно до укладених договорів про надання відповідних послуг.
Постачальник універсальних послуг оприлюднює ціни на універсальні послуги не пізніше ніж за 20 днів до їх застосування.
Для забезпечення постачання електричної енергії споживачам постачальник універсальних послуг здійснює купівлю-продаж електричної енергії на ринку електричної енергії за вільними цінами. Методика (порядок) розрахунку ціни електричної енергії, що застосовується постачальником універсальних послуг при формуванні цін на універсальні послуги, затверджується Регулятором.
При цьому позивачем не спростовано доводи відповідача про невиконання ТОВ «Управсервіс-Голосіїв» разом із третьою особою ТОВ «Аркада-Будівництво» вимог Технічних умов на приєднання до електричних мереж єдиного виконавця універсальної послуги з постачання електричної енергії в місті Києві, чим унеможливили отримання даної послуги побутовими споживачами житлового будинку АДРЕСА_1 , АДРЕСА_2 , АДРЕСА_2 , вул. Ломоносова 85-Б, вул. Маршала Конєва, 5-Г, вул. Маршала Конєва, 5-Д за тарифами для побутових споживачів, встановленими Національним регулятором.
Побутовий споживач - це індивідуальний побутовий споживач (фізична особа, яка використовує електричну енергію для забезпечення власних побутових потреб, що не включають професійну та/або господарську діяльність) або колективний побутовий споживач (юридична особа, створена шляхом об'єднання фізичних осіб - побутових споживачів, яка розраховується за електричну енергію за показами загального розрахункового засобу обліку в обсязі електричної енергії, спожитої для забезпечення власних побутових потреб таких фізичних осіб, що не включають професійну та/або господарську діяльність). Можливість визнання суб'єкта господарювання юридичною особою, яка за рішенням співвласників багатоквартирного будинку (уповноваженого органу управління об'єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ)), яка від імені та за рахунок усіх співвласників багатоквартирного будинку управителем або іншою уповноваженою співвласниками особою має право укладати колективний договір, спростовується абз. 2 ч. 2 ст. 14 ЗУ «Про житлово-комунальні послуги» 2189-VIII, а також тим фактом, що у житлових будинках, що обслуговуються суб'єктом господарювання не створено жодного Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ).
Відповідно до п. 62 ч. 1 ст. 1 Закону №2019-VIII побутовий споживач - це індивідуальний побутовий споживач (фізична особа, яка використовує електричну енергію для забезпечення власних побутових потреб, що не включають професійну та/або господарську діяльність) або колективний побутовий споживач (юридична особа, створена шляхом об'єднання фізичних осіб - побутових споживачів, яка розраховується за електричну енергію за показами загального розрахункового засобу обліку в обсязі електричної енергії, спожитої для забезпечення власних побутових потреб таких фізичних осіб, що не включають професійну та/або господарську діяльність).
Пунктом 2 ч. 1 ст. 5 Закону № 2189-VIII визначено, що до житлово-комунальних послуг належать, зокрема, комунальні послуги - послуги з постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу електричної енергії, постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, поводження з побутовими відходами.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 Закону № 2189-VIII споживач здійснює оплату за спожиті житлово-комунальні послуги щомісяця, якщо інший порядок та строки не визначені відповідним договором.
Згідно з п. 3 ч. 2 ст. 8 Закону №2189-VIII виконавець комунальної послуги зобов'язаний без додаткової оплати надавати в установленому законодавством порядку необхідну інформацію про ціни/тарифи, загальну вартість місячного платежу, структуру ціни/тарифу, норми споживання та порядок надання відповідної послуги, а також про її споживчі властивості та іншу інформацію, передбачену законодавством.
Частиною 5 ст. 20 Закону №2189-VIII встановлено, що послуга з постачання електричної енергії надається згідно з умовами договору та вимогами правил, затверджених Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.
Відповідно до ч. 1 ст. 10 Закону №2189-VIIІ ціни (тарифи) на житлово-комунальні послуги встановлюються за домовленістю сторін, крім випадків, коли відповідно до закону ціни (тарифи) є регульованими. У такому разі ціни (тарифи) встановлюються уповноваженими законом державними органами або органами місцевого самоврядування відповідно до закону.
Відповідно до ч. 3 ст. 191 Господарського кодексу України, суб'єкти господарювання використовують у своїй діяльності вільні та державні регульовані ціни.
Тарифи на універсальну послугу з постачання електричної енергії підлягають державному регулюванню (п. 4 ч. 1 ст. 7 Закону №2019-VIII).
Частина 2 ст. 20 Закону України «Про ціни і ціноутворення» регламентує, що сума необґрунтованої виручки, одержаної суб'єктами господарювання, які на постійній основі надають житлово-комунальні послуги або мають адресного споживача, повертається споживачам.
У контексті наведеного вище, суд вважає, що всі надходження коштів на розрахунковий рахунок підприємства є виручкою (прибутком), а внаслідок порушення Постанови НКРЕКП від 26.02.2015 №220 ТОВ «УПРАВСЕРВІС-ГОЛОСІЇВ» отримає необґрунтовану виручку.
З наведеного мотиву, суд вважає, що побутового споживача не повинен стосуватись той факт, що надавач послуги купує електричну енергію за високою ціною. Права споживача не повинні бути порушеними. У разі виконання всіх зобов'язань при будівництві, введенні в експлуатацію будинків та подальшим їх обслуговуванням кінцевий споживач (мешканець) мав би можливість отримувати якісну послугу по тарифу, передбаченому чинним законодавством.
ТОВ «УПРАВСЕРВІС-ГОЛОСІЇВ» є прибутковим товариством, а кошти, які виставлені мешканцям та сплачені ними на розрахунковий рахунок підприємства більш, ніж це передбачено Постановою НКРЕКП від 26.02.2015 № 220, є отриманою виручкою.
Між тим, у п. 2 Припису №49 від 23.01.2020 встановлено, що позивач здійснював нарахування за послугу з постачання електричної енергії за тарифом 1,68 грн. (з ПДВ), починаючи з 1-го кВт, в порушення вимог чинного законодавства проводити нарахування до 100 кВт за тарифом 0,90грн (з ПДВ.
Отож, суд дійшов висновку, що ТОВ «УПРАВСЕРВІС-ГОЛОСІЇВ» допущено порушення, яке полягає у невиконання п. 2 Припису Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві від 23.01.2020 №49 про усунення порушень вимог законодавства щодо порядку встановлення та застосування державних (регульованих) цін, яким суб'єкту господарювання було приписано в 30 денний термін усунути порушення, що полягає у обчисленні додатково отриманої суми нарахування та здійсненні перерахунку коштів за адресами: АДРЕСА_3 , вул. Ломоносова, 85-А, вул. Ломоносова 85-Б, вул. Маршала Конєва, 5-Г, вул. Маршала Конєва, 5-Д за послугу з постачання електричної енергії за період з 01.01.2019 по 01.11.2019 року.
Між тим, вирішуючи спір по суті, суд враховує, що Припис №49 від 23.01.2020 позивачем в судовому порядку не оскаржувався, про що судом не здобуто доказів, та учасниками справи таких доказів суду не подано.
При цьому, вимоги п. 1 Припису №49 від 23.01.2020, - подати документи на отримання ліцензії на теплопостачання та подати розрахункові матеріали для затвердження відповідного тарифу на теплопостачання до відповідного уповноваженого органу, позивачем виконано, що не заперечується відповідачем у справі.
На переконання суду, відповідачем доведено правомірність оскаржуваного рішення, а тому, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень законодавства України та доказів, наявних у матеріалах справи, адміністративний позов задоволенню не підлягає.
Підстави для розподілу судових витрат відсутні.
Керуючись ст.ст. 19, 139, 205, 229, 241-247, 250, 255, 293, 295, 297 КАС України, суд, -
У задоволенні адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю "УПРАВСЕРВІС-ГОЛОСІЇВ" (вул. Самійла Кішки, буд. 5-Д,м. Київ,03189, код ЄДРПОУ36998602) до Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві (вул. Івана Драча, буд. 10/8,м. Київ,04053, код ЄДРПОУ40414833) третя особа: Товариство з обмеженою відповідальністю "Аркада-Будівництво" (вул. Ольгинська, буд. 3,м. Київ,01001, код ЄДРПОУ34882504) скасування рішення, зобов'язання вчинити дії - відмовити.
Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку, до Шостого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів, з дня його проголошення.
В разі, якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Сагайдак В.В.