Рішення від 17.11.2025 по справі 320/59757/24

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 листопада 2025 року Київ справа №320/59757/24

Київський окружний адміністративний суд у складі судді Скрипки І.М., розглянувши у порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Укрресурсхолдінг» до Головного управління ДПС у м. Києві та Державної податкової служби України про визнання протиправним і скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

до Київського окружного адміністративного суду звернулось товариство з обмеженою відповідальністю «Укрресурсхолдінг» (ТОВ «Укрресурсхолдінг», товариство) з позовом до Головного управління ДПС у м. Києві (відповідач-1, ГУ ДПС) та Державної податкової служби України (відповідач-2, ДПС України).

Просили суд:

- визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДПС у м. Києві, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації № 11917993/35264763 від 16.10.2024 про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування;

- зобов'язати відповідача-2 зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну позивача № 6 від 19.06.2024 на суму 929770,80 грн, в тому числі 154961,80 грн ПДВ, датою її фактичного направлення, а саме: 03.07.2024;

- визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДПС у м. Києві, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації № 11956800/35264763 від 24.10.2024 про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування;

- зобов'язати відповідача-2 зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну позивача № 9 від 17.07.2024 на суму 85051,20 грн, в тому числі 14175,20 грн ПДВ, датою її фактичного направлення, а саме: 14.08.2024.

Позовні вимоги обґрунтовані безпідставністю оскаржуваних рішень. Звертали увагу на відсутність зазначення конкретної пропозиції щодо переліку документів у квитанціях про зупинення реєстрації податкових накладних, які були необхідними і достатніми для відповідної реєстрації. Вказали на подання податковому органу із поясненнями, а також зі скаргою документів на підтвердження реальності операцій. Стверджували, що рішення, які є предметом оскарження, - прийняті за відсутності об'єктивного розгляду наданих платником податків первинних документів на підтвердження здійснення господарської операції, зазначеної у відповідних податкових накладних.

У зв'язку з невідповідністю позовної заяви вимогам процесуального закону, керуючись статтею 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ухвалою від 19.12.2024 позов залишив без руху з наданням позивачеві строку для усунення виявлених недоліків.

Ухвалою суду від 09.01.2025 судом відкрито провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

До суду від представника відповідача-1 та відповідача-2 надійшли відзиви на позовну заяву, відповідно до яких у задоволенні позову просили відмовити. Стверджували, що позивачем не було надано обґрунтованих доводів щодо порушення його прав та законних інтересів зі сторони органів податкової служби та неправомірності дій останніх, що свідчить про необґрунтованість позовних вимог. Зазначили, що ТОВ «Укрресурсхолдінг» не надано первинних документів щодо транспортування товару, довіреностей, розрахункових документів, банківських виписок та платіжних доручень. Вказали, що при розгляді відповідних документів Комісія уповноважена надавати оцінку наданим первинним документам, у частині підтвердження/непідтвердження ними реальності господарської операції та/або достатності наданих документів для відповідного підтвердження. Також звернули увагу на недоцільність скасування оскаржуваних рішень із посиланням на документи, які не подавалися із повідомленнями про надання пояснень.

У відповіді на відзив товариством «Укрресурсхолдінг» наголошено, що ним було надано повний перелік документів разом з детальними поясненнями і всі ці документи використовуються як докази до позовної заяви, податкові накладні були створені за наслідком постачання товарів за договором № 02/07/2021 від 21.07.2021, де за період дії такого договору було зареєстровано понад 40 податкових накладних, частина яких була надана разом з позовною заявою для прикладу. Підкреслили, що платником надано до суду виключно ті докази, які надавались разом з повідомленням для реєстрації податкових накладних та разом зі скаргами, інших (додаткових) доказів позивач до суду не надавав. Звернули увагу, що мета відновлення прав та інтересів позивача, за захистом яких він звернувся до суду, та з метою дотримання гарантій на те, що спір між сторонами буде остаточно вирішений, не може бути виконана без необхідності зобов'язати ДПС України зареєструвати в ЄРПН податкові накладні датою їх фактичного направлення.

Розглянувши подані документи та матеріали, з'ясувавши усі фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив таке.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Укрресурсхолдінг» є юридичною особою, перебуває на обліку в Головному управління ДПС у м. Києві, ДПІ у Печерському районі. З 13.07.2007 зареєстроване платником податку на додану вартість, код ЄДРПОУ 35264763.

Позивач здійснює наступні види економічної діяльності за КВЕД: 68.20 Надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна (основний); 68.10 Купівля та продаж власного нерухомого майна; 41.10 Організація будівництва будівель; 77.11 Надання в оренду автомобілів і легкових автотранспортних засобів; 46.73 Оптова торгівля деревиною, будівельними матеріалами та санітарно-технічним обладнанням; 69.10 Діяльність у сфері права.

Як вбачається з матеріалів справи та встановлено судом, між товариством з обмеженою відповідальністю «Укрресурсхолдінг» та товариством з обмеженою відповідальністю «Комфортне життя» укладено договір купівлі-продажу від 21.07.2021 № 02/07/2021.

За його умовами постачальник зобов'язується постачати (передавати у власність покупця) товар, а покупець зобов'язується прийняти товар та оплатити його вартість на умовах та в порядку, передбаченими договором.

У пункті 1.2 договору узгоджено, що найменування, загальна кількість товару, асортимент, одиниці виміру товару та ціна одиниці виміру товару визначаються сторонами у бухгалтерських документах постачальника: рахунках-фактурах, видаткових накладних, які після підписання сторонами мають юридичну силу специфікації в розумінні статті 266 Господарського кодексу України та є невід'ємною частиною цього договору.

Порядок розрахунків визначений, зокрема, у пункті 2.1 договору. Узгоджено, що ціна товару формується на момент замовлення, фіксується у видаткових накладних, рахунках-фактурах, які є невід'ємною частиною цього договору. Сторони підписанням договору підтверджують, що ціни на товар є звичайними для продукції такого асортименту, якості та споживчих властивостей, які склалися на даному ринку продукції.

Платежі за цим договором здійснюються в гривнях України шляхом проведення безготівкового перерахунку грошових коштів на розрахунковий рахунок постачальника (пункт 2.3 договору).

На виконання умов договору ТОВ «Укрресурсхолдінг» здійснило поставку ТОВ «Комфортне життя» згідно переліку товарів, зазначених у відомості про вантаж, що підтверджується товарно-транспортною накладною № Р13 від 19.06.2024 та видатковою накладною № 23 від 19.06.2024, за наслідками поставки було виставлено рахунок на оплату № 22 від 19.06.2024 на загальну суму 929770,80 грн, в тому числі ПДВ 154961,80 грн.

Також, на виконання умов договору ТОВ «Укрресурсхолдінг» здійснило поставку ТОВ «Комфортне життя» згідно переліку товарів, зазначених у відомості про вантаж, що підтверджується товарно-транспортною накладною № Р45 від 17.07.2024 та видатковою накладною № 78 від 17.07.2024, за наслідками поставки було виставлено рахунок на оплату № 77 від 17.07.2024 на загальну суму 85051,20 грн, в тому числі ПДВ 14175,20 грн.

Згідно із пунктом 2.4 договору від 21.07.2021 № 02/07/2021 розрахунки за кожну поставлену партію товару здійснюються покупцем після отримання товару, пост оплати. Позивачем повідомлено, що станом на час звернення до суду з цим позовом ТОВ «Комфортне життя» не розрахувалось за поставлені товари, докази на підтвердження оплати за вищезазначені поставки в матеріалах справи відсутні.

На виконання вимог статей 187, 201 Податкового кодексу України, на дату виникнення податкових зобов'язань з ПДВ (дата складання документа, що засвідчує факт постачання послуг (робіт)) підприємством складено та направлено на реєстрацію податкові накладні № 6 від 19.06.2024 на загальну суму 929 770,80 грн, в тому числі ПДВ 154 961,80 грн, а також № 9 від 17.07.2024 на загальну суму 85051,20 грн, в тому числі ПДВ 14175,20 грн.

Як видно із квитанції від 03.07.2024 № 9182673327, податкову накладну № 6 від 19.06.2024 прийнято, але її реєстрація зупинена. Підставою для зупинення реєстрації у квитанції зазначено наступне: «Обсяг постачання товару/послуги 3917, 3919, 4009, 7306, 7307, 7322, 8481, 8516, 9028, перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає пункту 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій (додаток 3 Порядку). Додатково повідомлено: показник «D» = 5.6147%, «Рпоточ» = 0.

Крім того, контролюючим органом запропоновано надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Запропоновано надати пояснення та копії документів (договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання / придбання товарів / послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи, інвентаризаційні описи, у тому числі рахунки-фактури / інвойси, акти приймання передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством; інші документи, що підтверджують інформацію, зазначену у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі), достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі».

Також, відповідно до квитанції від 14.08.2024 № 9234831929 податкову накладну № 9 від 17.07.2024 прийнято, але її реєстрація зупинена. Підставою для зупинення реєстрації у квитанції зазначено наступне: «Обсяг постачання товару/послуги 7322, 7616, перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає пункту 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій (додаток 3 Порядку). Додатково повідомлено: показник «D» = 5.6620%, «Рпоточ» = 0».

Контролюючим органом запропоновано надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Перелік таких документів є подібним до викладеного в квитанції від 03.07.2024 № 9182673327.

Після отримання квитанції від 03.07.2024 № 9182673327, позивач щодо підтвердження реальності настання фінансово господарських операцій між контрагентами ТОВ «Укрресурсхолдінг» надавав свої письмові пояснення 30.09.2024 вих. № 1 із копіями документів згідно переліку у кількості 19 найменувань документів (виписку з ЄДРЮОФО та ГФ; звітну податкову декларацію з ПДВ за серпень 2024 року з додатками та квитанцією № 2; податкову декларацію платника єдиного податку - юридичної особи за друге півріччя 2024 року та квитанцію № 2; договір поставки № 27/20 від 28.08.2020 між ТОВ «Укрресурсхолдінг» та ТОВ «Екострой-1»; банківські виписки: від 17.09.2020, від 18.09.2020, від 03.12.2020; прибуткову накладну № ЕК-00617 від 16.10.2020; податкові накладні № 21 від 17.09.2020, № 23 від 18.09.2020, № 27 від 16.10.2020; договір купівлі-продажу № 02/07/2021 від 21.07.2021 між ТОВ «Укрресурсхолдінг» та ТОВ «Комфортне життя»; рахунок № 22 від 19.06.2024; видаткову накладну № 23 від 19.06.2024; податкову накладну № 6 від 19.06.2024; квитанцію №1 про зупинення реєстрації № 9182673327 від 03.07.2024; наказ № 2ш про затвердження штатного розпису та штатний розпис від 01.04.2024; рішення від 11.04.2024 на зміну директора; табель обліку використання робочого часу за серпень 2024; розрахункову відомість за серпень 2024 року; відомість про виплату авансу та зарплати за серпень 2024 року; оборотно-сальдову відомість залишків рахунку 281 за другий квартал 2024 року).

Щодо підтвердження наявності у позивача товару, який було поставлено ТОВ «Комфортне життя», він придбаний позивачем у товариства з обмеженою відповідальністю «Екострой-1» згідно договору поставки № 27/20 від 28.08.2020, оплата підтверджується згідно банківських виписок від 17.09.2020, 18.09.2020, 03.12.2020, а отримання - із прибуткової накладної № ЕК-00617 від 16.10.2020. За такими операціями виписані податкові накладні № 21 від 17.09.2020, № 23 від 18.09.2020 та № 27 від 16.10.2020.

Після отримання квитанції від 14.08.2024 № 9234831929, позивач щодо підтвердження реальності настання фінансово господарських операцій між контрагентами ТОВ «Укрресурсхолдінг» надавали свої письмові пояснення 04.10.2024 вих. № 1 та прикладали копії документів згідно переліку у кількості 19 найменувань документів (виписку з ЄДРЮОФО та ГФ; звітну податкову декларацію з ПДВ за серпень 2024 року з додатками та квитанцією № 2; податкову декларацію платника єдиного податку - юридичної особи за друге півріччя 2024 року та квитанцію № 2; договір поставки № 21-05/2021 від 21.05.2021 між ТОВ «Укрресурсхолдінг» та ТОВ «Софіївка»; банківські виписки: від 21.05.2021; прибуткову накладну № 282 від 09.06.2021; податкову накладну № 14 від 21.05.2021; договір купівлі-продажу № 02/07/2021 від 21.07.2021 між ТОВ «Укрресурсхолдінг» та ТОВ «Комфортне життя»; рахунок № 77 від 17.07.2024; видаткову накладну № 78 від 17.07.2024; податкову накладну № 9 від 17.07.2024; квитанцію № 1 про зупинення реєстрації № 9234831929 від 14.08.2024; наказ № 2ш про затвердження штатного розпису та штатний розпис від 01.04.2024; рішення від 11.04.2024 на зміну директора; табель обліку використання робочого часу за серпень 2024; розрахункову відомість за серпень 2024 року; відомість про виплату авансу та зарплати за серпень 2024 року; оборотно-сальдову відомість залишків рахунку 281 за другий квартал 2024 року).

Товар, реалізований товариству «Комфортне життя» за видатковою накладною від 17.07.2024 №78, придбавався товариством позивача у ТОВ «Софіївка» за договором поставки № 21-05/2021 від 21.05.2021, оплата підтверджується згідно банківських виписок від 21.05.2021; отримання - прибутковою накладною № 282 від 09.06.2021. За цією операцією оформлено податкову накладну № 14 від 21.05.2021, зареєстровану в ЄРПН.

Копії документів були надані відповідачу та долучені до матеріалів справи.

За результатами розгляду наданих 30.09.2024 пояснень та копій документів Комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних відмовлено у реєстрації податкової накладної та прийняте рішення № 11917993/35264763 від 16.10.2024.

Підставою прийняття такого рішення зазначено надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства. Додатково проінформовано, що відповідно наданим первинним документам неможливо підтвердити здійснення господарської операції враховуючи наявні у платника технічні ресурси.

За результатами розгляду наданих 04.10.2024 пояснень та копій документів Комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних відмовлено у реєстрації податкової накладної та прийняте рішення № 11956800/35264763 від 24.10.2024.

Підставою прийняття такого рішення так само зазначено надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства. Додатково проінформовано, що відповідно наданим первинним документам неможливо підтвердити здійснення господарської операції враховуючи наявні у платника технічні ресурси.

Не погоджуючись з рішенням Комісії Головного управління ДПС у м. Києві про відмову в реєстрації податкової накладної № 6 від 19.06.2024 в Єдиному реєстрі податкових накладних позивач скористався наданим йому статтею 56 Податкового кодексу України правом на оскарження рішення № 11917993/35264763 від 16.10.2024 в адміністративному порядку шляхом подання скарги від 30.10.2024 до Державної податкової служби України. До скарги додали пояснення, а також первинні та бухгалтерські документи стосовно спірної операції у кількості 33 найменувань документів згідно переліку.

До суду надано і перераховані вище документи.

Рішенням Державної податкової служби України від 06.11.2024 № 68861/35264763/2 скаргу ТОВ «Укрресурсхолдінг» залишено без задоволення, а вказане вище рішенням Комісії Головного управління ДПС у м. Києві - без змін.

Не погоджуючись з рішенням Комісії Головного управління ДПС у м. Києві про відмову в реєстрації податкової накладної № 9 від 17.07.2024 в Єдиному реєстрі податкових накладних позивач скористався наданим йому статтею 56 Податкового кодексу України правом на оскарження рішення № 11956800/35264763 від 24.10.2024 в адміністративному порядку шляхом подання скарги від 30.10.2024 до Державної податкової служби України. До скарги додали пояснення, а також первинні та бухгалтерські документи стосовно спірних накладних у кількості 33 найменувань документів згідно переліку (первинні і бухгалтерські документи, документи податкового обліку, обліку робочого часу, штатного розпису, реєстраційні документи, документи стосовно придбання реалізованої у подальшому продукції, податкові накладні за операціями товариства позивача із ТОВ «Комфортне життя», зареєстровані в ЄРПН тощо).

До суду надано і перераховані вище документи.

Рішенням Державної податкової служби України від 14.11.2024 № 70479/352647/2 скаргу ТОВ «Укрресурсхолдінг» залишено без задоволення, а вказане вище рішенням Комісії Головного управління ДПС у м. Києві - без змін.

Надаючи правову оцінку спірним відносинам, суд виходить із такого.

За положеннями пункту 201.1 статті 201 Податкового кодексу України (ПК України, Податковий кодекс) на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з використанням кваліфікованого електронного підпису або удосконаленого електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, уповноваженої платником особи відповідно до вимог Закону України «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги» та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

Згідно з пунктом 201.10 статті 201 ПК України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.

Датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.

Якщо надіслані податкові накладні/розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.

Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних встановлюється Кабінетом Міністрів України. Покупець має право звіряти дані отриманої податкової накладної на відповідність із даними Єдиного реєстру податкових накладних.

За приписами пункту 12 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 №1246 (Порядок №1246) після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДПС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки:

відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту);

чинності кваліфікованого електронного підпису або удосконаленого електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування;

реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування;

дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192, пунктом 201.10 статті 201 та пунктом 97 підрозділу 2 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу;

наявності помилок під час заповнення обов'язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу;

наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200-1.3 і 200-1.9 статті 200-1 Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.);

наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується;

факту реєстрації/зупинення реєстрації/відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами;

наявності підстав для зупинення реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування;

дотримання вимог Законів України «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги», «Про електронні документи та електронний документообіг» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого наказом Мінфіну від 6 червня 2017 р. № 557

За нормами пункту 13 Порядку №1246 за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція).

Аналогічні приписи наведені у пункті 201.16 статті 201 ПК України, згідно з якими реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена у порядку, визначеному Кабінету Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 №1165, яка набула чинності з 01.02.2020, серед іншого, затверджено Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок № 1165), який визначає механізм зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, організаційні та процедурні засади діяльності комісій з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, права та обов'язки їх членів.

Відповідно до пунктів 4, 5 Порядку №1165 у разі коли за результатами перевірки податкової накладної/розрахунку коригування визначено, що податкова накладна/ розрахунок коригування відповідають одній з ознак безумовної реєстрації, визначених у пункті 3 цього Порядку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування не зупиняється в Реєстрі.

Платник податку, яким складено та/або подано для реєстрації в Реєстрі податкову накладну/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряється щодо відповідності критеріям ризиковості платника податку (додаток 1), показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку (додаток 2).

Податкова накладна/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряються щодо відповідності відображених у них операцій критеріям ризиковості здійснення операцій (додаток 3).

За нормами пунктів 7, 10 Порядку №1165 у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу податкової накладної/розрахунку коригування встановлено, що відображена в них операція відповідає хоча б одному критерію ризиковості здійснення операції, крім податкової накладної/розрахунку коригування, складених платником податку, який відповідає хоча б одному показнику, за яким визначається позитивна податкова історія, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.

Так, у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації.

У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються: 1) номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування; 2) критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку; 3) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів відповідно до Порядку прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого наказом Мінфіну від 12.12.2019 № 520 (пункт 11 Порядку №1165).

Як вбачається з матеріалів справи, підставою для зупинення реєстрації спірних податкових накладних стало відповідність операцій пункту 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій (додаток 3 Порядку).

Критерії ризиковості здійснення операцій визначено у додатку 3 до Порядку №1165.

Зокрема, відповідно до пункту 1 додатку 3 до Порядку №1165 одним із таких критеріїв є те, що обсяг постачання товару/послуги згідно з кодом УКТЗЕД/Державного класифікатора продукції та послуг/умовним кодом такого товару, зазначений у податковій накладній/розрахунку коригування до податкової накладної на збільшення суми податкових зобов'язань, яку/який подано для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), перевищує величину залишку, що визначається як різниця між обсягом придбання на митній території України такого/такої товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 1 січня 2017 р. в отриманих податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі, і митних деклараціях, збільшеного у 1,5 раза, та обсягом постачання відповідного товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих з 1 січня 2017 р. у Реєстрі за відсутності такого товару/послуги згідно з кодом УКТЗЕД/Державного класифікатора продукції та послуг/умовного коду товару у врахованій таблиці даних платника податку.

Так, в отриманій позивачем квитанції від 03.07.2024 № 9182673327 контролюючий орган зазначив, що відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України, Порядку № 1165 реєстрація ПН № 6 від 19.06.2024 зупинена. Обсяг постачання товару/послуг перевищує величину залишку, показник «D» = 5.6147%, «Рпоточ» = 0.

У квитанції від 14.08.2024 № 9234831929 зазначене те ж саме, тільки показники різняться, зазначено «D» = 5.6620%, «Рпоточ» = 0.

Аналіз пункту 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій свідчить про те, що для того, аби встановити наявність у господарської операції такої ознаки мають існувати визначені цим пунктом передумови, а також для підтвердження відповідності господарської операції вказаному критерію слід навести обґрунтований розрахунок за цим критерієм, якому відповідає платник податку, чого вимагає пункт 11 Порядку №1165.

Однак, відсутність у квитанціях про зупинення реєстрації податкової накладної зазначення конкретного критерію ризиковості здійснення операцій, про які йдеться у пункті 1 додатку 3 до Порядку № 1165, якому відповідає платник податку, свідчить про необґрунтованість віднесення господарської операції до відповідного критерію, що визначений пунктом 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій.

Суд зазначає, що контролюючим органом не наведено обґрунтування того, що обсяг постачання товару/послуги згідно з кодом УКТЗЕД/Державного класифікатора продукції та послуг/умовним кодом такого товару, зазначений у податковій накладній/розрахунку коригування до податкової накладної на збільшення суми податкових зобов'язань, яку/який подано для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), перевищує величину залишку, що визначається як різниця між обсягом придбання на митній території України такого/такої товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 01.01.2017 в отриманих податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі, і митних деклараціях, збільшеного у 1,5 раза, та обсягом постачання відповідного товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих з 01.01.2017 у Реєстрі за відсутності такого товару/послуги згідно з кодом УКТЗЕД/Державного класифікатора продукції та послуг/умовного коду товару у врахованій таблиці даних платника податку, що свідчить про необґрунтованість такої квитанції.

Щодо вказаного контролюючим органом у квитанціях показника «Рпоточ» = 0, суд звертає увагу, що цей показник не може бути самостійною та єдиною підставою для віднесення господарської операції позивача до пункту 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій, з підстав, зазначених вище.

Крім того, відповідно до пункту 3 Порядку № 1165, податкові накладні/розрахунки коригування (крім розрахунків коригування, складених у разі зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, та розрахунків коригування, складених на неплатника податку), що подаються для реєстрації в Реєстрі, перевіряються щодо відповідності таким ознакам безумовної реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування (далі - ознаки безумовної реєстрації):

1) податкова накладна, яка не підлягає наданню отримувачу (покупцю) та/або складена за операцією, звільненою від оподаткування;

2) обсяг постачання, зазначений платником податку в податкових накладних/розрахунках коригування (крім розрахунків коригування, поданих для реєстрації в іншому місяці, ніж місяць, в якому вони складені), зареєстрованих у Реєстрі в поточному місяці, з урахуванням поданої для реєстрації в Реєстрі податкової накладної/розрахунку коригування, становить менше 500 тис. гривень за умови, що обсяг постачання товарів/послуг, зазначений у них у поточному місяці за операціями з одним отримувачем - платником податку, не перевищує 50 тис. гривень, сума податку на додану вартість з вироблених в Україні товарів (робіт, послуг), сплачена у попередньому місяці, становить більше 20 тис. гривень, та керівник - посадова особа такого платника податку є особою, яка займає аналогічну посаду не більше ніж у трьох (включно) платників податку;

3) одночасно виконуються такі умови:

загальна сума податку на додану вартість з вироблених в Україні товарів (робіт, послуг), сплачена за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю, в якому складено податкову накладну/розрахунок коригування, платником податку та його відокремленими підрозділами, якими подано податкову накладну/розрахунок коригування на реєстрацію в Реєстрі, становить більше 1 млн. гривень;

значення показника D, розрахованого згідно з цим підпунктом, становить більше 0,05. Показник D розраховується за такою формулою: D= S/T, де S - загальна сума сплачених за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю, в якому складено податкову накладну/розрахунок коригування, сум єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та податків і зборів, контроль за справлянням яких покладено на ДПС, платником податку та його відокремленими підрозділами; T - загальна сума постачання товарів/послуг на митній території України, що оподатковуються за ставками 0, 20 і 7 відсотків, зазначеними платником податку в податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю, в якому складено податкову накладну/розрахунок коригування;

значення показника P є меншим, ніж значення, розраховане за такою формулою: P = Pм х 1,4, де P - сума податку на додану вартість, зазначена платником податку в податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі у звітному (податковому) періоді, з урахуванням поданої на реєстрацію в Реєстрі податкової накладної/розрахунку коригування; Pм - найбільша місячна сума податку на додану вартість, зазначена у податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих платником податку в Реєстрі за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю, в якому складено податкову накладну/розрахунок коригування.

4) у податковій накладній/розрахунку коригування відображена виключно операція з товаром за кодом згідно з УКТЗЕД/умовним кодом товару та/або послугою за кодом згідно з Державним класифікатором, які зазначені у врахованій таблиці даних платника податку за умови, що стосовно платника податку, який подав такі податкову накладну/розрахунок коригування для реєстрації в Реєстрі, відсутнє чинне рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

Відповідно до пункту 4 Порядку № 1165, у разі коли за результатами перевірки податкової накладної/розрахунку коригування визначено, що податкова накладна/розрахунок коригування відповідають одній з ознак безумовної реєстрації, визначених у пункті 3 цього Порядку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування не зупиняється в Реєстрі.

До того ж, зазначений контролюючим органом показник у квитанціях «Рпоточ»=0, де «Р» - це сума податку на додану вартість, зазначена платником податку в податковій накладній.

Як свідчить зміст податкової накладної № 6 від 19.06.2024, у ній вказана сума ПДВ у розмірі 154961,80 грн та податкової накладної № 9 від 17.07.2024, у ній вказана сума ПДВ у розмірі 14175,20 грн, у той час як контролюючий орган у квитанціях відобразив показник «Р», який дорівнює « 0».

Отже, квитанції про зупинення реєстрації податкових накладних не відповідають вимогам, що встановлені до них пунктом 11 Порядку №1165 у частині необхідності зазначення критерію (їв) ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (их) зупинено реєстрацію податкових накладних в Реєстрі, із розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку.

Окрім того, у квитанціях зазначено неконкретизований, фактично невичерпний перелік документів, які слід надати платнику податків та чого мають стосуватись пояснення такого платника податків для того, аби реєстрація податкових накладних стала можливою, що також свідчить про невідповідність сформованих квитанцій вимогам до таких, що визначені пунктом 11 Порядку № 1165.

Наказом Міністерства фінансів України № 520 від 12.12.2019 затверджено Порядок прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок № 520), який визначає механізм прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), реєстрацію яких відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України зупинено в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до пунктів 2-4 Порядку № 520 рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено, приймають комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі територіальних органів ДПС (комісія регіонального рівня).

Комісія регіонального рівня приймає рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі у терміни, визначені пунктом 9 цього Порядку, та надсилає його платнику податку на додану вартість (далі - платник податку) засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» і «Про електронні довірчі послуги».

У разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі.

Пунктом 5 Порядку № 520 визначено перелік документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, який може включати: договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи, інвентаризаційні описи, у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством; інші документи, що підтверджують інформацію, зазначену у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі.

Пунктами 6, 7 Порядку № 520 передбачено, що письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного в податковій накладній/розрахунку коригування.

Письмові пояснення та копії документів, зазначені у пункті 5 цього Порядку, платник податку подає до ДПС засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги».

Пунктом 9 Порядку № 520 закріплено, що за результатами розгляду поданих письмових пояснень та копій документів комісія регіонального рівня протягом 5 робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до пункту 4 цього Порядку:

або приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі та надсилає його платнику податку засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» і «Про електронні довірчі послуг» за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку;

або надсилає повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі (далі - Повідомлення), засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» і «;Про електронні довірчі послуг» за формою згідно з додатком 2 до цього Порядку з пропозицією щодо надання платником податку додаткових пояснень та копій документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування;

або приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі у разі надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства, та надсилає його платнику податку засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» і «Про електронні довірчі послуг» за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку.

Платник податку має право подати до контролюючого органу додаткові пояснення та копії документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, протягом 5 робочих днів з дня, наступного за днем отримання Повідомлення.

Додаткові письмові пояснення та копії документів, зазначені в абзаці шостому цього пункту, платник податку подає до ДПС засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги».

За результатами розгляду поданих додаткових пояснень та копій документів комісія регіонального рівня протягом 5 робочих днів, що настають за днем їх отримання, приймає рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Реєстрі та надсилає його платнику податку засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги» за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку.

Якщо платник податку не надав додаткових пояснень та копій документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі протягом 5 робочих днів, що настають за днем граничного строку їх подання, визначеного абзацом шостим цього пункту, та надсилає його платнику податку засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги» за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку.

За правилами пункту 10 цього ж Порядку комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі в разі:

ненадання / часткового надання додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, при отриманні Повідомлення;

та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.

Суд звертає увагу, що можливість надання платником податків вичерпного переліку документів на підтвердження правомірності формування та подання податкової накладної прямо залежить від зазначення спочатку у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної чіткого переліку документів. При цьому, у разі зупинення реєстрації податкової накладної контролюючий орган повинен вимагати від платника документи на спростування наявних у органу ДПС сумнівів, вказавши, які саме аспекти належить висвітлити платнику податків у своїх поясненнях, чого зроблено не було.

У випадку ж неконкретизації переліку документів платник податків перебуває у стані правової невизначеності, що позбавляє його можливості надати контролюючому органу необхідний в розумінні суб'єкта владних повноважень пакет документів.

Аналіз наведених правових норм дає підстави стверджувати, що рішення Комісії регіонального рівня повинно містити чітку підставу для відмови в реєстрації податкової накладної.

Згідно з вимогами пункту 44 Порядку №1165 комісія контролюючого органу перевіряє подані платником податку копії документів щодо їх достовірності шляхом звірки даних, які містяться в таких копіях документів, з даними, що надходять або можуть бути отримані з інших джерел інформації (реєстри, що ведуться державними органами, документи, зокрема електронні).

Як зазначено у спірних рішеннях, підставою для відмови податковим органом позивачу у реєстрації податкових накладних є ненадання/часткове надання додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Єдиному реєстрі податкових накладних, при отриманні повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, платником податку.

Так, як вже зазначалося, після отримання квитанцій про зупинення реєстрації спірних податкових накладних, позивачем до контролюючого органу 30.09.2024 та 04.10.2024 до ПН № 6 від 19.06.2024 та № 9 від 17.07.2024 подано повідомлення про надання пояснень та копій документів щодо ПН/РК, реєстрацію яких зупинено, разом із поясненнями та документами, які додані і до позовної заяви і перераховані у описовій частині рішення.

Податковий орган таких обставин не спростував, не зазначив зауважень до поданих документів, не довів неможливості реєстрації спірних накладних з урахуванням цих документів.

Суд уважає, що надані позивачем документи складені з дотриманням вимог законодавства; доказів звортного відповідачі не надали.

Суд наголошує, що будь-які рішення чи дії суб'єкта владних повноважень мають бути законними та обґрунтованими, прийнятими чи вчиненими в межах наданих повноважень, повинні містити конкретні об'єктивні факти, на підставі яких їх ухвалено або вчинено.

Також суд у межах спірних відносин повинен перевірити саме правильність та правомірність зупинення та відмови в реєстрації податкової накладної.

Крім того, відповідачами до відзиву не додано жодного документального доказу на підтвердження існування будь-якої податкової інформації, яка стала відома у процесі провадження поточної діяльності під час виконання покладених на контролюючі органи завдань і функцій, що визначає ризиковість здійснення операцій, зазначених в поданих для реєстрації спірних податкових накладних.

У ході розгляду справи відповідачем-1 не надано доказів, які б вказували на наявність ознак ризиковості здійснення операцій по поданим на реєстрацію податковим накладним.

До того ж, товариством «Укрресурсхолдінг» надано до суду і податкові накладні від 23.01.2024, 19.06.2024, 16.07.2024, 24.06.2024, 25.06.2024, складені за операціями із ТОВ «Комфортне життя», які зареєстровані в ЄРПН і зауваження стосовно яких контролюючим органом не висловлювалися.

За викладеного, суд резюмує, що під час розгляду справи відповідачі, як суб'єкти владних повноважень, не надали суду належних і достатніх доказів, які спростовували б твердження позивача, не довели правомірності рішень, які оскаржуються у цій справі.

У зв'язку з цим, суд вважає за необхідне визнати протиправними та скасувати рішення комісії Головного управління ДПС у м. Києві № 11917993/35264763 від 16.10.2024 та № 11956800/35264763 від 24.10.2024.

Щодо позовних вимог у частині зобов'язання ДПС України зареєструвати податкові накладні № 6 від 19.06.2024 та № 9 від 17.07.2024 в Єдиному реєстрі податкових накладних, суд зазначає таке.

Згідно з пунктами 19-20 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 № 1246 податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій: прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування; набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДПС відповідного рішення); неприйняття та/або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.

Внесення відомостей до Реєстру на підставі рішення суду, яке набрало законної сили, здійснюється з дотриманням вимог цього Порядку. При цьому вимоги абзацу десятого пункту 12 цього Порядку не застосовуються до податкової накладної та/або розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в установленому порядку.

Датою внесення відомостей до Реєстру вважається день, зазначений в рішенні суду, або день набрання законної сили таким рішенням.

Отже, законодавцем не передбачено іншого належного способу захисту порушеного права у спірних правовідносинах, ніж зобов'язання ДПС України зареєструвати податкову накладну в ЄРПН, що свідчить про обґрунтованість позовних вимог у цій частині.

Обставин, які б унеможливлювали реєстрацію спірних податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних, судом не встановлено.

За наведеного, позов у частині зобов'язання відповідача-2 зареєструвати спірні податкові накладні в ЄРПН також підлягає задоволенню.

За правилами частини першої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Як вбачається з наявної у матеріалах справи платіжної інструкції від 02.12.2024 № 102, позивачем під час звернення із позовом до суду сплачено судовий збір у розмірі 12112,00 грн.

Враховуючи наведене, судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 12112,00 грн підлягають стягненню на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень відповідача-1, оскільки рішення саме комісії регіонального рівня призвели до спірних правовідносин.

Керуючись статтями 9, 14, 73-78, 90, 139, 143, 242-246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

адміністративний позов товариства з обмеженою відповідальністю «Укрресурсхолдінг» - задовольнити повністю.

Визнати протиправними та скасувати рішення комісії Головного управління ДПС у м. Києві з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних № 11917993/35264763 від 16.10.2024.

Зобов'язати Державну податкову службу України (код ЄДРПОУ 43005393, місцезнаходження: 04053, місто Київ, Львівська площа, будинок 8) зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №6 від 19.06.2024, направлену на реєстрацію товариством з обмеженою відповідальністю «Укрресурсхолдінг», датою її подання для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Визнати протиправними та скасувати рішення комісії Головного управління ДПС у м. Києві з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних № 11956800/35264763 від 24.10.2024.

Зобов'язати Державну податкову службу України (код ЄДРПОУ 43005393, місцезнаходження: 04053, місто Київ, Львівська площа, будинок 8) зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №9 від 17.07.2024, направлену на реєстрацію товариством з обмеженою відповідальністю «Укрресурсхолдінг», датою її подання для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Стягнути на користь товариства з обмеженою відповідальністю «Укрресурсхолдінг» (код ЄДРПОУ: 35264763; місцезнаходження: 01021, м. Київ, Кловський узвіз, буд. 7-А, офіс 6) судовий збір в розмірі 12112,00 грн (дванадцять тисяч сто дванадцять гривень 0 копійок) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у м. Києві (код ЄДРПОУ 44116011; місцезнаходження: 04116, місто Київ, вулиця Шолуденка, буд. 33/19).

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.

Суддя Скрипка І.М.