про прийняття адміністративної справи до провадження
м. Вінниця
17 листопада 2025 р. Справа № 320/7671/23
Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Чернюк Алла Юріївна, розглянувши матеріали:
за позовом: ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ),
до: ІНФОРМАЦІЯ_1 (військова частина НОМЕР_2 ) ( АДРЕСА_2 , код ЄДРПОУ НОМЕР_3 )
про: визнання протиправним та скасування рішення,
ОСОБА_1 в особі представника адвоката Червінчика Є.Е. 06.02.2023 звернувся засобами поштового зв'язку до Київського окружного адміністративного суду з позовом до НОМЕР_4 прикордонного загону Державної прикордонної служби України.
Просив суд визнати протиправним та скасувати рішення про відмову в перетинанні державного кордону України іноземцю від 06.01.2023, яким відмовлено позивачу у перетинанні державного кордону на в'їзд в Україну.
Відповідно до ухвали Київського окружного адміністративного суду від 11.05.2023 позов повернуто на підставі пункту 3 частини четвертої статті 169 Кодексу.
Не погоджуючись із викладеним в ухвалі рішенням, позивач оскаржив його в апеляційному порядку.
За результатами апеляційного перегляду, постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 16.10.2024 ухвалу Київського окружного адміністративного суду від 11.05.2023 - скасовано, а справу направлено до суду першої інстанції для продовження розгляду.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 06.01.2025 справу прийнято до провадження, відкрито спрощене позовне провадження у справі без проведення судового засідання.
В подальшому, ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 16.06.2025 справу передано за підсудністю до Вінницького окружного адміністративного суду.
Автоматизованою системою документообігу суду головуючим суддею для розгляду справи визначено суддю Чернюк А.Ю.
Відповідно до ч.ч. 1-2 ст. 30 КАС України спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються.
Адміністративна справа, передана з одного адміністративного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 29 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження адміністративним судом, до якого вона надіслана.
Перевіривши матеріали адміністративної справи № 320/7671/23, приходжу до висновку про можливість її прийняття до свого провадження.
Вирішуючи питання щодо форми адміністративного судочинства для розгляду цієї справи, суд враховує положення частин першої-третьої статті 12 КАС України, відповідно до яких адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Згідно з ч. 3 ст. 257 КАС України при вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) значення справи для сторін; 2) обраний позивачем спосіб захисту; 3) категорію та складність справи; 4) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; 5) кількість сторін та інших учасників справи; 6) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 7) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
З огляду на викладене, беручи до уваги, що за характером спірних правовідносин, предметом доказування і складом учасників ця справа не належить до тих справ, які повинні розглядатися виключно за правилами загального позовного провадження, а також зважаючи на те, що прийняття законного та обґрунтованого рішення по суті спору не потребує заслуховування усних пояснень учасників справи в судовому засіданні, суд доходить висновку про можливість розгляду та вирішення цієї справи в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін та інших учасників справи (у письмовому провадженні).
При цьому враховуються вимоги ч. 2 ст. 35 КАС України, згідно з якими у разі зміни складу суду розгляд справи починається спочатку, а також положення ч. 3 ст. 3 КАС України відповідно до яких провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Керуючись ст.ст. 11, 32, 160, 161, 171, 248, 256, 257, 260, 262, 294 КАС України, суд
1. Прийняти до свого провадження адміністративну справу № 320/7671/23 за позовом ОСОБА_1 до НОМЕР_4 прикордонного загону Державної прикордонної служби України про визнання протиправним та скасувати рішення.
2. Розгляд справи здійснювати суддею одноособово за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
3. Роз'яснити учасникам справи, що розгляд справи по суті розпочнеться через тридцять днів з дня постановлення цієї ухвали.
4. Встановити відповідачу 15-денний строк з дня вручення ухвали для подання відзиву на позовну заяву з дотриманням вимог, передбачених ст. 162 КАС України.
5. Встановити позивачу 3-денний строк з дня отримання відзиву на позовну заяву для подання відповіді на відзив в порядку, визначеному ст. 163 КАС України.
6. Встановити відповідачу 3-денний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення в порядку, визначеному ст. 164 КАС України.
7. Інформацію по справі сторони можуть отримати на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: "http://court.gov.ua/fair/".
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.
Суддя Чернюк Алла Юріївна