14.11.2025 Справа №607/23435/25 Провадження №2-а/607/852/2025
м. Тернопіль
Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Воробель Н.П., ознайомившись із позовною заявою ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ), в інтересах якого діє адвокат Сабатюк Наталія Петрівна, до ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_2 ) про скасування постанови за справою про адміністративне правопорушення за ч. 3 ст. 210 КУпАП,
встановила:
позовна заява відповідає вимогам ст.ст. 160, 161 КАС України.
Підстав для відмови у відкритті провадження у справі або для повернення позовної заяви з наданих суду матеріалів не вбачається.
Спір підсудний суду, а тому слід відкрити провадження у справі.
Врахувавши норми ст. 257 КАС України, суддя вважає за доцільне розглядати справу в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін.
Крім того, у позовній заяві представник позивача зазначає, що позивач не був присутній під час складання постанови №24/2477 від 03.10.2025. Даний факт підтверджується тим, що в оскаржуваній постанові, у графі про отримання, відсутні будь-які позначення (дата, підпис тощо), а також відсутня відмітка про те, що вказана постанова надсилалась позивачу засобами поштового зв'язку. Лише після того, як було заблоковано особисту картку позивача, він дізнався про відкриття виконавчого провадження №78054336 щодо виконання постанови №24/2477 від 03.10.2024. Прибувши 30.10.2025 в Збаразький відділ державної виконавчої служби у Тернопільському районі Тернопільської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції та написавши відповідну заяву про ознайомлення з матеріалами виконавчого провадження, позивач зміг ознайомитися з матеріалами виконавчого провадження, в т.ч. із постановою про адміністративне правопорушення за №24/2477 від 03.10.2024. Зауважує, що у позивача відсутній оригінал постанови №24/2477 від 03.10.2024, а також відсутні протокол про адміністративне правопорушення та будь-які ймовірні докази начебто вчинення ним правопорушення. Повідомляє, що постанову №24/2477 від 03.10.2024 було отримано стороною позивача внаслідок виготовлення копії в Збаразькому відділі державної виконавчої служби у Тернопільському районі Тернопільської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції. Водночас, у зв'язку з тим, що копія має неналежну технічну якість (є нечіткою), повторне надання її у більш якісному вигляді наразі є неможливим.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Приписами ч. 4 ст. 9 КАС України визначено, що суд вживає визначені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.
Згідно з вимогами ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. Суб'єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі. Суд не може витребовувати докази у позивача в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень, окрім доказів на підтвердження обставин, за яких, на думку позивача, відбулося порушення його прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до ч.ч. 3, 6 ст. 80 КАС України про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу. Будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.
Враховуючи вищенаведене, з метою об'єктивного, повного і всебічного розгляду справи, а також керуючись принципом офіційного з'ясування обставин справи в адміністративному процесі, суд вважає за необхідне витребувати з власної ініціативи належним чином засвідчену копію постанови №24/2477 за справою про адміністративне правопорушення за ч. 3 ст. 210 КУпАП від 03.10.2024, а також належним чином засвідчені копії усіх матеріалів справи про адміністративне правопорушення, на підставі яких винесено вказану постанову.
Керуючись ст.ст. 9, 77, 80, 171 КАС України, суддя
постановила:
відкрити провадження у справі за позовною заявою ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ), в інтересах якого діє адвокат Сабатюк Наталія Петрівна, до ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_2 ) про скасування постанови за справою про адміністративне правопорушення за ч. 3 ст. 210 КУпАП.
Справу розглядати за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.
Призначити судове засідання на 24.11.2025 о 12:50 у приміщенні Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області по вул. Котляревського, 34.
В судове засідання викликати сторони.
Відповідач вправі подати відзив на позов у строк п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.
Копія відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи повинна бути надіслана одночасно з надсиланням відзиву до суду.
Витребувати у ІНФОРМАЦІЯ_1 належним чином засвідчену копію постанови №24/2477 за справою про адміністративне правопорушення за ч. 3 ст. 210 КУпАП від 03.10.2024, якою ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 210 КУпАП, а також належним чином засвідчені копії усіх матеріалів справи про адміністративне правопорушення, на підставі яких винесено вказану постанову.
Зобов'язати керівника ІНФОРМАЦІЯ_1 надіслати витребувані документи до Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області у строк п'ять днів з дня отримання ухвали суду.
Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов'язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п'яти днів з дня вручення ухвали.
Попередити керівника ІНФОРМАЦІЯ_1 , що у випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, визначені КАС України.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи, що розглядається - tem.te.court.gov.ua.
Копію ухвали направити ІНФОРМАЦІЯ_1 для виконання та стороні позивача - до відома.
Ухвала набирає законної сили негайно після її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя Н. П. Воробель