Справа № 466/10409/25
Провадження №2/466/4211/25
17 листопада 2025 року суддя Шевченківського районного суду міста Львова Федорів О.П., дослідивши матеріали позовної заяви Приватного акціонерного товариства «Страхова компанія «ПЗУ Україна» до ОСОБА_1 про відшкодування шкоди в порядку регресу,
10 листопада 2025 року Приватне акціонерне товариство «Страхова компанія «ПЗУ Україна» звернулось до суду з позовом до ОСОБА_1 про відшкодування шкоди в порядку регресу.
Відповідно до частини першої статті 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених устаттях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Пунктами 3, 4 частини 3 статті 175 ЦПК України передбачено, що позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні.
Як убачається з позовної заяви, позов підлягає грошовій оцінці. Водночас, ціною позову вказана сума у 77 725, 97 грн, а у прохальній частині позовної заяви позивач просить стягнути з відповідача на його користь збитки в порядку регресу у розмірі 10 500 грн.
Отже ціна позову та зміст позовних вимог відрізняються.
Згідно з частиною третьою статті 185 ЦПК України якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, внесе у визначених законом випадках на депозитний рахунок суду грошову суму у розмірі вартості спірного майна, оцінка (експертно-грошова оцінка земельної ділянки) якого здійснена в порядку, визначеному законом, чинна на дату подання позовної заяви, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Керуючись ст.ст. 175, 185 Цивільного процесуального кодексу України, суддя
позовну заяву Приватного акціонерного товариства «Страхова компанія «ПЗУ Україна» до ОСОБА_1 про відшкодування шкоди в порядку регресу, залишити без руху, надавши позивачеві строк для усунення недоліків - п'ять днів з дня отримання копії ухвали.
Роз'яснити Приватному акціонерному товариству «Страхова компанія «ПЗУ Україна», що невиконання у встановлений строк вимог цієї ухвали є підставою для повернення позовної заяви.
Ухвала остаточна, оскарженню не підлягає. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Суддя О.П. Федорів