465/711/25
1-кс/465/1626/25
17.11.2025 м. Львів
Слідчий суддя Франківського районного суду м.Львова ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання дізнавача СД ЛРУП №2 ГУНП у Львівській області ОСОБА_3 , яке погоджене прокурором Франківської окружної прокуратури м.Львова ОСОБА_4 про надання тимчасового доступу до інформації, яка містить охоронювану законом таємницю у кримінальному провадженні №12025142370000069 від 23.01.2025, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України,-
07.10.2025 дізнавач СД ЛРУП №2 ГУНП у Львівській області ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді Франківського районного суду м.Львова з клопотанням, яке погоджено прокурором Франківської окружної прокуратури м.Львова ОСОБА_4 про надання тимчасового доступу до інформації, яка містить охоронювану законом таємницю, що перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » адреса: АДРЕСА_1 , ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », адреса: АДРЕСА_2 , ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », адреса: АДРЕСА_3 , а саме:
- про вхідні та вихідні дзвінки (також дзвінки нульової тривалості), з прив'язкою до місцевості мобільних терміналів стільникового зв'язку абонентського номеру мобільного НОМЕР_1 за період часу з 00 годин 01 хвилин 22.01.2025 по 22.02.2025, ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання (абонентський номер, міжнародний ідентифікатор кінцевого обладнання (ІМЕІ), яке перебувало у зоні дії базових станцій (абонент А), а також з прив'язкою до місцевості номерів «В»;
- тип з'єднання (вхідні/вихідні дзвінки, SMS, MMS, GPRS, переатестація, в тому числі і нульової тривалості);
- дата, час та тривалість з'єднання з прив'язкою до базових станцій, кут дії антени базової станції, а також адресу базової станції;
- ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання (абонента А), абонентський, серійний, IMSI номери сім-карти, ІМЕІ; ідентифікаційні ознаки терміналу, з яким відбувався сеанс зв'язку (абонента Б), з'єднання нульової тривалості, що перебуває у володінні а також надати можливість їх вилучити у письмовому чи електронному вигляді.
- інтернет з'єднання з прив'язкою до базових станцій, кут дії антени базової станції, а також адресу базової станції;
- за наявності контрактної угоди або відповідної реєстрації надати відомості про абонента;
- номера банківських карток з яких поповнювався абонентський номер.
Вищевказані документи (інформація) мають суттєве значення для швидкого, повного та неупередженого розслідування кримінального провадження та встановлення важливих обставин, що в свою чергу дозволить проводити подальші слідчі дії з метою прийняття законного та обґрунтованого рішення по вказаному кримінальному провадженні та дасть змогу встановити інші факти вчинення аналогічних правопорушень.
В обґрунтування клопотання зазначає що 23.01.2025 до ЛРУП №2 ГУНП у Львівській області, надійшла заява ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , проживаючої за адресою: АДРЕСА_4 , про те, щоб прийняти міри до невідомої особи, яка 23.01.2025 шляхом обману та зловживання довірою, під приводом представлення працівником банку, заволоділа грошовими коштами потерпілої, в сумі 58000 гривень. Дана особа спілкувалась через месенджер «Телеграм», грошові кошти були перераховані з банківського терміналу на невідомі банківські рахунки.
В ході проведення тимчасового доступу в АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » до банківської картки потерпілої ОСОБА_5 № НОМЕР_2 , було встановлено, що остання 23.01.2025 о 11:35 год., здійснила переказ грошових коштів в сумі 8582,70 гривень на банківський рахунок № НОМЕР_3 ( ІНФОРМАЦІЯ_6 ). Під час додаткового допиту потерпіла ОСОБА_5 , повідомила, що 23.01.2025 остання дійсно здійснювала переказ коштів в сумі 8582,70 гривень зі своєї банківської картки « ІНФОРМАЦІЯ_5 » на номер банківської картки, який їй диктувала невідома особа.
В ході проведення тимчасового доступу в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_6 », було встановлено, що банківський рахунок № НОМЕР_3 належить громадянину ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , який проживає за адресою АДРЕСА_5 , та в користуванні якого перебуває мобільний номер телефону НОМЕР_1 .
З метою встановлення місцезнаходження особи, яка вчинила кримінальне правопорушення, виникла необхідність в отриманні документів щодо абонентського номеру мобільного зв'язку НОМЕР_1 , оскільки вищевказані документи мають істотне значення для встановлення важливих обставин у цьому кримінальному провадженні, їх встановлення та вилучення надасть інформацію, необхідну для розслідування вказаного провадження, можливість встановити причетних осіб до вчинення кримінального правопорушення.
Дізнавач ОСОБА_3 в судове засідання не прибув, подав заяву про розгляд клопотання у його відсутності, підтримує клопотання в повному обсязі та просить задовольнити.
Відтак, у відповідності до положень ч. 4 ст. 107 КПК України, у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Дослідивши матеріали клопотання та докази, додані до такого, слідчий суддя встановив наступне.
В провадженні СД ЛРУП №2 ГУНП у Львівській області перебуває кримінальне провадження №12025142370000069 від 23.01.2025, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України.
Згідно ч.2 ст. 93 КПК України, сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених КПК України.
Відповідно до статті 131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження. Заходами забезпечення кримінального провадження поряд з іншими є тимчасовий доступ до речей і документів.
Частина 3 стаття 132 КПК України передбачає, що клопотання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження на підставі ухвали слідчого судді подається до місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування.
Згідно статті 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, робити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Відповідно до ст. 160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування із клопотанням про тимчасовий доступ до інформації речей і документів.
Відповідно до ч.4 ст.163 КПК України, слідчий суддя, суд розглядає клопотання за участю сторони кримінального провадження, яка подала клопотання, та особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, крім випадків, передбачених частиною другою цієї статті. Неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.
Під час досудового розслідування отримання вищевказаних документи має істотне значення для встановлення обставин у цьому кримінальному провадженні, їх встановлення та вилучення надасть інформацію, необхідну для розслідування вказаного провадження, можливість встановити місце перебування осіб, а також встановлення інших осіб які можуть бути причетними до вчинення кримінального правопорушення, підтвердження умислу та корисливого мотиву.
Слідчий суддя вважає підставним клопотання дізнавача СД ЛРУП №2 ГУНП у Львівській області ОСОБА_3 , який просить подане клопотання про надання тимчасового доступу до інформації, яка містить охоронювану законом таємницю, за матеріалами кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12025142370000069 від 23.01.2025, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України, задовольнити та розглядати без виклику представників ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », у володінні яких знаходиться інформація, оскільки дана інформація має суттєве значення для встановлення важливих обставин у вказаному кримінальному провадженні та є відповідний ризик зміни вказаної інформації.
З метою всебічного, повного та об'єктивного дослідження всіх обставин кримінального правопорушення та приймаючи до уваги, що іншими способами одержати ці дані неможливо, слід надати тимчасовий доступ до документів та інформації, зазначених у клопотанні.
Керуючись ст. 107, 159, 163, 164, 165, 166, 215 КПК України, слідчий суддя, -
клопотання дізнавача СД ЛРУП №2 ГУНП у Львівській області ОСОБА_3 - задовольнити.
Надати дізнавачам СД ЛРУП №2 ГУНП у Львівській області ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_3 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 - тимчасовий доступ до речей і документів, які становлять охоронювану законом таємницю з можливістю їх вилучення на паперовому та електронному носії, що перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » адреса: АДРЕСА_1 , ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », адреса: АДРЕСА_2 , ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », адреса: АДРЕСА_3 , а саме
- про вхідні та вихідні дзвінки (також дзвінки нульової тривалості), з прив'язкою до місцевості мобільних терміналів стільникового зв'язку абонентського номеру мобільного НОМЕР_1 за період часу з 00 годин 01 хвилин 22.01.2025 по 22.02.2025, ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання (абонентський номер, міжнародний ідентифікатор кінцевого обладнання (ІМЕІ), яке перебувало у зоні дії базових станцій (абонент А), а також з прив'язкою до місцевості номерів «В»;
- тип з'єднання (вхідні/вихідні дзвінки, SMS, MMS, GPRS, переатестація, в тому числі і нульової тривалості);
- дата, час та тривалість з'єднання з прив'язкою до базових станцій, кут дії антени базової станції, а також адресу базової станції;
- ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання (абонента А), абонентський, серійний, IMSI номери сім-карти, ІМЕІ; ідентифікаційні ознаки терміналу, з яким відбувався сеанс зв'язку (абонента Б), з'єднання нульової тривалості, що перебуває у володінні а також надати можливість їх вилучити у письмовому чи електронному вигляді.
- інтернет з'єднання з прив'язкою до базових станцій, кут дії антени базової станції, а також адресу базової станції;
- за наявності контрактної угоди або відповідної реєстрації надати відомості про абонента;
- номера банківських карток з яких поповнювався абонентський номер.
Строк дії ухвали становить два місяці з дня її постановлення.
Контроль за виконанням ухвали покласти на прокурора Франківської окружної прокуратури м.Львова ОСОБА_13 .
Ухвала оскарженню не підлягає.
Заперечення на ухвалу можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1