Справа №626/2317/24
Номер провадження №2/952/36/25
13.11.2025 суддя Зачепилівського районного суду Харківської області Яценко Є.І., розглянувши клопотання заступника начальника відділу стягнення Північно-східного регіону УСЗ РМ ДРЗС АТ «Державний ощадний банк України» Погорєлова Ігоря Сергійовича про розгляд цивільної справи № 626/2317/24 в режимі відеоконференції, -
В провадженні Зачепилівського районного суду Харківської області знаходиться цивільна справа № 626/2317/24 за позовом АТ «Державний ощадний банк України» в особі філії - Харківське обласне управління АТ «Ощадбанк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитом.
Від заступника начальника відділу стягнення Північно-східного регіону УСЗ РМ ДРЗС АТ «Державний ощадний банк України» Погорєлова І.С. надійшло клопотання про проведення підготовчого засідання по даній справі призначеного на 19.12.2025 о 10 год. 00 хв. в режимі відеоконференції в приміщенні Новобаварського районного суду м. Харкова, по причині територіальної віддаленості від Зачепилівського районного суду Харківської області та існування ризику неможливості представнику позивача своєчасно прибути в судове засідання.
Згідно ч. 1 ст. 212 ЦПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою.
Відповідно до ч.5 ст. 212 ЦПК України суд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду, визначеному судом.
Згідно вимог ст. 11 Закону України «Про судоустрій та статус суддів», учасникам судового процесу на підставі рішення суду забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому процесуальним законом. Обов'язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення.
Беручи до уваги віддаленість місця проживання та роботи представника позивача і наявну технічну можливість проведення судового засідання в такому режимі, з метою забезпечення своєчасного розгляду цивільної справи та необхідності вжиття заходів для забезпечення оперативності судового провадження, суд вважає за можливе провести вищезазначене судове засідання у режимі відеоконференції з Новобаварським районним судом м. Харкова.
На підставі викладеного, керуючись ст. 212 ЦПК України, суд, -
Клопотання заступника начальника відділу стягнення Північно-східного регіону УСЗ РМ ДРЗС АТ «Державний ощадний банк України» Погорєлова Ігоря Сергійовича про розгляд цивільної справи № 626/2317/24 в режимі відеоконференції - задовольнити.
Підготовче засідання у цивільній справі № 626/2317/24 за позовом АТ «Державний ощадний банк України» в особі філії - Харківське обласне управління АТ «Ощадбанк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитом, призначене на 19.12.2025 о 10 год. 00 хв. провести в режимі відеоконференції.
Доручити Новобаварському районному суду м. Харкова (який знаходиться за адресою: м. Харків, вул. Полтавський шлях, 45, 61052) забезпечити проведення судового засідання 19.12.2025 о 10 год. 00 хв. в режимі відеоконференції за участю представника позивача - Шахової Олени Ігорівни.
Про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції повідомити представника позивача.
Відповідно до ч.8 ст. 212 ЦПК України копію ухвали про участь особи в судовому засіданні в режимі відеоконференції негайно направити до Новобаварського районного суду м. Харкова та особам, які братимуть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
З метою забезпечення своєчасного проведення відеоконференції, копію ухвали надіслати на електронну адресу Новобаварського районного суду м. Харкова (Е-mail: inbox@jv.hr.court.gov.ua).
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя Є.І. Яценко