Ухвала від 13.11.2025 по справі 911/2692/24

ПІВНІЧНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

вул. Шолуденка, буд. 1, літера А, м. Київ, 04116 (044) 230-06-58 inbox@anec.court.gov.ua

УХВАЛА

про оголошення перерви в судовому засіданні

"13" листопада 2025 р. Справа№ 911/2692/24

Північний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого: Мальченко А.О.

суддів: Михальської Ю.Б.

Тищенко А.І.

при секретарі судового засідання Линник А.М.,

розглянувши матеріали апеляційної скарги Заступника керівника Київської обласної прокуратури

на рішення Господарського суду Київської області від 10.04.2025

у справі № 911/2692/24 (суддя Бабкіна В.М.)

за позовом Заступника керівника Київської обласної прокуратури в інтересах держави в особі Київської обласної державної адміністрації

до

1. Поліської селищної ради

2. Товариства з обмеженою відповідальністю «Світанок Полісся»

за участі третьої особи без самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - Державного підприємства «Спеціалізоване лісогосподарське підприємство «Київоблагроліс»

про усунення перешкод шляхом визнання недійсним рішення, договору оренди, скасування державної реєстрації,

представники сторін:

прокурор: Лук'янчук А.В.;

від позивача: не з'явився;

від відповідача - 1: Біжінар Р.В.;

від відповідача - 2: не з'явився;

від третьої особи: не з'явився, -

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Північного апеляційного господарського суду перебуває апеляційна скарга Заступника керівника Київської обласної прокуратури на рішення Господарського суду Київської області від 10.04.2025 у справі № 911/2692/24, розгляд якої призначено на 13.11.2025.

12.11.2025 через підсистему «Електронний суд» до Північного апеляційного господарського суду від представника Київської обласної державної адміністрації надійшла заява про розгляд справи без його участі.

В судове засідання 13.11.2025 представник відповідача - 2 не з'явився, причини неявки суду не повідомив.

В судовому засіданні апеляційної інстанції 13.11.2025 представник відповідача - 1 та прокурор надали усні пояснення у справі.

Зокрема, представник відповідача - 1 надав пояснення суду апеляційної інстанції щодо неможливості надання суду для огляду матеріалів технічної документації щодо спірної земельної ділянки.

При здійсненні правосуддя суд має виходити з необхідності дотримання основних засад господарського судочинства, зазначених у статтях 2, 4 Господарського процесуального кодексу України стосовно забезпечення права сторін на розгляд справ у господарському суді після їх звернення до нього у встановленому порядку, гарантованому чинним законодавством та всебічно забезпечити дотримання справедливого, неупередженого та своєчасного вирішення судом спорів з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави.

Відповідно до частини 2 статті 216 Господарського процесуального кодексу України якщо спір, розгляд якого по суті розпочато, не може бути вирішено в даному судовому засіданні, судом може бути оголошено перерву в межах встановлених цим Кодексом строків розгляду справи, тривалість якої визначається відповідно до обставин, що її викликали, з наступною вказівкою про це в рішенні або ухвалі.

З метою повного, всебічного та об'єктивного дослідження фактичних обставин справи, та з'ясування питань, що виникли під час розгляду справи, колегія суддів приходить до висновку про необхідність оголошення перерви у справі.

Керуючись ст. 216 Господарського процесуального кодексу України, апеляційний господарський суд,-

УХВАЛИВ:

1. Оголосити у розгляді справи № 911/2692/24 перерву до 10:00 год 18.12.2025. Розгляд справи відбудеться в приміщенні Північного апеляційного господарського суду за адресою: м. Київ, вул. Шолуденка, 1, літ. А, зал судових засідань № 10.

2. Відповідно до частин 6 та 7 статті 6 ГПК України:

«Адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов'язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.

Процесуальні наслідки, передбачені цим Кодексом у разі звернення до суду з документом особи, яка відповідно до цієї частини зобов'язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат.

Якщо реєстрація електронного кабінету в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, суперечить релігійним переконанням особи, яка зобов'язана його зареєструвати відповідно до цієї частини, передбачені цим Кодексом процесуальні наслідки звернення до суду такою особою без реєстрації електронного кабінету у вигляді залишення її документа без руху, його повернення або залишення без розгляду не застосовуються за умови, що особа заявила про такі обставини одночасно із поданням відповідного документа шляхом подання окремої обґрунтованої письмової заяви.

Особі, яка зареєструвала електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, суд вручає будь-які документи у справах, в яких така особа бере участь, виключно в електронній формі шляхом їх направлення до електронного кабінету такої особи, що не позбавляє її права отримати копію судового рішення у паперовій формі за окремою заявою.»

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання, та оскарженню не підлягає.

Головуючий суддя А.О. Мальченко

Судді Ю.Б. Михальська

А.І. Тищенко

Попередній документ
131805238
Наступний документ
131805240
Інформація про рішення:
№ рішення: 131805239
№ справи: 911/2692/24
Дата рішення: 13.11.2025
Дата публікації: 17.11.2025
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Північний апеляційний господарський суд
Категорія справи: Господарські справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них; щодо припинення права користування земельною ділянкою, з них
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено до судового розгляду (16.10.2025)
Дата надходження: 25.06.2025
Предмет позову: усунення перешкод шляхом визнання недійсним рішення, договору оренди, скасування державної реєстрації
Розклад засідань:
19.12.2024 14:00 Господарський суд Київської області
27.01.2025 10:45 Господарський суд Київської області
03.03.2025 11:00 Господарський суд Київської області
10.04.2025 14:45 Господарський суд Київської області
18.09.2025 11:00 Північний апеляційний господарський суд
16.10.2025 10:00 Північний апеляційний господарський суд
13.11.2025 11:00 Північний апеляційний господарський суд
Учасники справи:
головуючий суддя:
ІОННІКОВА І А
МАЛЬЧЕНКО А О
суддя-доповідач:
БАБКІНА В М
БАБКІНА В М
ІОННІКОВА І А
МАЛЬЧЕНКО А О
3-я особа без самостійних вимог на стороні позивача:
Державне підприємство "Спеціалізоване лісогосподарське підприємство "Київоблагроліс"
відповідач (боржник):
Державне підприємство "Спеціалізоване лісогосподарське підприємство "Київоблагроліс"
Поліська селищна рада
ТОВ "СВІТАНОК ПОЛІССЯ"
Товариство з обмеженою відповідальністю "Світанок Полісся"
заявник:
ТОВ "СВІТАНОК ПОЛІССЯ"
заявник апеляційної інстанції:
Заступник керівника Київської обласної прокуратури
орган або особа, яка подала апеляційну скаргу:
Заступник керівника Київської обласної прокуратури
позивач (заявник):
Заступник керівника Київської обласної прокуратури
Київська обласна державна адміністрація
позивач в особі:
Київська обласна державна адміністрація
представник відповідача:
Лукашевич Сергій Миколайович
представник заявника:
Бабенко Вячеслав Васильович
Біжінар Руслан Вікторович
Гераймович Дмитро Ярославович
суддя-учасник колегії:
МИХАЛЬСЬКА Ю Б
ТИЩЕНКО А І