Справа № 456/5556/25
Провадження № 3/456/2111/2025
іменем України
13 листопада 2025 року місто Стрий
Суддя Стрийського міськрайонного суду Львівської області Бораковський В. М. , розглянувши матеріали, які надійшли з Стрийського районного управління поліції ГУНП у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 , не працюючого,
за частиною 1 ст. 187 КУпАП, -
встановив:
ОСОБА_1 19.09.2025, близько 01:00 год. був відсутній за адресою проживання АДРЕСА_1 , чим порушив вимоги адміністративного нагляду, встановлені ухвалою Стрийського міськрайонного суду Львівської області від 30.06.2025, вчинивши правопорушення, передбачене частиною 1 ст. 187 КУпАП.
Крім цього, ОСОБА_1 22.09.2025, близько 23:40 год. був відсутній за адресою проживання АДРЕСА_1 , чим порушив вимоги адміністративного нагляду, встановлені ухвалою Стрийського міськрайонного суду Львівської області від 30.06.2025, вчинивши правопорушення, передбачене частиною 1 ст. 187 КУпАП.
Постановою суду від 10.10.2025 об'єднано в одне провадження справу №456/5556/25 провадження №3/456/2111/2025 зі справою №456/5558/25 провадження №3/456/2112/2025 стосовно ОСОБА_1 за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених частиню 1 ст. 187 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не прибув, хоча належним чином повідомлявся про дату, час і місце судового засідання, про причини неприбуття суд не повідомив, заяви про відкладення розгляду справи не подав.
В письмових поясненнях, долучених до матеріалів справи, ОСОБА_1 підтвердив обставини, викладені в протоколах.
Зважаючи на викладене суд приходить до висновку про розгляд справи про адміністративне правопорушення за відсутності ОСОБА_1 .
Дослідивши протоколи про адміністративне правопорушення та долучені до них матеріали, суд доходить такого висновку.
Відповідно до диспозиції частини 1 ст. 187 КУпАП адміністративним правопорушенням є порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме: порушення заборони виходу з помешкання (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу та нереєстрація в органі Національної поліції.
Згідно з ухвалою Стрийського міськрайонного суду Львівської області від 30.06.2025, ОСОБА_1 встановлено адміністративний нагляд строком на 1 (один) рік, заборонено виходити з помешкання, в якому проживає піднаглядний, у період з 23:00 год. до 06:00 год., зобов'язано прибувати на реєстрацію у Стрийське РУП ГУНП у Львівській області щосуботи, в період з 09:00 год. до 11:00 год.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених частиною 1 ст. 187 КУпАП, доведена: протоколами про адміністративні правопорушення серії ВАД №989075 та серії ВАД №989074 від 01.10.2025; письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 01.10.2025, якими підтверджуються обставини, викладені в протоколах; рапортами працівника поліції про відсутність ОСОБА_1 за місцем проживання у визначений час.
Проаналізувавши вищевказані документи суд доходить переконання, що вони є доказами в розумінні статті 251 КУпАП, які відповідають критеріям належності і допустимості. В своїй сукупності дані докази є достатніми. Доказів, які б спростовували наведені в протоколах обставини або породжували обґрунтовані сумніви у достовірності викладеної у них інформації, суду не надано.
Таким чином, суд, всебічно, повно та об'єктивно дослідивши всі обставини справи вважає доведеним факт порушення ОСОБА_1 адміністративного нагляду (порушення заборони виходу з помешкання (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу), будучи особою, щодо якої встановлений такий нагляд, тому його дії вірно кваліфіковані як адміністративні правопорушення, передбачені частиною 1 ст. 187 КУпАП.
Призначаючи адміністративне стягнення ОСОБА_1 суд враховує: характер вчинених ним правопорушень; ступінь його вини у вчинених правопорушеннях, передбачених частиною 1 ст. 187 КУпАП, яка доведена повністю, а також зважаючи на те, що ОСОБА_1 вчинив кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же суддею, тому суд вважає, що відповідно до вимог ст. 36 КУпАП, стосовно ОСОБА_1 слід обрати адміністративне стягнення в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, у виді штрафу.
Застосування судом до ОСОБА_1 такого адміністративного стягнення є необхідним для досягнення мети його застосування.
З огляду на викладене та зважаючи на вимоги статті 40-1 КУпАП з особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, підлягає стягненню судовий збір на користь держави в розмірі ставки, визначеної частиною 2 ст. 4 ЗУ «Про судовий збір».
Керуючись ст.ст. 23, 33, 38 40-1, 283, 284 КУпАП, ст. 4 ЗУ «Про судовий збір», -
постановив:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених частиною 1 ст. 187 КУпАП, та з врахуванням вимог ст. 36 КУпАП накласти на нього стягнення у виді штрафу в розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170 (сто сімдесят) грн.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у сумі 605 (шістсот п'ять) грн 60 копійок.
Роз'яснити ОСОБА_1 , що відповідно до вимог ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 КУпАП, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Відповідно до вимог ст. 308 КУпАП, у разі несплати правопорушником штрафу в установлений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення, шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного суду через Стрийський міськрайонний суд Львівської області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Cуддя В. М. Бораковський