14 листопада 2025 року м. Київ Справа № 320/11082/25
Київський окружний адміністративний суд у складі судді Саса Є.В., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу
за позовною заявою ОСОБА_1
до Бюро економічної безпеки України
про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії,
Позивачка звернулася до Київського окружного адміністративного суду з вимогами:
- визнати противоправними дії Бюро економічної безпеки України (адреса: 04116, м. Київ, вул. Шолуденка, 31, код ЄДРПОУ 44168316) щодо відмови у зарахуванні ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) стажу державної служби до вислуги років відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 393 від 17.07.1992 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам, які мають право на пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», крім військовослужбовців строкової служби і членів їх сімей та прирівняних до них осіб», набутого на державній службі в державних органах, а саме:
з 19.04.1994 по 25.11.1996 в органах Державної податкової інспекції у Центрально-Міському районі м. Макіївки;
з 26.11.1996 по 21.01.1998 органах Державної податкової адміністрації у Центрально-Міському районі м. Макіївки;
з 22.01.1998 по 09.04.2001 в органах Державної податкової інспекції у Центрально-Міському районі м. Макіївки;
з 10.04.2001 по 11.04.2001 в органах Центрально-Міської міжрайонної Державної податкової інспекції м. Макіївки;
з 12.04.2001 по 29.08.2001 в органах Гірницької міжрайонної Державної податкової інспекції м. Макіївки;
з 30.08.2001 по 31.08.2006 в органах Державної податкової інспекції у м. Макіївці;
з 01.09.2006 по 27.09.2010 в органах Макіївської об'єднаної Державної податкової інспекції;
з 28.09.2010 по 13.10.2011 в органах Державної податкової адміністрації України;
з 14.10.2011 по 13.05.2013 в органах Державної податкової служби України;
з 14.05.2013 по 23.09.2014 в органах Міністерства доходів і зборів України;
з 24.09.2014 по 30.09.2021 в органах Державної фіскальної служби України;
з 01.10.2021 по 17.11.2021 в органах Державної податкової служби України;
- зобов'язати Бюро економічної безпеки України здійснити перерахунок та зарахувати ОСОБА_1 до вислуги років стаж державної служби, набутий за періоди:
з 19.04.1994 по 25.11.1996 в органах Державної податкової інспекції у Центрально-Міському районі м. Макіївки;
з 26.11.1996 по 21.01.1998 органах Державної податкової адміністрації у Центрально-Міському районі м. Макіївки;
з 22.01.1998 по 09.04.2001 в органах Державної податкової інспекції у Центрально-Міському районі м. Макіївки;
з 10.04.2001 по 11.04.2001 в органах Центрально-Міської міжрайонної Державної податкової інспекції м. Макіївки;
з 12.04.2001 по 29.08.2001 в органах Гірницької міжрайонної Державної податкової інспекції м. Макіївки;
з 30.08.2001 по 31.08.2006 в органах Державної податкової інспекції у м. Макіївці;
з 01.09.2006 по 27.09.2010 в органах Макіївської об'єднаної Державної податкової інспекції;
з 28.09.2010 по 13.10.2011 в органах Державної податкової адміністрації України;
з 14.10.2011 по 13.05.2013 в органах Державної податкової служби України;
з 14.05.2013 по 23.09.2014 в органах Міністерства доходів і зборів України;
з 24.09.2014 по 30.09.2021 в органах Державної фіскальної служби України;
з 01.10.2021 по 17.11.2021 в органах Державної податкової служби України.
Обґрунтовуючи свої вимоги, позивачка зазначає, що відповідно до абзацу 12 пункту 1 Постанови Кабінету Міністрів України № 393 від 17.07.1992 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам, які мають право на пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», крім військовослужбовців строкової служби і членів їх сімей та прирівняних до них осіб» час роботи в державних органах у разі переходу на службу в Бюро економічної безпеки України зараховується до вислуги років.
Проте, як вказує позивачка, відповідач протиправно не зарахував до вислуги років 27 років 6 місяців 30 днів стажу її роботи в державних органах, набутого до переходу на службу в Бюро економічної безпеки України.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 12.03.2025 відкрито провадження у справі та вирішено здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін, встановлено строк для надання відзиву.
Відповідач у відзиві проти задоволення позовних вимог заперечив та вказав, що відповідно до абзацу 12 пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України № 393 від 17.07.1992 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам, які мають право на пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», крім військовослужбовців строкової служби і членів їх сімей та прирівняних до них осіб» час роботи в державних органах зараховується до вислуги років у разі переходу саме на військову службу в органи і військові формування, а проходження служби в Бюро економічної безпеки України не вказує на належність позивачки військової служби.
Обґрунтовуючи свою позицію, відповідач також наголосив, що правове регулювання державної служби та служби в Бюро економічної безпеки України на посадах зі спеціальними званнями відрізняється.
Окрім того, відповідач зазначив, що розраховуючи позивачці стаж служби для виплати надбавки за вислугу років, він діяв відповідно до Інструкції з обчислення стажу служби для виплати надбавки за вислугу років особам, які мають спеціальні звання Бюро економічної безпеки України, затвердженої наказом Бюро економічної безпеки України № 70 від 19.04.2022.
У відповіді на відзив позивачка заперечила проти аргументів відповідача та вказала, що законодавством чітко передбачено обов'язковість врахування до вислуги років стажу державної служби, що набутий особою до переходу на службу до Бюро економічної безпеки України.
У запереченні на відповідь на відзив відповідач зазначив, що з граматичного, системного та телеологічного аналізу абзацу 12 пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України № 393 від 17.07.1992 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам, які мають право на пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», крім військовослужбовців строкової служби і членів їх сімей та прирівняних до них осіб» вбачається, що його слід тлумачити таким чином, що зарахування стажу державної служби до вислуги років можливе виключно у випадку переходу на військову службу в один із перелічених у цьому приписі органів.
Відповідач зауважив, що у редакції від 15.06.2019 норма зазначеного вище припису передбачала можливість зарахування стажу державної служби у разі переходу на військову службу або службу в органи, однак у чинній редакції законодавець виключив можливість окремого зарахування стажу при переході просто на службу в орган, залишивши лише умову переходу на військову службу.
Щодо розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
У відзиві на позовну заяву та у запереченні на відповідь на відзив відповідач просив суд розглядати справу в загальному позовному провадженні за участі представника Бюро економічної безпеки України.
Обґрунтовуючи прохання про розгляд справи у загальному позовному провадженні, відповідач вказав, що «БЕБ є новоутвореним органом та за його участі набуває актуальності формування судової практики».
Статтею 12 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС) визначено форми адміністративного судочинства: загальне або спрощене позовне провадження.
Частинами другою, третьою цієї статті передбачено, що спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
У частинах четвертій, шостій статті 12 КАС наведено перелік справ, які розглядаються виключно за правилами загального позовного провадження, а також справ незначної складності, а в частині п'ятій цієї ж статті вказано, що умови, за яких суд має право розглядати справи у загальному або спрощеному позовному провадженні, визначаються цим Кодексом.
Так, п. 1 ч. 6 ст. 12 КАС передбачено, що для цілей цього Кодексу справами незначної складності є справи щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби, окрім справ, в яких позивачами є службові особи, які у значенні Закону України "Про запобігання корупції" займають відповідальне та особливо відповідальне становище.
Посада позивача, не віднесена до відповідних посад службових осіб, які у значенні Закону України "Про запобігання корупції" займають відповідальне та особливо відповідальне становище.
Практику Європейського суду з прав людини (далі - ЄСПЛ) з питань гарантій публічного характеру провадження у судових органах у контексті пункту 1 статті 6 Конвенції, свідчить про те, що публічний розгляд справи може бути виправданим не в кожному випадку (рішення від 08 грудня 1983 року у справі «Axen v. Germany» («Аксен проти Німеччини»), заява № 8273/78; рішення від 25 квітня 2002 року у справі «Varela Assalino v. Portugal» («Варела Ассаліно проти Португалії»), заява № 64336/01). Так, у випадках, коли мають бути вирішені тільки питання права, розгляд письмових заяв, на думку ЄСПЛ, є доцільнішим, ніж усні слухання, і розгляд справи на основі письмових доказів є достатнім. Заявник (в одній із зазначених справ) не надав переконливих доказів на користь того, що для забезпечення справедливого судового розгляду після обміну письмовими заявами необхідно було провести також усні слухання. Зрештою, у певних випадках влада має право брати до уваги міркування ефективності й економії. Зокрема, коли фактичні обставини не є предметом спору, а питання права не становлять особливої складності, та обставина, що відкритий розгляд не проводився, не є порушенням вимоги пункту 1 статті 6 Конвенції про проведення публічного розгляду справи.
З урахуванням викладеного, суд зазначає, що характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі не вимагає проведення підготовчого судового засідання, а лише бажання учасника процесу усно викласти під час проведення судового засідання свої аргументи, які можуть бути висловлені письмово, не зумовлює необхідність проведення судового засідання.
Враховуючи передбачені частиною третьою статті 257 КАС України критерії, суд розглянув справу за правилами спрощеного позовного провадження.
Обставини, встановлені судом та зміст спірних правовідносин
Згідно з даними трудової книжки позивачки серії НОМЕР_2 , вкладиш НОМЕР_3 та довідкою форми ОК-5 сформованих індивідуальних відомостей про застраховану особу в період з 09.04.1994 по 17.11.2021 позивачка працювала на різних посадах державної служби в державних органах, а саме:
з 19.04.1994 по 25.11.1996 в органах Державної податкової інспекції у Центрально-Міському районі м. Макіївки;
з 26.11.1996 по 21.01.1998 органах Державної податкової адміністрації у Центрально-Міському районі м. Макіївки;
з 22.01.1998 по 09.04.2001 в органах Державної податкової інспекції у Центрально-Міському районі м. Макіївки;
з 10.04.2001 по 11.04.2001 в органах Центрально-Міської міжрайонної Державної податкової інспекції м. Макіївки;
з 12.04.2001 по 29.08.2001 в органах Гірницької міжрайонної Державної податкової інспекції м. Макіївки;
з 30.08.2001 по 31.08.2006 в органах Державної податкової інспекції у м. Макіївці;
з 01.09.2006 по 27.09.2010 в органах Макіївської об'єднаної Державної податкової інспекції;
з 28.09.2010 по 13.10.2011 в органах Державної податкової адміністрації України;
з 14.10.2011 по 13.05.2013 в органах Державної податкової служби України;
з 14.05.2013 по 23.09.2014 в органах Міністерства доходів і зборів України;
з 24.09.2014 по 30.09.2021 в органах Державної фіскальної служби України;
з 01.10.2021 по 17.11.2021 в органах Державної податкової служби України.
Відповідно до наказу Бюро економічної безпеки України (далі - БЕБ) № 478-к від 03.11.2022 ОСОБА_1 прийнята на службу в БЕБ та призначена на посаду старшого аналітика Департаменту аналізу інформації та управління ризиками.
Наказом БЕБ № 606-к від 01.12.2022 позивачці було присвоєно спеціальне звання «лейтенант Бюро економічної безпеки України».
Центральна комісія БЕБ з обчислення стажу служби для виплати надбавки за вислугу років зарахувала позивачці до стажу служби для виплати надбавки за вислугу років період служби в БЕБ з 04.11.2022 по 01.12.2022, а саме 00 років 00 місяців 27 днів. Вказаний стаж позивачці оголошено наказом БЕБ № 609-к від 01.12.2022.
26.02.2025 позивачка направила лист до відповідача з проханням провести перерахунок вислуги років, врахувавши до неї стаж роботи позивачки на державній службі в державних органах відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 393 від 17.07.1992 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам, які мають право на пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», крім військовослужбовців строкової служби і членів їх сімей та прирівняних до них осіб».
Листом № 366/0/12 від 05.03.2025 відповідач відмовив у перерахунку стажу служби позивачки для виплати надбавки за вислугу років та не зарахував до стажу служби у БЕБ стаж державної служби в державних органах.
Норми права, які застосував суд та мотиви їх застосування
Приписами частини першої статті 30 Закону України «Про Бюро економічної безпеки України» № 1150-IX від 28.01.2021 (далі - Закон № 1150-IX) встановлено, що держава забезпечує соціальний захист працівників Бюро економічної безпеки України відповідно до Конституції України, цього Закону та інших актів законодавства.
Особи, які мають спеціальні звання Бюро економічної безпеки України, користуються соціальними гарантіями відповідно до Закону України «Про Національну поліцію» та інших законів України з урахуванням положень, встановлених цим Законом (частина друга статті 30 Закону № 1150-IX).
Пенсійне забезпечення осіб, які мають спеціальні звання Бюро економічної безпеки України, здійснюється в порядку та на умовах, передбачених Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (частина третя 30 Закону № 1150-IX).
Відповідно до пункту «и» частини першої статті 17 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» № 2262-XII від 09.04.1992 (далі - Закон № 2262-XII) особам з числа військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової служби) рядового, сержантського, старшинського та офіцерського складу, іншим особам, зазначеним у пунктах «б»-«д», «з» статті 1-2 цього Закону, які мають право на пенсію за цим Законом, до вислуги років для призначення пенсії зараховуються час роботи в державних органах у разі переходу на військову службу в органи і військові формування Служби безпеки України, Управління державної охорони України, органи внутрішніх справ, Національну поліцію, Національне антикорупційне бюро України, державну пожежну охорону, Державну службу спеціального зв'язку та захисту інформації України, органи і підрозділи цивільного захисту, податкову міліцію, Бюро економічної безпеки України або Державну кримінально-виконавчу службу України на посади офіцерського та начальницького складу згідно з переліками посад, затверджуваними відповідно Службою безпеки України, Управлінням державної охорони України, Міністерством внутрішніх справ України, Національною поліцією, Національним антикорупційним бюро України, Державною службою спеціального зв'язку та захисту інформації України, центральними органами виконавчої влади, що забезпечують формування державної політики у сферах виконання кримінальних покарань, цивільного захисту, пожежної і техногенної безпеки, державної фінансової політики, а також у разі переходу на службу до Служби судової охорони на посади середнього і вищого складу згідно з переліком посад, що затверджується Головою Служби судової охорони.
Відповідно до пункту «б» статті 1-2 Закону № 2262-XII право на пенсійне забезпечення на умовах цього Закону мають звільнені зі служби особи, які мають спеціальні звання Бюро економічної безпеки України.
Згідно зі статтею 17-1 Закону №2262-XII порядок обчислення вислуги років та визначення пільгових умов призначення пенсій особам, які мають право на пенсію за цим Законом, встановлюється Кабінетом Міністрів України.
На виконання зазначених вимог Закону №2262-XII Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 393 від 17.07.1992 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей» (далі - Постанова № 393).
Згідно з абзацом 12 пункту 1 Постанови № 393 для призначення пенсій за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» особам з числа військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової служби) рядового, сержантського, старшинського та офіцерського складу, особам, зазначеним у пунктах «б»-«д», «ж» і «з» статті 1-2 такого Закону, до вислуги років зараховуються час роботи в державних органах у разі переходу на військову службу в органи і військові формування Служби безпеки, Управління державної охорони, органи внутрішніх справ, Національну поліцію, Національне антикорупційне бюро, Державну службу спеціального зв'язку та захисту інформації, органи і підрозділи цивільного захисту, державну пожежну охорону, податкову міліцію, Бюро економічної безпеки або Державну кримінально-виконавчу службу на посади офіцерського та начальницького складу згідно з переліками посад, затвердженими відповідно Службою безпеки, Управлінням державної охорони, Міністерством внутрішніх справ, Національною поліцією, Національним антикорупційним бюро, Державною службою спеціального зв'язку та захисту інформації, центральними органами виконавчої влади, що забезпечують формування державної політики у сферах цивільного захисту, пожежної і техногенної безпеки, державної фінансової політики, виконання кримінальних покарань, а також у разі переходу на службу до Служби судової охорони на посади середнього і вищого складу згідно з переліком посад, затвердженим Головою Служби судової охорони.
Відповідно до пункту 34 Положення про проходження служби особами, які мають спеціальні звання Бюро економічної безпеки України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1333 від 29.11.2022 (далі - Положення № 1333), для обчислення періодів служби для виплати надбавки за вислугу років особам, які мають спеціальні звання БЕБ, зараховується служба, визначена в пункті 1 постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. № 393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам, які мають право на пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», крім військовослужбовців строкової служби і членів їх сімей та прирівняних до них осіб», у календарному обчисленні (один місяць служби за один місяць). Порядок обчислення стажу для виплати надбавки за вислугу років особам, які мають спеціальні звання БЕБ, встановлюється Директором БЕБ.
На виконання зазначеної норми Положення №1333 наказом Бюро економічної безпеки України № 70 від 19.04.2022 затверджено Інструкцію з обчислення стажу служби для виплати надбавки за вислугу років особам, які мають спеціальні звання Бюро економічної безпеки України (далі - Інструкція № 70).
Пунктом 2 Інструкції № 70 передбачено, що визначення періодів служби для виплати надбавки за вислугу років особам, які мають спеціальні звання БЕБ здійснюється комісією з обчислення стажу служби для виплати надбавки за вислугу років (далі - комісія).
Для обчислення періодів служби для виплати надбавки за вислугу років особам, які мають спеціальні звання БЕБ, зараховуються періоди служби, визначені відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам, які мають право на пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», крім військовослужбовців строкової служби і членів їх сімей та прирівняних до них осіб» (пункт 6 Інструкції № 70).
Пунктом 10 Інструкції № 70 визначено, що особам, які мають спеціальні звання БЕБ, яким у встановленому законодавством порядку зараховано до вислуги років раніше не враховані періоди служби, доплата надбавки за вислугу років здійснюється з дня надання ними документів, що підтверджують їх період служби (роботи).
До документів, що підтверджують періоди служби (роботи) для обчислення періодів служби для виплати надбавки за вислугу років особам, які мають спеціальні звання БЕБ, належить трудова книжка (за наявності), послужний список, військовий квиток, документ про вищу освіту з додатками та інші документи, які відповідно до законодавства підтверджують стаж служби (довідки, виписки з наказів, дані, наявні в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, тощо).
Оцінка аргументів учасників справи та висновки суду
Ключовим у цій справі є питання зарахування згідно з абзацом 12 пункту 1 Постанови № 393 до вислуги років час роботи в державних органах у разі переходу на службу в Бюро економічної безпеки України.
Відповідач стверджує, що час роботи в державних органах на державній службі зараховується до вислуги років тільки при переході на військову службу в органи і військові формування відповідного органу державної влади, зазначеного в абзаці 12 пункту 1 Постанови № 393.
Суд з таким твердженням не погоджується, оскільки Законом № 2262-XII, Постановою № 393, Інструкцією № 70, а також Положенням № 1333 чітко передбачено обов'язковість врахування до вислуги років стажу державної служби, що набутий особою до переходу на службу в Бюро економічної безпеки України.
За відсутності висновку Верховного Суду щодо застосування норм права у відповідних правовідносинах, суд враховує висновки Третього апеляційного адміністративного суду у справі № 160/33527/24 (постанова від 28.05.2025), Сьомого апеляційного адміністративного суду у справі № 560/15378/24 (постанова від 25.06.2025) та у справі № 120/3195/25 (постанова від 16.07.2025), Восьмого апеляційного адміністративного суду у справі № 260/7194/24 від 21.02.2025 та у справі № 140/12736/24 (постанова від 12.09.2025).
Також суд враховує, що згідно із даними трудової книжки позивачки та довідкою форми ОК-5 сформованих індивідуальних відомостей про застраховану особу в період з 09.04.1994 по 17.11.2021 позивачка працювала на різних посадах державної служби в державних органах, а саме:
з 19.04.1994 по 25.11.1996 в органах Державної податкової інспекції у Центрально-Міському районі м. Макіївки;
з 26.11.1996 по 21.01.1998 органах Державної податкової адміністрації у Центрально-Міському районі м. Макіївки;
з 22.01.1998 по 09.04.2001 в органах Державної податкової інспекції у Центрально-Міському районі м. Макіївки;
з 10.04.2001 по 11.04.2001 в органах Центрально-Міської міжрайонної Державної податкової інспекції м. Макіївки;
з 12.04.2001 по 29.08.2001 в органах Гірницької міжрайонної Державної податкової інспекції м. Макіївки;
з 30.08.2001 по 31.08.2006 в органах Державної податкової інспекції у м. Макіївці;
з 01.09.2006 по 27.09.2010 в органах Макіївської об'єднаної Державної податкової інспекції;
з 28.09.2010 по 13.10.2011 в органах Державної податкової адміністрації України;
з 14.10.2011 по 13.05.2013 в органах Державної податкової служби України;
з 14.05.2013 по 23.09.2014 в органах Міністерства доходів і зборів України;
з 24.09.2014 по 30.09.2021 в органах Державної фіскальної служби України;
з 01.10.2021 по 17.11.2021 в органах Державної податкової служби України.
Суд наголошує, що відповідно до пункту 10 Інструкції № 70 до документів, що підтверджують періоди служби (роботи) для обчислення періодів служби для виплати надбавки за вислугу років особам, які мають спеціальні звання БЕБ належить трудова книжка та інші документи, які відповідно до законодавства підтверджують стаж служби (довідки, виписки з наказів, дані, наявні в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, тощо).
Отже, позивачка належними документами, наданими і Бюро економічної безпеки України, і суду підтвердила період державної служби для виплати надбавки за вислугу років особам, які мають спеціальні звання Бюро економічної безпеки України.
Водночас відповідач безпідставно не врахував до вислуги років стаж державної служби, що набутий позивачкою до переходу на службу до БЕБ.
Таким чином, позовні вимоги слід задовольнити повністю.
Відповідно до частини першої статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Керуючись статтями 242-246, 255 КАС, суд,
1. Позовні вимоги задовольнити повністю.
2. Визнати противоправними дії Бюро економічної безпеки України (адреса: 04116, м. Київ, вул. Шолуденка, 31, код ЄДРПОУ 44168316) щодо відмови у зарахуванні ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) стажу державної служби до вислуги років відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 393 від 17.07.1992 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам, які мають право на пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», крім військовослужбовців строкової служби і членів їх сімей та прирівняних до них осіб», набутого на державній службі в державних органах, а саме:
з 19.04.1994 по 25.11.1996 в органах Державної податкової інспекції у Центрально-Міському районі м. Макіївки;
з 26.11.1996 по 21.01.1998 органах Державної податкової адміністрації у Центрально-Міському районі м. Макіївки;
з 22.01.1998 по 09.04.2001 в органах Державної податкової інспекції у Центрально-Міському районі м. Макіївки;
з 10.04.2001 по 11.04.2001 в органах Центрально-Міської міжрайонної Державної податкової інспекції м. Макіївки;
з 12.04.2001 по 29.08.2001 в органах Гірницької міжрайонної Державної податкової інспекції м. Макіївки;
з 30.08.2001 по 31.08.2006 в органах Державної податкової інспекції у м. Макіївці;
з 01.09.2006 по 27.09.2010 в органах Макіївської об'єднаної Державної податкової інспекції;
з 28.09.2010 по 13.10.2011 в органах Державної податкової адміністрації України;
з 14.10.2011 по 13.05.2013 в органах Державної податкової служби України;
з 14.05.2013 по 23.09.2014 в органах Міністерства доходів і зборів України;
з 24.09.2014 по 30.09.2021 в органах Державної фіскальної служби України;
з 01.10.2021 по 17.11.2021 в органах Державної податкової служби України.
3. Зобов'язати Бюро економічної безпеки України здійснити перерахунок та зарахувати ОСОБА_1 до вислуги років стаж державної служби, набутий за періоди:
з 19.04.1994 по 25.11.1996 в органах Державної податкової інспекції у Центрально-Міському районі м. Макіївки;
з 26.11.1996 по 21.01.1998 органах Державної податкової адміністрації у Центрально-Міському районі м. Макіївки;
з 22.01.1998 по 09.04.2001 в органах Державної податкової інспекції у Центрально-Міському районі м. Макіївки;
з 10.04.2001 по 11.04.2001 в органах Центрально-Міської міжрайонної Державної податкової інспекції м. Макіївки;
з 12.04.2001 по 29.08.2001 в органах Гірницької міжрайонної Державної податкової інспекції м. Макіївки;
з 30.08.2001 по 31.08.2006 в органах Державної податкової інспекції у м. Макіївці;
з 01.09.2006 по 27.09.2010 в органах Макіївської об'єднаної Державної податкової інспекції;
з 28.09.2010 по 13.10.2011 в органах Державної податкової адміністрації України;
з 14.10.2011 по 13.05.2013 в органах Державної податкової служби України;
з 14.05.2013 по 23.09.2014 в органах Міністерства доходів і зборів України;
з 24.09.2014 по 30.09.2021 в органах Державної фіскальної служби України;
з 01.10.2021 по 17.11.2021 в органах Державної податкової служби України.
4. Стягнути на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_4 ) сплачений судовий збір у розмірі 1211 грн 20 коп. (одна тисяча двісті одинадцять гривень двадцять копійок) за рахунок бюджетних асигнувань Бюро економічної безпеки України (04116, м. Київ, вул. Шолуденка, 31, ідентифікаційний код юридичної особи 44168316).
5. Надіслати учасникам справи (їх представникам) копію судового рішення в порядку, передбаченому частиною п'ятою статті 251 Кодексу адміністративного судочинства України.
Рішення може бути оскаржене до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення та набирає законної сили в порядку встановленому статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Сас Є.В.