22 жовтня 2025 року Справа № 480/5175/25
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Соп'яненко О.В.,
за участю секретаря судового засідання - Усенко І.М. ,
представника позивача - Черей С.В.,
представника відповідача - ОСОБА_5.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до ІНФОРМАЦІЯ_3 про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії,
Позивачі звернулись до суду з позовом, який мотивують тим, що є батьками померлого військовослужбовця ОСОБА_3 . Він був призваний та проходив службу з 29.12.2022.
15.03.2024 ОСОБА_3 перебуваючи за кермом автомобіля та рухаючись з м. Харків у м. Дніпро загинув внаслідок дорожньо-транспортної пригоди. Відповідно до висновку ВЛК від 11.11.2024 смерть пов'язана з проходженням служби.
Позивачі звернулися до відповідача з заявою про виплату одноразової грошової допомоги. Рішенням комісії МО України від 21.03.2025 у виплаті допомоги відмовлено у зв'язку з тим, що дорожньо-транспортна пригода сталася через порушення самим ОСОБА_3 правил дорожнього руху, тобто вчинення правопорушення передбаченого ст. 122, 124 КУпАП.
Вважає таке рішення відповідача необґрунтованим.
Кримінальне провадження щодо ОСОБА_3 постановою слідчого Новомосковського РВП ГУНП в Дніпропетровській області закрито у зв'язку з відсутністю складу кримінального правопорушення. За повідомленням ГУНП в Дніпропетровській області протокол про адміністративне правопорушення не складався. Матеріали спеціального розслідування також не містять висновків про те, що смерть ОСОБА_3 пов'язана із вчиненням ним кримінального чи адміністративного правопорушення або є наслідком вчинення ним дій у стані алкогольного, наркотичного чи токсичного сп'яніння, навмисного заподіяння тілесних ушкоджень, іншої шкоди своєму здоров'ю чи самогубства. У відповідача не було встановлених чинним законодавством підстав для відмови у призначенні грошової допомоги. Просить визнати протиправним та скасувати рішення від 21.03.2025, протокол № 19/в про відмову у призначення та виплаті одноразової грошової допомоги. Зобов'язати відповідача призначити та виплатити позивачам одноразову грошову допомогу у зв'язку з загибеллю сина внаслідок нещасного випадку під час проходження військової служби у розмірі 500-кратного прожиткового мінімуму на 01.01.2024.
Відповідач у письмовому відзиві позов не визнав. Пояснив, що рішення комісії МО України відповідає вимогам ст. 16-4 закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей". Комісією на підставі пояснень свідка ДТП, допитаного під час досудового розслідування у кримінальному провадженні, висновків судово-автотехнічної, судово-медичної та судово-токсикологічних експертиз у тому ж кримінальному провадженні встановлено порушення загиблим правил дорожнього руху. Постанова про закриття кримінального провадження не є реабілітуючою обставиною, лише констатує неможливість подальшого провадження.
Службовим розслідування встановлено, що ОСОБА_3 з власної ініціативи на власному автомобілі, без дозволу начальника віз ОСОБА_4 до місця проведення ним відпустки. При цьому ніяких службових завдань не виконував. Подія визнана такою, що не пов'язана з виконанням обов'язків військової служби.
Сукупність встановлених обставин дають підстави вважати, що смерть ОСОБА_3 стала наслідком вчинення ним дій, які містять склад адміністративного правопорушення, зокрема передбаченого ст. 122 та 124 КУпАП. Вважає, що наявні підстави длоя відмови у призначенні одноразової грошової допомоги, передбачені ст. 16-4 закону України № 2011-ХІІ.
Просить у задоволенні позову відмовити.
У судовому засідання представники позивача та відповідача вимоги та заперечення підтримали із зазначених підстав.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає частковому задоволенню.
Судом встановлено, що ОСОБА_3 29.12.2022 був призваний на військову службу по мобілізації (а.с. 21). Відповідно до довідки в/ч НОМЕР_1 від 02.02.2024 ОСОБА_3 з 01.12.2023 по 31.12.2023 брав безпосередню участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України (а.с. 22). Виключений зі списків особового складу ОСУВ " ІНФОРМАЦІЯ_1 " у зв'язку зі смертю наказом від 10.03.2024 ( т. 1 а.с. 41).
Відповідно до копій свідоцтва про смерть, довідки про причини смерті, лікарського свідоцтва про смерть військовослужбовець ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_2 від травм, які він отримав перебуваючи в автомобілі, внаслідок дорожньо-транспортного нещасного випадку, перекидання автомобіля (а.с. а.с. 19, 20, 29).
Відповідно до акту розслідування нещасного випадку в/ч НОМЕР_2 ОСОБА_3 14.03.2024 на власному автомобілі, без дозволу т.в.о командира самохідного артдивізіону, разом з офіцером штабу ОСОБА_4 , який відбував у відпустку, залишив місце розташування підрозділу та виїхав у м. Суми. 15.03.2024, повертаючись до місця дислокації підрозділу, ОСОБА_3 загинув внаслідок ДТП. У цей час обов'язків військової служби не виконував (а.с. 32-33).
Відповідно до витягу з протоколу засідання штатної військово-лікарської комісі № 4098 від 11.11.2024 травми отримані військовослужбовцем ОСОБА_3 , що призвели до його смерті, визнані пов'язаними з проходженням військової служби ( а.с. 43).
Рішенням комісії МО України з розгляду питань, пов'язаних із призначенням і виплатою одноразової грошової допомоги та компенсаційних сум, оформленого протоколом від 21.03.2025 № 19/в батьку та матері загиблого ОСОБА_3 відмовлено у призначенні одноразової грошової допомоги відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 25.12.2013 № 975. Комісія дійшла висновку, що дорожньо-траспортна пригода та як наслідок смерть ОСОБА_3 сталася у зв'язку з порушенням ним правил безпеки дорожнього руху, тобто вчинення адміністративного правопорушення ( а.с. 30).
Відповідно до ст. 2 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" в редакції чинній на момент виникнення правовідносин ( далі Закон № 2232-ХІІ), військова служба є державною службою особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров'я і віком громадян України (за винятком випадків, визначених законом), іноземців та осіб без громадянства, пов'язаній із обороною України, її незалежності та територіальної цілісності. Проходження військової служби здійснюється громадянами України у добровільному порядку (за контрактом) або за призовом на посадах, що підлягають заміщенню військовослужбовцями рядового, сержантського і старшинського складу Збройних Сил України.
Згідно зі ст. 41 закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" (далі також Закон № 2232-XII) виплата одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов'язаних, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, та резервістів під час виконання ними обов'язків служби у військовому резерві здійснюється в порядку і на умовах, встановлених Законом України "Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей".
Відповідно до ч. 1 ст. 16 закону України "Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" (далі Закон № 2011-XII) одноразова грошова допомога у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов'язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві (далі - одноразова грошова допомога), - гарантована державою виплата, що здійснюється особам, які згідно з цим Законом мають право на її отримання.
Відповідно до п.п. 1 - 3 п. 2 ст.16 Закону № 2011-XII одноразова грошова допомога призначається і виплачується у разі: 1) загибелі (смерті) військовослужбовця (крім військовослужбовця строкової служби) під час виконання ним обов'язків військової служби або внаслідок захворювання, пов'язаного з виконанням ним обов'язків військової служби; 2) смерті військовослужбовця (крім військовослужбовця строкової служби), що настала в період проходження ним військової служби або внаслідок захворювання чи нещасного випадку, що мали місце в період проходження ним військової служби; 3) загибелі (смерті) військовослужбовця строкової військової служби, військовозобов'язаного або резервіста, якого призвано на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві, що настала під час виконання обов'язків військової служби або служби у військовому резерві.
Згідно зі ст.16-1 Закону № 2011-XII, у випадках, зазначених у підпунктах 1 - 3 пункту 2 статті 16 цього Закону, право на призначення та отримання одноразової грошової допомоги мають батьки (усиновлювачі) загиблої (померлої) особи, якщо вони не були позбавлені стосовно неї батьківських прав або їхні батьківські права були поновлені на час її загибелі (смерті).
Позивачі ОСОБА_1 та ОСОБА_2 є батьками ОСОБА_3 , що підтверджується копією свідоцтва про народження (а.с. 16).
Відповідно до ч.9 статті 16-3 Закону № 2011-ХІІ порядок призначення і виплати одноразової грошової допомоги визначається Кабінетом Міністрів України.
Згідно із п. 10 "Порядку призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов'язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 975 від 25.12.2013 (далі Порядок № 975) батьки загиблого (померлого), яким призначається та виплачується одноразова грошова допомога, подають за місцем проходження служби (зборів) військовослужбовця, військовозобов'язаного та резервіста або уповноваженим структурним підрозділам державних органів, на які покладаються функції щодо підготовки необхідних для призначення пенсії документів (далі - уповноважений орган), такі документи: заяву кожного повнолітнього члена сім'ї, батьків та утриманців загиблого (померлого), які мають право на отримання допомоги, а у разі наявності неповнолітніх дітей - іншого з батьків або опікунів чи піклувальників дітей про виплату одноразової грошової допомоги; витяг з наказу про виключення загиблого (померлого) військовослужбовця, військовозобов'язаного та резервіста із списків особового складу військової частини (підрозділу, органу); витяг з особової справи про склад сім'ї військовослужбовця, військовозобов'язаного та резервіста, призваного на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві. До заяви додаються копії: документа, що свідчить про причини та обставини загибелі (смерті) військовослужбовця, військовозобов'язаного та резервіста, зокрема про те, що вона не пов'язана з вчиненням ним кримінального чи адміністративного правопорушення або не є наслідком вчинення ним дій у стані алкогольного, наркотичного, токсичного сп'яніння, або навмисного спричинення собі тілесного ушкодження чи самогубства; свідоцтва про смерть військовослужбовця, військовозобов'язаного та резервіста; свідоцтва про народження військовослужбовця, військовозобов'язаного та резервіста - для виплати одноразової грошової допомоги батькам загиблого (померлого); свідоцтва про шлюб - для виплати грошової допомоги дружині (чоловікові); довідки органу реєстрації або відповідного житлово-експлуатаційного підприємства, організації чи органу місцевого самоврядування про склад сім'ї військовослужбовця, військовозобов'язаного та резервіста; сторінок паспортів повнолітніх членів сім'ї з даними про прізвище, ім'я та по батькові і місце реєстрації; свідоцтва про народження дитини - для виплати одноразової грошової допомоги дитині; документа, що засвідчує реєстрацію фізичної особи у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків, виданого органом доходів і зборів (для фізичної особи, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, офіційно повідомила про це відповідний орган доходів і зборів та має відмітку в паспорті громадянина України, - копію сторінки паспорта з такою відміткою); рішення районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті, сільської, селищної ради або суду про встановлення над дитиною-сиротою, дитиною, позбавленою батьківського піклування, опіки, піклування (у разі здійснення опіки або піклування над дітьми військовослужбовця, військовозобов'язаного та резервіста); рішення суду або нотаріально посвідченого правочину, що підтверджуватиме факт перебування заявника на утриманні загиблого (померлого) (надають особи, які не були членами сім'ї загиблого (померлого), але перебували на його утриманні).
Відповідно до п. 12 Порядку № 975 призначення і виплата одноразової грошової допомоги військовослужбовцям, військовозобов'язаним та резервістам, яких призвано на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві, здійснюється Міноборони, іншими центральними органами виконавчої влади, що здійснюють керівництво військовими формуваннями та правоохоронними органами, та іншими органами державної влади, військовими формуваннями та правоохоронними органами, в яких передбачено проходження військової служби військовослужбовцями, навчальних (або перевірочних) та спеціальних зборів - військовозобов'язаними, проходження служби у військовому резерві - резервістами (далі - розпорядник бюджетних коштів).
Частиною 1 статті 16-4 Закону № 2011-ХІІ визначено обставини за наявності яких призначення і виплата одноразової грошової допомоги не здійснюються, зокрема у підпункті "а" якщо загибель (смерть), поранення (контузія, травма або каліцтво), інвалідність або часткова втрата працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовця, військовозобов'язаного або резервіста є наслідком вчинення ним злочину або адміністративного правопорушення.
Саме на цю підставу для відмови у призначення одноразової допомоги позивачам вказує відповідач у протоколі № 19/в.
У своїх поясненнях відповідач зазначив, що комісією при прийнятті рішення взято до уваги висновки експертиз, пояснення свідків у кримінальному провадженні. При цьому не повідомлено у який спосіб такі матеріали комісією були отримані, до матеріалів справи їх копій та доказ дослідження комісією не надано. Крім того, у витягу з протоколу засідання комісії МО України мається посилання лише на постанову про закриття кримінального провадження (а.с. 30). З дослідженої судом копії постанови про закриття кримінального провадження № 12024041350000363 від 29.04.2024 вбачається, що вона містить опис висновків експертиз, проведених у кримінальному провадженні відповідно до яких дії водія ОСОБА_3 не відповідали вимогам п. 10.1 Правил дорожнього руху, він мав технічну можливість уникнути ДТП. Дослідивши зібрані у справі докази слідчий дійшов висновку про відсутність у діянні ОСОБА_3 складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 286 КК України та наявності у зв'язку з цим підстав для закриття кримінального провадження у відповідності до вимог п. 2 ч. 1 ст. 284 КПК України (а.с. 45-46).
За наведених обставин суд вважає необґрунтованим твердження відповідача у відзиві на позов про нереабілітуючу підставу закриття кримінального провадження.
Доказів складання щодо ОСОБА_3 матеріалів про адміністративне правопорушення відповідачем не надано.
Як було зазначено, п.п. "а" ч. 1 ст. 16-4 закону України № 2011-ХІІ призначення і виплата одноразової грошової допомоги не здійснюються, якщо загибель (смерть) військовозобов'язаного або резервіста є наслідком вчинення ним кримінального або адміністративного правопорушення.
З наведеної норми вбачається, що для відмови у призначення одноразової допомоги мають бути одночасно встановлено факт вчинення загиблим (померлим) кримінального або адміністративного правопорушення та причинно-наслідковий зв'язок між таким порушенням і загибеллю (смертю) військовослужбовця.
Статтями 221, 222 КУпАП розгляд справ про адміністративне правопорушення щодо недотримання вимог Правил дорожнього руху віднесено до повноважень органів Національної поліції та судів. Відповідач до кола уповноважених на це осіб не віднесений.
Повноваження комісію МО України визначені "Положенням про Комісію ІНФОРМАЦІЯ_3 з розгляду питань, пов'язаних із призначенням і виплатою одноразової грошової допомоги та компенсаційних сум" затвердженим Наказом МО України від 26.10.2016 № 564.
Відповідно до п. 1-3 Положення основними завданнями Комісії є вивчення документів та прийняття рішень про призначення (відмову у призначенні) одноразової грошової допомоги, передбаченої статтею 16 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", статтею 21-4 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" та компенсаційних сум військовослужбовцям, які стали інвалідами, членам сімей військовослужбовців, які загинули під час виконання обов'язків військової служби у складі національного контингенту чи національного персоналу, а також в інших окремих випадках, передбачених резолюціями Генеральної Асамблеї ООН та постановою Кабінету Міністрів України від 05 травня 1994 року № 290 "Про затвердження Положення про порядок виплати компенсаційних сум військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, які стали інвалідами, членам сімей військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, які загинули під час виконання обов'язків військової служби чи служби в органах внутрішніх справ у складі національного контингенту чи національного персоналу, а також в інших окремих випадках".
2. З метою забезпечення виконання покладених на неї завдань Комісія зобов'язана:
приймати до розгляду документи, що надходять до ІНФОРМАЦІЯ_3 для призначення одноразової грошової допомоги, передбаченої статтею 16 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", статтею21-4 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" військовослужбовцям Збройних Сил України, особам, звільненим з військової служби зі Збройних Сил України та СРСР, які стали інвалідами, військовозобов'язаним та резервістам, які стали інвалідами внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва) чи захворювання, пов'язаних з їх призовом на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві, членам родин загиблих (померлих) військовослужбовців Збройних Сил України; приймати до розгляду документи, що надходять до ІНФОРМАЦІЯ_3 для прийняття рішення про виплату компенсаційних сум військовослужбовцям, які стали інвалідами, членам сімей військовослужбовців, які загинули під час виконання обов'язків військової служби у складі національного контингенту чи національного персоналу, а також в інших окремих випадках, які визначаються Організацією Об'єднаних Націй відповідно до резолюцій Генеральної Асамблеї ООН та постановою Кабінету Міністрів України від 05 травня 1994 року № 290 "Про затвердження Положення про порядок виплати компенсаційних сум військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, які стали інвалідами, членам сімей військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, які загинули під час виконання обов'язків військової служби чи служби в органах внутрішніх справ у складі національного контингенту чи національного персоналу, а також в інших окремих випадках"; приймати рішення про призначення (відмову у призначенні) одноразової грошової допомоги в місячний строк із дня надходження всіх необхідних документів; приймати рішення про виплату компенсаційних сум в місячний строк із дня надходження всіх необхідних документів, а в окремих випадках - після надходження коштів від Секретаріату ООН; доводити прийняті рішення до Департаменту соціального забезпечення ІНФОРМАЦІЯ_3 для здійснення фінансування на виплату одноразової грошової допомоги та компенсаційних сум; забезпечити роботу зі зверненнями громадян з питань призначення і виплати одноразової грошової допомоги та компенсаційних сум; забезпечити участь в опрацюванні питань, пов'язаних з виплатою одноразової грошової допомоги та компенсаційних сум, у разі внесення змін до нормативно-правових актів.
3. Комісія має право: надавати інформацію за запитами Міжвідомчої комісії, утвореної Державною службою України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, стосовно осіб, яким призначено або відмовлено в призначенні одноразової грошової допомоги, а також органам, уповноваженим виплачувати одноразову грошову допомогу відповідно до законів України, крім Законів України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей і "Про військовий обов'язок і військову службу"; подавати запити на отримання інформації до державних органів стосовно виплати або невиплати одноразової грошової допомоги та з питань, які впливають на призначення такої допомоги.
З наведених норм вбачається, що до завдань комісії МО України не віднесено встановлення фактів вчинення особою кримінального або адміністративного правопорушення. Відповідно комісія не наділена для цього необхідними повноваженнями. Приймаючи рішення про відмову у призначенні одноразової грошової допомоги відповідач вдався до повторної оцінки доказів, добутих у кримінальному провадженні, оцінка яким була надана у встановленому законом порядку слідчим як уповноваженою на те особою, та прийнято процесуальне рішення. Комісія МО України на власний розсуд, за відсутності до того повноважень взнала, що у діях ОСОБА_3 наявний склад адміністративних правопорушень, зокрема передбачених ст. 122, 124 КУпАП. Суд вважає, що такими діями відповідач порушив вимоги ч. 2 ст. 19 Конституції України, діяв не у спосіб встановлений законом та за межами наданих повноважень.
Позивачами заявлено вимогу про зобов'язання відповідача призначити та виплатити одноразову грошову допомогу у розмірі 500-кратного прожиткового мінімуму, встановленого на 01.01.2024
Адміністративний суд, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, виконуючи завдання адміністративного судочинства щодо перевірки відповідності їх прийняття (вчинення), передбаченим частиною другою статті 2 КАС України, критеріям, не втручається та не може втручатися у дискрецію (вільний розсуд) суб'єкта владних повноважень поза межами перевірки за названими критеріями. Адміністративний суд не може підміняти інший орган державної влади та перебирати на себе повноваження щодо вирішення питань, які віднесені до компетенції цього органу державної влади. Розгляд матеріалів та встановлення за результатами такого розгляду наявності підстав для призначення та виплати одноразової грошової допомоги, або існування підстав для відмови у такій виплаті віднесено до повноважень спеціального органу - комісії ІНФОРМАЦІЯ_3 з розгляду питань, пов'язаних із призначенням і виплатою одноразової грошової допомоги та компенсаційних сум. При розгляді справи судом вирішено питання про правомірність відмови у призначенні та виплаті допомоги з наведених у рішенні відповідача підстав, але не досліджувались інші обставин які підлягають дослідженню при прийнятті рішень про призначення та виплату допомоги.
Виходячи з викладеного, суд вважає необхідним визнати протиправним та скасувати рішення МО України , оформлене витягом з протоколу засідання комісії з питань розгляду питань, пов'язаних із призначенням і виплатою одноразової грошової допомоги та компенсаційних сум № 19/в від 21.03.2025 в частині відмови ОСОБА_1 , ОСОБА_2 у призначенні і виплаті одноразової грошової допомоги у зв'язку з загибеллю сина ОСОБА_3 . У задоволенні вимог про зобов'язання призначити та виплатити одноразову грошову допомогу відмовити. З Метою повного та всебічного захисту прав позивачів, суд вважає необхідним зобов'язати відповідача повторно, з урахуванням висновків суду, розглянути заяву позивачів про призначення одноразової грошової допомоги.
На підставі ст. 139 КАС України суд вважає необхідним стягнути за рахунок бюджетних асигнувань відповідача судові витрати на користь позивачки - 1211 грн. 20 коп., позивача - 968 грн. 96 коп.
Керуючись ст.ст. 90, 139, 143, 241-246, 250, 255, 295 КАС України, суд, -
Адміністративний позов ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до ІНФОРМАЦІЯ_3 про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати рішення ІНФОРМАЦІЯ_3, оформлене витягом з протоколу засідання комісії з питань розгляду питань, пов'язаних із призначенням і виплатою одноразової грошової допомоги та компенсаційних сум № 19/в від 21.03.2025 в частині відмови ОСОБА_1 , ОСОБА_2 у призначенні і виплаті одноразової грошової допомоги у зв'язку з загибеллю сина військовослужбовця ОСОБА_3 . Зобов'язати Міністерство оборони України повторно, з урахуванням висновків суду, розглянути заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про призначення одноразової грошової допомоги у зв'язку з загибеллю сина військовослужбовця ОСОБА_3 .
У задоволенні вимог про зобов'язання призначити та виплатити одноразову грошову допомогу у розмірі 500-кратного прожиткового мінімуму, встановленого на 01.01.2024 відмовити.
Стягнути на користь за рахунок бюджетних асигнувань ІНФОРМАЦІЯ_3 (АДРЕСА_2) судові витрати на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_3 ) - 1211 грн. 20 коп., ОСОБА_2 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_4 ) - 968 грн. 96 коп.
Рішення може бути оскаржено до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повний текст рішення складено 14.11.2025.
Суддя О.В. Соп'яненко